Zastarjeli i politički nekorektni medicinski savjeti ;)

Jeremijin dispanzer
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

14 Mar 2012, 15:29

U staroj medicinskoj literaturi nađe se svakojakih bisera.

Ovaj mi je jedan od najdražih:

Švicarski izlječitelj i župnik Kunzle dodaje da poznaje obitelji, koje su ranije "godinama pobolijevale, tražile svakojake lijekove za osipe i lišajeve, bili skrofulozni i blijede puti kao da su ležali u grobu, odakle su ih kokoši išćeprkale, a nakon dulje primjene ovog divnog Božjeg dara posve su se izliječili."

A jedan od boljih savjeta dala mi je pokojna baka:

"Nemoj toliko sjediti za tim kompjuterom, čula sam da se od njih mogu dobiti svakakvi virusi."


Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
User avatar
Aurora
Posts: 342
Joined: 12 Nov 2011, 19:35

14 Mar 2012, 18:45

Imala sam problem s mjehurem (je li nastavak -om ili -em ili nešto treće?), pa sam se popišala u krevet, te mi je baka dala neki čaj koji ne samo da mi je toliko napunio mjehur da sam se popišala, nego sam to učinila nekoliko puta. Od samo pola čajne šalice u dva sata.
Ovom usranom konzumerističkom društvu fali ljubav, čast, srčanost, suosjećajnost i poštenje, a ne nikakav patriotizam, bogobojaznost, marljivost, spremnost na odricanje i prihvaćanje besmislenih kazni...
User avatar
Lastan
Posts: 2702
Joined: 17 Sep 2011, 22:32
Location: Out of the blue
Contact:

14 Mar 2012, 19:10

Aurora » wrote:Imala sam problem s mjehurem (je li nastavak -om ili -em ili nešto treće?), pa sam se popišala u krevet, te mi je baka dala neki čaj koji ne samo da mi je toliko napunio mjehur da sam se popišala, nego sam to učinila nekoliko puta. Od samo pola čajne šalice u dva sata.
Lako je moguće da ti je dala obični crni čaj (a ne neki uvarak koji se u narodu obično naziva čajem). Naime, čaj je diuretik, kao i kava i alkohol.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

14 Mar 2012, 19:26

Ti si fakat neumorna s otvaranjem tema. :S
Mora da gazda dobro placa. :o

Pokojna baka je ovih dana bila vrlo aktuelna. :zubo:

Od savjeta: nemoj prati glavu pred izlazak, dobiti ces upalu mozga.
User avatar
Aurora
Posts: 342
Joined: 12 Nov 2011, 19:35

14 Mar 2012, 19:40

Lastan » wrote: Lako je moguće da ti je dala obični crni čaj (a ne neki uvarak koji se u narodu obično naziva čajem). Naime, čaj je diuretik, kao i kava i alkohol.
Dala mi je neki poseban čaj koji djeluje na mjehur. Sigurno.
Ovom usranom konzumerističkom društvu fali ljubav, čast, srčanost, suosjećajnost i poštenje, a ne nikakav patriotizam, bogobojaznost, marljivost, spremnost na odricanje i prihvaćanje besmislenih kazni...
User avatar
Nikolajevna
Posts: 1034
Joined: 28 Sep 2011, 22:51

14 Mar 2012, 20:03

Aurora » wrote:Imala sam problem s mjehurem (je li nastavak -om ili -em ili nešto treće?), pa sam se popišala u krevet
Jaooooj!! :lol: Popiškila se u krevet!!! :vidiga: :lol:

Leteća wrote: odakle su ih kokoši išćeprkale
Vrlo slikovito. :rofl:


Pusti ti to zastarjelo... vidiš da se liječenje pijavicama vraća u medicinu. :raspa:

Doduše, ne na prijašnji način. :D
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

15 Mar 2012, 16:13

Mislim da je premazivanje djece alkoholom da bi se snizila temperatura zastarjela metoda i, mislim, dokazano neučinkovita, čak opasna :D
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

