Loše televizijske reklame

Filmovi, serije, sve što gledamo
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

20 Feb 2012, 18:57

Ne znam jel do mene, al to men to izgleda ko iz zla na gore. Čini li se vama da smo u zadnjih pola godine postali gadno erektilno disfunkcionalna nacija? Bokte, možda u krivo vrijeme gledam TV, al izgleda mi da bar 5% reklama otpada na ove...muške hidrauličke probleme.
Prvo mi bilo smiješno, a sad mi više i nije baš svejedno. Temu je isprovocirala ona reklama (ne znam naziv proizvoda-to mi na jedno uho uđe na drugo izađe) gdje vele da im te tablete za potenciju zasigirno ne sadrže nikakve kemijske supstance.
Mabogati? :confused:
Pa to je blesavo na tolko različitih nivoa da jednostavno čoek ne zna s koje bi strane prišo problemu.
Prvo, ako ne sadži, šta onda prodaješ-vakuum? I zoveš ga tableta?
Drugo, šta DORH koga vraga radi, šta ih ne pritegnu radi šarlatanstva, zar ne vide kako sami priznaju da prodaju maglu? Ma ni maglu, u magli bar nekih supstanci ima. (Sjeća li se ko epizode Nadrealista u kojoj prodaju lanjski snijeg? :zubo: )
Treće, dokle smo dogurali kad se takvo što može i reklamirat, jer to znači da oni misle kako će neko i nasjest na reklamu. Morebitno će bit i sav sretan što kupuje nešto bez kemijskih supstanci?
Čuj tableta, a bez kemijskih supstanci. Pa to je tako mio oksimorončić da zaslužuje par(sto)iljada kuna kazne.

Razmislite li kad o sloganima tih budalašćina koje reklamama zovu?

Dođe mi Ledo, nalupa par grafikona, metne zgodnu žensku u laboratorijskoj kuti i veli smrznuto je zdravo. Ponoviš 3x u sebi slogan i činiš se sam sebi glup što ne klikneš crveni gumbić na daljinskom.

Usput, ima ona neka reklama u kojoj kažu kladim se da nećeš promijeniti program. Nemam pojma za što je reklama jer čim je čujem ko oparena skačem po daljinski i mijenjam program. Oni će mene...oće malo sutra. :rozi: :zubo:

E kad sam već grafikone spomenula, Danone je prije par godina dobio sudski spor kad su ih tužili za nekakvo zamajavanje raje. :bonk: Riječ je o reklami za neki njihov jogurt, ide to i na našim televizijama, gdje tvrde da to njihovo čudo poboljšava rad crijeva, djeluje na mikrofloru i općenito daje sranju jednu sasvim novu dimenziju. Dobro pa nisu rekli da još i smanjuje potrošnju WC papira.
Uglavnom, zalijepili su i oni nekakav grafikon, da bi na kraju ispalo da sve (ono, baš sve) što tvrde da njihov jogurt radi-radi i svaki drugi jogurt. Jer je to do jogurtovisti, ne do Danonovitosti.
U obrazloženju presude rečeno je da se u reklami nigdje izričito ne navodi da Danone jogurt jedini&ekskluzivno&unikatno čini to što je na grafikonu prikazano. To što nikom živom nakon gledanja reklame taj manjak ekskluzivnosti glede blagotvornosti Danone jogurta neće past na pamet, to moš o čiviluk okačit.

Šta me još muči-ona upijajuća sredstva. E pa stvarno...ulošci, tamponi, Pampersice i odnedavno pelene za inkontinenciju iskaču bar 2x u svakom reklamnom bloku. Nije da se ja veselim evropskom prvenstvu samo radi nogometa, a jok, veselim se jer tad bar neću morat slušat da mi je žljebove na tamponu specijalno dizajnirala žena-ginekolog.
S druge strane, zaskočit će me reklame za Ožujsko pivo, bože mili, pa i Top Shop je bolji od te debilane. Muški zakoni...pa ono je strašno.
Karlovačko je imalo dobre reklame. Ona trojica u vrijeme svjeckog u Njemačkoj, znate oni što su tužno pogledavaki svoj žnjligaški stadion i uspoređivali ga s berlinskim...sasvim dobra serija reklama.

Šećer na kraju-lijekovi. Posebnu im čar daje onaj glas koji nam poruči da se za upute i detaljne informacije obratimo svom liječniku ili apotekaru...ono čudo što je snimano na 33, pa pušteno na 45 okretaja.
Serviraju nam iljade tableta protiv bolova, pa mi ko neke atrofirane hipohondrične mimoze izgledamo. Posebno glup slogan, opet ne znam čiji: za one koji nemaju vremena bit bolesni. (I to ponovite 3x, dosta je za shvaćanje nakaradnosti.)
Prije cca. 2 mjeseca sam vidjela neki očaj od reklame za neke tablete protiv bolova...žemska sa glavoboljom i zamagljenim televizorom na kom ide nogometna utakmica i slogan...za svaki gol po jedna tableta. Ne bi me iznenadilo da je isti genijalni um smislio i to i Muške zakone za Ožujsko. Imaju istu notu...degeneričnosti.

