Što je obitelj?

Za antropologiju, ekonomiju, filozofiju, povijest, sociologiju...
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

13 May 2013, 01:20

Mene ovo muči. Zato idem po internetu i pitam ljude.
Muči me što se želi ograničiti pojam braka isključivo na zajednicu žene i muškarca.
Ništa drugo nije obitelj. Kako to misle..ništa drugo nije obitelj? ja imam dojam da je najmanje takvih obitelji.
Kako gledate na koncept takvog braka, i na ideju obitelji, i na referendum koji vjerske zajednice žele?
zato i pišem, jer sam danas naletila na par članaka gdje vjernici daju potpise da se učini referendum, kako se Obiteljski zakon ne bi mijenjao i kako bi brak ostao sačuvan samo za muškarca i ženu.
Imate li mišljenje o tome?


Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Pero
Posts: 2161
Joined: 24 Feb 2012, 09:12

13 May 2013, 08:16

Iznenadilo bi me da skupe toliko potpisa da se referendum uopće održi.
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

13 May 2013, 08:21

imam mišljenje da su iz ovih crkvenih nastojanja da se ograniče slobode skrivena bar dva modela zatupljivanja
jedan je da se zbog skretanja pažnje javnosti na ovu dilemu, može učiniti više mimo znanja iste javnosti na njenu vlastitu štetu i to po nanjjednostavnijem modelu: zavadi pa vladaj..
drugi model sam sad izgubiola misao :jbg: :o:
kurvanjski avatar, a
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

13 May 2013, 10:42

homoseksualnost je zabilježena kod nekoliko stotina vrsta
homofobija samo kod jedne...
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

13 May 2013, 11:25

referendum košta. ako dođe do njega.
što ako bude inertna većina?
i onda, što kad uđem u EU;i nakon nekog vremena moramo prilagoditi zakone?
potišli referendumski novci u vjetar.

a ljudi? ima nas tako malo, a tako se međusobno ne volimo.
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Pero
Posts: 2161
Joined: 24 Feb 2012, 09:12

13 May 2013, 11:47

Što ti znači inertna većina?
Koliko se meni čini, trebaju potpisi 10% od ukupnog broja upisanih birača za referendum uopće, a onda ih treba 50% izaći, opet od upisanih.
Ni sindikatima nije uspjelo natjerati referendum za Zakon o radu, unatoč moga potpisa. :zubo:
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

13 May 2013, 11:56

Pero » wrote:Što ti znači inertna većina?
Koliko se meni čini, trebaju potpisi 10% od ukupnog broja upisanih birača za referendum uopće, a onda ih treba 50% izaći, opet od upisanih.
Ni sindikatima nije uspjelo natjerati referendum za Zakon o radu, unatoč moga potpisa. :zubo:
Ne znam jesu li mi gluplji pederi koji se hoće vjenčati ili homofobi koji im ne daju.
User avatar
Pero
Posts: 2161
Joined: 24 Feb 2012, 09:12

13 May 2013, 11:59

Emericzy » wrote: Ne znam jesu li mi gluplji pederi koji se hoće vjenčati ili homofobi koji im ne daju.
Ja ne bih sankcionirao glupost. :zubo:
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

13 May 2013, 12:13

zar ne bi po izmijenjenom Obiteljskkom zakonu partneri u zajednicama dobili veća prava? ja sam to shvatila da bi, kad i ako prođe, mogli donositi zakonske odluke na koja sad nemaju prava. na primjer, partner u bolnici, ali ne možeš ništa odlučiti jer niste u braku, pa tu nastupa obitelj.

ili, razvedeni otac s djetetom bi živio s partnerom. ili ženska verzija priče..ili bilo koja druga verzija
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

13 May 2013, 12:53

Emericzy » wrote: Ne znam jesu li mi gluplji pederi koji se hoće vjenčati ili homofobi koji im ne daju.
..koja je razlika izmedju pedera koji se oce vjencat i npr hetero zenskih koji se hoce vjencat? ..a tek muskih koji na to pristaju.. pa onda poslije kukaju. pa onda razviju citave teorije kako ustvari nisu bili glupi. e, to je tek glupost.. :zubo:

ili, zamisli mater koja ne zeli da joj se cer vjenca za nekog.. muskog, jel. a ova oce i oce. pa se rastavi jer vise nece i nece.
mislim, miljun varijanti, verzija ima. homo vjencanja su ista kao i hetero vjencanja. ko koga zajebe. :zubo:

ja mislim da je problem u vjencanjima. to je toliko glupo da iz toga moze proizaci samo ovakva civilizacija kakva nam jest. a unutar takve civilizacije govoriti sto je to glupo..to je ono..glupo, jel. sta nije? :kokice:
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

