Kuća ili stan?

Đurine kućne čarolije
User avatar
koka2004
Posts: 63
Joined: 10 Nov 2011, 21:09

16 Jan 2012, 15:02

vrrrlet » wrote:
:rofl:

Ti si iznimno dobra, empatična i pronicljiva djevojka. Nadam se da ćeš tako pomoći i Nodensu.
Evo ti jedna :kiss: što me nazivaš djevojkom. Ove godine kada mi se mjenja prva brojka, baš mi trebaju takve stvari.


User avatar
ali
Posts: 4909
Joined: 22 Sep 2011, 10:31

16 Jan 2012, 15:04

vrrrlet » wrote:
U Elli.
Tvoje tijelo, moja kuća :lux:

On:
za kuću sam uvijek prije stana.
Vlastita okućnica, te neimanje susjeda s druge strane zida/balkona/ulaza/dvorišta - neprocjenjivo :s
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

16 Jan 2012, 16:52

Elli će nas sve protjerat odavdje :rofl:
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

16 Jan 2012, 19:23

Moje su ruke vezane. Nisam moderator. :raspa:
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

16 Jan 2012, 19:24

A nije ni Hek. :unda:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
schmokljan
Posts: 2411
Joined: 18 Sep 2011, 16:19
Location: www.mordor.hr

17 Jan 2012, 18:23

Uspoređivati kuću i stan je kao uspoređivati BMW 5 i Daciu. Navodno ispunjavaju istu funkciju.
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

17 Jan 2012, 18:28

schmokljan » wrote:Uspoređivati kuću i stan je kao uspoređivati BMW 5 i Daciu. Navodno ispunjavaju istu funkciju.
Pa nije baš. U oba automobila možeš skoro jednako kršiti zakon, dok u kući imaš neizmjerno bolje preduvjete. Ne možeš sam tak biti Fritzl u Mamutici. Gdje ćeš pokapati leševe? Kuhati baku? A tek krikovi i jadna zvučna izolacija u višestambenjacima?

Stanovi su za mediokritete.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
schmokljan
Posts: 2411
Joined: 18 Sep 2011, 16:19
Location: www.mordor.hr

17 Jan 2012, 18:30

Ne bih rekao mediokritete, ali svakako ima nešto otužno i, gotovo da bih se usudio reći, lažno u stanovima i njihovim stanarima. :mudri:
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

17 Jan 2012, 18:35

schmokljan » wrote:Ne bih rekao mediokritete, ali svakako ima nešto otužno i, gotovo da bih se usudio reći, lažno u stanovima i njihovim stanarima. :mudri:
Da se razumijemo, osobno smatram da bi stanovanje u stanovima bilo sasvim filozofski prihvatljivo u utopijskom društvu. Iako zasigurno ne bi bilo najzanimljivije.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

17 Jan 2012, 19:16

vrrrlet » wrote:
Pa nije baš. U oba automobila možeš skoro jednako kršiti zakon, dok u kući imaš neizmjerno bolje preduvjete. Ne možeš sam tak biti Fritzl u Mamutici. Gdje ćeš pokapati leševe? Kuhati baku? A tek krikovi i jadna zvučna izolacija u višestambenjacima?

Stanovi su za mediokritete.
Pa ovo je sve normalno u mamutici i krikovi i smradovi i svasta. A ne znam, ne sjecam se, jel imaju saht za smece, pa samo hitis babu u saht.
Dapace prigradsko naselje, svak o svakom sve zna i koliko puta je prdnuo i nakon kojeg jela.















Vrrrlet ce sad da on zivi uz sumu.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

17 Jan 2012, 20:27

ombia » wrote: Vrrrlet ce sad da on zivi uz sumu.
Pa i živi, gad. :mama:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

05 Feb 2012, 19:17

A.P. » wrote: Zapravo, idealan bi bio stan visoko na nekom 3488. katu s puno dnevnog svjetla i da gledam grad iz njega :cerek:
Ja bih jedan ovakav. :cerek:

U tom stanu bih sjedila na prozorskoj dasci i čitala i pila crno vino i gledala kroz prozor i kontemplirala o smislu i bitku. Mogao bi imati i 10 kvadrata, sve okej.

