Sam svoj majstor

Đurine kućne čarolije
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

28 Feb 2012, 22:15

Kao što vidite, imamo Dom i okućnicu :cerek:
Nadam se da će se teme rađati i razvijati s vremenom, ovo sam zamislila kao jednostavno How to..? za male stvari, tipa kako oprati kupaonu prirodnim sredstvima i slično. aKo se pokaže da nešto zaslužuje svoju temu, ja ću to preseliti.
Za sada, ovdje pitajte i odgovarajte na brzopotezna pitanja.

hvala


Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

12 Sep 2012, 12:26

Trenutno sam na godišnjem i ćopio me stvaralački nemir, pa mi se boja kuhinja :o

E sad, problem je što - prvo, ne treba ju bojat jer je okrečena prije nekih godinu dana; drugo - svoju kistovnu kreativnost iskazala sam prošle godine na zidu u dnevnoj sobi i taj još čeka da da ga se popravi, ćoškovi, prijelazi i to :nogica: :facepalm:

Naravno, ubila bi 2 muhe jednim udarcem :mirko: popravila postojeći zid i sredila kuhinju. Ali sam na li-la, pa me slobodno odgovorite od kuhinje :zubo:

Za slučaj da me ideja o krečenju kuhinje ne pusti, a ako pođe po zlu - koliko je komplicirano
prebacivati iz narančastog natrag u bijelo? :o

Za sređivanje postojećeg stanja - kako prekriti bijelom bojom tragove druge intenzivne boje na dijelovima gdje ne bi trebala bit? Prvo da šmirglam, pa bojam? :misli:
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

12 Sep 2012, 13:07

ja sam krečila sobu iz bolničko zeleno plave u narančastobreskvastu.
bilo me malo strah da se plava neće pojavljivati, ali složila sam dobru, gustu boju, i mislim da su bila potrebna dva premaza.
mislim da nećeš trebat šmirglat, samo dobro premazat
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Pero
Posts: 2161
Joined: 24 Feb 2012, 09:12

12 Sep 2012, 13:15

Ja iz žute u bijelu. Bio je dosta jedan premaz običnog Jupola. A imaš za kupiti i guste boje za pokrivanje fleka.
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

12 Sep 2012, 13:24

Ja bih obio žbuku. Sigurno je sigurno.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

12 Sep 2012, 14:17

Šta žbuku? Odma zid srušit! :D
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

20 Oct 2012, 20:34

Hm da, baš ste našli kandidata za zajebavat :zubo: Samo je Pero bio od pomoći :top:

Dakle, kupila sam bijelu gustu boju za prekrivanje mrlja, prekrila sve mrlje :mirko: zahvatila još neke dijelove zida koje nije trebalo, sad mi treba i druga boja da prekrijem najnoviju bijelu jer je ima, na dijelovima, previše Image

Da, da, znam da postoji pik papir, ali vođena idejom koliki može bit problem ravno potegnut crtu kistom
bila sam sigurna da mi ne treba :raspa: Nažalost treba, treba :o
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

21 Oct 2012, 00:24

nebo je zuto a sunce je blue...
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

22 Oct 2012, 10:44

blue » wrote:Hm da, baš ste našli kandidata za zajebavat :zubo: Samo je Pero bio od pomoći :top:

Dakle, kupila sam bijelu gustu boju za prekrivanje mrlja, prekrila sve mrlje :mirko: zahvatila još neke dijelove zida koje nije trebalo, sad mi treba i druga boja da prekrijem najnoviju bijelu jer je ima, na dijelovima, previše Image

Da, da, znam da postoji pik papir, ali vođena idejom koliki može bit problem ravno potegnut crtu kistom
bila sam sigurna da mi ne treba :raspa: Nažalost treba, treba :o

:cerek: :cerek:

http://www.youtube.com/watch?v=s9q3HbPP ... re=related
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Pero
Posts: 2161
Joined: 24 Feb 2012, 09:12

22 Oct 2012, 15:39

blue » wrote: ... bila sam sigurna da mi ne treba...
Možda si trebala trgnut koju prije farbanja da ti ne drhti ruka. Oće to. :zubo:
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

22 Oct 2012, 16:47

Jučer se slagala komoda za ormar :mirko: Znala sam da ne stane gornja daska, ali bila sam uvjerena da preostale 3 mogu držat konstrukciju - e pa, ne mogu :nogica: Komoda mi je malkoc romboidna kad se gleda od naprijed, stolarskim rječnikom - fronta, jel :o
Srećom pa danas dolazi stolar :hekla:

U slikama to izgleda ovako:
Alat
Image
Nesložena ladica
Image
Složena ladica
Image
Otprilike složena komoda
Image

Šarafeć satima, shvatila sam da treba uložit u AKU bušilicu, sigurno je brže :raspa:
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

22 Oct 2012, 16:54

blue » wrote: Šarafeć satima, shvatila sam da treba uložit u AKU bušilicu, sigurno je brže :raspa:
Na njoj mi krepala baterija.
Sva sreća da imaš bijeli ormar, po parketu, okviru vrata i vodilicama pomislila sam da sam doma.
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
Bara huda
Posts: 3109
Joined: 03 Nov 2011, 21:49

03 Apr 2013, 22:28

Evo me.
Pozdrav svima koji zalutaju tu. :lux:

Dakle, ima li itko iskustva, ili barem teoresko znanje, kako bi se mogla napraviti zamjena jedne podne plocice u kupaoni?
Plocica je velika i s jedne strane se odljepila od podloge pa, kad se stane na nju, osjeti se micanje.
Drugi dio se cvrsto drzi za podlogu. Fuga sa strane koja se mice je otpala. Ja pretpostavljam da je voda usla unutra i napravila belaj.