13 May 2013, 13:05

Pješčana » wrote:Mene ovo muči. Zato idem po internetu i pitam ljude.
Muči me što se želi ograničiti pojam braka isključivo na zajednicu žene i muškarca.
Ništa drugo nije obitelj. Kako to misle..ništa drugo nije obitelj? ja imam dojam da je najmanje takvih obitelji.
Kako gledate na koncept takvog braka, i na ideju obitelji, i na referendum koji vjerske zajednice žele?
zato i pišem, jer sam danas naletila na par članaka gdje vjernici daju potpise da se učini referendum, kako se Obiteljski zakon ne bi mijenjao i kako bi brak ostao sačuvan samo za muškarca i ženu.
Imate li mišljenje o tome?
neamo.. :kokice:

nije to problem, problem je zasto te to muci?

e, i taj problem zasluzuje da se dobro oblikuje u nekom pitanju. jer, npr.. recimo, proglasi se, tj ne promijeni se, striktno bude u zakonu utvrdjeno da je obitelj, brak samo zajednica zene i muskarca. i, sad..posljedice toga, koje bi mogle bit, tj sto se uopce zeli tom definicijom, dakle i zakonom, dakle i ostalim pravilima, postici.
onaj tko se zalaze za to, za takvu definiciju braka, obitelji, ne moze reci da ne zna kuda sve to vodi i sto sve iz toga moze nastati, u sto se moze pretvoriti.
dakle, ako se smjera tuda, onda mozemo postaviti pitanje i o motivu. prvo, tko ce time najvise dobiti i sto ce dobiti? drugo, ako je netko mozda i svjestan da taj neki referendum, definicija nece proci, zasto onda inzistira na tome, zasto pokrecu inicijative, zasto se zeli da se o tome govori..s to se time dobiva i tko dobiva, tim, jel, obicnim trolanjem?

:kokice:
User avatar
schmokljan
Posts: 2411
Joined: 18 Sep 2011, 16:19
Location: www.mordor.hr

13 May 2013, 13:07

Ne bih dozvolio homoseksualnim parovima da usvajaju djecu.

No, da se razumijemo, čitava ova priča je nastala nakon što je ljevica odustala od pravedne raspodjele društvenih dobara. Pa izmišlja probleme. Da prikrije činjenicu da je postala korporativni potrčko.

Jebe mi se za homoseksualne parove. Neka se vjenčavaju. I u crkvi, ako to svećenik želi. Prosto je nevjerojatno da homoseksualni parovi žele replicirati heteroseksualne običaje. No, to samo govori da su i homoseksualci mahom obični mediokriteti.

Bok, pusa, bok.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

13 May 2013, 13:12

zar nije obitelj ljudska karakteristika, a ne heteroseksualna?
zar nije brak državna kategorija, a ne crkvena?

nije baš da netko sili RKC da izmijeni uvjete ulaska u crkveni brak.
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Whereabout
Posts: 1140
Joined: 18 Sep 2011, 13:19

13 May 2013, 13:17

Emericzy » wrote: Ne znam jesu li mi gluplji pederi koji se hoće vjenčati ili homofobi koji im ne daju.
Pa da, recimo heteroseksualna vjenčanja u katoličkom okruženju, kvaziurbana vjenčanja sa zastavama, igrokazima dolaženja po mladu, trubljenjima, običajima vezanim uz darivanje i reciprocitete u darivanju (pomna zapisivanja primljenog i darovanog), organiziranje svadbi da bi se poboljšalo budžet i/ili da bi se dobilo "povrat" sredstava uloženih u svadbe rodbine, prijatelja, vjenčanih kumstava, krizmanih kumstava i krsnih, da bi se ozakonilo već napravljeno dijete, da bi se rodbina zabavljala uz redove narodne i zabavne glazbe i da bi se na jednu noć svi svjesno (dodatno) razularili u proračunatom tijeku života - tko bi to, zbilja, htio i zašto? Glupi pederi i glupi nepederi, sve je isto.

Pojma nemam što sad ti vjernici opet hoće s tim skupljanjem potpisa za referendum. Ne mogu se jače potvrditi nego što već jesu sa svim tradicijama koje postoje i koje isključivo njima idu u korist. Kod ideje homoseksualnih brakova se ionako (vjerojatno) ne radi o preuzimanju tuđe tradicije nego o formalnostima.
.
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

13 May 2013, 13:24

schmokljan » wrote:Ne bih dozvolio homoseksualnim parovima da usvajaju djecu.

