..prosvjed protiv vatikanskih ugovora..

Monoteistički i mnogobožački sustavi vjerovanja
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

20 Sep 2014, 19:46

baš tako... ko mojo i haso... :rofl:

eto, stalno mi uvaljuješ da spominjem iluminate a ja ih niti jedan jedini put nisam spomenuo

a ti ih već 3. put spominješ... danas...!!!

kako s tobom onda pričat, popoku... :misli:

osim o govnima...


i Milanoviću... isti kua... :zubo:


'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

20 Sep 2014, 20:13

Euklid wrote:baš tako... ko mojo i haso... :rofl:

eto, stalno mi uvaljuješ da spominjem iluminate a ja ih niti jedan jedini put nisam spomenuo

a ti ih već 3. put spominješ... danas...!!!

kako s tobom onda pričat, popoku... :misli:

osim o govnima...


i Milanoviću... isti kua... :zubo:
dobro, isti kua, ali ostaje da se s tobom moze smo o govnima pricat, mantrat.. :D

dakle, nista, ne zelis rec kako ti znas da crkva nema veze s bogom. pita te se jedno, ti okrenes na osmo. jel milanovic kriv i za to? :D
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

20 Sep 2014, 20:37

Da kako će imat veze kad je crkva posve suprotno od Boga?

Kako ne razumiješ?

Koreja <------> komunizam
Hrvatska <------> demokracija
crkva <--------> Bog

Ono... totalno suprotni polovi... ja bolje objasnit ne znam... :ne zna:
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

20 Sep 2014, 20:51

Euklid wrote:Da kako će imat veze kad je crkva posve suprotno od Boga?

Kako ne razumiješ?

Koreja <------> komunizam
Hrvatska <------> demokracija
crkva <--------> Bog

Ono... totalno suprotni polovi... ja bolje objasnit ne znam... :ne zna:
..o krtisssove..daj, napravi nesto sa sobom :D
jebote, ko da smo u trecem osnovne.. :D


sto je to koreja? opisi_________
sto je to komunizam? opisi________
sto je to hrvatska? opisi________
sto je to demokracija? opisi_____
sto je to crkva? opisi______
sto je to bog? opisi_______

eto, ostalo ne trebas, ovo zadnje samo reci. :kokice:

pa ne mos nesto definirat tako da je nesto jedno jer nije drugo i da mu je to osnovna karakteristika? i to jos boga tako opisat?
mislim, ono, kako ti to mislis mislit? ma kako mislis ista? :D
..i onda jos nesto tvrdit, ono, ko pitbul, ne pustat, to je tako i gotovo. :D

aj, reci mi to caskom, pa cu te pitat za jedno drugo misljenje. :kokice:
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

20 Sep 2014, 21:22

o sunce ti jebem krvavo, pa s kim ja to pričam... :ne zna:

cijelo vrijeme ispituješ kakva je veza između crkve i boga a ne šta je crkva i šta je bog :facepalm:

jbt, pa ti ne znaš ni šta je demokracija, komunizam, koreja, hrvatska, crkva...

u pičku, jel ima išta da znaš šta je? :misli:

znaš šta, unda... ajmo mi o govnima... imat ćemo šta pričat do jutra

jutros mi se pas posra... mekano...
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

20 Sep 2014, 22:19

Euklid wrote:o sunce ti jebem krvavo, pa s kim ja to pričam... :ne zna:

cijelo vrijeme ispituješ kakva je veza između crkve i boga a ne šta je crkva i šta je bog :facepalm:

jbt, pa ti ne znaš ni šta je demokracija, komunizam, koreja, hrvatska, crkva...

