Što sve radite sami ?

Đurine kućne čarolije
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

28 Feb 2012, 22:57

Znači, što radite bez zvanja majstora i bez kupnje?

- krečim sama, opušta me. Naravno, preipremanje sobe za krečenje znači prvo pospremanje, pa nađeš nešto, pa to odvede na neku drugu temu..i tako :D traje malo duže, ali se isplati
- upravo preuređujem neki stari stolić, kupila sam samoljepljive tapete i stavljam ih na plohe nakon što ih išmirglam i očistim.

a vi?


Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

28 Feb 2012, 23:05

Krečim, postavljam/brusim/lakiram parket, postavljam bome i laminat, a i pločice, jednoć sam i štemala zid, pravim namještaj, razvodim struju na kratke pruge, gipsam đe treba i ne treba, jebem ježa u leđa...
Men to zabavno. Izuzev ježeva. :zubo:
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

28 Feb 2012, 23:11

Krecim i ja i to dosta cesto. :zubo: Te DIY projekte sam svojedobno radila svaki vikend, sad me malo pustilo. Jeftino preko oglasnika kupiti stare stolice, komode i preurediti ih. To me opusta nakon posla, uposliti ruke.
Za Bozic sam sve kutije za kekse ofarbala bijelo, da, ja se palim na bijelo.
Al vecinu stvari ne znam tipa sivati, krpati itd.
Cak ni sitne popravke ne znam, za to zovem majstora. Dok sam bila ubracena to je on sve sredjivao.
Da balkonsku garnituru sam isto renovirala.
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

28 Feb 2012, 23:12

nina williams » wrote:Men to zabavno.
al' istovremeno i izluđujuće :D
npr. skupljanje svih tih stvari od kojih se nešto može napraviti :o
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

28 Feb 2012, 23:13

razvođenje struje ? :S

bilo bi fora kupovati stari namještaj po buvljacima i preuređivati, posao za dušu.
sigurno se to nitko dosad nije sjetio :zubo:
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

28 Feb 2012, 23:16

Pješčana » wrote:razvođenje struje ? :S

bilo bi fora kupovati stari namještaj po buvljacima i preuređivati, posao za dušu.
sigurno se to nitko dosad nije sjetio :zubo:
Ne nije. :zubo: Zadnju takvu vitrinu sam prodala prije zadnje selidbe. Za pet puta vise nego sam ju kupila. I opet sam ju jeftino dala, al eto kad je kod mene odradila svoje.
User avatar
blaze
Posts: 2370
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

29 Feb 2012, 00:55

mene zanima kad stignete krečiti i restaurirati namještaj? uzmete godišnji, bolovanje?
danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

29 Feb 2012, 09:17

blaze » wrote:mene zanima kad stignete krečiti i restaurirati namještaj? uzmete godišnji, bolovanje?
zadnji put sam krečila na godišnjem, da.
što se tiče namještaja, u mom slučaju, lovim neradne vikende.
ali, u mom slučaju, to je nešto što se može polako sređivati, nije glavni stol u blagavaoni pa da ne može biti u kvaru
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

29 Feb 2012, 10:18

Jel' se možemo hvaliti onime što nam muž obavlja? :o :mirko: :rofl:

Do sad sam sama krečila, mijenjala tapete i žarulje, mijenjala gumice na špinama, lakirala jedan drveni stol.
Mislim da je to to, al' nisam sigurna. :misli:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

29 Feb 2012, 11:15

blaze » wrote:mene zanima kad stignete krečiti i restaurirati namještaj? uzmete godišnji, bolovanje?
Kako stignem? Svaki put kad sam prestresirana da zaspim, vikendi. Nakon posla mi ostane jos 4 sata svaku vecer minimalno. Na bolovanje ne idem bas. :zubo:
Mislim ako si nabrijana okrecis jedan zid nakon posla i tako do kraja tjedna cijelu prostoriju. Da bi to radila mora ti biti gust.
Ti to mozda percipiras kao jos jedan - posao. :ne zna:
Osim toga takvi projekti mogu trajati tjednima.
A za renovirati stol ti ni ne treba citav dan u komadu. Izbrusis masinicom, traje sat vremena i to ako. Valjkom ili sprejem :S boju naneses za 15 mintua, osusi se. Poslije jos jedan sloj.
Nije to kvantna fizika. :)
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

29 Feb 2012, 12:06

ombia » wrote:A za renovirati stol ti ni ne treba citav dan u komadu. Izbrusis masinicom, traje sat vremena i to ako. Valjkom ili sprejem :S boju naneses za 15 mintua, osusi se. Poslije jos jedan sloj.
Nije to kvantna fizika. :)
ja sam na ljeto uređivala staru školsku klupu za kćer; bojala sam se brušenja jer je bila zaflekana i računala da će mi to uzeti većinu vremena
ali, pobrusila sam je za manje od pola sata, onim fenom, a bojala iduća dva dana :visi: :D
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

29 Feb 2012, 12:32

baja » wrote: ja sam na ljeto uređivala staru školsku klupu za kćer; bojala sam se brušenja jer je bila zaflekana i računala da će mi to uzeti većinu vremena
ali, pobrusila sam je za manje od pola sata, onim fenom, a bojala iduća dva dana :visi: :D
Pa kak dva dana? Nisi koristila valjak? Valjkom sam ogroman ormar prvi sloj boje za 3 sata stavila.
A boja u spreju mi je tek otkrice. :D
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

