Stripovi

O duhovnim i materijalnim dobrima
User avatar
klonka
Posts: 2801
Joined: 17 Sep 2011, 22:00

14 Nov 2011, 19:25

dejzi » wrote:Ovo mi je najdraži ikad, mislim da sam ga čitala barem jednom mjesečno. :cerek:
Image
UPAPA! :cerek: :cerek: :cerek: :cerek: :cerek:


gonj špadi
Hroboatos
Posts: 565
Joined: 28 Sep 2011, 18:16

28 Nov 2011, 21:59

Prvi post je odličan, i mogu dodati samo dvije-tri stvari. Mislim
da nema- vjerojatno zbog godina- starijih stripova. Ja bih naveo nekoliko, iako
one baš stare pročitao sam tek u nekim naknadni m izdanjima.

Oni uistinu stariji:

Maurović: Trojica u mraku i serijal o Starome mačku. Ostalo mi nije bilo
toliko zanimljivo, n.pr. o našim gusarima.

Jules Radilović: O starijoj hrv. povijesti (Franci, Mongoli,..), te Sherlock Holmes.

Od stavrno starih pregledao sam Neugebauera, ali mi nije baš legao.

No, onaj serijal iz Novoga sada-ili Gornjeg Milanovca- u kojem je prvi
strip bio Srećko Munja- kasniji Talični Tom- bio je sjajan. No, kasnije, kad
sam stripove skinuo- neke- s mreže (postoji link gdje su entuzijasti velik dio
stavili)- vidi s eda je to za dječji duh. Djeluje sada ... dječji.

Možda potražim iz Stripoteke onoga Vesa Slejda (fonetski)- to mi je bio
najbolji vestern, nekakav egzistencijalistički.

Od hrvatskih izdanja Talijana ona šestorica- Čelična kandža, Pauk, Dijaboli,...- OK

Jedan doličan serijal from Upper Milanowatz o Divljem zapadu, bilo je povijesnih
osoba- Kit Carson, Samuel Colt

Flash Gordon, Valiant, Madrake, Rip Kirby,..- nisu me dojmili.

I, genijalni stripovi koje sam čitao kao odrastao- Charlie Brown, Wizzard of Id, B.C., ..
ali to ne spada u uobičajeni pojam stripa jer se radilo o knjižicama.
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

12 Mar 2013, 18:51

Idem ja u subotu u knjižnicu, dobili su prijevod Pratchetta-Tiffany protiv Vilinske kraljice. (Usput, sam naslov mi je loše preveden. :zubo: ) I veli mi teta da je to na dječjem odjelu. Ja se snuždih i sa najboljim molećivim pogledom upitah da li postoji ikakva mogućnost da ja to posudim. (Jer u dvije prijašnje knjižnice bilo je: kad odrasteš nema majci više da išta posuđuješ iz dječje. Osim preko veze, a ja sam se trudla imat vezu, al i njih mi je bilo neugodno stalno davit. Enivejz, u ovoj sadašnjoj knjižnici nemam vezu, tako da mi to nije bilo od koristi.) A teta me iznenađeno pogleda i veli: pa naravno da možete posudit. Ja se ozarih ko sunce u kolovozu. I pitam je jel mogu sve s dječjeg posuđivat, i ona zbunjeno veli da mogu, zašto ne bih mogla. Objasnim ja njoj muke po bivšim knjižnicama, a ona se samo nasmija i kaže: gore po stepenicama, srednji ulaz, smijete posuđivat što god hoćete.

Odem ja gore i, kako su knjigu tek dobili, tražim ju skupa s tetom po odjelu. I naletim na policu duž cijelog zida. A u polici...Zeuse i Odine...stripovi...sve puno stripova. Ukipih se. Blaženstvo. Zagori, Alan Fordovi, Natan Neveri, Dilan Dogovi, Marti Misterije, Teksovi to je samo što sam na prvi pogled ubrala. A bilo je još, videlo se da ih ima još. :unda:
Teta nešto, sad već s druge strane prostorije, priča o tom kako ne može nać Pračeta, a ja, ko kakav pomazanik, krenem prema njoj. Mislim da mi se oduševljenje s Marsa vidjelo na licu iiii počnem zamuckivat: oni stripovi...oni stripovi...tamo ona polica...ondje...(mašem ruama, objema, da, boktemazo)...smije li se to posuđivat? Malo sam ju smela, pa nije baš odmah skužila o čemu pričam.
Usput, okrećući se u svim smjerovima, skužim Tifani... na polici, uzmem je i kažem da sam je našla i opet pitam: oni stripovi...

