Dalmoši/Tovari

Sve od javnog i tajnog interesa
Mulica
Posts: 3313
Joined: 18 Sep 2011, 20:59

08 Feb 2012, 20:12

Silajn » wrote:Stoga, nemoj mi još ti počinjat s tim "što ste izlazili, majku vam glupu" :gaah:
ja to uopće nisam rekla! :zubo:

ja sam rekla da je kerum kriv u svim slučajevima, bio radni dan ili neradni dan! jer ako je neradni dan, nedalmatinci seru kako smo lijene trutine koje zbog par cm snijega ne idu radit! ako je radni dan, kerum je kriv jer ljudi moraju van na snijeg!

ja se u potpunosti slažem s tobom da ljudi moraju van! meni je u petak izjava jure šundova 'ne izlazite ako nije potrebno' bila presmiješna! :S snijeg u splitu, najveći u zadnjih 50ak godina, a mi nećemo van? pa jebote, ne vidimo snijeg nego jednom u 3 godine i najbolje da ćemo stat zaključani u kući kad on padne! :S

da, slažem se da je snijeg tribalo počistit i da se tribalo bolje organizirat, al stvar je u tome da mi niti nemamo ralica koliko je potrebno za počistit čitav grad u jednu večer! zašto bi i imali? da bi mogle 3 godine stat i trunut i da bi se trošilo na n jihovo održavanje...pa kad padne snijeg za 3-4 godine da one budu spremne!
isto tako, neradni dan...pa jebote, ko će ljude vodit na posao po snijegu? nemamo tramvaj i ne možemo ga imat! autobusi nemaju zimske gume ni lance...jer je to nepotreban trošak! :ne zna:


sve što ja hoću reć - kako god okreneš, što god da je učinjeno i na koji god način - kerum bi bija kriv! :S


meg ti je glupa!!! :xlux:
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

08 Feb 2012, 20:20

AdMulica » wrote:
sve što ja hoću reć - kako god okreneš, što god da je učinjeno i na koji god način - kerum bi bija kriv! :S
Pa moraju ljudi negdje istresti frustracije. Di će ako neće na forumu i kerumu. Kerum s malim k jer više nije riječ o osobi nego fenomenu.
Kerum jest idiot, ali ono što je meni fascinantno je koliko se ljudi njime bave. Evo, mi u Zadru smo jedva svjesni svog gradonačelnika. A nije da je nešto pametniji od Keruma ni bolji. Samo nije toliko otvoren. :ne zna: Kerum je postao kao nekakva pinjata. Udri da ti bude lakše. Da se osjećaš socijalno osviješten. Kao da je prvi idiot u državi i kao da takvih nikad nije bilo pa se čudimo ko pura dreku i svaki jebeni dan Kerum po svim vijestima. Dajte mu lopatu u ruke, namlatite ga lopatom, što već, ali te analize Keruma na svakom koraku su više zamorne. Ja ne živim u Splitu, ali toliko sam se naslušala o tom čovjeku da je ovo već smiješnije nego kad Dežulović dvadeset godina govori o Thompsonu. Ekstremni desničari vs. ekstremni ljevičari. :S
User avatar
elma
Posts: 3104
Joined: 02 Feb 2013, 01:33

08 Feb 2012, 20:23

Na prognozi nije bila najavljena mogućnost snijega u Splitu? (Ne zajebavam, nisam pratila uopće.)
User avatar
Bios
slučajna nakupina stanica
Posts: 1755
Joined: 18 Sep 2011, 09:08
Location: U pokretu...

