Njega ruku, stopala i noktiju

Ljepota za sve: nađite pravi savjet!
User avatar
Beta ženka
Posts: 1908
Joined: 17 Sep 2011, 23:40

06 Mar 2012, 13:06

Dakle, tu i tamo se na temi o lakovima provukao pokoji problem i savjet u vezi ruku i noktiju.

Do sad sam za kožicu, hrapavu kožu oko noktiju i zanoktice dobila savjet da koristim Afroditin gel - koji dobro djeluje, mada je uz njega potrebno puno hraniti/hidratizirati nokte/prste kremom.

Meni se pojavio novi problem prije valjda već 2 mjeseca - samo odjednom, gotovo preko noći i gotovo svi nokti su mi se počeli listati, i to tako da se "izlistaju" i ispod razine gdje počinje meso pa možete misliti kad to počne pucati. :mama: Tu i tamo bih jednostavno stršeći sloj "odlijepila" od nokta :mama: , da bar nešto ostane preko mesa. Uzela sam lak-učvršćivač od essence, na deklaraciji na polici je pisalo da je protiv pucanja i listanja (o tome nema riječi na samoj bočici) i mažem se evo već 10-ak dana, potroših više od pola laka. :zubo: Uz to sam počela uzimati pivski kvasac nakon dugo vremana (moram reći da mi je i nedostajao njegov okus u jogurtu).

Stanje se malo, ali malčice popravilo - lak moram ponekad dodavati u istom danu, jer mi se i on "odlista" i skine s kritičnih područja. Mislim da lak tu jednostavno služi kao nekakvo "ljepilo" (ne u ljepljivom smislu) koje ispuni prazna mjesta, prekrije ih i tako teže dolazi do listanja i pucanja. I ajd, nokti su mi stvarno malo i narasli (bili su užasno kratki, a svejedno napukli - ajme, kako je boljelo otvoriti kopču novčanika i neke tako jednostavne radnje... znao mi se, dok radim s papirima, zabiti rub papira ispod nokta u meso :facepalm: ) - no i dalje lakiram, dolakiravam, kad dođem do 3 ili 4 sloja, moram skidati (što im isto ne pogoduje) pa onda opet stavljati lak jer su i dalje vrlo krhki i jadni. Lak, iako proziran, barem malo prekrije njihov loš izgled.

Sad kad sam tu ispisala cijelu novelu zbog noktiju, molit ću i vaše prijedloge i priloge (prepositions and adverbs :D) ovoj temi.
Last edited by dejzi on 07 Mar 2012, 17:31, edited 1 time in total.
Reason: edit naslova


Uostalom dajem joj veliki kredit kad kazem da je Hrvatska moja domovina. Moja domovina je bila Jugoslavija. Hrvatska bez nje je sve ovo sto je sada - siroce na vjetrometini. (Aristocat)
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

06 Mar 2012, 13:16

Ne koristim nista, kozicu ne diram, nije ionako vidljiva, nokte ne tlacim i zadovoljna sam istima. :cerek:
Da ovisna sam o kremama za ruke, imam ih na tone, svaka torba a i jakna sa mini tubicama, ter cistim u rukavicama.
Jednom mi je manikirka potisnula za mm tu kozicu i imala strasnu upalu, od tad ne diram.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

06 Mar 2012, 14:00

mogli bi ovo proširiti i na njegu stopala. i ona imaju nokte :D
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Beta ženka
Posts: 1908
Joined: 17 Sep 2011, 23:40

06 Mar 2012, 14:27

ombia » wrote:Ne koristim nista, kozicu ne diram, nije ionako vidljiva, nokte ne tlacim i zadovoljna sam istima. :cerek:
Da ovisna sam o kremama za ruke, imam ih na tone, svaka torba a i jakna sa mini tubicama, ter cistim u rukavicama.
Jednom mi je manikirka potisnula za mm tu kozicu i imala strasnu upalu, od tad ne diram.
Ti se došla samo hvalit i vadit mast. :D

Btw, prijateljica mi za tu kožicu rekla da ju redovito, svaki dan potisnem - i da će nestati.
Nisam vjerovala, ali sam radila to redovito, i stvarno je nestala.
Samo kad nalakiram nokte, nije baš estetski poguravati ju...