No, da se razumijemo, čitava ova priča je nastala nakon što je ljevica odustala od pravedne raspodjele društvenih dobara. Pa izmišlja probleme. Da prikrije činjenicu da je postala korporativni potrčko.

Jebe mi se za homoseksualne parove. Neka se vjenčavaju. I u crkvi, ako to svećenik želi. Prosto je nevjerojatno da homoseksualni parovi žele replicirati heteroseksualne običaje. No, to samo govori da su i homoseksualci mahom obični mediokriteti.

Bok, pusa, bok.
..spretno sam izbjegao pusu ti.. : pazi, mirko, pusa.. :

pa da, problem je nesto problemofobicniji nego sto to izgleda.. mjera institucionalizacije koja se zeli doseci, dostici, e da bi se tako ostvarila neka, ne znam, ravnopravnost? ..tj, mozda bolje receno..nediskriminiranost. ok, ne znam, sta je bolje receno, ali ako nastavim u tom smjeru, tek ce se onda pocet ovdje prodavat pandorine kutije i to u tolikom obimu da ce im naglo past cijena, bit ce ono, bagatela.

vrlo lako moguce da se zeli skrenuti politicka pozornost na neke, aj, recimo trenutno nebitnije stvari, a mozda se radi samo i o nekom uskladjivanju s necim? mozda..kazem. bilo kako bilo, to ne bi trebao bit neki veliki problem, radi se cisto o tehnickom procesu i ne bi na to trebalo puno obracat paznje.

sto se tice usvajanja, ja sam protiv toga da kome padne na pamte da usvoji ne samo djecu, nego i macke, pase..jezeve..

uopce, ja sam protiv puno toga. puno vise sam protiv neceg, nego za nesto. ali, ne vidim ama bas nikakvog razloga da netko ne bi mogao usvojit djecu, ako to zeli i ako moze tom djetetu pomoc i ako ima nekih, ne znam..uvjeta, u smislu da se pomaze tom djetetu dok se sam o sebi ne bi mogao brinut, a ne da to dijete bude, recimo, ne znam.. instrument, da pomaze vise usvajateljima nego sto oni mogu pomoc sebi zadovoljstvom da su usvojili.. kako bih to mogao rec, nek mi neko malo pripomogne.. :zubo:
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

13 May 2013, 13:29

Whereabout » wrote:
Pa da, recimo heteroseksualna vjenčanja u katoličkom okruženju, kvaziurbana vjenčanja sa zastavama, igrokazima dolaženja po mladu, trubljenjima, običajima vezanim uz darivanje i reciprocitete u darivanju (pomna zapisivanja primljenog i darovanog), organiziranje svadbi da bi se poboljšalo budžet i/ili da bi se dobilo "povrat" sredstava uloženih u svadbe rodbine, prijatelja, vjenčanih kumstava, krizmanih kumstava i krsnih, da bi se ozakonilo već napravljeno dijete, da bi se rodbina zabavljala uz redove narodne i zabavne glazbe i da bi se na jednu noć svi svjesno (dodatno) razularili u proračunatom tijeku života - tko bi to, zbilja, htio i zašto? Glupi pederi i glupi nepederi, sve je isto.

Pojma nemam što sad ti vjernici opet hoće s tim skupljanjem potpisa za referendum. Ne mogu se jače potvrditi nego što već jesu sa svim tradicijama koje postoje i koje isključivo njima idu u korist. Kod ideje homoseksualnih brakova se ionako (vjerojatno) ne radi o preuzimanju tuđe tradicije nego o formalnostima.
..ono, jos bi mi samo falilo npr lezbijsko vjencanje sa zastavama, strojnicama, pirevima na kojima se cita koliko je ko dao, pjavaju se tosonove pjesme ili cak..sam toson dodje pjevat na tom vjencanju..njih dvije, ono, jedna ima baklju i dere se..ko ne piva dalmatinac nije, a druga, zagrljena za onu prvu, cereci zubima bokun odojka dok im toson piva..ne idi lijevo na krizanju staze, moja koke, pobratimko mila.. :kokice:
User avatar
Pero
Posts: 2161
Joined: 24 Feb 2012, 09:12

13 May 2013, 13:37

unda, ti si antiprotivan. :D
Whereabout
Posts: 1140
Joined: 18 Sep 2011, 13:19

13 May 2013, 13:38

..a unda » wrote: ..ono, jos bi mi samo falilo npr lezbijsko vjencanje sa zastavama, strojnicama, pirevima na kojima se cita koliko je ko dao, pjavaju se tosonove pjesme ili cak..sam toson dodje pjevat na tom vjencanju..njih dvije, ono, jedna ima baklju i dere se..ko ne piva dalmatinac nije, a druga, zagrljena za onu prvu, cereci zubima bokun odojka dok im toson piva..ne idi lijevo na krizanju staze, moja koke, pobratimko mila.. :kokice:
Jedino što fali je da neka od njih bude trudna pa da se konkretnije razumije povod.

