Kontejneri i kako ih poharati

Vrt, priroda, ekologija... - sve što raste, i treba da raste
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

15 May 2012, 16:14

Johnu Hoffmanu vrpanje po kontejnerima bilo je u krvi. Otac mu se hranio gotovo isključivo onime što je iskopao iz smeća. Kad je oženio jedru i pobožnu seljanku, privremeno je zaboravio na stare navike. A onda im je crkla krava. Žena je bila trudna, a bebi je trebalo kalcija. Pa je popila jogurt iz kontejnera i preživjela.

Rodila je nekoliko zdrave dječice koja su odrastala u izobilju, unatoč tome što je u selu bješnjela kriza. Nosili su odjeću iz kontejnera, jeli hranu iz kontejnera, no nikome nisu smjeli odati svoju tajnu. John je progovorio tek tridesetak godina kasnije. I otkrio svijetu kako najefikasnije poharati kontejner, kako izbjeći bliske susrete s policijom i zaraznim bolestima, kako predriblati konkurenciju, što odjenuti za pohod u kontejnere i kako uskladištiti poharanu robu.

Mislite da izmišljam? To je sažetak ove knjige.

http://racoonsongs.com/raccoon%20-%20mi ... Diving.pdf

Možda na prvu zvuči šokantno, ali svatko tko je kao djete nakon školske akcije skupljanja starog papira zaronio u kontejner i izronio s hrpom alanfordova, zagora i dilandogova u ruci, ozarena lica poput papuanskog ronioca koji drži bisernu školjku zna o čemu pričamo. ;)

Je li vrpanje po kontejnerima zaista baš takvo zlo? :misli:


Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

15 May 2012, 16:25

Mene mama rodila u smeću,
u istom sam iskopo Leteću... :bećarac: :rofl:
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

15 May 2012, 16:25

Ja uvijek vizualno pregledavam krupni otpad, a ako mi se nešto svidi, pregovaram s Cigićima. Obično se dogovorimo, jer njih zanima metal, a mene druge stvari.

Na svom otoku volim posjetiti otočko smeće, jer sam tamo našao svašta, od ogromnog ogledala do ploča.

Iz kontejnera sam uzeo samo jednom, našli smo polupunu Metaxu, pa smo je popili.

Smeće je u oku promatrača.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

15 May 2012, 16:30

Meni je neki Cigo pokušao prodati prozor namijenjen odvozu krupnog otpada.
Kad sam zakolutao očima i zarežao, rekao je: "Ma, u redu je, gazda, samo nosi..."

Antiglobalisti s dredloksima kažu da bambus nije ni za kurac ako nije zmiksam u flaši iz kontejnera.
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

15 May 2012, 16:30

judolino » wrote:Mene mama rodila u smeću,
u istom sam iskopo Leteću... :bećarac: :rofl:
tima što me na vorume meću
pičke noćas bome dati neću :rofl:
Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
zeleni zub
Posts: 494
Joined: 29 Nov 2011, 01:35

15 May 2012, 23:04

Hrani, Alan Fordovima kao ni odjeći nije mjesto u smeću.
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

16 May 2012, 10:18

Leteća » wrote: Je li vrpanje po kontejnerima zaista baš takvo zlo? :misli:
Ako je u cilju potrage za antiknim komadima ili što već ljudi traže po smeću nije zlo, nego valjda, neki oblik zabave i bohemskog stila života :ne zna: Ako se po kontejneru roni u potrazi za jogurtom onda je jebeno zlo, jad i bijeda i sramota države koja je to dopustila.

Ja sam gadljiva i snob i ne bi prekopavala smeće u potrazi za ičim, da u rukama držim Alan Fordove iz smeća brijala bi na milijun boleština koje me mogu zadesiti tim putem :mama: :mama: tako da mi to ne dolazi u obzir. Da sam gladna, pretpostavljam da bi jela i zemlju a kamoli ne jogurt iz kontejnera, ali nadam se da to neću nikada doznati :ne zna:
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