Tite mi i pijonirske riječi, ženska mi je uputila totalno urotnički pogled i uz smiješak pun shvaćanja (kužimo-se-dragi-smo-si), rekla: možete posuđivati sve stripove.
Ajme.
:cerek:
:bliss:
:cerek:

Nastavila je još govorit o tom da maksimalno mogu dić 3 odjednom, da ih mogu čitat i u knjižnici, da ih smijem produžit 2x i da još imaju i neki odjel sa stripovima za odrasle...majko mila, još nisam skužila di su ti, ko jelte, odrasli stripovi, al i za ovo će mi trebat bar godina dana...volila sam tu tetu tad više neg brdo karamela...a onda me je pustila da odaberem.


Moje mišljenje da je knjižničarski poso najljepši od svih s ovim je promovirano u čvrsto uvjerenje.
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

12 Mar 2013, 22:04

Potajice sam čitala bratove Stripoteke i ostale stripove koje je imao. sjeća li se tko neke edicije koja je imala broj 80 na naslovnici? U njemu su izlazile avanture nekakve plavuše i njenog malog zmaja. Sjećam se Akse i njene eksplicitnosti, no to me nije uzrujavalo. Voljela bih ih pročitati još koji put.
Mikijev almanah, Mikijev zabavnik, Eks... Tu sam se upoznala sa Spajdermenom, Keti Klou (mislim, to je bio jugoslavenski strip i imao je dobrih fora; i dobrih ženskih nogu), ostalim junacima koje danas gledam po filmovima. Malo mi je bilo zamorno pratiti koji superjunak se posvađao s kime i onda to pogubno utječe na spašavanje svijeta pred ovom ili onom opasnošću.

Umpah-paha (Oumpah-pah) sam otkrila kod nekog u gostima, umirala sam od smijeha. Imam kod kuće četiri od pet sveščića, jednog dana naletit ću i na peti. Nema majci da neću. To se ima, to se čuva, to se skuplja.

Teks Viler, Komandant Mark, Blek Stena - sve mi se to stopilo u jedno, priče su im nerijetko bile jako slične, da nije bilo likova poput Žalosne Sove mislim da bih ih zaboravila. Danas nemam potrebu uzet ih u ruke i ponovno čitati.

Maxmagnus mi je dopao šaka početkom srednje škole i oduševio me. Nakon tog sam Alana Forda napokon prestala čitati kao strip za djecu i počela sam shvaćati što je u njemu smiješno. Malo sam netalentirana za humor i ironiju, morala sam neke stvari - učiti.

Asteriks mi je i danas zakon, kao i Iznogud i Talični Tom. Tu se može svašta naći, belgijski stripovi su baš kulturno subverzivni (ovo bi mogao biti i oksimoron). Kad smo kod stripova koji me uvijek mogu nasmijati, ne smijem zaboraviti Tangija i Laverdira. Volim čitati i Marsupilamija, Spirua i malog Spirua.

Sjeća li se tko Džeremaje (Jeremiah)? Koja antiutopija, no jednostavno sam morala to čitati. Također mu se ponekad vratim. Prije rata je mislim sarajevska izdavačka kuća počela izdavati sve Džeremaje i još ponešto, uspjela sam uloviti u tom razdoblju i Zetari. Pokušala sam na internetu naći ima li još koja priča s njom, no nisam uspjela. Dio mene, mislim, još uvijek želi postati Zetari. Ostatak je davno odrastao.

Imam kod kuće i Torpeda, tu i tamo mu se vratim. Cinično, sarkastično, podrugljivo i nemilosrdno.

Gru je zakon. Neko smo vrijeme kao srednjoškolci govorili za budale - grup kao Gru.

