Stupovi društva

Za antropologiju, ekonomiju, filozofiju, povijest, sociologiju...
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

24 May 2018, 18:55

Jesi ti čula kad onu "brigo moja, priđi na drugoga"?

Nek me ovaj kalež zaobiđe.
Jbg, njega nije zaobišlo. Nego za utjehu: Sve što nam se događa je ono što se događa "drugima" .
On je sad taj od "drugih".
Mi smo drugi nekome drugome i eto ti ...sve se događa grešnom čovjeku.

Valjda ste razumili. Ne da mi se objašnjavat.


kurvanjski avatar, a
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

24 May 2018, 19:42

MmeTipfeler wrote:
23 May 2018, 22:42
Može bar ta pričica? :trep:
Može, kad mi se komp regenerira -će da bude kvotanje iz prve ruke.

A ti Rijona ništa ne brini, priča je totalno u vezi s ovom temom :cerek:
what we've got here is failure to communicate
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

24 May 2018, 19:53

Riona wrote:
24 May 2018, 12:20
... Đe su oni mamuni... :gaah:
Eo!!


Riona wrote:
24 May 2018, 14:16
Vic sim tam

znači dakle da ste svi skup niškoristi? :raspa:

Uglavnom, onaj stupić iz priče, i ostale koji su ga podržali treba amnestirati, jer je tak napravljen i kaj je on tu kriv? I zbilja, kad se odjednom pojavljuju posljedice njegovog "nisam kriv" ponašanja, onda treba skočit selo da ga spašava, jer je on, pravo muško, nekriv i nema odgovornost za svoje činjenje? Ma šta selo, nek ženske odvuku teret u svjetlu budućnost, a pravo muško će i nadalje prčkati gdje mu se svidi i kad mu se digne.
Aj, sad vas čekam :rola rukave: da kažete da ne bi on mogao kad mu ženska ne bi dala... A i o tome ima tona materijala.
Je, tak je napravljen. I takve žene u najboljim godinama hoće, za takvima ginu.
what we've got here is failure to communicate
User avatar
Riona
Posts: 4078
Joined: 25 Feb 2017, 09:01
Location: Zagreb

24 May 2018, 20:17

Ljudi moji, ne da mi se vise. Ne da ne citate temu, nego ni cijelu recenicu jednog posta.

Sent from my SM-T355Y using Tapatalk

User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

24 May 2018, 20:43

Riona wrote:
24 May 2018, 20:17
Ljudi moji, ne da mi se vise. Ne da ne citate temu, nego ni cijelu recenicu jednog posta.
Ja čitam, ali se moji komentari ustrajno zanemaruju. Očito nisu dovoljno oftopični. :raspa:
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

24 May 2018, 20:49

Riona wrote:
24 May 2018, 20:17
Ljudi moji, ne da mi se vise. Ne da ne citate temu, nego ni cijelu recenicu jednog posta.

Sent from my SM-T355Y using Tapatalk
Dobro, dobro, nek ti bude... Je, on je kriv 100%, ona se samo saginjala po sapun. :cerek:
what we've got here is failure to communicate
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

24 May 2018, 21:38

Nukac wrote:
24 May 2018, 12:30
Muškarci po prirodi nisu monogamni. Monogamni muškarac je izuzetak.
Kurviši smo. A žene to nikako da shvate. A ni neki muški.
Tu smo o tome dosta natrkeljali:
https://trkeljanje.com/viewtopic.php?f=4&t=2599
what we've got here is failure to communicate
User avatar
Riona
Posts: 4078
Joined: 25 Feb 2017, 09:01
Location: Zagreb

24 May 2018, 21:41

Stitch wrote:
24 May 2018, 15:58
Zašto? :raspa:
SumLJiv si mi (promakao mi je tvoj odgovor) jer pišeš kao da si žemsko. Seks bez emocija? Pa nije li to kredo muškaraca? Mi to možemo, to nama super!
A bože moj, možemo i mi, ali nam (cure gađajte me nečim, zbog generaliziranja) nije tako super.
User avatar
Riona
Posts: 4078
Joined: 25 Feb 2017, 09:01
Location: Zagreb

24 May 2018, 21:46

Nukac wrote:
24 May 2018, 14:21
Sigurno i žene snose dio krivice.

