reprezentacija crkve i fasizma - hrvatska 3:0..

Monoteistički i mnogobožački sustavi vjerovanja
User avatar
Silajn
Posts: 1518
Joined: 19 Sep 2011, 10:25

22 May 2013, 23:11

Pero » wrote: Dobro, a zar je fašistička ideja ić sjebat zdravstveni odgoj?
Pa naravno da jest, dio sustavne implementacije i promocije fašističkog pogleda, između ostalog, i na ljudska prava :ne zna:


User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

22 May 2013, 23:14

Pero » wrote: Ti bi i ovce i novce. Postoji undin fašizam i emericzyjev fašizam. :zubo:
Da. Kao što je socijalizama bilo raznih vrsta. I kršćanskih crkava. Maslinovih ulja. I tak.
User avatar
Silajn
Posts: 1518
Joined: 19 Sep 2011, 10:25

22 May 2013, 23:17

Emericzy » wrote: Da. Kao što je socijalizama bilo raznih vrsta. I kršćanskih crkava. Maslinovih ulja. I tak.
No, zato smo i suzili na Crkvu u Hrvata. Aj sad dosta izmotavanja, Pero :zubo: Kako bi ti radvojio Crkvu i fašizam u Hrvatskoj?
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

22 May 2013, 23:23

Pero » wrote:Možda sam pogriješio.
Jel ovo topik o porastu fašizma u Hrvatskoj
ili o zdravstvenom odgoju
ili o prijetnji fašizmom zbog odluke Ustavnog suda o neustavnosti procedure prilikom donošenja kurikuluma o zdravstvenom odgoju
ili... :ne zna:
Ili da pišemo već kako tko hoće. :zubo:
..sto ti mislis? ..sto bi htio da bude? :kokice:

:kokice:


:zubo:
User avatar
Pero
Posts: 2161
Joined: 24 Feb 2012, 09:12

22 May 2013, 23:23

Silajn » wrote:
Pa naravno da jest, dio sustavne implementacije i promocije fašističkog pogleda, između ostalog, i na ljudska prava :ne zna:
Čekaj malo, mislim da se slažemo oko ovog famoznog skupljanja potpisa "za obitelj" da je to zapravo prikrivena namjera za unaprijed ograničavanje izvjesnih prava jednoj manjinskoj zajednici.
Ali na isti način oni koji se protive ovakvom zdravstvenom odgoju imaju ustavno pravo na to da odgajaju djecu kako oni žele.
Što sad, pederi mogu, a klerikalci ne mogu?
User avatar
Pero
Posts: 2161
Joined: 24 Feb 2012, 09:12

22 May 2013, 23:25

Silajn » wrote:
No, zato smo i suzili na Crkvu u Hrvata. Aj sad dosta izmotavanja, Pero :zubo: Kako bi ti radvojio Crkvu i fašizam u Hrvatskoj?
Nikako, po meni ih ne treba razdvajati zato što su oni razdvojeni. Ili ti misliš da ih spaja slika onog majmuna sa križem oko vrata i ustaškom kapom na glavi?
User avatar
Pero
Posts: 2161
Joined: 24 Feb 2012, 09:12

22 May 2013, 23:26

Emericzy » wrote: Da. Kao što je socijalizama bilo raznih vrsta. I kršćanskih crkava. Maslinovih ulja. I tak.
Fašizam s ljudskim licem. :zubo:
User avatar
Pero
Posts: 2161
Joined: 24 Feb 2012, 09:12

22 May 2013, 23:27

..a unda » wrote: ..sto ti mislis? ..sto bi htio da bude? :kokice:

:kokice:


:zubo:
Ajmo o uroti zrinsko-frankopanskoj. :zubo:
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

22 May 2013, 23:28

Pero » wrote: Dobro, znači da je topic i o crkvi i o fašizmu trigeriran odlukom Ustavnog suda o kurikulumu zdravstvenog odgoja.
OK, ne smatram da se crkva nužno povezuje s fašizmom i obrnuto.
..slazem se. ne nuzno. ali ko, gdje, kada i kako? neces valjda rec da je crkvi, pa bio to i kaptol, mrzi fasizam, nego..kako se to ocito voli dramakvinovski zvat..komunizmom? :kokice:

..kakvi su (crkveni) trendovi kod nas, kakvi su trendovi u svijetu, koje su slicnosti, koje su razlike, koje specifnosti? :kokice:
User avatar
Silajn
Posts: 1518
Joined: 19 Sep 2011, 10:25

22 May 2013, 23:31

Pero » wrote: Čekaj malo, mislim da se slažemo oko ovog famoznog skupljanja potpisa "za obitelj" da je to zapravo prikrivena namjera za unaprijed ograničavanje izvjesnih prava jednoj manjinskoj zajednici.
Ali na isti način oni koji se protive ovakvom zdravstvenom odgoju imaju ustavno pravo na to da odgajaju djecu kako oni žele.
Što sad, pederi mogu, a klerikalci ne mogu?
Nitko ih ne sprječava da odgajaju djecu kako žele, dok god je taj odgoj u okviru Ustavom i zakonom propisanih normi. Zagovaranje rasne, nacionalne, vjerske, spolne i ine nesnošljivosti to - nije.
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

