Kako da...?

Mreža svih mreža
User avatar
Ze.
Posts: 1098
Joined: 17 Sep 2011, 21:26

25 Oct 2011, 13:54

Što je to s Linuxom i "advanced juzerima", enivej? :D


User avatar
slafko
Posts: 623
Joined: 19 Oct 2011, 08:57

25 Oct 2011, 14:26

Helooou... Sva kul djeca koriste Linux i Unix. Ovi na Windowsima su mali retardosi koje se treba gledati sa sažaljenjem i prikupljati im pomoć preko 062 telefona.
When I came to Spain and I saw people partying I thought to myself: What the fuck!?
User avatar
Ze.
Posts: 1098
Joined: 17 Sep 2011, 21:26

25 Oct 2011, 14:29

Kompjuterski hipsteri ftw!

Ili to ili su korisnici Linuxa neobično pošteni, a siromašnji ljudi koji si ne mogu priuštiti korporativno smeće. :rofl: :rofl:
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

25 Oct 2011, 16:09

slafko wrote:Sve.

Zamisli da dođeš automehaničaru sa svojim, recimo, Twingom, a on ti veli da si kupiš Fiata. Je li to tebi rješenje problema s fergazerom i cinculatorom? Nije. Tako niti prelazak na drugi OS nije rješenje problema.
Nije rješenje jednog problema, nego elimincija problema u startu :p
Koristim oba sustava i taj mi je isključivo za zabavu.Bez brige, ne pada mi napamet nagovarati ikog na išta. Peace :)
User avatar
slafko
Posts: 623
Joined: 19 Oct 2011, 08:57

25 Oct 2011, 16:52

Prelazak na Linux se nikako ne može nazvati eliminacijom problema. Naprotiv.
When I came to Spain and I saw people partying I thought to myself: What the fuck!?
User avatar
dimnjak
Posts: 2430
Joined: 17 Sep 2011, 23:24

26 Oct 2011, 09:08

meni to zvuci kao da nekom kazem kako mi je teska gramatika njemackog. znam ga i ucim 10 godina, al mi je jako naporan. i onda mi netko kaze, zajebi njemacki, pocni ucit spanjolski.

:D

eliminacija problema u startu bila bi za nekog tko je tabula rasa i jos nikad nije vidio ni winse ni linux.
mogu te prožvakati, al te moraju i ispljunuti
User avatar
rh4ps0dy
Posts: 725
Joined: 17 Sep 2011, 23:11
Location: Podravina

31 Oct 2011, 21:59

Kako da pobogu verificiram broj moba na Elanceu? :(
JPK
Posts: 2096
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

01 Nov 2011, 02:17

Ze. » wrote:Kompjuterski hipsteri ftw!

Ili to ili su korisnici Linuxa neobično pošteni, a siromašnji ljudi koji si ne mogu priuštiti korporativno smeće. :rofl: :rofl:
Moja organizacija ima volume license ili neki slični kurac koji mi omogućava da kupim Windowse i Office za simboličnu naknadu od 10 CHF, ali čak ni to se nisam udostojio napraviti, nego imam piratske. Jel postoji kakva nagrada za borbu protiv korporativne pohlepe? :mirko:
Biti i mniti svemiropolisno
User avatar
Lastan
Posts: 2702
Joined: 17 Sep 2011, 22:32
Location: Out of the blue
Contact:

01 Nov 2011, 09:18

Ze. » wrote:Molit ću vas da ne postavljate pitanja "kako skidati igre/muziku s interneta." Tj. može, ako prihvatljiv odgovor bude "preko Steama" ili "preko iTunesa", ako se razumijemo. ;)

Ne kažem vam da to ne radite - kažem vam da se s time ne hvalite. :zubo:
Ne bi smjelo biti problematično davanje općenitih savjeta kako nešto raditi. :ne zna:
User avatar
Lastan
Posts: 2702
Joined: 17 Sep 2011, 22:32
Location: Out of the blue
Contact:

01 Nov 2011, 09:20

slafko » wrote:E, to. Znao sam da ima nekakva začkoljica oko torrenta. Seedanje i upload, budući da su zabranjeni, se lako isključi u samom torrent klijentu. Ako se, nekim slučajem, ne može ograničiti uvijek se može blokirati firewallom.

P.S. Ako mislite skidati stvari s neta, svakako si instalirajte PeerBlock i pokrećite ga prije podizanja torrent klijenata.
PeerBlock ne postoji za moju platformu. Ali koliko vidim, funkcionalnost mu je ugrađena u Transmission: ima listu “known bad” peerova i sâm ih izbjegava.
User avatar
Tyden
Posts: 95
Joined: 25 Oct 2011, 09:31
Location: Zagreb

02 Nov 2011, 09:02

slafko » wrote:E, to. Znao sam da ima nekakva začkoljica oko torrenta. Seedanje i upload, budući da su zabranjeni, se lako isključi u samom torrent klijentu. Ako se, nekim slučajem, ne može ograničiti uvijek se može blokirati firewallom.