u pičku, jel ima išta da znaš šta je? :misli:

znaš šta, unda... ajmo mi o govnima... imat ćemo šta pričat do jutra

jutros mi se pas posra... mekano...
..pa, znam da ne znam. :D
nista te ja ne ispitujem, pitam samo. to je tvoj dozivljaj ako mislis da se radi o ispitvanju. :D

kazes, nisu vatikanski nego sotonski, kazes.. dao bog, kazes da crkva i bog nemaju veze.. valjda veze jedno s drugim i kad te ja pitam kako to da nemaju veze, ti pocnes o tome ima li vode na marsu? :D
dakle, ocito znas sto govoris, ocito ti je bog blizak, ocito znas sto je to crkva i znas sto je to bog, kad kazes da nemaju veze. a blizak ti je i sotona ocito, sve nesto vjersko ti je blisko, ali o tome te sada necu, samo me zanima to, ako znas da nemaju veze to dvoje, onda sigurno znas sto je jedno, a sto drugo. e, pa to drugo, sto je to, sto je to bog, odakle ti znanje o njemu, spoznaja i tako to.. :D
ne znam zasto je to tako tesko pitanje? to valjda svako dijete koje ima tri sata vjeronauka zna.
ja te pitam npr ko si ti, a ti kazes.. o sunce ti zarko, kako ko sam, pa jel vidis da nisam mate, pa naravno da nisam mate, pa jel ti upce znas ko sam ja, sta ti uopce znas kad ne znas da ja nisam mate i da ja s matom nemam veze, a ti me pitas ko sam ja i kako sad s tobom pricat? :D

onda, jel ti mos objasnit kako to crkva i bog nemaju veze ako ne znas ili sto je to crkva ili sto je to bog ili sto je to oboje?
eto, ja ne znam puno toga, puno, sta cu sad, ti tvrdis da znas i kad te pitam, onda ti pocnes o toj vodurini na marsu ili vec o cemu. :D

eto, dobro, amo onda jel milanovic kriv za pesje dreke i na svakoj temi o milanovicu. milanovic kao fiks ideja. milanovic kao opsesija? i koje za to kriv?

..amo, svi zajedno, ocu vidjet barem pet postova tako da zakljucimo s milanovicem na ovoj temi i o njegovoj nesposobnosti da raskine vatikanske ugovore.

amo, tri cetr, sad.. ko je za sve kriv? ..milanooovic. :cheer:
dlesar
Posts: 58
Joined: 17 Sep 2014, 23:02

20 Sep 2014, 22:25

miky0 wrote:
Znas kako se to radi? Dovede se 400 iljada nezaposlenih sa cjelokupnom familijom, cca miljun ljudi, i das im vojsku na raspolaganje, i sa potpunom ratnom spremom pred kaptolom zatrazit bezuvjetni raskid ugovora na njihovu stetu.
Gospodine miky0, zbog ovakvih stvari su vas motrili. Ne znam je li ovo neki igrokaz da pokažete da vas nije briga i da ne shvaćate ozbiljno svoje članstvo u laburistima ili ne možete a da ne posegnete za oružjem i nezakonitim radnjama?
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

20 Sep 2014, 22:33

..eto, miki, jebiga.. znao sam. pa pazi malo sta govoris. mislim, govori sta oces, ali ne mos sjedit na dvije stolice, doma govorit da si na sastanku laburista, laburistima kovorit kako su lijepi i krasni, a ti na trkeljanju planiras masovke i mlacenja toljagama kao u crtanim filmovima..
mislim ono, cuj.. :kokice:
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

21 Sep 2014, 10:25

..prenasam..

Gradjanska Akcija

''Misterij'' danasnjeg ''napada'' na Ruzicu Cavar je rijesen. Ruzica Cavar je za sve koji ne znaju, danas na prosvjedu ''Raskinimo Vatikanske ugovore'' isla kidati transparente koje su postavili organizatori prosvjeda, na sto se sa terase obliznjeg kafica na nju zaletio neki debil za kojega je policija kasnije na licu mjesta utvrdila da nema veze kako sa organizatorima prosvjeda, tako i sa samim prosvjedom i prosvjednicima.
Sve bi i proslo kao navodni napad na klerofasisticku aktivisticu, sto Ruzica Cavar i je, da isti koji ju je 'danas ''napao'', nije sa njom vidjen ispred katedrale, kada se odrzavao prosvjed protiv podrske HBK zbog pruzanja potpore osudjenom ratnom zlocincu Dariu Kordicu. Ruzica Cavar je tada u isto vrijeme naime sa manjom skupinom istomisljenika napravila ''kontraprosvjed'' u znak podrske osudjenom ratnom zlocincu Dariu Kordicu. ''Napadac'' na Ruzicu Cavara danas, vidjen je tada ispred katedrale kako se ne jednu curu koja je bila u skupini nas koji smo prosvjedovali protiv podrske HBK osudjenom ratnom zlocincu Dariu Kordicu, dere da je udbasica(?!). Spomenuti ''napadac'' inace je clan HDZ-a.
Dakle ''napad'' je namjesten u pokusaju da bi se bacila sjena na cijeli prosvjed ''Raskinimo Vatikanske ugovore'', a organizatori prosvjeda i prosvjednici prikazani kao neki svjetonazorski nasilnici i da se u medjima pise o tom ''napadu'', ne i o samom prosvjedu (koji je protekao besprijekorno) i cilju prosvjeda.


