Stupovi društva

Za antropologiju, ekonomiju, filozofiju, povijest, sociologiju...
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

24 May 2018, 09:58

Nukac wrote:
24 May 2018, 09:57
A tek sramote... Cijelo selo će znat da je kurva. :rofl:
Ne mora biti. Samo neka joj doktor napiše dijagnozu. :cerek:


User avatar
Riona
Posts: 4078
Joined: 25 Feb 2017, 09:01
Location: Zagreb

24 May 2018, 10:11

MmeTipfeler wrote:
24 May 2018, 09:52
Meni to uopće ne izgleda kao drama. Prije kao komedija. I zapravo ne razumijem u čemu je problem. Osim u nerođenom djetetu koje će, dok se cijela sapunica završi, već i fakultet završiti.
Pa, meni je luda komedija kako se muškadija sjatila da savjetuje druga u nevolji.
MmeTipfeler wrote:
24 May 2018, 09:52
Nego, lik nikada nije čuo za prezervative? Vrijeme je da se spolni odgoj uvede u škole. I u poduzeća. :raspa:
To treba ženskinjami. Mi muški samo deremo, pa šta bude - bude.
MmeTipfeler wrote:
24 May 2018, 09:52
Ujedno, ljubavnica je blesava. Ako njihova firma ima odredbu o sexual harassment, zašto ne slaže da joj je prijetio otkazom ako ne pristane na jebačinu? Pa da vidiš belaja! I odštete. :cerek:
Malo misto i belaj, odšteta? Bit će samo ono što Nukac kaže.
MmeTipfeler wrote:
24 May 2018, 09:52
P. S. Općenito zaključujem da nije pretjerano pametna ako je mislila da će ga njezina trudnoća natjerati da se razvede, a nije ni sućutna jer uopće ne razmišljala o tome kako je biti samohrana majka. Mislim, dvije moje frendice zaključile su da žele biti majke, ali ne i natovariti si muža na vrat, pa su to i učinile. No u to su ušle svjesno i namjerno, vodeći računa o tome što će značiti i koliko će ih koštati da same podižu i odgajaju dijete, kao i o tome hoće li imati uvjeta i love za to.
Zanimljivo, tu ideju, da je ona mislila da će trudnoćom postići brak uvele su ženske u diskusiju... Mi ne znamo, a ni ljubavnik nije tako mislio.

A šta ako se dogodilo? Dogodi se i starijima od petnaest ljeta, činjenica.

Da li je ona pametna ili nije, zbilja je izvan pameti diskutirati.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

24 May 2018, 11:45

Riona wrote:
24 May 2018, 06:45
Rekao si da ne mozes suosjecati sa stupicem drustva.
Ako pises procitaj prije :azdaja:
Sebi govoriš? :kava:

Da, rekao sam i to. Podrazumijeva se još štošta, od općega prema pojedinačnome, ali ženina krivnja ne. Zato sam je izostavio. Tu sam nekako na Haramovu tragu. Nisam implicirao da je štitiš. Čemu? Ljudi se zaljube, usamljeni su, željni seksa, pažnje i divljenja... Razni su motivi za ulazak u takvu vezu, zašto odmah potezati osobni probitak ili paklene planove da mu sjebe život? :D

Nisam na njegovoj strani, ali nisam ni na njezinoj. Ne varam svoje žene. Razumijem potrebu i postupke, ali ne opravdavam ih. :raspa:
Potpisi su za budale.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

24 May 2018, 11:53

Stitch wrote:
24 May 2018, 11:45
Sebi govoriš? :kava:

Da, rekao sam i to. Podrazumijeva se još štošta, od općega prema pojedinačnome, ali ženina krivnja ne. Zato sam je izostavio. Tu sam nekako na Haramovu tragu. Nisam implicirao da je štitiš. Čemu? Ljudi se zaljube, usamljeni su, željni seksa, pažnje i divljenja... Razni su motivi za ulazak u takvu vezu, zašto odmah potezati osobni probitak ili paklene planove da mu sjebe život? :D

