Sloboda pljuvanja po islamu

Monoteistički i mnogobožački sustavi vjerovanja
zeleni zub
Posts: 494
Joined: 29 Nov 2011, 01:35

29 Sep 2012, 19:49

Ombia, nije pitanje osjećaš li se ti strancem, već kakvo je poimanje domicilnih.


User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

30 Sep 2012, 15:58

Kako bih se ja mogla osjecati dobro, ako me domicilno stanovnistvo smatraju 'vakom i 'nakom? Boze tebe. :facepalm:
Valjda smo svi socijalna bica i valjda interakcije na nas ostavljaju traga.
Ono domicilno stanovnistvo s kojim se druzim se cudi kako stignem i skuhati i oprati i posao i honorarno i sve, a oni ni pola od toga. Preko tjedna im kuhinja hladna, tako da je njima pojam marljivosti sve sto dolazi istocnije.
A sto misle ljudi koje ne znam nije bitno, pa tako bi moj susjed u zagrebu mogao misliti da sam lijena pa sta? :ne zna:
Domicilni i sami znaju da imaju pun kufer svojih ljencina koji im sishu drzavu na socijalnoj pomoci. :E
Lyla
Posts: 215
Joined: 07 May 2012, 23:18

30 Sep 2012, 16:26

zeleni zub » wrote:

Nesretno je rečeno ovo da nemaju izbora, imaju, jednako kao što imaju i žene u islamskim zemljama čiji roditelji ne dozvole obrezivanje. Ne raspolažem brojevima, ali vjerujem da bi se moglo reći da je obrezivanje Muslimanki danas projekt sličan projektu miss SAD-a. Djeca projekti pojedinih imbecila.

I da, uči ih kompletna zajednica koja ih formira. Na zapadu ih zajednica formira da trebaju biti majke, kurve, domaćice i poslovne žene, na istoku ih uče da moraju biti majke, sestre, kćeri i domaćice i supruge. Na zapadu šesnaestogodišnjakinje odmjeravaju doseg prijateljičinih grudi i smijulje se nesisatoj Ani. Na istoku šesnaestogodišnjakinje šuškaju o nenormalnom klitorisu koji se klatari između nogu neobrezane Iman. U nekom trenutku će možda i Ana i Iman otići na operaciju, jer tako će dobiti na svojoj vrijednosti u svojim sredinama. Možda neće jer su ih drukčije odgojili, ali kao što je Ana koja ide ili ne ide pod nož produkt svoje sredine, tako je to i Iman. I obje rade invaziju na svoje tijelo. I nije to baš tako da idu s nožem pod grlom, tako to svijet vidi, a to nije tako. Muslimanka odgajana unutar nekih okvira će sama željeti obrezivanje. I takva glupost je meni jedanaka kao i da sama želi silikone. Njihova percepcija obrezivanja nije niti izdaleka tako okrutna kao naša te je mnogima dio njihova ponosa.


Nadam se da je znano da obrezivanje nije ni izdaleka redovni niti vjerom propisan postupak Islama, već da se radi o običajima Muslimana u nekim zemljama.
Ma meni je zapravo poprilično glupo razmišljat o obrezivanju žena kao o nekom ''muslimanskom'' činu. Ja sam na to uvijek gledala kao na barbarski, a ne muslimanski čin. A ako se punoljetna muslimanka odluči na obrezivanje u skladu s onim u što vjeruje, zbilja nemam ništa protiv. Čak ni ne vidim nešto posebno puno drugačije od toga i karmelićasnkog zavjeta šutnji.
Ali, ne mogu se složiti s tvojom konstatacijom da Zapad obrazuje po principu budi kurva, majka, domaćica i poslovna žena. To se ne uči ni u školi. A bogami ni u crkvi. (To nam je zapravo donijela emancipacija, vrag je jebi i ko je izmisli :D. )Truli kapitalizam nas kovitla ko vrag svoju mater, istina, ali zapadne civilazcijske tekovine, tome unatoč, svega su nam lijepog ostavile. Ili da pojednostavim i upitam, jel mi možeš navest jednu lijepu istočnu civilizacijsku tekovinu, a koja isto tako nije u krajnju ruku i kršćanska npr?
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

30 Sep 2012, 17:04

Lyla » wrote:Ma meni je zapravo poprilično glupo razmišljat o obrezivanju žena kao o nekom ''muslimanskom'' činu. Ja sam na to uvijek gledala kao na barbarski, a ne muslimanski čin.
Upravo tako. 99% muslimana to ne radi. Koliko znam, to je običaj samo i isključivo u nekim zemljama Afrike. Ne znam zašto se povezuje s Islamom.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

30 Sep 2012, 17:41

Ne bas pola, ali skoro pa pola Afrike je muslimansko i imaju problem obrezivanja. Reci da 99% muslimana to ne radi je cudno. A najmanje je tocno.
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

30 Sep 2012, 23:04

zakaj se tak oblačiš

U civiliziranoj, kršćanskoj, prozapadnoj Hrvatskoj, djeca ubijaju djecu zbog pogrešne frizure.

Ali lakše je valjda skrenuti pogled na susjedovo dvorište, gdje razularena, izmanipulirana masa traži smrt nekog ko im je dirnuo u samu srž njihova postojanja i reći gle koji divljaci, nego se pozabavit samim sobom.




samo provociram :E
'if you fall, i'll be there' (floor)
Lyla
Posts: 215
Joined: 07 May 2012, 23:18

01 Oct 2012, 07:20

Euklid » wrote:zakaj se tak oblačiš

U civiliziranoj, kršćanskoj, prozapadnoj Hrvatskoj, djeca ubijaju djecu zbog pogrešne frizure.

Ali lakše je valjda skrenuti pogled na susjedovo dvorište, gdje razularena, izmanipulirana masa traži smrt nekog ko im je dirnuo u samu srž njihova postojanja i reći gle koji divljaci, nego se pozabavit samim sobom.


samo provociram :E
Priča mi sestrična koja živi u Libanonu da joj je kolegica došla sva uplakana na posao jer joj je dijete fasovalo u školi zbog modernih tenisica. Buli je zahtjvao od malog da ih skine i da njemu. :ne zna:
Beirut. Libanon. Suniti u ovom slučaju.
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

01 Oct 2012, 08:20

Cijeli je svijet prepun debila, svih boja i fela.

Meni najvise smetaju ovi domaci.
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

01 Oct 2012, 10:03

Lyla » wrote:
Priča mi sestrična koja živi u Libanonu da joj je kolegica došla sva uplakana na posao jer joj je dijete fasovalo u školi zbog modernih tenisica. Buli je zahtjvao od malog da ih skine i da njemu. :ne zna:
Beirut. Libanon. Suniti u ovom slučaju.
Za to nije trebala ići u Libanon. To je u USA bila najnormalnija pojava u školama po predgrađima, u koje su išla djeca iz miješanih sredina, kad je počela Nike i Reebok moda. Poslije je takva obuća postala svima pristupačna, pa je to prestalo. Onda je prešlo na skupe mobitele. Ne znam što je danas meta onih divljih među siromašnima.
zeleni zub
Posts: 494
Joined: 29 Nov 2011, 01:35

01 Oct 2012, 22:02

Lyla » wrote:
Ma meni je zapravo poprilično glupo razmišljat o obrezivanju žena kao o nekom ''muslimanskom'' činu. Ja sam na to uvijek gledala kao na barbarski, a ne muslimanski čin. A ako se punoljetna muslimanka odluči na obrezivanje u skladu s onim u što vjeruje, zbilja nemam ništa protiv. Čak ni ne vidim nešto posebno puno drugačije od toga i karmelićasnkog zavjeta šutnji.
Ali, ne mogu se složiti s tvojom konstatacijom da Zapad obrazuje po principu budi kurva, majka, domaćica i poslovna žena. To se ne uči ni u školi. A bogami ni u crkvi. (To nam je zapravo donijela emancipacija, vrag je jebi i ko je izmisli :D. )Truli kapitalizam nas kovitla ko vrag svoju mater, istina, ali zapadne civilazcijske tekovine, tome unatoč, svega su nam lijepog ostavile. Ili da pojednostavim i upitam, jel mi možeš navest jednu lijepu istočnu civilizacijsku tekovinu, a koja isto tako nije u krajnju ruku i kršćanska npr?

Pa da, glup je. Mislim da sam prva to spomenula, ali to je primjer za koji se ljudi vole hvatati.

Da, ne uči se u školi, ali se nabrijava takva atmosfera i definitivno se 'uči'. Emancipacija ili štogod, atmosfera je takva. Ovaj svijet i onaj svijet su sazdani od istih stvari- dom, škola, vjeronauk, druženja, umjetnost, mediji... i oba svijeta imaju svoj prevladavajući obrazac kako stvari trebaju izgledati. Svaka strana sa svojim prednostima i manama.

Nisam najbolje shvatila tvoje pitanje o tekovinama. Misliš na nešto suvremeno? Kako misliš u krajnju ruku kršćanska? Mislim povijest teče, jedan period cvate Grčka, drugi Francuska, treći Italija. Jedan veliki skok se veže uz pojavu proroka Muhameda. Ljudsko djelovanje je široko. Treba li moj odgovor biti arabeska ili ime nekog Saudijca koji hvata bozon?

Zašto bih ja morala imati problema sa zapadom, ako mu vidim mane? Mislim vidim ih i na istoku, u tom je cijela priča. Dobro mi je ovdje, a da su me odgajali tamo vjerojatno bi mi bilo jednako. Ne bih imala problema s tim što ne vozim auto jer su me tim filali od prvog dana, kao što ovdje nemam problema što ne vozim gola gradom jer eto, tako su me nafilali. Volim napredak, odnosno sve blagodati koje koristim. Isto tako sam svjesna da nisam svjesna dimenzije toga koliko pušim priču žena, majka, kurva, šta već sex&city.
zeleni zub
Posts: 494
Joined: 29 Nov 2011, 01:35

01 Oct 2012, 22:13

ombia » wrote:Kako bih se ja mogla osjecati dobro, ako me domicilno stanovnistvo smatraju 'vakom i 'nakom? Boze tebe. :facepalm:
Valjda smo svi socijalna bica i valjda interakcije na nas ostavljaju traga.
Ono domicilno stanovnistvo s kojim se druzim se cudi kako stignem i skuhati i oprati i posao i honorarno i sve, a oni ni pola od toga. Preko tjedna im kuhinja hladna, tako da je njima pojam marljivosti sve sto dolazi istocnije.
A sto misle ljudi koje ne znam nije bitno, pa tako bi moj susjed u zagrebu mogao misliti da sam lijena pa sta? :ne zna:
Domicilni i sami znaju da imaju pun kufer svojih ljencina koji im sishu drzavu na socijalnoj pomoci. :E
Ne gledaju svi kako se zrcale u tuđim pogledima. Također ne računaju svi na iskrenost neznanaca. Recentni primjeri Francuse i Švicarske ipak govore nešto, a vjerujem da ni tamo ne govore susjedu u prolazu mrš doma parazitu.

I divim ti se, ti pereš i kuhaš i radiš. Svaka čast. Ja se sva zbunim kad moram u istom danu ubaciti tijesto u vruću vodu i stisnuti na mašini dodatno ispiranje. Jednom ću se valjda uskladiti.
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

02 Oct 2012, 12:49

ex anais » wrote:...
Pogotovo kad im je želja da taj sistem uglave u naš sistem. Milom ne, nego silom.
...
kako se manifestira ta želja? ozbiljno pitam

a što se tiče uglavljivanja nekompatibilnih sustava, čini mi se da smo mi (zapadna civilizacija) ti koji već stoljećima uglavljujemo naš sustav u tuđe
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

02 Oct 2012, 13:47

baja » wrote: kako se manifestira ta želja? ozbiljno pitam

a što se tiče uglavljivanja nekompatibilnih sustava, čini mi se da smo mi (zapadna civilizacija) ti koji već stoljećima uglavljujemo naš sustav u tuđe
Točno. Sjevernoameričkim Indijancima. Južnoameričkim Indijancima. Afrikancima. Indijcima. Pacifičkim narodima. Filipinima. Kini. Japanu. Koliko znam, jedino su ga Turci prihvatili vlastitom željom, bez diktata Zapada. Ako se Ataturkov teror može shvatiti kao 'vlastita želja'.
User avatar
Pero
Posts: 2161
Joined: 24 Feb 2012, 09:12

02 Oct 2012, 13:56

Emericzy » wrote: Ako se Ataturkov teror može shvatiti kao 'vlastita želja'.
Bio u Turskoj. Puno puta. I poslovno i privatno. O Ataturku nikad ništa osim "oca nacije" (ili slično) čuo nisam.
Lyla
Posts: 215
Joined: 07 May 2012, 23:18

02 Oct 2012, 14:16

Emericzy » wrote: Za to nije trebala ići u Libanon. To je u USA bila najnormalnija pojava u školama po predgrađima, u koje su išla djeca iz miješanih sredina, kad je počela Nike i Reebok moda. Poslije je takva obuća postala svima pristupačna, pa je to prestalo. Onda je prešlo na skupe mobitele. Ne znam što je danas meta onih divljih među siromašnima.
To je bio moj odgovor na Euklidovu izjavu da klinci kršćanskog zapada zbog frizure maltrteiraju svoje vršnjake. Htjedoh reći da i klinci na istoku maltretiraju svoje vrsnjake zbog istih stvari.
Lyla
Posts: 215
Joined: 07 May 2012, 23:18

02 Oct 2012, 14:28

zeleni zub » wrote:

Pa da, glup je. Mislim da sam prva to spomenula, ali to je primjer za koji se ljudi vole hvatati.

Da, ne uči se u školi, ali se nabrijava takva atmosfera i definitivno se 'uči'. Emancipacija ili štogod, atmosfera je takva. Ovaj svijet i onaj svijet su sazdani od istih stvari- dom, škola, vjeronauk, druženja, umjetnost, mediji... i oba svijeta imaju svoj prevladavajući obrazac kako stvari trebaju izgledati. Svaka strana sa svojim prednostima i manama.

Nisam najbolje shvatila tvoje pitanje o tekovinama. Misliš na nešto suvremeno? Kako misliš u krajnju ruku kršćanska? Mislim povijest teče, jedan period cvate Grčka, drugi Francuska, treći Italija. Jedan veliki skok se veže uz pojavu proroka Muhameda. Ljudsko djelovanje je široko. Treba li moj odgovor biti arabeska ili ime nekog Saudijca koji hvata bozon?

Zašto bih ja morala imati problema sa zapadom, ako mu vidim mane? Mislim vidim ih i na istoku, u tom je cijela priča. Dobro mi je ovdje, a da su me odgajali tamo vjerojatno bi mi bilo jednako. Ne bih imala problema s tim što ne vozim auto jer su me tim filali od prvog dana, kao što ovdje nemam problema što ne vozim gola gradom jer eto, tako su me nafilali. Volim napredak, odnosno sve blagodati koje koristim. Isto tako sam svjesna da nisam svjesna dimenzije toga koliko pušim priču žena, majka, kurva, šta već sex&city.
Ja sam po ovoj tvojoj rečenici shvatila da stavljaš istočne/islamske civilizacije moralno superiornijima i da su tom duhu žene istoka nekompromitirane, čiste, nekurve i sl.
''Na zapadu ih zajednica formira da trebaju biti majke, kurve, domaćice i poslovne žene, na istoku ih uče da moraju biti majke, sestre, kćeri i domaćice i supruge.''
Htjela sam napomenuti da je ideja žene majke, supruge, sestre i kćeri primarno lijepa i humana ideja, ali je zapravo kršćanska i zapadu nije strana.
Zato sam te i pitala o nekoj civilizacijskoj tekovini koja je islamska, a istodobno i humana te zapadu strana.
I još jedan edit: Koja bi bila komparativna prednost istoka u odnosu na Europu npr?
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

02 Oct 2012, 14:46

baja » wrote: kako se manifestira ta želja? ozbiljno pitam

a što se tiče uglavljivanja nekompatibilnih sustava, čini mi se da smo mi (zapadna civilizacija) ti koji već stoljećima uglavljujemo naš sustav u tuđe
Hoćeš reći da Emglezi i ostali nisu nosili bonkače i kolače po raznim zemljama kamo su slučajno nabasali ploveći morima u potrazi za pjesničkom inspiracijom...? :zubo:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Pero
Posts: 2161
Joined: 24 Feb 2012, 09:12

02 Oct 2012, 15:03

... i ogledalca.
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

02 Oct 2012, 16:05

karambol » wrote:
Hoćeš reći da Emglezi i ostali nisu nosili bonkače i kolače ...?
neeee, kamon, nosili su slobodu :o
User avatar
Pero
Posts: 2161
Joined: 24 Feb 2012, 09:12

03 Oct 2012, 09:37

Netko čitao Amina Maaloufa - Les Croisades vues par les Arabes (Kršćanski barbari u Svetoj zemlji)?
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

03 Oct 2012, 11:11

Pero » wrote: Bio u Turskoj. Puno puta. I poslovno i privatno. O Ataturku nikad ništa osim "oca nacije" (ili slično) čuo nisam.
Ne ulazim sad u turski mentalitet nego samo navodim činjenice. Kao što je Petar Veliki terorom modernizirao Rusiju, što je donijelo puno dobrih posljedica, ili kao što je Reza Pahlavi terorom modernizirao Iran, što je isto tako donijelo puno dobrih posljedica, kojima se današnji šerijatski nastrojeni Iranci obilato koriste, tako je i Ataturk terorom modernizirao Tursku. Dobre posljedice i narodna ljubav ne znače da to nije bio teror. Glave su padale.

Druga su to bila vremena. Onda se možda nije moglo drukčije. Danas bi možda dospio pred Haški sud.

Off topic: Čitam baš jednu povijesnu knjigu o Prvom svjetskom ratu. Pola vojskovođa sa strane Antante danas bi završili na četrdesetak godina robije. Ispada da su Nijemci i Austrijanci imali civiliziranije vojske od Engleza, Francuza i Talijana i svoje su vojnike tretirali humanije. Zanimljivo.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

03 Oct 2012, 11:30

zeleni zub » wrote:
Ne gledaju svi kako se zrcale u tuđim pogledima. Također ne računaju svi na iskrenost neznanaca. Recentni primjeri Francuse i Švicarske ipak govore nešto, a vjerujem da ni tamo ne govore susjedu u prolazu mrš doma parazitu.
... Jednom ću se valjda uskladiti.
O neznancima nisam ni pisala. Ja drumom, a ti sumom.
Meni moji susjedi nisu neznanci, to je jos jedna prilicno rasirena predrasuda o zivotu vani.
Ovo zadnje, ako nisi dosad niti neces. :)
Jebote u jednom postu me opisujes kao ljencinu :facepalm: , u drugom mi se difis. :raspa:
Nije ni trolanje vise kao sto nekad bilo.
I kakve to sve veze ima sa ubijanjem, agresijom i temom?
User avatar
Pero
Posts: 2161
Joined: 24 Feb 2012, 09:12

03 Oct 2012, 11:32

Emericzy » wrote: Glave su padale.
Pretežno tuđe glave. Slažem se da bi danas možda vjerojatno završio u Haagu. Al ga onda nije bilo. A izvukao je Tursku iz totalnog kolapsa koji bi joj donio mir u Sevresu.
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

03 Oct 2012, 11:43

Pero » wrote: Pretežno tuđe glave. Slažem se da bi danas možda vjerojatno završio u Haagu. Al ga onda nije bilo. A izvukao je Tursku iz totalnog kolapsa koji bi joj donio mir u Sevresu.
Tuđe glave su uvijek u pitanju. Teško da će obezglaviti samog sebe osim u poodmakloj fazi bunila i ludila... Tuđe glave su bile i biti će temelj na kojem se gradi novo društvo, ali se predstavljaju kao balast koji moraš odbaciti kako bi balon slobode i napretka dosegnuo željene visine... :D
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Pero
Posts: 2161
Joined: 24 Feb 2012, 09:12

03 Oct 2012, 11:46

karambol » wrote:
Tuđe glave su uvijek u pitanju.
Pod tuđe sam mislio - neturske. Petar Veliki je skidao i podosta ruskih.
Post Reply