Moze li se ta plocica izvaditi bez razbijanja?
(jer ne znam da li imam istu takvu za zamjenu, to jos moram potraziti :facepalm: )
Ako je uspijem izvaditi, kako da je vratim natrag u prvobitno stanje?
Na podu je podno grijanje, ne znam ima li to kakve veze ili nema, ali napominjem majstorima koji ce se javiti da znaju . :D

To bi bilo to.
Fala na citanju. :lux:
:D
User avatar
Pero
Posts: 2161
Joined: 24 Feb 2012, 09:12

04 Apr 2013, 12:47

Meni se u hodniku odlijepila cijela pločica. Ali mala. Pa kupiš nepotrebno veliko pakiranje ljepila za pločice, ostružeš donju stranu pločice, malo počistiš podlogu, pomiješaš ljepilo s vodom i eto. Ali s poluodlijepljenim velikim pločicama ne znam što bih ti rekao. :misli:
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

04 Apr 2013, 19:57

Bara huda » wrote:...
Jel ti ostalo pločica od vremena kad si ih stavljala? (Obično ostane, to se kupuje na pakete i vaik se uzme da bude viška, između ostalog i jer znaju pucat kod rezanja.) Ako je ošla fuga: lupi čekićem tu staru, izvadi komade, stavi ljepilo na novu, fugiraj. Pitaj nekog od komšija da ti da zeru ljepila, da baš ne moraš cijelu vreću kupovat. Za te veće pločice, a još pogotovo kad je u pitanju podno grijanje i prostorija u kojoj ima vlage, koristi se flex ljepilo.

E sad, ako nemaš viška pločica, to bi kanda moglo bit zajebato, jer teškoš naletit baš na iste, pogotovo ako im ne znaš one šifre. (Mogu dvi pčočice isto izgledat, al...ne znam kako se to zove, al istu šemu imaš recimo kod kupovine vune-trebaju ti se poklapat tzv. partije da bi mogla koristit 2 klupka za pletenje istog džempera, bez obzira što je riječ o naizgled istoj vuni. Hm...kako li sam ovo samo divno objasnila. :zubo: Pitaj ako me ne bereš, pokušat ću bit sabranija.) Uglavnom, ako već ništa drugo ne ide-ponesi pločicu u dućan, preporučujem da ideš dok je dan i ne gledaš ih pod umjetnom rasvjetom, i usporedi ih sa više tih različitih paketa od iste vrste koje već imaju.

Glede vađenja te stare pločice u jednom komadu...a može se...teorecki :zubo: . Kažeš da je jedan dio još zalipit...poskidaj sve što moš od fuge oko te pločice, nabavi kakvu deblju čeličnu žicu i probaj čačkat. Možda bi ti mogla i mistrija pomoć.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

04 Apr 2013, 21:20

Priključujem se praktičnim savjetom. Dodatnim.

Pločica se ne može izvaditi bez razbijanja. Bar prema mojem iskustvu. Da bi izvadila samo jednu pločicu a da ne ti ne napuknu okolne, treba izbušiti niz rupica uz rub pločice pa tek onda lupiti pločicu po sredini. Uz rub eventualno ostanu sitne krhotine koje se lako odlome skupa s fugom ili ostatkom fuge.

Ako susjedi nemaju ljepila, ljepilo se može kupiti i u manjoj količini (paket od jednog kilograma) - razmjerno je skuplje, ali kad pomisliš da ćeš ionako baciti gotovo 15 ili 25 kila, isplati se.

Edit. S podnim grijanjem nemam iskustva, ali možda ne bi bilo loše i to provjeriti. Nsaime, postavlja se pitanje otkuda voda pod pločicom.
User avatar
Bara huda
Posts: 3109
Joined: 03 Nov 2011, 21:49

05 Apr 2013, 21:59

Hvala vam svima (2z+1m) na paznji koju ste posvetili mojoj crnoj plocici. :lux:

Ovako..

Rezervnu plocicu nemam, barem mislim da nemam, nisam jos potrazila u supi u dvoristu gdje bi se takve stvari mogle odloziti, ako ih ima.
Kuca nije nasa i nismo je mi gradili a gazde su na drugom kraju svijeta pa ih mogu pitati mailom ili na ljeto kad dodju. A do tad ce valjda stvar biti rijesena.

