Dobar, loš, majstor

Đurine kućne čarolije
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

03 Mar 2012, 20:47

Nisam baš u životu imala sreće s majstorima. :facepalm:

Sad, neću prepričavati što sam sve doživjela, ali drago bi mi bilo da se netko javi sa svojim iskustvima. Lakše će mi biti ako znam da nisam jedina budala.

Ajmoooo :mamic:


Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

05 Mar 2012, 15:38

Nitko ništa? Ok, onda ću se razgovarati sama sa sobom. :raspa:

Ovom bi prilikom željela pozdraviti majstora S. koji mi je napravio grbavi pod, u zidove stavio krive kabele za struju jer ih je negdje dobio za badava, a pare koje je dobio za materijal potrošio na neke teške droge i nestao u nepoznatom pravcu.

:gaah:
Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

05 Mar 2012, 16:09

Nisam baš puno nesteće s njima imala, al sasvim dovoljno da me izbace iz takta.

Jedan mi je spojio rernu i električni bojler na isti krug, majko kakav kreten, svaki čas je osigurač iskako. Najljepše je bilo kad mi se nešto tipa kruh peče u rerni, a ne skužim na vrijeme da struja više ne iđe. Da stvar bude bolja, bliži mu je bio jedan drugi, umalo pa neopterećen, vod za napravit šteker za bojler.

Jednog već petu godinu čekamo da donese police, navodno već odavno napravljene, samo ih je zaboravio ponijeti. U međuvremenu smo odavno odustali od tih polica. Taj isti je 2x moro pravit onu dasku što ide oko lavaboa, jer je nekako zabrijo da je lavabo pravokutan, pa je krivo rezo. Hm. Pa je ormarić iznad lavaboa prenisko postavio, tako da se jako dobro lupa glavom u njega.

Jedan je masno naplatio preslagivanje i lakiranje parketa, iako ga presložio nikad nije, a i lakiro je samo u jednom sloju.



Ma, kad majstor usere, ja naučim radit, sad ih ne trebam za ništa osim za komp, kablovsku i redovne godišnje servise. Više ih ne šljivim ni pol %.
Last edited by nina williams on 05 Mar 2012, 16:11, edited 1 time in total.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

05 Mar 2012, 16:11

popodne ću se raspisati :D
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

05 Mar 2012, 16:30

Zadovoljna. Dodju i za sitnicu, makar trajalo pola sata i ako su radili sitno i naplate sitno.
Brzi i pedantni.
A cesto zovem tako za neke sitnice.
Jedina zamjerka. Renovirala sam jednom pola stana, ono kaos, namjestaj po sredini, a ja renovirala neki starinski stolic, taman sam stavila zadnji sloj boje. Znaci prije brusenje, pa podloga ovaj put, pa boja pa se susi pa opet boja.
Ulazim minutu nakon toga a majstor odlozio neki alat na njega. Na mokri sloj boje. :facepalm: I zagrebao sve slojeve, napravio duboku brazdu.
E tad sam siktala nesto bijesno.
I drugi dan morala skidati svu boju i pocinjati ispocetka. :facepalm:
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

05 Mar 2012, 22:56

dakle :D

kad se naša kuća gradila, majstori su provukli struju pored vode, onako, žice do cijevi. nisu se sjetili da to ne ide skupa.
prije nekih 15 godina, zamolila sam majstora da mi napravi stalažicu za knjige, trebalo mi je za dom i moje rječnike. Dala sam mu letvice, zamolila da ih složi i prelakira. Trebalo je nekoliko mjeseci da dođem do toga, i to nakon što je nekoliko puta odgodio u zadnji tren , nakon što bih ja već došla iz Zagreba po to, pa mi je poklapao kad bih nazvala, pa je cijela njegova familija morala lagati da ga nema.
Na kraju, moj susjed je otišao do njega (a mi svi živimo u istoj ulici :serek:) i složio mu sačekušu, ovaj je na licu mjesta išao složiti jebenu stalažu i lakirati je.
zašto sam se odlučila baš za njega? zato jer je moj nezaposleni susjed, koji je teško dolazio do posla. na svom primjeru sam naučila da pijan nezaposlen susjed stolar ne zaslužuje posao, i više nikad, nikad nije pozvan. a nije da poslije nije bilo stolarije za raditi. kako ljudi znaju biti bedasti, ovo nije bio test, ali je ispao krasan filter za eliminaciju loših majstora.

