Kako poslodavci gledaju na oglase na netu?

Mreža svih mreža
Moke
Posts: 3
Joined: 13 Aug 2012, 14:27

13 Aug 2012, 14:29

Drugari su mi preporučili da se prijavim na moj posoa stranici što sam i uradio ovdje http://www.moj-posao.net/Zaposlenje/Rijeka/ ali me zanima da li poslodavci gledaju neozbiljno na takve prijave posto mi je malo frka, ako misle da samo sjedim i cekam da mi se oni jave? Jel neko pokusao od vas isto preko ovakvih sajtova?


User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

13 Aug 2012, 15:00

Dobrodošao, Moke!

Nisam nikada tražila posao na taj način, ali mislim da ne može škoditi, pogotovo ako usput šalješ klasične molbe. Samo pazi da u životopisu nemaš pravopisnih i gramatičkih pogrešaka. Možda ti ne bi bilo loše zamoliti nekoga da ti to izlektorira.
Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

13 Aug 2012, 17:45

ja sam sve (osim jednog) poslove našla preko moj posao .
meni je ok.
čak mi se ijavilo par poslodavaca, ali nije od toga na kraju bilo ništa.
ali ovi koje sam ja tjerala, natječaji na koje sam se javljala..uspjelo je
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

13 Aug 2012, 19:38

Ja kad sam bio poslodavac, oglašavao sam slobodna mjesta online i pretraživao online siteove za zaposlenje, tražeći kandidate. Nemoj ni slučajno to zanemariti. Dapače, mislim da ti je to baš najbolje mjesto.
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

14 Aug 2012, 16:03

Imati CV u bazi je dobro jel te možda trefi, pa baš netko zatreba tvoj kadar i pronađe te na stranicama, s druge strane to ne znači da sjediš i čekaš - javljaj se na natječaje i piši otvorene ponude uz to što si stavio CV u bazu. Tek tada imaš većinu opcija pokriveno.
Osim toga tu je oglašavanje na netu, pa putem FB-a, LinkedIna, usmene preporuke itd. Ovisi čime se baviš :ne zna:
Post Reply