Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Kante, pile & nježnički nadomjesci
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

07 Feb 2013, 14:49

karambol » wrote:Evo sam se sjetio kako obećah sinoć da ću staviti linak na to kako se mogu nadograditi stari auti i.... :zubo:

http://www.youtube.com/watch?v=mNlXl7cQ ... 3FC1F05731

i drugi dio...

http://www.youtube.com/watch?v=Aa_YupAV ... 3FC1F05731

:S
:S

legende...


'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

08 Feb 2013, 14:58

Evo...

Kome paše uz sise... :zubo:

Image

Uploaded with ImageShack.us
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

14 Feb 2013, 09:19

Pješčana, jesi ti sebi našla auto? Kupila??

Skužila sam zašto oćeš C3.

Sise su ti veličina 3, a košarice C :raspa:
Naaajs :cerek:
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

14 Feb 2013, 10:36

:rofl:

jebemu, zakaj se ja nisam ovog sjetio :mad:
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

14 Feb 2013, 13:42

..a unda » wrote:
mah, jedinu od alfi priznajem spajder, onu staru s bokser motorom. ovo sve ostalo je ili filing trecerazredne mafije ili filing karabinjera ili filing jebivjetra bez pokrica.. :zubo: :zubo:

najpolunebulozniji tipovi i tipke voze alfe.. :raspa: :raspa:

:D

:D
Image

:raspa:

:kokice:
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

18 Feb 2013, 11:11

Image

Uploaded with ImageShack.us
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

19 Feb 2013, 22:37

karambol » wrote:Evo...

Kome paše uz sise... :zubo:

Image

Uploaded with ImageShack.us
Što je previše je previše :ne zna:



Ovaj zadnji je krasan :cerek:
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

20 Feb 2013, 08:58

Ajme grozno, sad sam impotentan iduca 3 dana...

:slika iz glave:

:slika iz glave:

:slika iz glave:
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

04 Mar 2013, 12:31

Unda, prijatelju, napokon sam ti našao karavan o kakavom si oduvijek maštao a koji ulazi u tvoje cjenovne gabarite:

Lada karavan Religion Limited Edition

Ne moraš mi ništa zahvaljivati, tvoj užitak će mi biti najbolja nagrada za trud :raspa:
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

04 Mar 2013, 12:34

predobar auto, idealan za tvoje duhovno treperenje...

Image

Image

(Powered by frubar.net)
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
ali
Posts: 4909
Joined: 22 Sep 2011, 10:31

07 May 2013, 13:52

Ima li života tu?
Riskirat ću.


Nego ovako... zanima me nešto a nemam volje ići tražiti i iščitavati i informirati se na dugo i široko uokolo :o
Dakle, Karambole i ostali koji znaju nešto o tome (mogu i oni koji ne znaju, al samo nek ima neke veze s pitanjem....bar recite šta ste načuli :D )

Novi auto.
Sad ili nakon 01.07.? Ako nakon, gdje? Hr ili vani?

I koliko posto si siguran u točnost :zubo:
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

07 May 2013, 15:53

ali » wrote:Ima li života tu?
Riskirat ću.


Novi auto.
Sad ili nakon 01.07.? Ako nakon, gdje? Hr ili vani?

I koliko posto si siguran u točnost :zubo:

Ne zna to još ni Lavko Slinić, jebiga...kaže da žele temeljni zakon o trošarinama donijeti već s 1.1., a konkretna rješenja, nešto u siječnju, nešto u srpnju...

Pa ti sad računaj...jer oni bi to željeli donijeti...že lje li... :gaah:

No, ok.
Izračun trošarine ti ovisi o veličini motora, količini CO2 koje bljuje iz ispuha...i to je to. Što veći obujmom to skuplji...