Objektivno, koja je razlika između: a) curetka od jedva dvadesetak godina sa završenom srednjom i dužom apsolventurom na svjesno odabranom manje kvalitetnom faksu (jer svi koje zna tamo idu) koji ostaje trudan sa sumještanskim sinom relativno dobrostojećeg vulkanizera ili vodoinstalatera, i vjenčava se na svadbi s tristotinjak uzvanika od kojih neke nikad u svom kratkom životu nije vidjela, i njezinog uspostavljanja Obitelji i b) dvojice homoseksualaca koji su privatne osobe i intelektualci, i njihovog uspostavljanja Obitelji? (namjerno sam navela drastično različite pozicije osoba)

Gdje je krucijalna razlika? Jedni su rođenjem stekli prava od kojih su se drugi odmetnuli?
.
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

13 May 2013, 16:07

..a unda » wrote: ..koja je razlika izmedju pedera koji se oce vjencat i npr hetero zenskih koji se hoce vjencat? ..a tek muskih koji na to pristaju.. pa onda poslije kukaju. pa onda razviju citave teorije kako ustvari nisu bili glupi. e, to je tek glupost.. :zubo:

ili, zamisli mater koja ne zeli da joj se cer vjenca za nekog.. muskog, jel. a ova oce i oce. pa se rastavi jer vise nece i nece.
mislim, miljun varijanti, verzija ima. homo vjencanja su ista kao i hetero vjencanja. ko koga zajebe. :zubo:

ja mislim da je problem u vjencanjima. to je toliko glupo da iz toga moze proizaci samo ovakva civilizacija kakva nam jest. a unutar takve civilizacije govoriti sto je to glupo..to je ono..glupo, jel. sta nije? :kokice:
Ali jest civilizacija, kafkizacija, takva kakva jest. Kršćanska i ksenofobna. Što se guraš u nju, ako u nju ne spadaš, a ne kaniš se čak ni praviti da spadaš?

Hoćeš biti Talijan u lederhozama ili njemačka lasagna.

Ako si peder i pomiriš se s time, jelte, i to prigrliš toliko intenzivno da ti to obilježava čitav ostatak života, kao što čine ti javno ponosni pederi, koji kurac onda hoćeš ono što obilježava ne-pedere?

Nemoj me jebat. Ako si fudbaler, jelte, nemoj mi sad glumiti profesora sociologije. Ako si Srbin nemoj mi govoriti čakavski. Ako si strina, koji kurac glumiš strica? Budi peder a nemoj mi sad glumiti brižnu suprugu i mamicu i taticu. Jer nisi. Znači, malo bi bio peder -- i hoćeš da te prihvatim takvoga -- a onda malo ne bi bio.

Radi tamo neke svoje kerefeke, nemoj se petljati u moje.
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

13 May 2013, 16:14

Pješčana » wrote:zar ne bi po izmijenjenom Obiteljskkom zakonu partneri u zajednicama dobili veća prava? ja sam to shvatila da bi, kad i ako prođe, mogli donositi zakonske odluke na koja sad nemaju prava. na primjer, partner u bolnici, ali ne možeš ništa odlučiti jer niste u braku, pa tu nastupa obitelj.

ili, razvedeni otac s djetetom bi živio s partnerom. ili ženska verzija priče..ili bilo koja druga verzija
Gle, ide se na to da nevjenčani partneri imaju ista prava kao vjenčani. OK. Nek se drže toga. I)li nek izmisle nešto svoje. Nemam ništa protiv njih i njihovih prava, ali nemoj mi bijelo proglašavati crnim. Kao da sad vlasnici mačaka hoće pravo da im ljubimci napadaju poštare. Nemoj me jebat. Ako si to htio, trebao si nabaviti psa. Jebala rte tvoja mačka. Ako piješ čaj, nemoj mi u kafiću tražiti "onu jako rijetku kavu od cejlonskih listića". Popizdim od toga. Jebali bi se, ali da im ne uđe. Bili bi u minhenskoj bojni, ali hoće spomenicu. Hoćeš kurac.
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

13 May 2013, 16:21

schmokljan » wrote:Ne bih dozvolio homoseksualnim parovima da usvajaju djecu.

