Doručak

Žlicu, žlicu nam dajte, jer utjehe nema u vodi
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

01 Apr 2012, 07:34

Pješčana » wrote: - meko kuhana jaja
- feta sir
- ako imam domaću kobasu, nju i abc sir
Ja to sve. A zna biti i čvaraka. I šunke. Najčešće i sir i vrhnje. (Imamo svoju kumicu iz Moslavine.)
Svaki dan. Doručak mi je najvažniji obrok dana.


User avatar
Tupelo
Posts: 2937
Joined: 21 Sep 2011, 09:41
Location: Where Is My Mind?

01 Apr 2012, 10:54

Od ranih dvadesetih sam doručkovala samo pljugu i jako puno kave. :facepalm:
Zlo mi je od hrane ujutro.
Prvi obrok sam jela tek oko podneva.
U trudnoći sam počela doručkovati čisto radi bebe (navodno pljuga i kava nisu dobar početak dana za trudnice, a ni fetusima ne gode osobito. :o )
Dok sam intenzivno dojila, doručak mi je baš trebao i zbilja mi je pasao, no sad sam smanjila dojenje i već više od mjesec dana ne doručkujem.
...don't you know there ain't no devil that's just god when he's drunk
well this stuff will probably kill you let's do another line...
Tom Waits, Heartattack and Vine
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

01 Apr 2012, 10:59

Emericzy » wrote: Ja to sve. A zna biti i čvaraka. I šunke. Najčešće i sir i vrhnje. (Imamo svoju kumicu iz Moslavine.)
Svaki dan. Doručak mi je najvažniji obrok dana.
I meni. :) Bez njega ni mrtva van.
Volim si uzeti to vrijeme ujutro i polako uz dorucak i kavu dolaziti k sebi.
Jesti za stolom, ne pred kompom ili na putu do posla. Put do posla mi je tako kratak k tome da ne bi ni pol slanca stigla pojesti.
User avatar
Potjeh
Posts: 1361
Joined: 05 Oct 2011, 00:00

01 Apr 2012, 17:12

Probajte ovu kombinaciju.

Narežite jabuku na ploške pa je popržite na maslacu 2-3 minute sa svake strane na osrednjoj vatri. Zatim ubacite žlicu šećera i sok jedne naranče pa ostavite još pola minute - minutu.

Kao prilog palačinke, vafli ili neki keksi koji se ćak mogu umiješati kada se dodaju šećer ili naranča. Mislim da će se malo tko razočarati ovim jelom.
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

01 Apr 2012, 22:14

baja » wrote:
pa napadni je prije nego ona napadne tebe :D
zašto ti se ne da?
Doručak ti treba kad očekuješ nešto od dana. Kada ga samo želiš preskočiti, preskočiš i doručak.
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

01 Apr 2012, 23:25

Serenità » wrote:Imam par pitanja. Trenutno sam u krizi jer su moji na selu prodali kravu.
Probaj na FB-u potražiti naša farma. To je obiteljsko gospodarstvo u Saborskom. Bez obzira na ahimsu i ostale duhonjačke pyzdarije, navodno proizvode i dostavljaju narudžbe - određenim danima u tjednu, dakako. Čak i nije preskupo, jedino je blesavo naručivait za jednu osobu, što je moj problem. Jedino da svaki tjedan organiziram nekakvu milk tulumišku. :cerek: Samo primjer što se sve može naručiti: 1. mlijeko 1 l - 7 kn, 2. jogurt (kiselo mlijeko) 7 kn, 3. svježi kravlji sir ½ kg 20 kn, 4. vrhnje 2 dcl 10 kn, 5. sirni namaz, običan ili sa začinima 13 kn, 6. „kuhani sir“ (tvrdi kravlji sir, panir bolje ocijeđen) 1 kg 80 kn (opcije: običan, sa majčinom dušicom branom na farmi, s crvenom paprikom, češnjakom i paprom ili samo s češnjakom) i 7. maslac oko 20 dkg - 20 kn.

