Povrtlarstvo

Vrt, priroda, ekologija... - sve što raste, i treba da raste
User avatar
Vodena
Posts: 2100
Joined: 17 Sep 2011, 23:58

19 Feb 2012, 23:14

Image
malo se igram sa svojim fotkama :raspa:


User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

19 Feb 2012, 23:19

ciju!
hvala :cerek:
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

19 Feb 2012, 23:34

inače, pčele su mogu kupiti. jel zna tko nekog da prodaje čele?
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

20 Feb 2012, 01:11

Pješčana » wrote:brrrrrrrrr ja letim, aha ja sam jako bitan. :facepalm: :D
:cerek: Slatka si. :rofl:

Ali kako lete onim malim krilima (hvala na foto dokazu :cerek:) i onim debelim tijelima? Kako ne padnu? :cerek:

Gledala sam samo u baumaxu, ali nisu imali kad sam bila, potražim još pa ću te žicat ako ne nađem, hvala. :) Onaj u teglici mi je umro i osjećala sam se užasno krivo, ne želim prolazit smrt još jednog bosiljka. :(
ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

20 Feb 2012, 01:12

Pješčana » wrote:inače, pčele su mogu kupiti. jel zna tko nekog da prodaje čele?
Ja ne znam ali nagađam tko bi mogao znat. Kupila bi ih?
ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

20 Feb 2012, 01:37

razmišljam o ideji imanja košnice, da.

inače, mislim da mi je netko pričao da je vojska/nasa/nešto proučavala bumbare i na temelju njihovog tijela i gibanja sagradila neku vrstu letjelice
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

20 Feb 2012, 10:16

Vodena » wrote:sjemenke, možda imam ja, moram pogledat u zlatnu kutiju :misli:
:cerek: :D

sačuvaj štogod, iz zlatne kutije, i za mene :o

imala sam vrt, pravi pravcati vrt, u kojem su se kulture s godinama smanjivale uglavnom zahvaljujući neiskustvu i činjenici da osim vrta treba održavati i drugo raslinje po dvorištu
sad kad je održavanje dvorišta postalo rutina, planiram se vratiti poljoprivredi
nešto sam, ipak, naučila iz vlastitog iskustva, a podosta skupljajući tuđa iz prve ruke
rad na zemlji me opušta
iako je vrt propao, začinje stalno raste što po teglama, što po vrtu...

i da, pčele izumiru
trebali bismo svi nabaviti barem po košnicu :o
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

20 Feb 2012, 12:35

Pješčana » wrote:razmišljam o ideji imanja košnice, da.

inače, mislim da mi je netko pričao da je vojska/nasa/nešto proučavala bumbare i na temelju njihovog tijela i gibanja sagradila neku vrstu letjelice
Taj koji ti je to pričao ziher viđa eneloe na redovitoj bazi.
Već i ornitopter je žešća glupost, a bumbaropter nevjerojatna bedastoća.
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

20 Feb 2012, 14:46

Jok, išlo je ovako. NASA je godinama proučavala let bumbara i zaključila da, prema zakonima fiziku, bumbari ne mogu letjeti. Lete jer ne kuže aerodinamiku.
Barem tako kaže legenda koju rado prepričavaju motivejšnspikeri i lajfkauči.

ONTOPIC: U što pikate sjemenke???? Prošle godine sam se zajebala s nekom zemljom koju je proizvodio Zrinjevac, valjda od kompostiranih grana i trave iz zagrebačkih parkova. :mad:
Ni vlastoručno miksanje zemlje iz vrta, pijeska i komposta nije mi baš uspjelo.
S onom za sobne biljke ne mislim ni pokušavati.
Moram posijati te paradajziće, ali u što?
Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

20 Feb 2012, 17:16

ja si kupim vreću zemlje od 10 litara u MBM ili sličnom mjestu. pazi jer postoji zemlja, i postoji kompost u vrećama.
nije ni ovo drugo loše, ali ja pikam u zemlju. koju stavim u sve lončanice ikad i u žardinjere.
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

20 Feb 2012, 22:09

Leteća » wrote:
ONTOPIC: U što pikate sjemenke????
Ja sam mislila kupit vreću zemlje za cvijeće u bau dućanu. :D
ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
zeleni zub
Posts: 494
Joined: 29 Nov 2011, 01:35

20 Feb 2012, 22:51

Leteća » wrote: ONTOPIC: U što pikate sjemenke???? Prošle godine sam se zajebala s nekom zemljom koju je proizvodio Zrinjevac, valjda od kompostiranih grana i trave iz zagrebačkih parkova. :mad:
Ni vlastoručno miksanje zemlje iz vrta, pijeska i komposta nije mi baš uspjelo.
S onom za sobne biljke ne mislim ni pokušavati.
Moram posijati te paradajziće, ali u što?
Humus je papamobil među zemljom, odeš u šumu i pokupiš šta ima ispod listinca i to bi trebalo biti to. Ako Zrinjevac prodaje kompostirane grane i travu to je isto načelno dobra zemlja. Samo šta nekako ne vjerujem da je razlog neuspjehu zemlja.


