Zaboga - nema topica o Daciji. Ispravimo to.

Kante, pile & nježnički nadomjesci
Gazda
Posts: 792
Joined: 17 Sep 2011, 23:14

12 Mar 2012, 22:02

Dakle.

Dacia. Jedino vozilo koje ima NEŠTO smisla kupiti.

Jeftinije je za održavanje, ne troši puno, udobno je jer su ga koncipirali Francuzi, i ljepše od bilo kojeg Audija. Čak ima i pederski terenac u ponudi.

Zašto niste kupili to vozilo? Ja nisam samo zato jer nisu još uveli šiber u popis dodatne opreme, a auto bez šibera je kao žena bez sisa.

Izuzme li se taj nedostatak, evo jedan es za jedinu preostalu jednostavnu marku* :S

*Kia je bila ok, ali je totalno propala s ovim novim fensi modelima s novom maskom ovog dizajna: :mama:


User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

12 Mar 2012, 22:14

Pa da kupujem novi auto, razmislil bi o Daciji. Na kraju krajeva: Rumunji, Francuzi, sve su to Cigani, a s Ciganima sam oduvijek znao... De si buraz! :five:
User avatar
Chiro
Posts: 693
Joined: 10 Nov 2011, 21:34

12 Mar 2012, 23:08

Ima mi prijatelj Daciu, nešto ružnije sam vidio samo jednom u životu, a to je bila Fiat Multipla. Jebeš to, Daćo troši 5 litara, a ono moje čudovište duplo više, pa se ti Ćiro rugaj. :(
Skinheadsi, takav si!
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

12 Mar 2012, 23:30

judolino » wrote:Pa da kupujem novi auto, razmislil bi o Daciji. Na kraju krajeva: Rumunji, Francuzi, sve su to Cigani, a s Ciganima sam oduvijek znao...
Ajme! Ovo izgleda kao da sam ja napisala. Ili barem rekla. :rofl:
Chiro wrote:Ima mi prijatelj Daciu, nešto ružnije sam vidio samo jednom u životu, a to je bila Fiat Multipla. Jebeš to, Daćo troši 5 litara, a ono moje čudovište duplo više, pa se ti Ćiro rugaj. :(
Meni sviđa Multipla. :brukica: Više me jebe onaj ciganski dio. :zubo:
JPK
Posts: 2096
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

12 Mar 2012, 23:31

Gazda » wrote:Dakle.

Dacia. Jedino vozilo koje ima NEŠTO smisla kupiti.

Jeftinije je za održavanje, ne troši puno, udobno je jer su ga koncipirali Francuzi, i ljepše od bilo kojeg Audija. Čak ima i pederski terenac u ponudi.

Zašto niste kupili to vozilo? Ja nisam samo zato jer nisu još uveli šiber u popis dodatne opreme, a auto bez šibera je kao žena bez sisa.

Izuzme li se taj nedostatak, evo jedan es za jedinu preostalu jednostavnu marku* :S

*Kia je bila ok, ali je totalno propala s ovim novim fensi modelima s novom maskom ovog dizajna: :mama:
Dacia je izbor fiskalno odgovorne osobe.
Viđam ih dosta po Švicarskoj, a tu je većina fiskalno odgovorna.
Biti i mniti svemiropolisno
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

13 Mar 2012, 01:19

Šmokljane, jel čitaš ovo? :D

preferiram male aute. Jel ima Daća male aute?
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

13 Mar 2012, 07:19

E, jebiga. Čim čoek počne razmišljat o Daciji, dođe Đepek i usere stvar.
Bolje grob nego fiskalno odgovorni rob! :mudri:
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

13 Mar 2012, 08:44

Gazda » wrote:Dakle.

Dacia. Jedino vozilo koje ima NEŠTO smisla kupiti.

Jeftinije je za održavanje, ne troši puno, udobno je jer su ga koncipirali Francuzi, i ljepše od bilo kojeg Audija. Čak ima i pederski terenac u ponudi.
Zašto niste kupili to vozilo? Ja nisam samo zato jer nisu još uveli šiber u popis dodatne opreme, a auto bez šibera je kao žena bez sisa.


