Razotkrivanje laznih FB profila...

Mreža svih mreža
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

16 Dec 2016, 14:17

...koji pisu najmorbidnije tekstove ispod komentara.

Jeli stvarno veliki problem policiji pronac takve idiote pa da ih se dobro ispendreci?

Kao ovog idiota Tomislava Posaveca npr koji se izrguje sa smrcu dviju sestara u prometnoj od prije 10 godina:

Image


User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

16 Dec 2016, 17:45

Tehnička pitanja, upute i prijedlozi. To ti piše kao definicija podforuma.

Što misliš da znači to 'tehnička pitanja, upute i prijedlozi'? I kakve klinčeve veze imaju FB profili s tim? :raspa:
Potpisi su za budale.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

16 Dec 2016, 17:49

Stitch wrote:Tehnička pitanja, upute i prijedlozi. To ti piše kao definicija podforuma.

Što misliš da znači to 'tehnička pitanja, upute i prijedlozi'? I kakve klinčeve veze imaju FB profili s tim? :raspa:
Nikakve. Sad ću ga preseliti na Politiku. Uopće ne znam što se Miky ima motati po ostalim podforumima. Traba mu zabraniti pristup drugamo. :p

P. S. A ti si, dragi prijatelju, rekao da se nećeš petljati u moderiranje. :raspa:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

16 Dec 2016, 17:51

I ne petljam se. Ovo je moj podforum, moja domena. ;)
Potpisi su za budale.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

16 Dec 2016, 17:52

Stitch wrote:I ne petljam se. Ovo je moj podforum, moja domena. ;)
Više nije. :p Preselili smo se. :bicedobro:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

16 Dec 2016, 17:57

Tako i treba. Održavaj mi bunjište čistim. :kava:
Potpisi su za budale.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

16 Dec 2016, 18:01

miky0 wrote:...koji pisu najmorbidnije tekstove ispod komentara.

Jeli stvarno veliki problem policiji pronac takve idiote pa da ih se dobro ispendreci?

Kao ovog idiota Tomislava Posaveca npr koji se izrguje sa smrcu dviju sestara u prometnoj od prije 10 godina:
Nije, baš kao što bi FB trebao reagirati na prijavu o lažnom profilu pa ne reagira. Mogu ti, ovako, bez razmišljanja, istresti bar desetak lažnih profila koji FB-u zvuče kao da su u skladu s njihovim standardima, kako to velevažno vole reći. Samo što nemaju razloga za to. Ovakva je izjava moralno neprihvatljiva i potpuno je neduhovita, ali ne krši nijedan hrvatski pravni propis.
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

16 Dec 2016, 22:30

Stitch wrote:Tehnička pitanja, upute i prijedlozi. To ti piše kao definicija podforuma.

Što misliš da znači to 'tehnička pitanja, upute i prijedlozi'? I kakve klinčeve veze imaju FB profili s tim? :raspa:
Mislio sam jeli postoji tehnicka mogucnost otkrivanja takvih maloumnih kretena, pa sam zato to stavio tamo ;)
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

16 Dec 2016, 22:36

MmeTipfeler wrote:Nije, baš kao što bi FB trebao reagirati na prijavu o lažnom profilu pa ne reagira. Mogu ti, ovako, bez razmišljanja, istresti bar desetak lažnih profila koji FB-u zvuče kao da su u skladu s njihovim standardima, kako to velevažno vole reći. Samo što nemaju razloga za to. Ovakva je izjava moralno neprihvatljiva i potpuno je neduhovita, ali ne krši nijedan hrvatski pravni propis.
Pa ustvari zato i je tema otvorena, jer da je ovo protivno zakonima onda ne bi bio problem dignit prijavu redovnim putem i ciao djaci...ali kako ovo s krsenjem zakona nema veze, nego ima sa eticnoscu i moralom, tada bi valjalo krenit drugcijim metodama. Da ga panduri/ili neki drugi/ja lociramo, i namlatimo tako da dobar dio ostatka zivota provede na traumatologiji razmisljajuci kakva je nakaza.