Pješčana wrote:mogli bi ovo proširiti i na njegu stopala. i ona imaju nokte :D
Istina, slažem se - molim moderatoricu da promijeni naslov.
Uostalom dajem joj veliki kredit kad kazem da je Hrvatska moja domovina. Moja domovina je bila Jugoslavija. Hrvatska bez nje je sve ovo sto je sada - siroce na vjetrometini. (Aristocat)
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

06 Mar 2012, 14:48

Dosla sam ti rec da nekad sto vise kozu pustis na miru to ti je zahvalnija. :raspa: I nokte. :zubo:

Na nogama - sve isto. Osim sto zimi nekad prespavam sa sportskim carapama i debelim slojem plave nivee. :S I idem par puta godisnje pedikeru.
User avatar
Beta ženka
Posts: 1908
Joined: 17 Sep 2011, 23:40

06 Mar 2012, 15:07

ombia » wrote:Dosla sam ti rec da nekad sto vise kozu pustis na miru to ti je zahvalnija. :raspa: I nokte. :zubo:

Na nogama - sve isto. Osim sto zimi nekad prespavam sa sportskim carapama i debelim slojem plave nivee. :S I idem par puta godisnje pedikeru.
Problem je što sam kožu i puštala na miru pa mi se pogoršalo, a inače nisam imala tih problema. :zubo:
Pa kad ih već imam, kako riješiti, jer daljnje ostavljanje na miru baš i ne pomaže.

Plava nivea i čarape - i ja to ponekad radim. :)
Uostalom dajem joj veliki kredit kad kazem da je Hrvatska moja domovina. Moja domovina je bila Jugoslavija. Hrvatska bez nje je sve ovo sto je sada - siroce na vjetrometini. (Aristocat)
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

06 Mar 2012, 16:10

Ovak drasticno kako su se tebi pobunili nokti, jel neki veci stres bio u to vrijeme u pitanju?
User avatar
Beta ženka
Posts: 1908
Joined: 17 Sep 2011, 23:40

06 Mar 2012, 16:15

ombia » wrote:Ovak drasticno kako su se tebi pobunili nokti, jel neki veci stres bio u to vrijeme u pitanju?
Meni je stres stalno. :zubo:
Ali da, sad kad zbrojim što je sve prethodilo tome u kratkom razdoblju... :misli:
S tim da sam progutala govana i govana i šutjela, od čega se baš loše osjećam.
Uostalom dajem joj veliki kredit kad kazem da je Hrvatska moja domovina. Moja domovina je bila Jugoslavija. Hrvatska bez nje je sve ovo sto je sada - siroce na vjetrometini. (Aristocat)
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

06 Mar 2012, 16:20

Ak te tjesi meni je pred razvod kosa otpadala u pramenovima. Samo bi nasla na jastuku.
Al prodje i to.
User avatar
Beta ženka
Posts: 1908
Joined: 17 Sep 2011, 23:40

06 Mar 2012, 16:46

ombia » wrote:Ak te tjesi meni je pred razvod kosa otpadala u pramenovima. Samo bi nasla na jastuku.
Al prodje i to.
I to sam imala u jednom zajebanom razdoblju. Dlakâ po jastuku nakon spavanja k'o u priči. Dlakâ u tepihu, ispričavala sam se u gostima. Dlake po ramenima, po majici, kaputu, jakni, gdje god pogledaš - moje dlake. A nakon pranja kose skupila bih jedan lijep pramen za bacanje... :facepalm:

I još jedno divno iskustvo - kad ti kosa ispada i imaš razlistane nokte. Pa prođeš prstima kroz kosu, i nekoliko vlasi ti ostane u noktima. :brukica:

Da, tješi me da će proći - onda će izbiti nešto drugo. :D
Uostalom dajem joj veliki kredit kad kazem da je Hrvatska moja domovina. Moja domovina je bila Jugoslavija. Hrvatska bez nje je sve ovo sto je sada - siroce na vjetrometini. (Aristocat)
Éowyn
Posts: 2430
Joined: 17 Oct 2011, 20:13