Disclaimer: ne reklamiram, samo kopiram info s drugog foruma jer mi se čini da bi ovdje možda moglo biti korisno. :)

Premda... koliko sam ih nahvalila, mogli bi mi dobaciti bar dvajst deka putra kad sljedeći put krenu za Zagreb. :D
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

02 Apr 2012, 00:01

Mme, ovo je baš zanimljivo.
hvala na info :)
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
blaze
Posts: 2370
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

02 Apr 2012, 00:13

Margarita » wrote: Doručak ti treba kad očekuješ nešto od dana. Kada ga samo želiš preskočiti, preskočiš i doručak.
:grli:
danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

02 Apr 2012, 00:20

blaze » wrote: :grli:
Ma, bit će sve u redu. Doručkovala sam jutros. Pivo. I to je napredak.
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

02 Apr 2012, 08:56

Potjeh » wrote:Probajte ovu kombinaciju.

Narežite jabuku na ploške pa je popržite na maslacu 2-3 minute sa svake strane na osrednjoj vatri. Zatim ubacite žlicu šećera i sok jedne naranče pa ostavite još pola minute - minutu.

Kao prilog palačinke, vafli ili neki keksi koji se ćak mogu umiješati kada se dodaju šećer ili naranča. Mislim da će se malo tko razočarati ovim jelom.
Ovo zvuči super. :klopa:

Danas mi se strašno jede kajmak. :ne zna:
Mislim da ću ga kupiti u dućanu, kakav takav, a uz to neko pecivo i čokoladno mlijeko. :klopa:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

02 Apr 2012, 09:12

Morticia » wrote: Danas mi se strašno jede kajmak. :ne zna:
Mislim da ću ga kupiti u dućanu, kakav takav, a uz to neko pecivo i čokoladno mlijeko. :klopa:
Ja obožavam kombinaciju majoneze i kakaa, uz neki fini hrskavi crni kruh.
Al to si zabranjujem jesti.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

02 Apr 2012, 09:28

BoDerek » wrote: Ja obožavam kombinaciju majoneze i kakaa, uz neki fini hrskavi crni kruh.
Al to si zabranjujem jesti.
Uf, ne zvuči mi baš ukusno. :o :zubo:
Al' zato kruh, putar i kakao... :klopa:
Ili Bijanka. :S :S :S
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

02 Apr 2012, 09:34

I to volim da. A najviše saam voljela onaj gorki kakao za kuhanje. Što crnji to bolji :klopa:
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

02 Apr 2012, 11:09

Na kraju sam kupila pecivo, kajmak, kuhanu šunku i obično mlijeko jer mi čokoladno ne ide uz šunku.
Na kajmaku piše- domaći. :facepalm:
Mislim, nisam previše ni očekivala od kajmaka kupljenog u dućanu, al' da domaći... :rofl: :rofl: :rofl:
Imao je, u najboljem slučaju, teksturu i okus nekog prosječnog mliječnog namaza. :o

Sad klopam puding od vanilije, onaj najobičniji, vindijin, iz četvrtaste, rebraste "šalice", taj mi je najdraži. :klopa:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

03 Apr 2012, 20:58

Potjese, veceras sam maloj za veceru dala ove tvoje jabuke (nadrobila sam joj i kekse unutra, a nisam stvaila secer).
Bas je gustala. :top:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Serenità
Posts: 1001
Joined: 18 Sep 2011, 19:33

04 Apr 2012, 10:18


Hvala na informaciji, razmislit ću. :mig:
Tu je bio Potjehov post, ne znam šta se dogodilo.
Ovo mi se čini zanimljivo. Spremit ću jednom kad budem sama kod kuće da moji ne vide ako nešto uspijem zeznut (hint: slučaj kelj :o )

Probala sam neki dan kombinaciju marmelada i vrhnje, prijateljica mi savjetovala. Fino :cerek:
Y es que yo no quiero pasar por tu vida como las modas No se asuste señorita, nadie le ha hablado de boda...
Quiero ser tu medicina, tus silencios y tus gritos...
Tu astronauta, el primer hombre que pise tu luna Clavando una bandera de locura...
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

04 Apr 2012, 16:29

Jutros:

Friško pecivo od crnog brašna iz Mercatora.

Sir i vrhnje, gore sitno narezani vlasac. Dimljeni kozji sir od iste kumice kao i svježi.

Suhi špek od nekud s brda u okolici Karlovca. Imaju neke mršave i brze svinje koje danju uglavnom lutaju uokolo; kad treba klat, umjetnost ih je uloviti. Krasan tanak špek fino prošaran mesom.

Malo uz to, više kao začin, domaći kulen.

Bijela kava.

Gozba.
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

04 Apr 2012, 18:15

Moj sistem je kava - sranje - doručak - kava. A poslije mogu bombe da padaju...
Žalim, Potješe, ali te tvoje šećerne čarolije ne mogu doručkovati. Dječje radosti su mi katastrofa.
Za doručak mogu jesti samo slano, a volim raznolikost. Domaća jaja na domaćem špeku + neka salata, luk, češnjak, kiselina, akvar - poslije toga sam pun snage i sit do ručka.
Jutros je žena baš napravila salatu od krumpira i srijemuša, a ja sam si ipak narezao špekeca i to baš onakvog kakvog je Emer opisao. I crnoga kruha i mlijeka.

Sjećam se kako se u mojoj prvoj firmi, na jutarnjoj kavi, zapodjenuo razgovor o doručku. Kad sam rekao što sam doručkovao, svi su mislili da serem ko foka. A baš se potrefilo da sam to jutro pojeo Evinu tunjevinu, dva kuhana jaja, tanjurić sira i vrhnja te neodređenu količinu maslina.

I još nešto: zimi masan doručak čuva dupe od smrzavanja! :mudri:
Mulica
Posts: 3313
Joined: 18 Sep 2011, 20:59

04 Apr 2012, 19:22

jutros sam doručkovala zobene pahuljice kuhane u mlijeku, u to jedan natreen, mnogo cimeta i još zgnječila bananu u to! :klopa: :cerek:
meg ti je glupa!!! :xlux:
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

04 Apr 2012, 19:23

A ja bih se od toga zbljuvao. Fakat nas ima različitih.
A opet, kaj se tiče ručka, tu bi se složili.
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

04 Apr 2012, 21:58

Veselim se uskršnjem doručku :klopa: Mladi luk :cerek:
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

04 Apr 2012, 23:23

blue » wrote:Veselim se uskršnjem doručku :klopa: Mladi luk :cerek:
Moj veliki grijeh je mladi češnjak. Ono, dok je još stabljičast i nema izraženu lukovicu.

Božanstven je.

Ali samo ako znam da ću cijeli dan biti doma.

Naime, poslije njega ti je dah potpuno isti kao i kod 'zrelog' češnjaka.
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

05 Apr 2012, 02:27

Dobro, Mulice, koji će ti kurac natren u zobenima s bananom? :confused:

Ako hoćeš zasladit doručke te vrste, zblendaj u njih malo suhih marelica, recimo. Iako, stvarno ne razumijem što će ti u zobenima s bananom ikakvo zaslađenje, pijem to svako jutro i to na vodi, i slatko je. :D

Jebo te natren u doručku da te jebo. :gaah:
ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

05 Apr 2012, 08:27

Baš čitam o tim vašim doručcima i razmišljam kako vi nakon toga izlazite među ljude. :rofl: :rofl:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Herp
Nikki Gauda
Posts: 2239
Joined: 18 Sep 2011, 22:42

05 Apr 2012, 08:53

Morticia » wrote:
Baš čitam o tim vašim doručcima i razmišljam kako vi nakon toga izlazite među ljude. :rofl: :rofl:
Meni češnjak i luk ne smrde, ni na meni ni na drugima. Isto stajalište očekujem dakako, od svih oko sebe. :hekla:

Onaj moj si često smiksa nešto tipa ovog Muličinog, meni se želudac preokreće. :D
It's always darkest just before the dawn so stay awake with me, let's prove them wrong
Post Reply