Iznajmljivači

Za odmor iz snova
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

07 Mar 2017, 14:36

Meni se čini da je moj problem u tome da predobro čitam opis, dakle obrnut. :p


thinkpink41
Posts: 132
Joined: 22 Feb 2017, 13:48

07 Mar 2017, 14:49

nvnk wrote:
07 Mar 2017, 14:36
Meni se čini da je moj problem u tome da predobro čitam opis, dakle obrnut. :p
ja sam isto jako temeljita, ono što mi se čini prikriveno u opisu dodatno pitam.
u principu biram ovako: 1. naslovna slika mi mora biti mrak da bih uopće kliknula oglas, 2. biram najrađe potpuno nove apartmane bez recenzija ili sa 1 ili 2 /cijena bude drastično niža a daju se nagovoriti i na niže, 3. lokacija /koja nam je važna otkad imamo dijete, prije nismo toliko pažnje polagali na to jer nam je bilo jednostavno svejedno koliko je što udaljeno od čega, 4. u principu odaberem hosta koji se javio unutar par minuta /za njega znam da će i kada nešto zapne na destinaciji biti na raspolaganju/
Daisy28
Posts: 13
Joined: 22 Feb 2017, 17:34

12 Mar 2017, 09:52

Ajd da ovdje priupitam...cijena usluge profesionalnog fotografa? Koliko se naplaćuje fotografiranje 1 apartmana? Ima li netko iskustva s time? Možda thinkpink? :zecotrep:
thinkpink41
Posts: 132
Joined: 22 Feb 2017, 13:48

12 Mar 2017, 13:01

Daisy28 wrote:
12 Mar 2017, 09:52
Ajd da ovdje priupitam...cijena usluge profesionalnog fotografa? Koliko se naplaćuje fotografiranje 1 apartmana? Ima li netko iskustva s time? Možda thinkpink? :zecotrep:
a airbnb fotograf ti je bio? to ti svakako preporučam jer su tako slike verificirane i odmah te diže na tražilici. e sad navodno se cijena kreće za apartman od cca 60 kvadrata i do 500 kuna što je meni nenormalno, pa to je kao da za pir slikaju cijeli dan.
meni je bio tip na crno slikat i naplatio mi ili 200 ili 250 kn ne znam više točno. mora mi opet doći kroz dva mjeseca pa ti javim. uglavnom najbolje ti je tako nekoga uloviti i bok. kao i sve u Hr najbolje je "na crno" i slikat apartman :zubo:
Daisy28
Posts: 13
Joined: 22 Feb 2017, 17:34

12 Mar 2017, 13:47

Hahahahaha...e jesi me baš nasmijala s ovim postom, koja si ti carica :S :cerekava:

Bio mi je prošle godine airbnb-ov fotograf, ko da je opalio fotke s lijevom nogom :facepalm: Uglavnom par njih me pitalo (mislim da si čak i ti bila) nakon što bi pogledali apartmane na airbnbu da zašto nisam iskoristila opciju besplatnog airbnb fotografa :zubo: :rofl: Opet, za rubriku vjerovali ili ne :tuzni:

E sad, 1 app je veličine 75 kvadrata, a drugi 45. Da li mogu tražit popust na količinu? :zubo:

Stavljamo novu kuhinju u jedan app i trebam nove fotke. Jedna poznanica mi je preporučila nekog profića iz mog mjesta koji uzima po apartmanu od 1000 kn na dalje što je meni nenormalno skupo.

Ne znam kako da nađem nekog na crnjaka? :ne zna:
thinkpink41
Posts: 132
Joined: 22 Feb 2017, 13:48

12 Mar 2017, 13:57

Daisy28 wrote:
12 Mar 2017, 13:47
Hahahahaha...e jesi me baš nasmijala s ovim postom, koja si ti carica :S :cerekava:

Bio mi je prošle godine airbnb-ov fotograf, ko da je opalio fotke s lijevom nogom :facepalm: Uglavnom par njih me pitalo (mislim da si čak i ti bila) nakon što bi pogledali apartmane na airbnbu da zašto nisam iskoristila opciju besplatnog airbnb fotografa :zubo: :rofl: Opet, za rubriku vjerovali ili ne :tuzni:

E sad, 1 app je veličine 75 kvadrata, a drugi 45. Da li mogu tražit popust na količinu? :zubo:

Stavljamo novu kuhinju u jedan app i trebam nove fotke. Jedna poznanica mi je preporučila nekog profića iz mog mjesta koji uzima po apartmanu od 1000 kn na dalje što je meni nenormalno skupo.

