Gay pride u Beogradu

Sve od javnog i tajnog interesa
User avatar
Herp
Nikki Gauda
Posts: 2239
Joined: 18 Sep 2011, 22:42

01 Jun 2012, 10:52

Ako netko ima majicu u onim gejiš bojama, neka mi je posudi da je obučem onda kad ću idući put vidjeti osobu sa slike koju poznam :cerek:


It's always darkest just before the dawn so stay awake with me, let's prove them wrong
Lyla
Posts: 215
Joined: 07 May 2012, 23:18

01 Jun 2012, 11:10

baja » wrote: malo se stanu sa strane dok jedan drugom popuši, s/m performansi,.... i tako :o
Jep. Tako je počelo. I onda je konzervativna većina dobila utisak da je gej parada, parada anarhije, svejebanja, sadomazofetiš izopačenosti bez cenzure i javnih inhibicija, parada anarhije i sl. i da je gej populacija uglavnom takva. Otud zazor.
S druge strane, ja ne mogu ne primjetiti tendenciju koju uočavam lejtli, a to je da se u nekim gej strukturama i javnim istupima, gej opredjeljenje ili stil života preferira ili ga se na neki način smatra plemenitijim i poželjnijim od hetero. :ne zna: Preko nekoliko takvih inputa sam dobila kroz medije. I čini mi se kao zanimljiv fenomen...

u svakom slučaju, ja od srca želim ovoj zemlji da jednom dođe do momenta u kojem više nitko neće razmišljati o gejevima kao o nekoj posebnoj skupini o kojoj se trebaju voditi značajnije javne polemike. Nadam se da će nam pripadnici te populacije jednom postati potpuno nebitni i nevidljivi dokle god nam ne postanu prijatelji ili familija. A onda ćemo ih voljet ili mrzit kao i sve ostale.
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

01 Jun 2012, 11:21

Herp » wrote:Ako netko ima majicu u onim gejiš bojama, neka mi je posudi da je obučem onda kad ću idući put vidjeti osobu sa slike koju poznam :cerek:
imam ti ja: ona dva simbola za muški spol povezana rozom mašnicom uz natpis 'fag hug' :cerek:
Lyla wrote:S druge strane, ja ne mogu ne primjetiti tendenciju koju uočavam lejtli, a to je da se u nekim gej strukturama i javnim istupima, gej opredjeljenje ili stil života preferira ili ga se na neki način smatra plemenitijim i poželjnijim od hetero.
da, moglo bi se reći da se radi o trendu
politička korektnost do balčaka :D
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

01 Jun 2012, 12:01

baja » wrote: imam ti ja: ona dva simbola za muški spol povezana rozom mašnicom uz natpis 'fag hug' :cerek:

da, moglo bi se reći da se radi o trendu
politička korektnost do balčaka
:D
Ili elitizam?
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
ali
Posts: 4909
Joined: 22 Sep 2011, 10:31

01 Jun 2012, 12:09

Silajn » wrote:
Ahahahha, a Salapičev transfer iz HDZ-a su prihvatili bez homofobnih ispada :rofl: :rofl:
Istog tog Salapić(k)a koji je dovoljno intiman s Modnim mačkom da mu sređuje ispite na faksu, navodno :o
Da, valjda im Grubnić ne djeluje sumnjivo :ne zna:
:zubo:

Salapićko od čovjeka!
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

01 Jun 2012, 12:14

Lyla » wrote:
S druge strane, ja ne mogu ne primjetiti tendenciju koju uočavam lejtli, a to je da se u nekim gej strukturama i javnim istupima, gej opredjeljenje ili stil života preferira ili ga se na neki način smatra plemenitijim i poželjnijim od hetero. :ne zna: Preko nekoliko takvih inputa sam dobila kroz medije. I čini mi se kao zanimljiv fenomen...
Koje medije, od koga, gdje?
karambol wrote:
Ili elitizam?
Kakav elitizam? :misli:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

01 Jun 2012, 12:47

Lyla » wrote:
ne mogu ne primjetiti tendenciju koju uočavam lejtli, a to je da se u nekim gej strukturama i javnim istupima, gej opredjeljenje ili stil života preferira ili ga se na neki način smatra plemenitijim i poželjnijim od hetero. :ne zna:
Pa da. I pederi su ljudi. Kao i ostali ljudi, jednako su sjebani u svojim malim skučenim mozgovima, pa dobar dio njih misli da je bolji od drugih, iako za to uglavnom nemaju nikakva pokrića, a i ta "boljost" se svodi na to da su oni veliki pederi, ili Hrvati, ili Splićani, Zagrepčani, ili štogodveć za što zapravo uopće nisu sami zaslužni.

