Page 1 of 1

Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 08 Jun 2017, 18:43
by Donna Sole
Alfonso je bivši profi vojnik specijalac. Nadprosječno inteligentan , duhovit, elokventan. Šarmer od formata. Bavi se humanitarnim radom. Može si to priuštiti jer mu žena dobro zaarađuje. Po njegovim riječima u lošem je braku i misli se razvesti. Wanda je očajna kućanica. Ona ima sličan ukus u filmovima i glazbi pa ih je i to povezalo. Wanda je atraktivna , pomalo koketa s dobrim statusom u društvu. Postali su vrlo prisni prijatelji. Razvile se i neke emocije koje su Wandu gotovo dovele do odlaska iz kuće. Intenzivno je razmišljala o tom, ali ju je racio zadržao u prosječnom braku. Zavele su je Alfnsove romantične priče i predodžbe o vječnoj i svemirskoj ljubavi. Brak kakav takav, bez turbulencija osim onih izazvanih frusstracijom što se ne može prepustiti Alfonsu jer joj je intuicija alarmirala da s njim izlazi na ulicu. Doslovnno pod zvjezdano nebo , kako je riječima Alfonso opisivao svoj sanjarski duh. Wanda se elegantno povlači u strahu da ne zajebe budućnost najmanje dviju obitelji.
Alfonso nađe Albertu. Neuglednu razvedenu bolničarku s psihijatrijskim slučajevima u obitelji. Vrlo meka meta za Alfonsa. POvezala ih je ista humanitarna situacija, odnosno ona je postala korisnica njegovih usluga. Alberta je inače Alfonsu bila izuzetno antipatična i odbojna, na granici preziranja . Nije čudno nimalo. Nedostatak opće kulture, hladnoća, neduhovitost. Pomalo dosadna .
Međutim, Alfonso inzistira na korekciji Albertinog ponašanja da bi nastavio taj svoj humanitarni rad za koji je ona posebno zainteresirana. Alberta pristaje na promjene . Rezolutno.
Wanda smatra da je to trgovina.Pretpostavlja zahvaljujući svojoj jakoj intuiciji da se Alberta zaljubljuje što , znajući Alfonsa, njemu imponira jer je opet u poziciji moćnog "spasitelja".

Wanda sluti da se među njima razvija neka veza što Alfonso negira i kune se i dalje u ljubav prema Wandi iako wanda to ne želi jer zna da od tog nema ništa.
Ali Wanda primjećuje da se Alfonso udaljava što negira sve one priče do tada.
Čak joj i nije stalo osim do priznanja da A&A nešto mute. Nagađa da se Alberta zapravo zaljubljuje što ovaj ne želi priznati ali ne negirajući nego odbijajući razgovor o tome.


Wanda postaje ljuta, razočarana i pomalo nesretna jer je izgubila vjeru u istinsko prijateljstvo koje je imala.


Wanda vjeruje u brak i šansu da taj usrani brak dovede do pristojne situacije što njen muž istinsski želi skidajući joj zvijezde s neba ali one prave, ne samo sanjarske riječi.


Wanda je u qurtzu ne zna zašto.
Prijateljice tvrde da je sujetna. Možda i je, ne libi se priznati.
Je li Alfonso zaslužio da se Wanda trudi?

Ona sam misli da i nije , ali joj vrag ne da mira,


Kako da pomognemo Wandi da se presloži? Da joj prestane biti bitno je li Alberta zaljubljena ili nije, je li Alfonso lažljivac ili jee stvarno zaljubljeni sanjar.

Ono, ko ga jebe sistem... Iako ona zapravo smatra da je duguje Alfonsu za par godina sreće jer joj se našao pri ruci kad joj je bilo najteže.

Zbunjena je.
Ona koja ima snagu zmaja, vještice i vile. Ona koja je dobra ko anđeo ali zna biti i otrovna ko poskok kad se osjeti ugrožena.

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 08 Jun 2017, 19:30
by Šabović Adis
Šta je nama Wanda? :brukica:

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 08 Jun 2017, 19:31
by Donna Sole
NIšta . Naši smo si. :zubo:


Wandin muž je čista suprotnost Alfonsu.
Vrlo vrijedan i radišan. Naočit, nekad bijaše poželjan ženik upravo zbog svoje sposobnosti da džepnim nožićem napravi krov nad glavom i priskrbi hranu za razliku od većine popularnijih tatinih sinova. Međutim, vrlo tih, miran, pomalo autističan i nezainteresiran za književnost, filmove i glazbu. Nije od priče, U seksu vrlo dobar prema odličnom. Po Wandinom. Možda bi neka druga rekla da je čista petica, bravo. Ali Wanda bi malo više romantike i zabave. To bi joj Alfonso rado uslužio a ona se ne usudi.


Alfonsova žena je razmažena i zahtjevna wannabe umjetnica. Ali posao joj ide.
Albertin bivši muž je psihijatrijski pacijent. nebitan za priču.

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 08 Jun 2017, 19:33
by Šabović Adis
Ono, jel' nam jaranica, pa da joj pomažemo il' nam je nejaranica pa da joj konačno dohakamo? :brukica:

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 08 Jun 2017, 19:40
by Donna Sole
Jaranica, jebote...spašavaj.


Alfonso joj muti razum. Igraju se mačke i miša.
Jednom je ona mačka, drugi put miš.

Ona bi izašla iz igre ali joj vrag ne da mira. Oće lentu. Sujetna je.
Čas bi Alfonsu rekla da je pička, a čas bi ga mazila po kosi i tješila.


Alfonso bi jako rado Wandu yebao. Ona bi i ne bi.

Nemoj sad srat da joj tako i treba. Ona bi da joj tako ne treba.Oće se emotivno odcijepit.

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 08 Jun 2017, 19:49
by Šabović Adis
Jbg. prebićemo sve osim Wande, ko ga jebe...:ne zna:

Ajde, dobro, i sve one koje Wanda označi za neprebijanje. :rofl:

Ma ne, Wanda valjda ima još šanse da stvar izgladi sa svojim mužem, pod uslovom da je mužu stalo do izglađivanja. A ako joj muž nema pojma, hm...bolje da onda nikad i ne sazna.

A Wanda bi mogla prestat' taržit' hljeba preko pogače i savjet za svoj brak mimo svog braka. Nek odraste malo, ne trebaju Wandi te trte-mrte, idi mi dojdi mi filmske pizdarije. :D

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 08 Jun 2017, 20:05
by Donna Sole
Wandin muž je inicijator spašavanja braka. Wandin muž voli Wandu. Wanda se miri s njim.
Wanda ne traži kruha preko pogače, nego oće mir jer je nemirna. Alfonso ju je malo razdrmao , a ona ni sama ne kuži zašto i kako.

Njoj Alberta nimalo ne smeta. Superiorna je prema njoj. Alfonso je odmaknut. Ali ona treperi.
Jebote, zašto?
To Wandu muči.

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 08 Jun 2017, 20:10
by Šabović Adis
Valjda zato što smatra da stvar još nije gotova. A je li gotova? :D

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 08 Jun 2017, 20:18
by Donna Sole
E, to se i Wanda pita.

Gotovo je i W. želi da je gotovo ali bi W. malo zadržala Alfonsa . Ne zna zašto.Što će joj? Da joj priča o zvijezdama i mjesecu i ljubavi a da u isto vrijeme ne mrda prstom da sebi osigura ikakav život , nego se drži ženinih skuta jer nema gdje, a to objašnjava riječima " bolimekurac" "janisammaterijalist" "jebemise za kuće" i tralalala ko da ima 15 godia.
Wanda zna da je to nezrelo i neodgovorno.
Što će joj on?
Za igru?
Koji joj je quratz?

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 08 Jun 2017, 20:37
by Šabović Adis
Pravo pitanje je zna li Wanda šta hoće, i ako zna, zakoji kurac to i ne uradi. :rofl:

Možda bi se Wanda trebala registrovat' na neki forum pa na njemu tražit svoje mišljenje - od drugih forumaša... :zubo:

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 08 Jun 2017, 20:56
by Donna Sole
Šabović Adis wrote:
08 Jun 2017, 20:37


Možda bi se Wanda trebala registrovat' na neki forum pa na njemu tražit svoje mišljenje - od drugih forumaša... :zubo:
Gle, dobra ideja. Kako se ona nije dosjetila?

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 08 Jun 2017, 20:57
by nina williams
Chilimama wrote:
08 Jun 2017, 20:18
Što će joj on?
Za igru?
Koji joj je quratz?
Mensečini da joj ne treba tolko baš Alfonso, neg avantura. Nešto novo, iskričavo, što pršti na sve strane. Jer kod kuće joj je sve poznato.

E, al kad već ništa nije konkretno s Alfonsom napravila, rekla bih da je ona kodkućna poznatost ipak dobra i vrijedna. (Iako, moglo bi bit i da od straha ništa nije napravila.)

Ja b to riješila tako da Wanda opet nađe način da se zateleba u muža.

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 08 Jun 2017, 21:00
by MmeTipfeler
Meni ovo zvuči kao sjajan sinopsis za sapunicu. Savjetujem Wandi da još malo razradi priču, doda i još neke likove, rastegne do u nedogled, a onda proda nekoj televizijskoj kući.

Psihološku ću analizu malo poslije.

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 08 Jun 2017, 21:14
by Donna Sole
Wanda je već napisala tu priču. Ima sto stranica. U pauzi je godinu dana otksd j wanda skužila da neće razvijati vezu s Alfonsom, a znatno prije pojave Alberte. I nije u stilu sapunice. Drama teška. Ima jako pune tuge zapravo. Tako je i počelo s Alfonsom i Wandom. Zato se Wanda na momente ćuti mehka prema papku.


Wanda zapravo misli da je Alberta žrtva. Alfonso ju koristi da bi se Wandi pokazao švaler iako Wanda zna da to nije baš tako.
Što višee misli o Alfonsu, sve više vidi da je on nezreo i neodgovoran. I osjeća svojevrsno sažaljenje prema njoj. I on i I Wanda. Wanda mu je to rekla, a on šuti. Ma Alberta je popušila, to znamo. Samo Alfonso ne zna da to Wanda zna. Alberta je popušila i ako dobije i ako ne dobije Alfonsa jer on nije materijal koji njoj treba. Ali ona jadna to ne vidi jer su joj otvoreni neki novi horizonti. Nisko spuštena ljestvica za Wandu, a za Albertu visine...

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 08 Jun 2017, 21:48
by MmeTipfeler
Što je nama Alberta da nad njom plačemo? Ako Wanda neće posvojiti Alfonsa, a on se baš doima kao pubertetlija, neka pusti druge da se njime bakću. Naći će on već nekoga, bez brige.

Poznaju li se Wanda i Alberta osobno ili ne?

Inače, nije nebitno što je Albertin bivši muž psihijatrijski pacijent. Psihijatrija nije zarazna, ali ili ide svoj k svome ili ostanu posljedice.

Što zapravo fali Wandinom mužu, osim što nije jak na riječima? I kako je ona tek sada otkrila da joj to fali? Je li mu u stanju objasniti što hoće od njega - muškarci su spremni učiti kada su motivirani.

Uglavnom, Wanda još nije potrošila Alfonsa? Zašto?

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 08 Jun 2017, 22:11
by Donna Sole
Alberta nam nije zanimljia da plačemo nad njom, osim da ju malo ogovaramo jer se zaljubila (iako Alfonso ne priznaje, ali Wanda je prepametna da bi to vjerovala).Alberta i Wanda se poznaju. Wanda je prije često branila Albertu kad bi Alfonso komentirao svoju antipatiju prema njoj govoreći kako je glupa i nepristojna. Wanda ne mrzi Albertu.
Wandinom mužu baš ništa ne fali osim što nije jak na riječima. Znala je Wanda da joj to fali, ali nije davala važnosti dok nije upoznala Alfonsa. Alfonso je , rekosmo, jako simpatičan i duhovit tip i vrlo inteligentan. Čista zabava s njim. Wanda je mužu to rekla, muž to zna, muž se trudi, ali nije to paket aranman kojeg negdje povoljno nabaviš. Rodiš se s tim ili ne rodiš Ovaj se nije s tim rodio i njegovi pokušaji da zabavi Wandu i nisu nešto. Nego, on to kompenzira drugačije i Wanda to zna cijeniti.


Wanda bi rado potrošila Alfonsa, Alfonso bi dušu dao za to. Ali Wanda sad pogotovo u sumnji da je Alberta zagrizla, ne kani Alfonsa zadržati time. A , rekosmo i to, što će joj? Da ga potroši i što onda? NIje seks uopće bitan. Wanda da oće seks, ima doma. Uostalom, ima uvjete. Alfonso nema baš nikakve uvjete osim u Wandinm autu ili ženinom stanu što Wanda ne želi jer smatra da zaslužuje nešto bolje. Alberta ima uvjete ali Alfonso se ne pali. To pouzdano znamo. Ne pitajte kako, Wanda sve kuži osim sebe. Nije joj jasno zašto sad treperi a jedva je čekala riješiti se Alfonsa.
Wanda sumnja da Alberta misli da joj je Alfonso jako dobra prilika . Nek misli, nije nas briga za nju.

Nama je važna Wanda . Kako da joj pomognemo da se riješi razmišjanja o njemu i kako da otkači chat s Alfonsom. Na to je slaba, a taj chat se uglavnom svodi na njene igre riječi kojima mu stavlja na znanje da je svjesna da ju laže tj preućuje neke istine a njega to nervira do bola.

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 08 Jun 2017, 22:21
by haram
Wanda je kokoš koja misli da nese zlatna jaja.
Alfonso je muško đubre sa mesijanskim kompleksom.
Alberta je tuka sa uvijek otprtom kloakom.
Wandin muž je patetični kokošar.
Alfonsova žena je... pa, smućkajte sve to skupa, i dobit ćete ideju :D
Albertin muž se sretno iz svega izvukao.

Next! :kava:

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 08 Jun 2017, 22:23
by MmeTipfeler
haram wrote:
08 Jun 2017, 22:21
Albertin muž se sretno iz svega izvukao.
Pa i to što kažeš. Samo još da doznamo na kojim je drozama. :raspa:

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 08 Jun 2017, 22:25
by Donna Sole
haram wrote:
08 Jun 2017, 22:21
.................................
.......................................

Next! :kava:
:giggle: :rofl:



MOže i tako, ali sam se bar od tebe nadala malo podužoj opservaciji. :durica: :raspa:

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 08 Jun 2017, 22:30
by Donna Sole
MmeTipfeler wrote:
08 Jun 2017, 22:23
Pa i to što kažeš. Samo još da doznamo na kojim je drozama. :raspa:
Ma čovjek je stvarno puk'o. Nije samostalan. Bolestan je i ne bi o njemu. NIje važan za priču.


Ajmo pomoći kokoši Wandi da se sa svojim kokošarom spoji kak spada a da joj ovo dvoje ne budu nimalo zanimljivi.



Kako napreduje ovaj topik, čini se da Wanda sve lagnje doživljava ovu sprdnju od radnje.
:)

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 08 Jun 2017, 22:37
by haram
MmeTipfeler wrote:
08 Jun 2017, 22:23
Pa i to što kažeš. Samo još da doznamo na kojim je drozama. :raspa:
Rekao bih da je to sasvim irelevantno. U tu svrhu zadovoljavajuće je i lizanje halucinogenih žaba iz latinoameričkih tropskih prašuma.
Chilimama wrote:
08 Jun 2017, 22:25
:giggle: :rofl:



MOže i tako, ali sam se bar od tebe nadala malo podužoj opservaciji. :durica: :raspa:
E jebiga, zatvoriše mi dućanđiju pred nosom...

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 09 Jun 2017, 07:09
by MmeTipfeler
haram wrote:
08 Jun 2017, 22:37
Rekao bih da je to sasvim irelevantno. U tu svrhu zadovoljavajuće je i lizanje halucinogenih žaba iz latinoameričkih tropskih prašuma.
Nisam htjela biti direktna. Zapravo, zanima nas nabava. :p

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 09 Jun 2017, 07:10
by Donna Sole
nina williams wrote:
08 Jun 2017, 20:57


Ja b to riješila tako da Wanda opet nađe način da se zateleba u muža.
Pomozi Wandi da to riješi. Kako se zatelebati u "pokućnost"? Ona je isto za to, muž jo pruža prilike a ona se trudi ali ne ono baš do granice zatelebanosti. Muž baš nema finski stil, više je ono mačo, s blagim premazima nježnosti, ali blagim. Zapravo skroz neloš tip.

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 09 Jun 2017, 07:15
by MmeTipfeler
Chilimama wrote:
08 Jun 2017, 22:30
Ma čovjek je stvarno puk'o. Nije samostalan. Bolestan je i ne bi o njemu. NIje važan za priču.
Indirektno jest. Meni se Alberta od početka, dok još nisi ni spomenula njezina bivšeg muža, čini psihijatrijskim slučajem. Ne toliko teškim kao on, ali dovoljno teškim da ne razlikuje jasno stvarnost od mašte.
Ajmo pomoći kokoši Wandi da se sa svojim kokošarom spoji kak spada a da joj ovo dvoje ne budu nimalo zanimljivi.
Precizirajmo: s kojim kokošarom? :raspa:
Kako napreduje ovaj topik, čini se da Wanda sve lagnje doživljava ovu sprdnju od radnje.
:)
To i jest svrha. Zato su nekada žene i pisale dnevnike, a možda to i danas rade: kada nešto verbaliziraš, malo-pomalo stvari se počnu postavljati na svoje mjesto. Za ishod, doduše, nitko ne garantira.

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 09 Jun 2017, 07:57
by Donna Sole
MmeTipfeler wrote:
09 Jun 2017, 07:15
I

Precizirajmo: s kojim kokošarom? :raspa:


Ma ja se referirala na Haramov komentar na Wandinog muža. On misli da je patetični kokošar. Wanda zna da nije, ali Haram misli i za Wandu da je kokoš koja misli da nese zlatna jaja. Znam ja Wandu, ne misli ona to. Vrlo je stabilna. Osim kad nije a to je sad. :)
Jer se ne zna izvući iz vlastite zamke emocija. Za Wandu je ovo nova situacija. Nije se srela u životu s tim. Osim u pubertetu a to ne brojimo.

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 09 Jun 2017, 08:08
by Šabović Adis
Imal' ta Wanda savjest, osim što ima muža? :nogica:

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 09 Jun 2017, 08:13
by Donna Sole
Ima.
Nije upitna. Wanda je uvažavala Alfonsov brak, kako je rečeno na početku i Alfonsu otvoreno rekla da nema namjeru otići s njim ni pod zvjezdano nebo iako ju je golicala romantična predodžba "svemirske ljubavi". Wanda itekako ima savjest.

Što tebi smeta kod Wande?





No Wanda zna biti zločesta. Zna svašta reći, biti drska, bezobrazna i provokativna ( u smislu igara riječi, aluzija i slično.Zna i prostačiti).

Ako ovaj topik krene u pravom smjeru, ogovarat ćemo i Wandu i reći ću vam što je u stanju napraviti. tj što je napravila. :o

Dio će morati pisati nevidljivim slovima. :zubo:

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 09 Jun 2017, 08:16
by Šabović Adis
Pa Wandina nesigurnost u Wandu. A i to Wandino uvažavanje Alfonsovog braka...šta se Wande tiče Alfonsov brak, mislim, tiče je se valjda njen, pa jel'? :nogica:

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 09 Jun 2017, 08:33
by Donna Sole
Ma vidi: Wanda je imala problema u braku nevezano za Alfonsa. Dogodile su se neke tužne situacije, ona je nekako hendlala , muž takav utišan nije bio na pomoći nego još jedna briga više i to je Wandu prilično umorilo pa je postala sumorna i depresivna. S pojavom Alfonsa stvari su se okrenule u njenu korist, ali nije bila spremna ići do kraja , ostaviti muža. Vjerojatno je njena intuicija govorila da Alfonso i nije najbolji izbor. Ali je bio vrlo dobar terapeut i vrlo ugodan sugovornik, dobro društvo. Imponirao jj je jer je i deset godina mlađi. Wandine prijatelice jako vole Alfonsa iz istog razloga ali vole i Wandinog muža jer je ok čovjek. Wandu nije briga za Alfonsov brak i zapravo joj je drago da nije dio priče koja se sad razvija u njegovom braku jer je Alberta sad postala kamen smutnje u njegovom braku i smetnja njegovoj ženi. Wanda je u dobrim odnosima s njegovom ženom. JBg, licemjerna je i Wanda ako baš oćemo, ali može li drugačije? Nije luda valjda reći "čuj,meni tvoj Alfonso govori da me voli, da ne voli tebe, ali ja ga neću jer je nezreo i neodgovoran, jer živi u tvom stanu". Bi li to tako trebalo biti? Ne bi , ja mislim. Sad nek se Alberta slika skupa s tim.

Nije problem ovdje netko, Wanda je sama sebi problem jer se zatekla u zamci od emocija i želi se iskobeljati. Teško joj ide jer je ovisna o chatu, kako sam to već prije napisala. Ona se sad želi osloboditi toga svega a sama sebi podmeće trapule javljajući mu se. E, pa kako da ju ošamarimo da se trgne? Ok, počela je s tjelovježbom. Ali ni to ne traje 24 sata.

Ovdje trebamo pomoći Wandi da shvati da joj alfonso uopće ne treba, čak ni kao onaj frend kojeg je imala i bila s njim jako prisna. I pokazati kako da se opet zaljubi u muža. :)

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 09 Jun 2017, 10:45
by Šabović Adis
Chilimama wrote:
09 Jun 2017, 08:33
Ma vidi: Wanda je imala problema u braku nevezano za Alfonsa. Dogodile su se neke tužne situacije, ona je nekako hendlala , muž takav utišan nije bio na pomoći nego još jedna briga više i to je Wandu prilično umorilo pa je postala sumorna i depresivna. S pojavom Alfonsa stvari su se okrenule u njenu korist, ali nije bila spremna ići do kraja , ostaviti muža. Vjerojatno je njena intuicija govorila da Alfonso i nije najbolji izbor. Ali je bio vrlo dobar terapeut i vrlo ugodan sugovornik, dobro društvo. Imponirao jj je jer je i deset godina mlađi. Wandine prijatelice jako vole Alfonsa iz istog razloga ali vole i Wandinog muža jer je ok čovjek. Wandu nije briga za Alfonsov brak i zapravo joj je drago da nije dio priče koja se sad razvija u njegovom braku jer je Alberta sad postala kamen smutnje u njegovom braku i smetnja njegovoj ženi. Wanda je u dobrim odnosima s njegovom ženom. JBg, licemjerna je i Wanda ako baš oćemo, ali može li drugačije? Nije luda valjda reći "čuj,meni tvoj Alfonso govori da me voli, da ne voli tebe, ali ja ga neću jer je nezreo i neodgovoran, jer živi u tvom stanu". Bi li to tako trebalo biti? Ne bi , ja mislim. Sad nek se Alberta slika skupa s tim.

Nije problem ovdje netko, Wanda je sama sebi problem jer se zatekla u zamci od emocija i želi se iskobeljati. Teško joj ide jer je ovisna o chatu, kako sam to već prije napisala. Ona se sad želi osloboditi toga svega a sama sebi podmeće trapule javljajući mu se. E, pa kako da ju ošamarimo da se trgne? Ok, počela je s tjelovježbom. Ali ni to ne traje 24 sata.

Ovdje trebamo pomoći Wandi da shvati da joj alfonso uopće ne treba, čak ni kao onaj frend kojeg je imala i bila s njim jako prisna. I pokazati kako da se opet zaljubi u muža. :)
A što se Wanda sama ne ošamari? Jel' fakat ne zna đe udara? :zubo:

Mislim, ako je krenemo šamarati garant će nam zamjeriti, ono, Šta me šamarate, kojikurac, nisam u nesvjest pala. Jeble vas šamarčuge, i šire! Mrš! :clint: .

:rofl:

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 09 Jun 2017, 11:53
by Donna Sole
Adise, it šit.
Nećemo osuđivati Wandu, samo joj trebamo reći par riječi koje će ju prosvijetliti. Ali ne one prazne utješne tipa " ma ko jebe Alfonsa","ti si u redu" ..
ja bi da mi njoj kažemo kako vidimo situaciju i kako se te stvari inače rješavaju u bijelom svijetu.
Nedobog da joj spomete vlakove, karenjine, bovari i te šeme

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 09 Jun 2017, 12:47
by karambol
Chilimama wrote:
09 Jun 2017, 11:53
Adise, it šit.
Nećemo osuđivati Wandu, samo joj trebamo reći par riječi koje će ju prosvijetliti. Ali ne one prazne utješne tipa " ma ko jebe Alfonsa","ti si u redu" ..
ja bi da mi njoj kažemo kako vidimo situaciju i kako se te stvari inače rješavaju u bijelom svijetu.
Nedobog da joj spomete vlakove, karenjine, bovari i te šeme
A jel bi pomogao tu neki superjunak ili antijunak? Ono dođe neki Nenad, kao sav je normalan I običan kao Nikola Grmoja, a kad prdne bude Iznenad I iznenada ti rješava sve probleme, ima odgovore na sva egzistencijalna I financijska pitanja I tak to... :zubo:

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 09 Jun 2017, 13:12
by ostruznicagornja
Smiješno mi oću da pitam ovo za seks i to, pa me podsjetilo na onu iz stare komedije Dear John, što uvijek priču skreće na seks And what about sexual problems? I možda je odrta priča, ali stvarno često se dosta vrti oko toga, i ako ćemo frojda sad da potežemo bilo bi vjerovatno tako neka redovna priča o strahu od starenja i sad Wandi imponuje to što se možda još osjeća poželjnom i tako. I onda može da zavede Alfonsa pa seks i to i da skrati sebi toliku dramu i emotivni rolerkouster. Alfonso je human čovjek i sanjar ali može malo u pauzi između gledanja u zvijezde da baci pogled i na pičku, da razbije monotoniju. Što vele i humanim ljudima se diže. Okej ne znam da li vele ali valjda se diže i humanim ljudima. Ako ne, onda je to Wandi dobar checkpoint i treba da vidi je li ta varijanta sa gledanjem u zvijezde 24/7, je li to njena stvar, odnosno vjerovatno ne 24/7 jer realno po danu nema zvijezda, ali po noći gledanje zvijezda a po danu domina i pokera u čvrge, i je li to onda njena stvar. To treba da vidi Wanda koliko to objektivno može da traje prije nego što će realno da dopizde i zvijezde i domine i poker sa Alfonsom.

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 09 Jun 2017, 13:36
by Donna Sole
Seks između Wande i Alfonsa nije opcija. Wanda neće. Zašto? Pa što će jo Alfonso uopće? Nikakav Nenad ni Iznenad ne dolaze u obzir jer u ovom kaosu u kojem je Wanda ne treba još jedan muškarac. Nikakav.

Vi ste , dragi moji Adise, Ostružnica i Karambole našli način za zajebavat Wandu, a više ste u qurtzu od nje.
Njoj ovo nije zabavno, ali kako stoje stvari možda postane.


