Serija: Kuca Boga Anubisa

Filmovi, serije, sve što gledamo
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

16 Feb 2014, 15:50

Dakle, radi se o naslovnoj seriji koja se prikazuje na RTLu kockici, i napominjem da neznam nista osim da je moj sin (10 godina) zaludjen tom serijom i da nonstop istu s nestrpljenjem ocekuje, sto opet za 10godisnje dijete i nije cudno.

Ono zasto otvaram temu je slijedece, a na to mi je ukazala supruga citajuci jucer/prekjucer u novinama o nuspojavama iste, a ja surfajuci prostranstvima neta dolazim do ovog linka (inace i sam na neki nacin vjerujuci u paralelni svijet)

http://dnevno.hr/vijesti/misteriji/1118 ... erije.html

Ono sto smo primjetili kod malog jeste izarzito agresivno ponasanje prema nama (roditeljima) u zadnje vrijeme, a sve smo to do sad stavljali pod teret uranjenog puberteta, ali nam je ovo dalo mislit.

Znate li sto vise o ovom, imate neki svoj sud?

Napominjem kako nisam gledao seriju, ali hocu u ponedjeljak da vidim o cemu se tu zapravo uopce radi.

P.S..Oprosti Tea ako nije tema za ovaj PDF, ali ovdje vas vecina najcesce navraca, i mozda s sirim gledistem sviju vise i naucim :)


User avatar
Splenda
Posts: 1963
Joined: 30 Sep 2011, 00:58

16 Feb 2014, 18:12

na što točno misliš pod tim agresivno?

jeste uočili još nekakve promjene u ponašanju?

tipa ne da mu se u školu, promjene u navikama kod jela/spavanja, odjednom radi pizdarije a inače nije sklon tome?
Last edited by Splenda on 16 Feb 2014, 18:12, edited 1 time in total.
visekratni klon
Posts: 7861
Joined: 14 Aug 2013, 11:45

16 Feb 2014, 18:12

Pa nećeš valjda slušati dnevno haer? :zubo:
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

16 Feb 2014, 18:52

Splenda » wrote:na što točno misliš pod tim agresivno?

jeste uočili još nekakve promjene u ponašanju?

tipa ne da mu se u školu, promjene u navikama kod jela/spavanja, odjednom radi pizdarije a inače nije sklon tome?
Konkretno, agresivnost iskazuje prema meni i zeni, i to zbog banalnih razloga, do opce histerije, ali s krajnjom tockom zaustavljanja kad nas ide gadjat npr. papucom, ali se susdrzi jer se boji batina. Inace je izrazito inteligentan (po rijecima uciteljice i pedagoga), sto je najludje, place kad dobije manje od 5, i obozava citanje knjiga. Svakakvih, ali mitske knjige, tipa ove serije ga okupiraju.

Promjene su nastale zadnjih 20tak dana, s njegovim javnim izricanjem nezadovoljstava da mu je dosadno. Odjednom se ne zna sam zabavit (uz knjige), jer ih je vec po nekoliko puta procitao, i ok, dosadne su mu. Ali pored toga on jako puno modelira glinamolom i crtanjem se zabavlja. Ali neka njegova unutarnja frustracija ga puca, da sve sto napravi, po njegovim rijecima nije dobro, i iskida i unisti.

Inace je najbolji u razredu po ocjenama, i najmirniji.
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

16 Feb 2014, 18:55

visekratni klon » wrote:Pa nećeš valjda slušati dnevno haer? :zubo:
Ma nije mi bitno ko govori, nego sto govori.
User avatar
Splenda
Posts: 1963
Joined: 30 Sep 2011, 00:58

16 Feb 2014, 19:00

probajte ga pitati kakvo mu je društvo u školi da vidite kako će reagirati.
baš inzistirajte na razgovoru, nek vam priča o kolegama, o tome što rade pod pauzom.
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

16 Feb 2014, 21:20

Splenda » wrote:probajte ga pitati kakvo mu je društvo u školi da vidite kako će reagirati.
baš inzistirajte na razgovoru, nek vam priča o kolegama, o tome što rade pod pauzom.
Ne, po njegovim rijecima je omiljen i nema nikavih problema vezanih za skolu, a to s ocjenama i potvrdjuje. Problemi nastaju doma, kad smo sami.