Imam tablicu biljaka za susjedstvo i s periodima za sadnju. na kojoj se udaljenosti sade, koliko trebaju hrane. Mogu negdje uploadati ako tko hoće.
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

21 Feb 2012, 10:18

zeleni zub » wrote:
Humus je papamobil među zemljom, odeš u šumu i pokupiš šta ima ispod listinca i to bi trebalo biti to. Ako Zrinjevac prodaje kompostirane grane i travu to je isto načelno dobra zemlja. Samo šta nekako ne vjerujem da je razlog neuspjehu zemlja.


Imam tablicu biljaka za susjedstvo i s periodima za sadnju. na kojoj se udaljenosti sade, koliko trebaju hrane. Mogu negdje uploadati ako tko hoće.
Ma ne, baš je bila loša zemlja. Dio sadnica sam piknula u miks vrtne zemlje i pijeska i puno su bolje rasle. Možda je ovo iz parkova puno teških metala iz ispušnih plinova.

Šumsku zemlju mogu vrlo lako nabaviti (vidi mi lokaciju) samo ne znam koliko ona odgovara sadnicama povrća i začinskog bilja. Njima paše lužnatija zemlja, a za šumsku mislim da je prilično kisela. Jesi li je miksao s nečim?
Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

21 Feb 2012, 10:30

šumska zemlja je odlična! :klopa: za biljke
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

21 Feb 2012, 10:33

Pješčana » wrote:šumska zemlja je odlična! :klopa: za biljke
Ok, onda ove godine šumska zemlja. Ako nešto izraste, ti i zeleni zub dobit ćete kečap. :cerek:
Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

21 Feb 2012, 14:36

A kako se rješavate potencijalnih štetnika iz šumske zemlje?
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
kukuriku
Posts: 2447
Joined: 20 Sep 2011, 17:27

21 Feb 2012, 17:16

kuki » wrote: Ja sam mislila kupit vreću zemlje za cvijeće u bau dućanu. :D
meni je rečeno da se u zemlju za cvijeće ne sme saditi ono što je za papati. :ne zna:
jer da....nešto otrov nešto. :raspa:
Nek(v)arljiva.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

21 Feb 2012, 17:57

što onda svi ljudi koji po balkonima drže paprike i sl, imaju otrovnu hranu?
sumnjam.
isto tako, ne znam Elli na koje zle nametnike misliš :ne zna:
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

22 Feb 2012, 00:29

kukuriku » wrote:
meni je rečeno da se u zemlju za cvijeće ne sme saditi ono što je za papati. :ne zna:
jer da....nešto otrov nešto. :raspa:
Stvarno? Sva sreća da sam inertna. :o
ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

22 Feb 2012, 13:27

kukuriku » wrote:
meni je rečeno da se u zemlju za cvijeće ne sme saditi ono što je za papati. :ne zna:
jer da....nešto otrov nešto. :raspa:
Zna biti krcata umjetnim gnojivima i tko zna čime još, a osim toga nije idealna za povrće i začine (ph, sastav, itd)
Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

22 Feb 2012, 13:42

Pješčana » wrote: isto tako, ne znam Elli na koje zle nametnike misliš :ne zna:
Huh, čekaj časak. : kopa po sjećanju :
Sjećam se odnekud da se preporučivalo zemlju koja se za biljke donosila izvana zaliti kipućom vodom da bi se dotukli slučajno dovučeni kukci koji vole jesti korijenje, lišće, ili što god već.
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
Ruralna
Posts: 686
Joined: 20 Sep 2011, 18:36

23 Feb 2012, 13:42

Bios » wrote:Komarce tjeraju bosiljak i lavanda. Bar bolje mirišu od one spirale.
Imam na balkonu neko čudo čiji miris mi ljudi ne osjećamo, a komarci ga mrze iz dna duše. Moram nekako saznati kako se zove :misli:
Leteća » wrote:Jok, išlo je ovako. NASA je godinama proučavala let bumbara i zaključila da, prema zakonima fiziku, bumbari ne mogu letjeti. Lete jer ne kuže aerodinamiku.
To slično kažu i na početku Bee movie :zubo:
User avatar
*jezebel*
Posts: 1424
Joined: 20 Oct 2011, 13:56

23 Feb 2012, 16:10

ElliQuinn » wrote: Huh, čekaj časak. : kopa po sjećanju :
Sjećam se odnekud da se preporučivalo zemlju koja se za biljke donosila izvana zaliti kipućom vodom da bi se dotukli slučajno dovučeni kukci koji vole jesti korijenje, lišće, ili što god već.
ja sam cula da se zemlja malo prepece u rerni.
how can i believe in god when just last week i got my tongue caught in the roller of an electric typewriter?
vise nikad necu imat' samopouzdanja u druge ljude.
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

23 Feb 2012, 16:21

Da se svašta napraviti i s tim dućanskim lončanicama jer u njima nije jedna biljka nego više malih. Bosiljak i majčinu dušicu sam tako presadila u vrt i sasvim se fino primilo. Dušica je još živa.
Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

23 Feb 2012, 16:25

A još da i quote znam posadit, gdje bi mi bio kraj. :facepalm:
Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
Post Reply