Velike svjecke urote

Mjesto za mrvu ozbiljnije rasprave
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

17 Jan 2014, 11:24

Glede činjenice da na ovom vorumiću ima dosta nevjernika koji osim u boga ne vjeruju ni u urotničku narav dvonožnih čudnovatih bića što ljudima se zovu,
vrijeme je da im se pomoću ove temice širom otvore oči.

Krenut ćemo s najstrašnijom od svih strašnih zavjera.
Tzv. majkom svih urota:

Nutella!!!

Opće je poznato da se u razvijenim dijelovima Europe lifraju proizvodi široke namjene koji su odlične do vrhunske kvalitete, dok se na istok i jugoistok kontinenta šalje škart zamotan u celofan.
Ipak, i ovim belosvetskim urotnicima potkrala se greška pa u zagrebački Muller isporučuju, svima nam, oh, tako dragu Nutellu made in Germany.
Kupite sad nju i Nutellu iz, recimo, Konzuma, Mercatora ili bilo kojeg drugog lanca pa na svojim ukućanima izvršite experiment. U jednu žličicu jedna Nutella, u drugu kašikicu druga Nutella koja je btw. made in Poland... pa da vidimo.

Evo, i braća Srbi su nešto guknuli po tom pitanju: Otkriveno zašto je u jugoistočnoj Europi Nutella drugačijeg okusa nego ona na zapadu.

Mi smo, dakle, debili i ne volimo lešnike :mad:

Inače, ako ne vidite ona sitna slova na etiketi fonta 0,5 razlika je uočljiva već i prema poklopcu. Uopće ne trebam opisivati kako izgleda koji, sve će vam biti jasno kad kupite obje Nutelle... :hekla:


'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

17 Jan 2014, 12:11

Euklid » wrote:Glede činjenice da na ovom vorumiću ima dosta nevjernika koji osim u boga ne vjeruju ni u urotničku narav dvonožnih čudnovatih bića što ljudima se zovu,
vrijeme je da im se pomoću ove temice širom otvore oči.

Krenut ćemo s najstrašnijom od svih strašnih zavjera.
Tzv. majkom svih urota:

Nutella!!!

Opće je poznato da se u razvijenim dijelovima Europe lifraju proizvodi široke namjene koji su odlične do vrhunske kvalitete, dok se na istok i jugoistok kontinenta šalje škart zamotan u celofan.
Ipak, i ovim belosvetskim urotnicima potkrala se greška pa u zagrebački Muller isporučuju, svima nam, oh, tako dragu Nutellu made in Germany.
Kupite sad nju i Nutellu iz, recimo, Konzuma, Mercatora ili bilo kojeg drugog lanca pa na svojim ukućanima izvršite experiment. U jednu žličicu jedna Nutella, u drugu kašikicu druga Nutella koja je btw. made in Poland... pa da vidimo.

Evo, i braća Srbi su nešto guknuli po tom pitanju: Otkriveno zašto je u jugoistočnoj Europi Nutella drugačijeg okusa nego ona na zapadu.

Mi smo, dakle, debili i ne volimo lešnike :mad:

Inače, ako ne vidite ona sitna slova na etiketi fonta 0,5 razlika je uočljiva već i prema poklopcu. Uopće ne trebam opisivati kako izgleda koji, sve će vam biti jasno kad kupite obje Nutelle... :hekla:
Pih. Otkad mi takve proizvode -- dakle slatkarije, kozmetiku i higijenske potrepštine -- kupujemo samo u Mülleru...

Moja je žena tu zavjeru otkrila kad se prvi Müller u nas pojavio i odmah ga uzela pod svoje.

Samo, sad kad se počeo širiti u nas, pitanje je trenutka kad će se i njegovoj nabavnoj službi upaliti lampica. Za dućan-dva to nije bilo važno; jednostavnije je bilo imati isti asortiman kao u Austriji. Sad im se računica vjerojatno polako mijenja.

Ukoliko ne ustraju u tome i ne počnu to koristiti kao marketinški adut. A mogli bi.
visekratni klon
Posts: 7861
Joined: 14 Aug 2013, 11:45

17 Jan 2014, 14:04

Pff, ionako ne volim Nutellu*. Lino lada ftw.