16 May 2012, 12:29

Nije glad to što me tjera da zavirim i otvaram kontejnere, ne. Kad sam gladan ulovim zmiju ili žabu, goluba ili pola jata vrabaca pa ih isfrigam s mladim koprivama i samoniklim gljivama sa Sljemena. Ono što me goni da kopam po kontejnerima je želja za profitom. Svakojakih čuda božjih se da pronaći po tim kištrama koje ničim ne upadaju u oči osim, ako ne opadnu s jurećeg kamiona na cestu ispred vas ili na krov vašeg auta.
Znao sam pronaći nekoliko stotina pušaka ili po par desetaka kilograma eksplozivnih sredstava. Sve sam kasnije prodavao lovačkim savezima ili team building d.o.o. firmama za treniranje bankara i vladinih dužnosnika. Jednom sam pronašao pun kontejner ipsilona bez ikseva, to sam otpremio u zemlje s ćirilićnim službenim pismom za sitnu lovu, ali ne može se uvijek uzet 10 tisuća po kontejneru...
Libreto izgubljenih opera i simfonija se može dobro utopiti. Isto kao i razni pjesnički uradci ili poderane gaće, ako ih ima dovoljan broj.
Ponekad se u elitnijim dijelovima grada nađu i pakiranja botoxa, hijela..hijaru...hileji...kiseline za ravnanje naboranih čela i odbačeni faks uređaji u kojima je nestalo papira...
Nije to tako nezanimljiv hobi...

P.S. Leteća i Judolino.... :lux: ....Još bećaraca!
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

16 May 2012, 14:57

karambol, ovo kao da je unda pisao :o
Što je u tvom postu metafora, istina i totalno plod mašte? :misli:
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

16 May 2012, 15:40

blue » wrote:karambol, ovo kao da je unda pisao :o
Što je u tvom postu metafora, istina i totalno plod mašte? :misli:
Istina je da sam jeo zmije, žabe, golubove i vrapce plus koprivu i gljive... :zubo:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

16 May 2012, 16:41

karambol » wrote:
Istina je da sam jeo zmije, žabe, golubove i vrapce plus koprivu i gljive... :zubo:
Ok, zašto si jeo zmije, žabe, golubove i vrapce? :confused:
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

16 May 2012, 16:51

blue » wrote: Ok, zašto si jeo zmije, žabe, golubove i vrapce? :confused:
Bio sam gladan... :cerek:
Morali smo naučiti preživjeti, prehraniti se i vratiti se doma... :clint:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

17 May 2012, 01:01

karambol » wrote:
Bio sam gladan... :cerek:
Morali smo naučiti preživjeti, prehraniti se i vratiti se doma... :clint:
Opa, viđe Ramba... :mirko: :five:
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

17 May 2012, 08:40

Zmiju i žabu bih pojela bez beda, goluba i vrapca jedino ako bih baš bila na umoru. :mama:

Inače, i ja povremeno prekopam po kontejneru, al' u mojim kontejnerima zna bit' ruma, vina i to. :love:
A nekad i droze. :lux:
Doduše, treba bit oprezan, ova govna od carinika su postala neumoljiva. :madkava:

Ovako to izgleda kad se netko zajebava s kontejnerima. :o

Image

Image

Image

Image
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

17 May 2012, 08:52

Pouka? Ne divljaj s papučicom gasa, a bogme ni s papučicom kočnice... :D
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

26 Jun 2012, 17:56

Leteća » wrote: Je li vrpanje po kontejnerima zaista baš takvo zlo? :misli:
baš u kontejner sam/smo se uvalili samo jednom kad je zabunom otišlo nešto što nije trebalo :frajer: :D
ali s guštom prekapam po krupnom otpadu, muž me se srami :o
dobar dio toga što dovučem u garažu završi nakon par godina opet na krupnom otpadu ali ovo što iskoristim vrijedi čuvanja smeća
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

26 Jun 2012, 18:18

baja wrote: baš u kontejner sam/smo se uvalili samo jednom kad je zabunom otišlo nešto što nije trebalo :frajer: :D
ali s guštom prekapam po krupnom otpadu, muž me se srami :o
dobar dio toga što dovučem u garažu završi nakon par godina opet na krupnom otpadu ali ovo što iskoristim vrijedi čuvanja smeća

Slutim tko bi mogao nastaviti tamo gdje je Trokut stao... :zubo:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

26 Jun 2012, 18:23

karambol » wrote:

Slutim tko bi mogao nastaviti tamo gdje je Trokut stao... :zubo:
pregovarala sam jednom s cigom oko torbice, kako kaže, iz doba seKcesije :zubo:
zato je nije mogao prepustiti nego prodati, za 10 kn :rofl:
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

26 Jun 2012, 19:00

baja » wrote: pregovarala sam jednom s cigom oko torbice, kako kaže, iz doba seKcesije :zubo:
zato je nije mogao prepustiti nego prodati, za 10 kn :rofl:
Ja sam usvojio dosta novih naziva od jednog Adema (takodjer pripadnika romske manjine. Politicki ispravan riecnik zbog kandidature na ZG izborima... :zubo: ) kao npr. Semic umjesto sendvic, kombinizijon, radijon i kazofon, safun, te govorim kao i on kad istegnem tetive, da me bolu stative... Sad cu staviti i sekcesiju u tu grupu :D .
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
Post Reply