I onda još jednu kuću s potkrovljem koju bi mi održavali mali crnci. :cerek:

Potkrovlje bi s vanjske strane vrata imalo kuglu i ključanicu, a s unutrašnje kvaku. To kad budem imala djecu, da me ne mogu gnjaviti. :cerek: Napravila bih im velike sobe i u njima ljuljačke, da im ne falim dok nemajčim u potkrovlju s krovnim prozorima.
ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

05 Feb 2012, 20:05

Susjedi koji ne nanose fizičku štetu prostoru, ne seru pred vrata i slično izlječivi su ovime. :D

Image
ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
User avatar
Aurora
Posts: 342
Joined: 12 Nov 2011, 19:35

05 Feb 2012, 20:27

kuki » wrote:Susjedi koji ne nanose fizičku štetu prostoru, ne seru pred vrata i slično izlječivi su ovime. :D

Image

Šot je ovo? :misli:
Ovom usranom konzumerističkom društvu fali ljubav, čast, srčanost, suosjećajnost i poštenje, a ne nikakav patriotizam, bogobojaznost, marljivost, spremnost na odricanje i prihvaćanje besmislenih kazni...
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

05 Feb 2012, 20:33

To je sta tocno?
Inace zasto bi susjede morao lijeciti? Nadjes normalne i sve pet. :)
Nisam imala nekih problema sa susjedima a naselila sam se okolo koliko hoces. I zivjela pored svih mogucih nacionalnosti, vjeroispovjesti i boja koze.
Jucer susjedi s kata slavili rodjendan, jubilejni. I susjeda izmedju nas se bunila jer je bilo vec pola dvanaest. Onda se bunila meni :facepalm: da jel me smeta. Mislim daj odjebi.
Rekoh ne ne smeta me, smeta me sto ste mi zapravo zvonili u ovo doba na vrata.
Osmjeh i laku noc.
Za svadju obicno treba dvoje.
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

05 Feb 2012, 20:46

Aurora » wrote:

Šot je ovo? :misli:
Čepići za uši.

Kad sam iznajmljivala stan, nisam bila u prilici provjeriti koliko u zgradi živi idiota kojima će pijani prijatelji u dva u noći urlati DINAMO DINAMO meni ispred vrata stana.
ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

05 Feb 2012, 20:58

kuki » wrote: Čepići za uši.

Kad sam iznajmljivala stan, nisam bila u prilici provjeriti koliko u zgradi živi idiota kojima će pijani prijatelji u dva u noći urlati DINAMO DINAMO meni ispred vrata stana.
Izgledalo je kao neki neukusan slatkis. :zubo: To mi nisu najbolji cepici, ti su od malo tvrdjeg voska i kad se ohlade znaju biti gadno tvrdi i ne mozes ih spontano usred noci ugurati, bolji su mi ovi od pjene :cerek:. Stisnes prstom i uhu se napusu. :zubo:

http://www.pillenflitzer.at/images/ohropax_soft.jpg

Pa tko uopce moze unaprijed provjeriti susjede? Jedino pitam prve susjede jel bucno, pa ak sta ima da otracaju jedni druge odma.
E da kad je bucno ja cujem i pored cepica. :ne zna:
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

05 Feb 2012, 21:04

Zajebala sam se kad sam kupovala, drugi put ću one ohropax partijanerske.

Ja s ovima ne čujem, dakle, pijane idiote koji urlaju dinamo dinamo meni pred vratima.

Ako se slažeš da ne možeš unaprijed provjeriti susjede, kako onda misliš, nađeš normalne susjede? Predlažeš selidbe svakih mjesec dana? Pa svisci bi mi skroz teško podnijeli tolike selidbe, oni ipak više vole mir.
ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

05 Feb 2012, 21:13

Sva sreća nikad mi nije smetala buka susjeda, a znali su bit itekako bučni. Kao uostalom i ja :angel:
Niti mi smetaju zvukovi s ceste.

Meni je, recimo, veći problem zaspati u mirnom selu ili šumi. Tad vlada tolka tišina da se i najmanji zvuk, naprimjer hodanje ježa, čini kao da ti se pet lopova šulja oko kuće. Ili kakva opasna živina poput vuka i medvjeda :o
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

05 Feb 2012, 21:14

kuki » wrote:Zajebala sam se kad sam kupovala, drugi put ću one ohropax partijanerske.