:kokice:
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

21 Sep 2014, 11:36

..a unda wrote:..prenasam..

Gradjanska Akcija

''Misterij'' danasnjeg ''napada'' na Ruzicu Cavar je rijesen. Ruzica Cavar je za sve koji ne znaju, danas na prosvjedu ''Raskinimo Vatikanske ugovore'' isla kidati transparente koje su postavili organizatori prosvjeda, na sto se sa terase obliznjeg kafica na nju zaletio neki debil za kojega je policija kasnije na licu mjesta utvrdila da nema veze kako sa organizatorima prosvjeda, tako i sa samim prosvjedom i prosvjednicima.
Sve bi i proslo kao navodni napad na klerofasisticku aktivisticu, sto Ruzica Cavar i je, da isti koji ju je 'danas ''napao'', nije sa njom vidjen ispred katedrale, kada se odrzavao prosvjed protiv podrske HBK zbog pruzanja potpore osudjenom ratnom zlocincu Dariu Kordicu. Ruzica Cavar je tada u isto vrijeme naime sa manjom skupinom istomisljenika napravila ''kontraprosvjed'' u znak podrske osudjenom ratnom zlocincu Dariu Kordicu. ''Napadac'' na Ruzicu Cavara danas, vidjen je tada ispred katedrale kako se ne jednu curu koja je bila u skupini nas koji smo prosvjedovali protiv podrske HBK osudjenom ratnom zlocincu Dariu Kordicu, dere da je udbasica(?!). Spomenuti ''napadac'' inace je clan HDZ-a.
Dakle ''napad'' je namjesten u pokusaju da bi se bacila sjena na cijeli prosvjed ''Raskinimo Vatikanske ugovore'', a organizatori prosvjeda i prosvjednici prikazani kao neki svjetonazorski nasilnici i da se u medjima pise o tom ''napadu'', ne i o samom prosvjedu (koji je protekao besprijekorno) i cilju prosvjeda.


:kokice:
Moga sam i pretpostvit sta je posrijedi :o
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

21 Sep 2014, 11:43

Bas sam mislio jucer napisat da me uopce ne bi cudilo da je cijeli igrokaz bio reziran kako bi se prosvjednici prikazali kao tamo neki barbari ali kako nisam imao nikakvih dokaza suzdrzao sam se.

Eto, klerofasiste nije trta izvodit ni najprimitivnije svinjarije, docim je vodstvo socijaldemokratske stranke trta izaci pred gradjane i reci jasno i glasno mi smo uz vas, sotonske ugovore treba revidirat. Ako zbog niceg a ono zato jer nemamo vise novaca debeloj guski mazat vrat.
Tu bi se mogla dobit i podrska ljudi koji nisu difoltno na ljevici.

Al jebiga, to bi znacilo da treba dignut guzicu iz fotelje, preskocit fini ruckic u Tacu, ucinit nesto korisno za ovu zemlju... ukratko sve ono sto se esdepeovcima ne da.

