Vraćeni pokloni

Mjesto za mrvu ozbiljnije rasprave
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

05 Mar 2016, 15:53

Zadnjih dana bruji se po društvenim mrežama i gotovo svim portalima o mami koja je vratila rođendanski poklon svoje kćeri. Ja sam još u nevjerici je li to neka igrica ili je stvarno nekim ljudima svijest i socijalna inteligencija na razini ...ne znam, puža golaća ili peronospore.
Naime priča ide ovako. Njena kćer slavila je rođendan i jedan od poklona bio je bon od 200kn u H&M i spomenar( ili leksikon, nebitno). mama je vratila taj bon s napomenom majci druge djevojčice koja je bon donijela da " ne ulazi u tu trgovinu i tu se ne oblači jer se školovala ". Ja sam to malo skratila a ide ovako:

http://www.index.hr/rouge/clanak/dnevni ... 78231.aspx



Što reći na ovo? Malo se smijem a malo se brinem za budućnost naše djece i zatrovanosti snobizmo, konzumerizmom, seljačizmom i svim izmima koji idu u tom smjeru.

Što vi kažete?


kurvanjski avatar, a
ostruznicagornja
Posts: 805
Joined: 08 Aug 2015, 00:41

05 Mar 2016, 17:46

Pročitao sam veći dio ovog članka ChiliMama, i razumijem da je naljutila ova sa ovom blesavom pričom, ali malo je prećerala to mi je utisak. Malo to sa ovim ona je skromna, ona ja zaista školovana, mislim ispada ono kao rugala se sova sjenici da ima veliku glavu. Fali malo stila u tome, ne možeš sad majci da se na internetu ispovijedaš ni zahvaljuješ što te rodila skromnu, i pa te vaspitala perfektno, i školovana si i kako već, a na to se žališ. I onda ova je ekstreman slučaj, ovo je blesavo sa vraćanjem bona, i to govori o čemu se tu radi sa tom drugaricom, ali ne možeš reći da je karijes društva, nego je tako sa ljudima, svi su ljudi manje ili više tašti, samo neki svoju taštinu umotaju u malo stila ne kao ova, imaju neku mjeru i tako.

A jezik ljudi dosta upotrebljavaju kao dokaz da su školovani, to je svuda zaista, baš je ovih dana bilo po Fejsbuku kod nas kako je drugarica istoričarka umjetnosti silovala jezik u te svrhe, ovako je nasložila to, o čemu se god radilo:
“Umjetnik dijalogom sopstva kreće ranjivim poljem aluzivnih konvulzija duha, spreman na iskorak sjećanja zarad uspostavljanja drugačijeg poretka odlazaka i dolazaka u beskonačnom prisustvu nepromjenljive dezorijentišuće stvarnosti”
Što veli ovaj u komentarima na ovo, koliko, koliko ima kontinenata? Nije ispala školovana nego smiješna, samo nije ona jedina i ne znam što je baš ona došla na tapet kad imamo gomilu sličnih njoj i mogli su da izvade nasumično milion sličnih citata iz novina. Neki i žive od ovoga, evo jedan na primjer, nije sad bitno tačno koji, to je uostalom kod nas uvijek isto, umjetnici su desilo nam se tako na pravoj strani istorije, udri su to patriote, Vladini su funkcioneri, normalno, i ovoga budžetski finansiramo da obavlja odgovornu funkciju slobodnog umjetnika, a on je pošto je već slobodan, izabrao da nas za naše pare uputi u tajne japanskog seksa. I to je ne da je interesantno, ipak je to daleki istok i ne znamo odje nešto o Japancima, a i ne mogu da kažem da sam uočio neko interesovanje za ovo kako se prcaju, mada jeste da smo jednom ratovali s njima ali to je bilo i davno i bezveze, nije bilo žrtava ni na jednoj strani i onda se to zaboravilo. Uglavnom ovaj jezik što koristi i da je čovjek fasciniran baš ovom temom, i da o tome u serijama drvi u Vijestima, to je zaista pa je li egzotično ili kako bi to nazvao. Ova fotografija iz ovog članka http://www.vijesti.me/caffe/djela-imamu ... ost-828381 pod naslovom Djela Imamure Shoheija, narativni modusi za novu stvarnost, treba valjda da posluži kao ilustracija koliko Japanci daju na ceremoniju u svemu pa i u seksu, poštovanje i naklon pa tek onda navale:

Image

Po ovome što veli ja sam shvatio da je ovo taj Imamura na slici, dolje je naglašeno: Imamura je ostao "hladan" u egzekuciji, njegov interes je više antropološki. Ovo ostalo o čemu je htio mi je naravno potpuno nejasno, i to je bilo nepodijeljeno mišljenje i u ova dva komentara na članak.

I odje o istome, http://www.vijesti.me/caffe/naracija-se ... ika-874474, japanski seks, politika i naracija:
To što teatralizacija briše naturalizaciju ne podrazumijeva samo da u prvi plan mora da dođe pitanje ’ko vuče konce’, ko tjera protagoniste ka njihovom tragičnom usudu najavljenom još u naslovu (nije li, zapravo, sudbina junaka uvijek već determinisana u dijegetičkom prostoru književnosti i filma?), već i to da metafilmska kontrola doprinosi povećanju emotivnog intenziteta u Shinjû: Ten no Amijima.
Pa možda.

Odje je o Kurosavi izložio neke svoje opservacije , http://www.vijesti.me/caffe/scena-kojom ... awa-799851, u podnaslovu upozorava na ovo u naslovu:
Ovaj raskol ne bi smio biti ignorisan. Kurosawa je bio u polemici sa sobom: možda je i dobro što je samom autoru to često promicalo.
Možda je to dobro da je baš naš evo odje čovjek trebao da se rodi da otkrije što je Kurosavi promaklo.

Odje autor kontemplira društvene turbulencije u seksualnom kontekstu http://www.vijesti.me/caffe/drustvene-t ... kst-817985

Uglavnom, htjedoh reći, ima toga ima toga, nije da sad treba manifeste na internetu pisati da bi se popiškilo na jednu osobu.
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

05 Mar 2016, 18:28

Ostruznice...boga ti! Jel to diplomski neki pises? :zubo:

Chilika...dududu nema nam pomoci...
Rijetko me sto obraduje, potakne me da se ponadam kako pametniji pobjedjuju... Ovakve izvitoperene slike ne mogu probaviti pa se tjesim kako ce B. Jokic uspjeti jednog dana u svom naumu reforme skolstva, a samim tim i drustva...iako uz ovakve roditelje... Uzmi ubij pa se puskuj... :D
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
ostruznicagornja
Posts: 805
Joined: 08 Aug 2015, 00:41

05 Mar 2016, 19:02

Evo sad sam na vijestima gledao karambol, vele da je medjunarodno istraživanje pokazalo da smo mi u Crnoj Gori na 83om mjestu po indeksu sreće a vi ste na 62om, i zato ja sad neću da crnjačim o mračnoj budućnosti, oću da sledeći put budemo srecniji od vas, i neću to da shvatam tragično. Ustvari i nema potrebe da se sad iz toga izvlače neke crne slutnje, to sa ljudima u principu nikad nije bilo drugačije pa se evo još vrtimo.
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

05 Mar 2016, 19:07

Ostružnice, svecamu, ti si mrtav ozbiljan. Pa dobro i neka, sve dobro zboriš. Ja bi na stranu stavila članak ove što se mami zahvaljuje što ju rodila i te šeme, nije ona bitna a ni važna u opvoj priči. Možda je malo jer je ona to malo podigla prašinu nakon prve objave u jednom portalu gdje je to izašlo najprije.Ili poslije objava na fejsu, sad je to sporedno..

Mene muči što je to istina. Mene ljuti nakon dobre zabave da postoji neka žena majka koja se s tom misli vodiljom smatra odgajateljicom svojeg djeteta i što lagano već sumnjam da nije jedina.


