naj-nesto film :D

Filmovi, serije, sve što gledamo
User avatar
slafko
Posts: 623
Joined: 19 Oct 2011, 08:57

20 Oct 2011, 12:56

Nemam pojma kaj je to, ali sada si me sjetio na odličan serijal francuskih komedija sa žandarima iz St.Tropeza. Moram to naći negdje. Pink Panthere sam si poskidal. :s


When I came to Spain and I saw people partying I thought to myself: What the fuck!?
User avatar
klonka
Posts: 2801
Joined: 17 Sep 2011, 22:00

20 Oct 2011, 14:02

Ze. » wrote: Se tko sjeća ovog? - http://www.imdb.com/title/tt0079820/
Naravno, jedan od najdražih mi crtanih filmova. :cerek: :cerek: :cerek:
slf » wrote:Nemam pojma kaj je to, ali sada si me sjetio na odličan serijal francuskih komedija sa žandarima iz St.Tropeza. Moram to naći negdje. Pink Panthere sam si poskidal. :s
Louis de Funes :s

Izbacilo me sa sata francuskog u osnovnoj jer nisam prestajala zviždati melodiju. la la lala lala la lalaaalalala :cerek:
gonj špadi
User avatar
Ze.
Posts: 1098
Joined: 17 Sep 2011, 21:26

20 Oct 2011, 14:05

klonka » wrote: Naravno, jedan od najdražih mi crtanih filmova. :cerek: :cerek: :cerek:
:s :s
Konačno da nađem nekog tko je čuo za taj crtić. Stalno su ga puštali kad sam bio klinac, upečatljiv je skroz. :D
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

30 Oct 2011, 23:49

samo da znate, upravo je na htvu liitle miz koju sam uspjela ne vidjeti.
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
dimnjak
Posts: 2430
Joined: 17 Sep 2011, 23:24

31 Oct 2011, 14:57

Pješčana » wrote:samo da znate, upravo je na htvu liitle miz koju sam uspjela ne vidjeti.
vidjela sam najavu, al ipak je bio prekasno.

ne vjerujem da ga nisi nikad pogleadal :eek:
mogu te prožvakati, al te moraju i ispljunuti
User avatar
prove
Posts: 162
Joined: 28 Oct 2011, 09:44

07 Nov 2011, 17:17

crash mi je jedan od dražih filmova. zbog načina na koji obrađuje pitanje licemjerja i borbe s unutarnjim demonima.

trenutno mi samo on pada na pamet, ali nije da toga nema još. :alch:
User avatar
anako
Posts: 21
Joined: 15 Nov 2011, 23:43

17 Nov 2011, 17:14

Vidim da sam totalno nekulturna kad bacim pogled na vaše liste.

koji ste film najvise puta pogledali?
Nisam sigurna. Ove znam napamet i mogu ih pogledati u bilo kojem trenutku opet: Star wars petica: imperij strikes back, Hair, Brave Heart, Malo dobrih ljudi, Dead man walking, Prohujalo s vihorom

koji vam je najdrazi film iz djetinjstva? crtić - Ljepotica i zvijer, serije (briga me što je tema film) Narnijske kronike i Djevojčica iz budućnosti...
e sad sam se sjetila filmova - Posljednji akcijski junak, Daleki rođaci (Les Visiteurs) :zubo:

koji vam je bio prvi film kojeg ste pogledali u kinu. ikad? Palčica

koji vam je najdosadniji? 2001 odiseja u svemiru. Nikad je nisam pogledala cijelu jer bih zaspala i uz premotavanje.
Najgori film by far - Abre los ojos, američku verziju (Nebo boje vanilije) nisam ni pokušavala gledati.

najbolji triler - The bone collector
SF - Impajr strajks bek
komedija - Irma la douce, Dirty rotten scoundrels
drama - Dead man walking/ In the name of the father
rimejk - Sabrina, We're no angels

Al kad bih birala naj, naj onda bi mi težak izbor bio između Dead man walking i In the name of the father. Na ta dva filma uvijek cmoljim, a ja rijetko cmoljim. :(
User avatar
Lastan
Posts: 2702
Joined: 17 Sep 2011, 22:32
Location: Out of the blue
Contact:

17 Nov 2011, 17:47

slafko » wrote:Odličan film. Daleko premalo Zhang Ziyi za moj ukus, ali i dalje jedan od kvalitetnijih filmova.
Svaki film ima premalo Zhang Zi-Yi. :mudri:

Inače, kad već voliš Kineze, preporučujem Red Cliff.
Povijesni film. Lako za bitku; išli smo čak u nevjerici provjeriti povijesnost prikaza nogometa u filmu. I ne, nije sranje. :D

Na jezičnim smo vježbama gledali The Road Home, ali iako ima Zhang Zi-Yi, nije nešto jako impresivan. Više chick flick, ili kineska verzija istog. :D
User avatar
*jezebel*
Posts: 1424
Joined: 20 Oct 2011, 13:56

18 Nov 2011, 15:18

evo neki od meni jako dragih/lijepih/kul/kvalitetnih/zanimljivih/____(umetni po izboru) filmova. nisu poredani po vaznosti, kao ni po zanrovima, to m' se ne da. prvog filma u kinu se ne sjecam. jedino sa sigurnoscu mogu reci da sam najvise puta odgledala back to the future (II).

back to the future II four rooms 1408 fahrenheit 451 shutter (orig.) adaptation scoop confessions of a dangerous mind the hitchhiker's guide to the galaxy brazil the ref pleasantville hannah and her sisters deconstructing harry play it again sam the pursuit of happyness the color purple vanilla sky abre los ojos dancer in the dark the game fallen poltergeist fight club all about eve war of the worlds glengarry glen ross one night at mc cool's the meaning of life the royal tenenbaums shutter island don't look now the hours the witches of eastwick juliet of the spirits death proof the cable guy dumb and dumber the family man harry potter (svi osim zadnjeg, odnosno zadnja dva) scream I, II james bondovi selo moje malo the phantom tollbooth the curly sue annie who framed roger rabbit the goonies mary poppins the sound of music

volim dosta onih usranih filmova s chevyjem chaseom i steveom martinom. i fockere. :D
spomenuli ste zandare i louisa de funesa, obozavala sam to. :cerek: :cerek: :cerek:
inace, kao mala sam puno gledala horore, utapala sam se u njima. voljela sam cak i the langoliers, tales from the crypt, pet sematary… :rofl:

ono kaj mrzim:
gospodar prstenova – gledala prvi dio, i to produzenu verziju. ucrvala sam se. :visi: takodjer sam pogledala veci dio treceg dijela. mozda bi mi i bio ok kad ne bi imao 482397426 zavrsetaka.
oldboy. :rolleyes:
hellboy. :rolleyes:
signs. :rolleyes:
avatar nisam gledala, ali ga mrzim. :D
how can i believe in god when just last week i got my tongue caught in the roller of an electric typewriter?
vise nikad necu imat' samopouzdanja u druge ljude.
User avatar
Tristana
Posts: 138
Joined: 09 Nov 2011, 17:54

18 Nov 2011, 17:40

*jezebel* » wrote: oldboy. :rolleyes:
...pratim i dižem za Amelie :rolleyes:

od onih koji nisu spomenuti, a meni su jako nešto; Magnolia, Short Cuts, Happiness, Irreversible, La pianiste i The Ice Storm
User avatar
*jezebel*
Posts: 1424
Joined: 20 Oct 2011, 13:56

19 Nov 2011, 17:02

zaboravila sam navesti eastwoodov gran torino. :cerek:
how can i believe in god when just last week i got my tongue caught in the roller of an electric typewriter?
vise nikad necu imat' samopouzdanja u druge ljude.
User avatar
schmokljan
Posts: 2411
Joined: 18 Sep 2011, 16:19
Location: www.mordor.hr

19 Nov 2011, 17:44

1. Dr. Strangelove

They want to take our precious bodily fluids i Mein Fuhrer, I can walk, jahanje atomske bombe dok Very Lynn pjeva da ćemo se jednog sunčanog dana ponovo sresti...meni dovoljno!

2. Balkanski špijun

Paranoja, kritika društva, duhovito, bolesno, tužno, kada iz doma za stare osobe zapjevaju: "Godine su proletete, oj radosti, oj mladosti..." znamo da jesu, a ako nisu, da hoće. Tragična priča iako se većinu vremena smiješ.