08 Feb 2012, 20:29

Naravno da je. To ti je kao u filmovima katastrofe kad par nadobudnih upozorava nadležne o mogućoj kataklizmi, a ovi ih proglase idijotima, pa nastane sranje.
Maštam ... :lux:
Jebeš čovika koji nije reka i poreka.
User avatar
Ruralna
Posts: 686
Joined: 20 Sep 2011, 18:36

08 Feb 2012, 20:51

Ajvi » wrote:Naravno da je. To ti je kao u filmovima katastrofe kad par nadobudnih upozorava nadležne o mogućoj kataklizmi, a ovi ih proglase idijotima, pa nastane sranje.
Ah, lajkam te filmove katastrofe :zubo: Kako se zvao onaj kad je otac išao po sina u New York, a sin se od ledenog doba sakrio u knjižnicu i palio knjige da se ugrije. Pored drvenih polica :zubo:
User avatar
ali
Posts: 4909
Joined: 22 Sep 2011, 10:31

08 Feb 2012, 20:59

AdMulica » wrote:
ja sam rekla da je kerum kriv u svim slučajevima, bio radni dan ili neradni dan! jer ako je neradni dan, nedalmatinci seru kako smo lijene trutine koje zbog par cm snijega ne idu radit! ako je radni dan, kerum je kriv jer ljudi moraju van na snijeg!
Pa lijene trutine su oni kojima je posao da se brinu da grad funkcionira, a grad ne funkcionira.
Nije trebao on ić osobno lopatat, ali nije baš ni normalno da se danima pravi da ga se sav taj iznenadni kolaps nimalo ne tiče.
(ne samo on, nego i drugi koji su zaposleni u Gradu i gradskim službama)
Tko je to sve trebao organizirati? Tko je trebao dignut telefonske slušalice i izgovoriti par rečenica?

Daj reci onda koji je njegov posao, ako nema razloga da ga se smatra djelomično odgovornim za stanje :ne zna:
User avatar
Vodena
Posts: 2100
Joined: 17 Sep 2011, 23:58

08 Feb 2012, 21:07

Ruralna » wrote:
Ah, lajkam te filmove katastrofe :zubo: Kako se zvao onaj kad je otac išao po sina u New York, a sin se od ledenog doba sakrio u knjižnicu i palio knjige da se ugrije. Pored drvenih polica :zubo:
Costner?? :misli:
User avatar
Ruralna
Posts: 686
Joined: 20 Sep 2011, 18:36

08 Feb 2012, 21:09

Vodena » wrote:
Costner?? :misli:
Nije!
Na ovog mislim http://www.imdb.com/title/tt0319262/

Baš je prikladan :zubo:
User avatar
klonka
Posts: 2801
Joined: 17 Sep 2011, 22:00

08 Feb 2012, 21:14

To je onaj kad ih napadaju oni vukovi? :S :S :S I meni je taj danas pao na pamet!


Pala mi je na pamet i Cesta, ali nadam se da do toga još nećemo doći. :o
gonj špadi
User avatar
Ruralna
Posts: 686
Joined: 20 Sep 2011, 18:36

08 Feb 2012, 21:31

klonka » wrote:To je onaj kad ih napadaju oni vukovi? :S :S :S I meni je taj danas pao na pamet!


Pala mi je na pamet i Cesta, ali nadam se da do toga još nećemo doći. :o
Meni je Cesta pala na pamet u subotu :o
Večer, hodam po pustim, hladnim ulicama u potrazi za bankomatom, svi prazni, a ja samo hoću malo keša da odem na večeru s društvom.
I mislim se, jebote, jedan dan snijega, ceste nula, nema para, dućani poluprazni, pa kako bi mi ostali živi da nas zbilja zadesi neka katastrofa :misli: Ubila bi se s onim jednim metkom što ga je čuvao cijelo vrijeme. Volim McCarthya :cerek:
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

08 Feb 2012, 22:10

klonka » wrote:
Vrrrlete, da, iz mene vrište kompleksi nakon što pet dana slušam i čitam kako su Splićani lijeni i retardirani. Da hrpetina komentatora ne misli ozbiljno, možda bih se i nasmijala.


