Kad udomljavati mačiće?

Vau, mijau i pokoji au
Mulica
Posts: 3313
Joined: 18 Sep 2011, 20:59

09 May 2012, 14:34

dakle, ovako!
ja imam selo, i na tom selu imam puno mačaka, nisu kućne mace, al mi ih volimo zvati 'našim mačkama' jer ih hranimo, jer im dajemo pit i jer koriste našu štalu kao svoj dom! i jer ih puštamo u kuću kad smo na selu!

e dakle, jedna maca se omacila (jel se tako kaže :misli:), pa sad imamo i 6 mačića! držala ih je u štali neko vrime, sad ih je premjestila negdi, ne znamo di! ja sumnjam da ih je premjestila jer smo mi otkrili di su, jel bi moglo bit zbog toga? meni vrga nije dao mira, tila sam vidit mačiće pa sam iša u štalu i namamila mamu macu da dođe...i onda je ona sama pošla do mačića i vidila sam di su!

e no...nema ćanse da tih 6 mačića ostane kod nas...jer će mi otac dobit nervni slom! svaki put kad uparkiravamo auto iza kuće, mace skoče na put pa ih izbjegavamo, a one nam se vesele, jel! :gaah: mace su stare možda mjesec dana, sve su sive tigraste, mama ih još uvijek doji i za sad im je vjerojatno fino! kad malo narastu, mace će počet izlazit, a ispred naše kuće je cesta gdje bi mogle poginut! isto tako, imam kravetinu od susjede koja voli samo životinje koje može pojest, pa se bojim da će joj mace dignit živce! pred nama ništa neće reć niti učinit jer je svjesna da će joj moj stari odrubit glavu...al se bojim da bi ih mogla nekako potrovat! kravetina glupa poremećena! al stara je, mogla bi brzo... :no: :o

ovaj ogroman uvod je bio potreban samo da bi pitala: kad je vrijeme da ih krenemo udomljavat? što sve mi tribamo učinit da neko uzme te mace? jel ih mogu odvest vetu da ih sve pocijepi, smjesti u azil i čeka da ih neko usvoji? pa im reć da ako neka maca ostane neudomljena, da je nama vrati? koliko cjepiva moraju primit, kad, jel ih se mora sterilizirat odma, jel ih moram okupat...i da, koliko sve to košta?
i imamo ovu sad mamu macu i našeg malog mačka, koji je skoro pa kućni, za kojeg smo saznali da je žensko...i ne bi baš volili da i ona donese brdo mačića? koliko košta sterilizacija, jel to loše učinit maci, ili ej dobro, jel se nakon toga triba oporavljat, ovo ono...jel se promini ponašanje?

uputite me, ja pojma nemam o macama! :D


meg ti je glupa!!! :xlux:
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

09 May 2012, 15:45

Mulica » wrote:kad malo narastu, mace će počet izlazit, a ispred naše kuće je cesta gdje bi mogle poginut! isto tako, imam kravetinu od susjede koja voli samo životinje koje može pojest, pa se bojim da će joj mace dignit živce!
U veljači ćeš željeti da imaš cestu sa svake strane kuće, i još jednu preko štale.

Zašto baka ne bi mogla pojesti mačku? Mačke su jestive, penzije su male.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

09 May 2012, 17:50

Za normalnu socijalizaciju je bitno da ih mama macka odbije od sise. Ti ih trebas cijepiti i dati kuru protiv parazita.
Kako to rade azili u Hrvatskoj ne znam.
Vani mozes u azil dati mace na krace cuvanje uz to da snosnis troskove njihovog boravka tamo i da je taj boravak na odredjeno.
No prvo i osnovno sterilizirajte mamu macklu (ne sad naravno, kad zavrsi dojenje). Cak i ako nije vasa nego je seoska.
Ne steriliziras mice prije nego su se spolno do kraja razvile, prije 6 mjeseci se ne preporuca.

Ne, NE i NE i jos jednom NE ih kupati!

U najgorem slucaju macki nece vise mirisati ko njeni i to moze imati pretuzne posljedice.
U laksem slucaju ce dobiti upalu uha.

Za cijene ne znam, ne nije lose sterilizirati macku. Lose ju je nesterilizirati pa da tako seoska koti svake godine x macica.
Da, nakon sterilizacije koja je operacija se macka oporavlja krace vrijeme. Kastracija je medicinski jednostavniji zahvat i oporavak je puno brzi.

Nakon toga se nekima nazalost :rofl: ponasanje ne promijeni.
Nekad se ponasanje promijeni jer maca od derista dodje do odrasle dobi pa se poklopi sa vremenom sterilizacije.
No znam x primjera koji su ostali jednako zaigrani, drski i zivahni. :cerek:
Éowyn
Posts: 2430
Joined: 17 Oct 2011, 20:13

09 May 2012, 19:06

Meni se čini da se mačići udomljavaju s 2 mjeseca :misli: Ako me pamćenje služi. Ja sam svog udomila s 3 tjedna i siročić je imao tako loš imunitet da sam svako toliko trčala s njim veterinaru.
I jeo je zamjensko mlijeko za mačiće na bočicu. I spavao na termoforu. Uglavnom, mislim da su još premali i još im je neko vrijeme potrebna mama.

