Teme za natječaj

Naši spisateljski pokušaji
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

13 Feb 2012, 10:54

Dragi svi,
rodila se ideja da ovdje imamo prozni natječaj. Lijepo vas molim da ovdje dajete svoje ideje koje bi teme mogle biti. Djela će se pisati u proznom obliku. Biti ćete obaviješteni o broju riječi.
hvala


Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

13 Feb 2012, 11:31

Ja bih temu o proljeću. :cerek: Oće to biti nešto kao zadaćnice?
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

13 Feb 2012, 12:21

oće :D
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

13 Feb 2012, 14:55

Pješčana » wrote:oće :D
:lux: A o'š mi dat' naslov teme ranije da mi mama može napisati?
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
kukuriku
Posts: 2447
Joined: 20 Sep 2011, 17:27

13 Feb 2012, 15:16

ja bi temu "Zašto smo nekad imali Dan armije i Dan mladosti i Dan borbe protiv zlih fašista o kojem smo morali pisat zadaćnice, a sad nemamo o čemu pisat zadaćnice".
Znam, volim druge naslove. Slobodno skratite.
Nek(v)arljiva.
User avatar
Nikolajevna
Posts: 1034
Joined: 28 Sep 2011, 22:51

13 Feb 2012, 15:45

Pješčana » wrote: Djela će se pisati u proznom obliku.
Evo ga na. Kakvo je to sputavanje kreativnosti, što ako ja želim odrepati nešto o proljeću? naprimjer


yeah, yeah

Proljeće
otapa se ono bijelo smeće
neko nekom negdje meće
od sreće, raspjevale se ptice
sve je puno dice, igraju se žmure ispod gradske ure
dok odrasli žure

na posao

da zarade plaće
pa da kupe gaće, one kraće, šta se vežu
šta do koljena sežu
i još da ostane za špežu i sunčane oćale

ali neke fora

ko šta nosi onaj plavi baja
iz Si-es-aja
onaj šta hvata ubojice i psihopate
takvih u americi ima na lopate, pričala mi Maja
ona je bila u Nju Jorku kod ujne
(ona Maja iz ulice šta ima grudi bujne
ali noge malo krive)

u nju se palio Ive

šta je pred dućanom pio pive
karlovačku pola litre po pet zarez osamdeset devet
pa bi išo gledat Dnevnik pa ravno u krevet
jer nije imao interneta

šteta

da po njemu šeta, i da čita forume
pa da padne na patos
kad pročita šta je piso Hroboatos
na politici
al neću o tome u ovoj kitici
jer će Hrobi mislit da smo djeca

da smo neozbiljni

pa odoh popit neki čaj biljni
točat Lada kekse i čilat.

(ovo je bio zadnji stih, kunem se
neću više pilat.)
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

13 Feb 2012, 15:47

Nikolajevna » wrote:
Evo ga na. Kakvo je to sputavanje kreativnosti, što ako ja želim odrepati nešto o proljeću? naprimjer


yeah, yeah
:S

jab'ti i platila da mi repuješ :cerek:
User avatar
kukuriku
Posts: 2447
Joined: 20 Sep 2011, 17:27

13 Feb 2012, 16:31

ja ljublju nikolajevnu.
može i to bit naslov.
Nek(v)arljiva.
User avatar
Zekoslawa
Posts: 15792
Joined: 18 Sep 2011, 20:01

13 Feb 2012, 21:58

Pjeskovita, nemoj ograničavati broj riječi, kao ni formu ako boga znaš. :(

Nisam se šalila kad sam rekla da bujna priroda traži bujan izraz. :D A nisam se šalila bogami ni kad sam odlučila da neću u prosvjetu samo zato da ne moram ocjenjivati zadaćnice na temu "Čovječe, pazi da ne ideš malen ispod zvijezda". :D Ako se Nikolajevnoj repa, neka žena repa. Odnosno, možemo imati različite forme, ne mora uvijek biti proza. Možemo tražiti i sonete. Neka svatko nađe nešto za sebe. Ako mu jedan tjedan ne paše forma i tema, pisat će idući, ali ne bih se ograničavala samo na jedno. :)
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

