Homo religiosus

Monoteistički i mnogobožački sustavi vjerovanja
Hroboatos
Posts: 565
Joined: 28 Sep 2011, 18:16

10 Dec 2011, 01:06

Njekoliko citata vjerskih duhova- ne nužno kršćanskih- koji na različne načine
pokazuju što je vjerski duh- ili duhovi, te da su zdravorazumska razglabanja tu bez neke koristi:

"Ljudi spavaju. Kad umru-probude se"
Prorok Muhamed, Hadith Qudsi

"Cilj je ljudskoga života postati bogolik"
Sokrat

"Ako nema Jednoga- nema ničega".
Platon: Parmenid

"Rekoh: Vi ste bogovi, sinovi Višnjega,
no umrijet ćete kao svi ljudi"
Biblija

Onaj tko vidi u Sebstvu sve stvari,
A u svim stvarima Sebstvo- taj je slobodan"
Iša Upanišada

"Postojati nije jedna stvar, a vječno postojati- druga".
Plotin

"Nije Tao koji čovjeka čini velikim, nego je čovjek onaj koji čini Tao velikim."
Konfucije

" S petnaest godina zainteresirao sam se za učenje. S trideset moj je karakter bio formiran.
S četredeset nisam imao više nikakvih sumnji. S pedeset sam znao Volju Neba (T'ien Ming).
Sa šezdeset nije me ništa što sam čuo moglo više uzdrmati. Sa sedamdeset sam mogao slijediti želje svoga srca, a da ne prekršim moralni zakon".
Konfucije


User avatar
lucca
Posts: 297
Joined: 10 Nov 2011, 09:31
Location: grid.

10 Dec 2011, 10:04

nevjerojatno upravo

sjetila sam se u neko praskozorje jutros tog jednog bbc dokumentarca nakon kojeg sam zijevat ostala
bavio se onim mitoloskom, okultnim, znamenjem, predloscima i slicnim u nazi prici
pun je autenticnih materijala
ukratko i uuuuzasno pojednostavljeno..kako je hitlericima poslo zarukom iskonstruirat (dijelom) i prodat jadnom i napacenom puku :mamic: tu pricu o übermenschu
to cak imam i negde u kutijama od seljenja doma al neam pojma di je

budem pronasla kak se zove pa cu zakeljit

cak sam se sjetila i da mi je bilo nekih deja vu momenata i onih lupanja po glavi koje sam spominjala sad neki dan :xd:

al moras im se divit, kako god okrenes :xzubo: :rofl:

razumijem ja tebe hro na sto ukazujes, ali pusti mene, dozvoli barem, da se nedam uvuc u te poganstine majkumu :durica:
Song to the Siren
User avatar
lucca
Posts: 297
Joined: 10 Nov 2011, 09:31
Location: grid.

10 Dec 2011, 10:23

i sad kad malo bolje promislim, u hicinoj prici mozda mi se i najvise sviDŽa njegovo prijateljevanje s speerom

jes da su mu neka zdanja bila malo..heh..bozanski poremecena, al to je bil iznimno uman lik, erudit sam takaF

i da, ljubaF je bila obostrana :xd:
Song to the Siren
User avatar
lucca
Posts: 297
Joined: 10 Nov 2011, 09:31
Location: grid.

11 Dec 2011, 10:25

pogrijesila sam, zato nisam mogla nac

ime doksa je Nazis: The Occult Conspiracy, iz discovery radionice je, ne bbc*

nuder vam ga u cijelosti Nazis: The Occult Conspiracy

vrijedi pogledati, doista
ja sam si ga cak kupila bila, kad je bio uz neki magazin na kiosku za neke smesne noFce

Nazis: The Occult Conspiracy is a documentary on how Adolph Hitler and the Nazi regime made use of ancient mysticism and occultism to win the war. The Nazi's also used occult mind control techniques to brainwash Germans to perceive themselves as the master-race.

Astrology, Reincarnation, a new blood religion. In this chilling yet fascinating glimpse at recent historical events, discover how Nazi beliefs were based on a perversion of ancient myths, pagan lore and the occult. In their quest to create an Aryan super race, the Nazis left no myth or religion unexploited, using astrological forecasts to plan battles; pendulums to locate allied battleships; the prophesies of Nostradamus to frighten the Allies, and sacred symbols, such as Nordic runes, to inspire their warriors to battle. Nazis: The Occult Conspiracy explores the disturbing ways the Third Reich linked occult practices with political aims and created a reign of terror unparalleled in history.




ima tog jos..bio je i jedan imena the fatal attraction of a.h., taj je ja mislim bbc ipak (to je onda fujek, tak veli hro, to nemojte onda ni slucajno :xd: )
history channel ima isto jedan hitler and the occult, taj nisam gledala, al budem ovih dana


* skuzila sam da se hro ocesao o bbc tv produkciju u meDŽuvremenu na susjednom topiČu :xlux: weeeeeeeeeeeee, nisam ni sumnjala da ne bude :xlux:
Song to the Siren
Post Reply