06 Mar 2012, 20:39

Beta, odi provjeriti hormone štitnjače. Meni su nokti katastrofalni - slabi, listaju se i pucaju. Za kosu ne znam da li jako otpada ili ne jer sam naviknuta linjati se.
Meni su se ti problemi javili kad mi je štitnjača počela otkazivati. A počela je otkazivati nakon velikog stresa.
Desire makes slaves out of kings.
User avatar
Beta ženka
Posts: 1908
Joined: 17 Sep 2011, 23:40

06 Mar 2012, 21:43

Éowyn » wrote:Beta, odi provjeriti hormone štitnjače. Meni su nokti katastrofalni - slabi, listaju se i pucaju. Za kosu ne znam da li jako otpada ili ne jer sam naviknuta linjati se.
Meni su se ti problemi javili kad mi je štitnjača počela otkazivati. A počela je otkazivati nakon velikog stresa.
:horor: Štitnjača?! :trk:
Uostalom dajem joj veliki kredit kad kazem da je Hrvatska moja domovina. Moja domovina je bila Jugoslavija. Hrvatska bez nje je sve ovo sto je sada - siroce na vjetrometini. (Aristocat)
Éowyn
Posts: 2430
Joined: 17 Oct 2011, 20:13

06 Mar 2012, 22:01

Pa nije to tako strašno. Ima i gorih bolesti :zubo:
Desire makes slaves out of kings.
User avatar
Beta ženka
Posts: 1908
Joined: 17 Sep 2011, 23:40

06 Mar 2012, 22:06

Éowyn » wrote:Pa nije to tako strašno. Ima i gorih bolesti :zubo:
Ali je zajebano... Uglavnom, hvala na savjetu.
Uostalom dajem joj veliki kredit kad kazem da je Hrvatska moja domovina. Moja domovina je bila Jugoslavija. Hrvatska bez nje je sve ovo sto je sada - siroce na vjetrometini. (Aristocat)
User avatar
dejzi
Posts: 4649
Joined: 17 Sep 2011, 23:30

07 Mar 2012, 00:30

Dobro ti Eowyn kaže, ja imam problema sa štitnjačom, kosa i nokti su mi očajni. Čovjek se navikne s vremenom. :tuzni:
Hand over the chocolate and nobody gets hurt.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

07 Mar 2012, 11:26

nego, kako vi sređujete stopala? jel radite što s njima?

ja sam prije par godina kupila onu gulilicu i sama se pedikiram. uglavnom sam zadovoljna :o
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Beta ženka
Posts: 1908
Joined: 17 Sep 2011, 23:40

07 Mar 2012, 12:46

Pješčana » wrote:nego, kako vi sređujete stopala? jel radite što s njima?

ja sam prije par godina kupila onu gulilicu i sama se pedikiram. uglavnom sam zadovoljna :o
Isto, rašpa za stopala iz dm-a za 10 kn, dok se tuširam sredim i stopala (ili "na suho", prije nego što pustim vodu, kako mi dođe), poslije toga obilno namažem plavu niveu, obujem čarape i na spavanje. Milina. :cerek:

I onda tu i tamo namažem kremom, ili tom niveom, ili jednom za stopala od balee. Ali nisam baš redovita u tome.
Uostalom dajem joj veliki kredit kad kazem da je Hrvatska moja domovina. Moja domovina je bila Jugoslavija. Hrvatska bez nje je sve ovo sto je sada - siroce na vjetrometini. (Aristocat)
User avatar
*jezebel*
Posts: 1424
Joined: 20 Oct 2011, 13:56

07 Mar 2012, 16:39

ja isto kupim tu obicnu raspu (imala sam prije neku skupu schollovu pa mi je bila pregruba), jedino sto nisam dovoljno redovita. od krema mi je dosta povoljna i dobra ona afroditina. pise ''balzam za noge divji kostanj i lavanda''. jedino sto je ona malo masnija pa s tim mazem uglavnom samo stopala i donji dio potkoljenice. za cijele noge sad imam neki gel od alverdea ''nanaminze und rosskastanie'', dosta hladi, s njim se tu i tamo lagano izmasiram kad me boli, nije nist' posebno, al' je dosta jeftino, zgodno za imati barem u rezervi.