I nemoj tako, čistila sam snijeg. Ispred svoje kuće. U Zagrebu. :zubo:
Pa i jesu. Po čemu su to oni drugačiji od drugih građana Hrvatske? :govor mržnje:

Mogu te jednom gledati kako čistiš snijeg? :D
Silajn » wrote:
Što imaš u planu? :kokice:
Ma ništa, zamišljam scenu. :D Prvo je komadu leda objasnio njegovo porijeklo i strukturalne osobine, s osvrtom na spoznajnu teoriju, zatim je održao kraće predavanje iz fizike stalnim posjetiteljima birca, uračunao faktor vjetra, te fulao, za što je već u letu imao spremno racionalno objašnjenje koje otkljanja ikakvu sumnju u točnost njegovih proračuna, a postavlja pitanje smisla bitka svih prisutnih, pa se čak i pas zamislija.
MightyMe » wrote:Ide snješko :lux:
Image
Ok, sad znamo otkud nick. :D
AdMulica » wrote:
ja sam počistila snijeg pred portunom u subotu
i posula sa krupnom soli :mirko:

i snješka napravila ! :xlux: al su mi ga ubili :(
Što su mu učinili? To je sigurno bila banda. :bora lee:
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
MightyMe
Posts: 5232
Joined: 07 Oct 2011, 15:32

08 Feb 2012, 22:15

vrrrlet wrote: Ok, sad znamo otkud nick. :D
:rofl: :rofl:
Što su mu učinili? To je sigurno bila banda. :bora lee:
Moga su, nakon što smo ga premjestili na centar obližnjeg igrališta, ukrali, ali doslovno. Samo su mu temelji ostali, ostatku ni traga ni glasa. :tuzni:
User avatar
Silajn
Posts: 1518
Joined: 19 Sep 2011, 10:25

08 Feb 2012, 22:48

Mulice, dijelom i ex, Kerum je gradonačelnik. Prvi čovjek jednog grada u kojem se ljudi tretiraju kao smeće više nego u bilo kojem drugom gradu u Hrvatskoj. E sad, na ovom se topiku već pričalo zašto ljudi ovdje tako rado jedu govna (Mulice, nekak imam dojam da to sasvim dobro razumiješ, od ovo malo što te čitam, ne bih se čudila da se tu i tamo zahihoćeš tom debilu), no to ćemo preskočiti ovom prilkom.
Kerum, kao gradonačelnik grada Splita, imao je mogućnost umanjiti štetu. Ako su ljudi danas (srijeda) mogli porazbijati led po ulicama, mogli su i u subotu. Ako je danas ekipa iz Lavčevića mogla bacati nulu po pločnicima (uz komentar "da vas ne bi bilo 1000 sutra u bolnici"), mogla je i u subotu. To što je tek danas, u srijedu, organizirana nekakva civilna inicijativa koja čisti prvenstveno je krivnja gradonačelnika Željka Keruma, indolentne budaletine, te njegovog redikuloznog pobočnika Šundova koji nije u stanju ni lopate nabavit.
SVE što oni nisu napravili, a POSAO im je, izravno je UZROKOVALO da ljudi najebu.

Je l' sad jasno?

Drugo, ponavljam, nezainteresirana idiotčina od gradonačelnika je imala bogovsku priliku za samopromociju. Da je on ili njegova nesposobna nećačka svita dala par praktičnih uputa građanima (što nije "nemojte izlaziti iz kuća"), Splićani bi riješili situaciju za koju nisu bili spremni. I zabavili se pritom.

Sad pokušaj dalje pravdat govno idiotskim floskulama da bi on bio kriv ovako ili onako :kava:
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

08 Feb 2012, 22:54

m.za » wrote: Pa lijene trutine su oni kojima je posao da se brinu da grad funkcionira, a grad ne funkcionira.
Nije trebao on ić osobno lopatat, ali nije baš ni normalno da se danima pravi da ga se sav taj iznenadni kolaps nimalo ne tiče.
(ne samo on, nego i drugi koji su zaposleni u Gradu i gradskim službama)
Tko je to sve trebao organizirati? Tko je trebao dignut telefonske slušalice i izgovoriti par rečenica?