Da bar bojlerka svrati.Ili Nenia. Ili Bo.

ma koja god samo da je žena. Od muškadije niškoristi.

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 09 Jun 2017, 13:52
by ostruznicagornja
Vi ste , dragi moji Adise, Ostružnica i Karambole našli način za zajebavat Wandu, a više ste u qurtzu od nje.
Ne znam za drugove Šabovića i Karambola, i ne znam koliko je tačno Wanda u kurcu ali za mene si moguće je taman u pravu. Ova ovolika nejebica nije mogla da ne ostavi neki mentalni defekt sigurno. Samo jeste mi nejasno, ona neće seks sa Alfonsom, uopšte neće Alfonsa u životu, ali brate onda ne razumijem njen problem uopšte. Što je onda svrbi oće li ga Alfonso staviti Alberti kad je tako, i šta će se desiti i na koji način misli da će to uticati sad na nju. Može Alfonso da bude prijatelj ono, da joj bude kao sestra od tetke i nema problema, muž joj se neće ljutiti oko toga kad nije seks uključen u taj odnos. Obično je seks sporan ostalo nije, može Alfonso da bude treći za preferans i tako. A onda imaju i moderni muškarci, evropskih pogleda, njima nije ni seks sporan, nekima je to čak dobro, kao da im neko drugi radi domaći zadatak.

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 09 Jun 2017, 14:00
by Donna Sole
Ostružnice, cijelo vrijeme govorim baš to.
Koji je joj kuki kad se stalno osvrće na nešto što joj nije važno.
Ako ustvrdimo da je Wanda sujetna, a to je i priznala, sad bi bio red da joj pomogneemo samo kako da to bolje podnese.
Kako da se bori sa svojom sujetom. Odnosno, da utvrdimo pozadinu priče.


Jel Alfonso luzer, pa se tako sad i nakačio na luzerku?


Kako pomoći wandi da se zateleba u muža iznova ...
nije seks problem ni junaci ni antijunaci

Zapravo, kako pomoći Wandinom mužu da ju iznova zavede?


A možda da ja kažem Wandi da mi se pridruži pa da zajedno treniramo.
More je antistresni program.

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 09 Jun 2017, 14:10
by Šabović Adis
Chilimama wrote:
09 Jun 2017, 11:53
Adise, it šit.
Nećemo osuđivati Wandu, samo joj trebamo reći par riječi koje će ju prosvijetliti.
Šabović Adis wrote:
09 Jun 2017, 10:45
Šta me šamarate, kojikurac, nisam u nesvjest pala. Jeble vas šamarčuge, i šire! Mrš! :clint: .

:rofl:
:S

Šta sam rek'o... :rofl: :rofl: :rofl:

:grli:

A ovo za ukurac, e to ima da izvineš; ja sam se sâm oženio, nije mi je babo naš'o, i moja žena je uvijek i apsolutno u pravu - dok je ne štociram.
A i to, kad je zažandaram, je samo zato što se nije na vrijeme izmakla, stari se, valjda refleksi i to... :ne zna:

:rofl: :rofl:

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 09 Jun 2017, 14:12
by ostruznicagornja
Chili sad znam otkud je došlo ono oće da se jebe a da joj ne ulazi, hvala ti što si mi otvorila oči. I onda ti je ovo pitanje koji joj je kurac stvarno na mjestu. Ovo sa čatom, pa voli da priča sa Alfonsom, o ovome i onome, našli su zajedničke teme, to je okej, i pomislio bih da je usamljena, jer nije muž materijal za te stvari, i onda je to kao izlaz. Ali to sigurno nije problem jer to može da riješi kako god oće i da se druži sa Alfonsom koliko oće u kojoj oće varijanti, to teško da može biti problem osim sa bolesno ljubomornim muževima, a to sad izgleda nije slučaj, i rijetko je baš slučaj valjda. Mogu ako oće svakog dana po jednu seansu tako i da prođu kroz sva sporna pitanja Engelsove dijalektike i da im ostane vremena. Znači, ono što uvijek velim, čovjek ima vremena za sve samo je pitanje šta su mu prioriteti.
Samo to nije izgleda slučaj, iako veliš da taj dio Wandu ne zanima, da je tako u ovoj tvojoj priči Alberta bi teško bila lik uopšte, a i sve ostalo govori da je to ono taština, voli Wanda još da se osjeća poželjna i konkurentna i kako već ide sa ljudima. Što vele vašar taštine i taman tako. I tako se valjda desi na kraju ova situacija što velim na početku, oće da se jebe a da joj ne ulazi. A to je onda problem jer je fizički jednako teško izvodljivo kao i da napraviš ovolicki bidon od dvadeset litara.

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 09 Jun 2017, 14:21
by ostruznicagornja
I onda još jedna kratka digresija, to što žena voli osjećaj da je femme fatale pa se tu koplja lome da se dođe do njene pičke i čuda se druga rade, to je taština i zaista nije Wanda jedina tako, nego je to pravilo. I onda Wanda nije glupa i onda mora da bude malo razboritija oko toga. I to sa femme fatale, to je isto zaista odrto isto kako to ljudi gledaju. Više puta sam čuo baš žene da vele za drugu ženu, pa nije da je femme fatale. I to onda pogotovo smiješno zvuči kad heteroseksualna žena veli za drugu ženu da nije femme fatale, i uvijek pomislim pa dobro otkud znaš da nije taman femme fatale nekome. A i onda pomislim da nije počela kurac da pušta pa zna, i tako. A onda pomislim i tupavost je tako neseksi.

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 09 Jun 2017, 15:12
by nodens
Ja nisam uspio shvatiti što točno muči Wandu... može bit da ona malo i zaobilazi neke stvari...

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 09 Jun 2017, 15:32
by Donna Sole
Wandu muči Wanda.

Wanda se zatekla u emocionalnoj zamci. Osjeća nešto neidentificirano prema Alfonsu unatoč raciju koji joj jasno govori da Alfonso nije kvalitetna roba. Oprostite naa izrazu, ali to je metafora. Nedostaje joj druženje s njim, njegova pažnja ali teži prema spašavanju braka u koji muža ulaže jako puno energije i emocija svjestan koliko je Wanda donedavno bila distancirana.
Wandu nervira Wanda kokoj nedostaje Alfonso, jebo sliku svoju neodgovornu i nezrelu.
Dajte pratite malo.
Svee sam ovo već napisala.

Nego, kako reče tipfelerka, ovo je Wandi učinovitije od razgovora sa psihologom. Lijepo kad se napiše pa pročita pa se vidi kako tu nema neečeg vrijednog patnje.

Ja jedva čekam da se Wanda javi i kaže Alfonso? Who's the fuck Alfonso?



Joj, gdje su nam žene? Gdje je sad Riona? Ostale?


@NOdense, što misliš da zaobilazi? Ako zaobilazi, navet ćemo ju da nam prizna ako ima što...Ne bi li to bilo baš pravo rješenje?

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 09 Jun 2017, 16:11
by ostruznicagornja
A ovo za ukurac, e to ima da izvineš; ja sam se sâm oženio, nije mi je babo naš'o
Mogu misliti Adise kako to dobro izgleda u CV-u, govorim trinaest jezika, radio sam za Microsoft, Google, Razvojnu banku u Donjoj Ostružnici, Jufke i Kadaif doo trala la laa . i oženio sam se a nisam imao vezu, na suvi kvalitet :)

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 09 Jun 2017, 16:19
by Bara huda
Chilimama wrote:
09 Jun 2017, 15:32




Joj, gdje su nam žene? Gdje je sad Riona? Ostale?




Bokic!
Stigla sam! :)

Wanda je pametna zena i ne treba njoj puno crtat.
Sve ona zna i shvaca, sad je samo stvar usvajanja znanja.

Ovi Alfonso....sta je jeba - jeba je, bar sta se tice Wande. Nema vise tih zvijezda kojima bi on mogao ukrasiti tamno nebo kad se Wandi spusti noc. Wanda to zna i vise je jebe ta cinjenica nego sta bi joj bilo stvarno krivo sta je tako.

Malo off...Alfonso i slicna mu braca obicno imaju odredjenu kolicinu zvijezda za zabl(j)es(k)avanje Wandi i sestri joj.
Kad se to potrosi, mora ih reciklirat. Kako to ne blesci ko prvi put, Alfonso je prisiljen traziti nove mete. Alberta se tu nasla ni kriva ni duzna, ali kako ona nije nas problem, ostavimo je da se sama upetljava ko pile u kucine te se koncentrirajmo na otpetljavanje Wande.

Wanda, iako pametna i zmajka, ipak je obicno zensko. Podolozno promjenama raspolozenja, pogotovo pod utjecajem hormona.
Neki osposravaju tu cinjenicu koristeci sebe kao primjer u stilu - "ma kaj koji kar, vidi kako meni nikad nista bilo nije a kolike su me odbijale i gazile pa ne da sam ziv, nego sam i tulav ko Kerum."
Takvima je prsut na celo, prst u uho i ganga lijek za sve, ali ti ni nisu culi za ote 'ormone pa cemo ih izostavit iz price.
Oni koji su se prepoznali ne trebaju gubit vrime citajuci dalje.

Dakle, Wanda je imala epizodu emocionalne nestabilnosti u odredjenom periodu zivota koju je Alfonso, lukav kakav je, iskoristio za divljenje samome sebi u njezinim ocima.
Medjutim, za rec istinu, i Wanda se dobro osjecala dok ju je Alfonso zasipao zvjezdanom prasinom.
Malo joj je skrenulo misli od problema, ublazilo nezadovoljstvo izazvano svakodnevicom ( ili necim drugim, nije ni vazno) i podiglo endorfine, serotonine ili ostale -ine.

Tu nastaje problem.
Kao i kod ostalih ovisnosti, dobro je dok te puca, ali drek pljusne u ventilator kad nema vise.
I sta sad?
A zivit treba dalje.

Ovisnosti se najbolje lijece apstinencijom.
Zapravo, vjerojatno to i jest jedini lijek jer supstitucionalna terapija je tek hm, supstitucija.
Nema smisla ic trazit brata od Alfonsa ili slicnog rjecitog rodjaka jer je to sve isti sareni artikal. Karton i plastika.

Apstinencijskim je krizama zajednicko da je jacina krize obrnuto proporcionalna protoku vremena. Ako je ovo naopako receno, onda je obrnuto.:ne zna:
Kako god bilo, sto vise vremena prodje, to je lakse durat.
Znaci, Wanda se samo treba oboruzati strpljenjem a vrijeme ce uciniti svoje.
Znam, klisej koji i ona zna ali nisu ti kliseji bas kliseja radi izmisljeni.

Pomocna sredstva za odvikavanje mogu biti fizicki umor, (dobro je da je pocela vjezbati), bavljenje
nekim poslom koji trazi i umnu aktivnost jer se kroz to vrijeme mozak mora baviti i drugim pizdarijama, izbjegavanje opasnih situacija kao sto je sanjarenje, mastanje, slusanje cmoljavih pjesama (koje cak i ne moraju biti cmoljave ali im um, kad je u kasastom stanju, daje neprimjereno znacenje) i najvaznije, treniranje strogoce i samodiscipline prema samome sebi.

Dakle, sebi postati maceha a ne majka.
Zlocinac a ne heroj.

Moze i gadit Alfonsa, te ovaki, te onaki, pizda li mu materina al me zajebo i pri tome ne treba obracati paznju na politicku ili bilo kakvu drugu korektnost u smislu - 'a, bio ti je dobar dok je trajalo' ili 'to vise govori o tebi nego o njemu' - to su ionako komentari onih koji lupaju tudjim po gloginjama a nama je cilj olaksati Wandi proces a ne je zajebavat.

Wanda stalno treba imati na umu da je ovo privremeno stanje, kad sve prodje, moci ce u miru sama sa irvasom sjesti na terasu, zapalit cigaretu ako pusi, otpit gutljaj vina ako pije i rec:."A u picku, al mi je sad dobro!" :)
I tako se stvarno osjecati.

Nece to bit kao kad imas tesko breme na plecima ili si cijeli dan u uskim cipelama pa da osjetis olaksanje u trenutku, vise je slicno skidanju kila koje je ti opterecuju koljena i onda jednog dana skontas da te vise ne bole kao prije a da nisi ni skuzio kad je do toga doslo.

Imati cilj pred sobom cini duranje do cilja laksim.

Wanda, izdrzi! :mirko:

Covfefe.

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 09 Jun 2017, 16:35
by Bara huda
ostruznicagornja wrote:
09 Jun 2017, 13:52
Ne znam za drugove Šabovića i Karambola, i ne znam koliko je tačno Wanda u kurcu ali za mene si moguće je taman u pravu. Ova ovolika nejebica nije mogla da ne ostavi neki mentalni defekt sigurno.
Nije tema ali samo da kazem kako se meni svidja tvoja nejebica. :D
Bas sam se nasmijala na tvoje postove, sto mi se ne desava cesto.
Ne sjecam se da si bio tako duhovit prije.

Eto, nije svako zlo za zlo. :)

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 09 Jun 2017, 16:40
by Donna Sole
Baro, pa gdje si do sad bila , suncemužarko. :love: I ti poznaš Wandu? :)

Wanda ovo čeka dva dana a ovi se muški po kitama i jebanju objesili ko da spasa nema. Pa ko je wanda, pa što oće wanda, pa wanda bi se jebala da ne uđe , pa ima li wanda savjesti ima li pameti, pa wanda je kokoš, a kad dođe Bara lijepo ćušne sve na svoje mjesto..

Ne čeka ovo Wanda dva dana nego dva mjeseca, pa wanda pod drozama i alkoholima jer se mozak i srce ne mogu dogovorit..

Nego Wanda se dala u sport, pa obojala kosu, pa smršavila, pa sad radi honorarno upravo posao koji traži i umnu aktivnost...
Najteže joj pada ta apstinencija od komunikacije s Alfonsom. Izgleda da će morati poslušati sve BareHude koje joj savjetuju istu stvar: prekinit komunikaciju.

Bez slike i tona.



Hvala , sestre.

Muškarci su zakurac.




Večeras idem kod prijateljice sređivat ormare. Ako to nije dobra zabava, ne znam što jest. A past će i boca kakva. :)

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 09 Jun 2017, 17:17
by Šabović Adis
ostruznicagornja wrote:
09 Jun 2017, 16:11
Mogu misliti Adise kako to dobro izgleda u CV-u, govorim trinaest jezika, radio sam za Microsoft, Google, Razvojnu banku u Donjoj Ostružnici, Jufke i Kadaif doo trala la laa . i oženio sam se a nisam imao vezu, na suvi kvalitet :)
No šta! :mirko:
Plus, sâm đecu napravio. Opučio sam se, leđa su mi opala. :rofl:

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 09 Jun 2017, 17:21
by Donna Sole
Eto. Zapišavaju teren.

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 09 Jun 2017, 17:25
by ostruznicagornja
Visoko ti hvala Bara Huda, to za duhovit, hvala. Bio sam i prije duhovit nego su prije bili baš dugački postovi pa treba malo da se dođe do duhovitog dijela, vjerovatno ti je bio smor da čitaš sve.
Što se tiče nejebice, ne znam šta bih rekao što već nisam, ali sigurno da mora uticati na zdravlje čovjeka.

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 09 Jun 2017, 17:31
by Donna Sole
Ostružnice, bi li tebi jedna Wanda pomogla?

:)

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 09 Jun 2017, 17:33
by Bara huda
Chilimama wrote:
09 Jun 2017, 16:40
Baro, pa gdje si do sad bila , suncemužarko. :love: I ti poznaš Wandu? :)

Wanda ovo čeka dva dana a ovi se muški po kitama i jebanju objesili ko da spasa nema. Pa ko je wanda, pa što oće wanda, pa wanda bi se jebala da ne uđe , pa ima li wanda savjesti ima li pameti, pa wanda je kokoš, a kad dođe Bara lijepo ćušne sve na svoje mjesto..

Ne čeka ovo Wanda dva dana nego dva mjeseca, pa wanda pod drozama i alkoholima jer se mozak i srce ne mogu dogovorit..

Nego Wanda se dala u sport, pa obojala kosu, pa smršavila, pa sad radi honorarno upravo posao koji traži i umnu aktivnost...
Najteže joj pada ta apstinrncija od komunikacije s Alfonsom. Izgleda da će morati poslušati sve BareHude koje joj savjetuju istu stvar.

Bez slike i tona.
Ma sta poznam, svi smo mi Wanda.
Vidjeno sve vise puta kako starim. :D

Muski malo teze beru, a i kad im je sve jasno, kad su oni Wandci, nece priznat ni sebi a di onda drugima.
Nego svu krivnju bace na picku i misle da je to sto nisu jebali razlog tuge a ne to sto su hormonalno, a posljedicno i emocionalno, disbalansirani.

Da Wanda ima srece, Alfonso bi je pustio na miru pa bi joj bilo lakse sve to proc, ali ti su Alfonsi obicno zajebani igraci i dok ne nadju novu zrtvu, drze se zubima za zrak.

Wanda zna sta joj je cinit, dobro je i krenula, ostalo ce doc samo po sebi.
Proces je to, nije se ni navukla u jedan dan pa se ne moze ni skinut brzo.
Treba se ocistit ta kemija mozga koja vuce na tamnu stranu, tim vise ako joj je zivot rutiniran.

Citala sam o nekim stakorima koji su u nedostatku ikakve zabave u kavezu poceli stiskat gumb koji je izazivao strujne udare.
Ne zato jer im je bilo fino u glavi kad ih strese struja, nego da bar tako osjete da su zivi.

Doc ce Wanda sebi, istina, nije i da ima nekog izbora. :D

Ovo za muza koksara, tu je situacija malo slozenija.
On je takav kakav je, nece taj nikad u astronaute pa da skida zvijezde s neba. Ako i pokusava, Wandi za ljubav, ne djeluje uvjerljivo. Jebiga, nije taj tip.
Ali, mislim da Wandi takav ne bi ni pasao, bar ne sada, nakon toliko godina provedenih s njim.
Navikla je i ona na svog covjeka s obe noge cvrsto na zemlji.
Ne navikla kao na naviku koja iritira ali sta sad tu moze, nego na naviku koja je tu i daje sigurnost da nisi sam ko Pale sto je bio.
I voli ga takvog makar nema zvjezdane prasine oko njega. :)

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 09 Jun 2017, 17:39
by Šabović Adis
Fan fiction. :nogica:

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 09 Jun 2017, 18:05
by Bara huda
ostruznicagornja wrote:
09 Jun 2017, 17:25
Visoko ti hvala Bara Huda, to za duhovit, hvala. Bio sam i prije duhovit nego su prije bili baš dugački postovi pa treba malo da se dođe do duhovitog dijela, vjerovatno ti je bio smor da čitaš sve.
Što se tiče nejebice, ne znam šta bih rekao što već nisam, ali sigurno da mora uticati na zdravlje čovjeka.
A i to sto kazes, nema enter, nema da udahnem zraka dok ne dodjem do kraja posta, pa kad sam jedva prezivila nekoliko njih, nisam se vise upustala u tu rabotu. :D

A to s nejebicom, a ne znam sto bih ti rekla, osim da ce proc kad budes 90 ali ni meni to ne zvuci utjesno a kako je tek onda tebi. :ne zna: :(

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 09 Jun 2017, 18:08
by Donna Sole
Bara huda wrote:
09 Jun 2017, 17:33
Ma sta poznam, svi smo mi Wanda.

I voli ga takvog makar nema zvjezdane prasine oko njega. :)


Jebo zvjezdanu prašinu.

Alfonso i danas kaže da je sanjar i da nikad nije lagao da je nešto drugo ali da ima neizmjernu ljubav. I da je spreman zbog ljubavi otići i pod smreku, zvjezdano nebo sa ženom koju voi.
Nego nešto ne vidim da je otišao sam pa pripremio bar brlog u koji će dovest ljubav. Veli da je spreman čekati dok je živ, ali čekati da Wanda sredi materijalna dobra a on će onda. Kao što i sad živi na ženinom terenu. Wanda je to odavno ubrala, prije dvije godine, Više nije ulagala nade u tu romansu, ali je voljela oslonac , baš taj emotivni , koji je imala u njemu. Kad je Wanda odlučila da je to samo pritisak, da nema neke budućnosti, ona se povukla prošlo ljeto. Povukla se iz zajedničkog projekta na kom su radili. Onda se pojavila Alberta koja je jedva dočekala spas takve vrste . Wandi je to odgovaralo jer se više nije nalazila na toj vjetrometini s Alfonsovom ljubomornom ženom. I osjećala se slobodno, dobro, opušteno, našla je nove projekte, djelovala je smireno . Sve do prije tri mjeseca kad se slomila .


Zašto i njoj je tajna. Čudi se sama sebi.
Alfonso i dalje tvrdi da je samo ona žena njegovog života ali da se sad sređuje svjestan da ju je izgubio. Ko što i je, nije glup pa da to ne primjeti.


Zašto je Wandi tek nakon deset mjeseci srce zatreperilo?

Kako god, nećemo se to više pitati.

Najbolje joj je da nastavi s ovim što je počela, da nastavi kako je počela a susreti s Alfonsom će se odvijati samo po potrebi jer se moraju sretati zbog prirode svojih aktivnosti.

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 09 Jun 2017, 18:19
by haram
Haj-haj-haj... planet Earth to Major Tom!
Alfonso je bivši profi vojnik specijalac. Nadprosječno inteligentan , duhovit, elokventan. Šarmer od formata. Bavi se humanitarnim radom. Može si to priuštiti jer mu žena dobro zaarađuje. Po njegovim riječima u lošem je braku i misli se razvesti.
Alfonso je serijski jebojica (sve i kad bi naivno vjerovali da su tu samo Wanda, Alberta, i Alfonsova žena -nekako sumnjam da Alfonsov humanitarni rad tu staje :cerek: -staju samo Wandine informacije), koji se nikad neće dragovoljno odreć svojeg pažljivo i mukotrpno građenog društvenog statusa, Wanda se pravi da to ne vidi (ako se zbilja ne pravi onda je i zbilja teška kokoš) jer je kao i sve "jake žene" zapravo jako sklona hibristofiliji (tj. ženskom potčinjavanju najprobitačnijoj đubradi muškog roda u naivnoj nadi kako će ovi baš za njih imat specijalni tretman dok ju ostali bokci ne navlažuju) i sad Wanda hoće da neko mahne čarobnim štapićem pa da njen raw but neverending hubbie njoj postane surogat nr.one kako bi joj se poklopile emocije i životna kolotečina... -fat chance, štono bi rekli quiet englishmani :cerek:
Ne, nebu se Wanda nikada pomirila sa svojom prirodom, koliko god nautičkih milja preplivala i kozmetičkih promjena muškima prikeljila. Njen habi bu joj uvijek bil inicijalno privlačan, ali nesofisticirani maćo kojem fali ta "zvjezdanonebo" dimenzija, a tu dimenziju bude primjećivala samo kod takvih izverziranih profesionalnih serijskih jebojica, koji joj budu opet bili neprobavljivi zbog svojeg prakticiranog licemjerja.
Brutalno, ali iskreno rečeno.


EDIT: hah, ovo sam počeo pisat i prije Wand... ovaj, nekih zadnjih komentara na temi.
Em aj rajt, or em aj rajt? :D

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 09 Jun 2017, 18:43
by Donna Sole
Wanda je njemu rekla da se on neće nikad odreći svojeg statusa u braku i ženinih skuta. Zna Wanda to. I on zna da Wanda zna. Negira, a Wanda ne vjeruje. NIje Wandi to ni važno. Nju on NE ZANIMA. Ne više. Wandu zanima Wanda.


Ali Bara je rekla , kako sestre obično kažu jedna drugoj , ono što Wandi treba.


Wanda ne pati od hibristofilije.


@Haram Ovaj dio mi objasni: nekako sumnjam da Alfonsov humanitarni rad tu staje :cerek: -staju samo Wandine informacije)

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 09 Jun 2017, 19:25
by MmeTipfeler
Ajmemajko. Nema me jadan dan ili otprilike otliko i odmah počnu padati teške riječi. Kao što je ova Haramova hibristofilija. :D

Nego, mali odmak čuda radi. Danas mi pada na pamet da je možda Alfonso u Wandinu životu odigrao svoje, a Wanda toga još nije svjesna, nego vozi dalje po inerciji. No podsvijest se buni: što će nam ovaj parazit, samo nas zbunjuje? Tako govori id, a ego veli: ali dosad nam je baš bilo zgodno s njim, lijepo nas je zabavljao. Ili obratno. Sasvim svejedno.

Mensečini da je Alfonso odgudio svoje. Samo treba pričekati završini tuš.

A zvjezdana prašina? Nema zvjezdane prašine same po sebi, čak ni uz zločestu Zvončicu. Zvjezdana prašina pada tamo gdje ti je toplo oko srca, tamo gdje se osjećaš da si doma.

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 09 Jun 2017, 19:35
by Donna Sole
Da, Alfonso je svoje odgudio. Wanda to zna dvije godine. Alfonso to zna deset mjeseci.
Njen racio zna da je parazit , sanjar i tralala, šarmer, ali istina je da je njoj unatoč tim spoznajama on uistinu ugodan sugovornik. Ona je bila jako sretna kad je to podcrtala.

Ona se sad samo pita otkud dolazi ta nepoznata tjeskoba,nakon deset mjeseci a sama je to htjela.
Ona se te tjeskobe želi riješiti, ne njega vratiti. Ni u ludilu.


Taj završni tuš....što bi to bilo? Neki ritual pokopa ili mala zloba? Ignorancija? Uspjeh neočekivani na polju kojim on inače dominira?

Ima tu još priče.

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 09 Jun 2017, 19:42
by ostruznicagornja
A ne znam Chili je li sad kasno za mene u ovom stadijumu nejebice, ali pomogla bi sigurno bar palijativno. Imam i teleskop radio je zadnji put kad sam zvijezde gledao.

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 09 Jun 2017, 19:46
by MmeTipfeler
Nemam pojma kako će izgledati završni tuš. Obično ga u životu i nema. Samo se jednoga jutra probudiš i otkriješ da je nešto drukčije. Kao nakon gripe: uvečer legneš sav slabašan, a sutradan ujutro ne znaš koji ti je kurac jučer bio. Boje su drukčije, zrak koji udišeš svježiji, kava ukusnija.

No, velim, inercija je najjača sila na svijetu: teško se pomaknuti i nešto promijeniti. Mislim da se u Wandi događa promjena i da ona toga polako postaje svjesna pa se inercija u njoj brani od te promjene.

Bar joj nije dosadno. :D Nekako ne vidim Wandu kao uredno posloženu ženu, majku, kraljicu.

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 09 Jun 2017, 22:25
by haram
MmeTipfeler wrote:
09 Jun 2017, 19:25
Ajmemajko. Nema me jadan dan ili otprilike otliko i odmah počnu padati teške riječi. Kao što je ova Haramova hibristofilija. :D
Jep. Alfonso je nenadjebivi junak, Wandin surogat-habi je na kraju isto takav, samo prepoznatljiv jer nije imo priliku da se prosere... samo fali niša za Alfonsovu ženu, Albertu, i faktor x u kombinaciji sa y-ilonom za Alfonsa da zajebe čitavu bajkovitu kombinaciju -što se teže može dogodit ako ćemo se igrat male djece...