13 Feb 2012, 22:35

Ovako, zadat ću temu i rok Natječaja. forma će biti po izboru srdca.
Molim vas, molim vas, nek ne budu prevelike plahte.
s obzirom da je vrlet bio prvi, njegova će biti prva.
s obzirom da radim, tema će biti postavljena kasnije noćas, kad odradim što još trebam :zubo:

a vi se pripremite.
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

13 Feb 2012, 22:49

imate temu :)
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

13 Feb 2012, 22:49

Pješčana » wrote:Ovako, zadat ću temu i rok Natječaja. forma će biti po izboru srdca.
Molim vas, molim vas, nek ne budu prevelike plahte.
s obzirom da je vrlet bio prvi, njegova će biti prva.
s obzirom da radim, tema će biti postavljena kasnije noćas, kad odradim što još trebam :zubo:

a vi se pripremite.
Daj jebote ne možemo imati tako debilnu temu kao "Proljeće". To sam se ja šalio. Evo, ova tema "Moj forum i ja"od Poline je skroz dobra i nadasve aktualna, a postavljačica je obilježena određenim publicitetom koji će pridonijeti popularizaciji i zanimljivosti.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

13 Feb 2012, 22:58

što sad, ne valja Proljeće?
pa zašto?
mislim da nam svima treba malo cica maca
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Zekoslawa
Posts: 15792
Joined: 18 Sep 2011, 20:01

13 Feb 2012, 23:03

Pješčana » wrote:Ovako, zadat ću temu i rok Natječaja. forma će biti po izboru srdca.
Molim vas, molim vas, nek ne budu prevelike plahte.
s obzirom da je vrlet bio prvi, njegova će biti prva.
s obzirom da radim, tema će biti postavljena kasnije noćas, kad odradim što još trebam :zubo:

a vi se pripremite.
Hm, a men se čini bolje da budu zadane forma i tema, ali da se svaki tjedan mijenja. Evo zašto. Iz jednostavnog razloga da do izražaja dolazi djelo a ne autor. Ovako se primjerice može dogoditi da svaki tjedan Em napiše jedan divan sonet koji zasjeni sve ostalo. Ako ne bude zadan sonet, Em neće navraćati. Mislim, ne kažem da neće, samo dajem primjer našeg ovdašnjeg barda. Ili recimo netko napiše plahtetinu, netko drugi haiku, pa će se ovo potonje shvatiti kao sprdnja i nema šanse da dđe u obzir. Ako pak zadamo formu, onda će svatko svoj haiku, pa da vidimo čiji je bolji, a ne da dobar haiku ostane u sjeni. Tema pak može biti podosta široka, tako da su moguće varijacije i odstupanja u razumnoj mjeri.

Tako mi se čini nekako najpoštenije, da svatko nađe temu i formu za sebe i da ničije čedo ne ostane u sjeni zato što uspoređujemo neusporedivo.
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

13 Feb 2012, 23:14

Pješčana » wrote:što sad, ne valja Proljeće?
pa zašto?
mislim da nam svima treba malo cica maca
Ma kakve cica mace, nama treba da se samozašamaramo. Moj forum i ja. :usama:

@ Zekoslava, s obzirom da nas je troje, a propišeš li formu, biti će nas dvoje na temi, mislim da forma nije bitna. Neka pišu o istoj temi, dovoljno. Naravno da je teže uspoređivati kruške i jabuke nego jabuke i jabuke, ali sve je to voće, pobjednik ne dobiva pare, slava mu isto nije neka, pa nije ni bitno, bitno je da se piše, analizira, propituje, prisjeća, priželjkuje i ostalo.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
Zekoslawa
Posts: 15792
Joined: 18 Sep 2011, 20:01

13 Feb 2012, 23:19

Ima i ta mjesta, ali opet... Od tih troje možda kome padne na pamet pisati štogod u formi koja mu inače nije bliska. Pa onda otkrije kakav skriveni talent. :D

Ne mora biti baš strogo zadano. Nećemo sad tražiti danteovske tercine i brojiti slogove. Nego čisto ono poezija, proza, pa koja viđenija forma za sladokusce. Zbilja mi je prevelika razlika i previše nepošteno uspoređivati haiku i plahtetinu. Čisto da se nekako ujednači, pa makar uspoređivali sonet i haiku.
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

13 Feb 2012, 23:31

Zekoslawa » wrote:Ima i ta mjesta, ali opet... Od tih troje možda kome padne na pamet pisati štogod u formi koja mu inače nije bliska. Pa onda otkrije kakav skriveni talent. :D

Ne mora biti baš strogo zadano. Nećemo sad tražiti danteovske tercine i brojiti slogove. Nego čisto ono poezija, proza, pa koja viđenija forma za sladokusce. Zbilja mi je prevelika razlika i previše nepošteno uspoređivati haiku i plahtetinu. Čisto da se nekako ujednači, pa makar uspoređivali sonet i haiku.
Zekoslava, krut treba biti samo penis, a ne pravila. Što se mene tiče, može i plahta, i sonet i haiku i crtež. Samo da nije "Proljeće".
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
kukuriku
Posts: 2447
Joined: 20 Sep 2011, 17:27