automehaničari. nakon par godina kod ovlaštenog servisa, zahvalila sam se Citroenu i otišla privatniku i niakd nisam požalila. Našla sam pod haubom prazne kutije od žarulja, našla sam razne gluposti, ali izgubili su me prilikom zamjene nekih guma koje mi je netko srezao. Uzeli su auto na tjedan dana. Nakon tjedan dana ništa nisu popravili, i vlasnik ovlaštenog autosalona nije imao muda izaći pred mene nakon dva tjedna, nego je poslao svoje devetogodišnje dijete da mi preda ključ.

iz mog iskustva, znati nekog majstora iz viđenja ili po pričama, i dat mu posao samo zato jer ti ga je žao jer ovaj nema posla (a pitanje je zašto ga nema), nije baš najbolja stvar za kuću/stan/dom. postoji velika šansa da će ujebati posao, možda će vam biti bed kritizirati, a ostat će vam podsjetnik na sfušani posao.
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
A.P.
Cactus
Posts: 1937
Joined: 17 Oct 2011, 18:34

07 Mar 2012, 23:22

Svi ovlašteni servisi su kurčina.
Ja sam nosila laptop na popravak, sumnjala sam na kvar matične ploče (što i je bio), i odnijela ga tamo da ju zamijene ili daju novi budući da je lap bio pod garancijom. Nazvali su me nakon 2 dana i rekli da se tu nažalost ne može ništa (?!). Kako ni ja vesla nisam sisala, napravila sam onaj glupi trik koji praviš kad želiš vidjet jel netko nešto micao/otvarao :o i oni, naravno, uopće nisu ni otvorili laptop i upalili ga, a kamoli provjeravali šta ne valja.
User avatar
Bios
slučajna nakupina stanica
Posts: 1755
Joined: 18 Sep 2011, 09:08
Location: U pokretu...

07 Mar 2012, 23:57

A.P. » wrote:napravila sam onaj glupi trik koji praviš kad želiš vidjet jel netko nešto micao/otvarao
Zalijepila si dlaku na laptop? :D
Maštam ... :lux:
Jebeš čovika koji nije reka i poreka.
User avatar
Karlinjo
Posts: 11828
Joined: 19 Nov 2011, 10:45
Has thanked: 1 time

08 Mar 2012, 00:06

Ja odnio laptop na popravak, oni ga držali neko vrijeme rekli mi neku cifru koja mi je bila neprihvatljiva pa sam rekao da ne treba popravljati da ću doći po njega.

Otišao sam po njega, bezveze ga doma pokušao upaliti, radio je. U pitanju je bio ovlašteni servis ali van garantnog roka. :o
User avatar
A.P.
Cactus
Posts: 1937
Joined: 17 Oct 2011, 18:34

08 Mar 2012, 00:08

Bios » wrote:
Zalijepila si dlaku na laptop? :D
Ne, nego sam specifično zalijepila onu samoljepljivu trakicu kojom se laptop veže :D :o
zeleni zub
Posts: 494
Joined: 29 Nov 2011, 01:35

08 Mar 2012, 08:20

:gaah:

Trenutno se raspitujem o gletanju jer radije ću sama.
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

08 Mar 2012, 10:14

Bios » wrote:
Zalijepila si dlaku na laptop? :D
Ne, zalijepila je James Bonda.
zeleni zub wrote::gaah:

Trenutno se raspitujem o gletanju jer radije ću sama.