E, a sad imaš tu svakojakih mogućnosti. Npr, ako nisi baš zagriženi fan novog novog auta ravno iz tvornice, možda će se najviše isplatiti kupiti "jahreswagen" sa nekih leasing skladišta jer će se, po novome razlikovati uvoz i unos automobila...
Pod unos motornih vozila smatra se svaki unos u RH s teritorija države članice EU, a uvoz je svaki unos u Europsku uniju iz trećih država, pa tako i u Hrvatsku...nakon famoznog prvog srpnja...
U publikaciji izdanoj od EU delegacije u Zagrebu piše ovako : “Ako građani EU kupuju novi automobil, PDV će platiti u članici EU-a u kojoj ga registriraju. Ako kupuju rabljeno vozilo od privatne osobe, neće platiti PDV. Ako se rabljeni automobil kupuje od autoriziranog prodavača, PDV se plaća u toj državi, ali ne i u državi u kojoj se automobil registrira.”

A ovo je...ako ti se da...
http://www.mfin.hr/hr/novosti/informaci ... 0-11-49-03

U točnost slijedeće izjave sam 100% siguran.

Auti će biti skuplji jer je državna blagajna gladna, ali kad ljudi skuže gdje su jeftiniji državni aparat će poželjeti biti represivan, jer nije pametan, i na koncu će auti biti iste cijene kao i svuda nakon dvije do pet godina... :zubo:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
ali
Posts: 4909
Joined: 22 Sep 2011, 10:31

07 May 2013, 16:29

Karambol, ja sam samo došla po točan, kratak i decidiran odgovor na jednostavno pitanje :mama: :rofl:

karambol » wrote:
Auti će biti skuplji jer je državna blagajna gladna, ali kad ljudi skuže gdje su jeftiniji državni aparat će poželjeti biti represivan, jer nije pametan, i na koncu će auti biti iste cijene kao i svuda nakon dvije do pet godina... :zubo:
Nisam otvarala link MF jer nemam sad vremena, ali šta hoćeš reći, da će u Hr biti skuplji prvih par godina :misli:

Što savjetuješ onda ako je recimo situacija da će se auto morati nabaviti do zime 2013. ? (auto reda veličine "manji auto, ne baš mali mali, dobro ide a ne troši ništa" :zubo: )
Čekati 01.07. ili se požuriti odmah?
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

07 May 2013, 16:46

ali » wrote:Karambol, ja sam samo došla po točan, kratak i decidiran odgovor na jednostavno pitanje :mama: :rofl:


Što savjetuješ onda ako je recimo situacija da će se auto morati nabaviti do zime 2013. ? (auto reda veličine "manji auto, ne baš mali mali, dobro ide a ne troši ništa" :zubo: )
Čekati 01.07. ili se požuriti odmah?
Nema ga. Odnosno...veliki će poskupjeti pod izgovorom da su veliki zagađivači, a mali će, možda, simbolično pojeftiniti.

Kupila ga sada ili za dva mjeseca - isti vrag...

Tko bi se odrekao deranja takvih mušterija kao što su vlasnici automobila?
Malo nam mažu oči i to je to. : almo čatlak :

:zubo:

P.S. Najbolje bi trebala proći (najviše uštedjeti, mislim) pri kupovini Toyote Prius, npr....
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
ali
Posts: 4909
Joined: 22 Sep 2011, 10:31

07 May 2013, 23:39

Kako misliš da ću uštedjeti time što ću kupiti auto od + 200.000 kuna :zubo:


Dobro, znači generalno nema neke razlike između cijena u Hr i cijena recimo u Sloveniji, Italiji ili NJemačkoj? To će sve bit ili već je tu negdje?
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

08 May 2013, 13:02

ali » wrote:Kako misliš da ću uštedjeti time što ću kupiti auto od + 200.000 kuna :zubo:


Dobro, znači generalno nema neke razlike između cijena u Hr i cijena recimo u Sloveniji, Italiji ili NJemačkoj? To će sve bit ili već je tu negdje?