Bolje tezak posao prepustit marginaliziranim udrugama koje osim dobre volje i entuzijazma nemaju nista drugo... :raspa:
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

21 Sep 2014, 13:13

..ma, po onim prvom sto sam cuo s tog prosvjeda,mislim, svasta je moguce, te medijske objave obicno vole malo napumpavat, krv je potekla itd.
ali jasno, svugdje gdje se radi o crkvi, tj o kaptolu narocito, uvijek kao prvo treba imat na umu provokaciju, huskanje, agresiju za koju ce netko drugi bit kriv. ono, zrtva kao smisao i moc. perfidno je to do nezamislivosti.

vatikanske ugovore, ako smo pristali na neku ta pravila igre trzisno demokratska, vrlo je tesko tim istim mehanizmima osporit.
dobro, sad bi trebalo mozda rec sto je to tesko, sto je to vrlo tesko.. mislim, sta je danas lako?
pravno, kolko se ja god razumijem i ne razumjem u pravo, tj koliko sam pricao, pitao, usprkos svemu sto se da po medijima procitat, tj uglavnom se da procitat da je to pravno skoro pa nemoguce, neki moji, jel, a nisu bas pravno polupismeni, kazu da ima temelja da se ospori taj ugovor, da se proglasi nevaljanim.
to, naravno, nije jednostavno, traje relativno dugo, radi se o medjudrzavnom ugovoru.. ono, zapleteno samo tako.

ali, prije svega tu je rijes o politici koja se pravno pokusava regulirati i ti su ugovori, jasno, politicka odlukai jednostavnije bi mozda bilo se te strane pristupit, tj trebalo bi to sa svih strana objedinjeno napast i pravno i politicki i sa jos nekih strana i podstrana, koje, ajd, mozemo opet djuture gledat kao dio neke politike da se sad ne umaramo u distinkcijama.

politcki, dakle, treba pripremit teren, a kako ga pripremit kad formalna, dakle i realna, neka ta vecina nije za mijenjanje, reviziju ili potpuno ukidanje, odbacivanje (sto bi po meni bilo najbolje) tih ugovora i tu prestaje svaka prica o tome da neka vlada moze s jednim, dva ili tri potpisa, u roku tri sata ili tri dana ili tri mjeseca te ugovore odbacit.

sve dok neka vecina ne bude protiv tih ugovora, dok vecina ne bude trazila da se ti ugovori odbace, svakoj vladi su vezane ruke.
jos uvijek govorim o relativno dobrim uvjetima, dakle bez da uzmem u obzir na koje sve nacine kaptol ucjenjuje. blago receno ucjenjuje.

i sad, ako se zeli ici tim putem, ako se odluci za tu strategiju ili taktiku, kako svtoriti vecinsko raspolozenje u javnosti da te ugovore treba odbaciti, pa da se onda tehnicki krene u izvedbu, da li referendumima, nekim zakonima, saborima, ustavima i usput tako onemogucit nekako da se slicne stvari ne ponavljaju.

ok, to je npr jedan put, nacin, nije da nema jos nacina kojima bi se ti ugovori mogli dokinuti ili puno bolje receno kako mi izgleda da danas stvari stoje, pokusati dokinuti i trebalo bi malo vidjeti, izsimulirati, sto bi znacilo, koje bi posljedice mogle biti ako se drugi nacini odaberu.

mislim, svi oni koji misle da se to moze silom ili snaznom dinamikom neke eskalacije, trebaju imati na umu da nije nikakav problem poginut (ne govorim samo figurativno), uc u sukob i izgubit ga npr i tako ne da nece rijesit problem, nego ce generacijama poslije ukinuti svaku mogucnost za rjesavanje tog.. necu rec problema, nego je boji izraz..idiotizam. agresivni idiotizam.
naime, dok je broj tih koji podrzavaju taj agresivni idiotizam dovolno velik, tj bez obzira na koji ga nacin podrzavaju, bilo aktivno, jer su i sami takvio, bilo pasivno, sentimentalnosti radi (ok, tu imamo nesto i s obrazovanjem), jer ih ne zanima, imaju drugih problema, navek je nekak bilo i bu, itd, tesko je otvoreno ici u bilo kakav politicki konflikt, potrebno je tu imat mudrosti neke za nac pravi,, optimalni pristup, ono, u matematici se to valjda spada u teoriju igara, a izvedba bi trebala bit nekim (drustvenim, ako nije pleonazam ili preredudantno) turingovim strojem.

