Aromaterapija je štetna??

Jeremijin dispanzer
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

17 Feb 2012, 14:21

Zgrozilo me ovo:
http://www.sciencedaily.com/releases/20 ... 122200.htm

Uglavnom, ispada da u salonima za masažu koji se služe eteričnim uljima ima više otrova u zraku.

Nisam neki ljubitelj alternative, ali aromaterapija mi se uvijek činila prilično zgodnom - dodavala sam eterična ulja u mirisne lampe, ulja za masažu, kremice, onaj visuljak za auto... Kad se prehladim inhaliram eukaliptus, metvicu ili čajevac, a ljeti se protiv komaraca mažem mješavinom eteričnih ulja. Znam da eterična ulja nisu dobra za astmatičare, ali ovo... WTF?


Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
JPK
Posts: 2096
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

17 Feb 2012, 14:32

Baš je čudno i neviđeno da se za neku šarlatansku pizdariju utvrdi da je štetna!
Biti i mniti svemiropolisno
User avatar
A.P.
Cactus
Posts: 1937
Joined: 17 Oct 2011, 18:34

17 Feb 2012, 15:04

Ja sam nakupovala onih mirisnih pizdarija za auto zato da miriši na to, a ne na motorno ulje.

Također imam ona ulja koja se otapaju u vodi iznad vatre zato što lijepo mirišu. To ne djeluje na glavobolju i stres nikako, eventualno negativno ako je miris preintenzivan, a prostorija zatvorena (znalo mi se dogodit, pritom pomaže prozračivanje prostorije od čega glavobolja odmah i prođe).

Jebeš aromaterapiju.
User avatar
kukuriku
Posts: 2447
Joined: 20 Sep 2011, 17:27

17 Feb 2012, 15:09

ja znam da mene u kozmetičkim salonima u kojima rade ta aroma-sranja, uvijek zaboli glava.
nemoš se ni oddlakavit bez glavobolje.
Nek(v)arljiva.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

17 Feb 2012, 15:09

Nisam nikad "brijala" na aromatarepiju, one mirisne štapiće, svijeće i slično.
Najviše iz razloga što imam njuh k'o lovački pas i smeta mi svaki miris koji je preintenzivan.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
JPK
Posts: 2096
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

17 Feb 2012, 15:12

Pa, to je ista klasa spojeva koja daje onaj prekrasan miris benzinu i ljepilima. :D
Biti i mniti svemiropolisno
User avatar
kukuriku
Posts: 2447
Joined: 20 Sep 2011, 17:27

17 Feb 2012, 15:13

JPK » wrote:Pa, to je ista klasa spojeva koja daje onaj prekrasan miris benzinu i ljepilima. :D
ali ja obožavam miris nafte. obožavam!
Nek(v)arljiva.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

17 Feb 2012, 15:13

ja kao i Afrika stavljam u auto ono eterično ulje, izvorni hrvacki proizvod.

bolje miriši nego auto :o
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
A.P.
Cactus
Posts: 1937
Joined: 17 Oct 2011, 18:34

17 Feb 2012, 15:18

Ono žuto vanilijino drveće mi je najdraže :lux:
Mater mrzi vaniliju, al ćaća je nabavio nekakvo eterično sranjce u spreju s vodom, sad miris nikad neće izać iz auta :E
User avatar
*jezebel*
Posts: 1424
Joined: 20 Oct 2011, 13:56

17 Feb 2012, 15:25

a bokte, k'o da je rijec o formaldehidu. :rolleyes:

aromaterapija je krasna stvar, ali ulja (i klijenta) treba jako dobro poznavati i paziti i na kvalitetu i na doziranje. ne bih voljela raditi u salonu, na neka ulja sam preosjetljiva (dermatitis) i moram paziti na sastav kozmetike. dugotrajna izlozenost lavandi bi me vjerojatno poslala na bolovanje. :rofl:

''svijece'', osvjezivace zraka za automobil i razne patvorine u bocici ne bih uvrstila u ozbiljnu aromaterapiju. normalno da vas boli glava.

mene smetaju konvencionalni parfemi, od te sintetike mi uvijek bude mucno ili me boli glava ili mi miris jednostavno ne sjeda. sto se tice parfema koji sadrze etericna ulja (mislim na parfeme koji spadaju u prirodnu kozmetiku, ne na one u koje su uvrstili samo komponente eter.ulja, recimo, pola litre linalola), uglavnom su mi se svidjali, cak i oni mirisi za koje bih inace rekla da nisu za mene.
Last edited by *jezebel* on 17 Feb 2012, 15:36, edited 1 time in total.
how can i believe in god when just last week i got my tongue caught in the roller of an electric typewriter?
vise nikad necu imat' samopouzdanja u druge ljude.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