Modesti sam čitala u Gigantima, pače gutala. Uvijek mi je bilo krivo ako je izašao neki broj Giganta bez nje. I da, uvijek sam se nadala da će biti nešto između nje i Vila.

Mandrak i Fantom su mi bili zanimljiviji od Teksa Vilera i sličnih. Rip Kirbi me se nije nešto dojmio - nije bio ni upola zanimljiv kao krimići koje sam čitala. Mislim da od stripa očekujem ili satiru ili fantaziju ili oboje. Kriminalističke priče mi nisu baš nešto.

Princ Valiant i Aleta su mi bili zakon, samo što nikad nisam uspjela pohvatati sve zaplete u toj sagi. Bilo mi je jako neobično čitati strip bez oblačića.

Sve u svemu, kad pogledam, moji favoriti dolaze iz belgijske škole stripa (iako, sram me priznati, ali Tin Tin mi je uvijek bio ili nerazumljiv ili dosadnjikav ili oboje). Izuzetak je Corto Maltese. Od svih suvenira iz briselskog Muzeja stripa, ja sam uzela sliku Corta Maltesea. Taj me strip osvojio kad sam još jedva mogla kužiti o čemu je tu riječ, ali crtež, glavni junak i toliko toga neizrečenoga i prepuštenog stvorenoj atmosferi - na to sam se navukla kao balavica i još me drži. Corto. Ahhh...
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

12 Mar 2013, 23:39

:trep:
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

13 Mar 2013, 00:05

ElliQuinn » wrote:Potajice sam čitala bratove Stripoteke i ostale stripove koje je imao. sjeća li se tko neke edicije koja je imala broj 80 na naslovnici? U njemu su izlazile avanture nekakve plavuše i njenog malog zmaja. Sjećam se Akse i njene eksplicitnosti, no to me nije uzrujavalo. Voljela bih ih pročitati još koji put.
Mikijev almanah, Mikijev zabavnik, Eks... Tu sam se upoznala sa Spajdermenom, Keti Klou (mislim, to je bio jugoslavenski strip i imao je dobrih fora; i dobrih ženskih nogu), ostalim junacima koje danas gledam po filmovima. Malo mi je bilo zamorno pratiti koji superjunak se posvađao s kime i onda to pogubno utječe na spašavanje svijeta pred ovom ili onom opasnošću.

Umpah-paha (Oumpah-pah) sam otkrila kod nekog u gostima, umirala sam od smijeha. Imam kod kuće četiri od pet sveščića, jednog dana naletit ću i na peti. Nema majci da neću. To se ima, to se čuva, to se skuplja.

Teks Viler, Komandant Mark, Blek Stena - sve mi se to stopilo u jedno, priče su im nerijetko bile jako slične, da nije bilo likova poput Žalosne Sove mislim da bih ih zaboravila. Danas nemam potrebu uzet ih u ruke i ponovno čitati.

Maxmagnus mi je dopao šaka početkom srednje škole i oduševio me. Nakon tog sam Alana Forda napokon prestala čitati kao strip za djecu i počela sam shvaćati što je u njemu smiješno. Malo sam netalentirana za humor i ironiju, morala sam neke stvari - učiti.

Asteriks mi je i danas zakon, kao i Iznogud i Talični Tom. Tu se može svašta naći, belgijski stripovi su baš kulturno subverzivni (ovo bi mogao biti i oksimoron). Kad smo kod stripova koji me uvijek mogu nasmijati, ne smijem zaboraviti Tangija i Laverdira. Volim čitati i Marsupilamija, Spirua i malog Spirua.

Sjeća li se tko Džeremaje (Jeremiah)? Koja antiutopija, no jednostavno sam morala to čitati. Također mu se ponekad vratim. Prije rata je mislim sarajevska izdavačka kuća počela izdavati sve Džeremaje i još ponešto, uspjela sam uloviti u tom razdoblju i Zetari. Pokušala sam na internetu naći ima li još koja priča s njom, no nisam uspjela. Dio mene, mislim, još uvijek želi postati Zetari. Ostatak je davno odrastao.

Imam kod kuće i Torpeda, tu i tamo mu se vratim. Cinično, sarkastično, podrugljivo i nemilosrdno.

Gru je zakon. Neko smo vrijeme kao srednjoškolci govorili za budale - grup kao Gru.

