Najgore pročitano djelo

Knjigom u glavu
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

10 May 2012, 14:24

Leteća » wrote:Julijana Matanović, Zašto sam vam lagala. Nikad nisam saznala zašto. :ne zna: Odustala sam nakon dvadeset stranice čiste, kondenzirane dosade. Negdje kad je zarila treći prst u vaginu maštajući o Pavličiću. :rigo:
:rofl:

Čitala sam. Naslov je potpuno bezveze. Ne bi saznala zašto ni da si pročitala do kraja knjigu.
Drugu knjigu je nazvala Bilješka o piscu, a taj bi naslov puno bolje išao uz tu prvu knjigu.

Dosadna je Matanovićka malo, al kamo sreće da nema gorih od nje.


Almost Rosey
Posts: 2861
Joined: 18 Sep 2011, 15:31

16 May 2012, 21:57

Ja obožavam Matanovićku :cerek: :nogica: mene njezino pripovijedanje uvijek uspije uvući, nasmijati, rasplakati, zamisliti, štogod je naumila, to s mojim umom uspije učiniti :D

Naslov "Zašto sam vam lagala" objašnjen je u "Kao da smo otac i kći", gdje opisuje kako je tetka (koji ju je odgojio) na samrtnoj postelji pred liječnikom nazvala ocem. Pa je, kao, lagala. Iako zapravo nije.
User avatar
blaze
Posts: 2370
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

16 Jul 2012, 16:32

lee child, cijena života

jedan od najglupljih krimića koji su mi ikad došli u ruke

junak, jack reacher navodno se provlači kroz cijelu seriju krimića. opisan je kao brdo visok, težak, plavooki grubijan, na koricama se hvale da će ga u ekranizaciji tumačiti tomica cruise :bonk:

nešto sam upala u razgovor o onom iranskom filmu koji mi se jako dopao (nadir i simir se rastaju), onda mi je rastumačeno kako i zašto ameri seru po irancima, e a onda sam shvatila da u tom krimiću koji jedva dočitavam postoje dva iranca - kad god se pojave uz njih idu pridjevi: prljavi, primitivni, zadrti, ružni, podmukli :rofl: čak i arapi uz njih djeluju kao prava gospoda :facepalm:

majkobožja, koje smeće od knjige
danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
User avatar
Pero
Posts: 2161
Joined: 24 Feb 2012, 09:12

16 Jul 2012, 19:02

blaze » wrote:...onda mi je rastumačeno kako i zašto ameri seru po irancima, e a onda sam shvatila da u tom krimiću koji jedva dočitavam postoje dva iranca - kad god se pojave uz njih idu pridjevi: prljavi, primitivni, zadrti, ružni, podmukli
Malo off topic ali u vezi s Irancima - što misliš o Goniču zmajeva? Tamo ih ima svakakvih. Meni fora knjiga. Ali i pisao je Iranac. Imamo Iranku u firmi, pa nemam nekih predrasuda prema njima.
User avatar
klonka
Posts: 2801
Joined: 17 Sep 2011, 22:00

16 Jul 2012, 19:43

Zapravo, Afganistanac odrastao u SAD-u. :D


Nije mi baš. :ne zna:
gonj špadi
User avatar
Pero
Posts: 2161
Joined: 24 Feb 2012, 09:12

16 Jul 2012, 19:54

klonka » wrote:Zapravo, Afganistanac odrastao u SAD-u. :D


Nije mi baš. :ne zna:
Kaj joj fali? Ima negativce, pozitivce, dvije različite kulture, dječačku zaluđenost, odrasli skepticizam. Možda je meni više fora jer poznajem Irance. I radili smo tamo svojedobno.
User avatar
Pero
Posts: 2161
Joined: 24 Feb 2012, 09:12

17 Jul 2012, 08:49

E da. Malo mi je kasno upalilo da sam pobrkao Afganistan i Iran. Godine. Krečana. Treba tko vreću vapna? :D
User avatar
klonka
Posts: 2801
Joined: 17 Sep 2011, 22:00

17 Jul 2012, 12:58

Ne znam, stilski mi nikako nije sjela. Čitala sam je i živcirala se. :ne zna:
gonj špadi
User avatar
Pero
Posts: 2161
Joined: 24 Feb 2012, 09:12

