reprezentacija crkve i fasizma - hrvatska 3:0..

Monoteistički i mnogobožački sustavi vjerovanja
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

23 May 2013, 00:08

schmokljan » wrote:Svaki poraz ove vlasti je sitna pobjeda moje sitne duše.

I ako su ti porazi istovremeno pobjede klerofašizma - jebiga.

Meni je dovoljna moja sitna pobjeda, kao dokaz bazične teze da nesposobniju vlast nikada nismo imali. A ja glasao za nju. To si NIKAD neću oprostiti. U tridesetima biti tako naivan.

Nesposobni Jovanović siluje proceduru, nesposobna vlast, koja si utvara da je vrlo lukava, lukava kao lukavi lukavac, za lokalne referendume stavlja cenzus od 50% + 1 birač, dok za nacionalne nema cenzusa, Milanović baljezga bilingvalno, malo na hrvatskom, malo na latinskom, sa sastanku u NATOu kmetski tvita da je u najboljem društvu na svijetu. Mrš!

Nije ovo pobjeda klerofašista, nego procedure. koju je ekipa iz SDP-a mislila malo silovati, jer kao, sad smo mi na vlasti, sad smo mi HDZ. E jeste kurac. Zbogom! :w
ima tu nesto logike. razocarane, ali logike. ja mislim da si ti nestrpljiv radi necega. :kokice:

inace, ovo ti je pravi zizekovski odgovor, komentar. aj priznaj da ga ljubis..:zubo:


User avatar
Pero
Posts: 2161
Joined: 24 Feb 2012, 09:12

23 May 2013, 00:10

..a unda » wrote: neces valjda rec sad nesto osmo..npr u znanosti i demokraciji? :D
Neću. :zubo:
..a unda » wrote: sta etika, milu mu etiku, kad se etika definira danas kao znanost o moralu. jel etika ima svoju crkvu, jel ima svoje prihode, nekretnine, jel se etika zali ustavnom sudu, jel etika ima cjenik za usluge ili prima milodare, jel etika govori djeci da su nastali iz/radi grijeha i rodjeni gresni, jel se etika poducava u predskolskim i osnovnoskolskim ustanovama?
o kojem moralu se onda u nas, konkurentno bavi, kad, nakon cega, ko ima monopol na moral, koliko i po kojim moralnim normama ..da ne kazem..etickim. :kokice:
Etika nema crkvu, što bi ti osnovao crkvu za ateiste?
Etika nema svoje prihode i nekretnine, budući nema oragnizaciju, tko joj je kriv.
Etika se ne žali Ustavnom sudu, ali se ne žali ni vjeronauk. Žale se oni čija djeca idu na vjeronauk, barem mi se tako čini. :ne zna: :zubo:
Etika se ne podučava u predškolskim i osnovnoškolskim ustanovama, pa zašto je onda nisu uveli. Naši su bili skroz zadovoljni što imaju 2 sata tjedno manje.
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

23 May 2013, 00:11

pero, evo ti nesto, za te ako os se pokrit plahtom i gubit vid..

unaprijed te obavijestavam da nema zrinskih i frankopana, dakle..ako nema veze, nema veze.. :D
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

23 May 2013, 00:14

Pero, ne znam jesi li to htio postići ili uopće išta postići, ali bih te sad najrađe opalila s nečim po glavi. :ne zna:
User avatar
Pero
Posts: 2161
Joined: 24 Feb 2012, 09:12

23 May 2013, 00:14

Niš ja vas ne kužim. :ne zna: :zubo:
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

23 May 2013, 00:18

Pero » wrote: Pa počnimo od riječi u naslovu topica. Fašizam. Znam da je Emericzyju mio, ali mislim da je čovječanstvo to apsolviralo '45.
pero, pero, dobri pero..

jel ti znas kako se na makedonski kaze..pero djetlic? petro klokodr(v)ceto.. :D

ma emeirciju je mio tako da mu nije mio, ali protiv njega je tako sto bi uveo neke fasiticke oblike odnosa, pa taman po cijenu da se to zove fasizmom, kojeg se , naravno, emerici zgraza..kako ono..sa gnusanjem zgraza.. :D

cuj. mislim da pogresno mislis. formalno se 45. to apsolviralo, funkcionalno se fasizam kao ideja razvijao, prilagodjavao..nesto kao ono da voda nadje svoj put, tako i fasizam.
terminoloski, pa i jos nekako tu negdje, situacija je zanimljiva. naime, dok, se fasizmom smatra npr samo oblikom vladavine koji je postojao u italiji..kao kontrapunkt cu reci, da se sve ono sto sto predstavlja socijalizam, narocito u nasoj varijanti, jednostavno zove komunizmom.

dakle, na jednoj strani imamo temeljito uopcavanje nekih odnosa, a na drugoj strani radimo preciznu distinkciju proglasavajuci fasizam davno pokopanim i tako sprijecavamo imenovati najblizim imenom ono sto se razvilo u bogatstvo tisucu nijansi.
cuj, ako govori kao fasizam, ako hoda obucen kao fasizam, onda mora bit da je to fasizam. ne vidim razloga cemu zaziranje od prepoznavanja i imenovanja fasizmom neceg sto zeli iskoristiti demokratski mehanizam da se nazove..slobodnom voljom, drustvenim nekim izborom?

jednostavno, fasizam ocito nije apsolviran kao sto ti mislis ili kao sto ga mozda smatras pojavom u tragovima, ne prepoznajes masovnost, ne zelis je vidjet, ne prepoznajes elemente koji cine fasizam. ne znam gdje ti zivis i sta oko sebe gledas i kako to nazivas.. ucenje demokraciji? pa malo mi je to ucenje, ono, jel..kinki? :D

..a unda » wrote: Tako je. Demokracija je najskuplji oblik vlasti. Zato u firmama nema demokracije. :zubo:
pa dobro, zubo je tu, ali cak i sa zubom ne znam koliko mozemo govoriti o firmi kao o obliku vlasti. ne znam, valjda mozemo, neke se funkcije tu poklapaju nekako, pa ako imamo neke odnose koje mozemo opisati u domenu moci, onda bi se moglo mozda tu govoriti i o vlasti nekoj.
ali, malo je ta tema sira i mnpr, meni nikako nece bit jasno kako se sustav demokracije moze bazirati na toj nedemokraciji u firmama, a da o korporacijama i ne govorimo. mislim, mozemo i o obitelji govorit, ako ces vec tuda..
tj, koji bi bio najnizi neki oblik demokratskog odlucivanja, na kojoj najnizoj organizacijskoj drutvenoj razini bi on trebao pocet funkcionirat?
Nitko im se nije obratio i oni nisu nadležni za to hoće li neka opskurna udruga skupljati potpisa za obitelj, za sindikate, za razgraničenje sa Slovenijom, whatever.