Ne razumijem što je tu čudno.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
Lyla
Posts: 215
Joined: 07 May 2012, 23:18

01 Jun 2012, 12:55

@Mortitia, skoro sve mainstram medije.
@Vrrrlet, ne velim da je čudno. Samo cijela priča i borba strahovito gubi na kredibilitetu. :ne zna:
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

01 Jun 2012, 12:57

Ne znam, nisam primjetila da se homoseksualnost gura ljudima pod nos kao nešto bolje.
Jednostavno kao ravnopravno.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

01 Jun 2012, 13:18

Morticia » wrote:Ne znam, nisam primjetila da se homoseksualnost gura ljudima pod nos kao nešto bolje.
Jednostavno kao ravnopravno.
Ni ja to nisam primjetio.
Lyla wrote: @Vrrrlet, ne velim da je čudno. Samo cijela priča i borba strahovito gubi na kredibilitetu. :ne zna:
Čuj, ne volim ni ja crnački rasizam. Ali mislim da većina crnaca nisu rasisti. U najmanju ruku, ne bi im se isplatilo. :zubo:

S druge strane, ugnjetavani znaju postati gotovo poput svojih ugnjetavača, pogledajmo samo Izrael.

Da li ti Lyla hoćeš reći da će nas za deset-dvadeset godinica pederi gađati kamenjem kada ćemo htjeti potrubiti na svadbi? :eek: Poljubiti ženu na ulici? :trk:
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

01 Jun 2012, 13:19

Morticia » wrote:Ne znam, nisam primjetila da se homoseksualnost gura ljudima pod nos kao nešto bolje.
Jednostavno kao ravnopravno.
Ni ja to nisam primjetio.
Lyla wrote: @Vrrrlet, ne velim da je čudno. Samo cijela priča i borba strahovito gubi na kredibilitetu.
Čuj, ne volim ni ja crnački rasizam. Ali mislim da većina crnaca nisu rasisti. U najmanju ruku, ne bi im se isplatilo. :zubo:

S druge strane, ugnjetavani znaju postati gotovo poput svojih ugnjetavača, pogledajmo samo Izrael.

Da li ti Lyla hoćeš reći da će nas za deset-dvadeset godinica pederi gađati kamenjem kada ćemo htjeti potrubiti na svadbi? :eek: Poljubiti ženu na ulici? :trk:
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

01 Jun 2012, 13:19

Ove što trube po svadbama bih ja prva gađala kamenjem. :trubofob:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
MightyMe
Posts: 5232
Joined: 07 Oct 2011, 15:32

01 Jun 2012, 13:26

vrrrlet » wrote: S druge strane, ugnjetavani znaju postati gotovo poput svojih ugnjetavača, pogledajmo samo Izrael.
I gori. Francuska revolucija i Jakobinci. A i Izrael nije daleko.
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

01 Jun 2012, 13:37

Morticia » wrote:Ove što trube po svadbama bih ja prva gađala kamenjem. :trubofob:
Ja bih im naplatio kaznu za remećenje javnog reda i mira, neprijavljivanje skupa, te ih alkotestirao.

Neka trube u gradu i voze pijani po cesti unutar svoja četiri zida. :o
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

01 Jun 2012, 13:39

Lyla » wrote: Samo cijela priča i borba strahovito gubi na kredibilitetu. :ne zna:
A jel? Jel to isto znači kad su se žene borile za svoja prava da je cijeli pokret trebao izgubiti na kredibilitetu jer su neke žene kuje koje mrze muškarce? :zubo:
Lyla
Posts: 215
Joined: 07 May 2012, 23:18

01 Jun 2012, 14:00

@vrrrlet, ne znam baš za 10-20 godina, ali ne bi me čudilo da se to desi u nekoj daljoj budućnosti baš kao što danas imamo potpuno dekonstruiranu feminističku ideju (što je ujedno i odgovor ex anais).
Što je danas feministica koja ne mrzi muškarce? :zubo:
Što je sutra peder koji ne mrzi heteriće? :ne zna:
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

01 Jun 2012, 14:07

Lyla » wrote: Što je danas feministica koja ne mrzi muškarce? :zubo:
:facepalm:

Mislim, stvarno. :D
Ti se to šališ ili?
Lyla
Posts: 215
Joined: 07 May 2012, 23:18

01 Jun 2012, 14:18

ex anais » wrote:
:facepalm:

Mislim, stvarno. :D
Ti se to šališ ili?
Želiš li ti reći da mizandrija u današnjem feminističkom ideološkom konstruktu uopće nije prisutna i eksprimirana prema van? Uopće?
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

01 Jun 2012, 14:19

Lyla » wrote:
Želiš li ti reći da mizandrija u današnjem feminističkom ideološkom konstruktu uopće nije prisutna i eksprimirana prema van? Uopće?
Opet se šališ? Ja sam ti to i rekla, to što neke žene mrze muškarce ne znači da je cijeli feministički pokret sranje koje treba sastaviti sa zemljom jer se oteo kontroli. Nije se oteo kontroli i još ima smisla.
Lyla
Posts: 215
Joined: 07 May 2012, 23:18