17 Jul 2012, 13:04

Tja, ukusi su različiti. Meni je bila dobra.
User avatar
klonka
Posts: 2801
Joined: 17 Sep 2011, 22:00

17 Jul 2012, 13:09

Meh. Ja inače imam problema s dosta velikim dijelom američke literature. :D Jednostavno mi stilski ne leži i gotovo. Imam dojam kao da su su svi išli u istu školu pisanja, neki manje uspješno, neki više. Način na koji lijepe rečenice, na koji upotrebljavaju epitete... nemam živaca za to.
gonj špadi
User avatar
Pero
Posts: 2161
Joined: 24 Feb 2012, 09:12

17 Jul 2012, 13:12

Ako ćemo o piscima u narodima općenito, meni se najviše sviđaju Česi. Baš su zajebanti, još od Hašeka.
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

19 Jul 2012, 10:53

klonka » wrote:Meh. Ja inače imam problema s dosta velikim dijelom američke literature. :D Jednostavno mi stilski ne leži i gotovo. Imam dojam kao da su su svi išli u istu školu pisanja, neki manje uspješno, neki više. Način na koji lijepe rečenice, na koji upotrebljavaju epitete... nemam živaca za to.
Možda ih jednostavno sve prevode ista dva prevoditelja, za kunu po kartici? :D
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
klonka
Posts: 2801
Joined: 17 Sep 2011, 22:00

19 Jul 2012, 13:39

Heh, sad. Prijevodi su često užas, ali bilo bi prelako sve svaliti na njih. Ne valja mi ni kad uzmem djelo u originalu. Imam dojam kao da svi žele kopirati stil velikana, a budući da meni ni neki od njih nisu legli (npr. Salinger, drag mi je kao pisac novela, ali čim dođe do romana, ja dobijem živčani slom; zatim Roth, pročitala dvije knjige i zaključila da mi je to čisto mučenje, pa onda Pynchon...), njihovi nasljednici mi leže još manje, čak i kad ih hvali kritika i publika. Naravno, ima pisaca koji su mi fantastični, ali hrpa te američke literature mi djeluje kao školska zadaćnica ili sinopsis namijenjen ekranizaciji. Recimo, spomenuti Gonič zmajeva: zanimljiva tema, zanimljiva radnja, ali stil, jao i stil, nakon pet pročitanih stranica dođe mi da zašamaram pisca. S druge strane, s ostalim anglosaksonskim književnostima kao što je to britanska ili kanadska, nemam tih problema.
gonj špadi
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

22 Jul 2012, 09:26

klonka » wrote:Heh, sad. Prijevodi su često užas, ali bilo bi prelako sve svaliti na njih. Ne valja mi ni kad uzmem djelo u originalu. Imam dojam kao da svi žele kopirati stil velikana, a budući da meni ni neki od njih nisu legli (npr. Salinger, drag mi je kao pisac novela, ali čim dođe do romana, ja dobijem živčani slom; zatim Roth, pročitala dvije knjige i zaključila da mi je to čisto mučenje, pa onda Pynchon...), njihovi nasljednici mi leže još manje, čak i kad ih hvali kritika i publika. Naravno, ima pisaca koji su mi fantastični, ali hrpa te američke literature mi djeluje kao školska zadaćnica ili sinopsis namijenjen ekranizaciji. Recimo, spomenuti Gonič zmajeva: zanimljiva tema, zanimljiva radnja, ali stil, jao i stil, nakon pet pročitanih stranica dođe mi da zašamaram pisca. S druge strane, s ostalim anglosaksonskim književnostima kao što je to britanska ili kanadska, nemam tih problema.
Ja zavolio Johna Irvinga baš zato što mi je bio skroz drukčiji.
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

22 Jul 2012, 10:57

BoDerek » wrote: Dosadna je Matanovićka malo, al kamo sreće da nema gorih od nje.
Ma i to što veliš, ima puno gorih. Bilo mi je bezveze spominjati očito smeće kao što je Coelho. Onog Alkemičara sam pročitala misleći da je to neki fantasy o životu na dvoru Tužnog Kralja Rudolfa. :zubo:
A onda mi frend uvalio Veroniku. Ajme užasa i ispraznosti. :facepalm:
Ubio je prijateljstvo i prije nego što je počelo. :cerek:

Pa onaj divni Dan Brown još divnije preveden. Nikada neću zaboraviti onu "časnu koncepciju". Katafakinstrofa.