3. Kum I, II i III (da, treći dio s povratkom materi crkvi mi je također genijalan)

Šta reći?

4. Pulp Fiction

Film koji i danas djeluje ispred vremena. Najmodernije djelo ikad. Duhovito, kul, i bez nekog očitog smisla. Savršeno pogađa duh vremena. I pjesma:
Counting flowers on the wall,
That don't bother me at all.
Playing Solitaire till dawn,
With a deck of fifty-one.
Smoking cigarettes and watching Captain Kangaroo.
Now, don't tell me I've nothing to do.


5. 2001: A Space Odissey 2001.

Kompjuter koji pokazuje znakove organske nestabilnosti. Kada zapjeva pjesmu koju ga je mama naučila znate da je sve otišlo u vražju mater.

6. Čudnovati slučaj Benjamina Buttona

When it (death) comes you just have to let go, kaže kapetan broda, Irac, pijanac, ženskaroš i ljudeskara. Baš to. Nevjerojatan film. Za samotno uživanje.

7. Strah i prezir u Las Vegasu

Film nije iznevjerio knjigu.

8. Withnail i ja

Fijasko od života dvije engleske propalice s intelektualnim pretenzijama. Pije se i dezodorans kako bi se došlo do alkohola. Jedan je normalniji. Savršenstvo.

9. Ko to tamo peva

Čitav Balkan opisan u jednom filmu. Kusturica da nasnima još pedeset filmova neće doći ni blizu ovom remek-djelu, koje, za razliku od Kusturičinih filmova, demistificira.

10. Inglourious Basterds

Vrhunska zabava i ismijavanje svih mogućih filmskih stereotipa. Priznajem, slab sam na tu budalu.

11. Apokalipsa

Horror, horror - kad Marlon Brando sažme život onda je to to.

...

Ovi mi sad padaju na pamet, mnogih se trenutno ne trenutno ne mogu sjetiti, ali nadopunim kasnije.
User avatar
dimnjak
Posts: 2430
Joined: 17 Sep 2011, 23:24

19 Nov 2011, 18:08

schmokljan » wrote:1. Dr. Strangelove
7. Strah i prezir u Las Vegasu

Film nije iznevjerio knjigu.
jel znas da se vec moze naci na netu http://www.imdb.com/title/tt0376136/ :)

ja cekam da se pojavi nesto osim cam i ts :D
mogu te prožvakati, al te moraju i ispljunuti
User avatar
Polina Belilowsky
Posts: 304
Joined: 07 Dec 2011, 22:46

12 Dec 2011, 21:49

dimnjak » wrote:eto, da i tu malo popricamo :D
koji ste film najvise puta pogledali?
koji vam je najdrazi film iz djetinjstva?
koji vam je bio prvi film kojeg ste pogledali u kinu. ikad?
koji vam je najdostadniji?
najbolji triler, SF, komedija, drama, rimejk...etc etc :D
Najviše sam gledala neke bzvz filmove na koje svako malo naiđem na TV. The Bridges of Madison County, Varljivo leto 68, 21 grams, Novecento.

Moji najdraži filmovi iz djetinjstva - Dark Star, Jaws, Smultronstället, Twin Peaks, Love and Death, Blow Up, It, Child's play, Alien.

Prvi film u kinu - Witness s Harrisonom Fordom i Kelly McGillis.

Najdosadniji - Juventude em Marcha, portugalski.

Triler - Cruising, SF - Dark Star, komedija - Deconstructing Harry, drama - Nuit noir, rimejkove ne gledam, musical - Katakuri-ke no kōfuku, najbolji crtani - Nu, pogodi! (Vuk i zec).
Kad ugledah tu reč crnu u smeh tuga se obrnu zarad sviju starih dana što taj nick obeležiše. Mada dugo piso nisi dobrodošo ovde ti si na svaki topic Trkeljanja da ti opet nama svraćaš mani ovaj chat i kaži kada se na forum vraćaš. Reče Elvis - nikad više.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

18 Dec 2011, 01:11

Počeo je Predator na prvom. Jedan od najboljih akcića svih vremena. :cerek:
Potpisi su za budale.
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

18 Dec 2011, 01:39

Hekatonhir » wrote:Počeo je Predator na prvom. Jedan od najboljih akcića svih vremena. :cerek:
A bogme je i pošićni film.
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
Nikolajevna
Posts: 1034
Joined: 28 Sep 2011, 22:51

18 Dec 2011, 10:07

Hek, neispavana sam zbog tebe.
Proklinjem trenutak kad sam ugledala ovaj tvoj post i umjesto da odem spavati, ostala gledati Predatora do pola tri ujutro.