*Možda jer sam jela samo otu iz poljske. :zubo:
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

17 Jan 2014, 14:07

meni je to sve eurokrem, uopće me ne zanima kolko različitih okusa ima.
kolko ga jedem, svaki je dobar.
visekratni klon
Posts: 7861
Joined: 14 Aug 2013, 11:45

17 Jan 2014, 14:19

Beau » wrote:meni je to sve eurokrem, uopće me ne zanima kolko različitih okusa ima.
kolko ga jedem, svaki je dobar.
Ali ali ali Nutella nema bijelo. To nije eurokrem, to je neoprostivo.
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

17 Jan 2014, 14:25

visekratni klon » wrote:
Ali ali ali Nutella nema bijelo. To nije eurokrem, to je neoprostivo.
ja sam ionako uvijek jela sam crno od eurokrema, a sestra bijelo :o
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

17 Jan 2014, 14:29

balkanske primitivčine, niste ni zaslužili bolje
vaše seljačko nepce ne bi razlikovalo zubaca na žaru od frigane trlje... :mad: :mad:
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

17 Jan 2014, 14:41

frigana trlja :klopa:

:rofl:

istina, ne zamaram se koju ribu jedem. svaka mi je dobra :mig:
Whereabout
Posts: 1140
Joined: 18 Sep 2011, 13:19

17 Jan 2014, 14:51

Nutela, Milka, Persil, Lenor, L'Oreal... - sve se razlikuje u ostatku drogerija i Muelleru. I to je (možda i jedini bitan) razlog zašto se tamo i kupuje. U Kauflandu je nedavno na akciji bila poljska Milka, u Muelleru standardno njemačka, istodobno.

Nekad se razlikuju i nazivi, u Muelleru su isti proizvodi naziva L'Oreal Elvive, u DM-u i drugdje Elseve.

Vrijedi za sve Muellere, ne samo za zagrebačke, jedino je jedno vrijeme bila neka priča s drugačijim vlasnikom i asortimanom onog dućana na trgu, ali nisam sigurna koji su sve primjeri bili i traje li to još.
.
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

17 Jan 2014, 14:55

Beau » wrote:frigana trlja :klopa:

:rofl:

istina, ne zamaram se koju ribu jedem. svaka mi je dobra :mig:
Upravo sam to i rekao... :giggle:
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

17 Jan 2014, 14:57

Whereabout » wrote:Nutela, Milka, Persil, Lenor, L'Oreal... - sve se razlikuje u ostatku drogerija i Muelleru. I to je (možda i jedini bitan) razlog zašto se tamo i kupuje. U Kauflandu je nedavno na akciji bila poljska Milka, u Muelleru standardno njemačka, istodobno.

Nekad se razlikuju i nazivi, u Muelleru su isti proizvodi naziva L'Oreal Elvive, u DM-u i drugdje Elseve.

Vrijedi za sve Muellere, ne samo za zagrebačke, jedino je jedno vrijeme bila neka priča s drugačijim vlasnikom i asortimanom onog dućana na trgu, ali nisam sigurna koji su sve primjeri bili i traje li to još.
Zbog tog dućanu na Trgu bana Republike i ne volim Muller.

Ukrali su mi moj najdraži Varteks.

Ili bolje rečeno onaj prolaz ispred Varteksa.

Tamo smo kao klinci poslije škole plaćali kuravama 20 dinara da nam pokažu sise a stoju da nam pokažu dlakavicu... :cerek:
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

17 Jan 2014, 15:28

A ono, da :D
Detergente uglavnom kupujem u Mulleru, Milke također, Nutellu rijetko, ali ako da, isto u Mulleru. Navodno je sad i na trgu isti dobavljač kao i za ostale Muller dućane.