Jednom sam počela čitati i neko apokaliptično sektaško sranje. Ne znam ni kak se zvalo... otpisani, odjebani, uzdignuti, nadignuti... neki američki hit koji fala kurcu kod nas nije imao prođu.

Pa je bio tu neki domaći roman, "Navučen na narkićku". Opčinio me je nesuvislim egotripanjem da ga od puste iživciranosti nisam mogla ispustiti iz ruke.

Uglavnom, konkurencija je stvarno žestoka.
Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

22 Jul 2012, 14:30

Leteća » wrote:
Ma i to što veliš, ima puno gorih. Bilo mi je bezveze spominjati očito smeće kao što je Coelho. Onog Alkemičara sam pročitala misleći da je to neki fantasy o životu na dvoru Tužnog Kralja Rudolfa. :zubo:
A onda mi frend uvalio Veroniku. Ajme užasa i ispraznosti. :facepalm:
Ubio je prijateljstvo i prije nego što je počelo. :cerek:

Pa onaj divni Dan Brown još divnije preveden. Nikada neću zaboraviti onu "časnu koncepciju". Katafakinstrofa.

Jednom sam počela čitati i neko apokaliptično sektaško sranje. Ne znam ni kak se zvalo... otpisani, odjebani, uzdignuti, nadignuti... neki američki hit koji fala kurcu kod nas nije imao prođu.

Pa je bio tu neki domaći roman, "Navučen na narkićku". Opčinio me je nesuvislim egotripanjem da ga od puste iživciranosti nisam mogla ispustiti iz ruke.

Uglavnom, konkurencija je stvarno žestoka.
Uff, čitala sam mnogo glupih i dosadnih knjiga (tojest, barem započela čitat), ali me malo koja raspizdila kao Da Vincijev kod. Valjda zato što su mi tu knjigu preporučivali naizgled normalni ljudi, ponešto i načitani (u svakom slučaju načitaniji od mene) i nisam imala pojma da se radi o takvom smeću od knjige. Trebalo je mjesec dana proć da prestanem javno hračkat po toj knjizi :o

A što se tiče Kvelja....Da se odmah opravdam, davnih sam dana to čitala, al Veronika i 11 minuta su mi se tada, ekšli, svidjele. :brukica: Onda sam uzela čitat Alkemičara koji mi je bio za izrigat se. Pa sam dala još jednu šansu Kvelju i počela čitat Na obalu rijeke... i na tu se izrigala. Nisam ga više čitala. :o

I ona sranja od one Cecilie Ahern. P.S. Volim te i tako to. Stoputa bljak.
P.S. Volim te sam čitala, ja mislim, dvije godine (imala sam ju doma), u razdobljima kad mi se jako čitalo a nisam imala šta. Grozno nešto.
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

22 Jul 2012, 20:17

Leteća » wrote:
Jednom sam počela čitati i neko apokaliptično sektaško sranje. Ne znam ni kak se zvalo... otpisani, odjebani, uzdignuti, nadignuti... neki američki hit koji fala kurcu kod nas nije imao prođu.
Hm, mene to asocira na "Preživjele" Chucka Palahniuka. A to mi je bilo dobro.
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

22 Jul 2012, 22:40

da Vincijev kod je sranje od knjige. Dan Brown i ja smo tad i tamo zauvijek raskrstili
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
klonka
Posts: 2801
Joined: 17 Sep 2011, 22:00

23 Jul 2012, 12:01

Ja sam to pročitala bez po muke, čak su me zabavljali oni dijelovi u kojima sve skužiš 50 stranica prije likova u knjizi. Npr. ono kad ugledni simbolog s Harvarda nema pojma da je Da Vinci pisao zrcalno što otprilike zna svako dijete odraslo u osamdesetima koje je jednom u ruke uzelo Mikijev Zabavnik. :zubo: Zato su me Anđeli i demoni toliko naživcirali u prvih 50 stranica da nisam imala volje za nastavak. Naravno da glupi Amer na prvo spominjanje Ženeve misli na neku prčvarnicu u Americi. I naravno da je dovoljno glup da ne kuži foru s ionskim stupom nego se okolo pravi važan kako je dorski. Tu je pukla moja snošljivost, a na plažu sam zbilja znala nositi i gluplje naslove.
gonj špadi
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