Dakle, postoji li mogucnost da ga se mimo suda locira (hakerski)?
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

16 Dec 2016, 23:09

miky0 wrote:Mislio sam jeli postoji tehnicka mogucnost otkrivanja takvih maloumnih kretena, pa sam zato to stavio tamo ;)
Na forumsku tehničku potporu? Na podforum gdje se prijavljuju trkeljaški problemi?

Idi liječi tu fibru. :D
Potpisi su za budale.
User avatar
superkrkan
nataknjivać i mislijoc
Posts: 514
Joined: 15 Dec 2016, 00:31

17 Dec 2016, 00:06

ja san isto zato da se sankcijoniraju oti sta imaju lazen vejzbuk profile.prava sramota :durica:
zamisi rodijak stavi golu picku za svoju sliku i veli da se zove marija gonzales , a ono rodjo marijo :facepalm:
pa stab taj mirita a . takeb tribalo odma punskoku prijavit da jih lopaton se zatuce :kava:
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

17 Dec 2016, 06:43

miky0 wrote:Pa ustvari zato i je tema otvorena, jer da je ovo protivno zakonima onda ne bi bio problem dignit prijavu redovnim putem i ciao djaci...ali kako ovo s krsenjem zakona nema veze, nego ima sa eticnoscu i moralom, tada bi valjalo krenit drugcijim metodama. Da ga panduri/ili neki drugi/ja lociramo, i namlatimo tako da dobar dio ostatka zivota provede na traumatologiji razmisljajuci kakva je nakaza.

Dakle, postoji li mogucnost da ga se mimo suda locira (hakerski)?
Vjerojatno postoji. Hakeri svašta umiju. No ti se vrtiš u krugu, da ne kažem kako sam sebi skačeš u usta. Protiv neetičnosti i nemoralnosti borio bi se neetičnim i nemoralnim sredstvima. Krenuo si od pitanja može li MUP detektirati takve lažne profile, a završio s hakerajem.

Ono, i mene zasvrbi ruka da takvom idiotu opalim šamarčinu, ali znam da je, kao prvo, glupost neizljećiva, a kao drugo, ubiti boga u takvom liku baš i nije primjereno izrečenoj odnosno napisanoj idiotariji.

Pretpostavlja se da smo ipak ponešto uznapredovali od pravnih sustava u kojima se za krađu jabuke reže ruka, a ovo što ti imaš na umu čak nije ni oko za oko, zub za zub.
User avatar
Quark
Informatičar starog kova
Posts: 1860
Joined: 20 Oct 2015, 19:19
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

17 Dec 2016, 09:40

ne brinite se ništa. već su našli način kako će to biti riješeno vrlo elegantno: zasad samo na dobrovoljnoj bazi, a vrlo brzo drukčije: virtualni identitet će biti povezan sa brojem mobitela. operateri također sijeku odstupnicu: nećeš imati mobilni broj anonimno ni u kojem slučaju.
vjerujte mi na riječ kad vam kažem: samo će jedan dan biti izbrisano 200 miljuna fejs accounta, mrtvo ladno
ima do toga još, ali nema puno
da se razumimo, ja nisam za to samo kažem kako stvari stoje
TDK MA-XG najbolja kazeta na svitu.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

17 Dec 2016, 10:09

Bit će i gore: svi ćemo uskoro čipirani biti. :D
Potpisi su za budale.
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

17 Dec 2016, 16:20

Ko da nismo, a ne znamo.


Nego, u čemu je fora sipat žuč i otrov a ne imati muda javno istupiti pod svojim imenom.
kurvanjski avatar, a
User avatar
Quark
Informatičar starog kova
Posts: 1860
Joined: 20 Oct 2015, 19:19
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

17 Dec 2016, 17:14

chilimama dobro pitanje :)

dakle radi se o sljedećem: većina ljudi je kontaminirana, dakle mora paziti šta će reći zbog šefa, zbog stranke, zbog poslova koje bi mogli izgubiti kao privatni poduzetnici itd. itd. nadalje ima pun kurac penzionera od 45 godina koji su 15 godina u penziji tako da i oni plove ispod radara javnosti itd.

uglavnom malo je nas nekontaminiranih :)
TDK MA-XG najbolja kazeta na svitu.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

17 Dec 2016, 19:11

Chilimama wrote:Ko da nismo, a ne znamo.