@Karambole, nemoj reć da nam nema pomoći. Mislim, čak i ja tako mislim ali sve se nadam da nije tako pa očekujem neke optimistične riječi i kritiku na površnost. dudududu ...sad i ja pjevušim
kurvanjski avatar, a
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

05 Mar 2016, 19:36

Mene muči što je to istina. Mene ljuti nakon dobre zabave da postoji neka žena majka koja se s tom misli vodiljom smatra odgajateljicom svojeg djeteta i što lagano već sumnjam da nije jedina.
Još jedan argument više da se uvedu dozvole za držanje i nošenje djece.
what we've got here is failure to communicate
ostruznicagornja
Posts: 805
Joined: 08 Aug 2015, 00:41

05 Mar 2016, 19:40

Malo mi je to naivno razmišljanje ako čovjek očekuje da su svi ljudi bar elementarno pristojni, i da vjeruje da će u životu moći da prodje a da mu se na putu ne nadju i ovakvi i onakvi, pa i trešteno ludi ljudi. Taj svijet ni zemlja ne postoje i iz ovoga primjera je teško generalizovati. Oću da kažem da to sa tom ženom samo po sebi ne znači ništa, i ustvari malo to na internetu sa ovim stvarima, tu svačega ima.
Ovo mi i nije problem ustvari, uslugu joj je učinila, zna na čemu je, i ne znam kako bi to toj ženi bio problem da je odjebe. U principu, a da sad ne širim priču kao uvijek, veći su mi problem u životu bili ljudi koji su ni ovakvi ni onakvi, i ne znaš kakvi su, i kad se o nečemu izjašnjavaju to su opsta mjesta. Kao andol su, ne osjećaš ih nešto, i onda se iznenadis.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

05 Mar 2016, 21:02

Jab' joj i bon i leksikon i oni fejzbuk i sve uuuusta natrp'o...đe keš?! :gaah:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

05 Mar 2016, 21:27

Šabović Adis » wrote:Jab' joj i bon i leksikon i oni fejzbuk i sve uuuusta natrp'o...đe keš?! :gaah:
Napokon jedna pametna!

Ja se već danima divim kako priča o toj budalaštini ne prestaje. Oglasili su se svi - od dežurnih dušobrižnika, preko stručnjaka za sve pa do Gradske Cure.

Od početka mislim kako je sve to negativna afirmacija i najradije bih ih sve tri ispljuskala. Glupaču od mame koja se na društvenim mrežama požurila pohvaliti kako je ona, eto, skromna i samozatajna, poslala je dar kakav je mogla, a njoj se to ovako vraća. Umjesto da, kad je već sve to tako, kaže svojoj kćeri neka si potraži bolje društvo. Drugu glupaču od mame koja reagira na olajavanje po društvenim mrežama pa ističe ono što ona smatra kvalitetom i vrijednošću, kako u modi tako i u ljudskoj naravi, umjesto da, kad to već očito može, neželjene darove proslijedi nekome kome su potrebni jer njezinoj kćeri očito nisu. I Gradsku Curu koja na jeftin način sebi podiže popularnost, kupuje leksikon i u njega skuplja potpise domaćih selebritija. Dakako, nakon što je napisala prvu glupavu kolumnu.

A najsmješnije mi je navijanje za sirotu Zarinu mamu koja isto nije baš previše pismena, a pljuvanje po drugoj mami i njezinoj pismenosti.

Meh... Za ministra kulture dobili smo ustašu, za ministra znanosti kreacionista, o braniteljskom ministru odlučivat će se izvlačenjem papirića iz šešira - premda ne znam koji će nam kurac uopće to ministarstvo, ministar turizma dobio bi otkaz u najbezveznijoj turističkoj agenciji da sa strankama razgovara onako kako lupeta u medjima, u Vladi se nanizao sve stručnjak do stručnjaka, strane banke i MMF dišu nam za vratom, očekujemo rasprodaju još ovo malo imovine što nam je ostalo, nove poreze i ostale namete, a u Hrvatskoj je momentalno glavno pitanje što je Iva dobila za rođendan od Zare.