O Top Shopu bolje da šutim, oni su skroz van konkurencije. I onda mi oni manijaci iz kablovske ubace njihov program na listu. Života mi, čim naučim čemu služe svi oni gumbi na daljinskom (ima vremena, tek se godinu i po družimo), ima da to kodiram i zaboravim kod.

Inače...nije da ja mrzim reklame, ima ih i koje su mi odlične...al ovo nije tema o njima.

Daklem, žuljaju li neke i vas, te zašto i koje?
:zubo:


User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

20 Feb 2012, 19:04

Ih, da jel žuljaju. Ma više i ne žuljaju, jer sam zbog istih odustala i od televizije.
Sad jedino kad vidim da je dobar film na HTV pogledam jer znam da neće bit prekidan reklamama. Inače, nou vej.

A prvo bih masne kazne spičila onim Cilit bangovima, Jarovima, Arielima. :rigo:
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

20 Feb 2012, 19:20

Nije ni drugdje bolje, znali smo svojedobno raditi rejting najgorih reklama, vodio je ferero. :zubo:
Ikea ima super reklame. :S
Mene je to odbilo od gledanja tv-a.
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

20 Feb 2012, 19:36

Ja bi onu krmaču s tri važne omega tri činjenice sprašio krampom u blentaru 3 x 3 puta.
User avatar
dejzi
Posts: 4649
Joined: 17 Sep 2011, 23:30

20 Feb 2012, 19:39

Nerviraju me one reklame za čišćenje wc-a i kupaonica.
Jel baš moramo svaki dan gledat školjku kakvu ni kukina u najboljim danima nije bila i sve one silne bakterije koje se bore za opstanak? Fuj.
Hand over the chocolate and nobody gets hurt.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

20 Feb 2012, 19:43

prihvaćam ideju da su reklame karikirane, kratke i sadržajne. također, pretpostavljam da često nisam ciljana skupina :D
ali to širenje straha od prljave kose/bakcila posvuda/ sivog veša mi ide nakurac! Ispada da u prosječnoj kupaoni ne možeš proći do tuša, sve te zaskaču neki bakcili i bakterije.
tupelo, preskoči ovaj post, iznervirat ćeš se :D
nitko ne govori da naše tijelo ima imunosistem, koji rješava većinu toga.
da domestosi ubijaju naš imunosistem.
da pretjerano sterilna okolina nije zdrava.
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

20 Feb 2012, 19:44

Meni je najbolji onaj bosanski treš s nekakvom ćevap-kolom.
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

20 Feb 2012, 19:46

Pješčana » wrote:prihvaćam ideju da su reklame karikirane, kratke i sadržajne. također, pretpostavljam da često nisam ciljana skupina :D
ali to širenje straha od prljave kose/bakcila posvuda/ sivog veša mi ide nakurac! Ispada da u prosječnoj kupaoni ne možeš proći do tuša, sve te zaskaču neki bakcili i bakterije.
tupelo, preskoči ovaj post, iznervirat ćeš se :D
nitko ne govori da naše tijelo ima imunosistem, koji rješava većinu toga.
da domestosi ubijaju naš imunosistem.
da pretjerano sterilna okolina nije zdrava.
E pa nije bitno naše zdravlje, bitna je sloboda tržišta i prodavanje muda pod bubrege.
Almost Rosey
Posts: 2861
Joined: 18 Sep 2011, 15:31

20 Feb 2012, 20:29

Meni je prešs reklama gdje djeca čiste kupaonu Labudovim ( :misli: ) proizvodima jer su oni, kao, neštetni :facepalm:
User avatar
Zekoslawa
Posts: 15792
Joined: 18 Sep 2011, 20:01

21 Feb 2012, 00:03

A ona i njezina peril'ca? Kamenac svuda oko nas. Calgon, Calgonit, Calgonešto, važno da ne bude, božeprosti, kamenca.

Bijele mačke i ine beštije u reklamama za tariguz. Oni su sve mekši i mekši i sve više paze na nas, a ja samo vidim da je to sve skuplje bi skuplje i grublje i grublje i da nema do onoga iz dm-a. A na njemu nema bijele perzijske mace. Ništa. Samo neko stablo.

Naravno, posebno su mi srcu prirasle raznorazna crijeva koja se skupljaju, napuhnutosti, kakanje kod Karla i čvrsta pseća kakica, ali to je ionako već stoput prožvakana tema. Mislim, nije da ih to sprečava da nas i dalje zasipaju govnima.
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

21 Feb 2012, 01:42

Men super bilo kad sam na nekoj bosanskoj televiziji vidjela reklamu za Calgon. Sve je isto, jedino što ne pjevaju perilica dulje živi uz Calgon, nego vešmašina dulje živi uz Calgon. :rofl:
I da, isti onaj klinjo tamo ide kakati kod Damira. :rofl:
User avatar
ali
Posts: 4909
Joined: 22 Sep 2011, 10:31

21 Feb 2012, 01:44

Meni dođe da nazovem Agenciju za elektroničke medije i prijavim onu kad usred dana (ne iza 22 sata!) frajer kaže jebo te nema ništa na televiziji :o
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

21 Feb 2012, 01:46

Koja je ta? :zubo: Nisam čula ni vidjela. :ne zna:
User avatar
ali
Posts: 4909
Joined: 22 Sep 2011, 10:31

21 Feb 2012, 01:49

nina williams » wrote:Koja je ta? :zubo: Nisam čula ni vidjela. :ne zna:
Ne bih reklamirala :kava:

(jedna za internet)
Almost Rosey
Posts: 2861
Joined: 18 Sep 2011, 15:31

21 Feb 2012, 10:23

Pa cenzurirano je, pošetebe, čuje se biiip :o
User avatar
A.P.
Cactus
Posts: 1937
Joined: 17 Oct 2011, 18:34

21 Feb 2012, 10:45

Hvala bogu što ne posjedujem tv.
User avatar
Ze.
Posts: 1098
Joined: 17 Sep 2011, 21:26

21 Feb 2012, 10:49

Ne podnosim reklame organski. Ne gledam televiziju uopće.
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

21 Feb 2012, 22:02

Čitam temu i ne mogu se sjetit ni jedne reklame, osim ove nasilne za VIP što se vrti stalno - što će reć, ok je, ne tangiraju me, očito :D
Fora mi je jedna za Durex, sa youtubea - kad klinc vrišti u baca se u dućanu jer mu nisu kupili neku igračku :rofl:
User avatar
Zekoslawa
Posts: 15792
Joined: 18 Sep 2011, 20:01

24 Feb 2012, 23:38

A imate li vi svog malog iskonovca? :facepalm:
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

24 Feb 2012, 23:47

Zekoslawa » wrote:A imate li vi svog malog iskonovca? :facepalm:
meni je to dobra reklama :D
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

25 Feb 2012, 00:18

A iskonskog velikovca?
User avatar
Beta ženka
Posts: 1908
Joined: 17 Sep 2011, 23:40

25 Feb 2012, 14:17

Hear, hear za uvodni post!
A one reklame na radiju "Dragi/draga", gdje afektirano pričaju kako je negdje sniženje, žena nagovara muža, on se nećka, onda ona kaže nešto što njega uvjeri, i onda on oduševljeno kaže "hajdemo!" ili nešto u tom stilu. :facepalm:
Ze. wrote:Ne podnosim reklame organski. Ne gledam televiziju uopće.
:like:
Zadnjih godina slabo gledam TV, internet mi je dovoljan. :D
nina williams wrote:Men super bilo kad sam na nekoj bosanskoj televiziji vidjela reklamu za Calgon. Sve je isto, jedino što ne pjevaju perilica dulje živi uz Calgon, nego vešmašina dulje živi uz Calgon. :rofl:
I da, isti onaj klinjo tamo ide kakati kod Damira. :rofl:
Slovenska verzija: "Da pralni stroj bo dlje živil, dodaj Calgooon"
Zekoslawa wrote:
Naravno, posebno su mi srcu prirasle raznorazna crijeva koja se skupljaju, napuhnutosti, kakanje kod Karla i čvrsta pseća kakica, ali to je ionako već stoput prožvakana tema. Mislim, nije da ih to sprečava da nas i dalje zasipaju govnima.
Posebno je zanimljivo spominjati govna i "prožvakano". :rofl:
Uostalom dajem joj veliki kredit kad kazem da je Hrvatska moja domovina. Moja domovina je bila Jugoslavija. Hrvatska bez nje je sve ovo sto je sada - siroce na vjetrometini. (Aristocat)
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

25 Feb 2012, 14:20

Mrzim reklame.
Potpisi su za budale.
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

25 Feb 2012, 15:50

Stitch » wrote:Mrzim reklame.
Nikad od tebe lojalnog građanininina, elementu jedan subverzivni!
User avatar
aryna
Posts: 269
Joined: 30 Jan 2012, 15:30

25 Feb 2012, 17:23

Zekoslawa » wrote:A imate li vi svog malog iskonovca? :facepalm:
u meni ne čuči mala iskonovka :facepalm: iako sam si par puta pomislila da bi mi možda bilo zabavnije da još jednu malu sebe nosim u džepiću, nego da imam gomilu dosadnjakovića oko sebe. :zubo:
inače, to je super reklama za šizofreničare, mora da im je laknulo kad su to vidjeli.


definitivno su najgluplje reklame za deterdžente, izbjeljivače, odstranjivače mrlja, sredstva protiv kamenca, WC-osvježivače i sl.
onaj mali s "meni se kaka" koji onda spuštenih gaća uživa u mirisu WC osvježivača mi tak ide na živce (iako je inače sladak). i ona djeca koja čekaju u redu u stanu svog frenda da se pokakaju. :facepalm:

a oni naši domaći krebili u reklamama za pivo, šta uopće reći. :rolleyes:
tko bi s njima popio pivo, čak i u slučaju da je za pol sata smak svijeta... osim oni jedan s drugim.
"Čim sam vidio tvoju facu, znao sam da si to ti" (?!?!)
Post Reply