17 Feb 2012, 15:33

Jedini miris za auto koji mogu podnijeti je onaj najobičniji, zeleni bor.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

17 Feb 2012, 15:37

Jeze je to lijepo napisala.
K tome to sto me izgnijece dvije krhke a zilave azijatkinje jednom mjesecno s tim uljima ne znaci da cu umrijeti. Jedino mozda od ljepote i opustenosti. Svijece imam obicne, a uljnu lampicu nisam palila sto godina, no volim primavera ulja.
Kako je osobama koje rade po citave dane s tim. :ne zna:
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

17 Feb 2012, 15:47

Morticia » wrote:Nisam nikad "brijala" na aromatarepiju, one mirisne štapiće, svijeće i slično.
Najviše iz razloga što imam njuh k'o lovački pas i smeta mi svaki miris koji je preintenzivan.
Mda, a mirisne štapiće je pušila moja majka. :kava:
Pješčana » wrote:ja kao i Afrika stavljam u auto ono eterično ulje, izvorni hrvacki proizvod.

bolje miriši nego auto :o
Ja u auto stavljam benzin. Isto odlično miriše.
Morticia » wrote:Jedini miris za auto koji mogu podnijeti je onaj najobičniji, zeleni bor.
Ne sjećam se da smo pušili bor u autu. :misli:




Inače, meni je zlo u Dm-u od svih tih isparenja kozmetičkih proizvoda. Glavno da se u kafićima i klubovima ne smije pušiti, ali to što je trgovina kozmetičkih proizvoda puna kozmetičkih proizvoda to nikomu ne smeta.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

17 Feb 2012, 15:52

:rofl:

Pa nisam rekla da baš nikad neću zapaliti nešto tako, ali nisam neki frik za te stvari. :zubo:

Joj, jesi mi ti ono jebo mamicu kad sam ti donijela onu kutijicu punu nekih mirisnih sranja? :rofl: :rofl: :rofl:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
*jezebel*
Posts: 1424
Joined: 20 Oct 2011, 13:56

17 Feb 2012, 15:53

vrlete, pa u kaficima je najbitnije da ima cuge. :D meni nije zlo u dm-u. kad bi se barem desilo da tamo ostanem zakljucana preko noci... :cerek: :o

ali mi je uzasno zlo kad prolazim kraj lusha, osjetim ga vec na udaljenosti od trideset metara. treba ih zatvorit' zbog zagadjivanja mirisom. jel' se to moze? :misli:
Last edited by *jezebel* on 17 Feb 2012, 15:55, edited 1 time in total.
how can i believe in god when just last week i got my tongue caught in the roller of an electric typewriter?
vise nikad necu imat' samopouzdanja u druge ljude.
User avatar
kukuriku
Posts: 2447
Joined: 20 Sep 2011, 17:27

17 Feb 2012, 15:55

vrrrlet » wrote: .... Glavno da se u kafićima i klubovima ne smije pušiti, ali to što je trgovina kozmetičkih proizvoda puna kozmetičkih proizvoda to nikomu ne smeta.
vrlet, odavno ti nisam rekla da te volin. :cerek: :cerek: :cerek:
Nek(v)arljiva.
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

17 Feb 2012, 16:02

Morticia » wrote::rofl:

Pa nisam rekla da baš nikad neću zapaliti nešto tako, ali nisam neki frik za te stvari. :zubo:

Joj, jesi mi ti ono jebo mamicu kad sam ti donijela onu kutijicu punu nekih mirisnih sranja? ::rofl:
Ne, odmah sam vidio da je to vrlo zgodna drvena kutijica u kojoj se mogu držati razne tvari. :cerek: I koja će desetljećima imati onaj fini miris drva koje je pokupilo neku aromu. A za mirisna sranja sam znao da će veseliti brata (da, on to voli, i depilira se ispod pazuha, a kao je neki mačo, hihi), pa je i meni bilo drago. Jedino sam ga zamolio da se veseli kada ja nisam doma, jer mene od toga boli glava.
*jezebel* wrote:vrlete, pa u kaficima je najbitnije da ima cuge. :D meni nije zlo u dm-u. kad bi se barem desilo da tamo ostanem zakljucana preko noci... :cerek: :o

ali mi je uzasno zlo kad prolazim kraj lusha, osjetim ga vec na udaljenosti od trideset metara. treba ih zatvorit' zbog zagadjivanja mirisom. jel' se to moze? :misli:
Nije ni meni zlo na zadimljenom koncertu, pa su ih opet ukinuli. A DM i Mekdu nisu ukinuli. :o
kukuriku wrote:
vrlet, odavno ti nisam rekla da te volin. :cerek:
Je, ima već skoro tjedan dana. :cerek:
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
Post Reply