Gastro chat

Žlicu, žlicu nam dajte, jer utjehe nema u vodi
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

24 Jan 2012, 16:32

judolino » wrote: I da se zna: nemam ja ništa protiv vegetarijanaca. Oni se mogu kompletno i zdravo hraniti, a i ja jedem vegetarijanske obroke.
Baš bezveze :o
A taman sam ti htjela prijaviti post zbog govora mržnje prema prehrambenim manjinama :D :tuzni:


User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

24 Jan 2012, 16:48

judolino » wrote: A gdje je za to predviđena tema, prosim lepo?
I da se zna: nemam ja ništa protiv vegetarijanaca. Oni se mogu kompletno i zdravo hraniti, a i ja jedem vegetarijanske obroke. Samo kaj mi nisu jasni veganci, niti mi je jasno raženo vrhnje, sojino mlijeko i šunka od paradajza.
ni ja ne razumijem vegane :o

ali tema je na vrhu: Prijedlozi, kritike, pohvale, pokloni moderatoricama :mig:
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Potjeh
Posts: 1361
Joined: 05 Oct 2011, 00:00

24 Jan 2012, 18:12

Pješčana » wrote: ni ja ne razumijem vegane :o
Živjeti život i ne nanositi bol nikome uključujući i životinje koje uzgajamo za hranu. Ako je to motiv onda je hvalevrijedan za mene s tim da nisam još tolikog uvjerenja da se i pridružim ali ima još godina ispred mene svašta se može dogoditi. :)
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

24 Jan 2012, 18:27

Potjeh » wrote:
Živjeti život i ne nanositi bol nikome uključujući i životinje koje uzgajamo za hranu. Ako je to motiv onda je hvalevrijedan za mene s tim da nisam još tolikog uvjerenja da se i pridružim ali ima još godina ispred mene svašta se može dogoditi. :)
Aupičku...
I onda ćeš čista srca i mirne duše klati mrkvu, čerečiti salatu i skalpirati karfiol.
Zar nije onda smislenije i lakše shvatiti da u prirodi postoji hranidbeni lanac, a mi smo na vrhu?
Kome to baš jako smeta, nek skoči među krokodile.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

24 Jan 2012, 21:34

judolino » wrote: Aupičku...
I onda ćeš čista srca i mirne duše klati mrkvu, čerečiti salatu i skalpirati karfiol.
Zar nije onda smislenije i lakše shvatiti da u prirodi postoji hranidbeni lanac, a mi smo na vrhu?
Kome to baš jako smeta, nek skoči među krokodile.

Naravno da ocu. Oli te mrkva ovako gleda? :trep:

:rofl:
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

25 Jan 2012, 09:47

ombia » wrote:

Naravno da ocu. Oli te mrkva ovako gleda? :trep:

:rofl:
Pa ni but me kod mesara ne gleda. Ni rebarca, ni flam. Kobasice još manje.
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

25 Jan 2012, 09:52

judolino » wrote: Aupičku...
I onda ćeš čista srca i mirne duše klati mrkvu, čerečiti salatu i skalpirati karfiol.
Zar nije onda smislenije i lakše shvatiti da u prirodi postoji hranidbeni lanac, a mi smo na vrhu?
Kome to baš jako smeta, nek skoči među krokodile.
:cerek:
bilje isto cvili kad ga se trga samo decibelaža nije prilagođena našim finim ušesima :o
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

25 Jan 2012, 11:14

zapravo...najjači su oni koji ne jedu ništa već stoje bosi na travi i "hrane" se suncem...e, to mi je najjače od svih. Vegani, vegetarijanci i ostali "anci" i "ani" su čista 0 u usporedbi s njima, sa čistoćom savjesti, odnosom prema mami prirodi i sklada sa svemirom u kojem živimo.
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

25 Jan 2012, 11:33

karambol » wrote:zapravo...najjači su oni koji ne jedu ništa već stoje bosi na travi i "hrane" se suncem....
ja im čak i vjerujem
zapravo, nemam što ne vjerovati, žive ljudi na prani
i svi su mi "anci" :D ok dok ne počnu držati prosvjetiteljska predavanja
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

25 Jan 2012, 11:36

Meni je uopće presmiješna ta opsjednutost tuđim tanjurom. :ne zna:
U kojem god smijeru išla.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