Ajmo se pravit da nemamo 10 godina. Okej?

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 09 Jun 2017, 22:29
by MmeTipfeler
haram wrote:
09 Jun 2017, 22:25
Jep. Alfonso je nenadjebivi junak, Wandin surogat-habi je na kraju isto takav, samo prepoznatljiv jer nije imo priliku da se prosere... samo fali niša za Alfonsovu ženu, Albertu, i faktor x u kombinaciji sa y-ilonom za Alfonsa da zajebe čitavu bajkovitu kombinaciju -što se teže može dogodit ako ćemo se igrat male djece...

Ajmo se pravit da nemamo 10 godina. Okej?
Malo mi se čini da su ovi likovi iz neke druge priče. :ne zna: No to je valjda ono "šta je pisac hteo da kaže"...

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 09 Jun 2017, 22:39
by Stitch
Bara huda wrote:
09 Jun 2017, 16:19
Bokic!
Stigla sam! :)
Bokić i tebi. A gdje si dosad bila? ;)

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 10 Jun 2017, 02:45
by Šabović Adis
Jeb'o ti tu komediju ako na kraju ne izginu svi!

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 10 Jun 2017, 10:31
by MmeTipfeler
Šabović Adis wrote:
10 Jun 2017, 02:45
Jeb'o ti tu komediju ako na kraju ne izginu svi!
Staraćemo se, druže komandiru, staraćemo se. :D

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 10 Jun 2017, 11:05
by haram
Chilimama wrote:
09 Jun 2017, 19:35
Da, Alfonso je svoje odgudio. Wanda to zna dvije godine. Alfonso to zna deset mjeseci.
Njen racio zna da je parazit , sanjar i tralala, šarmer, ali istina je da je njoj unatoč tim spoznajama on uistinu ugodan sugovornik. Ona je bila jako sretna kad je to podcrtala.

Ona se sad samo pita otkud dolazi ta nepoznata tjeskoba,nakon deset mjeseci a sama je to htjela.
Ona se te tjeskobe želi riješiti, ne njega vratiti. Ni u ludilu.
Ta tjeskoba se još uvijek zove hibristofilija. U onoj definiciji kako ju pruža jebolucijska psihologija, ne tamo neki wikimediji...
Chilimama wrote:
09 Jun 2017, 19:35
Taj završni tuš....što bi to bilo? Neki ritual pokopa ili mala zloba? Ignorancija? Uspjeh neočekivani na polju kojim on inače dominira?
Common zhestoka sheva vulgaris. :kava:
Ali vidimo da je Wanda iznad toga, da je fizički vjerna svom habiju kad već nije sikički (jer gdje bi onda nestala ona čudesna superžena?). Nakon čega bi se Wanda pokrila blatom po ušima i priznala samoj sebi da se makijavelizam ipak isplati u takvim situacijama, i o'šla doma habiju glumit vjernu kuju za nove rate kredita i koji orgazam pride.
Chilimama wrote:
09 Jun 2017, 19:35
Ima tu još priče.
:kokice:

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 10 Jun 2017, 11:15
by Donna Sole
Wanda zavede Alfonsa kad oće pa mu ne da. Alfons nema gdje yebati osim u Wandinom autu. Ili ženinom stanu . Wanda neće ni jedno ni drugo jer Wandi seks nije bitan s Alfonsom. Kad joj se oće seks, doma ima pomalo nezanimljivog sugovornika . Pa eto kad ne zna pričati, ni ne priča ali radi radnje svakojake.

Prije koji dan Wanda je u roku keks imala Alfonsa na koljenima. NIje to Wandi problem.

Mislim da Wanda više nema problema nego Alfons. :)

Wandin muž nema kredit.


Kad do kraja ispričam ovu priču, znat ćete i koje ispao junak. Ne Alfons. Ni Wanda. Bogami ni jadna Alberta. Nego Wandin muž. Misim da će se ona ipak zaljubit u nj ponovo kako je navijala NIna Williams. :)

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 10 Jun 2017, 11:22
by haram
Chilimama wrote:Wanda je njemu rekla da se on neće nikad odreći svojeg statusa u braku i ženinih skuta. Zna Wanda to. I on zna da Wanda zna. Negira, a Wanda ne vjeruje. NIje Wandi to ni važno. Nju on NE ZANIMA. Ne više. Wandu zanima Wanda.
Da više ne zanima, Wanda nebi morala glumit Gertrudu po moru (ili bazenu).
Chilimama wrote:Ali Bara je rekla , kako sestre obično kažu jedna drugoj , ono što Wandi treba.
Pa jasno, Wandi treba tapšanje po ručici, a haram samo koristi dobar izgovor da nekom saspe neugodnu istinu u lice :cerek:
Chilimama wrote:Wanda ne pati od hibristofilije.
Aha. :D
Zato se zaljubljuje u Jošue, a ne Čak Norise... :cerek:
Chilimama wrote:@Haram Ovaj dio mi objasni: nekako sumnjam da Alfonsov humanitarni rad tu staje :cerek: -staju samo Wandine informacije)
"Nadprosječno inteligentan , duhovit, elokventan, šarmer od formata, bavi se humanitarnim radom, razvodi se eto samo što nije..." -i :cap: etoti tu starije ali dobrodržeće koke Wande najednom u njegovom životu!
I kad ne umoči nakon izvjesnog vremena, ispliva sad nakon ribe zvane Wanda nekakva nesretna tuka zvana Alberta, močenje zagarantirano. Ar ju Sirijus? :cerek:
Na Iskrici je nakon navodnih poduzetnika/managera najviše liječnika/humanitaraca suhog kurca :D

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 10 Jun 2017, 11:29
by haram
MmeTipfeler wrote:
09 Jun 2017, 22:29
Malo mi se čini da su ovi likovi iz neke druge priče. :ne zna: No to je valjda ono "šta je pisac hteo da kaže"...
Svi smo mi Alfonso & Alberta & Wanda! :usama:

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 10 Jun 2017, 11:37
by Donna Sole
haram wrote:
10 Jun 2017, 11:29
Svi smo mi Alfonso & Alberta & Wanda! :usama:
Jesmo.


KO jebe Alfonsa i koga briga jebe li on koga
Hu d fak is Alfons?

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 10 Jun 2017, 11:45
by Šabović Adis
MmeTipfeler wrote:
10 Jun 2017, 10:31
Staraćemo se, druže komandiru, staraćemo se. :D
Ja pročitao satraćemo se... :facepalm:

Nego, bez tri fapa mrtvih ne priznam komendiju. :rofl:
:five:

@Čili

Reci toj Wandi da se prasne k'o čoek i da ne priča o tome po selu! Smijaće joj se i staro i mlado. :rofl:

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 10 Jun 2017, 11:46
by haram
Chilimama wrote:
10 Jun 2017, 11:15
Wanda zavede Alfonsa kad oće pa mu ne da. Alfons nema gdje yebati osim u Wandinom autu. Ili ženinom stanu . Wanda neće ni jedno ni drugo jer Wandi seks nije bitan s Alfonsom. Kad joj se oće seks, doma ima pomalo nezanimljivog sugovornika . Pa eto kad ne zna pričati, ni ne priča ali radi radnje svakojake.

Prije koji dan Wanda je u roku keks imala Alfonsa na koljenima. NIje to Wandi problem.

Mislim da Wanda više nema problema nego Alfons. :)

Wandin muž nema kredit.


Kad do kraja ispričam ovu priču, znat ćete i koje ispao junak. Ne Alfons. Ni Wanda. Bogami ni jadna Alberta. Nego Wandin muž. Misim da će se ona ipak zaljubit u nj ponovo kako je navijala NIna Williams. :)
ˇˇ
haram wrote:
08 Jun 2017, 21:43
Ne... htio sam reći kako si ljuta sama na sebe kad si otkrila kako se zadovoljavaš i sa utješnom nagradom, nakon što si otkrila kako je glavni zgoditak fejk. I da je ta utješna nagrada svjesna svojeg statusa, ali joj to ne smeta jer si ti njoj glavni zgoditak. Pa ti to sad vraća rejting u vlastitim očima. A ja se baš divim tim utješnim nagradama. O boj, kakvo bi tragično mjesto, da ne kažem dolina suza :D , svijet bio bez njih.
...

A Wandin muž je svjestan čitave priče? I što točno njega veže uz Wandu? Osim radnji svakoyakih, jelte, koye bi radio i Alfonso, al ovaj uz to zna i pričati, samo što ima ženin stan i auto i humanitarnu zakladu...

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 10 Jun 2017, 11:49
by haram
Šabović Adis wrote:
10 Jun 2017, 11:45
...
@Čili

Reci toj Wandi da se prasne k'o čoek i da ne priča o tome po selu! Smijaće joj se i staro i mlado. :rofl:
Jebiga, jel znaš kolko isplivana kilometraža opada onda?

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 10 Jun 2017, 12:05
by Šabović Adis
haram wrote:
10 Jun 2017, 11:49
Jebiga, jel znaš kolko isplivana kilometraža opada onda?
A jebogati, ne pliva za medalju. :ne zna:

Valjda... :rofl:

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 10 Jun 2017, 12:08
by Donna Sole
Šabović Adis wrote:
10 Jun 2017, 11:45

@Čili

Reci toj Wandi da se prasne k'o čoek i da ne priča o tome po selu! Smijaće joj se i staro i mlado. :rofl:
Zašto da se prasne i s kim i zašto da ne priča? Nema praskanja, kako stoje stvari.
haram wrote:
10 Jun 2017, 11:46

ˇˇ



A Wandin muž je svjestan čitave priče? I što točno njega veže uz Wandu? Osim radnji svakoyakih, jelte, koye bi radio i Alfonso, al ovaj uz to zna i pričati, samo što ima ženin stan i auto i humanitarnu zakladu...
Uz Wandu ga veže 32 godine braka i deset godina depresivnih stanja koje je Wanda njemu liječila i podnosila njegove slabosti dok se i sama lomila i previjala od bolova tuge. SVjestan je postojanaja Alfonsa, ali ne i emocija koje su Wandu zbunile ova trimjeseca. Alfonsa pristojno podnosi.

Inače Alfons nema humanitarnu zakladu. Nema ništa. NI ženino auto. Voze ga Wanda dok nije izašla iz tog projekta i preporučila Albertu koja ga sad vozi za potrebe projekta. Wanda je pobjegla iz tog projekta a Alfons je tu samo volonter. Siromašan ko crkveni miš. Da ga žena istjera , ponio bi samo sportsku torbu koju inače nosi na trening i nešto gaća i čarapa u njoj. Nije ni žena jako imućna ali ima solidan obrtić. Alberta je isto neimućna, samohrana majka , a ima na grbači i majku i brata koji nije svoj ko što ni joj bivši nije svoj. I jedan od sinova isto nije baš svoj. Pri tom ne mislim o povećanim potrebama nego o bolesti psihijatrijske naravi.

Wanda i muž nisu bogati, ali su najimućniji u ovoj skupini što je skroz nevažno.

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 10 Jun 2017, 12:14
by haram
Šabović Adis wrote:
10 Jun 2017, 12:05
A jebogati, ne pliva za medalju. :ne zna:

Valjda... :rofl:
Kako ne -pa pliva za prvo mjesto na Wonder Woman kupu! :ne zna:

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 10 Jun 2017, 12:21
by Donna Sole
U Qurtzu ste.
Sad, Paunovići , jebete i mene i Wandu :gaah: :durica:

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 10 Jun 2017, 12:28
by Šabović Adis
Chilimama wrote:
10 Jun 2017, 12:08
Zašto da se prasne
Očigledno je da joj treba dobar prasak. :D
i s kim
Eh, sad, s kim?! Ima 'vamo jedan, Alfons, ne znaš ga ti... :rofl:
i zašto da ne priča?

Zato što se time ni pred kim ne može pohvaliti. Praskanje odavno nije egzotika.
A drugo, Wanda valjda misli kad kaže beee da će joj neko dati sisu, al' neće - samo će je vuk pojesti. Jer je odala svoj položaj. I otkrila svoju slabost. :D
Nema praskanja, kako stoje stvari.
Popraviće se Wanda, znam ja nju. :rofl:

:five:

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 10 Jun 2017, 12:32
by Šabović Adis
haram wrote:
10 Jun 2017, 12:14
Kako ne -pa pliva za prvo mjesto na Wonder Woman kupu! :ne zna:
A šta se onda žali, kojikurac?! Malo joj prvo mjesto i zlatna medalja?! :rofl:

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 10 Jun 2017, 12:35
by haram
Chilimama wrote:
10 Jun 2017, 12:08
Zašto da se prasne i s kim i zašto da ne priča? Nema praskanja, kako stoje stvari.
Dec d spirit! :cerek:
Chilimama wrote:
10 Jun 2017, 12:08
Uz Wandu ga veže 32 godine braka i deset godina depresivnih stanja koje je Wanda njemu liječila i podnosila njegove slabosti dok se i sama lomila i previjala od bolova tuge. SVjestan je postojanaja Alfonsa, ali ne i emocija koje su Wandu zbunile ova trimjeseca. Alfonsa pristojno podnosi.
Lojalnost, lijepo... :)
Dakle, on je vezan uz neku svoju parcijalnu predodžbu Wande, ne u stvari uz kompletnu pravu Wandu? I to Wandu niti malo ne muči?
Chilimama wrote:
10 Jun 2017, 12:08
Inače Alfons nema humanitarnu zakladu. Nema ništa. NI ženino auto. Voze ga Wanda dok nije izašla iz tog projekta i preporučila Albertu koja ga sad vozi za potrebe projekta. Wanda je pobjegla iz tog projekta a Alfons je tu samo volonter. Siromašan ko crkveni miš. Da ga žena istjera , ponio bi samo sportsku torbu koju inače nosi na trening i nešto gaća i čarapa u njoj. Nije ni žena jako imućna ali ima solidan obrtić. Alberta je isto neimućna, samohrana majka , a ima na grbači i majku i brata koji nije svoj ko što ni joj bivši nije svoj. I jedan od sinova isto nije baš svoj. Pri tom ne mislim o povećanim potrebama nego o bolesti psihijatrijske naravi.

Wanda i muž nisu bogati, ali su najimućniji u ovoj skupini što je skroz nevažno.
Zvuči kao da Alfonso ima neku parafiliju prema vozačicama :cerek:
A da je Alfonso materijalno samostalan i neoženjen? Bi li njemu Wanda dala prednost pred sadašnjim? Zapravo, već ima odgovor na to pitanje, tamo negdje na Bezmudom topicu, čini mi se...

Jadna Alberta, kud je laka meta za serijske jebojice tud ima i usran život... :(
ili baš zato...
Jel ima profil na Iskrici? :)

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 10 Jun 2017, 12:37
by Donna Sole
@ Za Adisa, :)



Sori, al sad ga brljaš i petljaš bezveze. Praskanje nije opcija ni bitno za priču.
Wanda nema položaj i ne odaje se. Wanda samo traži priču da sebi objasni što je zbunjuje na emotivnoj razini kod čovjeka koji joj više ništa ne znači. Na racionalnoj razini je sretna što se izvukla.

Yebanje nit spašava nit pomaže. Pogotovo ne s Alfonsom.

Nekakav seks u kući, ajd , možda bi pomoglo ali ne rješava jer to nije problem.



Zabranit ću muškima pisati ovuda.

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 10 Jun 2017, 12:45
by haram

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 10 Jun 2017, 12:56
by Donna Sole
haram wrote:
10 Jun 2017, 12:35


Lojalnost, lijepo... :)
Dakle, on je vezan uz neku svoju parcijalnu predodžbu Wande, ne u stvari uz kompletnu pravu Wandu? I to Wandu niti malo ne muči?



Zašto bi Wandu mučilo to? Wanda je bila izmučena milijun puta pa se taj nije mučio pričati s njom jer ne priča i ne zna. Zašto bi sad Wanda pričala o nečemu što nije ostavilo posljedice na brak, a odavanje te epizode bi moglo usporiti njihov proces pomirenja . Naime, njemu je jako stalo bezpogovorno i bezuvjetno. Samo da oostanu skupa.
haram wrote:
10 Jun 2017, 12:35


Jadna Alberta, kud je laka meta za serijske jebojice tud ima i usran život... :(
ili baš zato...

Jadna Alberta misli da se usrećila. I meni je nje žao. Ali ona bi trpila i gore. Ona je baš očajnica. Alfonso joj je premija prema bivšem mužu. Dok ne skuži da to i nije to...

Alfonsova žena će od sviju najbolje proći kad skuži da ga je najbolje izbacit iz stana. Za sad lunja ko zombi od lijekova zbog ljubomore.

Zato Wanda isto voli da je utekla iz te zavrzlame. Sad može samo Alberta najebati. A Alfonso možda pokunjeno i ostane kod svoje žene. A možda ga izbaci. NIje nas to više briga.

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 10 Jun 2017, 12:57
by Donna Sole

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 10 Jun 2017, 14:07
by haram
Chilimama wrote:
10 Jun 2017, 12:56
Zašto bi Wandu mučilo to? Wanda je bila izmučena milijun puta pa se taj nije mučio pričati s njom jer ne priča i ne zna. Zašto bi sad Wanda pričala o nečemu što nije ostavilo posljedice na brak, a odavanje te epizode bi moglo usporiti njihov proces pomirenja . Naime, njemu je jako stalo bezpogovorno i bezuvjetno. Samo da oostanu skupa.
Nije li pričom/nedostatkom priče i počela ta epizoda sa Alfonsom? Kako je Wanda sigurna da joj se neće opet ponoviti? Zašto bi sad Wandu zadovoljilo nešto što ju prije nije? Je li Wanda zbog toga što je shvatila da je na kraju ipak pristala na kompromis sada duboko u sebi frustrirana/nezadovoljna/wateva? Boji li se Wanda da njemu ne bi više bilo toliko stalo kada bi on otkrio pravu Wandu? Do koga bi Wanda da je njemu više stalo - do Wande kakvu on zna, ili do prave Wande kakva sebe samu zna?
Chilimama wrote:
10 Jun 2017, 12:56
Jadna Alberta misli da se usrećila. I meni je nje žao. Ali ona bi trpila i gore. Ona je baš očajnica. Alfonso joj je premija prema bivšem mužu. Dok ne skuži da to i nije to...
Milion takvih priča sam čuo iz prve ruke... milion. Neće one nikad skužiti, jednostavno nemaju kapacitete da skuže vlastitu prirodu, kamo li tuđu, jer su bezizlazno učahurene u svojim predrasudama i plitkim šablonama.
Chilimama wrote:
10 Jun 2017, 12:56
Alfonsova žena će od sviju najbolje proći kad skuži da ga je najbolje izbacit iz stana. Za sad lunja ko zombi od lijekova zbog ljubomore.
Dakle, i ova posjećuje sikijatre.
Haha, opet izranja onaj tko je uvijek na dobitku -farmaceutska industrija.
I to je čuto već stoput :kava:
Chilimama wrote:
10 Jun 2017, 12:56
Zato Wanda isto voli da je utekla iz te zavrzlame. Sad može samo Alberta najebati. A Alfonso možda pokunjeno i ostane kod svoje žene. A možda ga izbaci. NIje nas to više briga.
Zanimljivo je koliko dalekosežne i razorne posljedice ima ta navika da se laže. Zato su mi super ovi stihovi:
O, what a tangled web we weave when first we practise to deceive!

Chilimama wrote:
10 Jun 2017, 12:57
:p :rolleyes: :rolleyes:
Dobro, onda sad treniraš za Olimpijadu :cerek:

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 10 Jun 2017, 14:12
by Šabović Adis
Chilimama wrote:
10 Jun 2017, 12:37
@ Za Adisa, :)



Sori, al sad ga brljaš i petljaš bezveze. Praskanje nije opcija ni bitno za priču.
Wanda nema položaj i ne odaje se. Wanda samo traži priču da sebi objasni što je zbunjuje na emotivnoj razini kod čovjeka koji joj više ništa ne znači. Na racionalnoj razini je sretna što se izvukla.

Yebanje nit spašava nit pomaže. Pogotovo ne s Alfonsom.

Nekakav seks u kući, ajd , možda bi pomoglo ali ne rješava jer to nije problem.



Zabranit ću muškima pisati ovuda.
Ma ok., da ne letim pred rudo sačekaću zvaničan kraj priče (znaš, ono, kad piše KRAJ), pa ću onda biti načistu i s Wandom i s Alfonsom i s Albertom. :D

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 10 Jun 2017, 16:41
by Donna Sole
haram wrote:
10 Jun 2017, 14:07
Nije li pričom/nedostatkom priče i počela ta epizoda sa Alfonsom? Kako je Wanda sigurna da joj se neće opet ponoviti? Zašto bi sad Wandu zadovoljilo nešto što ju prije nije? Je li Wanda zbog toga što je shvatila da je na kraju ipak pristala na kompromis sada duboko u sebi frustrirana/nezadovoljna/wateva? Boji li se Wanda da njemu ne bi više bilo toliko stalo kada bi on otkrio pravu Wandu? Do koga bi Wanda da je njemu više stalo - do Wande kakvu on zna, ili do prave Wande kakva sebe samu zna?


Zanimljivo je koliko dalekosežne i razorne posljedice ima ta navika da se laže. Zato su mi super ovi stihovi:
O, what a tangled web we weave when first we practise to deceive!

Priča s Alfonsom i Wandom je započela slučajno, ali se razvila u emotivnu iz tih razloga koje si naveo. Nedostatak priče s mužem. Tu je dobijala zabavu, sve što joj je nedostajalo u tom periodu patnje .
Wandin odnos s Alfonsom nije bio tajan. Oni su bili tzv partneri u tom projektiću kojeg su oboje volontirali. Ona iz svojevrsne osobne potrebe a on iz njemu znane potrebe (dosade, frustriranosti štogod). Nisu se sastajali tajno i nigdje nisu bili sami, čak ni na putovanjima.

Wandu ni sad ne zadovoljava ova kućna situacija kao idealna, ali ju veseli nakon što je uvidjela da s Alfonsom dobija samo zabavu i lijepe riječi. Nije Alfonso tip koji je u stanju , kako sam već napisala, džepnim nožićem napraviti krov nad glavom na pustom otoku ter nabaviti hranu. A Wandi je ta muževa sposobnost uvijek bila impresivna. I zato mu se divi i cijeni sve to. Ne priča čovjek, jbg, ne priča. Nije najzabavniji ali ostvaruje Wandi sve i u tom mučnom periodu s Alfonsom . On zna pravu Wandu. Njizi dvoje su prolazili kalvarije, nisu imali baš sretnu plovidbu u bračnim vodama jer su više sile uplitale svoje prste. Obiteljske tragedije, smrtni slučajevi, bolesti, svašta nešto. Ipak su ostajali zajedno se boreći s nedaćama. Wanda je lojalna. Wandi nije problem što muž poznaje i onu tamniju Wandinu stranu jer je Wanda njemu bila oslonac kad mu je oslonac trebao. Wanda mu j u jednoj davnijoj svađi čak i priznala da joj je Afonso bitan i da se radije druži s njim na to projektu nego što bi ostajala doma . To je sve prihvaćeno i dogovoreno.
Wanda je prije dvije godine shvatila da Alfonso nije kvalitetan materijal i da ne vrijedi rizika gubljenja na svim poljima i da i nije baš zaljubljena u njega te se povukla na vrijeme prije deset mjeseci. I sve je bilo u redu do prije tri mjeeca kad ju je nešto slomilo. Neki je okidač bio.
Sad samo treba pomoći Wandi da to prebrodi najbolje, ali BaraHuda je to i savjetovala kojim načinom. Ženskim, naravno. Wanda ga primjenjuje ali se s vremena na vrijeme ćuti loše a ne zna zašto.

Možda na koncu priče otkrijemo zašto tj što ju je sad tek smelo kad joj je sve krenulo na bolje.

Svaki dan otkrivamo da je Alfonso papak. Da je Alberta više u kurcu od Wande ali ona to još ne zna. Wanda bar zna da se izvukla.



Wanda ne trenira ni jebanje ni plivanje pa ni za olimpijadu ni za wonderwoman ligu.

Wanda trenira za sebe i svoje zdravlje. I dobro joj ide.

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 10 Jun 2017, 17:10
by haram
Chilimama wrote:
10 Jun 2017, 16:41
...

Wanda ne trenira ni jebanje ni plivanje pa ni za olimpijadu ni za wonderwoman ligu.

Wanda trenira za sebe i svoje zdravlje. I dobro joj ide.
Dobro, oprosti zbog cinizma, ne mogu mu se ponekad oduprijeti.
O ostalom možda kasnije...

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 11 Jun 2017, 14:53
by Bara huda
Chilimama wrote:
10 Jun 2017, 16:41
Priča s Alfonsom i Wandom je započela slučajno, ali se razvila u emotivnu iz tih razloga koje si naveo. Nedostatak priče s mužem. Tu je dobijala zabavu, sve što joj je nedostajalo u tom periodu patnje .
Wandin odnos s Alfonsom nije bio tajan. Oni su bili tzv partneri u tom projektiću kojeg su oboje volontirali. Ona iz svojevrsne osobne potrebe a on iz njemu znane potrebe (dosade, frustriranosti štogod). Nisu se sastajali tajno i nigdje nisu bili sami, čak ni na putovanjima.

Wandu ni sad ne zadovoljava ova kućna situacija kao idealna, ali ju veseli nakon što je uvidjela da s Alfonsom dobija samo zabavu i lijepe riječi. Nije Alfonso tip koji je u stanju , kako sam već napisala, džepnim nožićem napraviti krov nad glavom na pustom otoku ter nabaviti hranu. A Wandi je ta muževa sposobnost uvijek bila impresivna. I zato mu se divi i cijeni sve to. Ne priča čovjek, jbg, ne priča. Nije najzabavniji ali ostvaruje Wandi sve i u tom mučnom periodu s Alfonsom . On zna pravu Wandu. Njizi dvoje su prolazili kalvarije, nisu imali baš sretnu plovidbu u bračnim vodama jer su više sile uplitale svoje prste. Obiteljske tragedije, smrtni slučajevi, bolesti, svašta nešto. Ipak su ostajali zajedno se boreći s nedaćama. Wanda je lojalna. Wandi nije problem što muž poznaje i onu tamniju Wandinu stranu jer je Wanda njemu bila oslonac kad mu je oslonac trebao. Wanda mu j u jednoj davnijoj svađi čak i priznala da joj je Afonso bitan i da se radije druži s njim na to projektu nego što bi ostajala doma . To je sve prihvaćeno i dogovoreno.
Wanda je prije dvije godine shvatila da Alfonso nije kvalitetan materijal i da ne vrijedi rizika gubljenja na svim poljima i da i nije baš zaljubljena u njega te se povukla na vrijeme prije deset mjeseci. I sve je bilo u redu do prije tri mjeeca kad ju je nešto slomilo. Neki je okidač bio.
Sad samo treba pomoći Wandi da to prebrodi najbolje, ali BaraHuda je to i savjetovala kojim načinom. Ženskim, naravno. Wanda ga primjenjuje ali se s vremena na vrijeme ćuti loše a ne zna zašto.