za ruke prije bas i nisam kupovala kreme, uvijek sam se mazala s losionima za tijelo, ali nedavno sam uzela u ljekarni doliva kremu s maslinovim i ureom, dobra mi je, nist' me ne svrbi i ne pece, iako sastav nije onakav kakav bih ja htjela. :D za svega tridesetak kuna sam ostala ugodno iznenadjena. :top: i nisam masna.
how can i believe in god when just last week i got my tongue caught in the roller of an electric typewriter?
vise nikad necu imat' samopouzdanja u druge ljude.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

07 Mar 2012, 18:51

Ako ljeti namazem stopala ili namazem skup sa ostatkom tijela onda se klizem u japankama i sandalama, nije nesto prakticno. :zubo:
Za ruke znam uzeti i obcnu glicerinsku kremu.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

07 Mar 2012, 21:13

ja uz tu turpiju imam i ono ko za gulit krumpire :D
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

07 Mar 2012, 21:18

Ako to nesto ima ziletu, onda sam si time zarezala stopalo. Relativno duboko. :facepalm:
Drame nije falilo.
Dinja
Posts: 187
Joined: 01 Mar 2012, 12:40

07 Mar 2012, 23:21

Ombia, :eek: !


Poceli su mi cvjetati neveni.
Ove godine ima da radim svoju nevenovu mast.
Gledam recepte, neki je rade sa lanolinom, neki sa prociscenom svinjskom masti, neki sa laticama, neki sa citavim cvijetom, neki suše, neki ne.
Malo su zbunjujuci recepti, ali budem to vec rijesila.
Meni je nevenova mast amen za manje kozne boljke i ruke po zimi.

Imam i krasne posudice za spremiti je kad bude gotova. :cerek:
Cucumis melo vulgaris
User avatar
Herp
Nikki Gauda
Posts: 2239
Joined: 18 Sep 2011, 22:42

07 Mar 2012, 23:21

Ruke - bilo koja krema iz DM-a cjenovnog ranga do 20kn. Znači, Afrodita, Dove, Rosal, Essence, Balea, Garnier, Nivea.... sve mi odgovaraju. Mažem ruke par puta dnevno.

O noktima sam pisala na susjednoj temi, danas je 4. dan Eveline kure, čujemo se za tjedan dana. :D

Stopala mažem kremicama za stopala tipa Olival, Alverde, Balea, uglavnom sve što se može naći na toj polici u DM-u, trenutno imam neku sa šljokicama. :D Preko ljeta jednom tjedno izrašpam pete s nekom jednostavnom dvofaznom :o rašpom iz DM-a, nemam previše problema s tim. :kucaodrvo.

Isuše, ja sam hodajuća DM reklama. :facepalm:
It's always darkest just before the dawn so stay awake with me, let's prove them wrong
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

07 Mar 2012, 23:59

Dinja » wrote:Ombia, :eek: !


Poceli su mi cvjetati neveni.
Ove godine ima da radim svoju nevenovu mast.
Gledam recepte, neki je rade sa lanolinom, neki sa prociscenom svinjskom masti, neki sa laticama, neki sa citavim cvijetom, neki suše, neki ne.
Malo su zbunjujuci recepti, ali budem to vec rijesila.
Meni je nevenova mast amen za manje kozne boljke i ruke po zimi.

Imam i krasne posudice za spremiti je kad bude gotova. :cerek:
ja znam da na 20 cvjetova ide 10 deka svinjske masti, prokuhaš, procijediš, uživaš :)
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
zeleni zub
Posts: 494
Joined: 29 Nov 2011, 01:35

08 Mar 2012, 08:02

Imaš i kremu za nokte od Afrodite, vidjet ćeš stoje si obično u susjedstvu gel i ona. Mene ista stvar muči i ta krema pomaže iako mi stvarno nije jasno da postoji krema za nokte i onda još da pomaže i još su noktići bijeli i glatki i sjaje se. Jedino kad se prestanem trackati nokti opet po starom nakon nekog vremena. Dakle samo je sanacija u igri.
Post Reply