15 Mar 2012, 16:28

mogu djeca umrijeti od toga.

ne mogu se sad sjetit svega.
običaj starijih članva moje šire obitelji je da se ujutro uzme žlica šećera(ili meda) i zatim čašica rakije. prvi sve zlo u tijelu dođe na slatko, a zatim ga potareš rakijom :kava:
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Aurora
Posts: 342
Joined: 12 Nov 2011, 19:35

15 Mar 2012, 16:41

Nikolajevna » wrote:
Jaooooj!! :lol: Popiškila se u krevet!!! :vidiga: :lol:



Ajde se ti svaku večer kljukaj ljekovima da uopće spavaš, onda dobij infekciju i pokušaj se probuditi. Kao ja.


Uostalom, što misliš koliko sam stara bila? To nije bilo jučer, da znaš.
Ovom usranom konzumerističkom društvu fali ljubav, čast, srčanost, suosjećajnost i poštenje, a ne nikakav patriotizam, bogobojaznost, marljivost, spremnost na odricanje i prihvaćanje besmislenih kazni...
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

15 Mar 2012, 16:50

Kao dijete si se kljukala lijekovima da zaspes?
User avatar
Aurora
Posts: 342
Joined: 12 Nov 2011, 19:35

15 Mar 2012, 16:59

ombia » wrote:Kao dijete si se kljukala lijekovima da zaspes?
Ne, doktorica me kljukala ljekovima jer nisam mogla zaspati, ali nuspojava je bila da sam spavala kao da sam u komi.
Ovom usranom konzumerističkom društvu fali ljubav, čast, srčanost, suosjećajnost i poštenje, a ne nikakav patriotizam, bogobojaznost, marljivost, spremnost na odricanje i prihvaćanje besmislenih kazni...
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

15 Mar 2012, 17:08

Aurora » wrote:
Ne, doktorica me kljukala ljekovima jer nisam mogla zaspati, ali nuspojava je bila da sam spavala kao da sam u komi.
:eek:

Dobro doktorica ti je kao djetetu davala tablete za spavanje?
Nije te slala djecjem psihologu, radila neke druge stvari, rituale, davala ti je tablete za spavanje?
One za odrasle?
Umjesto da se ukloni uzrok nesanice.
User avatar
Aurora
Posts: 342
Joined: 12 Nov 2011, 19:35

15 Mar 2012, 17:37

ombia » wrote:
:eek:

Dobro doktorica ti je kao djetetu davala tablete za spavanje?
Nije te slala djecjem psihologu, radila neke druge stvari, rituale, davala ti je tablete za spavanje?
One za odrasle?
Umjesto da se ukloni uzrok nesanice.
To je bila psihologica. Ali uzrok je bio očit, i nije postojalo riješenje za taj problem, pa mi je samo prepisala neke ljekove. Nisu za spavanje, nego za nešto drugo, a bez njih sam i živčana i agresivna i nenaspavana. I još ih pijem.
Ovom usranom konzumerističkom društvu fali ljubav, čast, srčanost, suosjećajnost i poštenje, a ne nikakav patriotizam, bogobojaznost, marljivost, spremnost na odricanje i prihvaćanje besmislenih kazni...
Dinja
Posts: 187
Joined: 01 Mar 2012, 12:40

15 Mar 2012, 20:04

Sjedni, proci ce te.

Potomku od 10-tak mjeseci starosti, zaštopan nos-savjet da mu u nos stavim malo maslaca.

Narkolepsija?!? Sve bi ja to u komunu...

Nemirnoj djeci dati čaj od maka, to je drevni recepat.
Cucumis melo vulgaris
User avatar
Bios
slučajna nakupina stanica
Posts: 1755
Joined: 18 Sep 2011, 09:08
Location: U pokretu...

15 Mar 2012, 20:22

To za maslac čak i nije blesavo. Kad im je u nosu sve sasušeno, a ne znaju ispuhati, staviš malo maslaca i kako se on topi tako sve iziđe iz nosa. :D

Omiljen mi je onaj da ne smiješ prati kosu za vrijeme mjesečnice jerbo ćeš dobiti upalu svega. Od mozga do jajnika.