Modesti sam čitala u Gigantima, pače gutala. Uvijek mi je bilo krivo ako je izašao neki broj Giganta bez nje. I da, uvijek sam se nadala da će biti nešto između nje i Vila.

Mandrak i Fantom su mi bili zanimljiviji od Teksa Vilera i sličnih. Rip Kirbi me se nije nešto dojmio - nije bio ni upola zanimljiv kao krimići koje sam čitala. Mislim da od stripa očekujem ili satiru ili fantaziju ili oboje. Kriminalističke priče mi nisu baš nešto.

Princ Valiant i Aleta su mi bili zakon, samo što nikad nisam uspjela pohvatati sve zaplete u toj sagi. Bilo mi je jako neobično čitati strip bez oblačića.

Sve u svemu, kad pogledam, moji favoriti dolaze iz belgijske škole stripa (iako, sram me priznati, ali Tin Tin mi je uvijek bio ili nerazumljiv ili dosadnjikav ili oboje). Izuzetak je Corto Maltese. Od svih suvenira iz briselskog Muzeja stripa, ja sam uzela sliku Corta Maltesea. Taj me strip osvojio kad sam još jedva mogla kužiti o čemu je tu riječ, ali crtež, glavni junak i toliko toga neizrečenoga i prepuštenog stvorenoj atmosferi - na to sam se navukla kao balavica i još me drži. Corto. Ahhh...
sva skoro mogu potpisat, ali da je teksa vilera moguce pomijesat sa komadant markom..ee, to je neoprostivo.
kako je moguce nocnog orla pomijesat s onom ostalom bagrom? :facepalm:
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

13 Mar 2013, 10:17

"Moje ime je Long. Dick Long. Privatni sam detektiv i znam za bolja vremena.”
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

13 Mar 2013, 20:19

ElliQuinn » wrote:Potajice sam čitala bratove Stripoteke i ostale stripove koje je imao...
Stripoljubica.
:cerek:
I sa sličnim ukusom.
:cerek:
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

13 Mar 2013, 20:54

Elli, odličan osvrt
Nina, tvoja knjižničarka :S

blago vam se

pitam se znaju li ove današnje mlaje generacije za čar stripova.
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

17 Mar 2013, 08:00

Sjeća li se tko Rahana i njegova noža od slonovače? Meni je bio drag, a zanimljive su mi bile i pustolovine u koje je upadao zbog tog noža. Ostavio mu ga je otac, i bio je to prvi "my precious" predmet koji sam vidio. :D

Onda, ne znam je li tko spomenuo Conana. Najbolji Marvelov strip, i to daleko. :cerek: Pola DC-ovih i Marvelovih stripova bilo je besmisleno zbog bezbroj junaka koji se prešetavaju u šarenoj odjeći - tu dakako ne računam Supermana, Spidermana i Batmana, to je sveti trojac - ali neki su doista bili idiotski. Štancali su ih kao na tekućoj vrpci. Nekad nisam mogao uhvatiti ni po čemu se razlikuju - osim po kostimu, naravno. :zubo:
Potpisi su za budale.
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

22 Mar 2013, 13:03

Conan je u mene izlazio sporadično. Al bila je knjiga. :cerek:

Jedna žemska mi je s predumišljajem bila draga samo zato što sam čula da se zove Mitra. Tolko o meni i Conanu. :zubo:
I on je meni crnokos, ma kolko ga Švarcenegera glumilo.
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

22 Mar 2013, 20:14

Stitch » wrote:Sjeća li se tko Rahana i njegova noža od slonovače? Meni je bio drag, a zanimljive su mi bile i pustolovine u koje je upadao zbog tog noža. Ostavio mu ga je otac, i bio je to prvi "my precious" predmet koji sam vidio. :D