Možda na koncu priče otkrijemo zašto tj što ju je sad tek smelo kad joj je sve krenulo na bolje.

Svaki dan otkrivamo da je Alfonso papak. Da je Alberta više u kurcu od Wande ali ona to još ne zna. Wanda bar zna da se izvukla.



Wanda ne trenira ni jebanje ni plivanje pa ni za olimpijadu ni za wonderwoman ligu.

Wanda trenira za sebe i svoje zdravlje. I dobro joj ide.
Ma vidi ti to, kako se muskadija primila za Alfonsov kurac, ne bi da mu je zlatni. :D

Vuce na musku solidarnost, ono...jadni Alfonso, koliko je rijeci istipkao, zvijezda skinuo, noci probdjeo a sve djaba i badava kad ga na kraju nije umocio.
Pa sad drukaju u njegovo ime jer kraj nije dobar ako se, jelte, dobro ne svrsi.
Ovakav im rasplet price nikako ne ide u glavu, ne vide smisao cijelog odnosa a pod 'sto je pisac htio reci' misle da je Wada zajebantica ubogih muskaraca koji hrabrog srca i uspravnog koplja kroce zivotom.:rolleyes:

Tesko je na osnovu upisa znat kakav je stvarno Alfonso, ali na osnovu sanjar i mastalac podataka, moze bit da mu je ovo sto je do sada dobio od Wande i vaznije nego da je umocio.
Ti, ostruznice, nemoj sad pisat plahte i poplune kako je to samo od picke varka jerbo je svakom muskarcu najveca sreca mokri penis, to nisi ti nego tvoja nejebica. :D

Alfonso doma ima zenu, moze bit i da u fusu jos negdje odradjuje posao, njemu je vaznija mogucnost pokazivanja svoje 'zenske strane' kroz pricu i zvjezdoznanstvo nego sto bi mu bilo do lomljenja ledja u autu.
Oslobadjanje onih -ina koji dovode do 'fino u glavi ' osjecaja ne postize se samo fizickim radom ili uz razne droze, mogu i rijeci biti slicnog ucinka.
Ali za postic takvu vrstu poticaja, treba nac odgovarajuceg sugovornika.
To kao kad citas knjigu, neka te se takne, a neke budu niz slova koje zaboravis kad ih procitas.

Wanda mu je bila dobar sugovornik i zato mu se nju ne pusta olako iz ruku. Ne cini mi se da je ikad imao ozbiljnu namjeru ostavljat zenu i krenut putem snova, njemu je bilo dovoljno da mu je fino u gornjoj glavi. Ako bi se potrefilo i da se donja cuti dobro, a bozemoj, nece odbit, ima u njega i muskog principa, ali nije neophodno.

Slicno je bilo i sa Wandom, i njoj je lijepa rijec bila vaznija od napornog rada koji bi zahtijevao dodatnu organizaciju a krajnji cilj nije vrijedan tolikog truda.
Skuzila je ona da je sve to negdje nigdje, ni na nebu ni na zemlji, ali je i njoj bilo fino od -ina koji su se stvarali nakon Alfonsovih rijeci pa je nastojala da joj sto duze bude fino. Iako je kuzila kako tu nesto ne stima.

Kako zvimio u okruzenju gdje sve ima svoj pocetak i kraj, i prica Wande i Alfonsa je morala zavrsiti. Sto se i desilo i donjelo - u stanovitoj mjeri - olaksanje od popratnih neugodnosti koje su obicno vezane uz takve price. Kao sto je naporna Alfonsova zena.
Ali i vec spomenute simptome apstinencijske krize.

Ono sto je neuobicajeno je naknadni flash-back, sto zapravo sad muci Wandu. Zasto sad, 10 mjeseci poslije? :misli:

Tu moze Haram pomoci njuskajuci po netu i naci neko strucno objasnjenje zasnovano na cvrstoj vezi neurona i cakri, ali to je opcionalno.
Ja bih isto ulozila koji dinar na id-ego-superego vezu, no nama je cilj ne komplicirati nego pomoci Wandi.
Jest da se do rijesenja problema lakse dodje kad se zna uzrok, ali zna se desiti i da ne vodi nicemu.

BTW, jel Wanda kontrolira svoju hormonalnu sliku?
Stitnjaca i to.

Wanda treba hendlati situaciju koja jest.
Imati na umu da je trenutno nezadovoljstvo prolaznog karaktera, tek usputna epizoda koja ce biti zaboravljena. Mozda joj ostane sjecanje na ushit koji je imala u pocetku Alfonsovog poljetanja, a mozda joj u sjecanju prevlada gorcina kao posljedica praska balona u kojem se cutila dobro.

Ona to dobro radi, aktivna je fizicki sto stvara neke nove -ine, istina nesto drugacijeg predznaka, ali ipak ugodne. Da ni ne govorimo koliko su korisni sto se tice zdravlja.

Zaljubljivanje u muza ne znam kako izvest. U onom smislu mladenackog zaljubljivanja kad treperis i rumenis pri pomisli na njega.
Ali sto se ljubavi prema muzu tice, tu se nema sta puno mislit.
Nije njihove ljubavi nikad ni nestalo, cak bih rekla da su se kroz dugotrajni period zivotnih visih sila stvorile veze koje su samo ucvrstile ljubav.
Ne u cici-mici na sibici stilu, nego vise ka Roko i Cicibela stil.

To je bilo ka u priči, malo sriće, puno jada, puno zime i propuva
Ali jubav sve izliči, boje vengo sto balada, boje nego štruca kruva

Cijepanje atoma s muzem kako i zasto ne vidim kao ikakvo rjesenje. Covjek nije glup, poznaje Wandu u dusu i prihvaca je takvu kakva jest. Daje joj prostor da bude i sama u svom svijetu price i fantazije ( koji vjerojatno kuzi da ne moze ispuniti na nacin koji bi Wandi odgovarao) i ne vidim potrebe da mu se crta ono sto sam zna.

I Wanda njega prihvaca takvog kakav jest, te zna da bi joj bez njega bilo gore. Da je ljepse sutiti i grijati se na ljubavi uz njega mutavog, nego slusati Alfonsove rijeci koje bi se s vremenom pretvorile u blablablabla - neprekinuti niz bez efekta.
Tko ne vjeruje, neka pita Alfonsovu zenu kako joj je. :D

Sad samo treba cekati da vrijeme odradi svoje i ovaj trenutni poremecaj stabilnosti ce biti pospremljen u Wandinu zivotnu banku podataka, gdje mu je i mjesto.:)

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 11 Jun 2017, 20:18
by MmeTipfeler
Chilimama wrote:
10 Jun 2017, 12:37
Zabranit ću muškima pisati ovuda.
Uzela si mi riječ iz usta. Oni bi se samo jebali i zajebavali. Za drugo očito nisu sposobni. :D

Uglavnom, malo-pomalo došli smo onoga što Wandu muči: digla je ruke od Alfonsa, a sada joj ono od čega je digla ruke počinje faliti. Kao kad se odvikavaš od pušenja. Princip je isti, sve su ostalo nijanse...

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 11 Jun 2017, 21:31
by Donna Sole
Danas je Wanda s prijateljicama bila na divljoj plaži gdje su se sunčale gole golcate i uživale u prirodi, moru, borovima ter svojoj besramnoj golotinji.
Wanda je uspjela mobitelom počitati BaraHudin odgovor i pitala se jel i ona Wanda? :)))

Muški su suvišni na ovom svijetu, jebli sliku svoju.
Samo donose jad i čemer, a pičke su. Zapravo, vrijeđamo pičku. Što pičci fali?

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 11 Jun 2017, 22:14
by Riona
Chilimama wrote:
11 Jun 2017, 21:31
Danas je Wanda s prijateljicama bila na divljoj plaži gdje su se sunčale gole golcate i uživale u prirodi, moru, borovima ter svojoj besramnoj golotinji.
Wanda je uspjela mobitelom počitati BaraHudin odgovor i pitala se jel i ona Wanda? :)))

Muški su suvišni na ovom svijetu, jebli sliku svoju.
Samo donose jad i čemer, a pičke su. Zapravo, vrijeđamo pičku. Što pičci fali?
Kuvac. :p
Ali sad ozbiljno - dobro ste učinile.
/Ne se ljutite, pročitala prve tri stranice, četvrtu više nisam mogla. :facepalm:/

Meni se čini da je taj Alfonso ono što kaže haram; nika korist od njega, samo uznemiruje domaći živalj. Neka digne ruku ona koja nije susrela bar jednog takvog besmislenog tipa... knjige su napisane, filmovi snimani... Digne te sa zemlje, ali sve je to samo topli zrak.

A šta je Wandi... pa na racionalnom nivou, kao svaka prava žena, zna da joj je dobro i da je dobro skrenula na onom raskršću. Ali ono tijelo koje vide samo oni koji vide aure, se trga i muči - moglo je biti ludo i nezaboravno, pa makar privremeno i kratko... No, nema tu neke garancije. Moglo je biti i loše. Tko može samouvjereno tvrditi da je A. neki zbilja dobar tip u krevetu? Ili na travi, izgleda da je to vjerojatnije. Uz to, da bi isporučio pravu količinu emocija i pratećih financijsko-poslovnih akcija, to vidimo da ionako nije za nadati se.
Svi znamo kako djeluju takvi tipovi - danas sam tu za tebe, sutra ("dan poslije") sam žestoko-oženjen-u-poslu-preko-glave-javit-ću-ti-se-čim-stignem.

Tako da-da, Wanda ima dobre prijateljice, s kojima može progurati krizne momente; onako divlje, kao gole vještice nešto spominjane prije. to je dobro. A dobro je i da ima muža koji stoji čvrsto, jer, kad se W. oporavi, bit će to vrlo ugodan zagrljaj, posve poznat, ali posve siguran.

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 11 Jun 2017, 23:24
by haram
Riona wrote:
11 Jun 2017, 22:14
...

Meni se čini da je taj Alfonso ono što kaže haram; nika korist od njega, samo uznemiruje domaći živalj. Neka digne ruku ona koja nije susrela bar jednog takvog besmislenog tipa... knjige su napisane, filmovi snimani... Digne te sa zemlje, ali sve je to samo topli zrak.
...
Ne-ne-nee... ostalo si dosta dobro rekla, al za Alfonsa iz Wandine perspektive nisam tog mišljenja. Alfonso je popunio jednu veliku rupu koja je Wandi falila. I možda je Wanda i dalje svjesna da ta rupa još uvijek postoji, i to generira njen bijes prema Alfonsu koji ju još samo podsjeća na tu rupetinu. Jebiga, parovi se vežu po nekim evolucijski šabloniziranim preferencama prvenstveno, da bi nakon x godina isplivali i oni nedostajući dijelovi, koji se katkad pokušavaju kompenzirati na drugim stranama, a to onda zbog ranije razvijene moralnosti/savjesti rađa te dihotomije. Pa onda dolazi do trzavica, rastava, frustracija, generalnog nepovjerenja... dobro, ponekad prevladavaju oni primalni impulsi, pa se sve slegne na prethodno stanje. Ali ne postoji garancija da će to stanje potrajati.
Wandu su s mužem vezale jedne stvari, k Alfonsu privukle druge, nedostajuće. Wanda se pokušava resetirati jer racionalno vidi više koristi u vezi s mužem nego s Alfonsom, ali emotivno joj to što joj je Alfonso pružao i dalje fali. Alberta je Wandin svjesni instrument negativnih emocija za oslobađanje od Alfonsovog utjecaja kojega se podsvjesno ne može osloboditi. Tj. jebu ju molekularni artefakti u novoposloženoj neuroplastičnoj strukturi mozga, laički rečeno :D

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 11 Jun 2017, 23:41
by Riona
Da, harame, ti uvijek znaš bolje. :trep:
Sreća moja što postojiš, da preformuliraš moje jednostavne misli.
Moram priznati da je to uvijek neka radost, što znam, ma što ja rekla, naći će se netko, ali sigurno bar haram, da popravi što je meni priprostoj palo na pamet.

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 11 Jun 2017, 23:50
by haram
Riona wrote:
11 Jun 2017, 23:41
Da, harame, ti uvijek znaš bolje. :trep:
Sreća moja što postojiš, da preformuliraš moje jednostavne misli.
Moram priznati da je to uvijek neka radost, što znam, ma što ja rekla, naći će se netko, ali sigurno bar haram, da popravi što je meni priprostoj palo na pamet.
Interpretirala si moj iskaz, ali krivo, pa sam se nadovezao. U čemu je tu problem? Ne mislim da imaš jednostavne misli -naprotiv.
Ja znam bolje, ali samo onda kad zaista znam. A znam da ništa neznam. Pa si sad ti misli šta ja znam :cerek:

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 11 Jun 2017, 23:54
by Riona
haram wrote:
11 Jun 2017, 23:50
Interpretirala si moj iskaz, ali krivo, pa sam se nadovezao. U čemu je tu problem? Ne mislim da imaš jednostavne misli -naprotiv.
Ja znam bolje, ali samo onda kad zaista znam. A znam da ništa neznam :cerek:
Samo sam rekla da si ga točno procijenio.


I dalje si, srećo, apsolutno u pravu, kako god se izrazio i što god zastupao. :trep: :trep:

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 11 Jun 2017, 23:59
by haram
Riona wrote:
11 Jun 2017, 23:54
Samo sam rekla da si ga točno procijenio.


I dalje si, srećo, apsolutno u pravu, kako god se izrazio i što god zastupao. :trep: :trep:
Jooj :gaah:
znaš da mrzim kad sam apsolutno u pravu, ako cjelim putem dokazivanja teče med i mlijeko, umjesto krvi do koljena :dioklecijan: :mad:

Napisao sam kako mislim da Wanda doživljava Alfonsa. Drugi je padež kakav Alfonso zaista jest.
A ta procjena bi bila još puno manje laskava.

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 12 Jun 2017, 00:06
by Riona
Hi hi hi,ne znam, ali mi je drago :raspa:

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 12 Jun 2017, 05:18
by Šabović Adis
Bara huda wrote:
11 Jun 2017, 14:53
Ma vidi ti to, kako se muskadija primila za Alfonsov kurac, ne bi da mu je zlatni. :D

Vuce na musku solidarnost, ono...jadni Alfo :blabla:
Ovo je tako slojevito ispromašivano da je to - luk! :rolleyes:

Jesmol' rekli da bismo rado vidjeli kako Alfonso od Wande dobiva diptroting i da između gagova, kad se bori za zrak, ispljune pokoji stih od Baudelairea - nismo. Zato, prekini s insinuacijama, koncetriraj se i dont ćejnđ z faking sabđekt! :rolleyes:

Nijet'vo pornhub. :flop:
Chilimama wrote:
11 Jun 2017, 21:31
Danas je Wanda s prijateljicama bila na divljoj plaži gdje su se sunčale gole golcate i uživale u prirodi, moru, borovima ter svojoj besramnoj golotinji.
Wanda je uspjela mobitelom počitati BaraHudin odgovor i pitala se jel i ona Wanda? :)))

Muški su suvišni na ovom svijetu, jebli sliku svoju.
Samo donose jad i čemer, a pičke su. Zapravo, vrijeđamo pičku. Što pičci fali?
Jel' Wanda zapravo riba? Il' je ordineri kokoš? :misli:

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 12 Jun 2017, 06:11
by Donna Sole
Wanda je sirena, a Alfonso je Kentaur. Nespojivi su u yebanju vulgaris koje si ti ponudio kao rješenje.


Ako je Wanda kokoš, onda je Alfonso pilić. Možda i jaje. Ne Faberžeovo.

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 12 Jun 2017, 06:30
by Šabović Adis
Aaaaa...upičku, ja cijelo vrijeme kontam da Wandi treba pomagat'. :facepalm:
Umalo se sažalih na nju... :rofl:

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 12 Jun 2017, 08:49
by MmeTipfeler
Riona wrote:
11 Jun 2017, 22:14
(...) posve poznat, ali posve siguran.
A bez i najmanjeg daška avanture? :crying:

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 12 Jun 2017, 11:35
by Donna Sole
Riona wrote:
11 Jun 2017, 22:14
Kuvac. :p
Ali sad ozbiljno - dobro ste učinile.


Meni se čini da je taj Alfonso nika korist od njega, ...... Neka digne ruku ona koja nije susrela bar jednog takvog besmislenog tipa... knjige su napisane, filmovi snimani... Digne te sa zemlje, ali sve je to samo topli zrak.

Tako da-da, Wanda ima dobre prijateljice, s kojima može progurati krizne momente; onako divlje, kao gole vještice nešto spominjane prije. to je dobro. A dobro je i da ima muža koji stoji čvrsto, jer, kad se W. oporavi, bit će to vrlo ugodan zagrljaj, posve poznat, ali posve siguran.

Prijateljice su jučer bile bolja terapija od očekivane. Prijateljice su jednostavnim rjčnikom opisale i Alfonsa i Albertu i situaciju koja muči Wandu. Prijateljice su doduše nešto više znale od Wande jer nisu bile zaslijepljenje ko Wanda Alfonsovim zvjezdoznanstvom i blablatrućima. A i ta su iskustva imale prije Wande pa su prepoznale šablonu.
haram wrote:
11 Jun 2017, 23:24


Ne-ne-nee... ostalo si dosta dobro rekla, al za Alfonsa iz Wandine perspektive nisam tog mišljenja. Alfonso je popunio jednu veliku rupu koja je Wandi falila. I možda je Wanda i dalje svjesna da ta rupa još uvijek postoji, i to generira njen bijes prema Alfonsu koji ju još samo podsjeća na tu rupetinu. Jebiga, parovi se vežu po nekim evolucijski šabloniziranim preferencama prvenstveno, da bi nakon x godina isplivali i oni nedostajući dijelovi, koji se katkad pokušavaju kompenzirati na drugim stranama, a to onda zbog ranije razvijene moralnosti/savjesti rađa te dihotomije. Pa onda dolazi do trzavica, rastava, frustracija, generalnog nepovjerenja... dobro, ponekad prevladavaju oni primalni impulsi, pa se sve slegne na prethodno stanje. Ali ne postoji garancija da će to stanje potrajati.
Wandu su s mužem vezale jedne stvari, k Alfonsu privukle druge, nedostajuće. Wanda se pokušava resetirati jer racionalno vidi više koristi u vezi s mužem nego s Alfonsom, ali emotivno joj to što joj je Alfonso pružao i dalje fali. Alberta je Wandin svjesni instrument negativnih emocija za oslobađanje od Alfonsovog utjecaja kojega se podsvjesno ne može osloboditi. Tj. jebu ju molekularni artefakti u novoposloženoj neuroplastičnoj strukturi mozga, laički rečeno :D
Da, Harame, Alfonso je naišao u krivom/pravom momentu kad je Wandi to trebalo. I da, Wanda je i dalje svjesna da postoji praznina ali sad Wanda zna da ju neće popuniti Alfonsi, nego da će se i opet morati osloniti samo na sebe ter verbalizacijom sa prijateljicama , ili Čilinim forumašima doći do oslobađanja od potrebe za nečim što joj nije potrebno. Emotivni momenat je složen, posložen. Ona s mužem uspostavlja lijep odnos,a onaj odnos s Alfonsom smješta u spomenar. Bilo je lijepih momenata i nisu za baciti ali nisu ni za žaljenje za njima.
Alberta je odličan instrument, dobro si primjetio, kojeg je upravo Wanda instalirala smjestila Alfonsu kao zamjenu na projektu. I to samo iz praktičnih razloga: da se sama izvuče iz Wandi već napornih druženja s Alfonsom i ujedno da Alberta preuzme poslove organizacije koje je Wanda do tada odlično obavljala iako je Alberta imala bar jednako koristi kao Wanda. Alberta je sad svjesnija težine tog rada ali , kako smo posumnjali, spremna je i na neka trpljenja jer, vjerujemo da se ona zapetljala u Alfonsovu mrežu. Ali nas nije briga za to.

Wanda je izbrisala Alfosov kontakt, zadnji čet s njim je brzo prekinila bez objašnjenja. Samo pozdrav . I danas se Wanda osjeća puno lakše. Ne gleda u mobitel jel papak na mreži ili nije.

Tjelovježba joj ide sve bolje.

Dobro dođu i vitamini.

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 13 Jun 2017, 13:36
by Bara huda
Šabović Adis wrote:
12 Jun 2017, 05:18




Ovo je tako slojevito ispromašivano da je to - luk! :rolleyes:

Sorry bebi, necu vise. :)
MmeTipfeler wrote:
12 Jun 2017, 08:49

A bez i najmanjeg daška avanture? :crying:
Pa avantura moze biti samo kad se radi o necem nepoznatom.
Poslije 30 godina s nekim tesko da ima nepoznanica. :D
Stitch wrote:
09 Jun 2017, 22:39
Bokić i tebi. A gdje si dosad bila? ;)
A eto, svugdje i nigdje.
Ma nije do 'biti' nego do 'htjeti, imati volje'.
Eno sam na psihologiji napisala kako to ide.
Starim.
Jos vise nego sam bila stara. :D

Sad tu se moram uciti novim trikovima. Kvotanje, i to. Pa vjezbam.
Komplicirano mi ide. :gaah:



Wanda je svoje obavila pa nemam vise sto reci na temu.
Sad samo neka dodje sebi i moze u nove bitke.
Ako joj se bude dalo.

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 13 Jun 2017, 16:04
by Stitch
Bara huda wrote:
13 Jun 2017, 13:36
Sad tu se moram uciti novim trikovima. Kvotanje, i to. Pa vjezbam.
Komplicirano mi ide. :gaah:
Dobro ti ide. :) Bila je tu gospođa na štiklicama kojoj sam dosad popravio najmanje 200 sjebanih citata. Malo sam i rekao, zabrljan joj je vjerojatno bio svaki treći post. :facepalm:

Žena nije mogla shvatiti kako se citira iako je ovdje napisala gotovo pet tisuća postova. :bonk:

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 13 Jun 2017, 16:19
by MmeTipfeler
Bara huda wrote:
13 Jun 2017, 13:36
Pa avantura moze biti samo kad se radi o necem nepoznatom.
Poslije 30 godina s nekim tesko da ima nepoznanica. :D
Za mene bit avanture nije u nepoznatosti i nesigurnosti, nego u uzbuđenju. No svatko ima svoj ukus. :ne zna:

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 18 Jun 2017, 08:26
by Donna Sole
Wanda je u međuvremenu pohodila stručnu osobu da joj pojasni njenu "opsesiju" Alfonsom ter dobila naputak da ga blokira ako nije u stanju ignorirati poruke. Wanda je tako učinila, ali Wanda ko Wanda jedan dan odblokira pa stignu poruke,, pa opet blokira pa ne vidi ništa pa onda Alfonsko zove a onda ona ne može pričati jer "vozi", ili je " vani u društvu" i tako ...

Dobila je i objašnjenje za taj svoj nemir. Objašnjenje joj je sjelo ko kec na jedanajst. :cerek: Veli šrink da je to posve normalno nakon što je deset mjeseci bila ultra zadovoljna distanciranjem od Alfonsa jer je sredila sebe u pokućnom okruženju , jer je radila na sebi i bila zadovoljna donešenim odlukama. A ovo je prirodna reakcija ljudske slabosti kad se počme tražiti "uzbuđenje" i dobila ga. Misli ona na njenu štetu, ali veli šrink da je to prirodni proces. A kako stoje stvari, Alfonso joj je veća "prijetnja" pri četanju i telefonskim razgovorima od susreta uživo. Naime on je , rekosmo već, manipulant pa se njihovi četovi svedu na svađe i postanu neugodni. Ona nikad nije skužila kako on to uspije iz banalnih komentara stvoriti takav "neprijateljski" stav. Uživo je ravnopravan s njom, osim kad je na klizavom terenu počme s verbalnom agresijom. Manipulator ordinari.

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 18 Jun 2017, 11:08
by Leteća
Čili, ovo je doista interesantno štivo. :top:

Jedina primjedba je to što ključne podatke dobivamo tek na kraju. Mišljah da Alfonso ispisuje neke astronomske traktate, a sad ispada da bi se micek svadio. Sad mi je i Wanda malo jasnija, jer mi do zadnjeg posta nije bilo jasno što njoj zapravo fali - živi u kućici sagrađenoj džepnim nožićem, gologuzira se s frendicama i dobiva redovite doze peniscilina. Idila.

I baš se zato ne može snaći. Navikla je na borbu, stres, tragedije i kad je toga nestalo, ostala je neka nedefinirana praznina. I kao i uvijek, tu se našao netko tko će unijeti malo drame, a Wanda voli kad ima malo drame. Ne previše, toga joj je bilo dosta. Malo pubertetskog uzdisanja za zvjezdoznancem, pokoja svađica s umirovljenim Rambom, i tak. Čisto da dokaže sebi kako je još u formi i da može manipulirati manipulatorima kad joj se prohtije. A i fina joj je piletina, nema ništa bolje za dizanje ega.

Sad će se opet malo skućiti, pa će joj nakon nekog vremena nešto usfaliti. Ovoga puta valjda će na vrijeme skužiti da to nije mužjak, nego nešto drugo. Wanda kao da još uvijek nije pokušala ostvariti ono što zaista želi - uvijek je tu bilo nekih prečih briga, humanitarnog rada i sličnog. Uvijek je tu bio netko potrebitiji od nje, netko za koga se trebalo žrtvovati, netko kome je trebalo pomoći. A sad toga više nema, godine su tu i sve bi trebalo biti nekako opuštenije. A neće biti sve dok se Wanda dobro ne ispliva i shvati što treba učiniti.

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 18 Jun 2017, 11:32
by Donna Sole
Wellcome, Leteća

Unatoč rezerviranom mišljenju da trolaš, a to znaš dobro raditi ( no hard feelings) uvažam i ovaj kratki upis o Wandi koju si dobro ubrala. Onako pravo ženski.
Wandi je jasno da joj ne treba mužjak ni u kojjem obliku. Ni romantičar ni jebonja . Treba ona sama sebi. Dosta je bio brige o drugima.

Wanda inače piše. Ne objavljuje. Ne šalje radove na natječaje. Wanda piše sebi .
Romančić o Wandi i Alfonsu je nedovršen i ona je sad na sto muka kako ga dovršiti u prvobitnoj ideji u kojoj je Alfonso idealiziran. Ne ide tako dalje.
Započela je novi u kojem Alfonso jest Alfonso , i dalje sanjar ali niškoristi. E sad, ovaj bi trebao biti s puno više elemanata humora, manje psihologije jer, ruku na srce, Alfonso nije toliko dubok nego zapravo svjestan svoje nedozrelosti i neodgovornosti, samo što on to Wandi lijeo i ustrajno opisuje svoj "sanjarski" duh.
Sad joj to lagano prelazi u zabavu.