Zaboravio sam spomenit, kad gleda tu seriju, poslije ne moze ic normalno u wc, ni u svoju sobu, boji se musice. Kao da ga masta prozivljene serije odvede u realnost svijeta sa te serije.

Tako da bi se ja ipak bazirao na tu seriju, ili na uranjeni pubertet :mad:
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

16 Feb 2014, 21:31

miky0 » wrote:..

Tako da bi se ja ipak bazirao na tu seriju, ili na uranjeni pubertet :mad:
:D


..mora bit da je do serije. sto posto. ako nije do ove, do neke jest. ako nije do serije, a sta moze bit drugo nego preuranjeni pubertet? :kokice:

..i to doma samo je takav, kazes. ko zna zasto. nisi mu valjda poceo pricat o masonima i dnevniku haer? :kokice:
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

16 Feb 2014, 21:43

..a unda » wrote: :D


..mora bit da je do serije. sto posto. ako nije do ove, do neke jest. ako nije do serije, a sta moze bit drugo nego preuranjeni pubertet? :kokice:

..i to doma samo je takav, kazes. ko zna zasto. nisi mu valjda poceo pricat o masonima i dnevniku haer? :kokice:
:rofl:

Ma nisam, nisam se ja uopce obazira na tu seriju, a ni zena, ali vec dvadesetak dana komentiramo njegovo ponasanje, da bi ona vidila jucer/prekjucer u nekim novinama o toj seriji.
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

16 Feb 2014, 21:50

..a unda wrote: :D


..mora bit da je do serije. sto posto. ako nije do ove, do neke jest. ako nije do serije, a sta moze bit drugo nego preuranjeni pubertet? :kokice:

..i to doma samo je takav, kazes. ko zna zasto. nisi mu valjda poceo pricat o masonima i dnevniku haer? :kokice:
:lol:
visekratni klon
Posts: 7861
Joined: 14 Aug 2013, 11:45

16 Feb 2014, 21:57

..a unda » wrote: :D


..mora bit da je do serije. sto posto. ako nije do ove, do neke jest. ako nije do serije, a sta moze bit drugo nego preuranjeni pubertet? :kokice:

..i to doma samo je takav, kazes. ko zna zasto. nisi mu valjda poceo pricat o masonima i dnevniku haer? :kokice:
:rofl: :rofl:
visekratni klon
Posts: 7861
Joined: 14 Aug 2013, 11:45

16 Feb 2014, 21:58

A zbog čega vas je htio gađati papučom, šta ste mu rekli prije te papuče?
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

16 Feb 2014, 22:05

visekratni klon » wrote:A zbog čega vas je htio gađati papučom, šta ste mu rekli prije te papuče?
Ona mu je rekla da skupi knjige, nesto u tom stilu. On ih cita s poda, i drzi ih sve otvorene, tako da ne mozes normalno ni hodat
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

16 Feb 2014, 22:05

..nije ovo situacija ni za davat savjete ni za slusat savjete ovdje, ali, mogu opcenito, tako da necu moc puno falit, u smislu nastetit. a da budete malo vise s njim? ono, aktivnije. raznovrsnije.
pomoc mu da se zaokupi necim, usmjerit njegovu energiju, da osjeti da se razvija, da osjeti nesto novo..da osjeti, khm.. relaciju truda i pohvale i napretka i motiva, malo da se pocne prepoznavat, a pubertet kada dodje, dodje.. :D

po tvojoj prici, malo jest ljut. kad bi mene neko gadjao slapom, mislio bih da je ljut na mene. pa bi se.. ga..pitao, zasto je ljut na mene? radi li se mozda o nekom skretanju pozornosti na sebe, trazenju neke pomoci na nacin koji zna ili.. glupo mi je sad govorit, na koji je naucio negdje, jel.

kako jede? kako je sa vitaminima i tim stvarima? jel sta bio bolestan zadnje vrijeme, neke viroze, gripice, nesto? :kokice:

i ono odmah u startu.. moguce je da mu se kroz tu seriju, putem, pomocu nje manifestiraju neki strahovi, ali onda mu malo isprdat tu seriju, mozda da vidi ili da mu se opise kako je to snimano i da je to sve samo..film :D i ne znam, sanirat tu vrstu simptoma jednostavnim negledanjem te serije i ono jos vaznije i jos startnije.. prestanite citat dnevno haer, time cete puno, pomoc njemu, a i sebi.. siguran sam da imate i dovoljno svojih pizdarija i bez tog dnevnog haera.. :D
visekratni klon
Posts: 7861
Joined: 14 Aug 2013, 11:45

16 Feb 2014, 22:13

Jeste ga pitali zašto tako reagira, ono mirno pitali, posjeli ga da pričate?
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

16 Feb 2014, 22:16

visekratni klon » wrote:Jeste ga pitali zašto tako reagira, ono mirno pitali, posjeli ga da pričate?
ajme, samo to ne, 100 put su mi bile draže batine nego razgovori sa starcima zašto si ovo, zašto si ono... :mama:
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

16 Feb 2014, 22:16

Ma pazi, ja sam prvenstveno ovdje pokusao doznat, jeli stvarno te neke serije/gluposti mogu tako negativno djelovat na psihu diteta/covika opcenito. Svakako cemo i vec razgovaramo i o toj seriji i opcenito sta ga muci. Ono sta smo mi shvatili, trazi sebe, u razredu su manje-vise jos djetinjasti, a on se vec ne uklapa u te njihove igre, a i nije za te neke tjelesne aktivnosti, mrzi tjelesni. Daj mu matematiku cili dan, ali da baca balun, zaboravi...
visekratni klon
Posts: 7861
Joined: 14 Aug 2013, 11:45

16 Feb 2014, 22:19

Euklid » wrote: ajme, samo to ne, 100 put su mi bile draže batine nego razgovori sa starcima zašto si ovo, zašto si ono... :mama:
:rofl:
miky0 wrote:Ma pazi, ja sam prvenstveno ovdje pokusao doznat, jeli stvarno te neke serije/gluposti mogu tako negativno djelovat na psihu diteta/covika opcenito. Svakako cemo i vec razgovaramo i o toj seriji i opcenito sta ga muci. Ono sta smo mi shvatili, trazi sebe, u razredu su manje-vise jos djetinjasti, a on se vec ne uklapa u te njihove igre, a i nije za te neke tjelesne aktivnosti, mrzi tjelesni. Daj mu matematiku cili dan, ali da baca balun, zaboravi...

Pa sasvim sigurno da nije riječ o masonskom pranju mozga, ako to pitaš. :zubo:
Ali moguće da se prepadne pa ga je sram to priznati i sebi pa onda glumi frajera radije bacanjem papuče.
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