Recimo, dok kod mene nisu uveli poslovni bonton o oblačenju, neke žene su na posao dolazile obućene kao da idu na kurvanje a ne na posao.
Sorry, ali ako na posao dolaziš obučena tako da su ti sise više otkirvene nego skrivene, a haljina/suknja toliko kratka da ti već dlake vire, ne možeš niti očekivati da će te ljudi doživljavati ozbiljno.
Iako mene ne pale žene, i takva mi može mahati sisama pred očima koliko hoće, ali nije lijepo za vidjet.
I konstantno na poslu upozoravam ženske koje se oblaće neprimjereno.
Khm... ovaj put ne pričamo o izazivačicama silovanja. Ili što je već isprika za isto.
Slažem se da ima žena koje ne razaznaju elemente garderobe koji pripadaju u normalan život. Pa kupuju i oblače neke čudne stvari. Njihovo je kraljevstvo nebesko. Naslijedit će ga, to jest.
User avatar
Riona
Posts: 4078
Joined: 25 Feb 2017, 09:01
Location: Zagreb

24 May 2018, 21:53

MmeTipfeler wrote:
24 May 2018, 16:06
Čekajte malo. Što bi ovdje zapravo trebala biti tema? Ovo?



Kao što sam već napisala "stupovi društva" ironičan je izraz sam po sebi, a nejasno mi je i što bi trebalo znači "odgovornost u pogledu čestitosti". Možeš biti odgovoran u vezi sa svojim postupcima, s onim što činiš, ali ne i u vezi sa svojim moralnim osobinama. A čestitost jest moralna osobina: ili si čestit ili nisi. ako jesi, onda si to uvijek, a ako nisi onda si ili otvoreno gad, i to uvijek, što je bolja varijanta od posljednje, naime, da budeš stup društva i da se prikazuješ čestitim onda kada od toga imaš neke koristi.

Većina ljudi pripada u ovu posljednju kategoriju, vrlo malen broj u ostale dvije. U svaku od njih. Za to je potrebna hrabrost.
Da, stupovi društva su ironičan izraz.
Da treba biti odgovoran u pogledu čestitosti - nije to majica s natpisom nego je to način života. Ako to ne možeš, nikakav baner ti ne koristi, kao što i sama kažeš.
MmeTipfeler wrote:
24 May 2018, 20:43

Ja čitam, ali se moji komentari ustrajno zanemaruju. Očito nisu dovoljno oftopični. :raspa:
ne znam tko ih zanemaruje.


imam dojam da razgovaramo - svi - otprilike kao:
prvi: Ovdje treba zabiti čavao.
drugi: I ja volim mladi luk uz meso sa roštilja!

I svi smo uvjereni da razgovaramo o istoj temi. :lol:
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

24 May 2018, 22:22

Riona wrote: Khm... ovaj put ne pričamo o izazivačicama silovanja. Ili što je već isprika za isto.
Slažem se da ima žena koje ne razaznaju elemente garderobe koji pripadaju u normalan život. Pa kupuju i oblače neke čudne stvari. Njihovo je kraljevstvo nebesko. Naslijedit će ga, to jest.
Nije to. Nego moj point - vjerojatno je pocelo tako da je ona njega pocela izazivat oskudnim oblacenjem. Pa ju je on primjetio. Pa je poceo flert. Pa je pao sex. I zavrsilo je kako je zavrsilo. Oboje je krivo.
No treba imat jajca i priznat to. Ali s njene strane, trudnoca je glupost. Trudnoca se najcesce ne dogadja slucajno.
Naravno, kao sto je vec netko spomenuo - kondom glavu cuva. Ako je vec ona bila glupa, nije trebao on biti jos gluplji.
Ona ce ispast samo kurva.
On ce izgubit obitelj.
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

24 May 2018, 22:25

Ti Riona nikako da primjetiš sugestije da ljudski um nije tabula raza koju ispisuje moderno društvo.
what we've got here is failure to communicate
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

