Stupovi društva

Za antropologiju, ekonomiju, filozofiju, povijest, sociologiju...
User avatar
Riona
Posts: 4078
Joined: 25 Feb 2017, 09:01
Location: Zagreb

29 May 2018, 06:00


MmeTipfeler wrote: Pogrešno sam brojala djecu, da. A i ona svašta priča. Te prvo pola godine, pa godinu i pol, pa ovo, pa ono. Što ne znači da nije glupača.


Posebna tema? Haramove priče? :cerek:
Zar?
Ja naime, vidim zenu koja je srela tipa, porazgovarali o istim ciljevima i ozenili se. Jos je to i trijezno ponasanje. (Mozda se i zaljubila, ali to nam sad nece reci)
Ni u RL ni u virtuali ljudi ne dolaze sa dokazima o ispravnosti, cestitosti, mentalnom zdravlju. I odsustvu zloce. Zlih namjera.
Kad je shvatila sto ga pokrece, rastala se. Kasnije je doznala da je lik sve sto je, i da je jos dobro prosla.
Osoba B je tu da kaze "aha"i :kokice:,
barem koliko mi znamo.

Ne znam boldati u quotu, na tapatalku, pa sta :durica


Sent from my SM-T355Y using Tapatalk


Edit: svi mi, koji nismo zamotani u zavjese gledajuci prikriveno kroz prozor, imali bi sijaset prica. Koje smo culi. Neke i dozivjeli. Iznositi ih javno je meh.


User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

29 May 2018, 08:47

MmeTipfeler wrote:
28 May 2018, 22:14
Pogrešno sam brojala djecu, da. A i ona svašta priča. Te prvo pola godine, pa godinu i pol, pa ovo, pa ono. Što ne znači da nije glupača.
Nešto više od godinu i pol, reče. Slažem se s Rionom da si je žena sve trezveno posložila, jedino nije računala da može na nekog sajka naletiti -ali tko ikad računa, dok se sam ne opeče?
Meni je fascinantno kako zapravo lik doživljava žene, da ulaže toliko truda da ih izmanipulirava samo da im pravi djecu do koje mu nije stalo. Vjerojatno ima izvjesnu karizmu, seksipil, kojime se zna služiti, ali motiv je čista patologija.
MmeTipfeler wrote:
28 May 2018, 22:14
Posebna tema? Haramove priče? :cerek:
Reći ćete da izmišljam, da takvo što jednostavno nije moguće :zubo:
Možda ovdje još poneki slučaj opišem.
what we've got here is failure to communicate
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

29 May 2018, 08:53

Riona wrote:
29 May 2018, 06:00
Zar?
Ja naime, vidim zenu koja je srela tipa, porazgovarali o istim ciljevima i ozenili se. Jos je to i trijezno ponasanje. (Mozda se i zaljubila, ali to nam sad nece reci)
Ni u RL ni u virtuali ljudi ne dolaze sa dokazima o ispravnosti, cestitosti, mentalnom zdravlju. I odsustvu zloce. Zlih namjera.
Kad je shvatila sto ga pokrece, rastala se. Kasnije je doznala da je lik sve sto je, i da je jos dobro prosla.
Točno tako.
Riona wrote:
29 May 2018, 06:00
Osoba B je tu da kaze "aha"i :kokice:,
barem koliko mi znamo.
Aha.
Riona wrote:
29 May 2018, 06:00
Edit: svi mi, koji nismo zamotani u zavjese gledajuci prikriveno kroz prozor, imali bi sijaset prica. Koje smo culi. Neke i dozivjeli. Iznositi ih javno je meh.
Pa i ova tvoja s foruma je jedna takva. Sve su to neki stupovi društva s tri života. Ne vidim tu neki "meh", nikome ne piše ime, prezime i JMBG (iako bi možda trebalo).
what we've got here is failure to communicate
User avatar
Riona
Posts: 4078
Joined: 25 Feb 2017, 09:01
Location: Zagreb

29 May 2018, 08:56

Ova moja s foruma je javno iznesena, bez mojih aktivnosti u tom pogledu. Ja sam samo čitateljica, sa svojim mišljenjem o pročitanom.
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