Pretežno jest, čačkaju po Ustavu, čekaju da im se netko javi i boli ih briga za ostalo.


Vot tajming? Obje velike stranke su popušile u nedjelju na lokalnim izborima u odnosu na lokalne izbore pred 4 godine, samo što je SDP popušio više.

A zašto bi to trebao biti tabu?
e, opskurna, opskurna..slazem se..ocito masovnije opskurna negos to se cini..


pa da, nitko im se nije obratio, a zna se sto je i kako se odvija njihov posao. ali, i kad im se obrate, bolje se obratit hrvatskoj lutriji nego njihovom tumacenju ustava i zakona.
tako da oni sami stvaraju tabu od sebe, na jednu stranu im godi kad ih se pita za misljenje, a na drugu stranu sluzbeno (ili nesluzbeno, da, da..) kazu..nemojte nas nista pitat, nije nam ni do cega.
to je sjajna pozicija. jedna od temeljnih, a podlozna fjaki. e, pa ako to nije itealna osnova za tabuizirat se, ne znam sto je.. :D

osim toga, kao sve vlasti i u tim trodiobama i onima koje mijenjaju jedna drugu, dakle, vlade.. a tu su i ostali, struka neka, analiticari, sociolozi, politolozi, maspsiholozi, ali necu o njima sada, to je nevolja za sebe unutar nevolje, kad ih se sluzbeno ili javno ili medijski javno pita nesto o crkvi, u smislu kaptola, jel.. onda su vrlo, ono, razmuno neodredjeni, kao i ustavni sud koji se poroglasava nenadleznim za sve ono sto po samom ustavu nisu nadlezni i to po njihovom tumacenju nisu nadlezni, tako i ostali nositelji vlasti kao racionalno pristupaju problemu i oni nisu nadlezni za pitanja religije, jer je to neki drugi domen, nije njihov i crkva je ono, nebitna, ona zivi svoj zivot, drzava zivi svoj zivot, suradjuju, eto, dobro suradjuju, jedni drugima govore vi..sve u svemu, crkva nema nikakvog utjecaja na politiku, nikakvu vaznost ili ne barem toliku vaznost.

nesluzbeno, po hodnicima vlade i ustavnog suda, portun do portuna su, po kabinetima, u neformalnim razgovorima medju sobom i s drugima, u koje imaju povjerenja, kad misle da ih nitko ne cuje, useru se kad im spomenes kaptol. jedni se useru jer se radi o sefu, o nadredjenom, pa onda stoje u stavu mirno kao sundov kad ga kerum zove na telefon, a drugi se useru jer nemaju adekvatnih protumjera, adekvatnog politickog odgovora prema onom sto im kaptol pripremi iz zajebancije, bez puno muke i napora, tek tako da se pokaze ko je tu glavni i da usput obave nesto od zarctanog skedjula i daim kazu da da dok se oni petljaju s tom njihovom zajebancijom, da oni vec unaprijed imaju pet pripremljenih poteza, bogu hvala.. i onda ih s kaptola gledju kako se ovi na gradecu, kao vlast neka, batrgaju.. :kokice:

Pa da, ugovori kad se potpišu obično se poštuju. Do revizije ugovora. Ajmo onda o reviziji ugovora, a ne o zdravstvenom odgoju.
ok, vec smo nesto blize nekim osnovnim problemima. jos tu spomeni neku lovu, provlacenja love, distribuciju, poreze..i onda vec imamo sasvim dovoljno definiran problem da bi ga mogli nekako pocet rjesavat ili odgonetat.

revizija ugovora. dakle, sta cemo sad..jel gotovo, kao sto je bozanic to bahato komentirao ili nije gotovo dok ne kaze da je gotovo..tko? tko, pero? di je taj? ..daj mi ga pokazi da ga u celo poljubim.. :D

ocemo o tome..kad?

nema revizije tog ugovora ako kaptol ne pristane na reviziju ili cak razvrgavanje..kao stetnog ili nistavnog, zasto ne ili ne znam nas to bi vec pristao, a zasto bi pristao?
ok, i nad popom ima pop. mozda ne kaptol sam po sebi, ali vatikan mozda? azasto bui vatikan na to pristao?
narocito jer ima takav ugovor u rukama, ne znam..da je kojoj firmi imat takav ugovor..to nijke ugovor, to je negdje izmedju kapitulacije, vazalskog odnosa i kamatarstva, reketa..
tko to kaptol i kako pritisce da pristane na reviziju ugovora? ko ce tio vatikan pritisnut? u snu ce se ukazat papi sveti alojzije stepinac, zastitnik svih totalitarizama, osim komunistickog ili kako to vec ide s tim zastitnivstvima, i onda ce papa ujutro narucit makjato sa mulino bjanko keksima i rec..ahaaa, to je to..daj taj ugovor amo da ga iskidam i nazovi hrvate i cestitaj im?

da se ide u tom smjeru, revizije ugovora, i cuo sam i primjetio sam. nevoljko se o tome govori. i jasno mi je da je potrebno vrsiti neke predradnje, pripremu terena, srediti masu toga okolo, jasno mi je da to nije neki bas prioritet dok treba sredjivati situaciju za drzavu, za drustvo, puno vitalniju, znacajniju, jasno mi je da se nemoze ici u otvoreni sukob i suociti npr javnost sa svim dokumentima kojima se raspolaze, da bi to bilo netakticno, nepotrebno tako ici, itd..jasno mi je puno toga, ali..
..cak i kad nije uzela zamah akcija koja je dio sredjivanja i uredjivanja odnosa u drzavi, pa u sklopu toga i sa crkvom kao mocnom organizacijom koja ipak treba postivati zakone er ha kao i svi ostali gradjani, dakle, dok se tek krenulo, nije se napravio ni prvi korak, kaptol je sve vec pripremio za rasturanje takve ideje, pomisli..drskosti i brisucim udarcima po gnjatima cisti vec sve u startu.