Što se kvalitete robe tiče, moguće da postoje razlike. Imam vesticu kupljenu u zapadnoeuropskoj Zari prije 6-7 godina, nije se ofucala, a stvarno ju nosim. Odjeća kupljena u našim dućanima, uljučujući i austrijske :o mi je nenosiva nakon godinu, dvije. Doduše imam i vestu kupljenu u lokalnoj trgovini tekstila, još iz srednje - također nosim, nije ofucana. Zadnji primjer više ide u prilog teoriji o padu kvalitete materijala s kronološkog gledišta, a ne o regionalnoj uvjetovanosti kvalitete, al to su bliske teorije zavjere :D :mudri: Evo, u to, totalno subjektivno, vjerujem.
Whereabout
Posts: 1140
Joined: 18 Sep 2011, 13:19

17 Jan 2014, 16:07

Whereabout » wrote: Nekad se razlikuju i nazivi, u Muelleru su isti proizvodi naziva L'Oreal Elvive, u DM-u i drugdje Elseve.
Ovo sam krivo napiso, nije Elvive nego Elvital.
.
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

17 Jan 2014, 16:51

Ma nemate pojma, kad nas ovi potruju, onda cete vidit....ustvari necete :lol:
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

17 Jan 2014, 17:13

Što će se dogoditi nakon što nas potruju? Tko će onda kupovati sav taj otrov?
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

17 Jan 2014, 17:41

Whereabout » wrote:
Ovo sam krivo napiso, nije Elvive nego Elvital.
:misli:
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

17 Jan 2014, 22:53

Vidim, zasitili smo se Nutelle, ajmo na nešto prozaičnije teme...

2. Irak

Upravo odgledah 1. epizodu odličnog dokumentarca Rat u Iraku na HTV1
( Autori Irana, Zapada te Putina, Rusije i Zapada i drugih nagrađivanih serija prenose svoje vještine u Irak. U ovoj seriji najviši američki, europski i irački vođe - politički i vojni - pripovijedaju priču iznutra, o svojim privatnim razgovorima, telefonskim pozivima, nagodbama i sukobima prenoseći dosad najbogatiju i najkompetentniju verziju te priče.

Čelni ljudi CIA-e i Sadamov ministar vanjskih poslova opisuju kako su prije invazije SAD i Britanija pogriješili u vezi sa Sadamovim oružjem masovnog uništenja prije invazije. Tony Blair govori o tome kako je letio na privatni posjed predsjednika Busha na Camp Davidu da bi se našao licem u lice s potpredsjednikom Dickom Cheneyem. Colin Powell objašnjava kako je držao svoje katastrofalno izlaganje pred Ujedinjenim narodima. Ministar vanjskih poslova Jack Straw opisuje kako je on - pa i sam predsjednik Bush - pokušao uvjeriti Tonyja Blaira da je pridruživanje invaziji političko samoubojstvo.
Kako su Sjedinjene Države i Britanija uspjele počiniti toliko pogrešaka u Iraku? Prvi put veliki igrači s obiju strana sukoba pričaju priču iznutra).

Evo šta se dešava kad se poklope interesi bankarskog, naftnog i vojno-industrijskog kompleksa i kad požele staviti šape na nečije resurse a pri tome ne uspiju uobičajenim putem tajnog ratovanja i domaćih izdajica.

Irak je prije rata bio najnaprednija arapska zemlja ako se kao kriterij uzme stupanj obrazovanja. Imali su najveći broj inžinjera kao i domaćih liječnika po glavi stanovnika.
Danas, 30% iračke djece uopće ne ide u školu dok ostali idu neredovito.

Prilikom 2. američke invazije opustošeni su irački nacionalni muzeji koji su krili blago neprocjenjive vrijednosti (Irak je kolijevka moderne civilizacije, jel, Sumerani, Babilonci i te spike) jer ih nitko nije zaštitio ali su zato momentalno osigurana sva naftna postrojenja da im se ne bi štagod nepredviđeno desilo.
Dobro, ovdje je sve toliko bistro da možda i nije riječ o pravoj uroti nego čistokrvnoj otimačini...
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

17 Jan 2014, 23:26

Tea Tree » wrote:Što će se dogoditi nakon što nas potruju? Tko će onda kupovati sav taj otrov?
Slobodan prostor i cist zrak. Rjesili su se govana :raspa:
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

17 Jan 2014, 23:31

Euklid » wrote:Vidim, zasitili smo se Nutelle, ajmo na nešto prozaičnije teme...