*Kia je bila ok, ali je totalno propala s ovim novim fensi modelima s novom maskom ovog dizajna: :mama:

Daciu bih kupio, možda, možda, teško nadrogiran nekom posebnom drogom... Dacia je tehnološki zaostala kanta, ružna da je ružniji od nje samo ssangyong rexton (i oblikom i imenom), mutant starih renaulta i starih nissana, malo udobnija od kočije i malo dotjeranija od kragujevačkih kanti na kotačima... Šiber na Daciji ... :rofl: :rofl: za barjaktare u ciganskim svatovima.... :zubo:

Kia?? Mislio sam da je ovo topic o automobilima.... :D
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
JPK
Posts: 2096
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

13 Mar 2012, 08:50

judolino » wrote:E, jebiga. Čim čoek počne razmišljat o Daciji, dođe Đepek i usere stvar.
Bolje grob nego fiskalno odgovorni rob! :mudri:
Jugolino, ti mi baš djeluješ kao osoba kojoj bi dobro sjela jedna Dacia.
Biti i mniti svemiropolisno
Gazda
Posts: 792
Joined: 17 Sep 2011, 23:14

13 Mar 2012, 09:01


Daciu bih kupio, možda, možda, teško nadrogiran nekom posebnom drogom... Dacia je tehnološki zaostala kanta, ružna da je ružniji od nje samo ssangyong rexton (i oblikom i imenom), mutant starih renaulta i starih nissana, malo udobnija od kočije i malo dotjeranija od kragujevačkih kanti na kotačima... Šiber na Daciji ... :rofl: :rofl: za barjaktare u ciganskim svatovima.... :zubo:

Kia?? Mislio sam da je ovo topic o automobilima.... :D
Pa vi, kolega, razvidno ne razumijete ništa o automobilima, niti o upravljanju novcem, u suprotnom ne biste bacali ogromne količine novca na njemačka vozila koja kupujete samo zbog reputacije pouzdanosti (u stvarnosti, iznimno su kvarljiva).

Dacia radi samo velika vozila, da odgovorim kolegici, ali navodno se priprema i mali model. :cerek:
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

13 Mar 2012, 09:13

Gazda » wrote: Pa vi, kolega, razvidno ne razumijete ništa o automobilima, niti o upravljanju novcem, u suprotnom ne biste bacali ogromne količine novca na njemačka vozila koja kupujete samo zbog reputacije pouzdanosti (u stvarnosti, iznimno su kvarljiva).

Dacia radi samo velika vozila, da odgovorim kolegici, ali navodno se priprema i mali model. :cerek:
Pa, naravno, treba kupiti neki renault ili citroen ili nedajbože kiju, platiti ih isto kao i neku škodu ili seata, ulagati u njih na samo njihove endemske kvarove koji se množe s protokom vremena dok im cijena, u želji da ih se patnik koji ih je kupio riješi, strmoglavo pada pa moraš potencijalnom kupcu nuditi neku nagradu pride kako bi ga odobrovoljio da kupi to nesretno vozilo. Fiat je toj taktici pristupio već kod prodaje novih vozila - kupi fiat punto i dobiješ gratis veš mašinu indesit de luxe... :zubo:
Osim toga, kako kaže kolega JPK, fiskalno sam odgovoran i ne želim dati novce u fiskalno sumnjive i neodgovorne države, a pogotovo one dalekoistočne koje jačaju nauštrb naše stare dame Europe...
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
Gazda
Posts: 792
Joined: 17 Sep 2011, 23:14

13 Mar 2012, 09:18

karambol » wrote:Osim toga, kako kaže kolega JPK, fiskalno sam odgovoran i ne želim dati novce u fiskalno sumnjive i neodgovorne države, a pogotovo one dalekoistočne koje jačaju nauštrb naše stare dame Europe...
Da, kupnjom Dacie upropaštavate hrvatsku automobilsku industriju. :D
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

13 Mar 2012, 09:24

Gazda » wrote: Da, kupnjom Dacie upropaštavate hrvatsku automobilsku industriju. :D
Njemačku, ali ima i bedastih švaba koji kupuju te kočije, kaj se tu može...Kaže mi frend da je recesija uzela maha pa ljudi više nisu domoljubi već račundžije. Samo se gleda u novčanik, ali kratkoročno. Sad ću platiti manje i zavarati se kako sam prošao bolje. I da, ono što sluti da se stvari kreću u krivom smjeru je i to što sam svjedočio pojavi škode fabije u Dubaiju... :zubo:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
Gazda
Posts: 792
Joined: 17 Sep 2011, 23:14