ma nije proslo, evo, koliko..dvije godine, i na ovim lokalnim izborima se sve vec zaboravilo i devedesete i financijsko rasulo ako vec ne kolaps 1999 i privatizacije, i malverzacije i verone i sanader i zuzuli, i kalmete i fra litre, i zemlje istre, i hipo banke, i golf izvlascenja, i kolaps koji se nije htio nazvat kolapsom 2011 i gdje su nijemci intervenirali, jer im je vise pun kua turanja hrvatske pod nos, pa ne bi bilo u redu da i sad jos i turaju da zemlju u sluzbenom bankrotu prime u eu, toliko njih, toliko toga da im se broja ne zna, degutantno je to sve pokusat uopce pamtit.

i onda me pitas za tajming? pa imas ne samo tajmning, nego i kontinuitet..trolanje protiv braka a za brak, imas trolanje protiv nekog odgoja u skolama, imas pola hrvatske policije koja mora stiti gejprajd u splitu, imas otvorene pozive i huskanja da se gejprajdovi ne moraju trpit i da su zasluzili sve sto im se desi, imas otvorene i sluzbene izjave, upute i akcije preko posrednika, grozdova, justicija, vidzilanata, hrasta, tmasta, mikelicanstva, imas otvorene biskupske pozive za koga glasat na izborima, imas direktno i takticki prikriveno mijesanje crkve u poslove i prerogative drzave..
imas kontinuitet procedure tim nekim svjetonazorskim ustavnim pitanjima, upravo takvom dinamikom da se diktira sto ce se i kad napravit, imas dinamiku koja ce upravo imat pik, vrsno opterecenje negdje tamo pred parlamentarne izbore koji ce koncidirat, gle..negdje tamo upravo pred predsjednicke izbore, idealna prilika za razradjen stroj, dvije muhe jednim udarcem ili..operacija veliko ciscenje, a sve to uz nikakvu ekonomsku sliku i trend koji se krece svugdje samo ne prema gore, i sve to u i uz evropu u koju, ne znam zasto, ova vlada polaze svoje jedine nade da ostane dva mandata na vlasti, najmanjem periodu da se nesto sanira i da u drugom mandatu se krene vidljivo na bolje i da se onda napokon ozbiljnije krene obavljanjem sekundarnih poslova, daljnjim dizanjem kvalitete zivota, poput, ne znam..revizije vatikanskih ugovora, financijsko discipliniranje kaptola.. i ostalih poboljsanja da sto vise ljudi moze kvalitetnije i postenije zivjet.
:kokice:

eto. mislim, jel ti oces rec da imas neke druge informacije ili jednostavo oces rec da te se jebe.. :D
Last edited by ..a unda on 23 May 2013, 00:22, edited 1 time in total.
User avatar
Pero
Posts: 2161
Joined: 24 Feb 2012, 09:12

23 May 2013, 00:21

Sad kužim da ti je trebalo vremena za plahtu, al ja moram ić bacit oko, da ne bi sutra bilo dobrojutroradninarodecrnegorepodneje. :zubo:
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

23 May 2013, 00:24

Tea Tree » wrote:Pero, ne znam jesi li to htio postići ili uopće išta postići, ali bih te sad najrađe opalila s nečim po glavi. :ne zna:
sta..zajebaje? neka zajebaje, nego sta ce..plakat? :D
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

23 May 2013, 06:38

Pero » wrote: Fašizam s ljudskim licem. :zubo:
Recimo.
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

23 May 2013, 06:44

Silajn » wrote:složili smo se da je samo posljedica SUSTAVNOG promoviranja fašističkog pogleda na društvo od strane Crkve u Hrvata? Nah...
Ne, nije.

Vi kompletno promašujete bit crkvenog djelovanja. Njezin je pristup talibanski. Ona želi vjeru kao vrhovni princip i sebe kao vrhovnog suca. Politički joj je sustav unutar toga irelevantan. Crkva sasvim fino djeluje u ama baš svakom političkom sustavu.

Ne razumijem zašto talibane nazivate fašistima kad oni to jednostavno nisu. Bezrazložno zamućujete vodu

Ne samo bezrazložno nego i krajnje štetno. Jer, protiv političkog pokreta bori se jednim sredstvima. Protiv kulturne revolucije bori se drugim. Vi bi na termite sredstvom protiv ambrozije.
User avatar
Silajn
Posts: 1518
Joined: 19 Sep 2011, 10:25

23 May 2013, 09:28

Emerički, pisala sam ti to već sinoć, ali si u međuvremenu izbrisao svoj post pa se i moj izgubio: dok imamo u raspravi problem sa semantičkim određenjem fašizma - zamijeni jednostavno svaki "moj" fašizam "svojim" nacizmom ili talibanijom. Ili, zamijenimo u čitanju sve te riječi jednostavno - represivnim sustavima.
Interpretacije gore navedenih pojmova ne bi smjele zamagliti suštinski mod djelovanja o kojem ovdje pričamo. Uz korištenje termina "fašizam", "talibani", "desno", "liberalno", "komunistički" itd. trebali bismo inače u svakom postu stavljati disklejmer/vlastitu interpretaciju. Ipak postoje neke konvencije (ne predrasude, kako ti pokušavaš nametati) i mislim da je bespotrebno, u ovoj grupi diskutanata, distinktivna obilježja tih sustava stavljati u prvi plan.
User avatar
Pero
Posts: 2161
Joined: 24 Feb 2012, 09:12