enivej te pojednostavljeno, sto javnost bude bila vise upoznata s tim jel, idiot problemom od ugovora, sto bude vise, bolje i jace manifestirala svoju volju da se ti ugovori promijene, ne samo da time olaksavaju, pa mozda i enormno olaksavaju da bilo koja vlada krene prema osporavanju tih ugovora..tj, ne samo da olaksavaju jer se cisti politicki put takvoj jednoj odluci, daje legitimitet koji neka ili bilo koja vlada ne smiej i ne moze zanemarit ako joj vec nije takvo olaksanje dobrodoslo, vrsi se pritisak i na drugu stranu koja ce morat popustit ne samo sto s etice tih ugovora, nego ce morat pristat vratit se u okvire svog djelovanja i onoga sto objavljuje, propagira, stogod. onemogucit ce joj se i ostali mehanizmi ucjena koje ima spremne izvuci.
naravno, uvijek su tu moguce i neke druge eskalacije, ali o tim ekstremnim mogucnostima i sto onda, tek kad i ako do njih bude doslo, one za sad nisu bitne iako ih ne treba ni omalovazavat i zaboravljat na njih, tj realne su, ali prije njih ima jos sasvim dovoljno realnijih nacina, moze se prije takvog angazmana angazirati na jos puno boljih nacina. ali, treba se angazirat, nista nece bez nas proc, na ovaj ili onaj nacin, a to je pitanje samo svacije osobne odluke i odgovornosti u nekom kontinuitetu, nema nista tockasto, sad cu napravit to i gotovo, ja sam svoje odradio, pa ako prodje prodje, ako ne, meni je toga dosta.
kaze ona neka poslovica.. put, nije zapoceti, nego ustrajati.

eto, o tome se nekako radi, misliti da je sad neki premijer ili predsjednik mogao doci na jedan ovakav prosvjed, i to jos u ovakvom trenutku politickom, prosvjed kojeg mozda i simpatizira, koji odgovara njegovom razmisljanju mozda, na jedan prosvjed protiv jednog medjudrzavnog ugovora koji taj premijer mora postovat ili ako misli da nije dobar treba nac drugih nacina da ga ospori, to je dosta naivno razmisljanje.
glupo je ic na prosvjed npr i davat preko nekog prosvjeda podrsku samom sebi. to je cisto zicanje. :D
ono, pa nek onda osnuje neku udrugu gradjana, a ne se profi bavit politikom. treba vidjet gdje je za sto mjesto i vrijeme.

da se on pojavio ili bilo tko drugi formanlno politcki dovoljno relevantan i znacajan, to znaci da se ne bi moglo to provuc pod neko osbno opredjeljenje i cija politicka funkcija nije toliko javno bitna da ne bi imala i ostale konotacije, t opovlaci za sobom i neke druge poruke, neke druge posljedice, ne samo one da bi se taj premijer ili predjednik mogao nekako politcki kompromitirat i tako riskirat svoj polozaj, vlast ili moc, nego takve poruke mogu bit svakako shvacene, a sad, koliko bi to moglo bit dobro ili ne, za koga, ko ce to bolje u o ovakvom odnosu snaka iskoristit, u odnosu naga gdje jedna terenska markicka u cas posla okupi masu, i to unaprijed organiziranu masu, eto, ne znam koliko je to pametno.
svaka stranka se bori za neke interese ili bilo sto drugo, prije svega u parlamentu, ako je dosla do parlamenta.. i kada dodje do parlamenta, druga pravila igre mora postovat i ako takva stranka pocne otvoreno i formalno djelovat na ulici, e onda vec govorimo o nekim drugim pojavama u drustvu, onda drustvo ulazi u nesto sto se po definiciji zove drustvenom krizom, dosta toga prestaje funkcionirat, a na sto smo svakodnevno navikli i drustvo se snalazi na druge nacine po cijenu dugotrajnih oporavaka, ako uopce do nekog oporavka i dodje. :kokice:

tako da treba malo znat sto se gdje radi, sto radi neka stranka i kako i zasto, jel se sto moze napravit bez stranaka, treba se malo naucit citat izmedju redova, a za to treba bit nesto politicki pismen, pa i osjetljiv da bi se mogle neke pojave prepoznat, znat barem sto su to ugovori, kako neki sustav funkcionira, kako doc do informacija i kako ih koristit kad do njih dodjemo, i kad to znamo kako onda to mijenjat, poboljsavat, sto tu mi mozemo uciniti (ako zelimo, naravno) pa zasto je uopce takav sustav.. ma sto je to uopce sustav. :D
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

21 Sep 2014, 13:59

Jasno je to nama.

Čim treba zasukat rukave, mrdnut malo dupe iz udobnosti fotelje, poradit malo na terenu... na SDP se ne može računat. Odmah se tu nađe na stotine izgovora, kao što vidimo...

Zato se i krenulo bez njih.

Međutoa, bez snažne političke i strukturne podrške neće se moći ni slovo iz ugovora promijenit...
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

21 Sep 2014, 14:14

Euklid wrote:Jasno je to nama.

Čim treba zasukat rukave, mrdnut malo dupe iz udobnosti fotelje, poradit malo na terenu... na SDP se ne može računat. Odmah se tu nađe na stotine izgovora, kao što vidimo...

Zato se i krenulo bez njih.

Međutoa, bez snažne političke i strukturne podrške neće se moći ni slovo iz ugovora promijenit...
Ma sve bi bilo bolje, kad bi vladajuci politicari mislili na vlastiti narod, ali kako su oni interesne skupine kojima narod ne znaci ama bas nista, doli tereta, tako da oni niti nemaju niti zelje za promjenama.

Samo mi se nekako cini da ja i ti to kuzimo odavno. Steta je za ove druge, koji jos vjeruju veleizdajnicima :crying:
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

21 Sep 2014, 14:25

miky0 wrote:
Ma sve bi bilo bolje, kad bi vladajuci politicari mislili na vlastiti narod, ali kako su oni interesne skupine kojima narod ne znaci ama bas nista, doli tereta, tako da oni niti nemaju niti zelje za promjenama.

Samo mi se nekako cini da ja i ti to kuzimo odavno. Steta je za ove druge, koji jos vjeruju veleizdajnicima :crying:

Da.
Odjednom postaje nevjerojatan problem izaći pred vlastite birače i građane i reći: čujte, trenutno za crkvu izdvajamo, što posredno što neposredno, milijarde kuna. Novca nemamo, a da bismo isplaćivali mirovine moramo se zaduživati u inozemstvu. Moglo bi nam se desit da za mirovine ne bude a da za svetu stolicu moramo imat...

Eto, najgore šta bi im se moglo desit je da im rejting s 20% skoči na 40%... i da ih napadne par klerofašističkih piskarala i novinara... koji ih napadaju ovako i onako... :giggle:
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

21 Sep 2014, 14:45

Euklid wrote:Jasno je to nama.

Čim treba zasukat rukave, mrdnut malo dupe iz udobnosti fotelje, poradit malo na terenu... na SDP se ne može računat. Odmah se tu nađe na stotine izgovora, kao što vidimo...

Zato se i krenulo bez njih.

Međutoa, bez snažne političke i strukturne podrške neće se moći ni slovo iz ugovora promijenit...
..meni je jasno da tebi nije jasno. :D

..sto nije uopce problem neki. nije ti jasno, pa sta. ali, drugi je problem rekao bih, ti ne zelis da ti bude jasno, a sad, zasto je to tako, to me ne zanima, kazem, imam dovoljno i svojih problema.. :D

sad bih opet mogao pitat, a na koju bi ti to stranku, narocito onu u saboru mogao racunat da to, ne znam sta tebi znaci zasukat rukave, ali eto, to..

ali necu pitat jer i ti i ja znamo da odgovorit neces. mozda ces govorit o necem osmom, ali necemo doznat ko je to, ko je taj ko ce zasukat rukave onako kako bi se to tebi svidjelo. :D

bez njih je krenulo dosta toga. ustvari, recimo da je krenulo bez njih. tj krenulo je bez nekog otvorenog stranackog involviranja.

i na koju to politicku, a da ne kazem strukturnu podrsku mislis? kako bi ona trebala po tebi izgledat? ucestvovanjem u prosvjedima, sta? :D :D

ali, eto, kad malo vidim sta sve pise okolo, ucini mi se da ni ja ne vidim razliku izmedju vas biraca onih i biraca ovih.. :D

a stas, mozda je cercil ipak bio u pravu sto se tice demokracije.. :D
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

21 Sep 2014, 14:52

Euklid wrote:

Da.
Odjednom postaje nevjerojatan problem izaći pred vlastite birače i građane i reći: čujte, trenutno za crkvu izdvajamo, što posredno što neposredno, milijarde kuna. Novca nemamo, a da bismo isplaćivali mirovine moramo se zaduživati u inozemstvu. Moglo bi nam se desit da za mirovine ne bude a da za svetu stolicu moramo imat...

Eto, najgore šta bi im se moglo desit je da im rejting s 20% skoči na 40%... i da ih napadne par klerofašističkih piskarala i novinara... koji ih napadaju ovako i onako... :giggle:
jel ti znas koliko uopce odlazi crkvi? i kako sve? najlakse se nabacivat miljardama. jel znas zasto i za sto odlazi?


osim toga, kako ti znas da su tamo bili u vecini esdepeovi biraci? jel to bio neki stranacki tamo skup? :kokice:
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

21 Sep 2014, 14:56

..a unda wrote: jel ti znas koliko uopce odlazi crkvi? i kako sve? najlakse se nabacivat miljardama. jel znas zasto i za sto odlazi?
Ja znam al bojim se da ti ne znaš... čim ti nije jasno da su u pitanju milijarde :vidiga:
..a unda wrote:
osim toga, kako ti znas da su tamo bili u vecini esdepeovi biraci? jel to bio neki stranacki tamo skup? :kokice:
:facepalm:

prilično glup odgovor za jednu pametnu osobu... :vidiga:

:cheer:
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

21 Sep 2014, 15:06

Euklid wrote:
Ja znam al bojim se da ti ne znaš... čim ti nije jasno da su u pitanju milijarde :vidiga:



:facepalm:

prilično glup odgovor za jednu pametnu osobu... :vidiga:

:cheer:
dakle, uoce ne znas o kojoj lovi je rijec.. jel to miljarda.. pet miljardi i cega? :D
ono, pricas bezveze, jelda, samo onako, ides na kolicinu, mislis da ces tako koga impresionirat? :D

slazem se, bio bi to sasvim glup odgovor i za savim glupu osobu da se ne radi o pitanju. stovise, cak dva pitanja.. :D

..na koja je odgovor.. eto, takav kakav je, stas.. :D
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

21 Sep 2014, 15:15

..a unda wrote:
dakle, uoce ne znas o kojoj lovi je rijec.. jel to miljarda.. pet miljardi i cega? :D
ono, pricas bezveze, jelda, samo onako, ides na kolicinu, mislis da ces tako koga impresionirat? :D
Radi se o par stotina milijuna kuna godišnje.

Pa sad pomnoži to sa skoro 20 godina :raspa:

I? Kolko si dobio? Jel znaš ti računat uopće kad izlaziš s ovakvim glupostima? :giggle:

Uostalom, dao sam tvojoj ženi na onom forumu prije par mjeseci link na Vatikanske ugovore kad je tvrdila da su tajni i da se ne mogu nigdje pročitat.
Tamo ti sve lijepo piše.

Al vidim da nisi još stigao... ma polako samo, nema žurbe... :giggle:
..a unda wrote:
slazem se, bio bi to sasvim glup odgovor io za savim glupu osobu da se ne radi o pitanju. stovise, cak dva pitanja.. :D
A pitanjem se kao ne može odgovorit? :facepalm:

:rofl: :rofl: :rofl:
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

21 Sep 2014, 15:41

Euklid wrote:
Radi se o par stotina milijuna kuna godišnje.