No, da se razumijemo, čitava ova priča je nastala nakon što je ljevica odustala od pravedne raspodjele društvenih dobara. Pa izmišlja probleme. Da prikrije činjenicu da je postala korporativni potrčko.

Jebe mi se za homoseksualne parove. Neka se vjenčavaju. I u crkvi, ako to svećenik želi. Prosto je nevjerojatno da homoseksualni parovi žele replicirati heteroseksualne običaje. No, to samo govori da su i homoseksualci mahom obični mediokriteti.

Bok, pusa, bok.
Slažem se. Osim s posvajanjem. To je drukčiji problem.

naime, pitanje je ima li više siročadi nego željnih parova ili obrnuto. Ako vlada nestašica parova, onda bih dozvolio i da tri praščića posvajaju, jer će djeci biti bolje nego u državnim čaporcima. Ako vlada nestašica djece, ipak bih onda 'normalnima' dao prednost. Jer, treba misliti na djecu a ne na wannabe roditelje. Jebe mi se za te potonje. Veliki su; nek trpe. A djeci će načelno ipak biti bolje u stereotipnoj zajednici nego u nečemu opičenom. Opičena sredina, kao što je pederski par, po meni bi došla u obzir samo kao zadnja opcija, eto, da klinac ne ostane u rukama Ante Bakovića.
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

13 May 2013, 16:30

Whereabout » wrote:Pojma nemam što sad ti vjernici opet hoće s tim skupljanjem potpisa za referendum.
Ne vjernici, nego talibani. Vjernici su fini i pristojni ljudi. Ovo su junoše klerikalizma, a ne vjernici. Što hoće? Reklamu, kao i uvijek. Hoće gazdovati društvom.
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

13 May 2013, 16:43

..a unda » wrote:ne vidim ama bas nikakvog razloga da netko ne bi mogao usvojit djecu, ako to zeli i ako moze tom djetetu pomoc i ako ima nekih, ne znam..uvjeta, u smislu da se pomaze tom djetetu dok se sam o sebi ne bi mogao brinut, a ne da to dijete bude, recimo, ne znam.. instrument, da pomaze vise usvajateljima nego sto oni mogu pomoc sebi zadovoljstvom da su usvojili.. kako bih to mogao rec, nek mi neko malo pripomogne.. :zubo:
Eto, to i ja govorim. Počne se od djece. Što je djeci bolje? U birokrata ili u normalnih ljudi? Ovo drugo. OK; ajmo onda tražiti normalne ljude. Jebo birokrate. Je li im bolje u običnih ljudi ili oni što trče Berlinom s paunovim perjem u guzici? Rekao bih da im je bolje u običnih ljudi. Jebo paunove.

Govorimo o načelu, o vjerojatnosti. Ne kažem da nema dobrih paunova na svijetu. Ali ajmo najprije iscrpsti obična rješenja za djecu, a tek ako ih još preostane i trebaju zbrinjavanje, ajmo onda vidjeti i paunovo perje. Nisu djeca za igranje.

Ma ja bih od svih, bez razlike, tražio polaganje ispita prije nego imaju djecu. I to ne kod Jovanovića, kod kojeg ne moraš biti ni pismen, nego ozbiljan ispit. Jebote, trebaš za kaić ispit, a za djecu ne trebaš. Ne'š ti logike.
User avatar
Pero
Posts: 2161
Joined: 24 Feb 2012, 09:12

13 May 2013, 18:07

Ako skupe 10%, izaći ću na referendum samo da zaokružim protiv. Obožavam demokraciju. :zubo:
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

13 May 2013, 18:08

Brak je fina stvar, da je do mene svima bi dozvolila da ga prakticiraju. (Doduše ja nisam papirnato ubračena, al dobro sad to.)
Djeca su fini ljudi, dala bi svim u glavu normalnim da ih imaju il posvajaju. (Ofrljativno, u glavu su mi normalni svi ovi antipsihopatični i ovi koji mogu završit više od 4 razreda osnovne škole.)
Dala bi i singl u glavu normalnim ljudovima da usvajaju bembulinjce. (Mislim da se kod nas to više baš i ne može, bila je prije neka šema sa starateljstvom, al ne znam kako to sad fercera.)
Obitelj je fina zajednica, treba je omogućit što većem broju ljudi.
Post Reply