01 Jun 2012, 14:28

ex anais » wrote:
Opet se šališ? Ja sam ti to i rekla, to što neke žene mrze muškarce ne znači da je cijeli feministički pokret sranje koje treba sastaviti sa zemljom jer se oteo kontroli. Nije se oteo kontroli i još ima smisla.
Po meni se poprilično oteo kontroli, i rađe bi da u današnjem kontekstu pričamo o dekonstruiranom feminističkom pokretu. U svakom slučaju, ''borba'' i danas ima smisla. Slažem se.
Niti sam rekla da je pederski pokret sranje i da ga treba sastavit sa zemljom. Zaboga, oklen ti to? Samo primjećujem nevjerojatne šizoidne utjecaje na isti. :ne zna:
Zbog tih šizoidnih ekstrema nema muškarca danas (osim vrleta i par studenata s filozofskog) koji ne zazire od pojma feministica. :ne zna:
Elem, htjedoh reć da od glupog i zatucanog naroda, potječu i glupe i zatucane feministice i isti takvi pederi. Činjenica da su žene i pederi ne pomaže znatno činjenici da su bitno tolerantniji od ostatka prosjeka naroda.
Ja, nažalost, još od hrvatskih gej predstavnika nisam čula neki javni govor, koji me oborio s nogu od pameti i mudrosti, što ne znači da neću u budućnosti i što ne znači da se ne bih prošetala s njima Splitom u povorci i uperila srednjak prema razularenoj masi s druge strane.
Samo primjećujem neke fenomene, poin't the gun at me... :ne zna:
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

01 Jun 2012, 14:36

Mene je iskreno jako malo briga za razne teoretičare pederluka koji bi se mogli pojaviti, kao i za današnje teoretičarke feminizma, briga me i za njihove medijske predstavnike kao i za govore.
Ono što je meni bitno jest da ti ljudi dobiju prava.
Kao što je bitno da se i dalje radi na ravnopravnosti žena i muškaraca jer ako se slažemo da se i društvo treba razvijati dalje i da je pretežno primitivno onda se možemo složiti i da i ni ta prava nisu u potpunosti ostvarena.

To što će sutra netko javno govoriti gluposti pametnom čovjeku ne bi trebalo biti dovoljno da demonizira cijeli pokret ili još gore, suzbije ga skepsom u početku u trenucima kad se jedna skupina bori za svoja osnovna prava. Takvi komentari ionako dolaze kasnije. Sad je stvar prava, a ne neke tobožnje prevlasti pedera nad hetero ljudima.

Uostalom, jesu konačno te ženetine zavladale svijetom? Mislim, to je onaj iskonski strah svakog priglupog čovjeka da će se to dogoditi ako se tim ženama da da se razmašu. Pa jesu li? Ili ih možda ismijava gro ljudi, čak i one koje nisu zaslužile ismijavanje? Ili se ja u 21. stoljeću moram ispričavati ljudima koji bi navodno trebali biti inteligentni i pismeni što se usudim uopće reći da dijelim feministički svjetonazor? Eto, upravo utoliko je uspio do kraja. Da ne spominjem revival ognjištarskih vrijednosti u Hrvatskoj i ozbiljna potezanja pitanja o pobačaju i slično.

I ne, nisu ga samo određene feminističke frakcije upropastile, to je glupost. Nego nije nikad ni završio, a ako ćemo razloge tražiti u frustriranim ograncima onda stvarno se moram zapitati ili o motivima ili inteligenciji tih koji to plasiraju.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

13 Jun 2012, 10:30

Baš sam maloprije o ovome razgovarala s Lylom.
Spot je :flop: :flop: :flop: :flop:, tu nema govora.
Radio ga je totalni debil.

Srećom, koliko sam shvatila, većina gej populacije se također buni protiv ovog.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

13 Jun 2012, 10:35

Morticia » wrote: Srećom, koliko sam shvatila, većina gej populacije se također buni protiv ovog.
hoće li onda bojkotirati pride? :zubo:

organizatorima se baš sviđa;

Iz Zagreb Pridea ne žele komentirati Pilselovu prijavu pravobraniteljici za djecu. No, neslužbeno doznajemo kako smatraju da spot ima jaku simboliku, a majci djevojčice se veoma svidio, što im je jako važno.
- Svatko bira sviđa li mu se nešto ili ne, a polemizirati o videu pridea jednako je kao da raspravljamo sviđa li se nekome od nas film s televizije ili ne. U svakom slučaju, nadamo se da će nam se Drago Pilsel pridružiti u subotnjoj povorci - doznajemo iz Zagreb Pridea
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

13 Jun 2012, 10:38

Da li bi ti bojkotirala neki skup na koji se ideš boriti za svoju ravnopravnost i prava samo zato što je neki debil objavio ovakav ili sličan spot?

Ja ne bih. :ne zna:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
Post Reply