Ja s ovima ne čujem, dakle, pijane idiote koji urlaju dinamo dinamo meni pred vratima.

Ako se slažeš da ne možeš unaprijed provjeriti susjede, kako onda misliš, nađeš normalne susjede? Predlažeš selidbe svakih mjesec dana? Pa svisci bi mi skroz teško podnijeli tolike selidbe, oni ipak više vole mir.
Da da i ja sam kupila te s tvoje fotke, jer sam se zajebala. :zubo: I onda mi ispali nocu, a ja to prstima omeksavam i psujem i razbudim se. To je kad sef izabere hotel na gl. prometnici. :facepalm:

Za provjeru susjeda, neko moje iskustvo je da ljudi koji iznajmljuju (vani najcesce firme to vode, a i dosta privatnih iznajmljivaca plati firmi tu uslugu da imaju mira) paze koga ce spojiti da ne bi jel bilo previse prostora za konflikte. Tako nece u zgradu od 90% penzionera staviti obitelj s troje male djece ili ekipu studenata recimo. Znaci pazi se tko dolazi, a ne samo tko moze platiti.
Drugo ja zaista pitam ljude koji tamo zive, pozvonim, predstavim se da sam zainteresirana za stan u kuci i jel bucno jel ovo jel ono, mogu lagati, ali nisu dosad.
I trece da zbog buke sam i preselila.
I to jer se bucna osoba iza mene doselila. I kupila stan a onda je jasno kome se da manje natezati.
Ali obicno se postuje od 22:00 mir i nema deracine jer bi policija dosla i odvela ih. Da mi se deru pred vratima, a joj ubijam. :E
Prednost drzava koje nasi vole okarakterizirati kao ustogljene je bas to, red i mir.
Osim ak ne upadnes u neku asocijalnu zgradu sa socijanim slucajevima, 90% stranaca i tako.
Kakvi svisci, to su ti neki kucni ljubimci?
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

03 Jul 2012, 23:54

kuća!!!

naše prvo ljeto u stanu:
otkako je zatoplilo, mangupi se okupljaju vani
svađaju se skoro svake noći
točnije, izvikuju poluartikulirane rečenice kojima se jedva nazire smisao među bujicom psovke
zvuči na rubu fajta ali se još nisu potukli do sad
dal' da ih odem zamoliti da se skuliraju? :D
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

04 Jul 2012, 00:30

baja » wrote: dal' da ih odem zamoliti da se skuliraju? :D
Imaš neku mjesnu zajednicu. Sad su to mjesni odbori, oni na sastanke zovu kvartovskog policajca i prenose mu pritužbe susjeda. Pajkana je malo ali su ok dečki (bar naš) i trude se koliko stignu provjeriti parkiće, klupice, i malo rastjeraju galamdžije. Možeš njih priupitati ako se nisu razišli po ljetovanjima.
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

04 Jul 2012, 09:24

Stan i opet stan. Na zadnjem katu nekog solidnog dakle mirnog kvarta. Sa ovakvom terasom.
BMK sto se par katova nize dogadja.

Image
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

04 Jul 2012, 09:39

Margarita » wrote: Možeš njih priupitati ako se nisu razišli po ljetovanjima.
:rofl:

nisu
vidim ih, dok pušim na balkonu, kako krstare kvartom
ne znam kako im ne padne na pamaet prošetati malo umjesto vozikanja :o
nije baš da ih treba tražiti
naravno, odmah je meni palo na pamet da prijavim mulariju ali onda se otvorilo mnoštvo pitanja; jesam li ja hipersenzitivna jer sam do nedavno živjela u šumi? jesam li staro zanovijetalo? jer, mora da je tako svako ljeto - zašto ih nitko nije prijavio već? ....
što će mi se dogoditi ako ih prijavim?! :zubo:
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

04 Jul 2012, 10:47

baja » wrote: što će mi se dogoditi ako ih prijavim?! :zubo:
Tebi ništa :) A ako i tko bude mislio da si čangrizava baba, jel ti nečije mišljenje važnije od zasluženog sna :E

Na žalost, ni s tim klincima neće se dogoditi ništa -dođe policija, pošalje ih kući, ovi se skupe za 5 minuta natrag. Ali uvijek možeš kupiti zračnu pušku :raspa: Ili čepove za uši :(
Post Reply