13 Feb 2012, 23:48

tema nije proljeće, nego dolazak istog, ter je u slobodnoj formi, odnosno, može bit šta god ko oće.
inače se slažem s zekoslavkom. za ubuduće.
IMHO, tema i osnovna forma bi trebale biti zadane.
Nek(v)arljiva.
User avatar
kukuriku
Posts: 2447
Joined: 20 Sep 2011, 17:27

14 Feb 2012, 00:07

alo, pa TA tema je već otvorena. ne?
čemu raspravljati o tome ako je jebena proljetna tema već otvorena.
nije da neće bit i drugih.
i ne bi da će odziv u ikojem slučaju, bila tema glupa, pametna, suptilna ili vulgarna, baš srušit server.
dabogda me opovrgnulo.
Nek(v)arljiva.
User avatar
Polina Belilowsky
Posts: 304
Joined: 07 Dec 2011, 22:46

14 Feb 2012, 00:09

Kukuriku, ja sam mislila na strogo literarne forme, ne na jebanje matera. Ima tu neke male razlike. Kako nam je to prvi natječaj, bilo bi lijepo da bude o forumu, jel.

Vrrrleče, ti si svemu kriv, u startu si zajebo s proljećem.
Koji kujac si išo spominjat proljeće kad mi je snijeg do ramena? :mad: :o
Kad ugledah tu reč crnu u smeh tuga se obrnu zarad sviju starih dana što taj nick obeležiše. Mada dugo piso nisi dobrodošo ovde ti si na svaki topic Trkeljanja da ti opet nama svraćaš mani ovaj chat i kaži kada se na forum vraćaš. Reče Elvis - nikad više.
User avatar
kukuriku
Posts: 2447
Joined: 20 Sep 2011, 17:27

14 Feb 2012, 00:14

Keetje » wrote:Kukuriku, ja sam mislila na strogo literarne forme, ne na jebanje matera. Ima tu neke male razlike. Kako nam je to prvi natječaj, bilo bi lijepo da bude o forumu, jel.

Vrrrleče, ti si svemu kriv, u startu si zajebo s proljećem.
Koji kujac si išo spominjat proljeće kad mi je snijeg do ramena? :mad: :o
Oprosti, ali jebanje matera ili matera to be ili neostvarenih matera je neizostavni dio svake kvalitetne literature za odrasla ljudska bića.
I normalo da je vrlet kriv. Klupan.:rolleyes:
Nek(v)arljiva.
User avatar
Polina Belilowsky
Posts: 304
Joined: 07 Dec 2011, 22:46

14 Feb 2012, 00:17

Ma znam, ali drugo je dijaloška psovačka forma, a ovdje se moraš osamit i ljuCki popratit temu.
Riječju, izazov.

Vrrrlet je to, zapiša pa nestane... :o
Kad ugledah tu reč crnu u smeh tuga se obrnu zarad sviju starih dana što taj nick obeležiše. Mada dugo piso nisi dobrodošo ovde ti si na svaki topic Trkeljanja da ti opet nama svraćaš mani ovaj chat i kaži kada se na forum vraćaš. Reče Elvis - nikad više.
User avatar
Zekoslawa
Posts: 15792
Joined: 18 Sep 2011, 20:01

14 Feb 2012, 00:18

E, viš kako je to dobro kad zadaš formu - onda možda tkogod napiše i dramu, pa si budu naizmjenično jebali matere i tako to. :D
User avatar
Polina Belilowsky
Posts: 304
Joined: 07 Dec 2011, 22:46

14 Feb 2012, 00:21

Misliš da neću u dijalogu?

Ali nemam sugovornika, moram bit istodobno i Hek i ja, a to nije napeto. :gaah:
Kad ugledah tu reč crnu u smeh tuga se obrnu zarad sviju starih dana što taj nick obeležiše. Mada dugo piso nisi dobrodošo ovde ti si na svaki topic Trkeljanja da ti opet nama svraćaš mani ovaj chat i kaži kada se na forum vraćaš. Reče Elvis - nikad više.
User avatar
Zekoslawa
Posts: 15792
Joined: 18 Sep 2011, 20:01

14 Feb 2012, 00:23

Isuse, nju brine što će se morati zajebavati s izmišljanjem imena i karakterizacijom likova. :rofl:
Locked