Wanda zna biti "zločesta" i zabavila bi se na račun Alfonsa ali joj je žao Alberte. Ne previše da bi Albertu pripremila na prizemljenje. Nek se Alberta sama bakće s novopečenim kućnim majstorom, jer čini se da Alfonso za Albertu ima drugu šemu. Mislim, fakat, njoj treba takav ko bi joj pomogao pomaknuti namještaj ili objesit luster. U Alfonsovoj kući to radi njegova žena, a gle čuda, Alberti pomaže baš on, koji izbjegava fizički rad zbog bolesnih leđa, koljena, kukova i tako to.
Kad smo to otkrili, nije li nam malo žao njega?

Wandi jest.

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 18 Jun 2017, 12:20
by Leteća
Zapravo, žao mi je Dolores. Upravo vješa luster i razmišlja da se objesi umjesto njega. Alfonso je malo glup za tehniku pa je ostavio otvorene chatove s Wandom. Možda je to učinio i namjerno, da pokaže kako je još uvijek spretan lovac, čak i nakon što je dobija strilu u kolino.

Ne misli Dolores više da je Alfonso neka premija. Nije glupa. Ali ne može ga samo tako šutnuti na cestu. Potajno se nadala da će ga Wanda udomiti, a sada je očito da od toga neće biti ništa. Da, tu je još i Alberta, ali Dolores nije baš toliko đubre da sirotoj bolničarki, kraj sve te dječurlije i psihičkih bolesnika na brigu uvali lika koji ne zna ništa osim pričati i ubijati ljude za pare. Od ovog posljednjeg odustao je zbog Dolores, na što je ona bila jako ponosna. Znao je Alfonso nekada satima pričati o flekama boje na njezinim platnima. Činilo joj se da ju poznaje u dušu. A bile su tu i zvijezde, i to ne ove kakve je obećavao Wandi - mnogo svježije, sjajnije, moćnije. Bili su mladi i svijet je trebao biti njihov.

A sada je od svega ostala samo ta prokleta kuka od lustera. I pipa koja kaplje. I krevet koji škripi, iako se na njemu već dugo nitko ne jebe. Jer kukovi i koljena. Dolores zna da je pogriješila. Nije ljubomorna na Wandu. Zavidi joj. Zavidi joj na mutavom mužu, na celulitičnim prijateljicama, ali ne i na pažnji koju joj ukazuje Alfonso. Jer zna da je to laž. Čula je ona davno sve te riječi koje Alfonso ispisuje Wandi. Tada je mislila da su iskrene. Sada zna. Alfonso zapravo ne voli žene - voli kada ga žene gledaju s obožavanjem. To mu je potrebno poput vode. Bez toga će se osušiti i uvenuti.

No, ni Alfonso više nije u naponu snage. Sada može zavesti samo starije žene i uboge bolničarke. Dolores ga još uvijek pomalo voli - katkada pred ogledalom namješta izraz divljenja, pokušava se smijati njegovim forama, hvaliti njegove kvalitete koje se doimaju sve manjim, pogotovo ovako gledane svisoka, dok stoji na stolcu i vješa jebeni luster. Zna da Alfonsu to više nije dovoljno, gleda ga kako vene iz dana u dan. Onda ode u kupaonicu, popravi šminku i krkne koju tabletu. I onda je neko vrijeme mir. Luster se lagano njiše, ali izgleda da će izdržati.

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 18 Jun 2017, 12:44
by Riona
Eh, Leteća. Jbt. Koliko ga Wanda skriva - da se netko ne prepozna; toliko ga ti otkrivaš - svakog Alfonsa što hoda svijetom. A ima ih, tužnih.

Dolores me malo zbunila, u prvi tren pomislila sam da govoriš o "Ukletoj Dolores"; ova je Dolores puno dalje na putu, od "uklete".

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 18 Jun 2017, 13:40
by Donna Sole
Leteća, mislim da pričaš drugu , treću ili ntu Dolores.
Ova Alfonsova nije ni bizu tog opisa.I nije mi je nimalo žao. Dovoljno ona sama sebe žali. Nikad se nije nadala da će Wanda udomiti Alfonsa. Dapače, ta joj je ideja bila više nego mrska. No kako god ti nju želiš vidjeti, ona je skroz nebitna u ovom skeču. Kao i Albertin muž. Pa pomalo i šutljivi Wandin muž. Zato i nisu dobili ni ime ni opis. I nema Dolores nimalo sentimenta prema Alberti. Više ju mrzi nego što je do prije dvije godine trpila Wandu sumnjajući u Alfonsovo skretanje emocija u Wandinom smjeru. Wanda i "dolores" su dobro, onako..kao dobro ...ali mogu jedna bez druge.

NO, ajmo malo o njoj ipak. Zna ona da Alfonso nije premija, ali on je netko tko joj drži status i uokviruje lažnu sliku uspješne žene. Kud bi ona da se odjednom nađe bez muža? Zaludu njena svjesnost o vlastitom obrtu i vlastitom krovu nad glavom kad nema više pa ni lažne slike o divnom braku i vječnoj ljubavi koju joj je Alfonso naslikao prije toliko godina. Više njoj vrijedi status nego sloboda. Ne trudi se ispred ogledala nimalo. Ni ispred frižidera. Zavidi Wandi na necelulitičnim bedrima i necelulitičnim frendicama, a napose na mužu koji Wandi stvara materijalna dobra, popravlja lustere, pipe i ostale smetnje , baš te iste koje dolores sama sebi mora jer Alfonso i nije neki meštar. Osim Alberti. Ali, avaj, jadna Alberta nema uzorak, nikakav parametar kojim bi to utvrdila.
Šteta za dolores.. Šteta jer kad šutne Alfonsa , ona će najbolje profitirati. Wanda se već izvukla.

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 18 Jun 2017, 14:02
by Leteća
Da, Dolores će profitirati, čim siđe s lustera. :zubo:

Ali Albertu tek čeka životna avantura. Mislila je da će s Alfonsom biti drugačije, jer on bar nije lud. Njoj je već pun kufer pacijenata. Osobito ovih u psihijatrijskoj bolnici gdje radi. Nekada je razgovarala s njima. Pričali bi joj o stvarima koje bi liječnici odmah otpisali kao psihotične halucinacije. Ali Alberta ih je pozorno slušala. S vremenom je počela uočavati uzorak. Njihove priče ukrštavale su se na neobičnim mjestima. Mjestima koja ne bi trebala postojati, barem ne izvan glava teoretičara zavjere. Alberta je u jednom trenutku čak dopustila mogućnost da je "Projekt Zachertorta" ne samo postojao nego se momentalno preselio u Hrvatsku čim je ova ušla u NATO. Svoje je slutnje povjerila Albertu koji je na to samo odmahnuo rukom a drugom je uhvatio za pozamašnu, iako već pomalo opuštenu dojku i šapnuo joj na uho: "ne brini ljepotice, sa mnom si sigurna unatoč retrogradnom kretanju osiromašenog Urana."

Opet sam omanula, jelda? :zubo:

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 18 Jun 2017, 14:06
by Donna Sole
Ma kakvi omanula, pogodila ko prstom u oko. :zubo:

Tvoja Alberta pa čak i dolores su znimljivije od Wandinih. Smjesti ih u neki šalabahter. Možda posluže za neki SF...ili ljubić ..ili štajaznam...neki forum..

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 18 Jun 2017, 14:48
by Leteća
Chilimama wrote:
18 Jun 2017, 14:06
Ma kakvi omanula, pogodila ko prstom u oko. :zubo:

Tvoja Alberta pa čak i dolores su znimljivije od Wandinih. Smjesti ih u neki šalabahter. Možda posluže za neki SF...ili ljubić ..ili štajaznam...neki forum..
Ma ko rođene su za ovaj forum. :zubo:

I neka se više ta Wanda registrira jerbo je i dalje u drami. Ona bi sad svoju jesenju avanturu uobličila u roman, a ne ide joj. Jer trikovi koji su joj pomogli da se nosi s Alfonsom na papiru ne pale - u RL je zdravo ogaditi i banalizirati druge likove, a u romanu to ne hoda. Kartonske figure nikome nisu zanimljive, a svaki lik mora nešto jako htjeti, pa makar i popiti čašu vode.Ajd, Alfonso bi pičke, ali ženske cijelo vrijeme bauljaju bezveze i ne znaju bi li piškile ili kakile.

Ako Wanda hoće da roman bude humorističan, u njemu će morati igrati ulogu šupendare, a to joj taština ne dopušta. Ako pak hoće zadržati idealiziranog Alfonsa, netko će se morati baciti pod vlak. Trećeg nema.

Opet, ako je riječ o nekom terapijskom pisanju koje nema pretenziju izaći iz ladice, neka samo štanca dalje - malo o mužu, malo o nesretnim događajima, malo o pubertetu ili čemu već. Glavno da se piše. :top:

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 18 Jun 2017, 14:57
by Leteća
Riona wrote:
18 Jun 2017, 12:44
Eh, Leteća. Jbt. Koliko ga Wanda skriva - da se netko ne prepozna; toliko ga ti otkrivaš - svakog Alfonsa što hoda svijetom. A ima ih, tužnih.

Dolores me malo zbunila, u prvi tren pomislila sam da govoriš o "Ukletoj Dolores"; ova je Dolores puno dalje na putu, od "uklete".
Prije će biti da me povukla ona Kingova Dolores. Claiborne, jel? :misli:

Ne snalazim se nikako u ljubićima i sapunicama, maksimum mi je čitanje tema na Žud-u, a i nakon toga me mozak malo zaboli. :zubo:

Ova bi Dolores mogla imati neke naznake hibristofilije, dok je Alfonso pjur narcis, pa bi mu Alberta najviše pasala kao borderica. A Wanda se samo našla u krivom filmu. :rofl:

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 18 Jun 2017, 15:16
by Riona
Leteća wrote:
18 Jun 2017, 14:57
Prije će biti da me povukla ona Kingova Dolores. Claiborne, jel? :misli:

Ne snalazim se nikako u ljubićima i sapunicama, maksimum mi je čitanje tema na Žud-u, a i nakon toga me mozak malo zaboli. :zubo:

Ova bi Dolores mogla imati neke naznake hibristofilije, dok je Alfonso pjur narcis, pa bi mu Alberta najviše pasala kao borderica. A Wanda se samo našla u krivom filmu. :rofl:
Vidjela sam negdje naslovnicu te knjige, mislim.

Nego, morat ću malo poraditi na svom imidžu; idućeg tko mi prikači ljubić odrat ću ko mačku :azdaja:
Draga moja Leteća, izgleda nisi često zalazila ovamo zadnjih par mjeseci - imaš temu "ukleta Dolores" u kojoj čitamo, u već jako udaljenim nastavcima što se događa Doloresici, koja ne može naći dečka. Onak, pravog, iskrenog, zgodnog i bogatog. Jel mi fali nešto? Ma, da, postojećeg. :zubo:

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 18 Jun 2017, 15:29
by Leteća
Riona wrote:
18 Jun 2017, 15:16
Vidjela sam negdje naslovnicu te knjige, mislim.

Nego, morat ću malo poraditi na svom imidžu; idućeg tko mi prikači ljubić odrat ću ko mačku :azdaja:
Draga moja Leteća, izgleda nisi često zalazila ovamo zadnjih par mjeseci - imaš temu "ukleta Dolores" u kojoj čitamo, u već jako udaljenim nastavcima što se događa Doloresici, koja ne može naći dečka. Onak, pravog, iskrenog, zgodnog i bogatog. Jel mi fali nešto? Ma, da, postojećeg. :zubo:
Fakat nisam. Ajd nek ova moja onda bude Esmeralda, Penelopa ili Esherichija, a možda i sve tri odjednom, to valjda nemate. :rofl:

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 18 Jun 2017, 16:17
by Donna Sole
Meni fale imena za Alfonsa , Albertu i Wandu za taj novi format.

Nešto mi zuje u glavi Hilarije i Serafina ter Valpurga.

Veliš, Leteća, da bi Wanda morala bit šupendara al joj taština ne dopušta? Pa ne bi morala, al ni taština nije problem. Ako ćemo se smijati, smijmo se.


Smeh je lek.

Nego, deder imena. Nomen est omen.

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 18 Jun 2017, 16:28
by Riona
Leteća wrote:
18 Jun 2017, 15:29
Fakat nisam. Ajd nek ova moja onda bude Esmeralda, Penelopa ili Esherichija, a možda i sve tri odjednom, to valjda nemate. :rofl:
:rofl:

Je, vidi se da ne pratiš nastavu.

šta te napalo, kao da su u igri španjolske sapunjare, a to naše, prave, domače! :giggle:
Ali istina ni druga imena nisu baš redovita u ovim krajevima.
Chilimama wrote:
18 Jun 2017, 16:17
Meni fale imena za Alfonsa , Albertu i Wandu za taj novi format.

Nešto mi zuje u glavi Hilarije i Serafina ter Valpurga.

Veliš, Leteća, da bi Wanda morala bit šupendara al joj taština ne dopušta? Pa ne bi morala, al ni taština nije problem. Ako ćemo se smijati, smijmo se.


Smeh je lek.

Nego, deder imena. Nomen est omen.
Sad si me(ne) smrznula. Ne predlažem ništa. Preveliki je to teret :D

... ajde, dobro, Hilarije mi se sviđa :zecoD:

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 18 Jun 2017, 17:17
by Leteća
Riona wrote:
18 Jun 2017, 16:28
:rofl:

Je, vidi se da ne pratiš nastavu.
Da, eto tek sad sam iščitala (pola) Dolores, kao i Čilikinu prvu temu. :zubo:

Ošamutili me toliki hormoni, pa sam sad malo neupotrebljiva, moram proluftat kuću prije nego što nastavim. :o
Riona wrote:
18 Jun 2017, 16:28
šta te napalo, kao da su u igri španjolske sapunjare, a to naše, prave, domače! :giggle:
Ali istina ni druga imena nisu baš redovita u ovim krajevima.
Sad si me(ne) smrznula. Ne predlažem ništa. Preveliki je to teret :D

... ajde, dobro, Hilarije mi se sviđa :zecoD:
Ma da, imena me malo povukla u južnije krajeve, eto.
Hilarije... malo mi starački zvuči, ali dobro je što ima "r". "R" je ključno. Muževno. Saznala sam to od jedne visprene babe koja je psa nazvala Raul, baš iz tih razloga. Ako ćemo po domaći, onda Robert. Zapravo, sva imena iz druge postave jako vuku na ranog Tribusona. A on ih je vadio s nadgrobnih ploča, valjda. :misli:

Serafina mi se zapravo jako sviđa. Zvuči zdravije od Escherihije, ako ništa drugo. :rofl:

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 18 Jun 2017, 18:30
by Donna Sole
Leteća wrote:
18 Jun 2017, 17:17
Da, eto tek sad sam iščitala (pola) Dolores, kao i Čilikinu prvu temu. :zubo:

Ošamutili me toliki hormoni, pa sam sad malo neupotrebljiva, moram proluftat kuću prije nego što nastavim. :o



Luftaj, luftaj. Lako Wandi i Čiliki, one su gole na plaži.

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 18 Jun 2017, 20:37
by Bara huda
Chilimama wrote:
18 Jun 2017, 11:32

Wandi je jasno da joj ne treba mužjak ni u kojjem obliku. Ni romantičar ni jebonja . Treba ona sama sebi. Dosta je bio brige o drugima.

A jel Wanda zna kako postici da bude sama sebi dovoljna?
Jel zna sto bi trebala raditi, kako se ponasati, sto mijenjati pa da se osjeca u miru sama sa irvasom?
Osim rijesit se Alfonsa. :D


Ovo o brizi o drugima moze biti i tricky.
Nekad se upravo nestanak brige o drugima - pogotovo ako je to bio dugotrajni nacin zivota - pokaze kao okidac nezadovoljstva.
Ljudi zive s drugima i trebaju biti potrebni drugima.
To im daje osjecaj da su...pa... potrebni.

Kazu da je to veliki razlog depresivnosti kod starih ljudi, ( ne mislim na Wandinu starost pri tome) upravo ta njihova nepotrebnost na svijetu.



. Wanda piše sebi .
Dobro je pisanje. Kao i razgovor.
Ali, da li je to cini dovoljno zadovoljnom?
Pisati za svoju dusu je ok, no nekad treba cuti i odjek napisanog u nekom drugom.
U onome tko procita pa kaze, ok je, nije nesto, super je, taklo me i tako. :ne zna:
Wanda zna biti "zločesta" i zabavila bi se na račun Alfonsa ali joj je žao Alberte. Ne previše da bi Albertu pripremila na prizemljenje. Nek se Alberta sama bakće s novopečenim kućnim majstorom, jer čini se da Alfonso za Albertu ima drugu šemu. Mislim, fakat, njoj treba takav ko bi joj pomogao pomaknuti namještaj ili objesit luster. U Alfonsovoj kući to radi njegova žena, a gle čuda, Alberti pomaže baš on, koji izbjegava fizički rad zbog bolesnih leđa, koljena, kukova i tako to.
Kad smo to otkrili, nije li nam malo žao njega?

Wandi jest.
Meni nije.
Izgleda da je Alfonso nasao drugi nacin na koji ce se osjecati potrebnim. I vaznim.
Je da je teze micat namjestaj i vjesat lustere nego pisat poruke, ali sta sad, covjek se prilagodio okolnostima. :D

Objasnjenje srinka zasto je doslo do naknadnog flasha kod Wande ako je vec prije 10 mjeseci rascistila s Alfonsom mi nije bas najjasnije, ali ok.
Ako je Wanda prije 10 mjeseci sve to stopirala, cemu je ponovo pocinjala chatati? :ne zna:

Drago mi je kad kaze kako treba prekinuti sve veze s Alfonsom a dalje ce polako vec nekako biti. :)

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 18 Jun 2017, 20:56
by MmeTipfeler
Meni nitko ne vjeruje kad kažem da je to kao i prestati pušiti: Giving up smoking is the easiest thing in the world. I know because I've done it thousands of times.

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 18 Jun 2017, 21:07
by Bara huda
MmeTipfeler wrote:
18 Jun 2017, 20:56
Meni nitko ne vjeruje kad kažem da je to kao i prestati pušiti: Giving up smoking is the easiest thing in the world. I know because I've done it thousands of times.
O da, poznato mi je to s pusenjem. :D

Ali ima ljudi kojima se sve to zgadi, sav pusacki smrad i ostalo.
Kazu da se desi neki klik u glavi i da ih vise ni ne privlaci.
Nisu to ko oni pusaci sto svjesno prestaju pa ih s vremenom sve manje mami i lakse je izdrzati, ali u glavi imaju onaj pusacki 'dobar' osjecaj. Koji uopce nije dobar u stvarnosti kao sto je dobar u glavi.

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 18 Jun 2017, 21:10
by MmeTipfeler
Bara huda wrote:
18 Jun 2017, 21:07
Ali ima ljudi kojima se sve to zgadi, sav pusacki smrad i ostalo.
Kazu da se desi neki klik u glavi i da ih vise ni ne privlaci.
Nisu to ko oni pusaci sto svjesno prestaju pa ih s vremenom sve manje mami i lakse je izdrzati, ali u glavi imaju onaj pusacki 'dobar' osjecaj. Koji uopce nije dobar u stvarnosti kao sto je dobar u glavi.
E, da se Wandi desio taj klik u glavi, ne bi se nakon deset mjeseci opet laćala Alfonsa. Zato i kažem da je ovo Wandino svojevrsna ovisnost. S kojom se svatko bori kako zna i umije. Netko klikom, netko postupno.

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 18 Jun 2017, 21:19
by Donna Sole
Bara huda wrote:
18 Jun 2017, 20:37

Ovo o brizi o drugima moze biti i tricky.
Nekad se upravo nestanak brige o drugima - pogotovo ako je to bio dugotrajni nacin zivota - pokaze kao okidac nezadovoljstva.
Ljudi zive s drugima i trebaju biti potrebni drugima.
To im daje osjecaj da su...pa... potrebni.

Dobro je pisanje. Kao i razgovor.
Ali, da li je to cini dovoljno zadovoljnom?
Pisati za svoju dusu je ok, no nekad treba cuti i odjek napisanog u nekom drugom.
U onome tko procita pa kaze, ok je, nije nesto, super je, taklo me i tako. :ne zna:


Objasnjenje srinka zasto je doslo do naknadnog flasha kod Wande ako je vec prije 10 mjeseci rascistila s Alfonsom mi nije bas najjasnije, ali ok.
Ako je Wanda prije 10 mjeseci sve to stopirala, cemu je ponovo pocinjala chatati? :ne zna:

Drago mi je kad kaze kako treba prekinuti sve veze s Alfonsom a dalje ce polako vec nekako biti. :)
Wanda s vremena na vrijeme svoje tekstove pokaže stručnim osobama koje uglavnom budu zadovoljne uradcima. Wanda se druži s nekim više ili manje poznatim spisateljima. No to nije važo a bome ni bitno. Nije joj ambicija objaviti ikakve radove. Možda se odvažii pa objavi pjesme. Zna da su osebujne. One su njena duša a ovi prozni tekstovi su projekcije. Wanda inače izrađuje i instalacije te radi slike u miješanoj tehnici. ( mix media) I to obožava raditi. Radovi su joj ko djeca. Ne prodaje. Samo kiti svoju kuću time.

Kad velim da se naša W. želi baviti irvasom, misli se na njeno bavljenje hobijima koje je zapustila zbog projekta na kojem je bila s Alfijem. Neće ona prestati brinuti o nemoćnima. Ali neće dopustiti da ju to preuzme.
Šrink je Wandi objasnio bolje nego ja vama. Uglavnom, veli čovjek da je to prirodno.I da se ne čudi više sebi. I veli da će ju proći.
Zašto je počela četati nakon što je već smanjila kontakte? Zašto? Zato. Jer je guska . Ili kokoš pa se zbog neke znatiželje uvukla u te kučine.

MmeTipfeler wrote:
18 Jun 2017, 20:56
Meni nitko ne vjeruje kad kažem da je to kao i prestati pušiti: Giving up smoking is the easiest thing in the world. I know because I've done it thousands of times.
Živa istina. Lako se odreći, nije upitno. Koliko god oćeš puta . Tako i ona. Tri dana ga ignorira pa se četvrti javi. Mislim samo da ju puca znatiželja.

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 18 Jun 2017, 21:24
by Bara huda
MmeTipfeler wrote:
18 Jun 2017, 21:10
E, da se Wandi desio taj klik u glavi, ne bi se nakon deset mjeseci opet laćala Alfonsa. Zato i kažem da je ovo Wandino svojevrsna ovisnost. S kojom se svatko bori kako zna i umije. Netko klikom, netko postupno.
Da, zanimljive su te destrukcije u covjeku.
Znas da ti skodi, nije cak ni dobro kao sto se cini da je dobro a opet se radi.

I onda ispada da je sve samo zbog ovisnicke krize koja je neugodna.
Pa si najebo kako god okrenes, nije ti dobro dok pusis, a bome nije dobro ni kad prestanes.
Ili sto se vec destruktivno radi.

Wanda je u toj situaciji, nema njoj ni s Alfonsom mira a nekako ga ne nalazi ni sama.

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 18 Jun 2017, 21:29
by Donna Sole
MmeTipfeler wrote:
18 Jun 2017, 21:10
E, da se Wandi desio taj klik u glavi, ne bi se nakon deset mjeseci opet laćala Alfonsa. Zato i kažem da je ovo Wandino svojevrsna ovisnost. S kojom se svatko bori kako zna i umije. Netko klikom, netko postupno.
Dogodit će se taj klik.ILi postupno. Prije ili poslije. Dogodit će se najkasnije do kraja ljeta. Velim najkasnije. Odbolovat će ga ona. Čvrsto na nogama. Ljeto je sunce, more,plivanje zalasci, terase, kokteli , akcija... Sve što ona voli i u čemu uživa. Kad skuplja energiju za jesen. Kao što je i prošlo ljeto skupljala za ovu jesen koja je prošla kad se elegantno izvukla iz te priče . Sad kao promatrač gleda kako se Alfonsova žena koprca s njim i Albertom.

I onda kad to bude , samo ćemo zatvoriti ovaj topik i napisati das ende; the end; konac; kraj ...štogod
a ona će pitat Who's the fuck Alfonso?

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 18 Jun 2017, 21:41
by MmeTipfeler
Chilimama wrote:
18 Jun 2017, 21:29
Sad kao promatrač gleda kako se Alfonsova žena koprca s njim i Albertom.
Je li možda šrink Wandi predložio da promijeni fokus? To bi, recimo, bila moja ideja. Umjesto da promatra Alfonsove žene, bar one za koje zna, kako bi bilo da na isti način pokuša promatrati njega? Distancirano i uživajući u svim pizdarijama u koje se upetljava.

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 18 Jun 2017, 21:58
by Bara huda
Chilimama wrote:
18 Jun 2017, 21:19
Wanda s vremena na vrijeme svoje tekstove pokaže stručnim osobama koje uglavnom budu zadovoljne uradcima. Wanda se druži s nekim više ili manje poznatim spisateljima. No to nije važo a bome ni bitno. Nije joj ambicija objaviti ikakve radove. Možda se odvažii pa objavi pjesme. Zna da su osebujne. One su njena duša a ovi prozni tekstovi su projekcije. Wanda inače izrađuje i instalacije te radi slike u miješanoj tehnici. ( mix media) I to obožava raditi. Radovi su joj ko djeca. Ne prodaje. Samo kiti svoju kuću time.

Kad velim da se naša W. želi baviti irvasom, misli se na njeno bavljenje hobijima koje je zapustila zbog projekta na kojem je bila s Alfijem. Neće ona prestati brinuti o nemoćnima. Ali neće dopustiti da ju to preuzme.
Šrink je Wandi objasnio bolje nego ja vama. Uglavnom, veli čovjek da je to prirodno.I da se ne čudi više sebi. I veli da će ju proći.
Zašto je počela četati nakon što je već smanjila kontakte? Zašto? Zato. Jer je guska . Ili kokoš pa se zbog neke znatiželje uvukla u te kučine.



Živa istina. Lako se odreći, nije upitno. Koliko god oćeš puta . Tako i ona. Tri dana ga ignorira pa se četvrti javi. Mislim samo da ju puca znatiželja.
I ja mislim da je prirodan proces.
Doduse, ne ide kod svakog istim putem ali ide u istom smjeru. Ka ozdravljenju. :)

Vidjala sam slicna nezadovoljstva, naoko bez povoda i uzroka, kod poznatih i manje poznatih, najvise u dobi od 40-50 godina.
I muskih i zenskih.
Prosla i sama.
Kako godine idu, sve ih je manje. Zato nekako povezujem to s hormonima na tjelesnom nivou. Sto se onda na neki nacin odrazava i na psihu. Stvara se osjecaj nelagode, neceg nedefiniranog, ne smrtonosnog ali nikako ugodnog.
I onda se raznim akcijama pokusava kompenzirati stanje nezadovoljstva.
Neke budu na podsmjeh okolini, neke se diskretnije provedu, neki se zajebu pa naprave gluposti koje se ne mogu ispraviti i tako, svasta ima.