A kaj ti to želiš kupiti? :ne zna:

Do 3 metera, 4 i po metera ili preko 5 metera za potuć Kerumov Maybach...? :misli:

Neki autek ili kredenc u koji stane hladnjak, skije, pas i troje djece s pripadajućim neodvojivim igračkama ili nekaj za svakodnevni prijevoz od točke a do točke b ili lijep auto ili pouzdan auto ili švapski auto?Image

I treba li biti u nekoj korelaciji s cicama? :zubo:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
ali
Posts: 4909
Joined: 22 Sep 2011, 10:31

10 May 2013, 23:13

Pa ne preko 4 i pol metra, nešto između 4 i 4 i pol :ne zna:

Ne mora ništa stat u njega, dapače, trebam alternativu za Tamića :S
Jedino bih da ipak da ima 5 vrata ako može.
Ne mora bit lijep ali neka baš ni ne izaziva podsmjeh a švapski ne mora biti uopće al nek ne bude baš ni rumunjski :zubo:

Uostalom, pa napisala sam sve zahtjeve već gore: manji auto, ne baš mali mali, dobro ide a ne troši ništa :zubo:

Znači, potrošnja ni slučajno više od 6 ako bude benzinac, nebitno koja mašina dok ubrzanje ne prelazi 11 sekundi :D , cijena isto nije bitna dokle god je niža od 120.000 :zubo:
(ok, ne znam šta se danas može kupiti za tu lovu, ali otprilike tu negdje cca)

I šta cice :misli: Čije cice :zubo:
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

11 May 2013, 19:20

120 hiljada za mali auto?
Pa to je divno, mozes si stvarno dat oduska :S

Ja bi da kupis Hyundai i30 kad ja vec ne mogu :zecocry:
I novi i stari su super.
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

11 May 2013, 20:15

Seat Toledo 1.2 TSI, 77 kW, pet vrata, svapsko srce I juznjacki image...prosjek potrosnje - 5,4 litre... eto, rijeseno. E, da, cijena ispod 120 tisucica...
Kaj se ceka? :zubo:

Ide uz cice I uz dlakava prsa... vrlo prilagodljivo vozilo... :raspa:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
ali
Posts: 4909
Joined: 22 Sep 2011, 10:31

14 May 2013, 12:33

BoDerek » wrote:120 hiljada za mali auto?
Pa to je divno, mozes si stvarno dat oduska :S

Ja bi da kupis Hyundai i30 kad ja vec ne mogu :zecocry:
I novi i stari su super.
Pa ne dam 120 za baš mali auto, mali bi trebao biti jeftiniji.
Ovoliko dam za srednji. Manji srednji :zubo:

i30 :o Bobo, mi smo match made in heaven :S
To je i meni :top: opcija za to što tražim (bar šta se tiče izgleda, dimenzija, performansi i donekle cijene).
Prvo su mi na pamet iz te klase pali i30 i ceed, mada sam malo proučila cijene i ne znam kad je Kia postala tako, ajd neću reći skupa, ali u najmanju rukeu nejeftina :confused: Jesam ja prespavala 20 godina ili šta :rofl: Šta nije nekad bio zbilja među jako jeftinim autima :ne zna: ono...ne baš naročito cijenjen?

Jebote, možda Dacia već postaje statusni simbol a ja spavam :zubo:
karambol wrote:Seat Toledo 1.2 TSI, 77 kW, pet vrata, svapsko srce I juznjacki image...prosjek potrosnje - 5,4 litre... eto, rijeseno. E, da, cijena ispod 120 tisucica...
Kaj se ceka? :zubo:

Ide uz cice I uz dlakava prsa... vrlo prilagodljivo vozilo... :raspa:
Odlično :lux: Super, hvala :lux:

Ali em je ružan em mi se ne sviđa :rofl:


Ozbiljno, rajše bi nešto kompaktno, hatchback i taj đir.
Ovo je za babe (koje imaju dlakave cice :D ).