24 May 2018, 22:58

Nukac wrote:
24 May 2018, 22:22
Nije to. Nego moj point - vjerojatno je pocelo tako da je ona njega pocela izazivat oskudnim oblacenjem. Pa ju je on primjetio. Pa je poceo flert. Pa je pao sex. I zavrsilo je kako je zavrsilo. Oboje je krivo.
Ne mora biti. Ako je u pitanju lik koji sa strane traži gdje će umočiti, mogla je ona biti obučena i kao koludrica pa bi se tip potrudio. Možda tim više. Možemo pretpostavljati, ali ne znamo.
No treba imat jajca i priznat to. Ali s njene strane, trudnoca je glupost. Trudnoca se najcesce ne dogadja slucajno.
Osim ako si glup. Ili odabran od Duha Svetoga. :D
Naravno, kao sto je vec netko spomenuo - kondom glavu cuva. Ako je vec ona bila glupa, nije trebao on biti jos gluplji.
Da su bili pametni, ne bismo mi sad imali o čemu razgovarati. :raspa: Liku to najvjerojatnije nije prvi "izlet" izvan braka, njoj možda jest prva veza s oženjenim muškarcem. Nevažno. Njemu je i brak i veza nešto usputno, samo što su mu brak i djeca zakvačeni na reveru kao društvena legitimacija, no muško je pa je normalno da švrlja. Ona se vjerojatno previše pouzdavala u njega inače ne bi sebi dopustila da ostane trudna. Zajebala se - iz gluposti ili namjerno, opet svejedno: ako znaš, a moraš znati, da takva veza nema budućnosti, dvostruko paziš. Ne opuštaš se.
Ona ce ispast samo kurva.
On ce izgubit obitelj.
Prvo možda, drugo ne: ispast će muškarčina i potrudit će se da se žena ne razvede od njega. Jebote, plaćati alimentaciju za toliko djece... :facepalm:
User avatar
Riona
Posts: 4078
Joined: 25 Feb 2017, 09:01
Location: Zagreb

24 May 2018, 23:08

Nukac wrote:
24 May 2018, 22:22
Nije to. Nego moj point - vjerojatno je pocelo tako da je ona njega pocela izazivat oskudnim oblacenjem. Pa ju je on primjetio. Pa je poceo flert. Pa je pao sex. I zavrsilo je kako je zavrsilo. Oboje je krivo.
No treba imat jajca i priznat to. Ali s njene strane, trudnoca je glupost. Trudnoca se najcesce ne dogadja slucajno.
Naravno, kao sto je vec netko spomenuo - kondom glavu cuva. Ako je vec ona bila glupa, nije trebao on biti jos gluplji.
Ona ce ispast samo kurva.
On ce izgubit obitelj.
Posve je jasno kako je otprilike išla priča. On čak i navodi kako je to bilo; jako romantično, da.
ali to nije baš jako važno.
MmeTipfeler wrote:
24 May 2018, 22:58

Ne mora biti. Ako je u pitanju lik koji sa strane traži gdje će umočiti, mogla je ona biti obučena i kao koludrica pa bi se tip potrudio. Možda tim više. Možemo pretpostavljati, ali ne znamo.

Prvo možda, drugo ne: ispast će muškarčina i potrudit će se da se žena ne razvede od njega. Jebote, plaćati alimentaciju za toliko djece... :facepalm:
Ma, e.
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

24 May 2018, 23:23

Riona wrote:
24 May 2018, 23:08
Posve je jasno kako je otprilike išla priča. On čak i navodi kako je to bilo; jako romantično, da.
ali to nije baš jako važno.

Ma, e.
Valjda njegov prijatelj navodi...

Hehe, Madam... ja -pa da ne čitam??
what we've got here is failure to communicate
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

24 May 2018, 23:53

Riona wrote:
24 May 2018, 21:41
SumLJiv si mi (promakao mi je tvoj odgovor) jer pišeš kao da si žemsko. Seks bez emocija? Pa nije li to kredo muškaraca? Mi to možemo, to nama super!
Ne kažem da nije super, seks je u svim oblicima divna stvar. Razlika je samo u broju angažiranih organa. Seks bez emocija usrećuje jedan organ, a s njima dva. :D
Potpisi su za budale.
User avatar
Riona
Posts: 4078
Joined: 25 Feb 2017, 09:01
Location: Zagreb

25 May 2018, 00:14

haram wrote:
Valjda njegov prijatelj navodi...