Ne znam kako da nađem nekog na crnjaka? :ne zna:
stavi oglas na forum :rofl: !

joj nemam pojma što bih ti rekla, da ti šaljem ovog svog opet ti ne bi bilo povoljno jer ona mora prilično potegnuti do vas pa vjerujem da je onda i dosta skuplje. ali ovih 1000 kuna zaboga stvarno su pretjerali bezobrazno :raspa:
raspitaj se malo kod rodbine i prijatelja možda ti netko ima malo bolji aparat i malo smisla za fotografiju pa da barem malo poboljšate trenutnu situaciju.
e sad ako je airbnb fotograf odradio loše posao ja bih se obratila ili direktno njemu ili airbnb-u. ništa te ne košta.
p.s. i meni je jedan apartman poslikao loš airbnb fotograf /niti sjena ovom drugom/. isto je slikao kao što bih i ja,ali od profića ipak očekujem nešto više.
thinkpink41
Posts: 132
Joined: 22 Feb 2017, 13:48

12 Mar 2017, 13:58

evo jedne simpatične recenzije za jedna od najluksuznijih apartmana na našem području. ne znam što bih rekla, stvarno.

Dajem najlošije recenzije apartmanu, budući da sam po navodima agencije
unajmio najskuplji, najluksuzniji, miran, tih I zvučno izoliran, te
vrhunski opremljen smještaj u Opatiji za svoje poslovne potrebe, a dok
sam tamo odsjedao događalo su se nedopustive stvari za takav renome:
Apartman je bio prljav. Vlasnica je prilikom odjave, nakon što sam joj
izložio prigovore na nedostatak čistoće, priznala da nije napravila
generalno čišćenje od prošle sezone. Kada sam je upitao zašto nije
pripremila apartman, iako sam je unaprijed I na vrijeme tražio da
apartman temeljito očisti prije mog dolaska jer mi je čistoća od
presudne važnosti, njezin odgovor je bio da ionako nije važno što mi je
namjerno uručila prljav apartman zbog toga što nisam njezine
vjeroispovjesti I ne mora ona nikome tuđe vjere ugađati, čime je
vlasnica izvrijeđala mene, moju profesiju I moju predstavnicu koja je
odsjela sa mnom, a nakon toga mi je besramno naplatila puni iznos za dva
noćenja od 244 eura, isključivo u gotovini jer nije primala kartice I
zahtijevala je da potom ostavim lijepu recenziju. Uslijed boravka
vlasnica I njezina djeca su me ometali u poslu tražeći da im platim
unaprijed, nakon prvog noćenja tj. Dan prije odjave jer su iz nekog
razloga sumnjali da im neću platiti iako su imali sve moje podatke I
kopiju osobne iskaznice. Prijem gosta u apartman je bio slijedeći :
Apartman je bio u neodržavanom stanju s pregorenim svjetlima,
rasklimanim ulaznim vratima I ključem koji je zapinjao u bravi. Apartman
je smrdio po ustajalom zraku I vlazi, naročito u kupaonicama. Apartman
inače ima vrlo lošu rasvjetu I mračan je. Grijanje je isključivo na
klima uređaje, zbog čega je zrak bio jako suh I neugodan te nije bilo
opcije ovlaživanja zraka u apartmanu. Sanitarna I higijenska situacija
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

12 Mar 2017, 14:11

Potpuno legitimna losa recenzija.
Mislim, vrijedjanje gosta na vjerskoj osnovi je vrhunac.
Daisy28
Posts: 13
Joined: 22 Feb 2017, 17:34

12 Mar 2017, 14:15

thinkpink41 wrote:
12 Mar 2017, 13:57
stavi oglas na forum :rofl: !

