Kako da...?

Mreža svih mreža
JPK
Posts: 2096
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

03 Nov 2011, 09:49

Ze. » wrote:
Imao sam i ja Rapidshare (prije 4 godine) pretplatu, bilo je fiju briju. I tamo smo dosegli max dl limit (nisam ni znao da ga ima na Premium)kad smo poskidali cijeli Star Trek u dan-dva i još koješta. :D

Btw, 50 MB/s = 400 Mbit/s :eek: Kakvu ti to konekciju imaš?? :eek:
Image

Inače je brža. :D


Biti i mniti svemiropolisno
User avatar
Ze.
Posts: 1098
Joined: 17 Sep 2011, 21:26

03 Nov 2011, 09:56

JPK » wrote: Image

Inače je brža. :D
Odvratno. :rofl: :rofl:
User avatar
dimnjak
Posts: 2430
Joined: 17 Sep 2011, 23:24

03 Nov 2011, 10:36

opet se hvali?
opet ga ignoriram :raspa:

ja, u pravilu, skidam torrente s max dl koji imam, 2MB :(
mogu te prožvakati, al te moraju i ispljunuti
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

05 Nov 2011, 20:15

dimnjak » wrote:opet se hvali?
opet ga ignoriram :raspa:

ja, u pravilu, skidam torrente s max dl koji imam, 2MB :(
Ja sam i s tim presretna. Naime, dosta sam dugo imala izbor ili web'n'walk ili dial-up. :traume, traume:
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
JPK
Posts: 2096
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

05 Nov 2011, 20:33

ElliQuinn » wrote: Ja sam i s tim presretna. Naime, dosta sam dugo imala izbor ili web'n'walk ili dial-up. :traume, traume:
Dakle, zadovoljna si s malim! :D
Biti i mniti svemiropolisno
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

05 Nov 2011, 20:36

JPK » wrote: Dakle, zadovoljna si s malim! :D
A zašto to tebe toliko veseli? :p
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
JPK
Posts: 2096
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

05 Nov 2011, 20:41

ElliQuinn » wrote: A zašto to tebe toliko veseli? :p
Zasto bi me veselilo, pa nisi mi ni sliku sisa poslala.
Nego, je li stvarno, ili silom prilika...? :D
Biti i mniti svemiropolisno
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

05 Nov 2011, 20:42

JPK » wrote: Zasto bi me veselilo, pa nisi mi ni sliku sisa poslala.
Nego, je li stvarno, ili silom prilika...? :D
Kako to misliš - silom prilika. Pa sam si rekao da ti nisam ni sliku sisa poslala.
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
JPK
Posts: 2096
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

05 Nov 2011, 20:48

ElliQuinn » wrote: Kako to misliš - silom prilika. Pa sam si rekao da ti nisam ni sliku sisa poslala.
A zasto mi nisi poslala?
Zar sumnjas da ne bih bio zadovoljan s malima?
Biti i mniti svemiropolisno
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

08 Nov 2011, 05:32

blue » wrote:Da pređeš na drugi operativni sustav? Kad sam koristila komp s Linuxom (Ubuntu) nikad nije bilo problema
Pa, s virusima svakako ne. :D

Prelazak na ubuntu ne bih savjetovala nikome tko nema često raspoloživu besplatnu tehničku podršku. Kad ti odjednom nestane zvuk, pa restartaš komp jer možda upali, pa se upali bez sata i pripadajućih ikonica i svih onih ikonica s lijeve strane ekrana, nemam blagog pojma kako se to zove :D, i ne možeš na njemu skoro ništa (pustiti muziku doduše da), i treba ti komp istu večer...

Ali volim ga svejedno. Jer mi je ljepši od Win. :o :tulavožensko:


Koliko treba kofeinu da prestane djelovati? :mama:
ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
User avatar
dimnjak
Posts: 2430
Joined: 17 Sep 2011, 23:24

08 Nov 2011, 09:05

kako da napravim backup HTCa? (please, ne spominjite mi rootanje)
cijelog.
da sejvam i ono sto je na memoriji telefona.
trebam ga vratiti na tvornicke postavke, nesto me zeza :mama:
mogu te prožvakati, al te moraju i ispljunuti
Ashtaroth
Posts: 575
Joined: 19 Sep 2011, 22:07

09 Nov 2011, 16:47

Spajanje na komp i copy paste vulgaris ne pomaže za ono što već je na kartici?

Što se smsova tiče, kontakata i toga, prokopaj po marketu (smsbackup mislim da se zove), meni smsovi idu u backup u fajl na karticu + šalju se na mejl. Kontakte ne znam jel imam, smsovi su mi bitni.
Fotke i filmići jesu sami po sebi dostupni na kartici.

Ako pitaš za aplikacije, mislim da ona aplikacija za move na karticu ima i popis instaliranih aplikacija koje možeš exportati i u plaćenoj verziji aplikacije - importati nazad.

A svaka aplikacija, koliko vidim, u sebi ima ili nema 'backup' - što generira neki fajl direktno na kartici kojeg onda možeš c/p metodom prebaciti na komp.

To ovo, u nedostatku nekog magičnog programa koji kaže 'napravi mi jedan fajl za cijeli mob gdje ćeš pospremiti sve ono ikad i pošalji mi na mejl' :D
Iako, mislim da to nije baš izvedivo, jer, zašto bi neki program imao pravo brljanja po drugom programu?
Al, možda se javi netko tko ima više iskustva, ja sam tek koji tjedan na htcu i nisam došla do toga da mi treba kloniranje :D

I da, možda ti netko peti može pomoći ako kažeš što te zeza, i koji mob imaš? :ne zna:
User avatar
dimnjak
Posts: 2430
Joined: 17 Sep 2011, 23:24

09 Nov 2011, 17:29

ma poludio je. nece se apgrejdati. desire.

lako za kontakte, al dijete mi 3mj. okopava farmu, ne mogu joj je sad ubiti :uzdah:
mogu te prožvakati, al te moraju i ispljunuti
Ashtaroth
Posts: 575
Joined: 19 Sep 2011, 22:07

09 Nov 2011, 18:23

Pa pogledaj jel se može baš ta aplikacija sačuvati? :,misli:
Ono, pogledaj u njoj jel ima neki export/backup, ako nema, izguglaj gdje sprema podatke. :ne zna:
Ne kužim se u farme, znam da ima neka na fbu, a to se valjda sprema na server, za druge pojma nemam ni da postoje.

Ako radiš nekakvo kloniranje, možda bi se moglo dogoditi da problem ostane, tj. vrati se kad vratiš aplikacije, jer možda je neka aplikacija problematična, tj. poblesavila. :ne zna:
Vidi što si zadnje instalirala pa ako nije frka, makni, pa vidi onda kako se mob ponaša?
Ovo je ono, lupetanje u prazno jer nemam blage što te muči, al generalno, ako se sustav raspadne nakon nekog installa, ima smisla probati maknuti taj install, možda se počisti i smeće koje je nastalo.
User avatar
dejzi
Posts: 4649
Joined: 17 Sep 2011, 23:30

09 Nov 2011, 22:05

..vratim slovo š u gmailu?
Č i ć imam, š nemam.
Aha, nema ni slova ž.
Hand over the chocolate and nobody gets hurt.
User avatar
A.P.
Cactus
Posts: 1937
Joined: 17 Oct 2011, 18:34

09 Nov 2011, 22:16

Meni to isto zadnjih par dana zna zaštekat. Č i ć rade, š i ž se pretvaraju u neke hijeroglife. Mislim, ponekad se pretvore u hijeroglife, ali znaju pri sljedećem otvaranju istog maila biti š i ž, a ne hijeroglifi :misli:
User avatar
Tyden
Posts: 95
Joined: 25 Oct 2011, 09:31
Location: Zagreb

15 Nov 2011, 09:36

dimnjak » wrote:kako da napravim backup HTCa? (please, ne spominjite mi rootanje)
cijelog.
da sejvam i ono sto je na memoriji telefona.
trebam ga vratiti na tvornicke postavke, nesto me zeza :mama:
Bez rootanja baš i ne. Što se tiče postavki programa. Ako nije rootan možeš sa My Backup Pro programom sve postavke telefona "spremiti", od imenika, loga poziva, SMS-ova, MMS-ova do settingsa. Mislim da ova zadnja verzija može izvaditi i same aplikacije koje su instalirane i njih backupirati. Jedino što ne može je postavke za razne aplikacije, za to mobitel treba biti rootan, ovako jednostavno nema ovlasti pristup tom dijelu memorije.

Suma sumarum, My Backup Pro za backup, može hrpu toga izvući, no za potpuni backup ipak treba biti root :).
User avatar
dimnjak
Posts: 2430
Joined: 17 Sep 2011, 23:24

15 Nov 2011, 10:02

Tyden » wrote:
Bez rootanja baš i ne. Što se tiče postavki programa. Ako nije rootan možeš sa My Backup Pro programom sve postavke telefona "spremiti", od imenika, loga poziva, SMS-ova, MMS-ova do settingsa. Mislim da ova zadnja verzija može izvaditi i same aplikacije koje su instalirane i njih backupirati. Jedino što ne može je postavke za razne aplikacije, za to mobitel treba biti rootan, ovako jednostavno nema ovlasti pristup tom dijelu memorije.

Suma sumarum, My Backup Pro za backup, može hrpu toga izvući, no za potpuni backup ipak treba biti root :).
hvala.
al ja ne znam rootati :gaah:
mislim, to je ko da me sad stavis u labos i kazes, napravi kompletnu krvnu sliku.
eno ti upute na netu :D
mogu te prožvakati, al te moraju i ispljunuti
User avatar
Tyden
Posts: 95
Joined: 25 Oct 2011, 09:31
Location: Zagreb

15 Nov 2011, 14:37

Problem je tim veći što skoro svaki mobitel ima svoju foru :D. Koji je to točno HTC?
Prije koji tjedan sam stavljao custom firmware na jedan Desire i reparticionirao SD karticu. Sada ima Android 2.3.3 i nekih 800 MB na raspolaganju za instalaciju programa, nasuprot cca 100 što ima sa origigi softverom :D. HTC-ov Sense je i dalje na raspolaganju, a i usput je zrootan :).
Last edited by Tyden on 15 Nov 2011, 14:42, edited 1 time in total.
User avatar
dimnjak
Posts: 2430
Joined: 17 Sep 2011, 23:24

15 Nov 2011, 14:39

desire
mogu te prožvakati, al te moraju i ispljunuti
User avatar
Tyden
Posts: 95
Joined: 25 Oct 2011, 09:31
Location: Zagreb

15 Nov 2011, 14:50

Taj bi se trebao moći rootati sa toolom unrevoked. No osobno nisam probavao (nemam desire) pa ne mogu dati iskustva iz prve ruke. Evo par uputa

Točke jedan i dva su ono što te zanima, ovo ostalo ti ne treba
http://theunlockr.com/2010/09/20/how-to ... ed-method/

Ili ovaj malo raspričaniji i detaljniji
http://androidforums.com/desire-all-thi ... 011-a.html

Mada ako nisi vješta sa takvim stvarima možda je bolje ne igrati se sa time jer ako zezneš će ga morati fiksati netko stručniji :D. I onda ćeš sigurno izgubiti sve podatke.
User avatar
Tristana
Posts: 138
Joined: 09 Nov 2011, 17:54

10 Dec 2011, 20:55

khm.. ovdje je za glupa pitanja, jel?

Uspjela sam instalirati sve ono gore ( hvala svima!) i skinuti film koji mi se sad lijepo prikazuje na kompu.
Ali ja bi to htjela staviti na dvd i gledati na videu, a to mi neće tj kaže "unsupported file format"
Almost Rosey
Posts: 2861
Joined: 18 Sep 2011, 15:31

12 Dec 2011, 23:49

Eo pitanja. Glupo, dašta je.

Strgala mi se tipka na laptopu. Koji je novi i skup i ima usrane tipke. Jedna jedina tipka. Garancija istekla.
I gledam po netu malo, ima sajt koji šalje tipke i nisu skupi i sve to tako.
I ne mogu vjerovat da su toliko neozbiljni pa ne stave slike tipki, nego samo onoga ispod.
Tako da ne znam koja mi tipka treba.
Uglavnom, laptop je HP Pavilion dv7 - 3190em.
Fensi šit.
Crni, glosi ktomu (packavo u vražju mater, ovo mi je škola).
E sad, od svih laptopa iz dv7 serije, nemam pojma koja mi tipka treba.
Jer nema slika.
Dakle, dv7 (http://www.replacementlaptopkeys.com/se ... 000/Detail), dv7T glossy black (http://www.replacementlaptopkeys.com/se ... top/Detail) ili možda dv7T 3000 (http://www.replacementlaptopkeys.com/se ... eys/Detail)?
Primijetite kako moj lap nema T nigdje u nazivu :gaah:
Također, uza sve to, naiđoh nekim drugim putevima na ovo: HP dv7 Laptop keys (http://www.replacementlaptopkeys.com/se ... eys/Detail), što je zapravo isto što i ovo prvo, ali nije isto :mad:

Jel oni to mene zajebavaju?
Jel moguće da ništa od navedenog nije kompatibilno s mojim laptopom?

Treba mi tipka. Šta da radim?
Kako da uopće usporedim kompatibilnost tipaka?
Guglam satima već i glupa sam, molim vas nek mi netko pomogne :mama:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

13 Dec 2011, 08:22

Pitaj u servisu, najbolje je tako.
Potpisi su za budale.
Almost Rosey
Posts: 2861
Joined: 18 Sep 2011, 15:31

13 Dec 2011, 14:36

Bljeh. Ja bih najradije da to netko obavi umjesto mene.

I evo, danas nije, kuraba, nijednom iskočila :gaah:

Mislim da je službena politika 'apeovog servisa da ne zamjenjuju pojedinačne tipke, nego cijelu tipkvnicu. A ne dam tolike novce.
Post Reply