Ali kao da se s vremenom polako gase ti nemiri i sve to postaje nekako prihvatljivije.
Ovo s nemirima koji se gase mi je od Selimovica. :D
Iako su se u njemu tek budili no nek se on bakce s njima.

Wanda zna sto treba za sebe i dobro joj ide. Mala poskliznuca po putu su tu tek da je drze na oprezu do trena
Alfonso? :misli: :ne zna: :misli:

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 18 Jun 2017, 22:01
by Donna Sole
MmeTipfeler wrote:
18 Jun 2017, 21:41
Je li možda šrink Wandi predložio da promijeni fokus? To bi, recimo, bila moja ideja. Umjesto da promatra Alfonsove žene, bar one za koje zna, kako bi bilo da na isti način pokuša promatrati njega? Distancirano i uživajući u svim pizdarijama u koje se upetljava.
Hm, ok...Istini za volju, promatranje njegovih žena nije baš najtočnije. Naime, ne promatra ona njih uopće ali tako sam se izrazila misleći da više nije akter zbivanja ( ni trenutnih a ni narednih.) Nije ni dobila taj naputak. A promatranje njega isto nije opcija. Jednostavno je. Odmakla se. Ne viđa ga. Sve ga manje čuje. Ne odgovara na poruke ili odgovara kratko i ne začetava, ne postavlja pitanja. Sve joj manje nedostaje. Sad joj samo nedostaju ljudi i žene koje su je zabavljali i prije Alfonsova rođenja. Sad se opet s njima nalazi i dobro se zabavlja. Šutljivi muž, ko bi reko, započinje priču. Daje odgovore. Smiruje ju kad je živčana. Više ne okreće leđa kad ona šizi ili plače, sad ju smiruje i tješi...i tako...

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 18 Jun 2017, 22:08
by MmeTipfeler
Chilimama wrote:
18 Jun 2017, 22:01
Šutljivi muž, ko bi reko, započinje priču. Daje odgovore. Smiruje ju kad je živčana. Više ne okreće leđa kad ona šizi ili plače, sad ju smiruje i tješi...i tako...
Ha! A kad sam ja to rekla, svi ste me uvjeravali da je to nemoguće.

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 18 Jun 2017, 22:09
by Donna Sole
MmeTipfeler wrote:
18 Jun 2017, 22:08
Ha! A kad sam ja to rekla, svi ste me uvjeravali da je to nemoguće.
:o :o :cerek:

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 18 Jun 2017, 22:26
by Bara huda
MmeTipfeler wrote:
18 Jun 2017, 21:41

Je li možda šrink Wandi predložio da promijeni fokus? To bi, recimo, bila moja ideja. Umjesto da promatra Alfonsove žene, bar one za koje zna, kako bi bilo da na isti način pokuša promatrati njega? Distancirano i uživajući u svim pizdarijama u koje se upetljava.
Ja bih cak isla dalje i predlozila da makne i Alfonsa i zene iz fokusa. :D
Samo kuzim da to ne ide tek tako, po prijedlogu.

Wanda sad gleda kako krcka cuspajz Alfonsa, zene mu i Alberte i sretna je sto se uspjela maknuti iz lonca.
Kao kad zakasnis na avion koji se kasnije srusi. Zao ti je ljudi u njemu ali si sretan sto si zakasnio makar i propustio stici tamo gdje si naumio. :D

Tako da je promatranje sapunice uzivo dobra i utjesna zabava osim ako ne postane kontraproduktivna.
Nekad se zna zaglaviti u tim sapunicama i onda nikad kraja.
Cekas i cekas i nista se ne dogadja.
Osim mamuzanja mrtvog konja.
Sto i nije narocito zabavno. A niti lijep prizor za gledanje.



Chilimama wrote:
18 Jun 2017, 21:29
Dogodit će se taj klik.ILi postupno. Prije ili poslije. Dogodit će se najkasnije do kraja ljeta. Velim najkasnije. Odbolovat će ga ona. Čvrsto na nogama. Ljeto je sunce, more,plivanje zalasci, terase, kokteli , akcija... Sve što ona voli i u čemu uživa. Kad skuplja energiju za jesen. Kao što je i prošlo ljeto skupljala za ovu jesen koja je prošla kad se elegantno izvukla iz te priče . Sad kao promatrač gleda kako se Alfonsova žena koprca s njim i Albertom.

I onda kad to bude , samo ćemo zatvoriti ovaj topik i napisati das ende; the end; konac; kraj ...štogod
a ona će pitat Who's the fuck Alfonso?
Ma ok, Wanda ima projekt eliminacije Alfonsa iz emocionalnog dijela sebe, ali ne treba postavljati neke fiksne rokove.
Bit ce to, sigurno, samo ne treba biti obeshrabrena ako ne ide onim tempom kako je ona zamislila.
Cisto da bude spremna na eventualno tapkanje na mjestu.
To samo znaci da uzima zalet za daljnje korake. :)
A mozda sve dodje na svoje mjesto i prije nego sto je zacrtala. :ne zna:

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 18 Jun 2017, 22:41
by Bara huda
MmeTipfeler wrote:
18 Jun 2017, 22:08
Ha! A kad sam ja to rekla, svi ste me uvjeravali da je to nemoguće.
A ne, nisam ja mislila da je nemoguce da sutljivi muz nadje nekog saptaca tipa Cyrano pa da pocne s onim s cime se prije nije bavio ili da promijeni ponasanje kao sto je sad.
Meni je jedino cudno da reakcija njegove zene na njega, iako promijenjenog i ufuranog u drugaciji odnos, dovede do WOW efekta.
Ne nakon 30 godina.
Ali bilo bi mi jako drago da grijesim. :)

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 18 Jun 2017, 23:36
by haram
Fu-wuuuu :D ... teško za pratit... ak nisi Jozef Fricl... :cerek:

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 19 Jun 2017, 04:37
by Šabović Adis
Ma nije kad skontaš da je Wanda zapravo lik a ne osoba. :zubo:

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 19 Jun 2017, 06:56
by MmeTipfeler
Bara huda wrote:
18 Jun 2017, 22:41
A ne, nisam ja mislila da je nemoguce da sutljivi muz nadje nekog saptaca tipa Cyrano pa da pocne s onim s cime se prije nije bavio ili da promijeni ponasanje kao sto je sad.
Sad kad si ovo spomenula, sjetila sam se na koga me podsjeća Alfonso. Pljunuti Christian. Što ne znači da je Wandin muž Cyrano, ali Alfonso jest Christian.

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 19 Jun 2017, 10:25
by Donna Sole
MmeTipfeler wrote:
19 Jun 2017, 06:56
Sad kad si ovo spomenula, sjetila sam se na koga me podsjeća Alfonso. Pljunuti Christian. Što ne znači da je Wandin muž Cyrano, ali Alfonso jest Christian.
To sam i ja nekidan isto pomislila. :o

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 20 Jun 2017, 08:41
by Bara huda
MmeTipfeler wrote:
19 Jun 2017, 06:56
Sad kad si ovo spomenula, sjetila sam se na koga me podsjeća Alfonso. Pljunuti Christian. Što ne znači da je Wandin muž Cyrano, ali Alfonso jest Christian.
Chilimama wrote:
19 Jun 2017, 10:25
To sam i ja nekidan isto pomislila. :o
Lep a supalj. :D
Eto, onda imamo i ime u slucaju ekranizacije sapunice za englesko govorno podrucje.

Da je Cyrano imao muda koliki mu je bio nos, ne bi mu trebalo trazit glasnogovornika za izjavit ljubav. :ne zna:

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 21 Jun 2017, 13:30
by haram
Cyrano je emotivna proteza Christianu - i njemu fali jedan od bitnih elemenata, u njegovom slučaju to je prividna fizička savršenost koja odaje dobar genetski materijal što stvara klikove kod žena starije još od nastanka cerebralnog korteksa i tih mambo-đambo intelektualnih bakrača. Pa se onda u svojoj mladosti ženske pod utjecajem hormona i peptida vežu za sebi ne potpuno adekvatne muške, čega postaju svjesne nakon x vremena, pa onda traže te druge proteze, ali kako imaju neke još od prije usađene snažne etičke kočnice i smjernice, žele, pučki rečeno, ostat jebene i poštene. A terapija kurcem po čelu treba više tim psihoterapeutima nego njihovim pacijenticama.
To je potvrdilo i moje istraživanje na Iskrici, gdje oko 90% žena u četvrtom-petom-šestom desetljeću priznaje da je u nesretnom braku ili je tek izašlo iz njega. Ostalih 10% samo ne priznaje to dok im ne počneš čupat nokte :D
Wandi će, koliko god se samozavaravala, uvijek falit ta proteza, i pohodit će institucije u kojima će joj uporno objašnjavat kako je sve to prirodno, i da joj bude lakše samo treba progutat neki feriletilklorid, isplivat rutu London-LosAnđeles, ili drljat om-mani-padme-hum dok ne padne u nesvest, ili mrknut pola pečenog pajceka...

Isusebože, zakaj ljudi imaju sklonost čisto jednostavne biološke parametre trpati u transcendentalne i metafizičke sfere? Pa ne živimo više u srednjem vijeku da ne bi znali kako ljudski um, i libido kao njegov bitan element, funkcionira.
Pitanje je je li ovaj svemir hologram, a ne jel bi se nakon xyz godina neka ostarjela koka htjela cepnut s nekim drugim osim svog habija uz kojega ju više vežu uspomene nego sadašnjost.
:zubo:

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 21 Jun 2017, 14:23
by haram
... i jel ju zbog toga peče savjest.

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 21 Jun 2017, 14:30
by haram
Chilimama wrote:
18 Jun 2017, 08:26
Wanda je u međuvremenu pohodila stručnu osobu da joj pojasni njenu "opsesiju" Alfonsom ter dobila naputak da ga blokira ako nije u stanju ignorirati poruke. Wanda je tako učinila, ali Wanda ko Wanda jedan dan odblokira pa stignu poruke,, pa opet blokira pa ne vidi ništa pa onda Alfonsko zove a onda ona ne može pričati jer "vozi", ili je " vani u društvu" i tako ...

Dobila je i objašnjenje za taj svoj nemir. Objašnjenje joj je sjelo ko kec na jedanajst. :cerek: Veli šrink da je to posve normalno nakon što je deset mjeseci bila ultra zadovoljna distanciranjem od Alfonsa jer je sredila sebe u pokućnom okruženju , jer je radila na sebi i bila zadovoljna donešenim odlukama. A ovo je prirodna reakcija ljudske slabosti kad se počme tražiti "uzbuđenje" i dobila ga. Misli ona na njenu štetu, ali veli šrink da je to prirodni proces. A kako stoje stvari, Alfonso joj je veća "prijetnja" pri četanju i telefonskim razgovorima od susreta uživo. Naime on je , rekosmo već, manipulant pa se njihovi četovi svedu na svađe i postanu neugodni. Ona nikad nije skužila kako on to uspije iz banalnih komentara stvoriti takav "neprijateljski" stav. Uživo je ravnopravan s njom, osim kad je na klizavom terenu počme s verbalnom agresijom. Manipulator ordinari.
Šrink ti je zakurac, u rangu onih tekstova o samopomoći iz dnevne štampe :kava: . Alfonso te od početka hoće samo pokavsati. Možda bi i šrink... I sjeda kec na desetku.
Pardn maj frenč.

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 21 Jun 2017, 14:36
by Donna Sole
Harame, to smo zaključili na početku ove sage. Wanda zna da joj ne treba hopacupa. Zna i da joj je brak klimav . Za svog hobija je vezana ne samo prošlošću, jebemu, imaju oni i sadašnjost a borami i nekakvu budućnost, makar onu staračku njegovateljsku i dijeljenje naočala ter tableta. Nisu još u toj fazi, još su si skroz fit. U braku joj je hopa cupa bio uredan dok se nisu počele događati neke ružne stvari pa joj je seks postao mučan seksa radi, ne zbog muža. Kakogod, seks nije problem nit opcija s ikakvim mužjakom bio on deset godina mlađi ili najzgodniji.
Ova tjelovježba ju veseli ma što god d je to, kakogod da ju nazovemo trening ili terapija ili nešto petodesetopetnajsto.
Zna ona da svijet nije savršen i da život zna bit i tužan i nepravedan. Ali budi se veselija, sjeća se i nekih proljeća i ljeta, a jesen joj još nije u glavi a bome ni u kostima.

Zadovoljna je razvojem događaja, vrlo.

Ova mala saga postaje zapravo sve zanimljivija i njoj samoj , ne osjeća napetost, ne osjeća razočarenje u Alfonsa a Albertu doživljava kao spasiteljicu ma kako god Alberta najebala. Ili izjebala. Ili ništa od svega, nije nas briga. Wanda bi se sad malo igrala.

Ti veliš da ljudi jednostavne stvari nepotrebno meću u neke druge sfere .

Ne živimo u srednjem vijeku da ne znamo kako um funkcionira, slažem se. Ali ja ne viidm da ti nešto sugeriraš a bilo bi mi drago čuti što ti vidiš i kako bi riješio to na Wandinom mjestu. Možemo reći da se Wanda već u ovoliko dana koliko se ovdje pišemo znatno promijenila nabolje , ali tvoj bi mogući savjet možda stvari ubrzao i usmjerio ju na bolji i brži put ka oslobođenju od ovih sraćtrać pričica.


Nego, Wanda se ovih dana načitala koječega, a na red je došao nakon x godina i Majstor i Margarita. Čisto da se podsjeti.

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 21 Jun 2017, 14:43
by Riona
haram wrote:
21 Jun 2017, 13:30
Cyrano je emotivna proteza Christianu - i njemu fali jedan od bitnih elemenata, u njegovom slučaju to je prividna fizička savršenost koja odaje dobar genetski materijal što stvara klikove kod žena starije još od nastanka cerebralnog korteksa i tih mambo-đambo intelektualnih bakrača. Pa se onda u svojoj mladosti ženske pod utjecajem hormona i peptida vežu za sebi ne potpuno adekvatne muške, čega postaju svjesne nakon x vremena, pa onda traže te druge proteze, ali kako imaju neke još od prije usađene snažne etičke kočnice i smjernice, žele, pučki rečeno, ostat jebene i poštene. A terapija kurcem po čelu treba više tim psihoterapeutima nego njihovim pacijenticama.
To je potvrdilo i moje istraživanje na Iskrici, gdje oko 90% žena u četvrtom-petom-šestom desetljeću priznaje da je u nesretnom braku ili je tek izašlo iz njega. Ostalih 10% samo ne priznaje to dok im ne počneš čupat nokte :D
Wandi će, koliko god se samozavaravala, uvijek falit ta proteza, i pohodit će institucije u kojima će joj uporno objašnjavat kako je sve to prirodno, i da joj bude lakše samo treba progutat neki feriletilklorid, isplivat rutu London-LosAnđeles, ili drljat om-mani-padme-hum dok ne padne u nesvest, ili mrknut pola pečenog pajceka...

Isusebože, zakaj ljudi imaju sklonost čisto jednostavne biološke parametre trpati u transcendentalne i metafizičke sfere? Pa ne živimo više u srednjem vijeku da ne bi znali kako ljudski um, i libido kao njegov bitan element, funkcionira.
Pitanje je je li ovaj svemir hologram, a ne jel bi se nakon xyz godina neka ostarjela koka htjela cepnut s nekim drugim osim svog habija uz kojega ju više vežu uspomene nego sadašnjost.
:zubo:
Paz ti Sinapsića, njegovo "istraživanje" na Iskrici!
I onda, što bilo? Ajmo, nekakav zaključak. Ženice bi se tucnule s nekim tko nije njihov stari muž. Dobro poznati i sve to. No i tebi vrijeme ide, pijetliću. Kako si se ti osobno proveo u tom kokošinjcu? Jesi li bio mnogo tražena roba? Ili su te koke izbacile iz igre - ne piši zašto, nije važno. (Baš ćeš nam priznat :zubo: ) Jel te koja htjela ženit, da te bezecira na dulji rok? Pričaj. Vruće je, Antonio!

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 21 Jun 2017, 15:01
by Donna Sole
haram wrote:
21 Jun 2017, 14:30
Šrink ti je zakurac, u rangu onih tekstova o samopomoći iz dnevne štampe :kava: . Alfonso te od početka hoće samo pokavsati. Možda bi i šrink... I sjeda kec na desetku.
Pardn maj frenč.
Odjebe Wanda šrinka u roku odma , nije bed...samo da čujemo od tebe što imaš za reć osim osuđivanja i kritiziranja... To joj sad ne treba, nego joj treba smjer...Imaš li ga? Na smjer i savjet se misli.
Wanda ne pohodi iskricu. Ona se druži s ljudima. Živima.

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 21 Jun 2017, 15:14
by haram
Chilimama wrote:
21 Jun 2017, 14:36
Harame, to smo zaključili na početku ove sage. Wanda zna da joj ne treba hopacupa. Zna i da joj je brak klimav . Za svog hobija je vezana ne samo prošlošću, jebemu, imaju oni i sadašnjost a borami i nekakvu budućnost, makar onu staračku njegovateljsku i dijeljenje naočala ter tableta. Nisu još u toj fazi, još su si skroz fit.
To je čisto racionalan i legitiman izbor. Šteta što se naše emocije počesto ne slažu s njime.
Chilimama wrote:
21 Jun 2017, 14:36
U braku joj je hopa cupa bio uredan dok se nisu počele događati neke ružne stvari pa joj je seks postao mučan seksa radi, ne zbog muža. Kakogod, seks nije problem nit opcija s ikakvim mužjakom bio on deset godina mlađi ili najzgodniji.
Ova tjelovježba ju veseli ma što god d je to, kakogod da ju nazovemo trening ili terapija ili nešto petodesetopetnajsto.
Jasno je da je Wandi problem ta emotivna "izdaja". Da nije, ne bi se Wanda s time uopće niti baktala, sve bi obavila u tišini kako to obično vjerne submisivne supruge i rade.
Tjelovježba je, kako sam već napisao prije, odličan signal umu da tijelo poduzima nešto za rješenje percipiranog problema, i kao takva odličan sedativ.
Strašno je što se događaju te neke ružne stvari koje nas skroz izbacuju iz kolosjeka.
Chilimama wrote:
21 Jun 2017, 14:36
Zna ona da svijet nije savršen i da život zna bit i tužan i nepravedan. Ali budi se veselija, sjeća se i nekih proljeća i ljeta, a jesen joj još nije u glavi a bome ni u kostima.

Zadovoljna je razvojem događaja, vrlo.
Wanda zvuči kao sjajna osoba s kojom bi bilo divno provesti život. Skoro da se već i može zavidjeti Wandinom mužu. :)
Chilimama wrote:
21 Jun 2017, 14:36
Ova mala saga postaje zapravo sve zanimljivija i njoj samoj , ne osjeća napetost, ne osjeća razočarenje u Alfonsa a Albertu doživljava kao spasiteljicu ma kako god Alberta najebala. Ili izjebala. Ili ništa od svega, nije nas briga. Wanda bi se sad malo igrala.
Čovjek i jest, po jednoj definiciji, homo ludens. :)
Chilimama wrote:
21 Jun 2017, 14:36
Ti veliš da ljudi jednostavne stvari nepotrebno meću u neke druge sfere .

Ne živimo u srednjem vijeku da ne znamo kako um funkcionira, slažem se. Ali ja ne viidm da ti nešto sugeriraš a bilo bi mi drago čuti što ti vidiš i kako bi riješio to na Wandinom mjestu. Možemo reći da se Wanda već u ovoliko dana koliko se ovdje pišemo znatno promijenila nabolje , ali tvoj bi mogući savjet možda stvari ubrzao i usmjerio ju na bolji i brži put ka oslobođenju od ovih sraćtrać pričica.
Ajebatepatak, da sam neki transcendentalni guru, već bih bio oženjen za neku superbogatu cicatu starletu, umjesto šta trkeljam po forumima. I ubrzo bih si prosviro mozak. Zato nemam neki praktičan savjet, osim onog već otrcanog: gnothi seauton. :mig:
Chilimama wrote:
21 Jun 2017, 14:36
Nego, Wanda se ovih dana načitala koječega, a na red je došao nakon x godina i Majstor i Margarita. Čisto da se podsjeti.
Jebote, oće Wanda sad naći Alfonsa-d'sekond?
Šta novo taj drugi Alfonso može reći? Skidat zvjeze s neba? Objašnjavat žensku psihu? Plivat ko tuljan? :p

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 21 Jun 2017, 15:15
by haram
Riona wrote:
21 Jun 2017, 14:43
Paz ti Sinapsića, njegovo "istraživanje" na Iskrici!
I onda, što bilo? Ajmo, nekakav zaključak. Ženice bi se tucnule s nekim tko nije njihov stari muž. Dobro poznati i sve to. No i tebi vrijeme ide, pijetliću. Kako si se ti osobno proveo u tom kokošinjcu? Jesi li bio mnogo tražena roba? Ili su te koke izbacile iz igre - ne piši zašto, nije važno. (Baš ćeš nam priznat :zubo: ) Jel te koja htjela ženit, da te bezecira na dulji rok? Pričaj. Vruće je, Antonio!
Nemoj da ja sad tebe opalim kurcem po čelu... :kava:

zapravo, ne želiš znati šta sam ja sve tamo čuo i vidio... ja sam ti samo lakmus papir tamo... strašno, stvarno, muška seksualna psiha baš jako prelazi u patologiju...

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 21 Jun 2017, 16:18
by haram
Riona wrote:
21 Jun 2017, 14:43
Paz ti Sinapsića, njegovo "istraživanje" na Iskrici!
I onda, što bilo? Ajmo, nekakav zaključak. Ženice bi se tucnule s nekim tko nije njihov stari muž. Dobro poznati i sve to. No i tebi vrijeme ide, pijetliću. Kako si se ti osobno proveo u tom kokošinjcu? Jesi li bio mnogo tražena roba? Ili su te koke izbacile iz igre - ne piši zašto, nije važno. (Baš ćeš nam priznat :zubo: ) Jel te koja htjela ženit, da te bezecira na dulji rok? Pričaj. Vruće je, Antonio!
Je, ženice bi se tucnule s nekim Vin Dizelom i/ili Kianu Rivsom... tj. njihovim predstavama koje su si izgradile... stare ocvale babetine na koje ne bi niko ni bicikl naslonio, al s moralnim odrednicama samog Isusa Krista. Samo u momentu kad su se vjenčavale, mislile su da se udaju za Vin Dizela ili Kijanu Rivsa, pa ga sad opet traže iako su im šanse za nekoliko magnituda manje.
A ja se nikad nigdje nisam dobro proveo jer sam od prve do zadnje riječi pisao istinu. Ružnu, smrdljivu, dlakavu, zbljuvajuću, mortalnopolitički nepodobnu istinu.
Jesam li bio tražena roba? Pa, kako kome. Imao sam nekih izuzetno zanimljivih kontakata, ekstremno uznemirujućih interakcija. Ali ovo nije tema o meni.

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 21 Jun 2017, 16:28
by Riona
haram wrote:
21 Jun 2017, 15:15
Nemoj da ja sad tebe opalim kurcem po čelu... :kava:

zapravo, ne želiš znati šta sam ja sve tamo čuo i vidio... ja sam ti samo lakmus papir tamo... strašno, stvarno, muška seksualna psiha baš jako prelazi u patologiju...
Znači,od uljuđenog razgovora ništa, kad si ti u pitanju :kava:
haram wrote:
21 Jun 2017, 16:18


Je, ženice bi se tucnule s nekim Vin Dizelom i/ili Kianu Rivsom... tj. njihovim predstavama koje su si izgradile... stare ocvale babetine na koje ne bi niko ni bicikl naslonio, al s moralnim odrednicama samog Isusa Krista. Samo u momentu kad su se vjenčavale, mislile su da se udaju za Vin Dizela ili Kijanu Rivsa, pa ga sad opet traže iako su im šanse za nekoliko magnituda manje.
A ja se nikad nigdje nisam dobro proveo jer sam od prve do zadnje riječi pisao istinu. Ružnu, smrdljivu, dlakavu, zbljuvajuću, mortalnopolitički nepodobnu istinu.
Jesam li bio tražena roba? Pa, kako kome. Imao sam nekih izuzetno zanimljivih kontakata. Ali ovo nije tema o meni.


Auh, mislim da si tepaš. To ima sasvim, sasvim drugo ime. Ali, ne daj se smetati.

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 21 Jun 2017, 16:33
by haram
Riona wrote:
21 Jun 2017, 16:28
Znači,od uljuđenog razgovora ništa, kad si ti u pitanju :kava:


Auh, mislim da si tepaš. To ima sasvim, sasvim drugo ime. Ali, ne daj se smetati.
Otvori temu o meni i svojim traumama uzrokovanim samnom, pa da prodiskutiramo. Nikad se nisam bojao suočavanja sa samim sobom. Za razliku od tvog frenda Ludolina.

Ovo je tema o Wandi, Afonsu, i Alberti.

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 21 Jun 2017, 16:51
by Riona
haram wrote:
21 Jun 2017, 16:33
Otvori temu o meni i svojim traumama uzrokovanim samnom, pa da prodiskutiramo. Nikad se nisam bojao suočavanja sa samim sobom. Za razliku od tvog frenda Ludolina.

Ovo je tema o Wandi, Afonsu, i Alberti.
:zubo:
jedan, dva, tri, četiri...

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 21 Jun 2017, 16:57
by haram
Riona wrote:
21 Jun 2017, 16:51
:zubo:
jedan, dva, tri, četiri...
-pet... odjebi.

Nemaš pojma u šta se upuštaš.

iako sam siguran da bi te Ludolino Kurcomlat pravodobno uputitio :rofl:

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 21 Jun 2017, 17:33
by Donna Sole
Ovdje je netko rekao " svi smo mi Wanda" ili " svi su Alfonso " pa se, Harame, odvaži tj ohrabri i samo si daj, otpusti ventil i piši. Naći ćemo se. Život je lijep. Mi ga kvarimo sebi sami s kurcima palcima sranjima i inim pjezdarijama. Jebo zvijezde mjesec sunce trice i ku( r) čine,deder reci nešto a da se čeljad zakači.

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 21 Jun 2017, 23:56
by Bara huda
haram wrote:
21 Jun 2017, 13:30
Cyrano je emotivna proteza Christianu - i njemu fali jedan od bitnih elemenata, u njegovom slučaju to je prividna fizička savršenost koja odaje dobar genetski materijal što stvara klikove kod žena starije još od nastanka cerebralnog korteksa i tih mambo-đambo intelektualnih bakrača.

Cyrano je pickica koja se nije ni usudila direktno reci sto osjeca nego nasao zgodnog glumca, uvalio mu svoj tekst i svrsavao na Roxanino divljenje njegovim stihovima.
Cijeli zivot djaba krecio ali nije do kreca i zida, nego do slabog majstora.

I otkad to fizicka privlacnost muskarca ima prednost kod zena ispred odvaznosti i sposobnosti da se izbori za ono sto zeli.