A nitko nas neće ni kolonizirati. :cerek:
ostruznicagornja
Posts: 805
Joined: 08 Aug 2015, 00:41

05 Mar 2016, 22:07

Slažem se s tobom gospo Tipfeler, nepotrebno je mnogo žuči oko takve stvari, i previše se iz toga izvlače neki veliki zaključci. Možda ću ako se steknu uslovi kasnije nastaviti da peglam po ovome.
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

05 Mar 2016, 23:02

Mme Tipfeler, ko obično svaka ti je na mjestu. I to je tako s tog stajališta...Nego, stvari se ipak kreću u nekom drugom , krivom ili pravom ili suprotnom smjeru...Svakako ne kamo ti upućuješ jer , eto, kruha i igara i svi su našli svojih pet minuta u samom središtu zbivanja...

I ja sam primjetila da je nepismena i jedna i druga mama i da je Gradska cura nama pokazala da može skupit potpise selebritija, a da i dalje imamo nesposobnu vladu...
A što je prvo? Kokoš ili jaje?
Jesu li te dvije mame krive što su glasale za ovu vladu ili su ovu vladu izglasali drugi, uopće nema veze jer je možda ova ili ona vlada proizvela te dvije mame , više ni ja ne znam...

E, pa to?
Di smo i kamo ćemo?
kurvanjski avatar, a
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

05 Mar 2016, 23:51

Pa ljudska vrsta globalno oglupljuje, i to je znanstveno dokazano :D

- bilo radi gena odgovornih za inteligenciju u kombinaciji sa modernim tehnološkim okruženjem
https://www.rt.com/usa/intelligence-sta ... agile-531/
http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/ ... cline.html

- bilo radi industrijski prerađene hrane, pesticida, fluorizirane vode (izgleda da je general Ripper ipak bio u pravu :zubo:)
http://naturalsociety.com/leading-genet ... declining/
http://naturalsociety.com/harvard-says- ... ted-water/

- bilo radi djelovanja globalno rasprostranjenog virusa
http://naturalsociety.com/scientists-di ... le-stupid/

Image
what we've got here is failure to communicate
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

05 Mar 2016, 23:59

Ja nista ne razumim, a nemojte me silit da ista citam jer cu tek tada popizdit :gaah:

Dakle, sta se dogodilo, ali ukratko.

Npr. Mama A je kupila cerci mame B poklon, a onda je mama B vratila poklon jer_________ i na to je neko nesto napisao na netu.

Dakke?
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

06 Mar 2016, 07:22

Ha, kol'ko se ja u atomsku medecinu razumim, ovu jednu ufatio popizditis što je ova duga nije prvo pitala a smijel' je šta pitat'. :confused:
Ova druga valjda navikla da joj se rekne: "Kad budeš imala šta para popij nešto od mene!", i "Haj' trkni do iza ćoška, vid'der imal' me tamo!", a ova prva nije. Morebit i da je obratno.
Đeca su, izgleda, nenavikla na život uopšte. :ne zna:

Jebat'ga...

Kako li je sve to fejzbuk podnijeo? :facepalm:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

06 Mar 2016, 12:19

Mislim da Ćilimamu brine kako se nedostatak socijalne inteligencije odražava na ovo naše malo lokalno društvo. Pa eto, tako što su nam forme bitnije od sadržaja, i gradimo kule od karata, dok se na horizontu valja cunami.
what we've got here is failure to communicate
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

06 Mar 2016, 14:26

haram » wrote:Mislim da Ćilimamu brine kako se nedostatak socijalne inteligencije odražava na ovo naše malo lokalno društvo. Pa eto, tako što su nam forme bitnije od sadržaja, i gradimo kule od karata, dok se na horizontu valja cunami.

Upravo to. Dodajem da već sumnjam i u zaraznost te bolesti.