Daj reci onda koji je njegov posao, ako nema razloga da ga se smatra djelomično odgovornim za stanje :ne zna:
Jasno je da je nepotreban trošak u Splitu organizirati stalnu zimsku službu. Međutim, jedan grad te veličine bi na najavu ovolikog sranja, koje u Europi bijesni već dva tjedna ubijajući i trgajući ljude, te nakon što smo nekoliko dana ranije upozoreni da isto slijedi nama, čak i u Splitu, štoviše, osobito u Splitu, mogao kupiti nekoliko zimskih guma i kompleta lanaca za autobuse, za par bitnih linija - od centra prema Solinu, Kaštelima, Trogiru i Omišu, prema bolnicama, na glavnim gradskim prometnim arterijama, te se moglo pitati Zagreb da pošalje desetak ralica unaprijed, a ne ukasno, moglo se informirati građane kako da se ponašaju, reći im da su obavezni počistiti pločnik ispred svojih zgrada, moglo se kupiti par šlepera soli (to je mogao kupiti iz svog dućana, budaletina, sad mu je odjednom problem sjetiti se da je lopina), moglo se kupiti tisuću drvenih lopata.

Kako su u Sinju očišćene ceste? Sinj ima podno grijanje cesta? Zapravo, kvotam tebe jer se duboko ne slažem da on osobno nije morao čistiti snijeg. Morao je, upravo zbog geste, trebao je povesti svoje sugrađane i dati im poruku zajedništva, rada za opće dobro, brigu jednih za druge, i ostale kurce koji priliče trenutku. Ako je mogao Jambo, ako je mogao ministar Matić, može i Rumke.

Meni je fora kada idem po ovoj odvratnoj bljuzgi, i dođem do dijela koji je netko jebeno počistio (većinom odrade posao da ne dobiju kaznu, ali može to i bolje :D ). Taj lik je to učinio i za mojih dvadeset koraka, i hvala mu. Život mi se naime, sastoji od koraka, a nije dobro gaziti po bljuzgi i leševima.

Pa kad sam vidio fotku Rive pet dana nakon početka, nisam mogao vjerovati da ni gradske službe, niti vlasnici kafića, niti građani sami od sebe nisu napravili barem dva metra široku stazu i posuli je solju.

U Jaski su prije par tjedana imali natjecanje u sanjkanju, a tada još nije pao snijeg i zima je glumila rano proljeće. Donijeli su kamionima snijeg sa Sljemena. Gdje isto nije bilo snijega, nego su napravili umjetni. Pa ako se u Jaski iz pizdarije da napraviti sanjkalište da ne propadne tulum, ako mi uspješno glumimo skijalište na ovoj našoj planinici da bi sirotinja poput mene koja nema za Austriju imala gdje skijati, onda bi Split trebao poduzeti slične korake. Pitanje je zašto Split nema neku pizdariju svaki tjedan poput tog plešivičkog seoskog sanjkališta (mogli bi se sjurivati niz Marmontovu i skakati biciklima u more, ili recimo ovaj tjedan su mogli imati otvoreno prvenstvo Splita u skijanju niz Marjan), ali dobro, ako Split misli da samo treba postojati da bi bio dobar turistički grad, vaša stvar.

A pitanje zašto Split jednostavno umre i polomi noge kada se dogodi ovako nešto nije pitanje nekog lijepog koncepta, mašte i želje, nego nasušno pitanje funkcioniranja grada. Netko se dolje već previše godina pravi debil, izbori se shvaćaju kao poligon za debiliranje, a ljude koji se nešto trude i nastoje proglašava se idiotima i ismijava, pogotovo ako volontiraju. Ovo nisu riječi sjebanog iskompleksiranog purgera, ja Split obožavam i ovakav, ovo su riječi vašeg sugrađana. :D
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
Vodena
Posts: 2100
Joined: 17 Sep 2011, 23:58