Isusebože, zakaj ljudi imaju sklonost čisto jednostavne biološke parametre trpati u transcendentalne i metafizičke sfere? Pa ne živimo više u srednjem vijeku da ne bi znali kako ljudski um, i libido kao njegov bitan element, funkcionira.
Mozda zato jer to i nisu cisto jednostavni bioloski parametri koje mozes pospremiti svaki u svoju kutiju sa etiketom po zelji i rijesen problem.
Znanje o funkcioniranju ljudskog uma nije puno napredovalo od srednjeg vijeka. Jest da ima boljih aparata sto se tehnickog uvida tice, ali ne i jednostavnih objasnjenja kad je psiholoski ustroj u pitanju.

Naravno, ima i onih kojima jest sve jednostavno, pogotovo kad se radi o nekom drugom.
Pa se olako daju dijagnoze, preporuci terapija kurcem i.... sljeedeciii molim.
Zapravo - sljedeca.
Valjda zato jer se muske ne moze lijeciti kurcem.

Pitanje je je li ovaj svemir hologram, a ne jel bi se nakon xyz godina neka ostarjela koka htjela cepnut s nekim drugim osim svog habija uz kojega ju više vežu uspomene nego sadašnjost.
Potcjenjujes vaznost uspomena. One su dokaz zajednicki provedenog vremena. Kako dobrog, tako i loseg i spone su koje ljude vezu cvrsce od jednostavnog tumacenja navikom.

Ali uvijek si slobodan baviti se vaznijim pitanjima kao sto je hologramska slika svemira. :ne zna:

haram wrote:
21 Jun 2017, 16:18


Je, ženice bi se tucnule s nekim Vin Dizelom i/ili Kianu Rivsom... tj. njihovim predstavama koje su si izgradile... stare ocvale babetine na koje ne bi niko ni bicikl naslonio, al s moralnim odrednicama samog Isusa Krista. Samo u momentu kad su se vjenčavale, mislile su da se udaju za Vin Dizela ili Kijanu Rivsa, pa ga sad opet traže iako su im šanse za nekoliko magnituda manje.
A ja se nikad nigdje nisam dobro proveo jer sam od prve do zadnje riječi pisao istinu. Ružnu, smrdljivu, dlakavu, zbljuvajuću, mortalnopolitički nepodobnu istinu.

Ne bih rekla da se nisi dobro proveo jer si pisao istinu, prije zato jer ti tu istinu vidis ruznom, smrdljivom, dlakavom...i ostalo nabrojano.
Nije samo ljepota u oku promatraca, i ruznoca je.
Pa kad ruzno gledas, ruzno i vidis.

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 22 Jun 2017, 12:22
by Leteća
haram wrote:
21 Jun 2017, 16:33
Otvori temu o meni i svojim traumama uzrokovanim samnom, pa da prodiskutiramo. Nikad se nisam bojao suočavanja sa samim sobom. Za razliku od tvog frenda Ludolina.

Ovo je tema o Wandi, Afonsu, i Alberti.
Sumnjam da bi tvoje suočavanje sa samim sobom bilo ikome interesantno (osim ako ti je jedan od altera atraktivna darkerica koja se voli sjeckati žiletima :D). Daj ti radije malo o Alfonsu. Jesi li ga sreo na Iskrici? Što kaže, je li u sretnom braku? Jel pao keks s Albertom?

I ostavi se odsutnih forumaša, priti pliz. Nebitan si im, ma koliko ih ti zazivao da te opale posred čela bijela, kurcem ili nekom drugom alatkom, whatever. :kava:

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 22 Jun 2017, 12:44
by admin
Prije nego što ovo eskalira u nešto što nam ovdje ne treba: svaki pokušaj rješavanja privatnih razmirica i problema na Trkeljanju bit će kažnjen banom. Uopće me ne zanima tko je prvi počeo, a tko nastavio. Za svoje dobro, poslušaj Letećin savjet, Harame. Više te neću opominjati.

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 23 Jun 2017, 07:01
by MmeTipfeler
Bara huda wrote:
20 Jun 2017, 08:41
Eto, onda imamo i ime u slucaju ekranizacije sapunice za englesko govorno podrucje.
Imamo i za naše - Kristijan. Posebno plodonosno za asocijacije. Recimo, na biskupe i tako to. :raspa:

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 24 Jun 2017, 10:36
by Bara huda
To ce onda bit Kike skraceno. :ne zna:

Ma nek se zove kako hoce, samo neka se drzi dalje od Wande.
I ona od njega.
Onda ce vrijeme rutinski napraviti svoje.

Ne mislim da ce Wandi ostati ikakva emocionala rupa u odnosu s muzem koju bi ubuduce ispunjavala proucavanjem astronomije s nekim vec.
Mislim da ce ona sama uspjeti naci nacina za ispunjavanje svojih zelja i potreba, nevezano s Alfonsima ili Kristijanima.:)

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 24 Jun 2017, 11:08
by Donna Sole
Kiki,Kristijan, Alfonso isti qurtaz, samo drugo pakovanje. Ili pakiranje. Ili paketić. Alfonso deinitivno nije pun paket 3u1 ili tako nešto. Ssanjar. pametan duhovan ali teoretičar. Vjerojatno sam sebi vjeruje da je to vrh, a da su ovi ostali površni i prazni. To mu opraštamo. Wanda isto ne zamjera. Suosjeća s tim nezrelim djeečakom od 40 i kusur godina. Suosjeća s cijelom svitom zavedenih Wandi i Alberti ikad, ne samo Alfonsovih.
Drži ga Wanda podalje.
Virjeme već radi svoje. U principu, sve je ionako u tom protoku ma kakve god terapije bile. Sve vrijeme odnese.

Emocionalna rupa možda nije ni postojala. Ako jest, neće ju krpati nii Alfonsi ni Kristijani, baš kako Bara kaže.

Svakim isplivanim metrom, svakim vojničkim drilom na karate treningu, svakom kapi znoja izlaze tragovi Alfonsovih romantičarskih balaševićkih baljenja.

POmažu i večernji izlasci na koncerte, piće, izložbe, u društvu prijateljica. Ppmažu i fejsbuk statusi koji izbacuju frustracije , te neke frustracije s kojima je tema počela.

Alfonso više nema aureolu oko glave. Više nema ni najmanji kredibilitet kod Wande.



On je sad nešto naduren, uvrijeđen. Što se on više duri, Wandi lakše.

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 24 Jun 2017, 13:02
by haram
Chilimama wrote:
24 Jun 2017, 11:08
...
Emocionalna rupa možda nije ni postojala. Ako jest, neće ju krpati nii Alfonsi ni Kristijani, baš kako Bara kaže.
Ako jest, neće ju ništa u Wandinoj sadašnjoj domeni pokrpati. A već ova tema od početka govori da jest. Wanda se već davno zajebala prihvaćajući kompromis. Ali to ne znači da se i drugačije ne bi zajebala. Zajebanost u vezama je raširena pojava. Pitanje je samo koliko se znamo s time nositi, a da pritom ne zajebemo i druge.
Chilimama wrote:
24 Jun 2017, 11:08
Svakim isplivanim metrom, svakim vojničkim drilom na karate treningu, svakom kapi znoja izlaze tragovi Alfonsovih romantičarskih balaševićkih baljenja.
Jep. Tako sam i ja 15 godina trenirao... i još uvijek me zna probudit vlastiti krik...
Chilimama wrote:
24 Jun 2017, 11:08
POmažu i večernji izlasci na koncerte, piće, izložbe, u društvu prijateljica. Ppmažu i fejsbuk statusi koji izbacuju frustracije , te neke frustracije s kojima je tema počela.
Samo još nisi krenula s drogama i alkoholom... nadajmo se da ni nećeš...
Chilimama wrote:
24 Jun 2017, 11:08
Alfonso više nema aureolu oko glave. Više nema ni najmanji kredibilitet kod Wande.
Al znakovito je da je nekada i te kako imao.
Chilimama wrote:
24 Jun 2017, 11:08
On je sad nešto naduren, uvrijeđen. Što se on više duri, Wandi lakše.
Nije siromak u svojem zvjezdoznanstvu čuo za tehniku frakcionacijskog zavođenja :cerek:

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 24 Jun 2017, 13:19
by Donna Sole
haram wrote:
24 Jun 2017, 13:02

Nije siromak u svojem zvjezdoznanstvu čuo za tehniku frakcionacijskog zavođenja :cerek:
Kakvo je to zavođenje? Da sad ne guglam..nalazim samo izotope,kemiju i to..
Wanda je prvo krenula s alkoholom i drozama.I nije joj žao,baš si je bila haj.

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 24 Jun 2017, 13:56
by haram
Bara huda wrote:
21 Jun 2017, 23:56
Cyrano je pickica koja se nije ni usudila direktno reci sto osjeca nego nasao zgodnog glumca, uvalio mu svoj tekst i svrsavao na Roxanino divljenje njegovim stihovima.
Istina. A Roxana, na šta je svršavala? Na svoju predodžbu Christiana u kompletu, dok je bila mlađahna, samo je revidirala mišljenje, gle koincidencije, tamo negdje u Wandinoj (poznijoj) dobi... i Cyrano je svega toga bio svjestan.
Bara huda wrote:
21 Jun 2017, 23:56
Cijeli zivot djaba krecio ali nije do kreca i zida, nego do slabog majstora.
I otkad to fizicka privlacnost muskarca ima prednost kod zena ispred odvaznosti i sposobnosti da se izbori za ono sto zeli.
Otkad imaš sixpack u predjelu abdomena umjesto babure posred lica. Dobro, i društvena uspješnost nešto znači, al ne vredi ako nije u kombinaciji sa murder look-om. Inače bi i Bandić smantao Super Silvu samo tako... :cerek:
... a možda i je :ne zna:
A ti slabi majstori baš i jesu u gabuli kad im se ženke aktiviraju na Iskrici, ili preko foruma -pa onda moraju pištoljima i čekićima zastrašivat konkurcenciju :cerek:
Bara huda wrote:
21 Jun 2017, 23:56
Mozda zato jer to i nisu cisto jednostavni bioloski parametri koje mozes pospremiti svaki u svoju kutiju sa etiketom po zelji i rijesen problem.
Istina: nisu tako jednostavni. Svaka individua je nakon jednog općenitog nivoa priča za sebe.
I zato možemo toliko razglabati o tome.
Bara huda wrote:
21 Jun 2017, 23:56
Znanje o funkcioniranju ljudskog uma nije puno napredovalo od srednjeg vijeka. Jest da ima boljih aparata sto se tehnickog uvida tice, ali ne i jednostavnih objasnjenja kad je psiholoski ustroj u pitanju.
O kako se varaš. Sve je to obrazloženo metodom uzrok-posljedica i potkrijepljeno istraživanjima fizioloških i socioloških reakcija. Druga stvar je što se očekuju čarobni napitci i guru savjeti da sve momentalno izliječe...
Bara huda wrote:
21 Jun 2017, 23:56
Naravno, ima i onih kojima jest sve jednostavno, pogotovo kad se radi o nekom drugom.
Pa se olako daju dijagnoze, preporuci terapija kurcem i.... sljeedeciii molim.
Zapravo - sljedeca.
Valjda zato jer se muske ne moze lijeciti kurcem.
Dec rajt! :top:
Niti ne vide koje pacijentice ostavljaju za sobom... a ne vide, jer ih nije briga za ništa osim njihovog malog smežuranog glavića...
Bara huda wrote:
21 Jun 2017, 23:56
Potcjenjujes vaznost uspomena. One su dokaz zajednicki provedenog vremena. Kako dobrog, tako i loseg i spone su koje ljude vezu cvrsce od jednostavnog tumacenja navikom.
Ja?? Šta mi sad očeš i protiv Tita nekaj reći?! :mad:
Bara huda wrote:
21 Jun 2017, 23:56
Ali uvijek si slobodan baviti se vaznijim pitanjima kao sto je hologramska slika svemira. :ne zna:
Daj ne jebi po tavanu; šta je sad tu važnije? :p
Bara huda wrote:
21 Jun 2017, 23:56
Ne bih rekla da se nisi dobro proveo jer si pisao istinu, prije zato jer ti tu istinu vidis ruznom, smrdljivom, dlakavom...i ostalo nabrojano.
Nije samo ljepota u oku promatraca, i ruznoca je.
Pa kad ruzno gledas, ruzno i vidis.
Pjesnički si se baš lijepo odrazila, al u reali nije tako. Mnogima je istina prebolna da bi se pogledali u ogledalo.
Imam jedan moto inače: it's the beauty, not the ugly, that hurts the most (Rectify).

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 24 Jun 2017, 14:11
by haram
Chilimama wrote:
24 Jun 2017, 13:19
Kakvo je to zavođenje? Da sad ne guglam..nalazim samo izotope,kemiju i to..
Wanda je prvo krenula s alkoholom i drozama.I nije joj žao,baš si je bila haj.
http://fractionationseduction.net/girls-psychology/
http://www.calpont.com/fractionation/

a jebajga, loša stvar sa alkoholom i drozama je ta šta baš ne pomažu nervnim ćelijama i probavno-imunološkom sustavu, premda u početku imaju odlične efekte :)

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 24 Jun 2017, 14:39
by haram
Chilimama wrote:
21 Jun 2017, 17:33
Ovdje je netko rekao " svi smo mi Wanda" ili " svi su Alfonso " pa se, Harame, odvaži tj ohrabri i samo si daj, otpusti ventil i piši. Naći ćemo se. Život je lijep. Mi ga kvarimo sebi sami s kurcima palcima sranjima i inim pjezdarijama. Jebo zvijezde mjesec sunce trice i ku( r) čine,deder reci nešto a da se čeljad zakači.
phpBB [video]

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 24 Jun 2017, 16:07
by Donna Sole
haram wrote:
24 Jun 2017, 14:11
http://fractionationseduction.net/girls-psychology/
http://www.calpont.com/fractionation/

a jebajga, loša stvar sa alkoholom i drozama...
Ma vraga loša.Zakon. A jesi li i ti ove savjete daunlaudao? Da nam ih prepričaš ukratko? Ja se ne usudim otvarati.

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 24 Jun 2017, 16:30
by MmeTipfeler
Najprije se ispričavam Chilli što sam joj privremeno zatvorila temu. Neće dugo trajati.

Iz tehničkih razloga morat ću prepustiti Stitchu da ovo sredi: ovdje analiziramo Wandu, Alfonsa i Albertu. Leteća i Haram otići će se sređivati nekamo drugamo.

Molba za ubuduće: ako ovaj polumrtvi forum smatrate dosadnim, ne vraćajte se na njega, a ako mislite da je isti kao Fhr, odšećite onamo.

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 24 Jun 2017, 22:17
by admin
Tema je opet otvorena. Kao što veli Didi, Leteća i Haram morat će svoje nesuglasice rješavati drugdje.

Sad su oboje dobili po tjedan dana odmora. Idući put past će perma, pa komu pravo, komu krivo. Doista ne mislim dopuštati da se ovdje čitaju i pišu pizdarije.

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 06 Jul 2017, 10:55
by Bara huda
A nis, samo pozdrav Wandi ma gdje bila. :)

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 06 Jul 2017, 10:57
by MmeTipfeler
Bara huda wrote:
06 Jul 2017, 10:55
A nis, samo pozdrav Wandi ma gdje bila. :)
Otplivala na pučinu? Osvojila olimpijsku medalju? Utopila se? :kava:

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 06 Jul 2017, 21:15
by Donna Sole
Wanda je vrlo aktivna


Još ju povremeno drži neka vrst nostalgije, oš neš fali joj Alfonso. Nego, sad se Wanda uhvatila u zamku sućuti tj sažaljenja prema Alfonsu jer mu ne ide baš...ali nije to Wandin problem. Par puta mu je to spomenula i kanda se jadničak ljuti, nedrago mu je to da ona vidi to što jest ali ne da se ni on. Ni on njoj ne da gušta pa da bi priznao da nije bajno. Ali svjestan je on da od njih dvoje ništa i da je Alberta tu samo kao neki oslonac. Daj što daš.


Našla je novu aktivnost, humanitarnog karaktera a i krenuo joj posao.
Pliva vrhunski, ide joj sve bolje. Nije dobila medalju ali nema ni ambicija za to. Važno joj je da se jača i tjelessno. Duša joj , kako rekoh, povremeno padne u emotivnu klopku pa joj bude nekad više nekad manje teško, a zapravo joj je uglavnom dobro i vrlo dobro prema odličnom. Izlazi vani, čita dosta, pomalo piskara, zabavlja se.
Još nije našla način kako da se opet zaljubi u muža, ali ne žuri im se i ide im dobro.


Ima još mjesta za raširiti temu.

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 06 Jul 2017, 21:40
by MmeTipfeler
Ne sviđa mi se ovo sažaljenje prema Alfonsu. :crying: Dobro je što je Wanda i sama svjesna činjenice da je to zamka, ali bilo bi još bolje kada takvo što uopće ne bi postojalo u ovoj priči. :top:

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 06 Jul 2017, 22:56
by Riona
MmeTipfeler wrote:
06 Jul 2017, 21:40
Ne sviđa mi se ovo sažaljenje prema Alfonsu. :crying: Dobro je što je Wanda i sama svjesna činjenice da je to zamka, ali bilo bi još bolje kada takvo što uopće ne bi postojalo u ovoj priči. :top:
Daj ženi malo prostora... nismo svi srca kamenoga. Proći će to, jednom.

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 07 Jul 2017, 07:08
by MmeTipfeler
Riona wrote:
06 Jul 2017, 22:56
Daj ženi malo prostora... nismo svi srca kamenoga. Proći će to, jednom.
Meh. Neka Alfonsa žali Alberta. Ja navijam za Wandu! :top:

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 07 Jul 2017, 08:22
by Donna Sole
MmeTipfeler wrote:
06 Jul 2017, 21:40
Ne sviđa mi se ovo sažaljenje prema Alfonsu. :crying: Dobro je što je Wanda i sama svjesna činjenice da je to zamka, ali bilo bi još bolje kada takvo što uopće ne bi postojalo u ovoj priči. :top:
Da, to je problem. Da bilo bi dobro da to ne postoji u ovoj priči kai i da ne postoji ova priča. Upravo su te zamke Wandu dovele do ove njene situacije iz koje se lagano kobelja. Iskobeljat će se, to je izvjesno samo, eto, nailazi na kojekave emotivne smicalice. Srce je loš igrač.

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 07 Jul 2017, 08:33
by Donna Sole
MmeTipfeler wrote:
07 Jul 2017, 07:08
Meh. Neka Alfonsa žali Alberta. Ja navijam za Wandu! :top:
Da, ja isto za nju navijam. Alfonsa žali Alberta, on žali Albertu i oni su dvoje simbioza dvoje žalosnika, nadopunjuju se . I Wanda je nekoć bila žalosna i sažaljevala i samu sebe pa je bila lak plijen tako očajna. Kad se Wanda malo izvukla i ojačala , postala je svjesnija i tako ojačana nije bila Alfonsova obožavateljica. Rekosmo već, kad je izostalo divljenje i kad su se uočavale Alfonsove slabosti, onda je Alberta postala sasvim solidan Alfonsov fan.


Ma ništa od njih dvoje. Alberti nedostaje više čimbenika koji bi u Alfonsu izazvali emocije. Ona je njemu samo flaster , štaka. Ni ne sluti koliko je iskorištena iako dobija nešto zauzvrat, ali ne na emotivnoj razini.

Najinteresantnija je Alfonsova žena. Za sad je ona najveća luzerica, a jednom rečenicom bi postala najveća dobitnica.

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 07 Jul 2017, 12:22
by Stitch
Chilimama wrote:
07 Jul 2017, 08:33
Najinteresantnija je Alfonsova žena. Za sad je ona najveća luzerica, a jednom rečenicom bi postala najveća dobitnica.
Prepisat ću ti svu imovinu. Na tu rečenicu misliš? ;)

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 07 Jul 2017, 12:37
by Bara huda
Chilimama wrote:
07 Jul 2017, 08:22
Da, to je problem. Da bilo bi dobro da to ne postoji u ovoj priči kai i da ne postoji ova priča. Upravo su te zamke Wandu dovele do ove njene situacije iz koje se lagano kobelja. Iskobeljat će se, to je izvjesno samo, eto, nailazi na kojekave emotivne smicalice. Srce je loš igrač.
Meni se Wandino sazaljevanje Alfonsa uopce ne cini loso. Za sada, jel. :zubo:
Gledam na to kao na dio procesa.

Ajmo zamislit situaciju da je Wanda isla trcat, ono ka jutarnji djoging.
Lose je spavala, bilo vruce, komarci, juzina, ona je sva ispizdjena nedostatkom sna i niskim tlakom, mozda joj se malo i manta od zivota, ali kaze sama sebi da ce bit bolje kad otrci koji djir.
Dobro joj krene, uvati lipi tempo, ruke, noge, glava, sve je uskladjeno i ona se osjeca bas haj i onda zapne za neku dracu, stinu, sta vec i opizdi koliko je duga i siroka.

Spretna kakva je, ipak se docekala na kolina i dlanove a nije opalila glavom da bi ostala bespomocno lezat.
Usprkos boli, skupila je snage za doc doma i vidit kako sanrati posljedice.

Sreca u nesreci je to sta nije nista slomila, ali su ogrebotine ipak bile gadne. Krvave, pune trunja, kamencica, prljavstine.
Pogotovo ona na desnom kolinu. Tu je bila i duboka posjekotina, valjda je bilo i stakla po putu. :ne zna:
Bolilo je za popizdit.
Doma je ocistila rane, dezinficirala ih, napravila sve da se ne da na zlo, ali oporavak joj se cini spor.

Jer Wanda je aktivna zena, nije od onih sta ce sidit cili dan na kaucu, zderat Jadro napolitanke i gledat spanjolske sapunice.
Nema ona ni vremena ni nervi za to.
Ona bi da je sve to iza nje.
A sad je prisiljena upravo na laganini rekuperaciju i gledanje nekog Alfonsa, zene mu, Alberte i kako to vec ide u tim ljubavnim serijama.

Sad ce se nac neki pametni pa ce rec da sta ne okrene program ako joj se ne svidja, ali nije to samo tako.
Prvo - iako su ogrebotine u velikoj mjeri zacijelile - ona posjekotina na kolinu je jos uvijek podsjeca na pad. I mora se odmarat i sparat nogu.
Nije to vise rana kao sto je bila, krv vise ne curi i stvorila se lipa krasta. Krasta ko krasta ne boli, ali zna svrbit, nekad jace, nekad slabije.
Wanda zna da to treba pustit da samo otpadne a ne gulit na silu, ali kad je zasmeta jace, pocese oko kraste. Nema zla u tome, pogotovo ako se to radi pazljivo.

Jer krasta je tu, pravit se da je nema je isto malo glupo.
To ko kad se dva diteta potuku pa jedno drugome kazu „mene nista ne boli, tebe cura voli“ jer nece priznat ni svom irvasu da nije tako.

Wanda nije nerazumna pa da se pravi kako je sve isto kao sto je bilo, ali je na dobrom putu ka nekom svom novom putu.:D

Drugo - kad gledas neku sapunicu, makar bila i naivna i znas kako ce ici - nekako se pocnes zanimati kako ce se to izvesti.
Nesto ko prometna.
Malo prepricavanja sadrzaja i komentiranja vidjenog sa onima koji su voljni komentirat isto dobro dodje da vrijeme prodje.

Tako da je sve to dio procesa do trenutka kad ce na mjestu kraste biti tek jedva primjetni oziljak kojeg ce se moc i grebat i gladit bez boli nego tek uz ugodni osjecaj olaksanja sto je sve dobro proslo. :)

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 07 Jul 2017, 12:48
by Bara huda
Stitch wrote:
07 Jul 2017, 12:22
Prepisat ću ti svu imovinu. Na tu rečenicu misliš? ;)
Ovo sad ne da izlazi iz okvira jednostavne sapunice, nego se obogacuje elementima trilera. :eek:
Jos ce tu trebat i neki Hercule Poirot da rijesi zavrzlamu.
Ili bar dobar odvjetnik. :D

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 07 Jul 2017, 13:11
by Donna Sole
Stitch wrote:
07 Jul 2017, 12:22
Prepisat ću ti svu imovinu. Na tu rečenicu misliš? ;)
:p Ne. Samo treba reći Alfonsu da nađe novi smještaj.Može i jedna riječ: odlazi! Ili Izlazi! Ili jednostavno: iseli! Da se izrazi bilo kako, e to bi ju pretvorilo iz najveće luzerice u pobjednicu.

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 07 Jul 2017, 13:13
by Donna Sole
Bara huda wrote:
07 Jul 2017, 12:37
Meni se Wandino sazaljevanje Alfonsa uopce ne cini loso. Za sada, jel. :zubo:
Gledam na to kao na dio procesa.

Ajmo zamislit situaciju da je Wanda isla trcat, ono ka jutarnji djoging.
Lose je spavala, bilo vruce, komarci, juzina, ona je sva ispizdjena nedostatkom sna i niskim tlakom, mozda joj se malo i manta od zivota, ali kaze sama sebi da ce bit bolje kad otrci koji djir.
Dobro joj krene, uvati lipi tempo, ruke, noge, glava, sve je uskladjeno i ona se osjeca bas haj i onda zapne za neku dracu, stinu, sta vec i opizdi koliko je duga i siroka.

Spretna kakva je, ipak se docekala na kolina i dlanove a nije opalila glavom da bi ostala bespomocno lezat.
Usprkos boli, skupila je snage za doc doma i vidit kako sanrati posljedice.

Sreca u nesreci je to sta nije nista slomila, ali su ogrebotine ipak bile gadne. Krvave, pune trunja, kamencica, prljavstine.
Pogotovo ona na desnom kolinu. Tu je bila i duboka posjekotina, valjda je bilo i stakla po putu. :ne zna:
Bolilo je za popizdit.
Doma je ocistila rane, dezinficirala ih, napravila sve da se ne da na zlo, ali oporavak joj se cini spor.

Jer Wanda je aktivna zena, nije od onih sta ce sidit cili dan na kaucu, zderat Jadro napolitanke i gledat spanjolske sapunice.
Nema ona ni vremena ni nervi za to.
Ona bi da je sve to iza nje.
A sad je prisiljena upravo na laganini rekuperaciju i gledanje nekog Alfonsa, zene mu, Alberte i kako to vec ide u tim ljubavnim serijama.

Sad ce se nac neki pametni pa ce rec da sta ne okrene program ako joj se ne svidja, ali nije to samo tako.
Prvo - iako su ogrebotine u velikoj mjeri zacijelile - ona posjekotina na kolinu je jos uvijek podsjeca na pad. I mora se odmarat i sparat nogu.
Nije to vise rana kao sto je bila, krv vise ne curi i stvorila se lipa krasta. Krasta ko krasta ne boli, ali zna svrbit, nekad jace, nekad slabije.
Wanda zna da to treba pustit da samo otpadne a ne gulit na silu, ali kad je zasmeta jace, pocese oko kraste. Nema zla u tome, pogotovo ako se to radi pazljivo.