23 May 2013, 10:55

..a unda » wrote: cuj. mislim da pogresno mislis. formalno se 45. to apsolviralo, funkcionalno se fasizam kao ideja razvijao, prilagodjavao..nesto kao ono da voda nadje svoj put, tako i fasizam.
Može biti, al onda to isto možeš reći za bilo koju nedemokratsku ideologiju, i za nacizam i za komunizam.
..a unda » wrote: terminoloski, pa i jos nekako tu negdje, situacija je zanimljiva. naime, dok, se fasizmom smatra npr samo oblikom vladavine koji je postojao u italiji..kao kontrapunkt cu reci, da se sve ono sto sto predstavlja socijalizam, narocito u nasoj varijanti, jednostavno zove komunizmom.
Pa jedina stranka na vlasti se zvala Komunistička partija, pa kasnije Savez komunista. Koliko se ja sjećam marksizma iz srednje škole i faksa, stalno su mi tupili da je socijalizam samo prijelazni stadij u komunizam. Al eto, nije trajalo toliko dugo da se apsolvira prijelazni stadij. Možda sam u krivu, ocjene iz marksizma su mi uvijek kvarile prosjek. :zubo:
..a unda » wrote: dakle, na jednoj strani imamo temeljito uopcavanje nekih odnosa, a na drugoj strani radimo preciznu distinkciju proglasavajuci fasizam davno pokopanim i tako sprijecavamo imenovati najblizim imenom ono sto se razvilo u bogatstvo tisucu nijansi.
Dakle, za tebe je jedna od tisuću nijansi fašizma to što postoje ljudi koji ne žele da njihova djeca slušaju Štulhoferov kurikulum zdravstvenog odgoja?
..a unda » wrote: cuj, ako govori kao fasizam, ako hoda obucen kao fasizam, onda mora bit da je to fasizam. ne vidim razloga cemu zaziranje od prepoznavanja i imenovanja fasizmom neceg sto zeli iskoristiti demokratski mehanizam da se nazove..slobodnom voljom, drustvenim nekim izborom?
Slažem se, samo opet ne mislim da je fašizam neslaganje s kurikulumom.
..a unda » wrote: jednostavno, fasizam ocito nije apsolviran kao sto ti mislis ili kao sto ga mozda smatras pojavom u tragovima, ne prepoznajes masovnost, ne zelis je vidjet, ne prepoznajes elemente koji cine fasizam. ne znam gdje ti zivis i sta oko sebe gledas i kako to nazivas.. ucenje demokraciji? pa malo mi je to ucenje, ono, jel..kinki? :D
Element koji čini fašizam je jambranje Ustavnom sudu?
..a unda » wrote: ali, malo je ta tema sira i mnpr, meni nikako nece bit jasno kako se sustav demokracije moze bazirati na toj nedemokraciji u firmama, a da o korporacijama i ne govorimo. mislim, mozemo i o obitelji govorit, ako ces vec tuda..
Pa da, zanimljivo, slažem se, al što nije tako?
..a unda » wrote: tj, koji bi bio najnizi neki oblik demokratskog odlucivanja, na kojoj najnizoj organizacijskoj drutvenoj razini bi on trebao pocet funkcionirat?
Funkcionirajuća obitelj po meni.
..a unda » wrote: e, opskurna, opskurna..slazem se..ocito masovnije opskurna negos to se cini..
Pa da, iznenadilo me da postoji tolika količina ljudi koji se slažu ili ne razumijevaju smisao referendumskog pitanja.
..a unda » wrote: osim toga, kao sve vlasti i u tim trodiobama i onima koje mijenjaju jedna drugu, dakle, vlade.. a tu su i ostali, struka neka, analiticari, sociolozi, politolozi, maspsiholozi, ali necu o njima sada, to je nevolja za sebe unutar nevolje, kad ih se sluzbeno ili javno ili medijski javno pita nesto o crkvi, u smislu kaptola, jel.. onda su vrlo, ono, razmuno neodredjeni, kao i ustavni sud koji se poroglasava nenadleznim za sve ono sto po samom ustavu nisu nadlezni i to po njihovom tumacenju nisu nadlezni, tako i ostali nositelji vlasti kao racionalno pristupaju problemu i oni nisu nadlezni za pitanja religije, jer je to neki drugi domen, nije njihov i crkva je ono, nebitna, ona zivi svoj zivot, drzava zivi svoj zivot, suradjuju, eto, dobro suradjuju, jedni drugima govore vi..sve u svemu, crkva nema nikakvog utjecaja na politiku, nikakvu vaznost ili ne barem toliku vaznost...
Crkva ima utjecaja na politiku, uvijek ga je imala i imat će. Funkcionira daleko duže od bilo koje političke stranke.
..a unda » wrote: revizija ugovora. dakle, sta cemo sad..jel gotovo, kao sto je bozanic to bahato komentirao ili nije gotovo dok ne kaze da je gotovo..tko? tko, pero? di je taj? ..daj mi ga pokazi da ga u celo poljubim.. :D
Zašto bi mene Bozanić ljubio u čelo? :ne zna:
..a unda » wrote: narocito jer ima takav ugovor u rukama, ne znam..da je kojoj firmi imat takav ugovor..to nijke ugovor, to je negdje izmedju kapitulacije, vazalskog odnosa i kamatarstva, reketa..
Ja bih volio da ga se javno objavi. Ko i ugovore o privatizaciji INE, HT... Ili možda je? :ne zna:
..a unda » wrote: i onda me pitas za tajming? pa imas ne samo tajmning, nego i kontinuitet..trolanje protiv braka a za brak, imas trolanje protiv nekog odgoja u skolama, imas pola hrvatske policije koja mora stiti gejprajd u splitu, imas otvorene pozive i huskanja da se gejprajdovi ne moraju trpit i da su zasluzili sve sto im se desi, imas otvorene i sluzbene izjave, upute i akcije preko posrednika, grozdova, justicija, vidzilanata, hrasta, tmasta, mikelicanstva, imas otvorene biskupske pozive za koga glasat na izborima, imas direktno i takticki prikriveno mijesanje crkve u poslove i prerogative drzave....
Pa da, al što to nije demokracija?
..a unda » wrote: imas kontinuitet procedure tim nekim svjetonazorskim ustavnim pitanjima, upravo takvom dinamikom da se diktira sto ce se i kad napravit, imas dinamiku koja ce upravo imat pik, vrsno opterecenje negdje tamo pred parlamentarne izbore koji ce koncidirat, gle..negdje tamo upravo pred predsjednicke izbore, idealna prilika za razradjen stroj, dvije muhe jednim udarcem ili..operacija veliko ciscenje, a sve to uz nikakvu ekonomsku sliku i trend koji se krece svugdje samo ne prema gore, i sve to u i uz evropu u koju, ne znam zasto, ova vlada polaze svoje jedine nade da ostane dva mandata na vlasti, najmanjem periodu da se nesto sanira i da u drugom mandatu se krene vidljivo na bolje i da se onda napokon ozbiljnije krene obavljanjem sekundarnih poslova, daljnjim dizanjem kvalitete zivota, poput, ne znam..revizije vatikanskih ugovora, financijsko discipliniranje kaptola.. i ostalih poboljsanja da sto vise ljudi moze kvalitetnije i postenije zivjet.
:kokice:
Lijepo, pa što nije normalno da oni koji su na vlasti pokušavaju na njoj ostati, a oni koji nisu pokušavaju na nju doći? Ko tekma, pa tko kome više golova zabije. :zubo:
..a unda » wrote: eto. mislim, jel ti oces rec da imas neke druge informacije ili jednostavo oces rec da te se jebe.. :D
Za zdravstveni odgoj mi je jebe. Sfušali su i što sad.
Za referendum mi se ne jebe. Ako se raspiše, izaći ću i glasati protiv.
Što to nije moje pravo da mi se za nešto jebe, a za nešto ne?
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