2. Irak

Upravo odgledah 1. epizodu odličnog dokumentarca Rat u Iraku na HTV1
( Autori Irana, Zapada te Putina, Rusije i Zapada i drugih nagrađivanih serija prenose svoje vještine u Irak. U ovoj seriji najviši američki, europski i irački vođe - politički i vojni - pripovijedaju priču iznutra, o svojim privatnim razgovorima, telefonskim pozivima, nagodbama i sukobima prenoseći dosad najbogatiju i najkompetentniju verziju te priče.

Čelni ljudi CIA-e i Sadamov ministar vanjskih poslova opisuju kako su prije invazije SAD i Britanija pogriješili u vezi sa Sadamovim oružjem masovnog uništenja prije invazije. Tony Blair govori o tome kako je letio na privatni posjed predsjednika Busha na Camp Davidu da bi se našao licem u lice s potpredsjednikom Dickom Cheneyem. Colin Powell objašnjava kako je držao svoje katastrofalno izlaganje pred Ujedinjenim narodima. Ministar vanjskih poslova Jack Straw opisuje kako je on - pa i sam predsjednik Bush - pokušao uvjeriti Tonyja Blaira da je pridruživanje invaziji političko samoubojstvo.
Kako su Sjedinjene Države i Britanija uspjele počiniti toliko pogrešaka u Iraku? Prvi put veliki igrači s obiju strana sukoba pričaju priču iznutra).

Evo šta se dešava kad se poklope interesi bankarskog, naftnog i vojno-industrijskog kompleksa i kad požele staviti šape na nečije resurse a pri tome ne uspiju uobičajenim putem tajnog ratovanja i domaćih izdajica.

Irak je prije rata bio najnaprednija arapska zemlja ako se kao kriterij uzme stupanj obrazovanja. Imali su najveći broj inžinjera kao i domaćih liječnika po glavi stanovnika.
Danas, 30% iračke djece uopće ne ide u školu dok ostali idu neredovito.

Prilikom 2. američke invazije opustošeni su irački nacionalni muzeji koji su krili blago neprocjenjive vrijednosti (Irak je kolijevka moderne civilizacije, jel, Sumerani, Babilonci i te spike) jer ih nitko nije zaštitio ali su zato momentalno osigurana sva naftna postrojenja da im se ne bi štagod nepredviđeno desilo.
Dobro, ovdje je sve toliko bistro da možda i nije riječ o pravoj uroti nego čistokrvnoj otimačini...
Tako je, slicno je i s libijom a pogotovo sa sirijom. A kako bi tek bilo s Iranom :o , no oni su dobili veleizdajnike ko nase, tako da ih nece bombardirat.
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

17 Jan 2014, 23:52

miky0 » wrote:
Tako je, slicno je i s libijom a pogotovo sa sirijom. A kako bi tek bilo s Iranom :o , no oni su dobili veleizdajnike ko nase, tako da ih nece bombardirat.
Image

(Powered by frubar.net)

Image

(Powered by frubar.net)
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

18 Jan 2014, 00:41

Nemojte mi rec da vjerujete u pompozan posjet mjesecu :zubo:

http://www.24sata.hr/znanost/amerikanci ... ano-348907

:lol: :giggle:
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

18 Jan 2014, 01:21

Tito još nije došao na red? Ono da Tito zapravo nije bio Tito nego da su podvalili nekog Rusa, jer je Tito poginuo onda kad ga je kofol spasio pas.
:D
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

18 Jan 2014, 01:24

To sam nesto slusa i citao, ali o tome stvarno nis ne znam... :ne zna:
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

18 Jan 2014, 01:29

Ali pouzdano znaš da svijetom upravljaju moćnici, kao i da Ameri nisu bili na Mjesecu? :D
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

18 Jan 2014, 01:34

Dobro, ali ta prica s Drugom Titom nije toliko in. Nes' ti jeli Drug Tito Josip Broz ili Pero Peric :ne zna: On je Drug Tito, i gotovo :D
Post Reply