29 May 2018, 09:15

Evo sad je i ova moja javno iznesena a ti si čitateljica sa svojim mišljenjem o pročitanom ;)
what we've got here is failure to communicate
User avatar
Riona
Posts: 4078
Joined: 25 Feb 2017, 09:01
Location: Zagreb

29 May 2018, 09:17

Ali ti nisi prenio nečiju javnu priču. Nego neku koju ti je netko ispričao u naivnom povjerenju.
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

29 May 2018, 09:32

Pa i tvoju je neko prenio svom prijatelju u naivnom povjerenju :D
what we've got here is failure to communicate
User avatar
admin
Grand Master of the Jedi Order
Posts: 1770
Joined: 13 Oct 2016, 19:32
Been thanked: 2 times
Gender:

29 May 2018, 09:52

Malo mi je dosadno prepričavati dvadesetogodišnje internetske uzuse, ali dobro: postovi koji se nižu jedan za drugim ne citiraju se. Ne navode se ni golemi postovi ispod kojih autor namjerava dopisati redak komentara. Također, dobro je skratiti citate izostavljanjem smajlića, pa i cijelih odlomaka, što se označava ovako: (...) - što naravno znate barem s Forumhaera, ali boli vas kuki. :p
Stitch
User avatar
Riona
Posts: 4078
Joined: 25 Feb 2017, 09:01
Location: Zagreb

29 May 2018, 10:06

haram wrote:
29 May 2018, 09:32
Pa i tvoju je neko prenio svom prijatelju u naivnom povjerenju :D
Netko je objavio temu koja se zvala, recimo, "Zasrao sam, šta ću, kud ću!?" i ispričao svoju priču. Drugi je otišao na chat i upozorio ekipu da prestane sa zafrkancijom i obrati pažnju na kolegu u nuždi. (da :zubo:)
Prema kome je tu naivno povjerenje i kako je izigrano?

@admine: citiram zbog jasnoće. Neću više.
Na tapatalku mi je teško editirati nečije tekstove, pa prenesem cijelo. Nastojat ću umanjiti svoje sudjelovanje tim putem.
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

29 May 2018, 10:17

Riona wrote:
29 May 2018, 10:06
Netko je objavio temu koja se zvala, recimo, "Zasrao sam, šta ću, kud ću!?" i ispričao svoju priču. Drugi je otišao na chat i upozorio ekipu da prestane sa zafrkancijom i obrati pažnju na kolegu u nuždi. (da :zubo:)
Prema kome je tu naivno povjerenje i kako je izigrano?
...
Iss... koja si ti cjepidlaka. :p

admin wrote:
29 May 2018, 09:52
Malo mi je dosadno prepričavati dvadesetogodišnje internetske uzuse, ali dobro: postovi koji se nižu jedan za drugim ne citiraju se.
...
Ali ponekad u međuvremenu dok se odgovara na prethodni, uleti i neki treći post, pa nastane zbrka. :ne zna:
what we've got here is failure to communicate
User avatar
admin
Grand Master of the Jedi Order
Posts: 1770
Joined: 13 Oct 2016, 19:32
Been thanked: 2 times
Gender:

29 May 2018, 11:05

Aha, problem je onda "ponekad" editirati post i dodati citat? I to na forumu gdje zbrke nema ni da je svijećom tražiš, jer se piše ne sto na sat nego dva i pol na sat? :D

Ne filozofiraj nego priznaj da sam u pravu. Kao i uvijek. ;)
Stitch
User avatar
Riona
Posts: 4078
Joined: 25 Feb 2017, 09:01
Location: Zagreb

29 May 2018, 11:16

:facepalm:

koja ekipa :rofl:
cjepidlaka, prigovaralo, savršeni... patuljci su ništa prema nama :raspa:
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

29 May 2018, 11:37

Vas dvoje - ovo se odnosi na Harama i Rionu - baš me tjerate da gubim vrijeme analizirajući tuđe idiotarije, ali neka vam bude. Sve za vas. Citirat ću samo karakteristične dijelove, dijelove koji jasno pokazuju koliko je žena blesava.