joj nemam pojma što bih ti rekla, da ti šaljem ovog svog opet ti ne bi bilo povoljno jer ona mora prilično potegnuti do vas pa vjerujem da je onda i dosta skuplje. ali ovih 1000 kuna zaboga stvarno su pretjerali bezobrazno :raspa:
raspitaj se malo kod rodbine i prijatelja možda ti netko ima malo bolji aparat i malo smisla za fotografiju pa da barem malo poboljšate trenutnu situaciju.
e sad ako je airbnb fotograf odradio loše posao ja bih se obratila ili direktno njemu ili airbnb-u. ništa te ne košta.
p.s. i meni je jedan apartman poslikao loš airbnb fotograf /niti sjena ovom drugom/. isto je slikao kao što bih i ja,ali od profića ipak očekujem nešto više.
Na koji forum? :rofl: :cerekava:

Ma šta ću sad reklamirat lošeg fotografa nakon godine dana :facepalm:

Još kuhinja nije stigla, nema problema, mogu i ja poslikati za prvu ruku, al svejedno mi treba profić.

Što se tiče ove recenzije što si ju ostavila - to je s bookinga ili airbnba? :misli: A i lik se raspisao...neka picajzla teška, iako vjerujem da apartman baš i nije bio reprezentativan :raspa:
thinkpink41
Posts: 132
Joined: 22 Feb 2017, 13:48

12 Mar 2017, 14:16

stan ima 172 recenzija i ocjenu 9,7 na bc. e sad lik je stavio i fotke i stvarno je puno prašine, ono vidi se da nije krpa neko vrijeme bila u stanu.
a cijena je prava sitnica, cca 150 eura sad u zimskom periodu. za tu cijenu bi ipak trebali obrisati prašinu. iako se meni čini da se iznajmljivači jednostavno opuste i misle da ako imaju hrpu dobrih recenzija, nitko ih neće sj..ti lošom ocjenom, ali eto jedan ovakav komentar i moraš spustiti cijenu barem na pola.
Daisy28
Posts: 13
Joined: 22 Feb 2017, 17:34

12 Mar 2017, 14:20

Može li link na taj besramno skup i prašnjav apartman? :zecoD:

Edit: jesi brza :rofl:

A dobro, apartman je stvarno vrhunski i na odličnoj lokaciji....gazdarici dopizdila krpa i brisanje prašine pa se malo opustila :peshe:
Last edited by Daisy28 on 12 Mar 2017, 14:24, edited 1 time in total.
thinkpink41
Posts: 132
Joined: 22 Feb 2017, 13:48

12 Mar 2017, 14:24

Daisy28 wrote:
12 Mar 2017, 14:20
Može li link na taj besramno skup i prašnjav apartman? :zecoD:
http://www.booking.com/hotel/hr/luxury- ... tal;ucfs=1&

ne kužim zašto mi neće samo taj apartman kopirati. ugl ovaj prvi luxury apartment center of Opatija, tako nešto se zove
User avatar
aaston
Posts: 649
Joined: 23 Feb 2017, 11:38
Location: Tristan da Cunha
Been thanked: 2 times
Contact:

12 Mar 2017, 22:12

Daisy28 wrote:
12 Mar 2017, 14:15
Na koji forum? :rofl: :cerekava:

Ma šta ću sad reklamirat lošeg fotografa nakon godine dana :facepalm:

Još kuhinja nije stigla, nema problema, mogu i ja poslikati za prvu ruku, al svejedno mi treba profić.

Što se tiče ove recenzije što si ju ostavila - to je s bookinga ili airbnba? :misli: A i lik se raspisao...neka picajzla teška, iako vjerujem da apartman baš i nije bio reprezentativan :raspa:

Ti si iz Pule ako se dobro sjećam. U Zagrebačkoj (između žute škole i korza, s lijeve strane) ima jedna fotografica koja je svojedobno naplaćivala 50kn po slici. Ne znam kako se zove, provjeri.
User avatar
aaston
Posts: 649
Joined: 23 Feb 2017, 11:38
Location: Tristan da Cunha
Been thanked: 2 times
Contact:

12 Mar 2017, 22:17

thinkpink41 wrote:
12 Mar 2017, 13:58
... tražeći da im platim
unaprijed, nakon prvog noćenja tj. Dan prije odjave jer su iz nekog
razloga sumnjali da im neću platiti iako su imali sve moje podatke I
kopiju osobne iskaznice.
Da čovjek odbije platiti i kidne, šta da radi iznajmljivač sa kopijom osobne iskaznice u ovoj državi? :D
Daisy28
Posts: 13
Joined: 22 Feb 2017, 17:34