25 Jan 2012, 12:41

Morticia » wrote:Meni je uopće presmiješna ta opsjednutost tuđim tanjurom. :ne zna:
U kojem god smijeru išla.
za razliku od virenja u tuđe bankovne račune, krevete i stanove? :misli:
to narod radi .
ja ne kužim što si vegani rade, to jest, smatram da si zlo čine, ali ne pada mi na pamet ijednome to ići reći.
s druge strane, novonastali vegani/vegetarijanci/ sljedbenici određene prehrane podivljaju i krenu propovijedati svima okolo. to me smeta.
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

25 Jan 2012, 12:44

Morticia » wrote:Meni je uopće presmiješna ta opsjednutost tuđim tanjurom. :ne zna:
U kojem god smijeru išla.
Amen. :s
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

25 Jan 2012, 13:19

Pješčana » wrote: za razliku od virenja u tuđe bankovne račune, krevete i stanove? :misli:
to narod radi .
ja ne kužim što si vegani rade, to jest, smatram da si zlo čine, ali ne pada mi na pamet ijednome to ići reći.
s druge strane, novonastali vegani/vegetarijanci/ sljedbenici određene prehrane podivljaju i krenu propovijedati svima okolo. to me smeta.
To što to narod radi meni ne znači ništa. :zubo:

I ponovih- u kojem god smjeru ide.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

25 Jan 2012, 13:31

Potjeh » wrote:
Živjeti život i ne nanositi bol nikome uključujući i životinje koje uzgajamo za hranu. Ako je to motiv onda je hvalevrijedan za mene s tim da nisam još tolikog uvjerenja da se i pridružim ali ima još godina ispred mene svašta se može dogoditi. :)
Vegetarijanci i vegani su najobičniji rasisti koji smatraju da su životinje viša rasa od biljaka. Oni su, kao, dobri, suosjećajni, "svjesni", oni su dio rješenja, a ne problema... a sve to počiva na najobičnijem hitlerizmu. :rigo:
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

25 Jan 2012, 14:32

Pješčana » wrote: ja ne kužim što si vegani rade, to jest, smatram da si zlo čine, ali ne pada mi na pamet ijednome to ići reći.
je ne mislim da je zlo; može se i veganska prehrana fino izbalansirati da im ništa ne fali
čine si zlo jednako kao i nesavjesni svežderi
ali, nažalost, moram priznati da su, gotovo u pravilu, netolerantni prema drugim izborima

nedavno smo imali veganca na ručku i zahvaljiva se čovjek što sam bila tako uviđavna i pripremila veganski obrok
kad sam mu uzvratila da to nije nikakav problem i da bi zasigurno i on bio uviđavan prema meni svežderu, kiselo se nasmijao
User avatar
Nikolajevna
Posts: 1034
Joined: 28 Sep 2011, 22:51

25 Jan 2012, 14:39

baja » wrote: je ne mislim da je zlo; može se i veganska prehrana fino izbalansirati da im ništa ne fali
čine si zlo jednako kao i nesavjesni svežderi
ali, nažalost, moram priznati da su, gotovo u pravilu, netolerantni prema drugim izborima

nedavno smo imali veganca na ručku i zahvaljiva se čovjek što sam bila tako uviđavna i pripremila veganski obrok
kad sam mu uzvratila da to nije nikakav problem i da bi zasigurno i on bio uviđavan prema meni svežderu, kiselo se nasmijao
Kad razmisliš malo, možda to i nije tako čudno.

Ako je netko hiperosjetljiv na životinjske jade :zubo: i uvjeren da se oni mogu suzbiti veganskom prehranom, normalno da mu mi svežderi diramo bolnu točku. Čovjek je uvjeren, možda i pati, ne može protiv toga... inače ne bi bio vegan. A nama, recimo, nema što smetati veganska prehrana...

Jasno, ne volim ni ja da mi netko zanovijeta dok jedem. :zubo:
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

25 Jan 2012, 14:47

što uopće vegani konzumiraju?
nema mesa, nema mliječnih proizvoda, nema jaja ni riba, jel tako?
ok, nije mi jasno kako mlliječni proizvodi ozlijeđuju životnje, mislim da se jedna krava i koza muzara baš i ne bi dobro provele da im mlijeko ostane u njima.
što onda jedu? otkud im željezo? od tamnolisnatog povrća? ali to nije dovoljno!
hoću reći, ja sma se godinama zezala s tim, i znam koliko tamnozeleno povrće jest važno, ali liječnici su mi non stop tupili da treba jest i tamno meso za anemiju- teletinu, junetinu ( čak ne perad, to nema toliko željeza)
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