29 Feb 2012, 12:39

ombia » wrote:
Pa kak dva dana? Nisi koristila valjak?
nemoguće, klupa je starinska, puna nekih utora; ima u onom prostoru pod radnom površinom poseban odjeljak za pribor za pisanje :cerek:
s raspršivačima još nisam radila, ali planiram, svi ih hvale
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

29 Feb 2012, 13:00

baja » wrote: nemoguće, klupa je starinska, puna nekih utora; ima u onom prostoru pod radnom površinom poseban odjeljak za pribor za pisanje :cerek:
s raspršivačima još nisam radila, ali planiram, svi ih hvale
Za to bi ti dusu dao sprej, boja je bas za drvo, samo u spreju ima i mat i sjajna verzija, a ti se valjda kisticem po tim utorima zezala.
Kad sam otkrila te sprejeve samo sam isla po stanu i trazila zrtvu. :rofl:
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

29 Feb 2012, 14:51

ombia » wrote:
Za to bi ti dusu dao sprej, boja je bas za drvo, samo u spreju ima i mat i sjajna verzija, a ti se valjda kisticem po tim utorima zezala.
Kad sam otkrila te sprejeve samo sam isla po stanu i trazila zrtvu. :rofl:
Što bi tek da imaš penis...
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

29 Feb 2012, 21:20

vrrrlet » wrote:
Što bi tek da imaš penis...
Onda bi i zrtva bila sretna. :ne zna:
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

29 Feb 2012, 22:07

Maljala sam sama, ali da se primjetit da je amaterski rad, isto kao i za šivanje, našivanje i zašivanje gumba :o
Jednom sam popravila vešmašinu i tranzistor :mirko: (stari tip vešmašine, na programator, sad imam fancy uređaj koji javlja bliiip plink i ima displej - u to se ne bi pačala). Nisam uspjela popravit tranzistor kad se drugi put pokvario, ni peglu također :o al pokušala sam. Bila sam dodavala neke dijelove u komp, sad imam laptop i ne diram ništa :tuzni:
Mogu zamijeniti žarulju :rofl: i srediti grlo, ako je neka manja stvar i promijeniti osigurače (one starinske okrugle), sad imam ove moderne četvrtaste, još mi nije trebalo da naučim.
Mogu probušit ivericu i zid (ne betonski) :raspa:
Probala sam cijepat drva, al mi nije išlo, mogla bi da mi život ovisi o tome; mogu miješati cement na lopatu i cementirati nešto sitno - sumnjam da bi mogla npr. zacementirat tersu.
Sastavih fotelju i kauč (ok, kauč sam navela jer zvuči impersivno, u stvari je samo trebalo zašarafit nogice :zubo: )
Na autu znam promijeniti vodu za brisače, dodati antifriz, provjeriti i dodati ulje, zamijeniti žaruljice i gumu :raspa:

Imam svoje šarafcigere, kombinirke, imbus ključ, francuski ključ i čekić. Što bi mi još dobro došlo u kući?

Joj da :facepalm: revoltirana cijenom, htjela sam sama servisirati bojler. Plinski :facepalm: Neki su sugerirali da ima i jednostavnijih načina da umrem mlada, a i ipak je plin u pitanju, pa sam odustala.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

29 Feb 2012, 22:20

Ne znam zasiti gumb. Al znam :trep: pa napravi on. Uvijek neki on. :zubo:

Popravila si vesmasinu? :S
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

29 Feb 2012, 22:22

Image

poklon od sestre :D

ja se vama divim, ozbiljno. blue, ti znaš peglu popraviti? :S

ok, ja znam cijepati drva jer doma imam peć i kamin, pa je to opća kultura :zubo:
jednom sam pokušala uliti vodu u kiler( otišlo u ulje) i zamijeniti svjećice :facepalm:
prestala sam s tim. u biti, elektroniku puštam muškarcima.
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

29 Feb 2012, 22:28

Lijepo, imam i ja to doma. I busilicu i jos neke masine za koje ne znam cemu sluze. Samo uvalim u ruke kako je koje musko aktuelno. :zubo:
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

29 Feb 2012, 22:28

Pješčana wrote: poklon od sestre :D
Super poklon :S
Znači još trebam pilu, ispitvač i skalpel. I sviđa mi se ovaj čekić, moj nema ovaj krampić za čupanje vijaka s druge strane.
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

29 Feb 2012, 22:30

Pješčana » wrote: blue, ti znaš peglu popraviti? :S

ok, ja znam cijepati drva jer doma imam peć i kamin, pa je to opća kultura :zubo:
jednom sam pokušala uliti vodu u kiler( otišlo u ulje) i zamijeniti svjećice :facepalm:
prestala sam s tim. u biti, elektroniku puštam muškarcima.
Khm, ne znam :o Piše gore da nije uspjelo :o
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

29 Feb 2012, 22:32

inače, od cijelog poklona najviše koristim najveći šarafciger, za propuhivanje radijatora koji su svako toliko hladni :o :rofl:
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

29 Feb 2012, 22:33

blue » wrote: Super poklon :S
Znači još trebam pilu, ispitvač i skalpel. I sviđa mi se ovaj čekić, moj nema ovaj krampić za čupanje vijaka s druge strane.
A jesam se napregnula da sve ovo prepoznam na slici. :rofl:
jedino skalpela imam tri, treba pootvarati sve te pakete koje narucim. :zubo:
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

29 Feb 2012, 22:33

Blue, majstorica si i pol. Svaka čast :raspa:
Post Reply