14 Mar 2017, 07:00

aaston wrote:
12 Mar 2017, 22:12
Ti si iz Pule ako se dobro sjećam. U Zagrebačkoj (između žute škole i korza, s lijeve strane) ima jedna fotografica koja je svojedobno naplaćivala 50kn po slici. Ne znam kako se zove, provjeri.
Hvala na savjetu :) Raspitat ću se.
User avatar
X-Plosiv
Posts: 59
Joined: 06 Mar 2017, 07:25
Location: Pula

14 Mar 2017, 09:14

aaston wrote:
12 Mar 2017, 22:12
Ti si iz Pule ako se dobro sjećam. U Zagrebačkoj (između žute škole i korza, s lijeve strane) ima jedna fotografica koja je svojedobno naplaćivala 50kn po slici. Ne znam kako se zove, provjeri.
Koliko me sjećanje drži, to je Foto Kovačić, ako se ne varam. Radili su mi bili neke slike za osobnu pa ne znam kvalitetu, slobodno okači koju sliku ako budeš uzimala.
Brainstorm so much that my head is filled with rainbows.
User avatar
aaston
Posts: 649
Joined: 23 Feb 2017, 11:38
Location: Tristan da Cunha
Been thanked: 2 times
Contact:

14 Mar 2017, 10:32

Nije taj, na sredini.
thinkpink41
Posts: 132
Joined: 22 Feb 2017, 13:48

14 Mar 2017, 22:57

dakle opet me tražilo detaljno obrazloženje prilikom stiskanja decline-a na airbnb-u :gaah: sad mi to već ide jako na živce. zanima me ako se netko susreo s time do sada kaže mm da sam previše stiskala decline pa su me sad odlučili malo ispitati.

jeste vidjeli najnoviji hit na airbnb-u tj znam već duže za to u svijetu, ali nisam vidjela da se nudi na air-u. čisto sumnjam da bi se u hrvatskoj mogao naći legalni način za ovaj vid rada, iako ja imam mali milion ideja što bih sve mogla unovčiti. samo mi se misli roje. neću moć spavati večeras :giggle: .

https://hr.airbnb.com/experiences/434?source=p1

https://hr.airbnb.com/experiences/506?source=p1

https://hr.airbnb.com/experiences/42712?source=p1

ustvari ako ćemo iskreno moja obitelj ni sada ne zna kamo će sa poslom, evo danas opet potpuno zatrpana upitima za ovo ljeto, a ja više nemam kamo te ljude nagurat.
travanj je odlično popunje, ono samo još par dana ostalo. danas dva check out-a. odlična, odlična sezona stvarno. samo da budemo svi zdravi i u top formi da sve to odradimo.
Daisy28
Posts: 13
Joined: 22 Feb 2017, 17:34

15 Mar 2017, 07:00

Meni jučer bila poplava upita, realizacija nula bodova :zubo:

Znači, neka Dankinja mi se javi (airbnb) i ništa ona ne pita vezano za apartman (što inače oko toga pitaju mada imam sve detaljno napisano, ali tko to čita), već me pita za snorkeling u Istri i di su najbolje lokacije, mislim wtf :zec:

Nisam znala što da joj napišem, jerbo ja ko mala sam ronila di god smo išli...sad ne znam šta je ona zabrijala da mi tu imamo koraljne grebene pa bi oko njih ronila, stvarno ne znam, imala sam tisuću upitnika nad glavom jesam li ja blesava ili šta :ne zna:

Jel vi dobivate takve upite gdje se samo raspituju o nečemu nevezano za apartman? Znači, ni jedno pitanje oko smještaja samo generalne informacije.
thinkpink41
Posts: 132
Joined: 22 Feb 2017, 13:48

15 Mar 2017, 08:16

Da,bas jako puno i potrudim se odgovoriti sve sto ih zanima.u vezi ovoga npr mozes ih uputiti na najblizi ronilacki centar,pa neka njih pitaju. evo npr od neki dan upit,gdje se moze iznajmiti profi bicikla za trening.jucer covjek potvrdio rezervaciju....svakakvih upita sam imala u sve ov godine.tipa gdje se izvadi dozvola za letenje paraglajder,gdje parkirati auto ako ides na izlet u venecij,gdje je najbliza ribarnica i koja riba se kod nas lovi/prodaje.u principu na sve ov zahtjevne kad dam odgovor meni je to skoro pa 100% prodana rezervacija.
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