23 Jul 2012, 12:25

meni je cijela ta ideja da je Isus imao djecu, kao, "uuuu", ovo nikome još nije palo na pamet, išla nakurac.
i sve uz to, sve teorije koje postoje već toliko dugo, dođe jedan pisac i prezentira američkoj publici, i to postane hit. to smeće od knjige.
što se tiče filma, teško mi ga je bilo pogledati nakon knjige. a kad sam vidjela da onaj glumi glavnog lika, samo sam odustala. ne mogu ja to. on i Amelie, jebote :facepalm:
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

24 Jul 2012, 13:27

Pročitala sam samo prvu knjigu, slažem se da je bezveze :ne zna: no, s obzirom da ništa nisam očekivala od toga, nisam se ni razočarala, čitala sam i gluplje knjige u životu.
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

24 Jul 2012, 13:50

Margarita » wrote: Hm, mene to asocira na "Preživjele" Chucka Palahniuka. A to mi je bilo dobro.
Ne, nije Palahniuk, njega obožavam. Survivor mi je bio jebeno dobar, mogla bih sad pola sata oftopičariti o njemu.
:cerek:

U međuvremenu sam uspjela izguglati ono sektaško sranje - roman se zove Ostavljeni, a zločinac koji ga je napisao Tim LaHaye. Počela sam čitati misleći da je to neki horor/sf/fantasy. Jok. Neka brija na biblijsku apokalipsu. Totalno fuj. A gad je naštancao cijelu seriju tih majmunarija.
Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
vohu
Posts: 6
Joined: 26 Jul 2012, 14:55

26 Jul 2012, 15:13

meni je čak besmisleno pričati o dosadnim lektirama jer je većina lektira dosadna, izuzev možda 20.stoljeća.
ono čega se trenutno mogu sjetiti, a što me je razočaralo i ubilo od dosade bilo je 'sto godina samoće' od margueza. mada su mi se recimo neke njegove pripovjetke svidjele.
probala sam čitati johna updikea, ali mi je isto bio razvodnjen, patetičan i dosadan (mislim da se roman zvao 'udaj se za mene')
također sam probala čitati murakamija, da vidim zašto je toliko popularan, ali mi je vrlo loše sjela njegova njonjkavost. mada me uvijek njegove naslovnice i nazivi knjiga mame iz nekog razloga.

ajde, da se još kratko osvrnem na jednu jako popularnu knjigu koju svi s kojima sam pričala vole, a koja je meni (unatoč eksperimentalnom stilu kojim je pisana) zamorna. radi se o golom ručku w. burroughsa. šta da se radi, ne volim drogeraška naklapanja. a i knjiga je jednostavno bizarna i suluda. ne sviđa mi se i gotovo.
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

26 Jul 2012, 16:08

vohu » wrote:meni je čak besmisleno pričati o dosadnim lektirama jer je većina lektira dosadna, izuzev možda 20.stoljeća.
ono čega se trenutno mogu sjetiti, a što me je razočaralo i ubilo od dosade bilo je 'sto godina samoće' od margueza. mada su mi se recimo neke njegove pripovjetke svidjele.
probala sam čitati johna updikea, ali mi je isto bio razvodnjen, patetičan i dosadan (mislim da se roman zvao 'udaj se za mene')
također sam probala čitati murakamija, da vidim zašto je toliko popularan, ali mi je vrlo loše sjela njegova njonjkavost. mada me uvijek njegove naslovnice i nazivi knjiga mame iz nekog razloga.

ajde, da se još kratko osvrnem na jednu jako popularnu knjigu koju svi s kojima sam pričala vole, a koja je meni (unatoč eksperimentalnom stilu kojim je pisana) zamorna. radi se o golom ručku w. burroughsa. šta da se radi, ne volim drogeraška naklapanja. a i knjiga je jednostavno bizarna i suluda. ne sviđa mi se i gotovo.
Sve ovo potpisujem
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

26 Jul 2012, 18:48

Ja potpisujem samo ovo za Goli ručak. Degutantno. :flop:
Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
Post Reply