Meni je veterinar rekao da se sa 6 tjedana mogu cijepiti mačići koji su odrasli uz mamu, a da sa svojim sačekam do 8. tjedna.
Mislim da ti veterinar baš i ne može pomoći oko udomljavanja. Radije oglasi na forumu i njuškalu. Znam da dosta ljudi želi udomiti čim mlađeg mačića (iako pretpostavljam da nemaju pojma što to znači) pa ćeš možda imati sreće.
Ja ih u azil ne bih stavljala na tvom mjestu. Niti jedan mi se ne čini prihvatljiv.
Desire makes slaves out of kings.
Mulica
Posts: 3313
Joined: 18 Sep 2011, 20:59

10 May 2012, 09:40

vrrrlet » wrote:
U veljači ćeš željeti da imaš cestu sa svake strane kuće, i još jednu preko štale.

Zašto baka ne bi mogla pojesti mačku? Mačke su jestive, penzije su male.
ne želim cestu, ja želim vesele mace! al ne toliko njih :zubo:

nije baka, nego je babetina, zmijurina, kuja! :o mater joj ljubim! kad bi počela pisat šta je sve napravila, razbjesnila bi i rasplakala neke tu! kravetina prokleta, mater joj **** :gaah:
meg ti je glupa!!! :xlux:
Mulica
Posts: 3313
Joined: 18 Sep 2011, 20:59

10 May 2012, 09:42

Éowyn » wrote:Ja ih u azil ne bih stavljala na tvom mjestu. Niti jedan mi se ne čini prihvatljiv.
mačić ti se ne čini prihvatljiv???? zašto??? :(
lijepi su, maleni i slatki! zašto ne bi bili prihvatljivi? jer su seoski? :(

ko oće mačića??? :xlux:

ok, hvala na odgovorima!

ostatak ću pitat veta...cijena, oporavak i tako to :o
meg ti je glupa!!! :xlux:
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

10 May 2012, 09:48

Mulica » wrote:
ne želim cestu, ja želim vesele mace! al ne toliko njih :zubo:

nije baka, nego je babetina, zmijurina, kuja! :o mater joj ljubim! kad bi počela pisat šta je sve napravila, razbjesnila bi i rasplakala neke tu! kravetina prokleta, mater joj **** :gaah:
Pa zašto je nisi ubila? Mogla si to riješiti još devedes'pete i reći da je Gotovina to učinio.
Mulica » wrote:
ko oće mačića??? :xlux:
Ko hoće lepru?
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

10 May 2012, 09:49

Kurac, pa oće i ona bit heroj, a ne zločinac.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
klonka
Posts: 2801
Joined: 17 Sep 2011, 22:00

10 May 2012, 11:10

Éowyn » wrote:Znam da dosta ljudi želi udomiti čim mlađeg mačića (iako pretpostavljam da nemaju pojma što to znači)...
Ja sam tražila mačića koji je prestao cicati, ali većna ljudi udomljava sa 6 tjedana iako sam nudila da pokrijem troškove cijepljenja i da refundiram prehranu. Mora da su im ti mačići bili zbilja strašno opterećenje. :rolleyes:


Mulice, dobro su ti rekli, kad prestanu cicati. Između drugog i trećeg mjeseca života (doduše, ova moja razmaženka je prestala cicati sa četiri :zubo: ). Fotkaj ih i oglasi na forumu i njuškalu sad dok su još mali. Sterilizacija ti ide sa šest mjeseci, do tad ćeš ih valja već nekako udomiti.
gonj špadi
User avatar
Psycho Kitty
Posts: 12
Joined: 14 Apr 2012, 01:36

12 May 2012, 14:17

Éowyn » wrote:... Znam da dosta ljudi želi udomiti čim mlađeg mačića (iako pretpostavljam da nemaju pojma što to znači) ....

Zapravo, najčešće znaju..to doslovno znači što mlađe, i obično takvi traže mačiće stare cca mjesec dana jer se takvi kao bolje i lakše prilagođavaju novoj sredini, privrženiji su, psi ih lakše zavole i tako svašta nešto :bang:
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

12 May 2012, 20:05

Pa to je istina. Nažalost, ima dovoljno mačića koje netko baci dok su još mikromali, pa ljudi koji hoće mačića kojem će bit mama mogu nać takvog mačića, a ljudi koji žele mačića koji je odsisao svoje i mama ga je stigla malo odgojit, naučit da se ne sere na krevet, ne penje po zavjesama i tako dalje mogu uzet takvog mačića. Ljudi koji imaju mačiće i silom ih hoće udomit dok su mali su stoka.
ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
User avatar
Psycho Kitty
Posts: 12
Joined: 14 Apr 2012, 01:36

13 May 2012, 17:48

kuki » wrote:... Ljudi koji imaju mačiće i silom ih hoće udomit dok su mali su stoka.
Jesu, slažem se. S druge strane, ljudi koji žele što prije otpraviti mačiće obično nemaju problema ni s time da to naprave na neki od manje popularnih načina, pa ono..i udomljavanje premladih mačića je pomak na bolje.

Moje milo mače je mene pronašlo sa nepuna tri tjedna. Tada sam još čvrsto vjerovala da ne volim mačke ( :zubo: ) i da definitivno ne želim jednu i tražila sam mu dom. Nakon hrpe poziva potencijalnih udomitelja koji su tražili što mlađeg mačića, shvatila sam da se ni većina onih koji žele udomiti nešto tako mlado ne razlikuje previše od onih koji se pod svaku cijenu žele što prije otarasiti mačića.
Post Reply