Najprije kaže da je lik "radio ovdje pola godine", to jest u Sarajevu jer je inače iz Makedonije, a onda da su zajedno bili "godinu i pol ukupno". Od čega je živio preostalih godinu i pol? Na njezin račun? Ili je bio tako dobro potkožen da joj je i to bilo primamljivo?

Prijateljica ju je "proganjala da ih upozna", a žabu je teško bilo u vodu natjerat.

On se htio ženiti, a ona nije htjela ("stani bolan jesi lud"), glavni je uvjet bio da i on želi djecu kao i ona ("ako ne želiš doviđenja"): baš je teško pogoditi kako treba odgovoriti na takvo pitanje kad se želiš dočepati pičke.

Dijete je bilo planirano, da, ali isplanirala ga je ona, a on je poslužio kao donator sperme.

Lik je nenormalan, ali... ako ti, da bi se u to uvjerila, treba godina i pol pa još i dijete, a onda se ideš upoznavati s ostatkom njegova harema, onda si glupača. Glupača koja sebe uzaludno pokušava uvjeriti kako je bila nešto posebno u njegovu životu. Zašto bi inače provjeravala? Bar ne dalje od prvog slučaja. I još kaže za sebe da sebe smatra "dosta stabilnom osobom, razumnom, hrabrom".

To ste sve preskočili. Pročitali ste samo:
ja fino otvoreno rekla sta ja zelim
on rekoa isto
i hajmo pokusati
Ne moraš imati diplomu iz psihijatrije da znaš kako imaš posla s luđakom. Osim ako u tebi ne titra nešto što te takvoj osobi privlači.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

29 May 2018, 12:15

Ljudi vole biti mučenici. Znam ih gomilu koji biraju pogrešne partnere, vuku krive poteze, ponašaju se rizično i budalasto. Jasno, svaki put kad popuše, bilo emotivno bilo financijski, to nije dokaz njihove gluposti i nesmotrenosti nego toga da se svijet urotio protiv njih. Oni nikad ni za što nisu krivi nego su, eto, jadni zbog kroničnog nedostatka sreće, razumijevanja i ljubavi.
Potpisi su za budale.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

29 May 2018, 12:34

Riona wrote:
29 May 2018, 11:16
:facepalm:

koja ekipa :rofl:
cjepidlaka, prigovaralo, savršeni... patuljci su ništa prema nama :raspa:
taće patuljici...:kava:

Ot:
Ne znam jel' ona više glupača što ona njega nije iskoristila ter mu utrapila dijete il' je više glupača jer je on nju iskoristio i utrapio joj dijete, ali to nije ni bitno. Glupača je jer je žensko. Mislim, muško namere bit' glupača, da ga jebeš. :kava:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
Riona
Posts: 4078
Joined: 25 Feb 2017, 09:01
Location: Zagreb

29 May 2018, 13:06

MmeTipfeler wrote:
29 May 2018, 11:37
Vas dvoje ...-
Svi tvoji dokazi ne bi izdržali bolji krimić, ali nek ti je.
Meni ona i dalje ne djeluje kao glupača. Zbog svega toga. ...žabu je teško u vodu natjerat? pa zašto ona ne bi htjela brak i djecu, osobito ako je to, možda ne tako podsvjesno, dokaz da je "žena na mjestu"? Izdržava muža? Pa dijele dobro i zlo, ako on nema posla, najbolje da će on gladovat. Ona je htjela dijete? vidi gore. Nije trebala ni reći, to se podrazumijeva.
Željela je biti jedina? Ma stvarno. Tako čudan zahtjev :zubo: Ne trebaš diplomu iz psihijatrije? Jesi li ti upoznata sa činjenicom da je gomila frikova oženjena - i dalje - i da je to normalno, a ne osobito? Ne znam da li je to značajka našeg podneblja, ili drugjde imaju još i čudan običaj da redom ukokavaju svoje žene, pa ih onda, iz nekog razloga zovu serijskim ubojicama... A možda samo, jer im religija ne dopušta, ne žele razvod.
Nije sve to tako rijetko i ne treba je zato smatrati osobito blesavom. Samo čest slučaj. Nažalost.
User avatar
Riona
Posts: 4078
Joined: 25 Feb 2017, 09:01
Location: Zagreb