22 May 2013, 23:32

Pero » wrote: Ajmo o uroti zrinsko-frankopanskoj. :zubo:
to rezultat znamo i utakmica je gotova. jedino je problem sto se misli da su igrali za neku, nasu stranu..ne znam koju, valjda za hade ze.. :zubo:

ali, nije to bitno, onda se drugacije igralo i to spada u povijest sporta. ja prenosim utakmicu uzivo.. :kokice:

imas koju reklamu da metnem? jevvtino dam prostor. :kokice:

:D
Last edited by ..a unda on 22 May 2013, 23:32, edited 1 time in total.
User avatar
Pero
Posts: 2161
Joined: 24 Feb 2012, 09:12

22 May 2013, 23:32

..a unda » wrote: ..slazem se. ne nuzno. ali ko, gdje, kada i kako? neces valjda rec da je crkvi, pa bio to i kaptol, mrzi fasizam, nego..kako se to ocito voli dramakvinovski zvat..komunizmom? :kokice:

..kakvi su (crkveni) trendovi kod nas, kakvi su trendovi u svijetu, koje su slicnosti, koje su razlike, koje specifnosti? :kokice:
Pa da sam ja crkva i da baš MORAM birati između npr. fašizma i komunizma (i da nemam drugog izbora) što misliš što bih odabrao? :zubo:
User avatar
Silajn
Posts: 1518
Joined: 19 Sep 2011, 10:25

22 May 2013, 23:33

Pero » wrote: Nikako, po meni ih ne treba razdvajati zato što su oni razdvojeni. Ili ti misliš da ih spaja slika onog majmuna sa križem oko vrata i ustaškom kapom na glavi?
Opet ćemo o toj ilustraciji, a složili smo se da je samo posljedica SUSTAVNOG promoviranja fašističkog pogleda na društvo od strane Crkve u Hrvata? Nah...
User avatar
Silajn
Posts: 1518
Joined: 19 Sep 2011, 10:25

22 May 2013, 23:33

Pero » wrote: Pa da sam ja crkva i da baš MORAM birati između npr. fašizma i komunizma (i da nemam drugog izbora) što misliš što bih odabrao? :zubo:
Isus je odabrao komunizam :ne zna:
User avatar
Pero
Posts: 2161
Joined: 24 Feb 2012, 09:12

22 May 2013, 23:35

Silajn » wrote:
Nitko ih ne sprječava da odgajaju djecu kako žele, dok god je taj odgoj u okviru Ustavom i zakonom propisanih normi. Zagovaranje rasne, nacionalne, vjerske, spolne i ine nesnošljivosti to - nije.
Ovi nisu zagovarali spolnu nesnošljivost. Bunili su se, između ostalog, protiv toga da neće da im djeca navlače prezervative na banane. Meni je to smiješno, al ako neće, whatever.
User avatar
Pero
Posts: 2161
Joined: 24 Feb 2012, 09:12

22 May 2013, 23:36

Silajn » wrote:
Isus je odabrao komunizam :ne zna:
Pa da, normalno da je bio vidovit i predosjetio Marxa. :zubo:
User avatar
Silajn
Posts: 1518
Joined: 19 Sep 2011, 10:25

22 May 2013, 23:37

Pero » wrote: Ovi nisu zagovarali spolnu nesnošljivost. Bunili su se, između ostalog, protiv toga da neće da im djeca navlače prezervative na banane. Meni je to smiješno, al ako neće, whatever.
Odustajem do neke druge prilike, kad se bolje informiraš o tome zbog čega se bune :djecoljub:
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

22 May 2013, 23:41

Pero » wrote: Pa da sam ja crkva i da baš MORAM birati između npr. fašizma i komunizma (i da nemam drugog izbora) što misliš što bih odabrao? :zubo:
eto vidis kakav si. jedan od problemcica u tome je da nisi morao birat izmedju fasizma i komunizma. tu se bira izmedju realnosti i utopije. jasno je da ce realisti u tom slucaju izabrat realnost, ato je da je jedna utopija je sasvim dovoljna.

enivej, nema veze sad to sto komunizma nije bilo, ali eto, uslo je u misao da ga je bilo pa tako i govorimo..dakle, bi li ti onda nuzno vezao crkvu sa fasizmom ili tim, jel, ocito komunizmom? i obrnuto? ili sad nesto i ne bi bas? :kokice:

podsjecam, ja sam rekao..ne nuzno i pri tome ostajem.

ili npr, jel otpor prema zdravstvenom odgoju..ili barem dijelovima koji se kose sa vjeronaukom, otpor prema fasistickoj komponenti zdravstvenog odgoja ili prema toj, jel..komunistickoj ideji? ilio je jednostavno to otpor prema totalitarizmu zato da vjeronauk nema ama bas nikakve konkurencije u odgoju, dakle, odgoju za koju ideju? :kokice:

:D
User avatar
Pero
Posts: 2161
Joined: 24 Feb 2012, 09:12

22 May 2013, 23:47

..a unda » wrote: enivej, nema veze sad to sto komunizma nije bilo, ali eto, uslo je u misao da ga je bilo pa tako i govorimo..dakle, bi li ti onda nuzno vezao crkvu sa fasizmom ili tim, jel, ocito komunizmom? i obrnuto? ili sad nesto i ne bi bas? :kokice:
Pa ne bi ni s jednim ni s drugim, ono je bilo hipotetičko lupetanje.