Onda, ne znam je li tko spomenuo Conana. Najbolji Marvelov strip, i to daleko. :cerek: Pola DC-ovih i Marvelovih stripova bilo je besmisleno zbog bezbroj junaka koji se prešetavaju u šarenoj odjeći - tu dakako ne računam Supermana, Spidermana i Batmana, to je sveti trojac - ali neki su doista bili idiotski. Štancali su ih kao na tekućoj vrpci. Nekad nisam mogao uhvatiti ni po čemu se razlikuju - osim po kostimu, naravno. :zubo:
Rohan - njega se jedva sjećam; da nisi spomenuo nož, ne bih ga se sjetila uopće. Ne mogu vjerovati da sam zaboravila Conana. I Tarzana. A baš sam kao klinka voljela te barbarske stripove, stripove prije civilizacije ili smještene podalje od nje. U tom paketu zaboravljenih i od mene i od civilizacije je i Mister No, a njega sam još najradije dočekivala na kioscima.
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

22 Mar 2013, 20:22

Mister No i njegov piper. Kralj. Uvijek okružen lijepim ženama, uvijek gubitnik. :cerek:
Potpisi su za budale.
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

02 Jun 2013, 19:16

Otvorena je nova strip knjižara na Radničkoj - Lastan.
Navodno je super, što god to točno značilo, nisam čula detalje, još nisam bila :zubo:
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

05 Jul 2013, 12:44

U zadnje vrijeme mi je krivo mi je ko psu što umjesto u kolekciju klasika koji skupljaju prašinu nisam uložila u par dobrih stripova.

Sad bih čitala Astera Blistoka. Pa sve od Enkija Bilala, Alana Moorea, Neila Gaimana...
:tuzni:

A sve je počelo s Mikijevim zabavnikom. Pa i Tom i Jerry je bio okej.
Pa je došao Rip Kirby, James Bond, Modesti Blejz...

Pa Marti Misterija i Dilan Dog.

I Alan Ford, naravno.

Pa malo domaćih - Dubravko Mataković, Krešimir Zimonić, Danijel Žeželj...

Sad bih se tako izvalila negdje u hlad s limunadom i gomilom stripova, da se ne vraćam dok ih sve ne pročitam.
Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

05 Jul 2013, 13:25

Dodao bih pod ove domaće Devlića i Kordeja.

Za Devlićev nenadmašni Machu Picchu bih prodao i sebe i motor...
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

05 Jul 2013, 15:24

Euklid » wrote:Dodao bih pod ove domaće Devlića i Kordeja.

Za Devlićev nenadmašni Machu Picchu bih prodao i sebe i motor...
Meni se sviđa što radi Goran Parlov. :)
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Jakša Eškinja
Posts: 45
Joined: 26 Apr 2013, 17:56
Location: Republika Trojanskog konja

09 Jul 2013, 16:18

nina williams » wrote:Idem ja u subotu u knjižnicu, dobili su prijevod Pratchetta-Tiffany protiv Vilinske kraljice. (Usput, sam naslov mi je loše preveden. :zubo: ) I veli mi teta da je to na dječjem odjelu. Ja se snuždih i sa najboljim molećivim pogledom upitah da li postoji ikakva mogućnost da ja to posudim. (Jer u dvije prijašnje knjižnice bilo je: kad odrasteš nema majci više da išta posuđuješ iz dječje. Osim preko veze, a ja sam se trudla imat vezu, al i njih mi je bilo neugodno stalno davit. Enivejz, u ovoj sadašnjoj knjižnici nemam vezu, tako da mi to nije bilo od koristi.) A teta me iznenađeno pogleda i veli: pa naravno da možete posudit. Ja se ozarih ko sunce u kolovozu. I pitam je jel mogu sve s dječjeg posuđivat, i ona zbunjeno veli da mogu, zašto ne bih mogla. Objasnim ja njoj muke po bivšim knjižnicama, a ona se samo nasmija i kaže: gore po stepenicama, srednji ulaz, smijete posuđivat što god hoćete.

Odem ja gore i, kako su knjigu tek dobili, tražim ju skupa s tetom po odjelu. I naletim na policu duž cijelog zida. A u polici...Zeuse i Odine...stripovi...sve puno stripova. Ukipih se. Blaženstvo. Zagori, Alan Fordovi, Natan Neveri, Dilan Dogovi, Marti Misterije, Teksovi to je samo što sam na prvi pogled ubrala. A bilo je još, videlo se da ih ima još. :unda:
Teta nešto, sad već s druge strane prostorije, priča o tom kako ne može nać Pračeta, a ja, ko kakav pomazanik, krenem prema njoj. Mislim da mi se oduševljenje s Marsa vidjelo na licu iiii počnem zamuckivat: oni stripovi...oni stripovi...tamo ona polica...ondje...(mašem ruama, objema, da, boktemazo)...smije li se to posuđivat? Malo sam ju smela, pa nije baš odmah skužila o čemu pričam.
Usput, okrećući se u svim smjerovima, skužim Tifani... na polici, uzmem je i kažem da sam je našla i opet pitam: oni stripovi...