08 Feb 2012, 22:57

:S :S

Na tren sam pomislila svaka ti dala! :cerek:
User avatar
Playlife
Posts: 314
Joined: 17 Nov 2011, 21:40

08 Feb 2012, 22:59

isuse bože :D

kerum je gradonačelnik. isuse kakav oksimoron :D sve šta je on napravija je: proglašen sniježni dan i nakon 300 polomljenih i prvih prozivki je reka da je njemu ovo sve smišno, da šta mi mislimo kako ljudi u sibiru žive na 3m snijega :s

on nije moga odledit ništa, ali se mogla šteta umanjit. moglo je bit 200 polomljenih, a ne 700. u mom kvartu su se 2 žele polomile zato jer su morale na posao, a ne na grudanje. zašto vojska tek 4-5. dan čisti prilaz bolnici? zašto, o zašto? zašto kerum nije u splitu?

kerum je takva klaunčina da je to prestrašno. još uvik živim u uvjerenju da je on posljedica ruganja građana splita. ne želim virovat da su ljudi svjesno glasali za njega u uvjerenju da će biti bolje. zato dajem ovom gradu drugu šansu, a dotad nabijem na kurac keruma i njegovu seku kravetinu zajedno sa idiotskim nećacima i sve one koji će opet glasat za njega. a ako opet dobije izbore, odselit ću se odavde u tri pičke materine.
User avatar
Vodena
Posts: 2100
Joined: 17 Sep 2011, 23:58

08 Feb 2012, 23:01

Pa skinite ga više!! :raspa:

Ja se bojim ak napravi onaj apsurd od kipa da ćete se Njemu molit da očisti snijeg ako ikad više padne.

Ja bi malo one ribe sa Paga. Fali mi ribarnica u ovom mom seocetu. :mama:
User avatar
Beta ženka
Posts: 1908
Joined: 17 Sep 2011, 23:40

08 Feb 2012, 23:04

Kad već trpate filmove - dobro je dok ne dođe do ovakvih bizarnosti:



:zubo:
Uostalom dajem joj veliki kredit kad kazem da je Hrvatska moja domovina. Moja domovina je bila Jugoslavija. Hrvatska bez nje je sve ovo sto je sada - siroce na vjetrometini. (Aristocat)
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

08 Feb 2012, 23:05

kakvi se sad nećaci spominju svako toliko?
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Playlife
Posts: 314
Joined: 17 Nov 2011, 21:40

08 Feb 2012, 23:09

kad već mećemo klipiće; dame i gospodo, vaš gradonačelnik:
Mulica
Posts: 3313
Joined: 18 Sep 2011, 20:59

08 Feb 2012, 23:10

ex anais » wrote: Kerum jest idiot, ali ono što je meni fascinantno je koliko se ljudi njime bave.
pa bave se njime jer je idiot :ne zna:
Evo, mi u Zadru smo jedva svjesni svog gradonačelnika. A nije da je nešto pametniji od Keruma ni bolji. Samo nije toliko otvoren. :ne zna:
joj daj...ne može bit gluplji od keruma nikako! nema te šanse! jebote, ja kad čujem ovog redikula da nešto govori za javnost, nije mi jasno koji kurac mu ne nabave glasnogovornika, nek on govori umisto ove seljačine! kerum čin zine, priča pizdarije! :rolleyes:
Kerum je postao kao nekakva pinjata. Udri da ti bude lakše. Da se osjećaš socijalno osviješten. Kao da je prvi idiot u državi i kao da takvih nikad nije bilo pa se čudimo ko pura dreku i svaki jebeni dan Kerum po svim vijestima.
pa to ja govorim! on je glup, on je debil, on ne bi triba bit gradonačelnik jer ne zna vodit grad...al jebote, svejedno ne moš njega za sve krivit! al eto, obzirom koliko je glup, svi udaraju po njemu ko po pinjati! jer ne znaju na koga će, pa amo na debila! :ne zna: i za svaku pizdariju u ovom gradu je kerum kriv!
meg ti je glupa!!! :xlux:
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