29 May 2018, 13:09

Stitch wrote:
29 May 2018, 12:15
Ljudi vole biti mučenici. Znam ih gomilu koji biraju pogrešne partnere, vuku krive poteze, ponašaju se rizično i budalasto. Jasno, svaki put kad popuše, bilo emotivno bilo financijski, to nije dokaz njihove gluposti i nesmotrenosti nego toga da se svijet urotio protiv njih. Oni nikad ni za što nisu krivi nego su, eto, jadni zbog kroničnog nedostatka sreće, razumijevanja i ljubavi.
Da, ima ih gomila koji rade sve krivo. i ne podnose to dobro. Vidiš kak je tebi lijepo.
User avatar
Riona
Posts: 4078
Joined: 25 Feb 2017, 09:01
Location: Zagreb

29 May 2018, 13:11

Šabović Adis wrote:
29 May 2018, 12:34
taće patuljici...:kava:

Ot:
Ne znam jel' ona više glupača što ona njega nije iskoristila ter mu utrapila dijete il' je više glupača jer je on nju iskoristio i utrapio joj dijete, ali to nije ni bitno. Glupača je jer je žensko. Mislim, muško namere bit' glupača, da ga jebeš. :kava:
Ako ima pravde, sad ćeš dobiti kilometarsko objašnjenje, kad se "glupača" može odnositi na žene i muškarce. :E
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

29 May 2018, 13:22

Ja ovog iz Haramovog posta vidim kao predatora koji jebe bez osjećaja odgovornosti. Jbg, nije jedini. Nije čak ni rijedak slučaj. Ona isto tako . A ona možda i jest glupača ali ne iz ovog izvedenog. Dajte molim vas otkad samo glupače nailaze na kretene?

Ne čini ju ovaj slučaj ništa većom glupačom od žene koja ima dvoje djece u braku pa se razvede i nakači se na luzera jer je ...štajaznam...šarmantan? elokventan? duhovit? nije psihijatriski pacijent ko otac njene djece? poznata je faca u gradu?

Najlakše je ljude upakirati u okvire i odreći se vlastite slabosti. Ili ju pak priznati? ne znam što bi frojd reko na to...
kurvanjski avatar, a
User avatar
Riona
Posts: 4078
Joined: 25 Feb 2017, 09:01
Location: Zagreb

29 May 2018, 13:28

@Donna :cerek:
Kako si to lijepo objasnila.
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

29 May 2018, 13:33

MmeTipfeler wrote:
29 May 2018, 11:37
...
Najprije kaže da je lik "radio ovdje pola godine", to jest u Sarajevu jer je inače iz Makedonije, a onda da su zajedno bili "godinu i pol ukupno". Od čega je živio preostalih godinu i pol? Na njezin račun? Ili je bio tako dobro potkožen da joj je i to bilo primamljivo?
Ja shvatio da je pola godine bio u Sarajevu (radio) prije nego što su se upoznali. Ne kaže ni da jest ili nije radio dok su živjeli zajedno, niti se izjasnila nakon koliko vremena je dobila dijete. :ne zna:
Slažem se da u priči fali detalja, ali nebitnih.
MmeTipfeler wrote:
29 May 2018, 11:37
Prijateljica ju je "proganjala da ih upozna", a žabu je teško bilo u vodu natjerat.
Pogotovo ako je lik visokk, crrrn, zgodaaan, duubokog glasaaa :cerek:
(masa žena na dejting sajtovima piše da traže isključivo visoke, sa baritonom/basom, čak i one koje su same metar i žilet... valjda ih prije neki tenkisti i mezosopranisti gadno zlostavljali :ne zna: )
MmeTipfeler wrote:
29 May 2018, 11:37
On se htio ženiti, a ona nije htjela ("stani bolan jesi lud"), glavni je uvjet bio da i on želi djecu kao i ona ("ako ne želiš doviđenja"): baš je teško pogoditi kako treba odgovoriti na takvo pitanje kad se želiš dočepati pičke.

Dijete je bilo planirano, da, ali isplanirala ga je ona, a on je poslužio kao donator sperme.
Pa i sam je rekao da ga želi, a rekao joj je i za dvoje sa (jednom) bivšom.
Nije rekao da će odlepršat da opraši idući cvjetak čim ona zanese/rodi. Ljudi se obično ne zajebavaju s takvim stvarima. :ne zna:
MmeTipfeler wrote:
29 May 2018, 11:37
Lik je nenormalan, ali... ako ti, da bi se u to uvjerila, treba godina i pol pa još i dijete, a onda se ideš upoznavati s ostatkom njegova harema, onda si glupača. Glupača koja sebe uzaludno pokušava uvjeriti kako je bila nešto posebno u njegovu životu. Zašto bi inače provjeravala? Bar ne dalje od prvog slučaja. I još kaže za sebe da sebe smatra "dosta stabilnom osobom, razumnom, hrabrom".
Zar je inače nešto neobično da se mlađi ljudi nakon godine-godine-i-pol intimnog poznavanja vjenčaju?
Iako, da, nekoga upoznaješ čitav život pa se opet iznenadiš.
MmeTipfeler wrote:
29 May 2018, 11:37
Ne moraš imati diplomu iz psihijatrije da znaš kako imaš posla s luđakom. Osim ako u tebi ne titra nešto što te takvoj osobi privlači.
Npr. ako je lik visokk, crrrn, zgodaaan, duubokoog glasaaa...? :D
Last edited by haram on 29 May 2018, 13:43, edited 4 times in total.
what we've got here is failure to communicate
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

29 May 2018, 13:35

Riona wrote:
29 May 2018, 13:09
Da, ima ih gomila koji rade sve krivo. i ne podnose to dobro. Vidiš kak je tebi lijepo.
Kladim se u kuću i auto da uopće nisi shvatila o čemu govorim. Pokušaj još jednom, sporije. :raspa:
Potpisi su za budale.
User avatar
Riona
Posts: 4078
Joined: 25 Feb 2017, 09:01
Location: Zagreb

29 May 2018, 13:39

Stitch wrote:
29 May 2018, 13:35
Kladim se u kuću i auto da uopće nisi shvatila o čemu govorim. Pokušaj još jednom, sporije. :raspa:
mmm, gđe ti je kuća? auto sam vidjela :D
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

29 May 2018, 13:49

Donna Sole wrote:
29 May 2018, 13:22
Ja ovog iz Haramovog posta vidim kao predatora koji jebe bez osjećaja odgovornosti. Jbg, nije jedini. Nije čak ni rijedak slučaj. Ona isto tako . A ona možda i jest glupača ali ne iz ovog izvedenog. Dajte molim vas otkad samo glupače nailaze na kretene?

Ne čini ju ovaj slučaj ništa većom glupačom od žene koja ima dvoje djece u braku pa se razvede i nakači se na luzera jer je ...štajaznam...šarmantan? elokventan? duhovit? nije psihijatriski pacijent ko otac njene djece? poznata je faca u gradu?

Najlakše je ljude upakirati u okvire i odreći se vlastite slabosti. Ili ju pak priznati? ne znam što bi frojd reko na to...
Al ovaj ciljano i djecu najebe, do koje mu uopće nije stalo, i još se ne libi da ih koristi da napakosti bivšima koje neće više imat posla s njime... šta bi Frojd na to rekao?
what we've got here is failure to communicate
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

29 May 2018, 13:55

Stitch wrote:
29 May 2018, 12:15
Ljudi vole biti mučenici. Znam ih gomilu koji biraju pogrešne partnere, vuku krive poteze, ponašaju se rizično i budalasto. Jasno, svaki put kad popuše, bilo emotivno bilo financijski, to nije dokaz njihove gluposti i nesmotrenosti nego toga da se svijet urotio protiv njih. Oni nikad ni za što nisu krivi nego su, eto, jadni zbog kroničnog nedostatka sreće, razumijevanja i ljubavi.
Ta žena mi ne djeluje kao da se uživila u ulogu mučenice, naprotiv, odaje jednu veselu osobu koja voli svoje dijete bez obzira na oca. I sama je svjesna da je pogriješila.
what we've got here is failure to communicate
Post Reply