23 May 2013, 11:07

schmokljan » wrote:Svaki poraz ove vlasti je sitna pobjeda moje sitne duše.

I ako su ti porazi istovremeno pobjede klerofašizma - jebiga.

Meni je dovoljna moja sitna pobjeda, kao dokaz bazične teze da nesposobniju vlast nikada nismo imali. A ja glasao za nju. To si NIKAD neću oprostiti. U tridesetima biti tako naivan.

Nesposobni Jovanović siluje proceduru, nesposobna vlast, koja si utvara da je vrlo lukava, lukava kao lukavi lukavac, za lokalne referendume stavlja cenzus od 50% + 1 birač, dok za nacionalne nema cenzusa, Milanović baljezga bilingvalno, malo na hrvatskom, malo na latinskom, sa sastanku u NATOu kmetski tvita da je u najboljem društvu na svijetu. Mrš!

Nije ovo pobjeda klerofašista, nego procedure, koju je ekipa iz SDP-a mislila malo silovati, jer kao, sad smo mi na vlasti, sad smo mi HDZ. E jeste kurac. Zbogom! :w

:top:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

23 May 2013, 11:48

Silajn » wrote:Emerički, pisala sam ti to već sinoć, ali si u međuvremenu izbrisao svoj post pa se i moj izgubio: dok imamo u raspravi problem sa semantičkim određenjem fašizma - zamijeni jednostavno svaki "moj" fašizam "svojim" nacizmom ili talibanijom. Ili, zamijenimo u čitanju sve te riječi jednostavno - represivnim sustavima.
Interpretacije gore navedenih pojmova ne bi smjele zamagliti suštinski mod djelovanja o kojem ovdje pričamo. Uz korištenje termina "fašizam", "talibani", "desno", "liberalno", "komunistički" itd. trebali bismo inače u svakom postu stavljati disklejmer/vlastitu interpretaciju. Ipak postoje neke konvencije (ne predrasude, kako ti pokušavaš nametati) i mislim da je bespotrebno, u ovoj grupi diskutanata, distinktivna obilježja tih sustava stavljati u prvi plan.
Pa zamijenimo onda 'fašizam' nečim poput 'represivnog sustava'.

Meni je nejasno da vama ne smeta da u isti koš trpate kolektivizme i individualizme.

Nejasno mi je da u isti koš trpate kulturnu i političku represiju.

Mene takvi muteži smetaju svagdje i protivim im se u svakoj diskusiji, hoćeš li o jeziku, o seksu, o umjetnosti ili i roštilju. A ako tebe ne smeta da govoriš u ekvivalentima fraze "ma znaš, ono", a onda ti pričaj. A ja ću to kritizirati, ako će mi se dati.

U ovoj je državi ionako sve podjednako nejasno i nedefinirano. Naši vjernici ne poznaju vlastitu vjeru i zapravo uopće nisu pobožni, HDZ je prijatelj, a SDP neprijatelj sindikata, narodnjaci su liberali, socijaldemokrati su narodnjaci, štrajkaju oni s najvećim plaćama, a ne oni s najmanjima... Zašto ne biste onda i vi mutili svoje vode?
User avatar
Silajn
Posts: 1518
Joined: 19 Sep 2011, 10:25

23 May 2013, 13:26

http://www.tportal.hr/vijesti/hrvatska/ ... -suda.html

'Hvala Bogu na odluci Ustavnog suda zbog odluke o zdravstvenom odgoju i Božji blagoslov svim sucima Ustavnog suda i ljubljenom Hrvatskom puku'

Divotica :serek:
User avatar
schmokljan
Posts: 2411
Joined: 18 Sep 2011, 16:19
Location: www.mordor.hr

23 May 2013, 13:57

Čekaj, ima vas koji misle da je Jovanović poštovao proceduru?

Ako nije, o čemu pričamo? Svaki poraz vlasti je pobjeda građana. O, da. Je, je.
User avatar
Silajn
Posts: 1518
Joined: 19 Sep 2011, 10:25

23 May 2013, 13:59

schmokljan » wrote:Čekaj, ima vas koji misle da je Jovanović poštovao proceduru?

Ako nije, o čemu pričamo? Svaki poraz vlasti je pobjeda građana. O, da. Je, je.
Pa ja se u riječ slažem s onim što si napisao :ne zna: Nije u koliziji s onim što ja pišem, a i duhoviije je :D
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

23 May 2013, 14:00

schmokljan » wrote:Čekaj, ima vas koji misle da je Jovanović poštovao proceduru?

Ako nije, o čemu pričamo? Svaki poraz vlasti je pobjeda građana. O, da. Je, je.
Nema tu nikakvih pobjeda.

To su sve sami porazi.

Svi skupa idemo iz poraza u poraz.

Poražavajuće.

Do te mjere da se već i porazi proglašavaju pobjedama...
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
schmokljan
Posts: 2411
Joined: 18 Sep 2011, 16:19
Location: www.mordor.hr

23 May 2013, 14:01

Euklid » wrote:
Nema tu nikakvih pobjeda.

To su sve sami porazi.

Svi skupa idemo iz poraza u poraz.

Poražavajuće.

Do te mjere da se već i porazi proglašavaju pobjedama...
Malo smo se srbnuli i kaj sad? :ne zna:
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

23 May 2013, 14:23

schmokljan » wrote:
Malo smo se srbnuli i kaj sad? :ne zna:
Pa ništa... samo da ne završimo ko i oni... u piz.. mile matere.