16 Feb 2014, 22:30

miky0 » wrote:Ma pazi, ja sam prvenstveno ovdje pokusao doznat, jeli stvarno te neke serije/gluposti mogu tako negativno djelovat na psihu diteta/covika opcenito. Svakako cemo i vec razgovaramo i o toj seriji i opcenito sta ga muci. Ono sta smo mi shvatili, trazi sebe, u razredu su manje-vise jos djetinjasti, a on se vec ne uklapa u te njihove igre, a i nije za te neke tjelesne aktivnosti, mrzi tjelesni. Daj mu matematiku cili dan, ali da baca balun, zaboravi...
..pa, ne znam ja sad te neke moderne odgoje i trendove, ali sta ne bi bilo dobro da malo to, jel, da se fizicki malo istrosi, malo da procirkulira kisik, malo te misicne tonuse na taj nacin opustit.
ne mora se nuzno radit o bacanjima baluna, ima aktivnosti i kretanja raznih. jes ti u splitu? a kad ste bili zadnji put malo na mosor, tri kvarta od ure od sitnog do doma, pa onda ima tamo ona zvjezdarnica, astronomija, teleskopi, ono, ludilo svasta nesto..
iako..ne znam sad, jel, svatko je svoj neki temperament tako da tjerat nekog na nesto, moze bit kontraproduktivno, ali.. ne znam zasto, bezveze govirm, ali mi se cini da bi mu neki kolektivni sport dobro malo dosao. ne nuzno kontaktni, iako i to ima nekih svojih prednosti, ali npr.. veslanje, super je veslanje, ali ne odmah u skifu..:D

..ali i da tu ima neku podrsku, nesto, ne ga odvest negdje na trening i ono, jebise.. :D
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

16 Feb 2014, 22:31

miky0 » wrote: Daj mu matematiku cili dan, ali da baca balun, zaboravi...
Nešto s djetetom definitivno ne valja.
Ne znam jel kriv kućni odgoj, škola, loše društvo ili nešto četvrto ali mali treba pomoć... :ne zna:
'if you fall, i'll be there' (floor)
visekratni klon
Posts: 7861
Joined: 14 Aug 2013, 11:45

16 Feb 2014, 22:34

Euklid » wrote: Nešto s djetetom definitivno ne valja.
Ne znam jel kriv kućni odgoj, škola, loše društvo ili nešto četvrto ali mali treba pomoć... :ne zna:
Zašto odma ne valja ako ne voli sport? :ne zna:
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

16 Feb 2014, 22:36

Je u splitu smo.

Bravo. Mislim da je ovo dobar primjer, lipo se istrosit, prosetat, zdravije je nego ista.

Ma kad ovako gledam sa strane, mislim, ja i zena radimo do 4,5 popodne, malog ne vidimo po dana, on je kod moje matere tada, i ono dodjes doma, samo se zavalis na kauc i vrtis programe na tvu, ili na netu. Bome, ni nema nekog normalnijeg kontakta, dobro, vrimena su se prominila, ovo je sad ka nesto moderno i tako to...ne znam.
visekratni klon
Posts: 7861
Joined: 14 Aug 2013, 11:45

16 Feb 2014, 22:38

miky0 » wrote:Je u splitu smo.

Bravo. Mislim da je ovo dobar primjer, lipo se istrosit, prosetat, zdravije je nego ista.

Ma kad ovako gledam sa strane, mislim, ja i zena radimo do 4,5 popodne, malog ne vidimo po dana, on je kod moje matere tada, i ono dodjes doma, samo se zavalis na kauc i vrtis programe na tvu, ili na netu. Bome, ni nema nekog normalnijeg kontakta, dobro, vrimena su se prominila, ovo je sad ka nesto moderno i tako to...ne znam.
A šta baba kaže, kakav je s njom? Možda ga ona naljuti? :misli:
visekratni klon
Posts: 7861
Joined: 14 Aug 2013, 11:45

16 Feb 2014, 22:39

Etogac, u Splitu ste, odite malo s undom šetat, kad mu on krene pričati, zaboravit će i na šlape i na sve, kakav balun, kakve pizdarije, neće se on od baluna izmorit, ali unda... :raspa: :zubo: :trk:
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

16 Feb 2014, 22:39

Euklid » wrote: Nešto s djetetom definitivno ne valja.
Ne znam jel kriv kućni odgoj, škola, loše društvo ili nešto četvrto ali mali treba pomoć... :ne zna:
A ne znam, ovako, ja ipak mislim da ne mora svak volit sport, neko voli nesto drugo, trece...
Post Reply