25 Jan 2012, 14:47

Nikolajevna » wrote: Jasno, ne volim ni ja da mi netko zanovijeta dok jedem. :zubo:
pustila sam ga da pojede :zubo:

ali, priznajem, volim propitivati granice tolerancije i poimanja raznih oblika života
... na kraju smo se gost i ja urotili protiv muža mi po pitanju crkve :D
JPK
Posts: 2096
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

25 Jan 2012, 14:52

vrrrlet » wrote:
Vegetarijanci i vegani su najobičniji rasisti koji smatraju da su životinje viša rasa od biljaka. Oni su, kao, dobri, suosjećajni, "svjesni", oni su dio rješenja, a ne problema... a sve to počiva na najobičnijem hitlerizmu. :rigo:
Ovo je vrlo istinito. Evo jednog objektivnog prikaza vegetarijanstva Adolfa Hitlera: http://www.vegetariansareevil.com/hitler.html

Molim da se uoči da Hitler nije bio tek bilo kakav vegetarijanac, nego se borio za prava životinja općenito (osim nekih kategorija ljudi).
Biti i mniti svemiropolisno
User avatar
Potjeh
Posts: 1361
Joined: 05 Oct 2011, 00:00

25 Jan 2012, 14:52

Moje je iskustvo suprotno vašem. Svi vegani koje ja poznajem su tolerantni prema nama svejedima.

Iako, mogu sasvim razumijeti njihovu netoleranciju. Podsjetio me avatar Nikolajevne na starija vremena kada je robovlasništvo bilo legalno. Malo tko od nas danas bi bio tolerantan prema robovlasnicima iako su imali svo pravo izrabljivati svoje robove. Pitanje je kako bi reagirali ako bi robovlasnik zamolio da poštujete njegov izbor jer ima pravo na njega?

Što se vegana tiče, stvar nije puko živi i pusti živjeti.
User avatar
Nikolajevna
Posts: 1034
Joined: 28 Sep 2011, 22:51

25 Jan 2012, 14:52

Pješčana » wrote: ok, nije mi jasno kako mlliječni proizvodi ozlijeđuju životnje, mislim da se jedna krava i koza muzara baš i ne bi dobro provele da im mlijeko ostane u njima.
Možda zbog držanja životinja u lošim uvjetima, nisam sigurna.
baja wrote:
ali, priznajem, volim propitivati granice tolerancije i poimanja raznih oblika života
... na kraju smo se gost i ja urotili protiv muža mi po pitanju crkve :D
Istina, muževi su oblik života čije granice tolerancije često propitujemo...
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

25 Jan 2012, 14:52

Pješčana » wrote:...što onda jedu? otkud im željezo? od tamnolisnatog povrća? ali to nije dovoljno!
...
alge :zubo:

...U 10 grama praha spiruline postoji količina željeza koja odgovara 450 g kiselice ili 320 g jetre...

ne znam što je kiselica :misli:
Nikolajevna wrote:Istina, muževi su oblik života čije granice tolerancije često propitujemo...
čini mi se da su tolerantniji kuhani nego pečeni :zubo:
Last edited by baja on 25 Jan 2012, 14:58, edited 1 time in total.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

25 Jan 2012, 14:57

I... Idemo... :kokice:

:zubo:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

25 Jan 2012, 14:57

Image
kiselica

što me zbunjuje, jer sam u djetinjstvu jela kiselice, a nisu bile to :D nego neke dugačke zelene biljke šupljeg stabla, koje smo grickali, i bile su, ajmo reći, blago kisele.

kako da prosječan vegan dođe do algi?

*ne napadam, propitujem. shvaćam ideju oko koje se veganstvo vrti, ne nanosi životnjama bol, ok, poštujem ideju. samo, nastavljajući ideju, zastajem na pitanju bilja.
isto tako, uzmimo da životinje imaju svijest, zašto im mi ljudi namećemo svoje ideje? kako mi znamo da oni baš ne žele biti hrana?
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Potjeh
Posts: 1361
Joined: 05 Oct 2011, 00:00

25 Jan 2012, 14:57

Pješčana » wrote: ok, nije mi jasno kako mlliječni proizvodi ozlijeđuju životnje, mislim da se jedna krava i koza muzara baš i ne bi dobro provele da im mlijeko ostane u njima.
Razmisli. Ljudi su također sisavci. Kada žena počne proizvoditi mlijeko? Kome je to mlijeko namijenjeno?
mladunčadi.
misliš li da produžetak laktacije izaziva neku bol u krava muzara i u koza?
Post Reply