Jer krasta je tu, pravit se da je nema je isto malo glupo.
To ko kad se dva diteta potuku pa jedno drugome kazu „mene nista ne boli, tebe cura voli“ jer nece priznat ni svom irvasu da nije tako.

Wanda nije nerazumna pa da se pravi kako je sve isto kao sto je bilo, ali je na dobrom putu ka nekom svom novom putu.:D

Drugo - kad gledas neku sapunicu, makar bila i naivna i znas kako ce ici - nekako se pocnes zanimati kako ce se to izvesti.
Nesto ko prometna.
Malo prepricavanja sadrzaja i komentiranja vidjenog sa onima koji su voljni komentirat isto dobro dodje da vrijeme prodje.

Tako da je sve to dio procesa do trenutka kad ce na mjestu kraste biti tek jedva primjetni oziljak kojeg ce se moc i grebat i gladit bez boli nego tek uz ugodni osjecaj olaksanja sto je sve dobro proslo. :)
Meni se čini da ti poznaješ Wandu? Odlično to skeniraš
:cerek:

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 07 Jul 2017, 13:35
by Stitch
Bara huda wrote:
07 Jul 2017, 12:48
Ovo sad ne da izlazi iz okvira jednostavne sapunice, nego se obogacuje elementima trilera. :eek:
Jos ce tu trebat i neki Hercule Poirot da rijesi zavrzlamu.
Ili bar dobar odvjetnik. :D
Mislim da je potonje presudno. ;)

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 07 Jul 2017, 13:54
by Bara huda
Chilimama wrote:
07 Jul 2017, 13:13
Meni se čini da ti poznaješ Wandu? Odlično to skeniraš
:cerek:
Ih, da jednu, znam ih vise. :D
I muskih Wandi.
Wandova.

Nemoj rec Wandi, ona mozda misli ako je to sto joj se dogodilo junik i neponovljivo, ali to se tako cesto desava da skoro pa je klisej.
Drugi glumci, scenografija, kostimi, ali sadrzaj isti.

Samo su krajevi znali bit ne uvijek happy end.
Ovo mi se cini kamilica, bar sto se tice Wande. Ok, pala, natukla se, ali se i sama digla i nije ostalo mrtvih ili umirucih na bojnom polju.

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 07 Jul 2017, 14:04
by Bara huda
Chilimama wrote:
07 Jul 2017, 13:11
:p Ne. Samo treba reći Alfonsu da nađe novi smještaj.Može i jedna riječ: odlazi! Ili Izlazi! Ili jednostavno: iseli! Da se izrazi bilo kako, e to bi ju pretvorilo iz najveće luzerice u pobjednicu.
Nije da je jako bitno jer nam Alfonsova zena nije prija, ali sto bi ona dobila iseljavanjem Alfonsa?
Je da joj vise sluzi ko kucni ljubimac jer ga treba hranit i oblacit a on jos kenja po susjednim dvoristima pa ispada pred susjedima sramota kako nije dobro odgojen, ali ipak je navikla na njega. :ne zna:

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 07 Jul 2017, 14:30
by Donna Sole
Da,to je tužno u svemu što svi akteri to znaju a samo Wanda rekla. Zna Alfonso da je njegova žena rob usrane navike. Zna i Alberta ali voljno jede govna.Nego dobro veliš,nit nam je ona prija nit nad briga za ostale.Samo Wandi treba dat potporu da se odmakne i emotivno i fizički od Alfonsa ter da s mužem krene u zalaz. Zaljubljeno.

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 07 Jul 2017, 15:16
by MmeTipfeler
Oftopičarim, ali Wanda će mi oprostiti. Nema šanse da ja krastu pustim da sama otpadne - to se čupa i trga, a onda opet pušta da se napravi nova krasta, čak se ima i neke kremice koje pospješuju zarastanje, to jest obnavljanje krastica, sve samo zato da bi se to opet moglo čupkati... recimo, dok nešto čitam. :D Fora je u tome da je nakon svakoga puta krasta ipak malo manja i/ili plića. A bar se ne dosađujem gledajući sapunice. :cerek:

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 07 Jul 2017, 21:55
by Beau
Upratila sam sapunicu, al nemam sta prevec za komentirati. Mozda je ovo malo previse filozofije za mene :nogica:

Jedino zalim sto wanda nije rekla alfonsu da je picka! Mozda bi djelovalo blagotvorno na nju :o


Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 08 Jul 2017, 07:48
by Donna Sole
Wanda kreće na novu razinu. Sapunica ide dalje.
Dogodila su se nova zbivanja, Wanda više sluša, manje priča . Alfonso otvara karte. Wanda mijenja taktiku.

Ide priča dalje.

Još nije za prepričavanje, detalji su prefini.

I još nije vrijeme da mu kaže da je pička. Ali reći će. :)

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 08 Jul 2017, 08:56
by Bara huda
Chilimama wrote:
07 Jul 2017, 14:30
Da,to je tužno u svemu što svi akteri to znaju a samo Wanda rekla. Zna Alfonso da je njegova žena rob usrane navike. Zna i Alberta ali voljno jede govna.Nego dobro veliš,nit nam je ona prija nit nad briga za ostale.Samo Wandi treba dat potporu da se odmakne i emotivno i fizički od Alfonsa ter da s mužem krene u zalaz. Zaljubljeno.
Navike su ko i vatra, dobar sluga, los gospodar. Uvelike olaksavaju zivot ter ne moras misliti bas za svaku pizdariju, ali i otezavaju jer ne vole promjenu .
Zeznuto je procjenjivati kvalitetu tudjih navika.
Ono sto se meni cini losim, mozda nije jednako lose i onome tko je u tome. Ili ako mu se druga solucija cini gorom, ostaje di je.

Wanda moze racunati na potporu sto se tice emocionalnog i fizickog odmaka od Alfonsa.
Ima i moju potporu da zaljubljeno krene u zalaz sunca s muzem, jedino sto ne znam kako to izvesti u praksi. :D

Sjetilo me na Mr Pon i Mrs Bon par, naletila negdje na https://www.instagram.com/bonpon511/?hl=en pa malo citala.
Oni su 37 godina u braku i kaze Mrs Bon da je za taj uspjeh zasluzno to sto je Mr Pon jako radisan covjek pa ode od doma rano ujutro i dolazi oko ponoci. Tako da su zajedno proveli tek trecinu tog vremena.
Mozda je to razlog uspjeha dugogodisnjih veza? :D
Beau wrote:
07 Jul 2017, 21:55
Upratila sam sapunicu, al nemam sta prevec za komentirati. Mozda je ovo malo previse filozofije za mene :nogica:

Jedino zalim sto wanda nije rekla alfonsu da je picka! Mozda bi djelovalo blagotvorno na nju :o
Ma jednostavno je, mozda izgleda komplicirano radi mog stila pisanja. :ne zna:
Nesto ko undine plahte, ne znas od kud bi poceo a gdje zavrsio citanje. :D
Chilimama wrote:
08 Jul 2017, 07:48
Wanda kreće na novu razinu. Sapunica ide dalje.
Dogodila su se nova zbivanja, Wanda više sluša, manje priča . Alfonso otvara karte. Wanda mijenja taktiku.

Ide priča dalje.

Još nije za prepričavanje, detalji su prefini.

I još nije vrijeme da mu kaže da je pička. Ali reći će. :)
E, tako i treba.:lux:
Malo ubacenih reklama u seriji pridonosi stvaranju napetosti i zeljnom iscekivanju nastavaka.
Samo daj. :cerek:

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 08 Jul 2017, 15:07
by Beau

Donna Sole wrote: I još nije vrijeme da mu kaže da je pička. Ali reći će. :)
Slazem se da jos nije vrijeme. Bit ce jos situacija puno pogodnijih za to, a sigurna sam da wanda barem jednu od njih nece propustiti :giggle:

Inace, lajkam odabranu rijec. Bila je i moj izbor jednom :cerekava:

Barek, ma nije do tebe, ti krajnje jednostavno pises, premda poduze. Mislim da sam vec i prije nego si se ti pojavila preskakala postove. Ma nije do nikoga zapravo, nego ja sebi ne postavljam toliko pitanja u tim situacijama, to je..


Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 24 Jul 2017, 11:53
by Donna Sole
Wanda je dobila priliku Alfonsu reći da je pička. Više puta . I svaki put je rekla a usput se i smješkala, katkad smijala ali glasno rekla pred publikom.
Wanda je postala totalno kuul. Dobre je volje, trenira redovno a rezultati ne izostaju. Par puta se naša na pićus Alfonsom i to je sve prošlo bezbolno za Wandu. Alfonso se drži dobro, ali Wandi ne može prikriti nezadovoljstvo vlastitim životom jer Wanda zna zbrajati dva i dva , ma koliko se Alfonsić trudio to prikriti.

Mislim da ću do kraja ljeta imati cijelu priču i više detalja kojima ćemo začiniti ovu sagu.

Meni se ne da pisati ali mogu reći da je Wanda baš aktivna i da joj je krenilo.

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 24 Jul 2017, 21:18
by Beau
A sta rade alfonso i wanda kad su na cuzi? Osim sto pricaju. Jel se pipkaju i ljube? Ili vise ne, a prije jesu? Ili nisu niprije? :zubo: :tomson:

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 24 Jul 2017, 21:35
by Leteća
Beau wrote:
24 Jul 2017, 21:18
A sta rade alfonso i wanda kad su na cuzi? Osim sto pricaju. Jel se pipkaju i ljube? Ili vise ne, a prije jesu? Ili nisu niprije? :zubo: :tomson:
Za niprije znam. Ali što su to žnji? :misli:

Mislim, kad Oliver zapjeva... moje tilo jebe žnje... tko tu koga jebe? :ne zna:

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 26 Jul 2017, 07:06
by Riona
Cekala sam da netko objasni, ali nista. A zbog tako ruzne rijeci ne idem preslusavati Olivera.
Btw. Doznala da ljudi ne znaju sta je "raca"(ne patka) ili "ruzinavo". Kuzim jos da se ne preispituje engleski, ali domace pjesme bi mogle nekog zainteresirati da potrazi sta znaci nepoznata rijec, ne?

sent from T


Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 26 Jul 2017, 07:23
by Donna Sole
Beau wrote:
24 Jul 2017, 21:18
A sta rade alfonso i wanda kad su na cuzi? Osim sto pricaju. Jel se pipkaju i ljube? Ili vise ne, a prije jesu? Ili nisu niprije? :zubo: :tomson:
Na piću sjede . Pričaju. Ozbiljni su. Nekad se malo zezaju. Ne pipkaju se i ne ljube. Nisu niprije. Na piću.
Kad su se pipali i ljubili nisu bili na piću. Krali su trenutke kad su to mogli.

Kad si to spomenula , Wandi to fali. ( moje tiloo je bež njeee(g) ..) :zubo: :rofl:

Zašto si to pitala? :(

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 26 Jul 2017, 07:50
by Stitch
Riona wrote:
26 Jul 2017, 07:06
Cekala sam da netko objasni, ali nista. A zbog tako ruzne rijeci ne idem preslusavati Olivera.
To je prastari vic, zaboga. :rofl:

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 26 Jul 2017, 08:08
by Riona
Moze bit-nikad cula. Ja sam, valjda, druga raca. :ne zna:

sent from T


Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 27 Jul 2017, 03:27
by judolino
Riona wrote:
26 Jul 2017, 07:06
Cekala sam da netko objasni, ali nista. A zbog tako ruzne rijeci ne idem preslusavati Olivera.
Btw. Doznala da ljudi ne znaju sta je "raca"(ne patka) ili "ruzinavo". Kuzim jos da se ne preispituje engleski, ali domace pjesme bi mogle nekog zainteresirati da potrazi sta znaci nepoznata rijec, ne?

sent from T
Aupičku... :rofl:

BTW, imaš savršen avatar... :giggle:

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 28 Jul 2017, 11:02
by admin
Tema je očišćena od 'chata'. Nastavite o Wandi i društvu.

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 28 Jul 2017, 12:53
by Donna Sole
Alfonso je u qurtzu.
Alfonso ne yebe Albertu. Zbog toga je i Aberta u qurtzu.
Alfonso je u qurtzu jer se sav pogubio u situaciji koja ga je snašla. Jooj, ne pitajte, svašta je Wanda saznala.

Ne znam kako bi ja to napisala da Wanda & Co ne skuže da ih ogovaram na forumu.... :facepalm:


Wanda je malo zločesta.

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 29 Jul 2017, 09:48
by Stitch
Donna Sole wrote:
28 Jul 2017, 12:53
Jooj, ne pitajte, svašta je Wanda saznala.
Pitamo. Raspiši to malo. ;)

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 29 Jul 2017, 10:30
by Donna Sole
Wanda je zloćka. Ono baš. :) Da mi je biti ona bar koji dan... :E :cerek:

Raspisat ću se kad sve složim, ima dosta pikantnih detalja. Nisu ono jebački pikantni , ali imaju šuga što bi rekli Dalmoši.


Ako sad napišem zaključak i kraj, topik neće više imati smisla. Mogu samo ponoviti ono što se otpočetka zaključuje. To je da je Wanda sigurna u dobar potez kojeg je povula prekidom i da je svakim danom sve sigurnija u sebe.

Imam potrebu pohvaliti njezinu upornost u sportu ter u aktivnostima kojima se bavi . Ono nešto umjetničko-kreativnog karaktera.
Dobila je neke pohvale od stručnih osoba te motivaciju da nastavi svoja djelovanja koje je zapustila u druženju na tom bivšem projektu s Alfonsom.

Alfonso je počeo šetati ženu u večernjim satima i to na mjesto koje Wanda pohodi i na kojem je Wanda ko u svom dnevnom boravku. Wanda je ispala faca . I sve bolje izgleda. NIje što mi je draga nego ono fakat... :rofl: :zubo:




Pišite i vi, jebovaspatak... vani vruće , unutra vas 'ladi klima pa piskarajte...

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 02 Aug 2017, 19:33
by Bara huda
Pa napisi kad Wanda poslozi detalje u smislenu pricu.
Sta cemo sad izmisljat toplu vodu po ovoj vrucini.

Ovo sa Wandinim dobrim potezom prekidom, pa to nikad ni nije bilo upitno.
Cudnija je bila naknadna zalost za pokojnikom nego to sto je pokojnik mrtav. :ne zna:

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 02 Aug 2017, 19:48
by Donna Sole
Čujte, da sad napišem detalje lako bi se odala i ja a i ostali. Nikad ne znaš ko ovo čita.

Ukratko, izgleda da je jadna Alberta izvisila a kako mi se čini i Alfonsova žena. Naime, Alfonso počeo šetati ženu na mjesta na koje Wanda izlazi. U vrijeme u koje Wanda izlazi a tamo je njoj ko u dnevnom boravku. Nije slučajno i nije jednom. Ona je promijenila postaju. :)


Imali su jedan susret a Wanda je bila tako raspoložena da mu je rekla Odjebi
i mrš u pičkumaterinugovno....


I sad je Wanda dobro....

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 03 Aug 2017, 10:35
by Bara huda
Donna Sole wrote:
02 Aug 2017, 19:48
Čujte, da sad napišem detalje lako bi se odala i ja a i ostali. Nikad ne znaš ko ovo čita.

Ukratko, izgleda da je jadna Alberta izvisila a kako mi se čini i Alfonsova žena. Naime, Alfonso počeo šetati ženu na mjesta na koje Wanda izlazi. U vrijeme u koje Wanda izlazi a tamo je njoj ko u dnevnom boravku. Nije slučajno i nije jednom. Ona je promijenila postaju. :)


Imali su jedan susret a Wanda je bila tako raspoložena da mu je rekla Odjebi
i mrš u pičkumaterinugovno....


I sad je Wanda dobro....
Ma i nisu bitni detalji, tu moze opcionalno kao pomocna terapija a moze to Wanda obavit i uzivo sa frendicama.

Ono sta bi Wandi dobro cinilo je danas vrlo popularan - da ne kazem - pomodan :D , tzv. Rad na sebi.
Cilj tog kopanja, zavidavanja, rusenja, gradnjenja, sivanja, pranja - ili sto se vec pod tim rns smatra, bi trebao biti osjecaj emocionalne ravnodusnosti prema Alfonsu.

Za sada se meni to jos uvijek cini faza bijesa, ljutnje, iziritiranosti samim njegovim postojanjem a to su vecinom negativne emocije koje crpe energiju.

Rns u praksi i nije neki tezak posao, za njega samo treba strpljenja. Kao kad prestajes pusiti, sto vise vremena prodje, lakse je. Dok ne dodes u stanje da si prema pljugi ravnodusan.
Moze li se taj proces ubrzati, to ne znam. Ovisi i o tipu covjeka valjda.
Ali dobro je popuniti vrijeme necim a vidim da Wandi to dobro uspjeva. :)

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 03 Aug 2017, 10:50
by Riona
Donna Sole wrote:
02 Aug 2017, 19:48
Čujte, da sad napišem detalje lako bi se odala i ja a i ostali. Nikad ne znaš ko ovo čita.

Ukratko, izgleda da je jadna Alberta izvisila a kako mi se čini i Alfonsova žena. Naime, Alfonso počeo šetati ženu na mjesta na koje Wanda izlazi. U vrijeme u koje Wanda izlazi a tamo je njoj ko u dnevnom boravku. Nije slučajno i nije jednom. Ona je promijenila postaju. :)


Imali su jedan susret a Wanda je bila tako raspoložena da mu je rekla Odjebi
i mrš u pičkumaterinugovno....


I sad je Wanda dobro....
Ae, nije baš dobro, ako tako reagira... Ide to na bolje, naravno, ali ovo baš nije ravnodušnost.
Znam da je dobro - korisno - pročišćujuće ako nekome tako dragom možeš izredati naglas sve što ga ide... uz sve psovke i bijesove koji te prime. Traje, ovisi o prethodnim radovima, ali na kraju se probudiš čitav. Dođe tako dan kad uz otvaranje očiju ne ide neka slika koja te zbrlja i na koju reagiraš nemoćnim psovkama.
Wanda ne živi sama, pa je ova opcija glasnog izražavanja prilično smanjena. Ali ako može nekamo otići sama autom... ha ha, to je dobro mjesto i vrijeme. U gluhoći svog autića, malo izražavanja.

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 17 Aug 2017, 10:29
by Donna Sole
Wanda je super.

Nakon onog upičkumaterinugovno Wanda je totalno živnula i osjeća rasterećenje.
Wanda je dobila prijateljicu na terapiju i Wanda se kroz taj razgovor čisti od svog sranja jer kad vidi sa strane isti slučaj, vidi i svoju situaciju na bolje. Wanda je sad prijateljici veliki oslonac i pomoć.
Alfons se sve manje pojavljuje u njenim mislima. Nije ravnodušna ali svakim danom postaje sve opuštenija i ravnodušnost samo što nije nastupila . Veselimo se tome.
Wandin muž dobro igra s kartama koje dobije, raste u njenim očima.

Wanda je pokrenula neke projekte koji nažalost idu sporo, lova je ta koja je ovdje bitna ali ..despacito...sve će stići na red.

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 25 Sep 2017, 07:54
by Donna Sole
Sve je ošlo u quratz.

Meksikanci i Turci skupa ne bi smislili bolju sapunicu.

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 25 Sep 2017, 08:13
by Riona
O sunce mu crno!
Nije valjda...
Ne, necu razvijati crne teorije. Mozda saznamo

Sent from
T


Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 25 Sep 2017, 08:35
by Donna Sole
Što bi bila po tebi crna teorija?

Saznat ćemo, nadam se skoro sve detalje.
Wanda je dobro, da se zna.
Malo je nestrpljiva , Alfonso ima problema, ne nosi se dobro s njima , Alberta nije dobro a dolores je u qurtzu stoposto.

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 25 Sep 2017, 09:00
by Riona
Ok. Moja crna teorija segnula je sire od ovog cetverca... pa pustimo to

Sent from
T


Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 26 Sep 2017, 22:00
by MmeTipfeler
Meni ovo postaje prekomplicirano. :confused:

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 27 Sep 2017, 06:01
by Riona
ma da. nije komplicirano nego dobivamo info na kapaljku, u velikim razmacima i u rebusima. kak može biti komplicirano ako imaš sve u svemu 5 osoba koje igraju šah?

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 27 Sep 2017, 10:00
by Donna Sole
Pitanje glasi: je li Alfons manipulator ?

Podaci su sljedeći: Priznao je Wandi ljubav. Priznao je dolores aferu s Wandom. Dolores ga želi u kući i pristaje na sve uvjete. Wanda i Albert se nalaze na kavi i povremeno se dopisuju .Alfons želi smanjiti komunikaciju s Albertom. Navodno mu treba vremena da to riješi.
Wanda misli da Alfons zajebava al se pravi blesava. Dolores je očajna. Radi pizdarije. Njemu nije lako i treba riješiti situaciju a ne zna kako. Wanda mu ne može pomoći. Ne zna ni bi li htjela. Ona radi na sebi radi sebe.
On joj želi nešto povjeriti ali veli da ne zna kako ni kad , da sve ovisi o njoj. Nju krpa samo znatiželja. To mu ne želi priznati i hini da je zabrinuta.
Pola mu vjeruje pola mu ne vjeruje.

Alberta je zaštićena tema. Veli on da se to ionako ne dira Wandu. I da će joj reći kad vidi da je Wanda spremna sve primiti na znanje i da ju ne želi povrijediti. Najvažnije mu je da su njih dvoje dobro. (???) I njoj je važno da su u dobrim odnosima ali ju znatiželja muči što bi to moglo biti a da bi ju povrijedilo.

Inače Alfons čini koješta što ne ostavlja sumnju u ljubav. Wanda se zabavlja.

Wanda s mužem ima dobar odnos dvoje složnih cimera.

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 27 Sep 2017, 21:37
by MmeTipfeler
MmeTipfeler wrote:
26 Sep 2017, 22:00
Meni ovo postaje prekomplicirano. :confused:
Ponavljam post. Tko je Dolores, jebemu? Majčine majke majka iz španjolske sapunice? :facepalm:

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 27 Sep 2017, 21:50
by Donna Sole
Dolores je Alfonsova žena. Znamo ju. Leteća joj je dala ime.

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 14 Feb 2018, 12:30
by haram
A kad ja velim ženama na Iskrici: razgovarajte se s kime se i fukate, i obratno -vele mi da sam prostak :kava:

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 12 Apr 2018, 10:58
by Riona
Wanda šeće oporavljena svijetom. Briga nju za zaplet koji je ostao smotan i zaboravljen iza zatvorenih vrata...

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 12 Apr 2018, 12:44
by Donna Sole
Wanda je skroz kuul.
Zabavlja se.

Alberta je jadna izvisila, a dolores je pukla.
Alfons se utišao.
Dolores treba pomoć.
Na momente mi dođe milo. Inače dolores se i dalje ponaša ko djevojčica, razmažena i nezrela.

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 12 Apr 2018, 12:53
by haram
Mislim da fabula treba jedan novi lik, nekog Rhett Butlera...

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 12 Apr 2018, 13:46
by Donna Sole
Da. Rhett bi bio idealan. Da bar postoji. :raspa:

Nema više takvih. :tuzni: Nijedna Wanda na svijetu nema sreće upoznati jednog takvog. :gaah:

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 12 Apr 2018, 15:51
by haram
Ne postoji, stvarne osobe su daleko kompliciranije. I zato mogu biti neusporedivo divnije, čak i sa svim svojim nesavršenostima :)
Stalno ganjamo neke svoje iluzije, katkad toga postajemo svjesni, većinom ne, a onu najveću koju gajimo o sebi samima niti ne primjećujemo. I tu je onda korijen svih naših antagonizama i dihotomija.
I onda doživljavamo ono Love will tear us apart, again.
Gnothi seauton, kako davno rekoše mudraci.
Ali ne kažem da je to neki univerzalni recept za sreću -ne, to je tek jedan korak na putu oko svijeta.


bože al ga ponekad mogu serendat :brukica:

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 12 Apr 2018, 16:09
by haram
E da, koliko sam vidio, žene koje privlači Rhett Butler tip obično padaju na gospon Fulire :zubo:

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 12 Apr 2018, 17:53
by Riona
Barem jedan od tih likova ti je nepoznat.
---

No, sto mislimo o nekoj, do sad nepoznatoj, Nekoj koja se pali na Wandinog muza, a sto njegovoj napacenoj dusi daje malo zadovoljstva? Vjeran je, znamo, ali, ali, ali...

Sent using T


Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 12 Apr 2018, 19:40
by haram
Riona wrote:
12 Apr 2018, 17:53
Barem jedan od tih likova ti je nepoznat.
Jašta. Vi žene sve znate o filmskim likovima :rolleyes:
Riona wrote:
12 Apr 2018, 17:53
No, sto mislimo o nekoj, do sad nepoznatoj, Nekoj koja se pali na Wandinog muza, a sto njegovoj napacenoj dusi daje malo zadovoljstva? Vjeran je, znamo, ali, ali, ali...

Sent using T
Mislimo da vi žene sve znate o filmskim likovima.

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 08 May 2018, 21:53
by Bara huda
A ono, meni je stalo do Wande.:)
Kako je ona?

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 08 May 2018, 22:05
by Donna Sole
Wanda je skroz dobro. :S
Na nekim razinama odlično. :lux:
Alfonso nije uopće dobro. :tuzni:
Dolores je loše. :ne zna:
Alberta je popušila. :eek: :serek:



Ne usudim se sve ispričati.

Nešto je izašlo na vidjelo.


Unatoč Alfonsovom priznanju i riskiranju braka dolores ga ne pušta. Alfonso se priznanjem zarobio.
Wanda se opernatila, dobila promaknuće. Alfonso svojevoljno izlazi iz projekta s Albertom.

Sve u svemu dobro ispalo.


Za Wandu.

Wanda vam bude pričala kad se vidite uživo.

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 08 May 2018, 22:19
by MmeTipfeler
Čekaj malo! Miješaju li se ovdje dvije sapunice ili se to meni smao čini? Da onda i ja uletim sa svojom? :D

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 08 May 2018, 22:20
by Donna Sole
Ne znam koje dvije sapunice?

Ali slobodno uleti.

Re: Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Posted: 08 May 2018, 23:09
by Bara huda
MmeTipfeler wrote:
08 May 2018, 22:19
Čekaj malo! Miješaju li se ovdje dvije sapunice ili se to meni smao čini? Da onda i ja uletim sa svojom? :D
Daj, nasapunaj! :lux:

Ostali

Alberta...na nekom svemirkom - svim na zemlji mir, veselje nivou - zelim joj i ja unutrasnji mir.
Ali, nije pisala tu, nije tema topica, kolateralna zrtva je. :ne zna:

Dolores...ima to sto ima.
Alberta i sve sto ide uz njega. Moze li bolje, moze li sretnije, jebiga, neka otvori temu pa cemo vidit. :D

Alfonso je tu tek kao maltene sporedan lik, tek toliko da bi se nasa heroina Wanda osjetila zivom i, kako se sad cini, spremnom za ...za...za ono sto ce biti. :D
Ako je stvarno dobro kao sto izgleda, vrijedilo je muke.
Go, Wanda, go! :mirko: