Crno-bijeli svijet

Filmovi, serije, sve što gledamo
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

03 Mar 2015, 21:06

Pa dobro, Glišo, pička ti materina! :gaah:

Jel ja moram otvarat teme umjesto tebe, a?

Koja serija... :S


User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

04 Mar 2015, 10:03

judolino » wrote:Pa dobro, Glišo, pička ti materina! :gaah:

Jel ja moram otvarat teme umjesto tebe, a?

Koja serija... :S
Ček,ajmo zaistač...Nije baš nekaj, ako je sudim po prvoj epizodi. Malo je kamilica od priče i gluma je kaj zagipsana. Stvarno ne kužim kak se uspiju tako ukočiti?
Imam filing da je sve pomalo isforsirano i s ogromnom željom da se sve kaj ima zgura odjednom kao da će tako dojam biti upečatljiviji...i zulufi u JNA...i gdje je vojna pandurija na kolodvoru? Jebote, nisi mogao proći da te nekoliko puta ne priupitaju za dozvolu izlaska...
No dobro...ima tu još svakalvih manjkavosti. Bumo vidjeli dalje.
E, da...ona Debbie im nikako nije trebala. Mogla je barem čkomiti.... :zubo:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

04 Mar 2015, 10:36

Kao da svi glume ljude s posebnim potrebama.
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

04 Mar 2015, 11:21

Margarita » wrote:Kao da svi glume ljude s posebnim potrebama.
:rofl:

je, takav je dojam. al usuđujem se reć da nije do loših glumaca, nego do prešupljeg scenarija.
kako od takvog scenarija napravit išta dobro? nikako :ne zna:

jako su loše to napravili.
sve je nekako nategnuto, na silu. glavna im je preokupacija bila u što manje minuta spomenuti što više značajki iz tog doba. to je baš onako pravo silovanje.
pa onda nabaviti sve te tupee i obleku. scenografiju složit. puštat mjuzu.
ne kažem da to sve nije bitno, naravno da je. ali scenarij ko jebe, to je sporedno :rolleyes:
tako je to kad ideš radit seriju iz krivih motiva :kava:

aj druga epizpoda je bila mrvu bolja od prve. ono s trifunovićem je malo podiglo sve. no, sve u svemu, živa dosada od serije.

ali debbie i brega :facepalm: :rofl: :crying:
nije čak što je debbie loše pričala, nego je čitava scena bila :puke:
hvatala me nelagoda dok sam to gledala.
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

04 Mar 2015, 12:51

Ma, ko vas jebe sve skupa.

Ja uživam u jugonostalgiji i prisjećam se civiliziranijih vremena...
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

04 Mar 2015, 12:56

Čega se ti prisjećaš? Imao si 10 godina.
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

04 Mar 2015, 13:11

Margarita » wrote:Čega se ti prisjećaš? Imao si 10 godina.
Pa šta?
Nisam sklerotičan. :ne zna:

BTW, bil sam napredno dete, ne...
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

04 Mar 2015, 22:45

Ne sjećam se ni da sam gledala ijedan strani film koji je dobro uhvatio duh vremena u kojem je radnja. Izgleda da je to prilično zahtjevan zadatak i da zahtijeva sudjelovanje većeg broja ljudi koji su u to doba živjeli. Pod živjeli mislim bili odrasli, činili i sami duh tog istog vremena + da ti isti ljudi imaju dobro sjećanje na to vrijeme + da pretraže sve ikad po internetu, arhivima i pitaj boga čemu i dobro se podsjete svega. A i tada je pitanje šta može od toga ispast.

U ovoj seriji dodatni je zajeb tradicionalno loša gluma, ali šta ćeš, to je hrvatski brend. :zubo: I to sve već spominjano silovanje, ukočenost itd.

Druga epizoda mi je bila nešto bolja od prve, jer se kao nešto počelo događati, uvela se neka dinamika. Ali ništa je to i dalje. Treću nisam ni gledala.
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

05 Mar 2015, 09:39

Baš me zanima do kada će trajati taj mit o hrvatskoj lošoj i srpskoj dobroj glumi?

Tko to u seriji glumi loše?

Realno gledano, i serije i filmovi su nam u konstantnom usponu otkako je prošao val turbohrvatstva s početka devedesetih.
A i prije toga nije bilo puno neukočene glume.

Srbi su, to im se mora priznati, skloniji filmskoj, ležernijoj glumi. Ali zato im humor teži ekstremima - katkad je upravo genijalan, a u većini slučajeva banalan i prizeman.
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

05 Mar 2015, 09:47

evo mame da djeci objasni


so, jest, loša je gluma i kako reče čajna to nam je brend glumišta šta sad. dodajem i da je nepovoljan izbor glumaca. barem ovo dvoje glavnih junaka nisu mi neki par frendova, al dobro, i to bi pregrmila
velite nabacano, previše podataka, blondi bolje da šuti lalala i to..


ja drugu nisam vidila , prvu i treću jesam i slažem se s otizim što kažete , ali..(ali je nešto što ne trpim , ali...mora se kad se mora)

serija je skroz gledljiva. al ono- skroz


Tako je bilo i tako je izgledalo. Ideja mi je bliska, vrijeme je moje vrijeme ..
(onaj doček nove godine iz prve epizode me natjerao da se mislim di sam ja bila tu novu i da me yebesh nemrem se sjetit, a bila sam maturantica ..i još se ne mogu sjetit te nove godine )

Potkrale su im se neke greške koje nisu za zamjerit pa ih neću ni spominjat. nama koji se sjećamo detalji su ukras i podsjetnik, a vama koji se ne sjećate i ne znate nisu uopće značajni pa nećemo o detaljima.

Jelte, nisam ništa rekla što ne znate al to zato jer vas ne bi razuvjeravala pa moguće izazvala pad kriterija :lol:
samo se vi dršte kritika, možda bude jednom i dobra serija


da nastavim..
u stvari neću..
ako je postojala seksualna revolucija u ovim krajevima bila je osamdesetih, ma što vi čitali od hipicima i piluli...osamdesetih se prašilo sveušesnajst..mislim da će taj dio moralisti zanemarit...:p

Koliko sam ja ubrala, glavni su likovi uglavnom honorarci "Poleta" a ako je iko znao živit u ta doba to su oni...zakon zakon su bili.. Pero Kvesić and Co.
lajkam

usput, jeste čitali njegovo "što mi rade & što im radim" ?
ako niste, pročitajte




Dajte seriji šansu. smanjite doživljaj bolesti našeg glumišta, nego se prepustite doživljaju evociranja uspomena priča iz davnina..

čekam undu :cerek:
kurvanjski avatar, a
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

05 Mar 2015, 09:59

judolino » wrote: Ali zato im humor teži ekstremima - katkad je upravo genijalan, a u većini slučajeva banalan i prizeman.

Pa tako nekako...


KO loše glumi? Pa nije baš lako ni odgovorit. Ovisi o ulozi, naši glumci nisu uvijek idealan izbor za određene uloge pa se sami nađu u zamci
Ja sam u principu najrazočaranija dikcijom naših glumaca a u to sve ide i režija..nemamo jako dobre režisere općenito ..
kurvanjski avatar, a
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

05 Mar 2015, 10:12

Drugu epizodu nisam gledala, treću jesam. I previše mi je naguranog svega. Gle prvi kineski, pa unutra odmah Zalepugin i Đukica i sve nagurano ko u pretijesnom muzeju. Ili albumu
bili smo tu i tu, tu i tu, tu i tu, tu i tu,
bili smo tu i tu, tu i tu,
a poslije toga i tu i tu,
bili smo tu i tu, tu i tu, tu i tu, tu i tu,
bili smo tu i tu, tu i tu.
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

05 Mar 2015, 10:18

Margarita » wrote:Drugu epizodu nisam gledala, treću jesam. I previše mi je naguranog svega. Gle prvi kineski, pa unutra odmah Zalepugin i Đukica i sve nagurano ko u pretijesnom muzeju. Ili albumu
bili smo tu i tu, tu i tu, tu i tu, tu i tu,
bili smo tu i tu, tu i tu,
a poslije toga i tu i tu,
bili smo tu i tu, tu i tu, tu i tu, tu i tu,
bili smo tu i tu, tu i tu.
:rofl:

pa je, tako je baš bilo

snobizam i šminkeraj opisani na način ne previše različit od današnjeg, ali tada nije bilo ni interneta ni foruma , ni mobitela a ni fejsa da se kokodače o susretima sa selebima
nisu ni postojali selebi nego "važne face"s tevea

kako sam vidila najavu za sljedeću bit će spomenut videorekorder ko spejsšatl u kućanstvu..
a kako drugačije?
kako današnjoj djeci pojasnit našu tehniku i komunikaciju? kako?
ako treba pretjerat, nek pretjeraju, drugačije ne bi bilo ni shvaćeno
kurvanjski avatar, a
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

05 Mar 2015, 11:40

meni treća epizoda bila dobra :cerek:
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

05 Mar 2015, 11:47

judolino » wrote:Baš me zanima do kada će trajati taj mit o hrvatskoj lošoj i srpskoj dobroj glumi?

Tko to u seriji glumi loše?

Realno gledano, i serije i filmovi su nam u konstantnom usponu otkako je prošao val turbohrvatstva s početka devedesetih.
A i prije toga nije bilo puno neukočene glume.

Srbi su, to im se mora priznati, skloniji filmskoj, ležernijoj glumi. Ali zato im humor teži ekstremima - katkad je upravo genijalan, a u većini slučajeva banalan i prizeman.
je, slažem se. nisu toliko loši koliko smo nekad mislili da jesu. može se od njih svašta napravit, sad smo se u to već svi uvjerili u barem pokojem filmu ili seriji.
ali, svejedno, problem glume još uvijek postoji. ne znam do čega je, jel do našeg jezika, kazališta, preseravanja, loših scenarija...nemam pojma. posebno je zagrebački govor problematičan za film. takvu neku sterilnu glumu sam još jedino viđala u nekim lošijim talijanskim filmovima i serijama. i nigdje više.

a i ti naši režiseri. šta qurac pristanu na to. umjesto da kažu: nitko ne ide na sljedeću scenu dok ovu ne savladate, mamicu vam ukočenu :pila: :zubo:

p.s. u ovoj seriji anica dobra i sergej trifunović vidljivo odskaču po kvaliteti :ne zna:
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

05 Mar 2015, 20:21

Nema zagrebačke spike, šatre iz tog perioda, psovki...nema te dikcije kojom skužiš da je ispeglao furku na zagrebačkom asfaltu (kad se već priče odvijaju u Zagrebu, ne)...
Drugo što mi fali je Novi Zagreb. Tada u NZ nije bilo ničega. Samo spavaonice. Starci iz OKIja, TPK, Chromosa, Prvomajske....klinci u parkićima ili po garažama s gitarama i brljom....
Novi Zagreb je bio inkubator.
Fali mi ona realna atmosfera koju sam živio s frendovima tada. Ovo mi je sve, kako već rekoh, isforsirano i s dosta prenemaganja oko isfuravanja nekih simbola vremena...a nema safta...
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

06 Mar 2015, 12:41

nisam jučer gledala, a baš me zanima kako napreduje.
User avatar
Pero
Posts: 2161
Joined: 24 Feb 2012, 09:12

06 Mar 2015, 19:35

Moja vojska nije ni sličila vojsci na televiziji i zato mi je sve fuj. :zubo:
Btw. imali smo vodnika (neformacijski popunjeni s oficirom) koji nas je svaki dan izvodio iz kasarne i predavao komandu jednom od dvojice desetara (jedan sam bio ja) i odlazio u lokalni birc, a mi u tehnički blok na obuku (koju smo držali nas dvojica, moš mislit kako). Na kraju dana bi se našli pred kasarnom i uredno umarširali zajedno. Bio sam kandidat za uzornog vojnika što je donosilo 15 dana manje službe. Sve je palo u vodu kada je pukovnik ulovio grupu drugog desetara kako se sunča na simuliranim zgradama za borbu u gradu. :zubo:
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

06 Mar 2015, 20:12

Pero » wrote:Moja vojska nije ni sličila vojsci na televiziji i zato mi je sve fuj. :zubo:
:
ovo ne kužim
ja nisam muško pa mi je vojska nepoznanica pa mi je fuj a nisam ni živila u zagrebu pa ne znam kako se ekipa naslušala po raznim prostorima bendova u začetku pa mi je fuj a polet sam samo redovno pratila nisam pisala za njih pa mi je fuj :rolleyes:


ovo je serija o osamdesetima i ima par grešaka ali su zanemarive jerbo su ti detalji važni jer su postojali a ne kad točno, ionako ne mijenjaju smisao , pa nije ovo dokumentarna serija nit pretendira bit kultna


sredinom sedamdesetih postojala je serija grlom u jagode ( ovo teško da će bit tako dobro kao jagode) ali mene prilično podsjeća na ovo. U toj se (jagoda) seriji radnja odvijala kronološki i pratila je razdoblje od 60. do 69. i bila je genijalna. i tamo je bilo i nekih pretjerivanja i nekih iskrivljenih podataka ali je bilo zabavno i gledljivo s doziranim humorom, dramom, ljubavnom pričom, obiteljskom pričom, prijateljskom a sve u nizu i linearno.

Ne želim nekog uvjeravati da ovo valja, ali nije brate da je totalno za odbacit.
uostalom ne gledajte i ne komentirajte, vi hejteri jedni osamdesetih :p
kurvanjski avatar, a
User avatar
Pero
Posts: 2161
Joined: 24 Feb 2012, 09:12

06 Mar 2015, 20:26

Chilimama » wrote: ovo ne kužim
Kaj ne kužiš - to nisu bile moje osamdesete nego nečije druge i ne mogu se poistovjetiti s njima. :zubo:
Chilimama » wrote: uostalom ne gledajte i ne komentirajte, vi hejteri jedni osamdesetih :p
A zašto ne, imao sam 20 godina, 30 kila manje, ništa mi nije bilo nemoguće. Opraštam im i čekanje u redovima za benzin. :D
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

06 Mar 2015, 20:51

Znaš kaj Čilimajko, ne pljucam ih jer me nisu ničim dotakli već zato što su drukali marketinški tako i toliko da sam očekivao zaista vrh seriju još neviđenu, a kad tamo - ćorak... :zubo:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

06 Mar 2015, 20:56

Znaš kaj Čilimajko, ne pljucam ih jer me nisu ničim dotakli već zato što su drukali marketinški tako i toliko da sam očekivao zaista vrh seriju još neviđenu, a kad tamo - ćorak... :zubo:

Cijelo vrijeme najave ja sam samo od toga strepila jer nakon takvih najava obično nas dopadne teško razočarenje.

Ovaj put ne mogu reći da su opravdali marketing ali nisu ni toliko sjebali. Ove četiri odgledane su mi prilično bliske unatoč greškama (totalno nebitnim) i mislim da ću im ostat vjerna.

Osim ako neću. :rofl:
kurvanjski avatar, a
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

06 Mar 2015, 23:55

Blisko mi je kaj vidim, narafski, ali onak fragmentarno. Moram priznat...bio sam u ekipi puno većih fakina i frajera od ovoga što se u seriji događa pa mi se ambijent uklapa, al spika baš i ne. :zubo:
Kvartovske spike, šore, cigle, podjebavanje murje, živa svirka na ulici tj. u parkovima i garažama, šveranje na koncerte...još mi ponešto nedostaje...sjetit ću se. :zubo:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

07 Mar 2015, 13:48

Chilimama » wrote:
ovo je serija o osamdesetima i ima par grešaka ali su zanemarive jerbo su ti detalji važni jer su postojali a ne kad točno, ionako ne mijenjaju smisao , pa nije ovo dokumentarna serija nit pretendira bit kultna
ne znam o kakvim greškama se priča. ok, jedan frajer mi je nabrajao neke propuste, al iskreno - šab me gabri za to, da budem u duhu osamdesetih :D

najveća mana ove serije je to što su joj pristupili drugačije nego inače serijama. pompozno i sa strahopoštovanjem, klanjajući se razdoblju i simbolima. glavna okosnica bi trebali bit likovi i događanja iz njihovih života. znači kao kod bile koje druge serije, šta ja znam, kosmičkih, bitangi, lud zbunjen. a sve ove karakteristike 80-tih bi trebale bit začin seriji, i eventualno ih iskoristit za nekakav zaplet. a ne, ovdje je obrnuto. glavne uloge su: 1980., novi val, smrt druga tita, vožnja par-nepar, izdani albumi. dok su likovi tu samo pozadina. karambol je u pravu, nema safta. jebanje nasuvo :giggle:

a najžalosnije od svega je, kad je novi val već toliko bitan za seriju, što čak ni sa soundtrackom ne znaju koketirat na način da čitavu atmosferu podigne, nabrije, da poželiš odma ić preslušavat albume. jer glazba je super alat za dočarat duh nekog vremena. po meni su čak i u tom dijelu malo podbacili. (s tim da nisam gledala sve epizode :o )
uostalom ne gledajte i ne komentirajte, vi hejteri jedni osamdesetih :p
samo da kažem, osamdesete obožavam :cerek:
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

07 Mar 2015, 13:58

karambol » wrote:Blisko mi je kaj vidim, narafski, ali onak fragmentarno. Moram priznat...bio sam u ekipi puno većih fakina i frajera od ovoga što se u seriji događa pa mi se ambijent uklapa, al spika baš i ne. :zubo:
Kvartovske spike, šore, cigle, podjebavanje murje, živa svirka na ulici tj. u parkovima i garažama, šveranje na koncerte...još mi ponešto nedostaje...sjetit ću se. :zubo:

kužim, naravno
ali oni su izabrali par likova, povezali ih u neki priču i sad voze po tom kolosjeku a u duhu vremena kako se ta priča mogla razvijat
jebemu, da je ista stvar danas bilo bi sve drugačije i ne bi bilo ni pola zanimljivo
jebote, danas ti mobitel mijenja cijelu koncepciju..

a glede većih fakina i frajera, vjerujem ti i to zato jer sam ja bila veća frajerica od tu nekih, al jebemu, nisam bila u zgb, nisam imala svu tu logistiku za sretanje i druženje s tvorcima novog vala i tadašnje glazbe.


dođe mi da odem , jbmt život i di me smjestio, pa da napravim sama scenarij za hrvacku paklenu naranču al eto ne da mi se skupljat pare za to..ko da je kod nas lako stvarati televizične priče kad svi imamo u ovom seocetu zvanom hrvatska svoju priču..
kurvanjski avatar, a
Post Reply