Nisam na njegovoj strani, ali nisam ni na njezinoj. Ne varam svoje žene. Razumijem potrebu i postupke, ali ne opravdavam ih. :raspa:
Ožda kažeš da ih imaš više?! Tis' kul, šuga dedi, fajn spiks gudnajt toks, a?! :confused:

E pa ja imam ergelu, etoti sad! :kava:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

24 May 2018, 11:59

Alkar Šabo uništa. Opet. :D

Žene su tu metafora, ukupnost raznih entiteta koje sam u životu sretao i nazivao svojima. :p
Potpisi su za budale.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

24 May 2018, 12:00

Jedini slučaj trudnoće koji se dogodio bez sudioničine volje stariji je od dvije tisuće godina. :cerek:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

24 May 2018, 12:02

Čekam zvijezdu repaticu. :kava:
Potpisi su za budale.
User avatar
Riona
Posts: 4078
Joined: 25 Feb 2017, 09:01
Location: Zagreb

24 May 2018, 12:06

Stitch wrote:
24 May 2018, 11:45
Sebi govoriš? :kava:

Da, rekao sam i to. Podrazumijeva se još štošta, od općega prema pojedinačnome, ali ženina krivnja ne. Zato sam je izostavio. Tu sam nekako na Haramovu tragu. Nisam implicirao da je štitiš. Čemu? Ljudi se zaljube, usamljeni su, željni seksa, pažnje i divljenja... Razni su motivi za ulazak u takvu vezu, zašto odmah potezati osobni probitak ili paklene planove da mu sjebe život? :D

Nisam na njegovoj strani, ali nisam ni na njezinoj. Ne varam svoje žene. Razumijem potrebu i postupke, ali ne opravdavam ih. :raspa:
Ne kažem da držiš stranu ijednome; samo kažem da nismo ni tražili suosjećanje. S njim. Ili s njom. Komentiramo. Ne samo njegove postupke (jer ako krenemo u njezine, tema će se proširiti b eskonačno) nego i postupke nekih drugih, rodno povezanih (jel ovo točno? :zubo: ).

MmeTipfeler wrote:
24 May 2018, 12:00
Jedini slučaj trudnoće koji se dogodio bez sudioničine volje stariji je od dvije tisuće godina. :cerek:
Jebeš volju, govorimo o namjeri. Tj. neki govore.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

24 May 2018, 12:08

Stitch wrote:
24 May 2018, 11:59
Alkar Šabo uništa. Opet. :D

Žene su tu metafora, ukupnost raznih entiteta koje sam u životu sretao i nazivao svojima. :p
Plus, sve su mi osigurane.
Pati! :kava:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
Riona
Posts: 4078
Joined: 25 Feb 2017, 09:01
Location: Zagreb

24 May 2018, 12:20

Šabović Adis wrote:
24 May 2018, 12:08
Plus, sve su mi osigurane.
Pati! :kava:
Šta?

Znaš Šabo, ti sa svojim skretanjima, znaš udesit temu.
Nisi jedini, ali tebi najbolje ide. :tuzni:

Ma recite mi da sam dosadna ko Don Kihot i jbg. ključaj temu, svi znamo da je to tako, oduvijek je bilo, šta se čudiš ko pura dreku, čemu rasprava, neće to ništa promijeniti, trt mrt... Đe su oni mamuni slijepi, gluhi i nijemi. :gaah:
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

24 May 2018, 12:28

Riona wrote:
24 May 2018, 12:20
Šta?

Znaš Šabo, ti sa svojim skretanjima, znaš udesit temu.
Nisi jedini, ali tebi najbolje ide. :tuzni:

Ma recite mi da sam dosadna ko Don Kihot i jbg. ključaj temu, svi znamo da je to tako, oduvijek je bilo, šta se čudiš ko pura dreku, čemu rasprava, neće to ništa promijeniti, trt mrt... Đe su oni mamuni slijepi, gluhi i nijemi. :gaah:
Akose ne uozbiljiš itebe ću osigurat'! :kava:
Eto... :rofl:

:kiss:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

24 May 2018, 12:30

Muškarci po prirodi nisu monogamni. Monogamni muškarac je izuzetak.
Kurviši smo. A žene to nikako da shvate. A ni neki muški.
User avatar
Riona
Posts: 4078
Joined: 25 Feb 2017, 09:01
Location: Zagreb

24 May 2018, 12:42

Šabović Adis wrote:
24 May 2018, 12:28
Akose ne uozbiljiš itebe ću osigurat'! :kava:
Eto... :rofl:

:kiss:
A kad sam skoro uvijek neozbiljna! :tuzni:
Nukac wrote:
24 May 2018, 12:30
Muškarci po prirodi nisu monogamni. Monogamni muškarac je izuzetak.
Kurviši smo. A žene to nikako da shvate. A ni neki muški.
:gaah:
Koja mrtva ispričnica!
Ma mislim!
Ne, ti se šališ.
Skoro si me dobio! :lol:
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

24 May 2018, 13:40

Ne šalim se... To se samo žene zavaravaju da će im muški biti vjeran.

Znaš onaj vic:
Veli Zagorec susedu:
- Moj ti je pimpek kak pes, ženi neče nikaj, a susedu bi rastrgal isti čas!
User avatar
Riona
Posts: 4078
Joined: 25 Feb 2017, 09:01
Location: Zagreb

24 May 2018, 14:16

Vic sim tam

znači dakle da ste svi skup niškoristi? :raspa:

Uglavnom, onaj stupić iz priče, i ostale koji su ga podržali treba amnestirati, jer je tak napravljen i kaj je on tu kriv? I zbilja, kad se odjednom pojavljuju posljedice njegovog "nisam kriv" ponašanja, onda treba skočit selo da ga spašava, jer je on, pravo muško, nekriv i nema odgovornost za svoje činjenje? Ma šta selo, nek ženske odvuku teret u svjetlu budućnost, a pravo muško će i nadalje prčkati gdje mu se svidi i kad mu se digne.
Aj, sad vas čekam :rola rukave: da kažete da ne bi on mogao kad mu ženska ne bi dala... A i o tome ima tona materijala.
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

24 May 2018, 14:21

Sigurno i žene snose dio krivice.

Recimo, dok kod mene nisu uveli poslovni bonton o oblačenju, neke žene su na posao dolazile obućene kao da idu na kurvanje a ne na posao.
Sorry, ali ako na posao dolaziš obučena tako da su ti sise više otkirvene nego skrivene, a haljina/suknja toliko kratka da ti već dlake vire, ne možeš niti očekivati da će te ljudi doživljavati ozbiljno.
Iako mene ne pale žene, i takva mi može mahati sisama pred očima koliko hoće, ali nije lijepo za vidjet.
I konstantno na poslu upozoravam ženske koje se oblaće neprimjereno.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

24 May 2018, 14:38

Riona wrote:
24 May 2018, 14:16
Vic sim tam

znači dakle da ste svi skup niškoristi? :raspa:

Uglavnom, onaj stupić iz priče, i ostale koji su ga podržali treba amnestirati, jer je tak napravljen i kaj je on tu kriv? I zbilja, kad se odjednom pojavljuju posljedice njegovog "nisam kriv" ponašanja, onda treba skočit selo da ga spašava, jer je on, pravo muško, nekriv i nema odgovornost za svoje činjenje? Ma šta selo, nek ženske odvuku teret u svjetlu budućnost, a pravo muško će i nadalje prčkati gdje mu se svidi i kad mu se digne.
Aj, sad vas čekam :rola rukave: da kažete da ne bi on mogao kad mu ženska ne bi dala... A i o tome ima tona materijala.
A vidi, da je stvar toliko ozbiljna pa da se baci na papir već bi neko nekoga tu bio prijavio. Pitanje je ko koga. I za šta.
Kurvaluk je jedan, dakle, obostran. :rofl:
Odgovornost i možebitna krivica isto tako. Neću više. :D
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

24 May 2018, 15:35

Nukac wrote:
24 May 2018, 12:30
Muškarci po prirodi nisu monogamni. Monogamni muškarac je izuzetak.
Kurviši smo. A žene to nikako da shvate. A ni neki muški.
Prilično jadno opravdanje. Jest, točno je da muškarci po prirodi nisu monogamni. Ali nisu to ni žene. Kad pogledaš sisavce u cjelini, monogamno je 3-5 posto vrsta. Samo, čovjek je mnogo više od eregiranog ili navlaženog spolovila i seks mu je rijetko samo seks. :raspa:
Potpisi su za budale.
User avatar
Riona
Posts: 4078
Joined: 25 Feb 2017, 09:01
Location: Zagreb

24 May 2018, 15:38

Stitch wrote:
Prilično jadno opravdanje. Jest, točno je da muškarci po prirodi nisu monogamni. Ali nisu to ni žene. Kad pogledaš sisavce u cjelini, monogamno je 3-5 posto vrsta. Samo, čovjek je mnogo više od eregiranog ili navlaženog spolovila i seks mu je rijetko samo seks. :raspa:
Ti si meni sumLJiv

Sent from my SM-T355Y using Tapatalk

User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

24 May 2018, 15:58

Zašto? :raspa:
Potpisi su za budale.
User avatar
Riona
Posts: 4078
Joined: 25 Feb 2017, 09:01
Location: Zagreb

24 May 2018, 16:03

Šabović Adis wrote:
24 May 2018, 14:38
A vidi, da je stvar toliko ozbiljna pa da se baci na papir već bi neko nekoga tu bio prijavio. Pitanje je ko koga. I za šta.
Kurvaluk je jedan, dakle, obostran. :rofl:
Odgovornost i možebitna krivica isto tako. Neću više. :D
Nije ništa za prijavljivanje. kako je netko rekao, stara stvar, već viđena.
I da, skoro pa komična, gledano iz ovog reda gledališta.
Mene je, zapravo, zapanjila ta čvrsta linija odbrane, koja se stvorila, oko tipa zamrljanog zbunjenim suzama, jer šta je bilo, on se samo malo zanio... A sad je dizaster u igri. Nekako, call me blondie, ali ja zamišljam oca četvoro djece (ili jednog, dvoje, troje, nebitno) nekako odgovornom osobom, koja shvaća svoje mjesto na ovom svijetu i ne popušta svojim hirovima. Znam, stotine ih popusti. I onda, kad se sretne sa zidom, kuku lele, šta da radim? Pojedi što si skuhao, recimo. To što će gorku kašu ponjupati i oni koji nisu ništa krivi, ide na tvoju dušu.
Ali ne. Zbor muškadije mu sugerira izlaz. Kakav je, sami ocijenite. I još i razumijem što se u to zborno pjevanje upušta više ljudi skrivenih iza nicka, ali taj jedan, što se zauzeo za jadnika, "ajmo dečki", njega je, mislim, u njegovoj sredini lako prepoznati, unatoč nicku. Jel to hrabrost ili ludost? Besramnost?
Kako god bilo, nema se što vidjeti, stara je to priča. Pa čak i ova "muška solidarnost" ... Samo je nekako žalosno. Kao da ekipa napravi utrku autima, a podleti klinac.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

24 May 2018, 16:06

Čekajte malo. Što bi ovdje zapravo trebala biti tema? Ovo?
Riona wrote:
23 May 2018, 13:18
Meni je pitanje ovo: nemaju li tzv. "stupovi drustva" ne samo nekakvu, nego i vecu odgovornost u pogledu cestitosti. One staromodne. Koja se ne trtlja po cestitkama za Bozic i ne oblaci sa boljim odijelom. Kojom ne paradiras, nego je zivis. Jer si, hoces-neces, uzor.
Kao što sam već napisala "stupovi društva" ironičan je izraz sam po sebi, a nejasno mi je i što bi trebalo znači "odgovornost u pogledu čestitosti". Možeš biti odgovoran u vezi sa svojim postupcima, s onim što činiš, ali ne i u vezi sa svojim moralnim osobinama. A čestitost jest moralna osobina: ili si čestit ili nisi. ako jesi, onda si to uvijek, a ako nisi onda si ili otvoreno gad, i to uvijek, što je bolja varijanta od posljednje, naime, da budeš stup društva i da se prikazuješ čestitim onda kada od toga imaš neke koristi.

Većina ljudi pripada u ovu posljednju kategoriju, vrlo malen broj u ostale dvije. U svaku od njih. Za to je potrebna hrabrost.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

24 May 2018, 16:37

Riona wrote:
24 May 2018, 16:03
Nije ništa za prijavljivanje.
Istas' moja žema: te ne dižeš noge kad usisavam, te pretšćeš tubu skaladontom prekopola a ne skraja, te ovo te ono...a kad reknem haj' to Sudiji za prekršaje prijavi onda bubano-okano, nisam tako mislila, cmokić-smokić, sve bi inoficijelno, iđi biži! :rofl:
kako je netko rekao, stara stvar, već viđena.
I da, skoro pa komična, gledano iz ovog reda gledališta.

Pa ja, sapunjara. :D
Mene je, zapravo, zapanjila ta čvrsta linija odbrane, koja se stvorila, oko tipa zamrljanog zbunjenim suzama, jer šta je bilo, on se samo malo zanio... A sad je dizaster u igri. Nekako, call me blondie, ali ja zamišljam oca četvoro djece (ili jednog, dvoje, troje, nebitno) nekako odgovornom osobom, koja shvaća svoje mjesto na ovom svijetu i ne popušta svojim hirovima. Znam, stotine ih popusti. I onda, kad se sretne sa zidom, kuku lele, šta da radim? Pojedi što si skuhao, recimo. To što će gorku kašu ponjupati i oni koji nisu ništa krivi, ide na tvoju dušu.
A gle, neki fakat ne kontaju da izošenjem (svojeg!) prljavog veša sami sebe prljaju. :zubo:

Ali ne. Zbor muškadije mu sugerira izlaz. Kakav je, sami ocijenite. I još i razumijem što se u to zborno pjevanje upušta više ljudi skrivenih iza nicka, ali taj jedan, što se zauzeo za jadnika, "ajmo dečki", njega je, mislim, u njegovoj sredini lako prepoznati, unatoč nicku. Jel to hrabrost ili ludost? Besramnost?
Kako god bilo, nema se što vidjeti, stara je to priča. Pa čak i ova "muška solidarnost" ... Samo je nekako žalosno. Kao da ekipa napravi utrku autima, a podleti klinac.
Ja ti to više ovako vidim:

Image

Ko tu koga navraća i na šta - jebime ter znam! Znam samo da treba držat' odstojanje inače sam ga najeb'o. :rofl:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

24 May 2018, 17:18

Sigurna sam da su čvrste linije obrane i ženskoj trudnoj preljubnici. Kakve sad to veze ima ko koga brani i ko koga napada kad je to ionako forumski cirkus .

Nego otac bezbroj djece nije nimalo moralniji od neoca . To ili jesi ili nisi. A i da jesi, imaš pravo nekad i ne bit. Slabost je vražja tvorba, dadne ti ego a ti slab i zaigraš se. Koga bi se sudilo u tome?
Ja ne bi nikog.

Najebeš, jedeš govna, štaćeš...

Drugi put nek vara ženu s udatom.
kurvanjski avatar, a
User avatar
Riona
Posts: 4078
Joined: 25 Feb 2017, 09:01
Location: Zagreb

24 May 2018, 18:12

Ne, mica, rekoh da treba biti odgovoran. Moral bi trebao biti razumljiv sam po sebi, ali eto, nije.

Sent from my SM-G600FY using Tapatalk

Post Reply