Ne vjerujem da je ignoriranje jedne ili obiju mama u medijima, nedajuć im važnost produktivna. Vjerujem da se moraju kazniti i jedna i druga ali bojim se da to vodi do domino efekta ter se jave borci za ljudska , dječja, novinarska i ina prava tvrdeć nama da je važno znati istinu.
Slična je priča i oko navodne ovrhe djece u trima obiteljima pod ingerencijom zadarskog Centra za socijalnu skrb. Novinari su situaciju prenijeli kao da neka zločesta teta silom želi odvući djecu od roditelja samo zato jer joj se tako sviđa a znamo da nije tako. I čak se ide i dotle da neki novinari tvrde da je u obiteljima situacija ma idealna, ne može bit bolja. Ko je tu lud? Slučajno znam i drugu stranu priče i da se mene pita ja bi ne samo djecu odvela u neku udomiteljsku obitelj nego bi majci zabranila da ima još djece. Al eto, ne pita me se.
Dakle, neke mame su se pokoškale oko načina odbijanja poklona. Da nisu , mi ne bi zbnali da u lijepoj našoj postoje tako bolesni umovi koji djecu od sedam godina izravno uče na konzumerizam. Da me se pita i njima bi uvela pojačan nadzor i svako malo kontrolu i obilazak doma.Al ni to me se ne pita.
A da me se pita, zaakonom bi zabranila "Zvjezdice" i takvu vrst natjecanja za djecu. :gaah:

No, ni to me se ne pita.
I tako...Niko me ništa ne pita.
kurvanjski avatar, a
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

06 Mar 2016, 14:55

Chilimama, ovo gotovo kao da sam ja pisala. :top:

I sa zadarskim Centrom za socijalnu skrb ponavlja se ista priča. Ne znam detalje, ali mi je zapela za oko razlika u godinama između onoga muža i žene kojima je jedno dijete na brzinu sklonjeno u specijaliziranu bolnicu. Ukratko, žena je prvo dijete rodila s 14 ili 15 godina. I to ne spada pod brigu Centra za socijalnu skrbi? A poslije se, kao, opametila pa rodila još dvoje. To već spada pod psihijatriju, ali se - pazi sad! - oglasila Bernardica. Treba nabiti i koji pozitivni poen, ono s molitvom Bogu da nas izvuče iz govana nije joj baš prošlo. Naime, svi znamo kako mora da Bog posebno ljubi Hrvatsku. Inače bi odavno otišla u pizdu materinu. :(

Nego, da odgovorim na tvoje pitanje iz prethodnog posta. Ne mislim niti da su ovakve blesače izglasale ovakvu glupavu Vladu niti da je ovakva glupava Vlada dovela do pojave ovakvih mama. Mislim da je ljudska glupost beskrajna, a pamet ograničena. I da u različitim razdobljima povijesti pojedini snalažljivci iskorištavaju sad jedne, sad druge.

U ovom konkretnom slučaju kladim se u što god hoćeš da se obje ove vijesti namjerno potpiruju kako bi se pozornost javnosti preusmjerila s pravih problema. Baš kao što ni ministar kulture nije prikladan za to mjesto samo zato što je ustašoid, nego zato što s kulturom nije do sada imao nikakve veze. Baš kao što kod je ministra znanosti daleko manje važno što je kreacionist, a daleko važnije što je loš znanstvenik: njegov rad o Boškoviću ne bi kod ozbiljnog profesora prošao ni za maturu.
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

06 Mar 2016, 15:44

Chilimama » wrote: Upravo to. Dodajem da već sumnjam i u zaraznost te bolesti.
Jeste i virus je kriv :cerek:. Evo piše to u onom mom postu sa slikicom gore^.
No, ni to me se ne pita.
I tako...Niko me ništa ne pita.
To ti je demokracija, bejbe. :zubo:

Svaka budala je slobodna da i od svoje djece radi šta hoće... i u ovakvom društvu jedino bitno je tovit svetu kravu kapitalizma. :ne zna:
what we've got here is failure to communicate
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