Dizel isto ne odbacujem, štoviše, sve mi se više sviđa ta varijanta.
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

14 May 2013, 15:31

Pa, eto, mirzo, you have found it, now go and get it :lux: (i30, el)
Tvoje sise ce ti bit zahvalne :top:

Iskreno, iz te klase nijedan mi se ne mere mjerit s njim.
Stoput mi ljepsi i kuliji i od mazde 3 i civica i leona i stajaznam kojih jos sve ima.
Ne znam jesu li ovi uopce ista klasa, ja ih trpam tu negdje.

Ceed mi je isto bio super kad se pojavio, al popustilo me. A i cini mi se da ga voze pomalo pederasti decki :o
Da, kia je poskupila kad je pocela modernije izgledat, al davala je 7 god garancije. Ne znam jel jos uvijek daje.

Sto se Toleda tice, mirzo, savrseno receno :S
Dobro da ti nije pokusao uvalit Cordobu, auto za dlakavosisne i brkate babe :rofl: :zubo:
User avatar
ali
Posts: 4909
Joined: 22 Sep 2011, 10:31

15 May 2013, 00:13

BoDerek » wrote:
Dobro da ti nije pokusao uvalit Cordobu, auto za dlakavosisne i brkate babe :rofl: :zubo:
Ili Renault Thaliu, to je isto lijep auto :zubo:



E, a kako stoje stvari sa cijenama auta starim do 2-3 godine? Isplati li se to (još uvijek)?
Nije mi strogi uvjet novi auto, tako da se potraga još može proširiti i na novije rabljene ako ima šta zanimljivo.

I sad kad otprilike znate šta je na stvari, znači li konkretno da je bolje kupit prije ulaska u EU ili ne (uključujući i uvoz tj. unos iz EU)?
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

15 May 2013, 11:27

ali » wrote: Ili Renault Thaliu, to je isto lijep auto :zubo:




I sad kad otprilike znate šta je na stvari, znači li konkretno da je bolje kupit prije ulaska u EU ili ne (uključujući i uvoz tj. unos iz EU)?

Rabljeni pričekaj iza 01.07. , a evo ti orjentir za cijene www.carxp.be (moraš se ulogirati)...

I kaj fali Toledu? Je malo je ružnjikav, ali to je zato jer ga nacrtao neki čvoruglavi belgijanac... :D
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
ali
Posts: 4909
Joined: 22 Sep 2011, 10:31

15 May 2013, 12:02

karambol » wrote:

Rabljeni pričekaj iza 01.07. , a evo ti orjentir za cijene http://www.carxp.be (moraš se ulogirati)...

I kaj fali Toledu? Je malo je ružnjikav, ali to je zato jer ga nacrtao neki čvoruglavi belgijanac... :D
Ma da u biti, jasno da će biti boljih prilika za rabljene nakon ulaska nego sad, samo nisam sigurna da li mi se zapravo da zajebavat s traženjem.
Dobro je to da nije previše hitno (osim ukoliko je vezano za kupnju novoga u RH prije 01.07.) pa ajde, možda bi bilo pametno pričekati pa lagano njuškat dok mi nešto "klikne".

E sad, ono što me brine je samo da ne se bi nakon 01.07. lupala po glavi da je trebalo "to i to napraviti prije 01.07. :agrh: ", zato se i pokušavam nabrzinu informirati u kratkim crtama :D

A šta misliš o ovima prije spomenutim: i30, ceed....i sl?
Skužili smo već da voliš samo Švabe :zubo: ali ovako općenito... neke zamjerke, loše strane, cijen/kvaliteta i to?
User avatar
ali
Posts: 4909
Joined: 22 Sep 2011, 10:31

15 May 2013, 12:03

A Toledo mi ne paše uz osobnost :durica:

(mislim da činjenica da ima guzicu samo pojačava činjenicu da je imam i ja :zubo: )
Post Reply