Hehe, Madam... ja -pa da ne čitam??
Ne, nego tocno kako sam napisala.
Ne citas, kako sam i prije rekla

Sent from my SM-T355Y using Tapatalk

Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

25 May 2018, 00:39

Mene ti stupovi društva automatski asociraju ili na preljubnike ili zlostavljače. Ne mogu si pomoći, to mi je prva pomisao. Ni najmanje me ne čudi kad nekom "uglednom" otkriju išta skandalozno. Čudilo bi me da uistinu jest pošten.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

25 May 2018, 06:30

Riona wrote:
25 May 2018, 00:14
Ne, nego tocno kako sam napisala.
Ne citas, kako sam i prije rekla
A i pobrkale smo mu se ti i ja u glavi. :cerek:
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

28 May 2018, 00:58

MmeTipfeler wrote:
23 May 2018, 22:42
Može bar ta pričica? :trep:
Eo!
Konverzacija između ženske osobe A) i muške osobe B), koje su se našle na Iskrici


"...
A) odspavala sam od pola 7 do pola 9 ☺ sad oept radno ☺
ti, kako si?

B) na poslu, danas je mirno
znači, trenutno nemaš stalni posao, u nekoj firmi?
mislim, kad radiš i prodaješ te figurice

A) ne, vec tri godine ne radim tako sta
snalazim se
ne mogu raditi u sjenama jer nema dijete gdje
al bitno je da se bilo sta radi ☺

B) joj
nije ti lako
al svaka ti čast, boriš se lavovski
jel imaš kakvu familiju pri ruci?
koliki ti je dečkić?

A) pa mogu ja sjest i plakat al nemam nista od toga-osim podocnjaka ☺
neki dan mu bio 6i rodjendan

B) ah
a otac, ništa?

A) s mamom sam u kuci, ali je sve bolesnija i slabija nazalost..al m ej veeelika podrska, bez nje nas ne bi bilo jednostavno..77 godina, a jos brine o nama koliko moze
ma kakav on
to je idiot..ne razumijem, pokusavala sam..al ne ide..dio sebe, dio svoje krvi-i nikad ne pomisliti gdje je, ima li sta jesti, gdje spavati...e to je za lomace ☺

B) jooj
pa šta ga zakon ne može prisilit bar na neku alimentaciju?

A) sloboda nema cijenu ☺ taj da zeli sjetio bi se sam..ovako, odrekla sam se svega s njegove strane, jer po ansem zakoknu bi mogao doci i samo uzeti sebi dijete ..a kako nije drzavljanin BiH ( ai da jeste!) bojim s eda bi mogao nestati, jer nije bas sav svoj..

B) uh
odakle je?

A) i da ima ta neka alimentacija, i kad bi supejal da je dobijem od njega, a tesko je naplatiti to i od nekog iz BiH-to bi bilo max 50ak eura..sta bih s tm..a sjedio bi mi za vratom, ne bih mogla nigdje s djetetom bez njegovog potpisa, ne bih nista mogla
makedonija
sreca , dalkeko od nas

B) uh
joj, da sam ja bar bio na njegovom mjestu

A) hehe
tako ti je to
neko zeli-nema
neko ima-nece

B) baš tako
zivotna nepravda

A) jest
zato bih ja nejga i takve objesila za jajca na kakvu granu da visi dok ga vranice ne popapaju
boze, koji sam monstrum hahaha

B) zaslužio bi to
gdje ste se upoznali?

A) u sa, upoznala nas moja prijateljica, proganjala me da nas upozna

radio je ovdje pola godine

B) ah
koliko ste bili skupa? :inspektor Dane mod:

A) htio lik odmah da se zeni hahaha zamisli.reko stani bolan jesi lud..ja samo pitala zelis li ti djecu, ako ne zelis dovidjenja..i on naravno da zeli, sta ja mislim kakav je on..tako da je dijete bilo planirao..koji apsurd
kratko
godinu ipol ukupno
hm..zapravo vise malo
ljeto 2009 se upoznali
da, zapravo dosta da se netko upozna
negdje u proljece 2011 def prekinula svaki kontakt i to prijetnjama s moje strane
a vidi
koliko nam je godina
isla sam s tim da neko ko ima 33 godine ko je imao brak i dvoje djece iza sebe, zna sta zeli

B) on ima isto ko i ti?

A) ja fino otvoreno rekla sta ja zelim
on rekoa isto
i hajmo pokusati

B) aha

A) nije m palo na pamet da je tip ludjakkk, nikad u zivotu nisam upoznala nekog takvog

B) a jel brinuo za tu djecu?