..a unda » wrote: ili npr, jel otpor prema zdravstvenom odgoju..ili barem dijelovima koji se kose sa vjeronaukom, otpor prema fasistickoj komponenti zdravstvenog odgoja ili prema toj, jel..komunistickoj ideji? ilio je jednostavno to otpor prema totalitarizmu zato da vjeronauk nema ama bas nikakve konkurencije u odgoju, dakle, odgoju za koju ideju? :kokice:
Kako nema, a etika?
User avatar
Silajn
Posts: 1518
Joined: 19 Sep 2011, 10:25

22 May 2013, 23:49

Etika? Kad se može birati etika?
User avatar
Pero
Posts: 2161
Joined: 24 Feb 2012, 09:12

22 May 2013, 23:51

Silajn » wrote:Etika? Kad se može birati etika?
U gimnaziji. Imamo djecu od osnovne do faksa. :zubo:
User avatar
Silajn
Posts: 1518
Joined: 19 Sep 2011, 10:25

22 May 2013, 23:54

Pero » wrote: U gimnaziji. Imamo djecu od osnovne do faksa. :zubo:
Ne vidiš problem? Aaaaaa, stvarno odustajem, i ako me/se zajebavaš, previše mi je :zubo:
User avatar
Pero
Posts: 2161
Joined: 24 Feb 2012, 09:12

22 May 2013, 23:57

Silajn » wrote:
Ne vidiš problem? Aaaaaa, stvarno odustajem, i ako me/se zajebavaš, previše mi je :zubo:
Ne kužim, u osnovnoj možeš ne ići na vjeronauk. Što bi ti nešto kao alternativu vjeronauka u osnovnoj? :ne zna:
User avatar
schmokljan
Posts: 2411
Joined: 18 Sep 2011, 16:19
Location: www.mordor.hr

23 May 2013, 00:00

Svaki poraz ove vlasti je sitna pobjeda moje sitne duše.

I ako su ti porazi istovremeno pobjede klerofašizma - jebiga.

Meni je dovoljna moja sitna pobjeda, kao dokaz bazične teze da nesposobniju vlast nikada nismo imali. A ja glasao za nju. To si NIKAD neću oprostiti. U tridesetima biti tako naivan.

Nesposobni Jovanović siluje proceduru, nesposobna vlast, koja si utvara da je vrlo lukava, lukava kao lukavi lukavac, za lokalne referendume stavlja cenzus od 50% + 1 birač, dok za nacionalne nema cenzusa, Milanović baljezga bilingvalno, malo na hrvatskom, malo na latinskom, sa sastanku u NATOu kmetski tvita da je u najboljem društvu na svijetu. Mrš!

Nije ovo pobjeda klerofašista, nego procedure, koju je ekipa iz SDP-a mislila malo silovati, jer kao, sad smo mi na vlasti, sad smo mi HDZ. E jeste kurac. Zbogom! :w
Last edited by schmokljan on 23 May 2013, 00:08, edited 1 time in total.
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

23 May 2013, 00:01

Pero » wrote:
Pa ne bi ni s jednim ni s drugim, ono je bilo hipotetičko lupetanje.
e, kad bi i na kaptolu tako razmisljali.. :zubo:

a, cuj, hipoteticko.. ja mislim da je dosta realno to sto si rekao. trebamo bit svjesni da postoje interesi, pa tako i crkve npr.
u tom jel, prometejskom..neko bi rekao, luconoskom svjetlu spoznaje, gdje bi u kojem sustavu crkva mogla bolje ostvariti svoje interese?

neces valjda rec sad nesto osmo..npr u znanosti i demokraciji? :D
Kako nema, a etika?
sta etika? :kokice:

sta etika, milu mu etiku, kad se etika definira danas kao znanost o moralu. jel etika ima svoju crkvu, jel ima svoje prihode, nekretnine, jel se etika zali ustavnom sudu, jel etika ima cjenik za usluge ili prima milodare, jel etika govori djeci da su nastali iz/radi grijeha i rodjeni gresni, jel se etika poducava u predskolskim i osnovnoskolskim ustanovama?
o kojem moralu se onda u nas, konkurentno bavi, kad, nakon cega, ko ima monopol na moral, koliko i po kojim moralnim normama ..da ne kazem..etickim. :kokice:
Post Reply