13 Mar 2012, 09:30

karambol » wrote:
Njemačku, ali ima i bedastih švaba koji kupuju te kočije, kaj se tu može...Kaže mi frend da je recesija uzela maha pa ljudi više nisu domoljubi već račundžije. Samo se gleda u novčanik, ali kratkoročno. Sad ću platiti manje i zavarati se kako sam prošao bolje. I da, ono što sluti da se stvari kreću u krivom smjeru je i to što sam svjedočio pojavi škode fabije u Dubaiju... :zubo:
Svaka novčana jedinica potrošena na vozilo je bačen novac, prema tome, odgovorne osobe kupuju jeftina vozila. S obzirom na brojna samozapaljenja Mercedes-Benz vozila, ili nizove kvarova na novim Audijima kojima sam osobno svjedočio :mad:, razvidno je da visoka cijena nije jamac kvalitete i pouzdanosti, i time jedini argument za kupnju skupog vozila nestaje.
JPK
Posts: 2096
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

13 Mar 2012, 09:42

Evo ADAC-ove statistike za 2010: http://www.adac.de/infotestrat/unfall-s ... 5X3xLE4HeN_

Dacia je na visokom 7. mjestu.
Biti i mniti svemiropolisno
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

13 Mar 2012, 10:40

Chiro » wrote:Ima mi prijatelj Daciu, nešto ružnije sam vidio samo jednom u životu, a to je bila Fiat Multipla. Jebeš to, Daćo troši 5 litara, a ono moje čudovište duplo više, pa se ti Ćiro rugaj. :(
Pa meni se baš jedan kolega stalno žalio da mu Dacia jako puno troši. Dacia Sandero.
User avatar
Herp
Nikki Gauda
Posts: 2239
Joined: 18 Sep 2011, 22:42

13 Mar 2012, 10:47

Gazda » wrote:Dakle.

Dacia. Jedino vozilo koje ima NEŠTO smisla kupiti.

Jeftinije je za održavanje, ne troši puno, udobno je jer su ga koncipirali Francuzi, i ljepše od bilo kojeg Audija. Čak ima i pederski terenac u ponudi.
Nije baš pederski terenac, vozila sam se nedavno u novoj službenoj Dačiji jednog našeg parka prirode, i sasvim dobro je išla po dosta zahtjevnom terenu. :cerek:
Da želim novi auto a imam 100.000 kuna, uzela bih Dustera, da.

Ovako, kad sam tražila auto, gledala sam i Dačije, da, ali nije bio baš neki izbor.
It's always darkest just before the dawn so stay awake with me, let's prove them wrong
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

13 Mar 2012, 16:18

Priča o automobilima koji su izdržali najviše kilometara... :D

"Očekivano, od deset neuništivih čak pet su Mercedesi, tri Volkswagen Golfovi, te po jedna Toyota i Škoda, koje su ujedno i domaći rekorderi po broju pređenih kilometara, obje s prijeđenih milijun kilometara."

Zanimljivo, nema nigdje Daćije "maratonke" ... a slabo se spominju citroeni, renolčeki i ostali udobni auti... :zubo:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
JPK
Posts: 2096
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

13 Mar 2012, 16:22

Koga briga za milijun kilometara, bitna je statistika kvarenja i TCO.
Biti i mniti svemiropolisno
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

13 Mar 2012, 16:26

JPK » wrote:Koga briga za milijun kilometara, bitna je statistika kvarenja i TCO.
Ako se kvari teško će napraviti neku kilometražu. :D Koja statistika? ADAC-ova ili neka druga? Britanske uključuju i zadovoljstvo korisnika tj. kupca. Uključuje i servisnu mrežu i još neke pizdarije. ADAC pak mjeri i broji pozive onih koji ih zovu. Talijani baš ne. Za koju se odlučiti? :ne zna:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
Gazda
Posts: 792
Joined: 17 Sep 2011, 23:14

13 Mar 2012, 16:28

karambol » wrote:Priča o automobilima koji su izdržali najviše kilometara... :D

"Očekivano, od deset neuništivih čak pet su Mercedesi, tri Volkswagen Golfovi, te po jedna Toyota i Škoda, koje su ujedno i domaći rekorderi po broju pređenih kilometara, obje s prijeđenih milijun kilometara."

Zanimljivo, nema nigdje Daćije "maratonke" ... a slabo se spominju citroeni, renolčeki i ostali udobni auti... :zubo:
Kakav Mamićevski post.

Naravno da nema. Dacija je normalan auto od 2004, prije toga je bila smeće. U 8 godina teško će se naći netko tko će s takvim vozilom napraviti milijun kilometara. Prije 20-30 godina, jedina vozila na našim cestama koja su uopće postojala su bili Zastave, Reno 4, Pezejac, Lada, Škoda, Golf, Kadet i Mercedes. Kako bi ti, kolega, našao Daciju moderne konstrukcije među tim vozilima?