A) a po njegovim pricama je brinuo..dok ja na svoje insistiranje nisam otisla u makedonju
jednom
pa drugi put
da, stvarno čudan lik
vis eje to manipulacija djecom da unisti bivsu zenu
kad sam ga ja izbacila..nadjem mailove, on je uporedo bio u vezi s jos nekoliko zena ☺

B) uh, grozno

A) s jednom je odmah zatim dobio sina


B) aha, predator

A) bože
i sve te zene, koje sam ja ansla..su bile razvedene s djecom..svjeze razvedene

B) o bože

A) s jednom je zivio u skopju, sa mnom u sarajevu ☺ mene pozvao u skopje i kao..kad sam trebala doci, javlja da mu ej umro otac
pazi sad, neces vjerovati

B) pa taj je ko Džingis Kan

A) do detalja , sahraa, ostavinski psotupak, problemi, sve on to meni pise
da b mi 2 mjeseca nakon toga rekao da mu otac nije umro .)
sreca za mene da je poznavao jos dosta ljudi ovdje u sa, svi su znali sto i ja..inace bih mislila da sam zrela za psihijatrije

da pisem scenario za seriju? ☺

B) to bi trebalo na Iskrici objavit
da žene budu malo opreznije
vidio sam već sličnih likova

A) ma ima tu jos umobolnih detalja iz Skopja..za ne povjerovati..lik je ako nista drugo sizofrenik...posliej sam na FB nasla njegovu bivsu zenu, sprijateljile smo se, htjela sam da mj sin ejdnog dana zna da ima polusestre...ona me upznala s tom zenom iz Skopja..upoznala preko nje trecu njegovu ☺ ma show ☺

B) ja ih zovem serijski jebojice
ili masovni

A) joj vidi, ja sebe smatram ko fol dosta stabilnom osobom, razumnom, hrabrom mogu reci..i ak je mene navukao-ja ne znam sta je radio ostalima..bivsu zenu je tukao, bio je u vojsci i imao pistolj uz sebe, maltretirao ju je dok nije pobjegla i djecu ostavila..drugu psihicki maltretirao...kaze da sam je ja spasila od nejga.. ja ne znam zaista otkud takvi likovi
ima ih koji tako nanižu stotinjak i više žena

B) vjerujem

A) ovaj je imao...
razlog zasto sam ja prekinula s njim je njegovo ludilo
al tad sam tek otvorila njegov mail.mailove..to je strasno covjece, koliko zena je taj preko neta nasao, svia ista prica...fakat je strasno
..."



:kava:
what we've got here is failure to communicate
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

28 May 2018, 13:08

Može li se biti toliko blesav? Može. :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

28 May 2018, 21:23

Na koga točno misliš, Madam? :D
what we've got here is failure to communicate
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

28 May 2018, 21:39

haram wrote:
28 May 2018, 21:23
Na koga točno misliš, Madam? :D
Pa na ovu kokoš pod slovom A. Em ne kuži da joj se lik upucava, a bome ni on se nešto puno ne trudi - vjerojatno ipka traži nešto s IQ-om višim od sobne temperature, em svoju situaciju rješava tako da se upisuje u harem i uspostavlja veze s ostalim kokoškama.

A najblesavija sam ja koja uopće ne shvaćam da takvo što može postojati. Mislim jasno mi je da se ženska dala zbariti, čak i da je ostala u drugom stanju, ali... dvaput! To je za psihijatriju. :rolleyes:
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

28 May 2018, 21:48

Nešto si krivo pokopčala. Kad se udala i dobila dijete s tim likom, otkrila je da ovaj ima još žena s djecom. I riješila ga se na kraju, a lik i dalje operira, tj. razmnaža se.


Imam ja još bizarnijih pričica :D
what we've got here is failure to communicate
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

28 May 2018, 22:14

haram wrote:
28 May 2018, 21:48
Nešto si krivo pokopčala. Kad se udala i dobila dijete s tim likom, otkrila je da ovaj ima još žena s djecom. I riješila ga se na kraju, a lik i dalje operira, tj. razmnaža se.
Pogrešno sam brojala djecu, da. A i ona svašta priča. Te prvo pola godine, pa godinu i pol, pa ovo, pa ono. Što ne znači da nije glupača.
Imam ja još bizarnijih pričica :D
Posebna tema? Haramove priče? :cerek:
Post Reply