Vuk s Wall Streeta

Filmovi, serije, sve što gledamo
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

16 Jan 2014, 14:50

Chilimama » wrote:kič kojim se svjesno i obilno koristi
Mene je to skoro odbilo od Strictly Ballroom. Već sam htio prestati gledati, iznerviran, i onda u jednom trenutku shvatim da je film zapravo genijalan. I od tada gledam sve što Luhrman napravi. I sve mi je dobro osim Australije. Ona je g*r*o*z*n*a.

I ljudi koji su radili seriju Glee malo su se tim stilom služili. Ne bih ju nikad gledao da mi nije gledala žena. Ja bih tu i tamo škicnuo ili poslušao koju glazbenu. I malo-pomalo skužio da gledam većinu. Ne znam što to o meni govori.
Last edited by Emericzy on 16 Jan 2014, 14:52, edited 1 time in total.


User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

16 Jan 2014, 14:51

Emericzy » wrote: Ajme, nemoj mi to reći. odmah idi gledaj. Filmove Baza Luhrmana mora se gledati čak i kad su loši a skoro nikad nisu loši, a Romeo i Julija su ne samo dobri nego su jebeno remek-djelo. Ali iskreno ti preporučam da prije toga pročitaš još jednom dramu, jer je inače možda malo teško pratiti film. Koji je bizarno dobar. ma, najbolji. Otkačen kao tri otkačena zajedno.
Huh, bogme si me zainteresirao sad za film.

Išla sam malo pogledati koje je još filmove napravio i čini se da sam ih nekako uspjela izbjeć :o
Jedino sam gledala Gatsbya. Jesi gledao? Kakav ti je?
Na trkelju su ga, mislim, svi popljuvali osim mene, meni se baš svidio :cerek:
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

16 Jan 2014, 14:56

Beau » wrote: Huh, bogme si me zainteresirao sad za film.

Išla sam malo pogledati koje je još filmove napravio i čini se da sam ih nekako uspjela izbjeć :o
Jedino sam gledala Gatsbya. Jesi gledao? Kakav ti je?
Na trkelju su ga, mislim, svi popljuvali osim mene, meni se baš svidio :cerek:
Nisam ga gledao i malo me je strah. Onog Gatsbyja iz 1974. s Robertom Redfordom prilično sam mrzio. Roman sam probao čitati jednom davno i jako mi je išao na živce. Vidjet ćemo.
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

16 Jan 2014, 15:07

Emericzy » wrote: Nisam ga gledao i malo me je strah. Onog Gatsbyja iz 1974. s Robertom Redfordom prilično sam mrzio. Roman sam probao čitati jednom davno i jako mi je išao na živce. Vidjet ćemo.

...za razliku od mene koja volim i dušom i tijelom taj film, baš taj s RR i Miom Farrow :cerek: i knjigu također :giggle:

Unatoč Leu ovaj mi se novi GG ne svidja nimalo (ali je Leo ipak odličan). Štaću, ne sviđa mi se Luhrman, a jako mi baca na John Watersa a njega nekako teško probavljam...
kurvanjski avatar, a
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

16 Jan 2014, 16:48

ali » wrote: A nije malo čudno u tvojim godinama lijepit postere? :zubo:
I to u prirodnoj veličini :rofl:
karambol » wrote:
Dobro, a jel ima netko nešto reći o Johnny Depp-u? :zubo:
Mogu ja :D
Loše mi glumi ako ne glumi otkačenjaka, u Burtonovim filmovima mi je super, u ostalim koje sam gledala ne baš. Osim toga je zgođušan i privlačan :cerek: samo mi malo djeluje zapušteno i prljavo, al ništa što vatrogasni šmrk, litra šampona, sapun i ribaća četka ne mogu riješit :zubo:
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

16 Jan 2014, 17:38

Sutra keljim neopranog deppa u nadprirodnoj velicini :mad:
I s 4D efektima da cujete i njegov vonj :ckzubo:
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

16 Jan 2014, 19:58

Bea, jbt, ovaj di caprio je ispa veci nego moj drug tito :rofl:
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

16 Jan 2014, 20:29

miky0 » wrote:Bea, jbt, ovaj di caprio je ispa veci nego moj drug tito :rofl:
ma di će di caprio biti veći od tite, ajde molim te...
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

17 Jan 2014, 14:46

Nisam znala da je isti redatelj snimio Moulin Rouge, Australiju, Gatsbyja i Romea i Juliju :zubo:

Gledala sam i tu verziju Romea i Julije, sjećam se da mi je ideja bila zanimljiva i super izvedena, jer se originalni tekst izvrsno uklopio u moderno okruženje. A inače je to vrlo nezahvalan spoj, npr. Ralph Fiennesu u filmu Coriolanus nikako nije uspjelo.

Australija je vizualno prekrasan film, Hugh Jackman :cerek: je vizualno prekrasan glumac i to čini remek djelo i nitko me ne može uvjeriti u suprotno :o :durica:

Moulin Rouge je bio šaren, živahan :) životan i dirljiv :crying:

Gatsbyja sam pogledala jučer. Nisam sigurna što bi rekla, knjigu sam čitala dovoljno davno da se ne sjećam previše.
Sviđa mi se što su u filmu korišteni citati iz knjige :top:
Ne smeta me vizalni kič, scensko šarenilo, ali mi se čini da je to pretjerivanje predaleko otišlo, pa likovi nisu ljudi nego karikature.
Koliko se sjećam atmosfere knjige, više se radilo o nekom osjećaju ispraznosti, koja se onda popunjavala predmetima i događajima, a manje o opsesiji prema bivšoj ljubavi :misli: Gatsby iz filma mi je iritantan i prilično naivan; za nekog tko se toliko visoko popeo na društvenoj ljestvici, a startao na dnu, prilično nerealan, a to nisu odlike materijalno i društveno uspješnog čovjeka.
Gatsby iz knjige mi je bio jednostavno skuliraniji, možda zato što o njemu saznajemo od Nicka Carrawaya, a on je, mislim, bio dosta zen :misli:

Chilli, ti si napisala da si čitala knjigu i gledala film? Ajd pls neki osvrt, slabo se sjećam knjige, možda sam fulala interpretaciju.
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

17 Jan 2014, 20:42

Veliki, turbo veliki glumac je Krešo Mikić.
Dao mu Bog ulogu za Oskara, jer mogao bi ga osvojit bez problema.
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

17 Jan 2014, 20:45

ali » wrote:Kad će raport :ceka:
Gledala do pauze. Što nisi rekla kolko to traaaaaje. Drugi put ću gledati od pauze nadalje. Previše mi je to odjednom.
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

17 Jan 2014, 21:23

blue » wrote:
Chilli, ti si napisala da si čitala knjigu i gledala film? Ajd pls neki osvrt, slabo se sjećam knjige, možda sam fulala interpretaciju.

Ne znam jesi li fulala, a ja unatoč poovljenom čitanju nakon osnovne škole , još uvijek imam dojam jedne očarane učenice.
Film Farrow/Redford sam pogledala ako se ne varam negdje u 7.razredu s ekipom iz škole i bila sam sva ozarena i razočarana da sam žalovala danima za Gatsbyjem i tragičnom sudbinom. Dejzi mi je bila divna da sam joj iako je licemjerna oprostila.
Knjiga me se jednako tako dojmila tada, a kako sam u prvoj rečenici rekla, opetovano čitanje u zrelijoj dobi mi nije pokvario dojam .

I tako

( ja sam dugo, dugo bila uvjerena da sam reinkarnacija Zelde Fitzgerald, a kako mi ide , i dan danas nekad to pomislim. :zubo: )
kurvanjski avatar, a
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

18 Jan 2014, 18:42

Chilimama » wrote:

Ne znam jesi li fulala, a ja unatoč poovljenom čitanju nakon osnovne škole , još uvijek imam dojam jedne očarane učenice.
Film Farrow/Redford sam pogledala ako se ne varam negdje u 7.razredu s ekipom iz škole i bila sam sva ozarena i razočarana da sam žalovala danima za Gatsbyjem i tragičnom sudbinom. Dejzi mi je bila divna da sam joj iako je licemjerna oprostila.
Knjiga me se jednako tako dojmila tada, a kako sam u prvoj rečenici rekla, opetovano čitanje u zrelijoj dobi mi nije pokvario dojam .

I tako

( ja sam dugo, dugo bila uvjerena da sam reinkarnacija Zelde Fitzgerald, a kako mi ide , i dan danas nekad to pomislim. :zubo: )
Eto kako djeluju hdz&sdp :zubo:
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

19 Jan 2014, 14:53

Gledala sinoć Nymphomaniac i dojmilo me se. Nije to priča o seksu (nikad i nije u stvarnosti), to je priča o praznini.
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

19 Jan 2014, 15:23

A ja gleda OTOK, i odlican je film, cuja sam za taj film ranije, ali ga nisam ima prilike/volje gledat do jucer...
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

19 Jan 2014, 15:44

A Škartlet je naprosto predivna u tom filmu :cerek:
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

19 Jan 2014, 16:00

Euklid » wrote:A Škartlet je naprosto predivna u tom filmu :cerek:
Meni je onaj crnjo u tom filmu nenadjebiv. Naj-naj. Djimon Hunsou.
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

19 Jan 2014, 16:08

Emericzy wrote: Meni je onaj crnjo u tom filmu nenadjebiv. Naj-naj. Djimon Hunsou.
A, dobro, svako ima svoj ukus... :ne zna:


:giggle:
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

19 Jan 2014, 16:54

Margarita » wrote:Gledala sinoć Nymphomaniac i dojmilo me se. Nije to priča o seksu (nikad i nije u stvarnosti), to je priča o praznini.
Jel ima oriđiđi prcanja?

Premda me ni to neće privući, jebo filmove o praznini, imamo Hrvatsku! :klap:
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

19 Jan 2014, 17:40

judolino » wrote: Jel ima oriđiđi prcanja?
Ima.
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

19 Jan 2014, 20:30

Margarita » wrote: Ima.
Zakaj onda još niko nije organiziro referendum za zabranu kinematografa (hrv: slikokaznionica)?
User avatar
ali
Posts: 4909
Joined: 22 Sep 2011, 10:31

20 Jan 2014, 20:45

Margarita » wrote: Gledala do pauze. Što nisi rekla kolko to traaaaaje. Drugi put ću gledati od pauze nadalje.
Piše na početku.
Previše mi je to odjednom.
Meni je pak Nimfomanka prekasno :rofl:
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

20 Jan 2014, 21:20

ali » wrote:

Meni je pak Nimfomanka prepoznato :rofl:
:lektorirano:


:raspa:
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
ali
Posts: 4909
Joined: 22 Sep 2011, 10:31

26 Jan 2014, 17:41

Tko zna, možda sam se stvarno prepoznala pa mi je zbog toga dobar (u međuvremenu pogledan) ali nakon tvog doprinosa recenzije i dojmovi su ionako suvišni.

Nego...

večeras u 20.00 HTV2 pred par postova spomenuta Australia

te odmah nakon, s minimalnom pauzom za wc

22.50 HTV3 Nepodnošljiva lakoća postojanja :top:
Post Reply