Tite mi i pijonirske riječi, ženska mi je uputila totalno urotnički pogled i uz smiješak pun shvaćanja (kužimo-se-dragi-smo-si), rekla: možete posuđivati sve stripove.
Ajme.
:cerek:
:bliss:
:cerek:

Nastavila je još govorit o tom da maksimalno mogu dić 3 odjednom, da ih mogu čitat i u knjižnici, da ih smijem produžit 2x i da još imaju i neki odjel sa stripovima za odrasle...majko mila, još nisam skužila di su ti, ko jelte, odrasli stripovi, al i za ovo će mi trebat bar godina dana...volila sam tu tetu tad više neg brdo karamela...a onda me je pustila da odaberem.


Moje mišljenje da je knjižničarski poso najljepši od svih s ovim je promovirano u čvrsto uvjerenje.
Ti imaš smisla za pisanje..ova tvoj post je dobro napisan..Jesi pisala kad romane za sebe ili nešto takvo..?
Imaš talenta za prijenos emocija kroz tekst,a to vrlo malo ljudi posjeduje..
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

09 Jul 2013, 16:21

Jakša Eškinja » wrote: Ti imaš smisla za pisanje..ova tvoj post je dobro napisan..Jesi pisala kad romane za sebe ili nešto takvo..?
Imaš talenta za prijenos emocija kroz tekst,a to vrlo malo ljudi posjeduje..
Kaj ti nisi znao? To ti je, zapravo, Žuži Jelinek...al' nemoj sad okolo pričati... :zubo:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

09 Jul 2013, 21:41

Jakša, hvala. Ne pišem ja ništa doli po vorumu.
Karambole, Žuži mi je unučica. :mudri:
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

18 May 2014, 08:35

Danas je zadnji dan CRŠ.
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

19 May 2014, 16:12

karambol » wrote:Danas je zadnji dan CRŠ.
Kakav je to jučer bio zadnji dan? Šta je CRŠ?
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

19 May 2014, 17:12

Tea Tree » wrote: Kakav je to jučer bio zadnji dan? Šta je CRŠ?
http://www.crs-festival.com/

:cerek:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

23 Nov 2014, 16:43

za akvarel s Corto Malteseom iskeširali 390 000€


..i ja bi da imam... no mi je sve u kunama...
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

03 Aug 2015, 22:47

Sad ste me rasplakali, gadovi jedni (i gadure)... :zecocry:

Euklid » wrote:Dodao bih pod ove domaće Devlića i Kordeja.
+ Željko Pahek i Dubravko Mataković - majstori groteskne satire, pa žestoka mirnoća Ninoslava Kunca, luckasti Ano&Nep, strogo estetizirani deliriji Zorana Janjetova...
Za Devlićev nenadmašni Machu Picchu bih prodao i sebe i motor...
jao... "Haram, slabi Haram..."
eto, sad znate... :nogica:

ISUSE!!! Pa ja to još imam na tavanu, ako nisu miševi i puhovi pojeli!!!


Ali prvi pravi strip koji mi je ikada pao šapa (ne računam Mikijev Almanah koji mi je više bio slikovnica) još uvijek je u najdubljim i najmračnijim zakutcima mog izmoždenog uma, zato što sam, premda nisam ništa razumio, od prvog momenta imao osjećaj da je predamnom nešto divno neobično.
Bio je to ZOV strip (evo nakon toliko godina sam sada otkrio da je to ustvari bila kratica za Zabavni Omladinski Vjesnik), sa jednom epizodom Jacovittijevog Kokobila :D
http://stripovi2.tripod.com/id27.html
what we've got here is failure to communicate
Post Reply