I da ne smiješ prati kosu 40 dana nakon poroda. Ni izići vani u istom periodu.
Maštam ... :lux:
Jebeš čovika koji nije reka i poreka.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

15 Mar 2012, 20:29

Aurora » wrote:
To je bila psihologica. Ali uzrok je bio očit, i nije postojalo riješenje za taj problem, pa mi je samo prepisala neke ljekove. Nisu za spavanje, nego za nešto drugo, a bez njih sam i živčana i agresivna i nenaspavana. I još ih pijem.
Ak ih godinama pijes mozda nije pogodjena terapija i ona psihoterapija i ona druga. Obje.
Al ne znam sta imas pa stajem. :)

Kak se radi taj cak od maka? Pitam za frendicu.
User avatar
Blesava
Posts: 779
Joined: 27 Sep 2011, 20:10

17 Mar 2012, 20:22

Aurora » wrote: To je bila psihologica.
:misli: Misliš psihijatrica? Psiholozi nisu liječnici i ne ordiniraju lijekove.
User avatar
Aurora
Posts: 342
Joined: 12 Nov 2011, 19:35

17 Mar 2012, 21:34

Blesava » wrote:
:misli: Misliš psihijatrica? Psiholozi nisu liječnici i ne ordiniraju lijekove.
:facepalm:
Ovom usranom konzumerističkom društvu fali ljubav, čast, srčanost, suosjećajnost i poštenje, a ne nikakav patriotizam, bogobojaznost, marljivost, spremnost na odricanje i prihvaćanje besmislenih kazni...
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

17 Mar 2012, 22:42

Blesava » wrote:
:misli: Misliš psihijatrica? Psiholozi nisu liječnici i ne ordiniraju lijekove.
Ma imaju i oni Američani koji smiju prepisat lijekove. A kauboji, štaš.
Ti će prvi pred zid kad revolucija jednom krene. :E
User avatar
blackcoffee
Posts: 189
Joined: 24 Feb 2012, 16:22

17 Mar 2012, 23:25

ombia » wrote:
Za dete: dve prazne čahure od maka u pola litre vode prokuvati.
Za odrasle: 300 grama čahura u litru vode.
Spavaće ceo dan i možda će imati halucinacije kad se probude.
Almost Rosey
Posts: 2861
Joined: 18 Sep 2011, 15:31

19 Mar 2012, 11:05

Kašljem ko konj ovih dana. Natjerali me jučer da jedem kuhane smokve. Nije pomoglo :ne zna:
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

19 Mar 2012, 21:34

Almost Rosey » wrote:Kašljem ko konj ovih dana. Natjerali me jučer da jedem kuhane smokve. Nije pomoglo :ne zna:
Dobrooo, ovaj savjet baš i ne spada na topić jer fakat pomaže :zubo: ...al je starinski recept, a i žao mi da kašlješ, pa eto...prženi šećer:
Zakuhaš mlijeko u jednoj šerpici, a u drugoj rastališ šećer (ono, karameliziraš). Oprezno dodaješ mlijeko u šećer (oće prskat) i miješaš.

Zbilja djeluje.
User avatar
Bios
slučajna nakupina stanica
Posts: 1755
Joined: 18 Sep 2011, 09:08
Location: U pokretu...

19 Mar 2012, 22:30

To je tako odvratno. :mama:

Sve bi mi prošlo kad bi mi mama htjela napraviti taj šećer s mlijekom. Malo manje gora od toga je topla limunada.
Maštam ... :lux:
Jebeš čovika koji nije reka i poreka.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

19 Mar 2012, 22:35

Citala sam da je mlijeko lose za slajm i kasljanje...al ovo i meni mama i dan danas zna napraviti :o i radi.
User avatar
blaze
Posts: 2370
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

19 Mar 2012, 22:47

karamelizirani šećer je A1 za prehlade (iako ni meni nije jasno zašto)
danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
Post Reply