06 Mar 2016, 15:58

MmeTipfeler » wrote: Nego, da odgovorim na tvoje pitanje iz prethodnog posta. Ne mislim niti da su ovakve blesače izglasale ovakvu glupavu Vladu niti da je ovakva glupava Vlada dovela do pojave ovakvih mama. Mislim da je ljudska glupost beskrajna, a pamet ograničena. I da u različitim razdobljima povijesti pojedini snalažljivci iskorištavaju sad jedne, sad druge.
Amen. Odavno su razvijene čitave industrije koje žive od ljudske gluposti
al mi samo otkrivamo toplu vodu... kako ono Šiler reče :misli:
"Protiv ljudske gluposti, sami bogovi bore se uzalud".
U ovom konkretnom slučaju kladim se u što god hoćeš da se obje ove vijesti namjerno potpiruju kako bi se pozornost javnosti preusmjerila s pravih problema.
Teorija zavjere. a? :E
E kad bi pozornost javnosti bila usmjerena na prave probleme, doživjela bi slom živaca.
what we've got here is failure to communicate
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

06 Mar 2016, 18:52

haram » wrote:
Teorija zavjere. a? :E
E kad bi pozornost javnosti bila usmjerena na prave probleme, doživjela bi slom živaca.
Nije teorija zavjere, samo znam kako to ide u medijima. Svaka se vlast nečega boji, a ova naša sadašnja najvjerojatnije se boji pameti. :cerek:

Samo dvije sitnice. Ako su sitnice.

Pričala mi je frendica koja je bila lektorica u novinama kako su lektori imali izričitu uputu da paze na prvo slovo u članku ili člančiću, vjestici. Ono koje se tiskalo većim slogom i masno. Za novije generacije font size i bold. :D Nedajbože da bi to prvo slovo bilo U - u svakom slučaju, u Zagrebu, u Americi. A-a. Trebalo je izmijeniti redoslijed riječi u rečenici.

Slično se ponovilo i s onom sramotom od TV rječnika koji je HDZ propisao HTV-u.

Drugo. U vrijeme kad je Tito umirao u Ljubljani, moji su roditelji oboje radili na Radio Zagrebu. Od samog početka znalo se da mu nema spasa, ali u Ljubljani su se trudili. Teorija zavjere glasi da je Tito umro nekoliko mjeseci prije objave 4. svibnja u 15:05, Informacija koju su imali moji starci bila je da je tzv. "kritična faza" zapravo bila koma, ali ni oni nisu bili toliko visoko da bi znali točne podatke o trenutku kada je Stari pao u komu. Cijeli je Radio Zagreb imao upute kako da se ponaša i što da govori u emisijama izvan informativnog programa. Moji su starci doma šutjeli i odmahivali rukom na moja i bratova radoznala pitanja. Neću se izričito izjašnjavati o tome je li za mene objava u 15.05 bila iznenađenje, no u pitanju su bili samo sati, a ne dani: trebalo se dogovoriti, "usuglasiti stavove", a za to je trebalo vremena.

Međutim, to je bio izniman trenutak. Koji neki danas slave, a neki oplakuju. Svejedno. Svemu i svakome dođe kraj i ničija nije do zore gorjela. Ipak, ne znam koliko si primijetio, ali svaki put kad treba udariti nekakve namete - ono, povisiti PDV jer se tako radi u Zapadnoj Tunguziji, uvesti poreze na vodu i zrak, izmisliti neki novi način kako da se građaanima zemlje Hrvatske zagorča i poskupi život, najednom se počne raspravljati o tome skuplja li Vesna Pusić govno za svojim psom kao što to radi švedska ili ne znam čija princeza.

I tako...
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

06 Mar 2016, 19:23

To svakako. U nedostatku Severine, daju nam aninimne mame, pasju kakicu i slične spamove da nas skrenu s puta. Ali se mi zato veselimo tim košćicama umjesto da im vratimo....
A kako?