Nego, u čemu je fora sipat žuč i otrov a ne imati muda javno istupiti pod svojim imenom.
Pametan čovjek se prvo naoruža do zuba...pa ne mora ni istupati. Nepametan je naoružan samo zubima. :zubo:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
superkrkan
nataknjivać i mislijoc
Posts: 514
Joined: 15 Dec 2016, 00:31

17 Dec 2016, 23:44

men falu 3 zuba,znaci nisan skroz nepametan :kava:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

18 Dec 2016, 02:55

Nepametan nema zubi.
Potpisi su za budale.
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

18 Dec 2016, 09:23

superkrkan wrote:ja san isto zato da se sankcijoniraju oti sta imaju lazen vejzbuk profile.prava sramota :durica:
zamisi rodijak stavi golu picku za svoju sliku i veli da se zove marija gonzales , a ono rodjo marijo :facepalm:
pa stab taj mirita a . takeb tribalo odma punskoku prijavit da jih lopaton se zatuce :kava:
Ustvari ja nemam nista protiv laznih profila ako su tu za zajebanciju, pa i ja sam ga imao (kratko je egzistira :zubo: ).

Mislio sam na idiote koji skriveni pisu najmorbidnije textove bez imalo srama i tolerancije prema onom kome iskazuju zuc i netoleranciju.
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

18 Dec 2016, 09:41

MmeTipfeler wrote:Vjerojatno postoji. Hakeri svašta umiju. No ti se vrtiš u krugu, da ne kažem kako sam sebi skačeš u usta. Protiv neetičnosti i nemoralnosti borio bi se neetičnim i nemoralnim sredstvima. Krenuo si od pitanja može li MUP detektirati takve lažne profile, a završio s hakerajem.

Ono, i mene zasvrbi ruka da takvom idiotu opalim šamarčinu, ali znam da je, kao prvo, glupost neizljećiva, a kao drugo, ubiti boga u takvom liku baš i nije primjereno izrečenoj odnosno napisanoj idiotariji.

Pretpostavlja se da smo ipak ponešto uznapredovali od pravnih sustava u kojima se za krađu jabuke reže ruka, a ovo što ti imaš na umu čak nije ni oko za oko, zub za zub.
Mozda sam se ja u startu krivo izjasnio, a mozda sam u medjuvremenu korigirao stavove (sto ti dodje na isto :zubo: ), mislim na panduriju i to, ali zelja mi je doc do takvih kretena i napravit im, ma nije ni bitno sta...

Da li je postupak protiv tih gnjusoba ravan njihovom cinu ili cak gori bi se dalo raspravljat. To je kao nekakva akcija i reakcija. Da nije bilo te njihove (ili konkretno Tomislavove idiotarije), ne bi bilo ni te moje reakcije.

Sto se samog cina te reakcije tice, smatram da nije jednaka izrecenoj nemjerljivom gluposcu, jer ce njemu rane, oziljci od batina zacijelit, dok ce roditeljima poginulih sestara zauvijek odzvanjati u usima kako njihova smrt uopce nije losa pojedincima u drustvu.

Istina je da to sve sacinjava drustvo, i da je samo drustvo skup svega i svacega, od skoro idealnog do bolesnog (govorim o onima koji nemaju dokument ludog/mentalno bolesnog), ali smatram da se protiv tog zadnjeg olosa treba borit svim silama, pa i ne lijepim metodama dokle god zakonodavac ne dovede zakon protiv takvih.
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