No, također je zanimljivo da Hrvati luzeri ne gledaju na vozilima ni kakva su za voziti, ni jesu li udobna, ni kakvi su motori, ništa osim pouzdanosti (a tu nasjedaju na lovačke priče o nekvarljivom njemačkom vozilu). Drugim riječima: dosta trkeljanja o pouzdanosti, dosadnjakovići nepodnošljivi.
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

13 Mar 2012, 16:35

JPK » wrote:Evo ADAC-ove statistike za 2010: http://www.adac.de/infotestrat/unfall-s ... 5X3xLE4HeN_

Dacia je na visokom 7. mjestu.
Pih, moj je na trećem, a prva dva su ionako pederski automobili.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

13 Mar 2012, 16:42

Gazda » wrote: Kakav Mamićevski post.

Naravno da nema. Dacija je normalan auto od 2004, prije toga je bila smeće. U 8 godina teško će se naći netko tko će s takvim vozilom napraviti milijun kilometara. Prije 20-30 godina, jedina vozila na našim cestama koja su uopće postojala su bili Zastave, Reno 4, Pezejac, Lada, Škoda, Golf, Kadet i Mercedes. Kako bi ti, kolega, našao Daciju moderne konstrukcije među tim vozilima?

No, također je zanimljivo da Hrvati luzeri ne gledaju na vozilima ni kakva su za voziti, ni jesu li udobna, ni kakvi su motori, ništa osim pouzdanosti (a tu nasjedaju na lovačke priče o nekvarljivom njemačkom vozilu). Drugim riječima: dosta trkeljanja o pouzdanosti, dosadnjakovići nepodnošljivi.
Bila je moderne konstrukcije kao i svi ostali modeli koje spominješ, kopija renaulta 12. Danas je mutant renaulta i nissana (duster). Pogon koji koristi Duster (4x4) je nissanov, motor solidan, ali je, npr. guma koja brtvi vrata napravljena poput one na jugiću iz '85. i još dosta takvih "sitnica" koje mene silno nerviraju.
Dacija je moderna toliko koliko joj renault dopusti, a to je uvijek korak ili dva iza aktualne tehnologije. Možda im za koju godinu dopuste i najnoviju (kao što je VW dopustio Škodi), ali tada teorija o isplativosti Dacije pada u vodu jer će cijenom dostići "original". Prije toga se mora pokazati i dokazati na tržištu, izbrendirati se i onda pomalo dostizati cijenom i kvalitetom Renaulte i Nissane. Ovo se sada zove hvatanje svog dijela kolača i kod nekih, eto, uspijevaju. Nemam ništa protiv, ali da je to ravnopravan auto VW-u, Toyoti, Audiju - nije.
No, ako uspiju, kako je Škoda uspjela, biti statistički najpouzdaniji proizvod svog koncerna - svaka čast. :zubo:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
Gazda
Posts: 792
Joined: 17 Sep 2011, 23:14

13 Mar 2012, 16:48

karambol » wrote: No, ako uspiju, kako je Škoda uspjela, biti statistički najpouzdaniji proizvod svog koncerna - svaka čast. :zubo:
Kolega, fala na dobrom upisu. :top:

Dacija je već postala najpouzdanija u koncernu, baš kao što je i Škoda postala, upravo zbog loše reputacije iz prošlosti - morali su paziti da ne zeznu jer bi ih to pokopalo za razliku od matičnih marki koje se prodaju po inerciji. Dacia samo ne nudi nepotrebne stvari. Kome treba 0-100 za 9 sekundi, osim za kurčenje i osjećaj moći? Mekana plastika malo ljepše izgleda, ali vrijedi li 5 ili 10 tisuća eura? Treba li prosječnom vozaču hrpa điđa? Vjerojatno ne. Većina skupljih modela prodaju se na malo ljepšu plastiku i "imidž" (čitaj porez na budale). Da, Dacija neće zadovoljiti istinskog trkača ili ljubitelja dobre vožnje, ali za većinu populacije zadovoljava sve uvjete osim jednog: snob appeal.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

13 Mar 2012, 17:14

karambol » wrote:

Daciu bih kupio, možda, možda, teško nadrogiran nekom posebnom drogom... Dacia je tehnološki zaostala kanta, ružna da je ružniji od nje samo ssangyong rexton (i oblikom i imenom), mutant starih renaulta i starih nissana, malo udobnija od kočije i malo dotjeranija od kragujevačkih kanti na kotačima... Šiber na Daciji ... :rofl: :rofl: za barjaktare u ciganskim svatovima.... :zubo:

Kia?? Mislio sam da je ovo topic o automobilima.... :D
:S :S :S
Post Reply