Nema unde :ne zna: :tuzni:
Last edited by Donna Sole on 06 Mar 2016, 19:52, edited 1 time in total.
kurvanjski avatar, a
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

06 Mar 2016, 19:30

Ništa bez sekire. Ponekad treba učiti i od manje nam dragih susjeda. :cerek:
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

06 Mar 2016, 20:02

MmeTipfeler » wrote:Nije teorija zavjere, samo znam kako to ide u medijima. Svaka se vlast nečega boji, a ova naša sadašnja najvjerojatnije se boji pameti. :cerek:
Znam da nije teorija, samo se tako stigmatizira, kad pogodi u sridu... isto kao i ovi kapitalizam vs. socijalizam bakrači...
Svaka država i sustav koji drži do sebe ima svoju službu za... :ekhm:... odnose s javnošću. :mig:
... U vrijeme kad je Tito umirao u Ljubljani,... Moji su starci doma šutjeli i odmahivali rukom na moja i bratova radoznala pitanja. Neću se izričito izjašnjavati o tome je li za mene objava u 15.05 bila iznenađenje, no u pitanju su bili samo sati, a ne dani: trebalo se dogovoriti, "usuglasiti stavove", a za to je trebalo vremena.
Ja sam se taj momenat baš derao nešto pred nečijom zgradom (bio sam klinac), pa je izašao neki striček na prozor da mi kaže da ne galamim. Na moje začudno pitanje "zašto?" (ha, poše moj) rekao mi je da dođem gore da mi objasni -aha, znaš kak bum ti došel, pervertitu stari... :cerek:
Onda je počeo najdosadniji tjedan u mom životu, kada se nismo smjeli cerekati ni pod odmorom, nosili smo dosadne crne majice, i kada čak ni Politikin Zabavnik nije bio zanimljiv...
Međutim, to je bio izniman trenutak. Koji neki danas slave, a neki oplakuju. Svejedno. Svemu i svakome dođe kraj i ničija nije do zore gorjela.
Ha čuj, iz perspektive tadašnje političke klike, bilo je razumljivo da su osjećali da gaze po tankom ledu... ipak je Tito bio monumentalna institucija sama za sebe, koja je uspješno hendlala kako unutarnje neprijatelje tako i supersile (ovo zadnje mi ni do današnjeg dana nije jasno kako je bilo moguće).
Ipak, ne znam koliko si primijetio, ali svaki put kad treba udariti nekakve namete - ono, povisiti PDV jer se tako radi u Zapadnoj Tunguziji, uvesti poreze na vodu i zrak, izmisliti neki novi način kako da se građaanima zemlje Hrvatske zagorča i poskupi život, najednom se počne raspravljati o tome skuplja li Vesna Pusić govno za svojim psom kao što to radi švedska ili ne znam čija princeza.
Pa, informativnopolitički bias je već teško razlikovati od redovnih senzacionalističkih vijesti i žute štampe, ali da; vjerujem da i kod nas postoje neke kancelarije u nekim vlažnim podrumima koje se i time bave.
Uostalom, i Karamarko sa ovim kukavičjim jajetom iz Kanade je živi dokaz da je struka i te kako živa.
what we've got here is failure to communicate
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

06 Mar 2016, 20:11

Chilimama » wrote:To svakako. U nedostatku Severine, daju nam aninimne mame, pasju kakicu i slične spamove da nas skrenu s puta. Ali se mi zato veselimo tim košćicama umjesto da im vratimo....
A kako?
Teško, jako teško, ako smo dijelom i sami na njihovoj strani a da to ni ne osjećamo.
Nema unde :ne zna: :tuzni:
On se već separirao, valjda. :zubo:
what we've got here is failure to communicate
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

06 Mar 2016, 20:39

Chilimama » wrote:Vjerujem da se moraju kazniti i jedna i druga
Ne razumim. Zasto bi se tribala kaznit mama od male koja je poklon kupila :ne zna:
Post Reply