Jer to je onda plodno tlo za nove nacionalizme, fašizme i ostale izme. Da ne kažem šizme...
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

23 May 2013, 21:22

:zubo:
Jebavasled, ja sam skroz drugačije sve to vidla.
Daklem, men je odluka ovih iz Ustavnog zvučala sjajno, ono, salomonski, ako ne čak i bolje. Zdravoseljački, rekli su ovima iz ministarstva da isprave neke proceduralne stvari i stvar će proć. Dok to ne naprave-šipak.
Prvo, ne vidim nikakav razlog da se pravila ne poštuju u vezi donošenja bilo čega, nebitno da li je riječ o nastavnom planu il o čemu manje (il više) značajnom.
Drugo, taj Zdravstveni odgoj nije se moro provodit. Ne znam sad točno kakva je formalna procedura, al postojala je mogućnost da ga svaka škola, koja oće, odbije. (Odprilike procedura se svodila na to da se roditelji izjasne da ne žele da im djeca imaju taj predmet->obave se neke administrativne stvari->pošalje se na ministarstvo pisamce u kom piše Ježurka, brate, sanjam te često, a u ovoj se školi neće predavat Zdravstveni odgoj. Nježno te grli medena lica
i pozdrav šalje ravnateljica.
) I da, škole su to radile. E pa ako to nije jebena travestija, ne znam šta jest. Kako se takvo šta more dozvolit? Jel bi mogli isto tako na roditeljskom sastanku i matematiku otpisat? Sori, ministre, roditelji bi bez razlomaka, ove godine. Za dalje se čujemo.
Kakav javašluk je taj Zdravstveni, majko mila.

A ovom odlukom Ustavni sud im je samo napiso šalabahter kako da im se to ne ponovi.
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

23 May 2013, 21:32

Eh Nina lijepo si to srocila I mudro zboris. Kada bi I glavonje taste u politici I javnosti to dozivljavali na takav nacin bilo bi mnogo ugodnije zivjeti I slagati rogove u vrecu...ali ne, oni ih vise vole vaditi iz vrece te ih montirati na vlastita cela kako bi ostavili dojam svoje muskosti I snage...a ni sjajne dlake nemaju.
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

24 May 2013, 13:44

pero..os na dugo il na kratko? ..aj..nakratko, pa cemo vidjet.. :kokice: ..a nakratko znaci da cu najcesce govorit sa da i ne.
na dugo je sve ono ostalo.. :D
Pero » wrote: Može biti, al onda to isto možeš reći za bilo koju nedemokratsku ideologiju, i za nacizam i za komunizam.
..pa eto..ne. razumijem sto zelis reci, ali u ovom obliku kako si rekao..ne.

hint.. ti si spomenuo apsolviranje, ne ja.. :kokice:
a ima, naravno jos hintova, ali.. ovo ce valjda bit dovoljno..
Pa jedina stranka na vlasti se zvala Komunistička partija, pa kasnije Savez komunista. Koliko se ja sjećam marksizma iz srednje škole i faksa, stalno su mi tupili da je socijalizam samo prijelazni stadij u komunizam. Al eto, nije trajalo toliko dugo da se apsolvira prijelazni stadij. Možda sam u krivu, ocjene iz marksizma su mi uvijek kvarile prosjek. : zubo:
opet..ne. tj, dijelom da, ali ti bucas da i ne, a ne ja. aj se malo odluci sta je sta. u medjuvremenu cu samo reci da
su ti profe iz marksizma po ovom sto si sad napisao, bile vrlo blagonaklone. da sam ti ja bio profa i da sam znao da ce ovo sad pisat..ne bi ti meni tako lako prosao. :zubo:

dakle, opet imamo neko neapsolviranje i nadam se da ti taj marksizam nije kvario prosjek ocjena u ..recimo..trecem osnovne? :kokice:
Dakle, za tebe je jedna od tisuću nijansi fašizma to što postoje ljudi koji ne žele da njihova djeca slušaju Štulhoferov kurikulum zdravstvenog odgoja?
ma cek, ma sta dakle, di dakle? neeema dakle. ne mos ti govorit dakle kao i ja. mislim, ne zelim ti oduzet demokratsko pravo na dakle, ali to tvoje dakle si ti izmislio, nema ga..
moje dakle je..dosta ono, tu negdje, korektno..izmedju horor vakui retorike i sasvim jednog ..relativno, khm, pratljivog logickog sustava.. :D ..stopam kad ce se emerici na ovo uvatit..

dakle, sad odgovor.. pa ne, naravno. odakle i kao si ti to vidio? s druge strane, postoje oni cije je fasisticko opredjeljenje ili njihov znacajniji udio fasistickog opredjeljenja i kako ono..svjetonazora, jel.. dovoljno jaki motiv da ne zele da njihova djeca slucaju taj hulkofer...stulhoverski kurikulum ili neke njegove dijelove.
ujedno, taj njihov fasisticki dio integriteta, sasvim ih ne sprijecava da imaju neki sasvim suprotni odnos gdje ce svoju djecu jednostavno gurat u neke kuruikulume, smatrajuci te kurikulume prirodnim, nekako.. i to prirodnim tamo gdje su neprirodno implantirani..
Slažem se, samo opet ne mislim da je fašizam neslaganje s kurikulumom.
..dakle, mozes se ti slobodno slagat sa samim sobom, ja necu jos jednom ponavljat sta sam napisao.. :D
Element koji čini fašizam je jambranje Ustavnom sudu?
i opet ..ne. ali da postoje ideje fasizma koje se zele demokratskom procedurom uvesti temeljni neki zakonodavni ustroj drustva, to cemo se morat slozit. ok, ili necemo morat. :D
Pa da, zanimljivo, slažem se, al što nije tako?
pa eto, je, ali zar ti tu ne vidis neki paradoks? ..konflikt? vidis, ali te nije briga..za sad fercera, bolje ne talasat? :kokice: :D
Funkcionirajuća obitelj po meni.
ajd, nekako sam retoricki ono pitao i ne znam bas ni sam sto bih rekao, odgovorio na onakvo moje pitanje, ali recimo da se za sad, radi ustede vremena, slazem, iako..malo to je, ono...svasta nesto. pretpostavimo da imamo dovoljno slicna gledista sto je to funkcija, sto je to obitelj, a i sto je to..po meni. :D
Pa da, iznenadilo me da postoji tolika količina ljudi koji se slažu ili ne razumijevaju smisao referendumskog pitanja.
mene nije iznenadilo. da je drugacije, e onda bi me iznenadilo. i to ugodno.
Crkva ima utjecaja na politiku, uvijek ga je imala i imat će. Funkcionira daleko duže od bilo koje političke stranke.
pa ne znam je li ga bas uvijek imala, gdje i koliko. ali, ako je tako to je onda defakto politicka stranka, zar nije? porema njij se treba odnosti kao prema jednoj od moci na politickom trzistu? :kokice:
Zašto bi mene Bozanić ljubio u čelo? : ne zna:
..sta? :kokice:

ti radis reviziju vatikanskih ugovora..bozanic sam sebe ljubi u celo..a ja sam vatikan? nista mi nije jasno, nisam ja toliko inteligentan i duhovit kao sto ti mozda mislis, pa da mogu preskakat derivacije. :kokice:

aj reci to isto, ali nekako drugacijim rijecima da ja mogu to razumjet. :kokice:

Ja bih volio da ga se javno objavi. Ko i ugovore o privatizaciji INE, HT... Ili možda je? : ne zna:
pa ja mislim da je objavljen. barem ono sto sam citao mislim da je citav tekst ugovora i citav ugovor. tako je prezentiran. :kokice:
ili ga nema na netu, nego sam samo imao ludu srecu? :kokice:
Pa da, al što to nije demokracija?
ne znam. ti mi kazi. jel mogu ja trpat kamenje u dzep i poslije ih bacat na nekoga ili pozivat druge da trpaju kamenje u dzep da ih poslije bacaju na nekoga samo zato jer je razlicit?
mogu, jasno..to je moj izbor, moja sloboda..

ili kao religijski subjekt odredjivat drzavi vecinom da se u ustav npr, ne mozda najocitije u ovom slucaju kurikulumsko proceduralnom nego u nekom drugom, ali za mene dovoljno slicnom..natjerat drzavu da ustavom proglasi da je identifikacija i stoga, pripadajuce tretiranje razlicitosti obaveza drzave..drustva?
kakva je to onda demokracija? :kokice:

..mislim, jos ce ispast da je fasizam korektiv demokracije i da je nuzan da bi se demokracija mogla prepoznat. pa cemu sluzi ta demokracija? samoj sebi? ..radi sebe same..

Lijepo, pa što nije normalno da oni koji su na vlasti pokušavaju na njoj ostati, a oni koji nisu pokušavaju na nju doći? Ko tekma, pa tko kome više golova zabije. : zubo:
ne lijepo, nego predivno. ali pod uvjetom da se suprotni tim ukaze, da bude vidljiv, da znas protiv koga igras, a ne da jedan tim igra protiv nevidljog tima, ne znas koliko ih ima i svako malo primis gol po duhu svetome, vidis odjednom loptu u svom golu, u svojoj mrezi i jos se na semaforu odjednom ispise..bogu hvala. :D
Za zdravstveni odgoj mi je jebe. Sfušali su i što sad.
Za referendum mi se ne jebe. Ako se raspiše, izaći ću i glasati protiv.
Što to nije moje pravo da mi se za nešto jebe, a za nešto ne?
ma je, naravno da je..ne samo pravo, nego i obaveza, duznost..higijena, ali.. ti ne vidis vezu izmedju zdravstvenog odgoja i jos nekih, jel..procesa? tebi je to diskontinuitet, zasebne cjeline prema kojima se mozes odnositi tako da te za nesto nece bit briga, a za drugo ces..mozda, kazem..mozda cak i zato sto te za ovo prvo nije briga, izlazit svako malo na skoro iste referendume, dok ti jednom ne dosadi i ne kazes sebi..ma, jebeme se vise i za referendum? :kokice:



edit..

imao sam edit trabl i kvot trabl u ovom postu, a nije do mene, mislim. sto vjerojatno znaci da je do mene, ali sam onda ocito otkrio neke meni sasvim nepoznate mogucnosti trkeljanja. a i u jos nekim drugim postovima mi je tako bilo. ne znam o cemu se radi, ali..iscrpljujuce je..
User avatar
Pero
Posts: 2161
Joined: 24 Feb 2012, 09:12

24 May 2013, 16:44

..a unda » wrote: ..pa eto..ne. razumijem sto zelis reci, ali u ovom obliku kako si rekao..ne.
Pa na to tvoje da je fašizam još uvijek prisutan. Čistokrvni desničari bi rekli, grozno, sad su komunisti na vlasti. :zubo:
..a unda » wrote: opet..ne. tj, dijelom da, ali ti bucas da i ne, a ne ja. aj se malo odluci sta je sta. u medjuvremenu cu samo reci da
su ti profe iz marksizma po ovom sto si sad napisao, bile vrlo blagonaklone. da sam ti ja bio profa i da sam znao da ce ovo sad pisat..ne bi ti meni tako lako prosao. :zubo:
Pa jesam lijepo napisao da mi je kvario prosjek. :D
..a unda » wrote: dakle, opet imamo neko neapsolviranje i nadam se da ti taj marksizam nije kvario prosjek ocjena u ..recimo..trecem osnovne? :kokice:
Ako ciljaš na vjeronauk u trećem osnovne onda:
a) ne mora tvoje dijete ići na vjeronauk u 3. razredu i o tome odlučuješ ti kao roditelj.
b) ja sam svojedobno morao ići i na marksizam i na teoriju i praksu samoupravnog socijalizma i na općenarodnu obranu i društvenu samozaštitu i nitko ni mene ni moje roditelje (kad sam bio maloljetan) nije pitao jel bih ja to slušao ili ne bi. I išao sam i kupio trojke. Eto.
c) ako sekularna vlast hoće promovirati drugi svjetonazor u trećem osnovne, zašto ne uvede etiku/ateizam/whatever u trećem osnovne 2 sata tjedno kao izborni predmet
..a unda » wrote: dakle, sad odgovor.. pa ne, naravno. odakle i kao si ti to vidio? s druge strane, postoje oni cije je fasisticko opredjeljenje ili njihov znacajniji udio fasistickog opredjeljenja i kako ono..svjetonazora, jel.. dovoljno jaki motiv da ne zele da njihova djeca slucaju taj hulkofer...stulhoverski kurikulum ili neke njegove dijelove.
Evo ga na. Tebi je fašističko opredjeljenje to što se nekima ne sviđa Štulhoferov program. Ne bi to mogao nazvati barem konzervativnim opredjeljenjem nego fašističkim? Da se razumijemo, ja nemam ništa protiv Štulhoferova programa ali razumijem da ima ljudi kojima nije mio.
..a unda » wrote: ujedno, taj njihov fasisticki dio integriteta, sasvim ih ne sprijecava da imaju neki sasvim suprotni odnos gdje ce svoju djecu jednostavno gurat u neke kuruikulume, smatrajuci te kurikulume prirodnim, nekako.. i to prirodnim tamo gdje su neprirodno implantirani..
Ustavno je pravo da svoju djecu odgajaš kako ti hoćeš do njihove punoljetnosti. I meni je to u redu. Što bi ti da trenutna vlast propisuje kako će ih ona odgajati? Pa kad je SDP na vlasti - van s vjeronaukom iz škola, a kad je HDZ na vlasti - obavezan vjeronauk za sve? Ovo naravno karikiram.
..a unda » wrote: i opet ..ne. ali da postoje ideje fasizma koje se zele demokratskom procedurom uvesti temeljni neki zakonodavni ustroj drustva, to cemo se morat slozit. ok, ili necemo morat. :D
Ma dobro koje to ideje - zdravstveni odgoj? :ne zna:

..a unda » wrote: pa eto, je, ali zar ti tu ne vidis neki paradoks? ..konflikt? vidis, ali te nije briga..za sad fercera, bolje ne talasat? :kokice: :D
Vidim, a što bi ti učinio? Ja ne znam, zaiskač. :zubo:

..a unda » wrote: pa ne znam je li ga bas uvijek imala, gdje i koliko. ali, ako je tako to je onda defakto politicka stranka, zar nije? porema njij se treba odnosti kao prema jednoj od moci na politickom trzistu? :kokice:
Je, uvijek se miješala u politiku. Baš sam neki dan gledao Dvije sestre za kralja. Malo bezvezan film, ali kad je Henriku VIII pukao film, osnovao je vlastitu crkvu.


..a unda » wrote: ti radis reviziju vatikanskih ugovora..bozanic sam sebe ljubi u celo..a ja sam vatikan? nista mi nije jasno, nisam ja toliko inteligentan i duhovit kao sto ti mozda mislis, pa da mogu preskakat derivacije. :kokice:
Pa ja bih radio reviziju ugovora. To skoro stalno radim na poslu. :zubo: Pa zašto ne bi i vatikanski.? :zubo:
..a unda » wrote: aj reci to isto, ali nekako drugacijim rijecima da ja mogu to razumjet. :kokice:
Ma onda zaboravi.


..a unda » wrote: pa ja mislim da je objavljen. barem ono sto sam citao mislim da je citav tekst ugovora i citav ugovor. tako je prezentiran. :kokice:
ili ga nema na netu, nego sam samo imao ludu srecu? :kokice:
Aj mi daj link, zbilja bih ga volio pročitati.
..a unda » wrote: ne znam. ti mi kazi. jel mogu ja trpat kamenje u dzep i poslije ih bacat na nekoga ili pozivat druge da trpaju kamenje u dzep da ih poslije bacaju na nekoga samo zato jer je razlicit?
mogu, jasno..to je moj izbor, moja sloboda..
E ne možeš, to nije demokracija, možeš ti trpat kamenje u džep koliko hoćeš, al ne smiješ bacati na druge. :D
..a unda » wrote: ili kao religijski subjekt odredjivat drzavi vecinom da se u ustav npr, ne mozda najocitije u ovom slucaju kurikulumsko proceduralnom nego u nekom drugom, ali za mene dovoljno slicnom..natjerat drzavu da ustavom proglasi da je identifikacija i stoga, pripadajuce tretiranje razlicitosti obaveza drzave..drustva?
kakva je to onda demokracija? :kokice:
Prestrašna i zato ću se protiv nje boriti svojim NE na referendumu ako ga se raspiše.
..a unda » wrote: ..mislim, jos ce ispast da je fasizam korektiv demokracije i da je nuzan da bi se demokracija mogla prepoznat. pa cemu sluzi ta demokracija? samoj sebi? ..radi sebe same..
Gdje sam sad ja to napisao?

..a unda » wrote: ne lijepo, nego predivno. ali pod uvjetom da se suprotni tim ukaze, da bude vidljiv, da znas protiv koga igras, a ne da jedan tim igra protiv nevidljog tima, ne znas koliko ih ima i svako malo primis gol po duhu svetome, vidis odjednom loptu u svom golu, u svojoj mrezi i jos se na semaforu odjednom ispise..bogu hvala. :D
Lijepo su driblali, nikog nisu potčkaljili, poštovali su trenutne propise i zabili su gol. Nije bilo ofsajda. I onda se i na stadionu na ekranu pojavi GOOOOOL. A ovi bedaci su još platili da se pojavi GOOOOL.

..a unda » wrote: ma je, naravno da je..ne samo pravo, nego i obaveza, duznost..higijena, ali.. ti ne vidis vezu izmedju zdravstvenog odgoja i jos nekih, jel..procesa? tebi je to diskontinuitet, zasebne cjeline prema kojima se mozes odnositi tako da te za nesto nece bit briga, a za drugo ces..mozda, kazem..mozda cak i zato sto te za ovo prvo nije briga, izlazit svako malo na skoro iste referendume, dok ti jednom ne dosadi i ne kazes sebi..ma, jebeme se vise i za referendum? :kokice:
Za zdravstveni odgoj ne mogu ništa, zato što me niko za to ništa ni ne pita. Ja bih osobno svoju djecu pustio na takav zdravstveni odgoj, ali to je prepucavanje izvršne i sudbene vlasti u koju utakmicu je izvršna vlast očito ušla nepripremljena. Tko joj je kriv.
Za referendum mogu.
I neće mi nikad dosaditi.
Izlaziti na izbore i na referendume.
I pretežno gubiti - tj. biti u manjini.
To je ko sport, moraš naučiti i gubiti.
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

24 May 2013, 17:45

Predlaz promjenu naslova temu u: pero - unda 3:0...
'if you fall, i'll be there' (floor)
Post Reply