18 Dec 2016, 16:13

Quark wrote:ne brinite se ništa. već su našli način kako će to biti riješeno vrlo elegantno: zasad samo na dobrovoljnoj bazi, a vrlo brzo drukčije: virtualni identitet će biti povezan sa brojem mobitela. operateri također sijeku odstupnicu: nećeš imati mobilni broj anonimno ni u kojem slučaju.
vjerujte mi na riječ kad vam kažem: samo će jedan dan biti izbrisano 200 miljuna fejs accounta, mrtvo ladno
ima do toga još, ali nema puno
da se razumimo, ja nisam za to samo kažem kako stvari stoje
Meni to zvuči skroz realno. Već su mi zatukli jedan lažni profil koji mi je bio jako drag i putem kojeg sam upoznala dosta zanimljivih ljudi. Nisam komentirala po portalima, nisam se svađala ni vrijeđala, mirno sam se bavila svojim hobijem i družila s istomišljenicima. No, očito sam dodala nekog krivog "frenda" jer mi je profil bio ugašen, tražili me osobnu da ga reaktiviram. Razmišljala sam o tome da im napišem pismo da je to moje umjetničko ime i priložim određene skenove koji to dokazuju. Ali sam odustala - kao prvo, osobnu ne dajem ni zetovcima, a kao drugo zgadile su mi se te pičke od prijatelja. Sad imam profil pod pravim imenom koji gotovo da i ne koristim. Izmijenim tu i tamo koju privatnu poruku (uvijek s kompa, na mobu ga nemam jer me iritira). Zapravo, nabijem ga nakurac. Taman sam se bila počela umrežavati s nekim simpatičnim mladićima iz Grčke i ode profil u tri fine materine. Oni su isto bili pod lažnim imenima, nisam provjeravala je li još uvijek imaju profile. Pustim si nekad njihove stare stvari s jubitoa i osjećam se tak romantično. Vjerojatno nikad neću saznati kako izgledaju, koliko godina imaju, kako se zovu i jesu li uopće živi.
Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

18 Dec 2016, 19:45

Ima još. U mojoj firmi neki je genijalac zabrijao da svi moramo imat fb profil. I ja otvorila, prvi put pod pravim imenom. Sasvim drugačije iskustvo. Počeli su mi se kačiti kojekakvi gnjusni likovi. Vrhunac je bio kad sam napisala neku pizdariju tipa "Skynet mi je hakirao profil" i par minuta kasnije dobivam request od lika koji ima nula frendova, potpisuje se kao Kyle Reese, s odgovarajućom profilnom i pozadinskom fotkom. :rofl:

Najgore je što sam bila prilično sigurna koji gnjus stoji iza tog nemuštog trolanja. Da je miky tada bio u điru, pridružila bih mu se u osvetničkim pohodima naoružana škaricama za nokte i gumicom za ajvar. :E

Mrzim jebeni fejsbuk. Sva sreća što je onaj genije koji nam ga je nametnuo kao radnu obavezu u međuvremenu otišao prodavati čarape za noge. :zubo:
Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
User avatar
superkrkan
nataknjivać i mislijoc
Posts: 514
Joined: 15 Dec 2016, 00:31

19 Dec 2016, 00:14

Stitch wrote:Nepametan nema zubi.
:misli: a kako ti znas
User avatar
superkrkan
nataknjivać i mislijoc
Posts: 514
Joined: 15 Dec 2016, 00:31

19 Dec 2016, 00:18

Leteća wrote:Ima još. U mojoj firmi neki je genijalac zabrijao da svi moramo imat fb profil. I ja otvorila, prvi put pod pravim imenom. Sasvim drugačije iskustvo. Počeli su mi se kačiti kojekakvi gnjusni likovi. Vrhunac je bio kad sam napisala neku pizdariju tipa "Skynet mi je hakirao profil" i par minuta kasnije dobivam request od lika koji ima nula frendova, potpisuje se kao Kyle Reese, s odgovarajućom profilnom i pozadinskom fotkom. :rofl:

Najgore je što sam bila prilično sigurna koji gnjus stoji iza tog nemuštog trolanja. Da je miky tada bio u điru, pridružila bih mu se u osvetničkim pohodima naoružana škaricama za nokte i gumicom za ajvar. :E

Mrzim jebeni fejsbuk. Sva sreća što je onaj genije koji nam ga je nametnuo kao radnu obavezu u međuvremenu otišao prodavati čarape za noge. :zubo:
leteca jat iman pravi vejzbuk profil, lako me je nac : Superkrkan utipkas i oma je moja slika .jat iman puno prijateljica, a tebeb upozna sa kolegon profesoron Zlajo Zlajich,vrhunski inteletukac :top:
Post Reply