:facepalm: Moraš biti suptilnija, nikad se tako nećeš udat'. :rollryes: Sad svi znamo da si toliko ružna da ti se mužjaci ne nude za gletanje.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
zeleni zub
Posts: 494
Joined: 29 Nov 2011, 01:35

13 Mar 2012, 07:23

Lako za to, neću se ja udati zbog osobnosti :tuzni:.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

13 Mar 2012, 11:38

zeleni zub » wrote:Lako za to, neću se ja udati zbog osobnosti :tuzni:.
:rofl:
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
blaze
Posts: 2370
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

07 May 2012, 22:20

meni je keramičar poskidao pločice u kupaoni, otišao na gablec i nije ga bilo tri dana. u stanu ostale sve njegove stvari, alat, odjeća. kad se vratio ispričao je da je to zapravo njegov stari kvart, da je naišao na ekipu, napio se i tako. ispričao se. taj dan je radio do ručka. otišao i nije ga bilo cijeli tjedan. kad se vratio, opet se ispričao i rasplakao, ali nama je srce već bilo otvrdnulo od tuširanja u susjedstvu
danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

08 May 2012, 09:05

blaze » wrote:meni je keramičar poskidao pločice u kupaoni, otišao na gablec i nije ga bilo tri dana. u stanu ostale sve njegove stvari, alat, odjeća. kad se vratio ispričao je da je to zapravo njegov stari kvart, da je naišao na ekipu, napio se i tako. ispričao se. taj dan je radio do ručka. otišao i nije ga bilo cijeli tjedan. kad se vratio, opet se ispričao i rasplakao, ali nama je srce već bilo otvrdnulo od tuširanja u susjedstvu
:eek: :eek: :eek:

Isuse. :S :S :S
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

08 May 2012, 10:58

blaze :rofl: :eek:
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
klonka
Posts: 2801
Joined: 17 Sep 2011, 22:00

10 May 2012, 00:48

Ovaj blazein je vrh :eek: :rofl:
gonj špadi
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

10 May 2012, 14:04

Vrh. Car. Majstor. :S
Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

11 Sep 2012, 12:41

Pravi majstori ne plaču. Oni počine samoubojstvo ako sfušaju.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

05 Dec 2012, 11:55

Daje li se majstorima manča? Ako da, koliko? :misli: Ako je naravno, napravljeno dobro, na vrijeme i pedantno, što u gornjim postovima nije bio slučaj :zubo:
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

05 Dec 2012, 12:10

Iskljucivo u naturi...
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

05 Dec 2012, 13:02

blue » wrote:Daje li se majstorima manča? Ako da, koliko? :misli: Ako je naravno, napravljeno dobro, na vrijeme i pedantno, što u gornjim postovima nije bio slučaj :zubo:
kil' janjetine i gajbu piva... :D

po osobi... :zubo:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

05 Dec 2012, 13:09

Euklid » wrote:Iskljucivo u naturi...
Care :S :gaah:

Upravo si mi uspio zgadit seks :facepalm:

:crying:

karambol wrote:
kil' janjetine i gajbu piva... :D

po osobi... :zubo:
Joj to je petljancija, mislim da je bolje ostavit "za kavu" pa nek si kupe janjetinu i pivo :misli:
User avatar
Pero
Posts: 2161
Joined: 24 Feb 2012, 09:12

05 Dec 2012, 13:24

blue » wrote:Daje li se majstorima manča? Ako da, koliko? :misli: Ako je naravno, napravljeno dobro, na vrijeme i pedantno, što u gornjim postovima nije bio slučaj :zubo:
Nikad. Uvijek ugovorim cijenu unaprijed i ne vidim razloga zašto bih davao dodatno na nešto što smo unaprijed dogovorili i s čime su teoretski zadovoljne obje strane.
Nisu to bijedno plaćeni konobari, pa im čovjek ostavi da imaju od nečeg živjeti.
Post Reply