Nemojte pasti na guzicu, prvi put sam gledala Predatora.
Uh, ima sva sila kultnih filmova koje nikad nisam gledala. Naime, ovaj... prije nisam bila baš često doma a nisam ni imala video player. :zubo:

Pa tako nisam gledala Terminatora. Znam, znam...
Vidjela sam par bitnih scena po emisijama o filmovima i znam otprilike o čemu se radi a možda sam i odgledala 10-15 minuta filma onako u letu ali nisam ga nikad gledala. Kao niti - kad mi je već krenulo - Rockyja. :facepalm:
Znam da je teško povjerovati. :zubo: Također sam vidjela nekih 5-6 minuta filma i sjećam se da je izgovorio neku rečenicu na talijanskom sa katastrofalnim naglaskom.

Tješim se, prijatelj nikad nikad nije gledao Zameo ih vjetar, niti neće - kaže da mrzi preglumljavanja u filmovima tih godina. :D

I tako...
trebala sam otvoriti temu o kultnim filmovima koje nismo gledali...
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

18 Dec 2011, 11:38

A jelda je dobar? :zubo:
Potpisi su za budale.
User avatar
Nikolajevna
Posts: 1034
Joined: 28 Sep 2011, 22:51

18 Dec 2011, 13:12

A je, čim sam ga odgledala cijelog. :zubo:
Parada nauljenih mišića pa scena kad Predator otvara ruku a unutra kompletan set gedora iz Peveca. :zubo:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

18 Dec 2011, 13:58

To je vjerojatno najbolji McTiernanov film, odmah uz Lov na Crveni oktobar. Strahovito je teško od onog malog klaustrofobičnog prostora u podmornici napraviti pozornicu za dobar akcijski film. A scene su fantastične, i unutarnje i vanjske.

Predator je pak priča za sebe - ondje je džungla opasna čim je vidiš. Majstorski se igra s kamerom, sve je vrlo racionalno režirano. A Arnold je dobio baš pravu količinu dijaloga - skoro da uopće ništa ne kaže. :zubo:
Potpisi su za budale.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

18 Dec 2011, 20:22

Nikolajevna » wrote:A je, čim sam ga odgledala cijelog. :zubo:
Parada nauljenih mišića pa scena kad Predator otvara ruku a unutra kompletan set gedora iz Peveca. :zubo:
:rofl:

i ja sam kasno sve njih otkrila :D
dobro, ne toliko kasno, ali ipak.

Alieni su mi super.
Alien vs. Predator :s
Čekam Alien& Predator vs. Chuck Norris
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

18 Dec 2011, 21:56

Alien vs. Predator uopće ne ide u tu skupinu; dočim su i Alieni - svi nastavci - i Predator vrlo kvalitetni akcijski filmovi, Alien vs. Predator ide u red onih smeća snimljenih po kompjutorskim igrama. Živi užas.
Potpisi su za budale.
User avatar
Nikolajevna
Posts: 1034
Joined: 28 Sep 2011, 22:51

18 Dec 2011, 23:04

Pješčana » wrote:
Čekam Alien& Predator vs. Chuck Norris
Imaš Alf vs. Predator

Image

:zubo:
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

04 Jul 2012, 09:26

dimnjak » wrote:eto, da i tu malo popricamo :D

koji vam je najdrazi film iz djetinjstva?
Ima ih nekoliko a ovaj mi je pao danas na pamet

Idemo dalje

drug Božur

Ena :cerek:


ak mi neko nađe onu scenu gdje Dragan Nikolić u improviziranoj sudnici viče 'Na život' dok razularena masa viče 'Na smrt' dobije nešto od mene :zubo:
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

04 Jul 2012, 11:27

Jedan od boljih mi filmova:

"You ain't ugly like me." - scene
'if you fall, i'll be there' (floor)
Post Reply