To je velika plocica, 60* 30 cm i ja bih rekla da je to neki kamen, granit ili tako nesto ali ovo treba shvatiti kao vrlo slobodnu procjenu jer nemam pojma o tome. Nema glazure, to kuzim.
Kako je velika i drzi se vecim dijelom za podlogu, mislim da cu probati pokrpati fuge.
To su cementne fuge a pukom slucajnoscu sam otkrila cement (tj. neku sivu prasinu a na kutiji pise 'cement za fuge' ) u prostoriji gdje je pec za centralno.
Gdje me doveo dimnjacar ali to je druga prica. :D

Probat cu povaditi sto je vise fuge moguce i onda u pukotinu nagurati cement a nadam se da ce nesto upasti i ispod plocice pa da ce se sve to drzati kako treba.

Voda je zapravo dosla jer je taj dio ispred tus kabine koja je napravljena u nivou poda.
Ima staklena vrata koja su ispod imala gumu koja sluzi kao dihtung da voda ne ide van ali je ta plastika propala a novu, koja bi pasala na vrata, nisam nasla. Jer su vrata zakrivljena a dihtunzi ravni.


Uglavnom, da ne kompliciram objasnjavanjem ( btw nina, ono tvoje o vuni mi je razbistrilo na sto mislis. Za plocice nisam znala da vrijedi isti princip. :D ), probat cu prvo skinut sto je vise fuge moguce i nadat se da necu razbit koju plocicu. Cine mi se dosta dobre i izdrzljive obzirom da su po njima padali lakovi i staklenke od krema a nisu se ostetile. :D

Tako da cu probat nekako natrpat rijedji cement ispod, a sto ostane, zgusnut i nagurat okolo.

Slikala sam sadasnje stanje (ali ne znam to stavit na net) a ako bude srece pa posao uspije, onda cu probat stavit slike prije i poslije makeovera.

Zapravo, iako pisem u prvom licu, to ce sve obaviti muz a ja cu biti savjetodavac zhvaljujuci vasoj podrsci. :zecohop:
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

06 Apr 2013, 15:15

Postoji sredstvo za uklanjanje te cementne fuge. Mislim, ono, tekućina, ne pajser. Naravno da ne znadem ime. :zubo: Al nemaš beda, znat će ovi u dućanu (Boje i lakovi, Kemoboja i sl.) na šta mislim. I nije neka silno skupa stvar. Kupuje se na litre, što je tebi i više neg dovoljno, a možda imaju i manja pakiranja.
User avatar
Bara huda
Posts: 3109
Joined: 03 Nov 2011, 21:49

06 Apr 2013, 20:00

nina williams » wrote:Postoji sredstvo za uklanjanje te cementne fuge. Mislim, ono, tekućina, ne pajser. Naravno da ne znadem ime. :zubo: Al nemaš beda, znat će ovi u dućanu (Boje i lakovi, Kemoboja i sl.) na šta mislim. I nije neka silno skupa stvar. Kupuje se na litre, što je tebi i više neg dovoljno, a možda imaju i manja pakiranja.
:S
Ako ikad budem gradila ili renovirala nesto, ti ces biti moj nadglednik radova.
Posao ce ti se sastojati od setanja s pivom u jednoj i pljugom u drugoj ruc, te davanja instrukcija sto i kako treba napraviti a da me majstori ne zajebu. :D
Naravno, placa po dogovoru.

Hvala ti na ovoj info, cak je i muz bio zacudjen da tako nesto postoji. :)
Ja sam predlozila metalnu raspicu pa neka lagano tucka po njoj dok ne makne fugu.
Ovo mu se cini puno lakse. :D
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

15 Apr 2013, 00:49

Maloprije mi se žohar prošetao po stanu :mama:
i lupila sam ga partfišem, ali imam onaj koji nikog ne može ubiti, onaj mekani.
sutra zovem predstavnicu stanara, još prošlo ljeto je bio plan da mi se stan za svaki slučaj pošprica jer sam nisko, pa da budemo sigurno..i nismo to napravili, i sad ovo.
ostavila sam danas prozore otvorene, i nadam se da je od danas, ali mi se nikako ne sviđa.
molim vas recite mi da je izvedivo.
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

15 Apr 2013, 01:04

Čitam te tamo, možda se kao rješenje misli na ovo: http://bumortin.weebly.com/
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

15 Apr 2013, 01:46

je, hvala. to mi je i klonka napisala.
u međuvremenu, sreli smo se :D i wd 40 djeluje
sutra zovem predstavnicu stanara
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

15 Apr 2013, 09:53

Pješčana » wrote:je, hvala. to mi je i klonka napisala.
u međuvremenu, sreli smo se :D i wd 40 djeluje
sutra zovem predstavnicu stanara

Borna kiselina u prahu...odlično i učinkovito rješenje protiv žohara. :)
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

15 Apr 2013, 09:56

hvala!
ovaj je muerto. idući korak je predstavnica stanara.
htjela bih nešto što nije opasno i za mene. zar nije borna kiselina opasna za sve?
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

15 Apr 2013, 10:04

Pješčana » wrote:hvala!
zar nije borna kiselina opasna za sve?

Nije dok je u prahu.
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
Post Reply