08 Feb 2012, 23:14

Pješčana » wrote:kakvi se sad nećaci spominju svako toliko?
Nevenka je lupetala o tome da oni koji ne mogu sami čistit snijeg (hint: stati i bolesni) sigurno imaju djecu pa nek im počiste, e, al za to je trebalo gradit dobre odnose s djecom, ako nemaju djecu onda imaju nećake za lopatanje :serek:
User avatar
Playlife
Posts: 314
Joined: 17 Nov 2011, 21:40

08 Feb 2012, 23:15

mulice, ako je glup i nesposoban vodit grad onda ima moralnu odgovornost podnit ostavku i tu poziciju prepustit sposobnijima.

najbolje da on bude tu di je, svako malo nešto provali, grad uredno propada, a svi mi da šutimo? :ne zna:
User avatar
Silajn
Posts: 1518
Joined: 19 Sep 2011, 10:25

08 Feb 2012, 23:16

Mulice, naravno da nije sve kriv. Ali, trenutno je kriv, kao prvi i najkrivlji, za to što je na sva vodeća mjesta u gradu postavio familiju, nekvalificirane, kriminalce, narkomane, umirovljenike i ljude koji ne znaju tko je Aristotel a vode kazalište..., čime sprječava gomilicu sposobnih, pametnih i dobronamjernih da u ovom gradu žive i djeluju.
No, da ti pojednostavim: za konkretnu situaciju je zakonski odgovoran. Sad je samo pitanje hoće li kurcobolja raznih mulica u ovom gradu biti jednaka njegovoj za grad, pa prođe lišo.
Mulica
Posts: 3313
Joined: 18 Sep 2011, 20:59

08 Feb 2012, 23:16

m.za » wrote: Pa lijene trutine su oni kojima je posao da se brinu da grad funkcionira, a grad ne funkcionira.
Nije trebao on ić osobno lopatat, ali nije baš ni normalno da se danima pravi da ga se sav taj iznenadni kolaps nimalo ne tiče.
(ne samo on, nego i drugi koji su zaposleni u Gradu i gradskim službama)
Tko je to sve trebao organizirati? Tko je trebao dignut telefonske slušalice i izgovoriti par rečenica?

Daj reci onda koji je njegov posao, ako nema razloga da ga se smatra djelomično odgovornim za stanje :ne zna:
krivi su svi, kriv je čitav grad!
da se razumimo, znam nebrojeno ljudi koji su mislili 'je, past će snig, ko šta ga svake godine najavljuju pa padne'...a tu spadam i ja! ja sam tribala u petak radit, u četvrtak šefice nisu uopće spominjale mogućnost snijega, kao 'ako padne snijeg, ne tribaš dolazit'...jer svake godine najavljuju snijeg pa on ne padne! tako je i ove godine brdo ljudi u petak ujutro ostalo zatečeno!

a pred 6-7 godina je isto pao snig u splitu, koji je bio najavljivan, i nije ništa strašno bilo! ja sam sutradan imala kolokvij, na koji sam uredno išla, ceste su bile čiste - auta koja su prolazila su sve očistila...i niko se na ništa nije žalia! razbijenih ruku i nogu je bilo, naravno...al niko nije diza buku!

vjerujem da ove godine niko nije očekivao snijeg od 25 cm...neviđen zadnjih 50 godina!

a sve i da jesmo očekivali...nije samo kerum kriv kriv je čitav grad...o keruma, šundova, nevenke koze bečić, svih onih koji side u općini...pa do mog susida koji nije imao lopatu da bi počistio pred portunom, nego je posuđivao kod nas! :ne zna:

al da...kad triba po nekome udrit, udri po kerumu! ljudi seru po njemu kako ulice nisu očišćene, a prilaze na parkirališta niko neće počistit! pa nemoj me jebat, počisti oko kuće, pa onda seri po kerumu!
meg ti je glupa!!! :xlux:
Post Reply