Pa sad pomnoži to sa skoro 20 godina :raspa:

I? Kolko si dobio? Jel znaš ti računat uopće kad izlaziš s ovakvim glupostima? :giggle:

Uostalom, dao sam tvojoj ženi na onom forumu prije par mjeseci link na Vatikanske ugovore kad je tvrdila da su tajni i da se ne mogu nigdje pročitat.
Tamo ti sve lijepo piše.

Al vidim da nisi još stigao... ma polako samo, nema žurbe... :giggle:



A pitanjem se kao ne može odgovorit? :facepalm:

:rofl: :rofl: :rofl:
radi se o vise nego o par stotina miljuna kuna godisnje. u prosjeku mislim, jedno cca.. najmanje tri, cetri puta toliko. :kokice:

tih par stotina miljuna kuna, 280 kolko je bilo prije par godina, po ugovoru 14 ,iljuna mjesecno mislim, to je ona apanaza, sto se kao zna.
uopce nisam uzeo u obzir oportunitetni iznos bez kojeg drzava ostaje poput poreza npr i novac koji drzava direktno ne trosi, ali se radi o sivoj, potpuno nezavedenoj tj od strane drzave neregistriranoj i nemogucnosti da se registrira, emisiji novca koja pritice u crkvu i iz hrvatske i iz vani. :kokice:

nisu se mogli procitat u integralnoj verziji. cetiri ih je bilo.

pa ne znam jel se moze tako odgovarat? valjda ti tako odgovaras..
-kolko je 4 plus 4?
-a kolko nije?
-..pa dobro, ne znam kolko nije, al kolko je?
-ha, ha, a sta ti mislis, da nema vode na marsu? zar ti ne znas sta je tomasicka rekla?
-pa samo sam pitao kolko je 4+4..
-a zasto branis nesposobnog milanovica?

:D :D
jednokratni klon
Posts: 3502
Joined: 19 Nov 2011, 07:45

21 Sep 2014, 21:29

Potrebno je poštivati temelje ostavštine oca domovine, našeg Franje Tuđmana. Šačica marginalaca to neće promijeniti. Vatikanske ugovore ne smijemo poništiti jer je to izglasano za opću dobrobit prije nas i ne može svatko mijenjati zakon i ustav kako poželi. Ovo je ozbiljna država.
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

21 Sep 2014, 21:34

Kolinda Kitarović wrote:Potrebno je poštivati temelje ostavštine oca domovine, našeg Franje Tuđmana. Šačica marginalaca to neće promijeniti. Vatikanske ugovore ne smijemo poništiti jer je to izglasano za opću dobrobit prije nas i ne može svatko mijenjati zakon i ustav kako poželi. Ovo je ozbiljna država.
Dobra vecer, buduca predsjednice. Imam jedno pitanje:

Hoce li patit vas sexualni zivot za vrijeme predsjedanja RHom?

Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru :)
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

21 Sep 2014, 21:44

Čitam današnji Jutarnji.

Koje sramotno glasilo stranih vlastodržaca i domaćih veleizdajnika.

Nije čudo da ga unda voli čitati.

Znate koliko ima o jučerašnjem prosvjedu?

Jedan omanji pasosić.

(članak o Rozginoj haljinici obično bude duplo veći)

Koji se bavi samo insceniranim incidentom.

Sad je potpuno jasno zašto su ga inscenirali. Da se ne bi moralo spomenuti koja je štetnost sotonskih ugovora po ovu zemlju.

Falim te Bože što nisi dozvolio Liniću da ugasi Index.

Jedno od rijetkih mjesta na kojem se građani još uvijek mogu informirati.

Na užas unde koji ga stalno spominje. Jer mu je istina nepodnošljiva... :giggle:
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

21 Sep 2014, 21:56

miky0 wrote:
Dobra vecer, buduca predsjednice. Imam jedno pitanje:

Hoce li patit vas sexualni zivot za vrijeme predsjedanja RHom?

Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru :)
Ti se nudis kao izbavitelj?
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
Post Reply