15 Mar 2017, 08:38

Imam i ja svakakvih upita, ali ne bas tako nesto specificno. Obicno me pitaju sve oko smjestaja, pa zatim sto sve ima uokolo (restorani, kafici,...) :misli:

Sto mi je bilo ono munjeno je:

- Koji bus ide do trgovackog centra? (u splitu postoje 3 velika)

- Koliko imate stepenica u objektu? ( a rezervirali u prizemlju)

- S jednom argentinkom sam razmjenio 114 mailova prije nego li je konacno uplatila depozit

Ima toga jos, ali ko ce se sitit

:facepalm:
Daisy28
Posts: 13
Joined: 22 Feb 2017, 17:34

16 Mar 2017, 06:37

Zaboravila sam komentirati ovu inovaciju što nudi airbnb - experiences.
Jedino što mi pada napamet ponuditi im i tako eventualno produžiti sezonu jest povest ih u berbu maslina :zecohop:
Iako mislim da moji ne bi bili oduševljeni jer kad se radi onda se radi, a ne zabušava se, a oni koji samo stoje i gledaju u principu samo smetaju :zubo:

-------

Jedno pitanje vezano za sinkronizaciju kalendara na portalima. Ja eksportiram airbnbov kalendar na ostale portale, osim na revngo koji ga nema, a ni na bcomu nisam našla da mogu tamo uvesti kalendar s druge stranice :ne zna: Zanima me, koliko brzo se sinkroniziraju kalendari kad recimo mi neko bukira preko airbnba, koliko vremena treba da se zatvore datumi na ostalim stranicama preko eksportiranog kalendara? Malo me to sad brine.
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

16 Mar 2017, 08:20

Daisy28 wrote:
16 Mar 2017, 06:37
Zaboravila sam komentirati ovu inovaciju što nudi airbnb - experiences.
Jedino što mi pada napamet ponuditi im i tako eventualno produžiti sezonu jest povest ih u berbu maslina :zecohop:
Iako mislim da moji ne bi bili oduševljeni jer kad se radi onda se radi, a ne zabušava se, a oni koji samo stoje i gledaju u principu samo smetaju :zubo:
Podsjetilo me na jedan hostel u Norveškoj gdje možeš birat želiš li noćenje platit lovom ili - radom na farmi. :p

Ideja je ekonomski jako dobro smišljena, jer em' je strancima spavanje u Norveškoj skupo, em' je norveškim poslodavcima radna snaga jako skupa, a i ne dobije ju se tako lako za prizemne poslove poput lopatanja gnoja. :zubo:
thinkpink41
Posts: 132
Joined: 22 Feb 2017, 13:48

16 Mar 2017, 08:54

Daisy28 wrote:
16 Mar 2017, 06:37
Zaboravila sam komentirati ovu inovaciju što nudi airbnb - experiences.
Jedino što mi pada napamet ponuditi im i tako eventualno produžiti sezonu jest povest ih u berbu maslina :zecohop:
Iako mislim da moji ne bi bili oduševljeni jer kad se radi onda se radi, a ne zabušava se, a oni koji samo stoje i gledaju u principu samo smetaju :zubo:

-------

možda bi se i prevarili. prema našem iskustvu, a stvarno je već veliko, ljudi koji dolaze i zanima ih jako taj novi doživljaj /otići na ribariju i dizati mreže u zoru, brati ulike ili grožđe, presađivati cvijeće i sl/ jednostavno se uključe u naš posao. mi takve stvari nikada nismo naplaćivali,njima je zanimljivo pa pitaju da li mogu sudjelovatid. na kraju budu jako jako zadovoljni, a nešto novo i nauče.
iskreno i meni bi bilo zanimljvo da dođem u neko sasvim različito podneblje, kulturu i običaje i naučim nešto novo.

sad sam imala prošli tjedan troje mladih studenata iz Njemačke, zanimljivo je koliko su željeli učestvovati u svemu. tako da su sa mojim tatom ujutro odlazili na ribe, poslije bi im mama pomogla pripremiti ribu i tako vidjeli nešto novo, jeli nešto novo....meni je to super i kao domaćinu /a bilo bi mi i kao gostu sigurno/.
Post Reply