P.S. Ako mislite skidati stvari s neta, svakako si instalirajte PeerBlock i pokrećite ga prije podizanja torrent klijenata.
Ako firewallom blokiraš upload torrenti neće šljakati, blokirati ćeš i komunikaciju programa sa trackerima i ostale "servisne" informacije :).
Ako postoji potreba za "vanjskim" ograničavanjem za windowse ima programčić netlimiter. Pomoću njega se za svaki proces može ograničiti UL i DL.
Lastan » wrote: PeerBlock ne postoji za moju platformu. Ali koliko vidim, funkcionalnost mu je ugrađena u Transmission: ima listu “known bad” peerova i sâm ih izbjegava.
Mislim da je to jednostavnije riješiti tako, u samom klijentu. Npr. u utorrentu IP Filter opcija. Samo trebate dobaviti listu "loših" IP-eva. No ima i za to aplikacija. Ako se ne smatra ilegalnim (a mislim da ne bi trebalo biti, to je samo tekst datoteka sa IP-evima, nikakav copyright materijal) mogu staviti zadnju verziju tu.
User avatar
slafko
Posts: 623
Joined: 19 Oct 2011, 08:57

02 Nov 2011, 09:09

Je, ali ako ne blokiraš upload - u prekršaju si. :D

Nisam doma i nemrem provjerit, a ne sjećam se najbolje - mislim da BitTorrent u svoj bandwidth management ima ugrađenu opciju od 0 kbps za upload. Moral bum pogledat. Ako ima, onda je to to. Skidaš, a ne seedaš pa nisi u prekršaju.
When I came to Spain and I saw people partying I thought to myself: What the fuck!?
User avatar
Tyden
Posts: 95
Joined: 25 Oct 2011, 09:31
Location: Zagreb

02 Nov 2011, 09:20

Da, a i ako ga blokiraš ni program neće raditi :D.

Zavisi donekle, ako ne seedaš u prekršaju si što se tiče torrent bontona :). Zato ja DL-am samo sa privatnih trackera, tamo sam malko sigurniji nego u divljini, a i koristim ip filter listu pa su šanse manje.
A i taj prekršaj je relativne prirode. Ako imaš original smiješ si napraviti backup, ili skinuti kopiju za backup. Ako od tebe skida netko tko ima original onda nije prekršaj :).
A nije ni svaki upload kršenje. Npr. skidam ISO debiana ili tako nešto. To je full legalno i skinuti i uploadati.
User avatar
dimnjak
Posts: 2430
Joined: 17 Sep 2011, 23:24

02 Nov 2011, 09:50

ako ga blokiras programom, dobijas crveni na privatnim. odmah :D

jedino sto mozes je stavit ga na minimum, znaci 0.1.
ili ip filter i stavis neki ip koji ne postoji. ili postoji ali je mala sansa da bas skida.
onda se i dalje vidis kao seeder, ali zapravo nikom ne seedas.

no to su sve rupe u zakonu :D
mogu te prožvakati, al te moraju i ispljunuti
User avatar
Ze.
Posts: 1098
Joined: 17 Sep 2011, 21:26

02 Nov 2011, 09:53

Lastan » wrote: Ne bi smjelo biti problematično davanje općenitih savjeta kako nešto raditi. :ne zna:
Torrenta ima i legalnih, naravno. Opis kako raditi s klijentom - svakako. Na koje stranice ići za download wareza? No-no.

Ionako je danas to sve postalo banalno za naći.
User avatar
Tyden
Posts: 95
Joined: 25 Oct 2011, 09:31
Location: Zagreb

02 Nov 2011, 10:22

dimnjak » wrote:ako ga blokiras programom, dobijas crveni na privatnim. odmah :D

jedino sto mozes je stavit ga na minimum, znaci 0.1.
ili ip filter i stavis neki ip koji ne postoji. ili postoji ali je mala sansa da bas skida.
onda se i dalje vidis kao seeder, ali zapravo nikom ne seedas.

no to su sve rupe u zakonu :D
Ako ga doslovno blokiraš, bilo firewall-om (mislim na router-ov, ne program na kompu), bilo programom DL neće šljakati jer klijent mora i komunicirati nekako.

Ograničiti ga programom je ok, nisam nikada dobio pedalu, a koristim ga već 3-4 godine :). No ratio mi je u plusu pa vjerojatno i zato :). Dok DL-am onda imam limit, desi se da mi UL ode na maks pa DL padne, npr. UL 50 kB/s, a DL padne na 30ak. Okinem limit na 5 kB/s UL i ode DL na 350. Kada završim DL onda maknem limit.

Ne kužim ovo sa IP-om koji ne postoji :misli:. Ako IP ne postoji neće ni imati efekta. To je lista sumnjivih IP-eva, ako se na tebe pokuša spojiti netko sa tim IP-om, ili iz raspona IP-eva koji su sumnjivi klijent će ga ignorirati i neće mu ništa odgovoriti. Tako oni koji pokušavaju pohvatati "zločeste" ne dobiju informacije :).
Ze. » wrote:Ionako je danas to sve postalo banalno za naći.
Doslovno, google je dovoljan :)
User avatar
dimnjak
Posts: 2430
Joined: 17 Sep 2011, 23:24

02 Nov 2011, 10:48

radis kontra ip filter- filter ipieva kojima dozvoljavas ;)
blokiras sve ipieve osim tog jednog :)
mogu te prožvakati, al te moraju i ispljunuti
User avatar
Tyden
Posts: 95
Joined: 25 Oct 2011, 09:31
Location: Zagreb

02 Nov 2011, 11:02

Aha, na to misliš, white list :). Možda bi upalilo, tko zna. Ili bi se program bojao zucnuti bilo što bilo kome :D.
User avatar
dimnjak
Posts: 2430
Joined: 17 Sep 2011, 23:24

02 Nov 2011, 11:09

Tyden » wrote:Aha, na to misliš, white list :). Možda bi upalilo, tko zna. Ili bi se program bojao zucnuti bilo što bilo kome :D.
bi.
nekoc davno radih.
no u dobrotvorne svrhe, kad je netko imao bolji upload od mene, a punoprevise leechera.

no zez je ako to napravis, a jedini si seeder i nitko od tebe nemre skidati pa te fino prijavi. ili samo kulturno pita: what's up :)
mogu te prožvakati, al te moraju i ispljunuti
User avatar
Lastan
Posts: 2702
Joined: 17 Sep 2011, 22:32
Location: Out of the blue
Contact:

02 Nov 2011, 20:04

Tyden » wrote:Ako firewallom blokiraš upload torrenti neće šljakati, blokirati ćeš i komunikaciju programa sa trackerima i ostale "servisne" informacije :).
Uopće nema potrebe za time. Većina klijenata (ja inače govorim isključivo o Transmissionu jer je to najbolji torrent klijent ikad, ali znam da to i mnogi drugi omogućavaju) omogućava da upload limitiraš na 0. Jebiga, ne možeš u svakoj situaciji seedati.
Mislim da je to jednostavnije riješiti tako, u samom klijentu. Npr. u utorrentu IP Filter opcija. Samo trebate dobaviti listu "loših" IP-eva. No ima i za to aplikacija. Ako se ne smatra ilegalnim (a mislim da ne bi trebalo biti, to je samo tekst datoteka sa IP-evima, nikakav copyright materijal) mogu staviti zadnju verziju tu.
A možeš otići i na Bluetack.
Ja sam u Transmission ukucao adresu njihova Paranoid IP filtera i uživam.
Na stranu to što se uglavnom služim privatnim trackerima (TVtorrents FTW).
User avatar
dimnjak
Posts: 2430
Joined: 17 Sep 2011, 23:24

02 Nov 2011, 20:15

ne nude svi 0.
nude 1kB/s.
sto je kao 0. :D
mogu te prožvakati, al te moraju i ispljunuti
JPK
Posts: 2096
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

02 Nov 2011, 20:18

Jebeš torente, nepouzdani su glede brzine. Imam Filesonic pretplatu, nerijetko dosegnem brzinu od 50 megabajta u sekundi, što mi je vjerojatno ograničenje diska. :cerek:
Biti i mniti svemiropolisno
User avatar
Lastan
Posts: 2702
Joined: 17 Sep 2011, 22:32
Location: Out of the blue
Contact:

02 Nov 2011, 21:21

dimnjak » wrote:ne nude svi 0.
nude 1kB/s.
sto je kao 0. :D
Zato rekoh: većina. :mig:
User avatar
dimnjak
Posts: 2430
Joined: 17 Sep 2011, 23:24

02 Nov 2011, 21:33

Lastan » wrote: Zato rekoh: većina. :mig:
to je onda novo?

nisam bas nesto aktivna zadnjih godinu i pol, dvije i ne apgrejdam se barem godinu dana :D , no prije znam da nije bilo opcije 0. pricalo se o tome, o cemu i ovdje i kako je 1 max. :ne zna:
mogu te prožvakati, al te moraju i ispljunuti
User avatar
Ze.
Posts: 1098
Joined: 17 Sep 2011, 21:26

03 Nov 2011, 09:26

JPK » wrote:Jebeš torente, nepouzdani su glede brzine. Imam Filesonic pretplatu, nerijetko dosegnem brzinu od 50 megabajta u sekundi, što mi je vjerojatno ograničenje diska. :cerek:
Imao sam i ja Rapidshare (prije 4 godine) pretplatu, bilo je fiju briju. I tamo smo dosegli max dl limit (nisam ni znao da ga ima na Premium)kad smo poskidali cijeli Star Trek u dan-dva i još koješta. :D

Btw, 50 MB/s = 400 Mbit/s :eek: Kakvu ti to konekciju imaš?? :eek:
Post Reply