Alfonso & Alberta &/ili Wanda

Naši spisateljski pokušaji
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

07 Jul 2017, 08:33

MmeTipfeler wrote:
07 Jul 2017, 07:08
Meh. Neka Alfonsa žali Alberta. Ja navijam za Wandu! :top:
Da, ja isto za nju navijam. Alfonsa žali Alberta, on žali Albertu i oni su dvoje simbioza dvoje žalosnika, nadopunjuju se . I Wanda je nekoć bila žalosna i sažaljevala i samu sebe pa je bila lak plijen tako očajna. Kad se Wanda malo izvukla i ojačala , postala je svjesnija i tako ojačana nije bila Alfonsova obožavateljica. Rekosmo već, kad je izostalo divljenje i kad su se uočavale Alfonsove slabosti, onda je Alberta postala sasvim solidan Alfonsov fan.


Ma ništa od njih dvoje. Alberti nedostaje više čimbenika koji bi u Alfonsu izazvali emocije. Ona je njemu samo flaster , štaka. Ni ne sluti koliko je iskorištena iako dobija nešto zauzvrat, ali ne na emotivnoj razini.

Najinteresantnija je Alfonsova žena. Za sad je ona najveća luzerica, a jednom rečenicom bi postala najveća dobitnica.


kurvanjski avatar, a
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

07 Jul 2017, 12:22

Chilimama wrote:
07 Jul 2017, 08:33
Najinteresantnija je Alfonsova žena. Za sad je ona najveća luzerica, a jednom rečenicom bi postala najveća dobitnica.
Prepisat ću ti svu imovinu. Na tu rečenicu misliš? ;)
Potpisi su za budale.
User avatar
Bara huda
Posts: 3109
Joined: 03 Nov 2011, 21:49

07 Jul 2017, 12:37

Chilimama wrote:
07 Jul 2017, 08:22
Da, to je problem. Da bilo bi dobro da to ne postoji u ovoj priči kai i da ne postoji ova priča. Upravo su te zamke Wandu dovele do ove njene situacije iz koje se lagano kobelja. Iskobeljat će se, to je izvjesno samo, eto, nailazi na kojekave emotivne smicalice. Srce je loš igrač.
Meni se Wandino sazaljevanje Alfonsa uopce ne cini loso. Za sada, jel. :zubo:
Gledam na to kao na dio procesa.

Ajmo zamislit situaciju da je Wanda isla trcat, ono ka jutarnji djoging.
Lose je spavala, bilo vruce, komarci, juzina, ona je sva ispizdjena nedostatkom sna i niskim tlakom, mozda joj se malo i manta od zivota, ali kaze sama sebi da ce bit bolje kad otrci koji djir.
Dobro joj krene, uvati lipi tempo, ruke, noge, glava, sve je uskladjeno i ona se osjeca bas haj i onda zapne za neku dracu, stinu, sta vec i opizdi koliko je duga i siroka.

Spretna kakva je, ipak se docekala na kolina i dlanove a nije opalila glavom da bi ostala bespomocno lezat.
Usprkos boli, skupila je snage za doc doma i vidit kako sanrati posljedice.

Sreca u nesreci je to sta nije nista slomila, ali su ogrebotine ipak bile gadne. Krvave, pune trunja, kamencica, prljavstine.
Pogotovo ona na desnom kolinu. Tu je bila i duboka posjekotina, valjda je bilo i stakla po putu. :ne zna:
Bolilo je za popizdit.
Doma je ocistila rane, dezinficirala ih, napravila sve da se ne da na zlo, ali oporavak joj se cini spor.

Jer Wanda je aktivna zena, nije od onih sta ce sidit cili dan na kaucu, zderat Jadro napolitanke i gledat spanjolske sapunice.
Nema ona ni vremena ni nervi za to.
Ona bi da je sve to iza nje.
A sad je prisiljena upravo na laganini rekuperaciju i gledanje nekog Alfonsa, zene mu, Alberte i kako to vec ide u tim ljubavnim serijama.

Sad ce se nac neki pametni pa ce rec da sta ne okrene program ako joj se ne svidja, ali nije to samo tako.
Prvo - iako su ogrebotine u velikoj mjeri zacijelile - ona posjekotina na kolinu je jos uvijek podsjeca na pad. I mora se odmarat i sparat nogu.
Nije to vise rana kao sto je bila, krv vise ne curi i stvorila se lipa krasta. Krasta ko krasta ne boli, ali zna svrbit, nekad jace, nekad slabije.
Wanda zna da to treba pustit da samo otpadne a ne gulit na silu, ali kad je zasmeta jace, pocese oko kraste. Nema zla u tome, pogotovo ako se to radi pazljivo.

Jer krasta je tu, pravit se da je nema je isto malo glupo.
To ko kad se dva diteta potuku pa jedno drugome kazu „mene nista ne boli, tebe cura voli“ jer nece priznat ni svom irvasu da nije tako.

Wanda nije nerazumna pa da se pravi kako je sve isto kao sto je bilo, ali je na dobrom putu ka nekom svom novom putu.:D

Drugo - kad gledas neku sapunicu, makar bila i naivna i znas kako ce ici - nekako se pocnes zanimati kako ce se to izvesti.
Nesto ko prometna.
Malo prepricavanja sadrzaja i komentiranja vidjenog sa onima koji su voljni komentirat isto dobro dodje da vrijeme prodje.

Tako da je sve to dio procesa do trenutka kad ce na mjestu kraste biti tek jedva primjetni oziljak kojeg ce se moc i grebat i gladit bez boli nego tek uz ugodni osjecaj olaksanja sto je sve dobro proslo. :)
User avatar
Bara huda
Posts: 3109
Joined: 03 Nov 2011, 21:49

07 Jul 2017, 12:48

Stitch wrote:
07 Jul 2017, 12:22
Prepisat ću ti svu imovinu. Na tu rečenicu misliš? ;)
Ovo sad ne da izlazi iz okvira jednostavne sapunice, nego se obogacuje elementima trilera. :eek:
Jos ce tu trebat i neki Hercule Poirot da rijesi zavrzlamu.
Ili bar dobar odvjetnik. :D
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

07 Jul 2017, 13:11

Stitch wrote:
07 Jul 2017, 12:22
Prepisat ću ti svu imovinu. Na tu rečenicu misliš? ;)
:p Ne. Samo treba reći Alfonsu da nađe novi smještaj.Može i jedna riječ: odlazi! Ili Izlazi! Ili jednostavno: iseli! Da se izrazi bilo kako, e to bi ju pretvorilo iz najveće luzerice u pobjednicu.
kurvanjski avatar, a
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

07 Jul 2017, 13:13

Bara huda wrote:
07 Jul 2017, 12:37
Meni se Wandino sazaljevanje Alfonsa uopce ne cini loso. Za sada, jel. :zubo:
Gledam na to kao na dio procesa.

Ajmo zamislit situaciju da je Wanda isla trcat, ono ka jutarnji djoging.
Lose je spavala, bilo vruce, komarci, juzina, ona je sva ispizdjena nedostatkom sna i niskim tlakom, mozda joj se malo i manta od zivota, ali kaze sama sebi da ce bit bolje kad otrci koji djir.
Dobro joj krene, uvati lipi tempo, ruke, noge, glava, sve je uskladjeno i ona se osjeca bas haj i onda zapne za neku dracu, stinu, sta vec i opizdi koliko je duga i siroka.

Spretna kakva je, ipak se docekala na kolina i dlanove a nije opalila glavom da bi ostala bespomocno lezat.
Usprkos boli, skupila je snage za doc doma i vidit kako sanrati posljedice.

Sreca u nesreci je to sta nije nista slomila, ali su ogrebotine ipak bile gadne. Krvave, pune trunja, kamencica, prljavstine.
Pogotovo ona na desnom kolinu. Tu je bila i duboka posjekotina, valjda je bilo i stakla po putu. :ne zna:
Bolilo je za popizdit.
Doma je ocistila rane, dezinficirala ih, napravila sve da se ne da na zlo, ali oporavak joj se cini spor.

Jer Wanda je aktivna zena, nije od onih sta ce sidit cili dan na kaucu, zderat Jadro napolitanke i gledat spanjolske sapunice.
Nema ona ni vremena ni nervi za to.
Ona bi da je sve to iza nje.
A sad je prisiljena upravo na laganini rekuperaciju i gledanje nekog Alfonsa, zene mu, Alberte i kako to vec ide u tim ljubavnim serijama.

Sad ce se nac neki pametni pa ce rec da sta ne okrene program ako joj se ne svidja, ali nije to samo tako.
Prvo - iako su ogrebotine u velikoj mjeri zacijelile - ona posjekotina na kolinu je jos uvijek podsjeca na pad. I mora se odmarat i sparat nogu.
Nije to vise rana kao sto je bila, krv vise ne curi i stvorila se lipa krasta. Krasta ko krasta ne boli, ali zna svrbit, nekad jace, nekad slabije.
Wanda zna da to treba pustit da samo otpadne a ne gulit na silu, ali kad je zasmeta jace, pocese oko kraste. Nema zla u tome, pogotovo ako se to radi pazljivo.

Jer krasta je tu, pravit se da je nema je isto malo glupo.
To ko kad se dva diteta potuku pa jedno drugome kazu „mene nista ne boli, tebe cura voli“ jer nece priznat ni svom irvasu da nije tako.

Wanda nije nerazumna pa da se pravi kako je sve isto kao sto je bilo, ali je na dobrom putu ka nekom svom novom putu.:D

Drugo - kad gledas neku sapunicu, makar bila i naivna i znas kako ce ici - nekako se pocnes zanimati kako ce se to izvesti.
Nesto ko prometna.
Malo prepricavanja sadrzaja i komentiranja vidjenog sa onima koji su voljni komentirat isto dobro dodje da vrijeme prodje.

Tako da je sve to dio procesa do trenutka kad ce na mjestu kraste biti tek jedva primjetni oziljak kojeg ce se moc i grebat i gladit bez boli nego tek uz ugodni osjecaj olaksanja sto je sve dobro proslo. :)
Meni se čini da ti poznaješ Wandu? Odlično to skeniraš
:cerek:
kurvanjski avatar, a
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

07 Jul 2017, 13:35

Bara huda wrote:
07 Jul 2017, 12:48
Ovo sad ne da izlazi iz okvira jednostavne sapunice, nego se obogacuje elementima trilera. :eek:
Jos ce tu trebat i neki Hercule Poirot da rijesi zavrzlamu.
Ili bar dobar odvjetnik. :D
Mislim da je potonje presudno. ;)
Potpisi su za budale.
User avatar
Bara huda
Posts: 3109
Joined: 03 Nov 2011, 21:49

07 Jul 2017, 13:54

Chilimama wrote:
07 Jul 2017, 13:13
Meni se čini da ti poznaješ Wandu? Odlično to skeniraš
:cerek:
Ih, da jednu, znam ih vise. :D
I muskih Wandi.
Wandova.

Nemoj rec Wandi, ona mozda misli ako je to sto joj se dogodilo junik i neponovljivo, ali to se tako cesto desava da skoro pa je klisej.
Drugi glumci, scenografija, kostimi, ali sadrzaj isti.

Samo su krajevi znali bit ne uvijek happy end.
Ovo mi se cini kamilica, bar sto se tice Wande. Ok, pala, natukla se, ali se i sama digla i nije ostalo mrtvih ili umirucih na bojnom polju.
User avatar
Bara huda
Posts: 3109
Joined: 03 Nov 2011, 21:49

07 Jul 2017, 14:04

Chilimama wrote:
07 Jul 2017, 13:11
:p Ne. Samo treba reći Alfonsu da nađe novi smještaj.Može i jedna riječ: odlazi! Ili Izlazi! Ili jednostavno: iseli! Da se izrazi bilo kako, e to bi ju pretvorilo iz najveće luzerice u pobjednicu.
Nije da je jako bitno jer nam Alfonsova zena nije prija, ali sto bi ona dobila iseljavanjem Alfonsa?
Je da joj vise sluzi ko kucni ljubimac jer ga treba hranit i oblacit a on jos kenja po susjednim dvoristima pa ispada pred susjedima sramota kako nije dobro odgojen, ali ipak je navikla na njega. :ne zna:
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

07 Jul 2017, 14:30

Da,to je tužno u svemu što svi akteri to znaju a samo Wanda rekla. Zna Alfonso da je njegova žena rob usrane navike. Zna i Alberta ali voljno jede govna.Nego dobro veliš,nit nam je ona prija nit nad briga za ostale.Samo Wandi treba dat potporu da se odmakne i emotivno i fizički od Alfonsa ter da s mužem krene u zalaz. Zaljubljeno.
kurvanjski avatar, a
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

07 Jul 2017, 15:16

Oftopičarim, ali Wanda će mi oprostiti. Nema šanse da ja krastu pustim da sama otpadne - to se čupa i trga, a onda opet pušta da se napravi nova krasta, čak se ima i neke kremice koje pospješuju zarastanje, to jest obnavljanje krastica, sve samo zato da bi se to opet moglo čupkati... recimo, dok nešto čitam. :D Fora je u tome da je nakon svakoga puta krasta ipak malo manja i/ili plića. A bar se ne dosađujem gledajući sapunice. :cerek:
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

07 Jul 2017, 21:55

Upratila sam sapunicu, al nemam sta prevec za komentirati. Mozda je ovo malo previse filozofije za mene :nogica:

Jedino zalim sto wanda nije rekla alfonsu da je picka! Mozda bi djelovalo blagotvorno na nju :o

User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

08 Jul 2017, 07:48

Wanda kreće na novu razinu. Sapunica ide dalje.
Dogodila su se nova zbivanja, Wanda više sluša, manje priča . Alfonso otvara karte. Wanda mijenja taktiku.

Ide priča dalje.

Još nije za prepričavanje, detalji su prefini.

I još nije vrijeme da mu kaže da je pička. Ali reći će. :)
kurvanjski avatar, a
User avatar
Bara huda
Posts: 3109
Joined: 03 Nov 2011, 21:49

08 Jul 2017, 08:56

Chilimama wrote:
07 Jul 2017, 14:30
Da,to je tužno u svemu što svi akteri to znaju a samo Wanda rekla. Zna Alfonso da je njegova žena rob usrane navike. Zna i Alberta ali voljno jede govna.Nego dobro veliš,nit nam je ona prija nit nad briga za ostale.Samo Wandi treba dat potporu da se odmakne i emotivno i fizički od Alfonsa ter da s mužem krene u zalaz. Zaljubljeno.
Navike su ko i vatra, dobar sluga, los gospodar. Uvelike olaksavaju zivot ter ne moras misliti bas za svaku pizdariju, ali i otezavaju jer ne vole promjenu .
Zeznuto je procjenjivati kvalitetu tudjih navika.
Ono sto se meni cini losim, mozda nije jednako lose i onome tko je u tome. Ili ako mu se druga solucija cini gorom, ostaje di je.

Wanda moze racunati na potporu sto se tice emocionalnog i fizickog odmaka od Alfonsa.
Ima i moju potporu da zaljubljeno krene u zalaz sunca s muzem, jedino sto ne znam kako to izvesti u praksi. :D

Sjetilo me na Mr Pon i Mrs Bon par, naletila negdje na https://www.instagram.com/bonpon511/?hl=en pa malo citala.
Oni su 37 godina u braku i kaze Mrs Bon da je za taj uspjeh zasluzno to sto je Mr Pon jako radisan covjek pa ode od doma rano ujutro i dolazi oko ponoci. Tako da su zajedno proveli tek trecinu tog vremena.
Mozda je to razlog uspjeha dugogodisnjih veza? :D
Beau wrote:
07 Jul 2017, 21:55
Upratila sam sapunicu, al nemam sta prevec za komentirati. Mozda je ovo malo previse filozofije za mene :nogica:

Jedino zalim sto wanda nije rekla alfonsu da je picka! Mozda bi djelovalo blagotvorno na nju :o
Ma jednostavno je, mozda izgleda komplicirano radi mog stila pisanja. :ne zna:
Nesto ko undine plahte, ne znas od kud bi poceo a gdje zavrsio citanje. :D
Chilimama wrote:
08 Jul 2017, 07:48
Wanda kreće na novu razinu. Sapunica ide dalje.
Dogodila su se nova zbivanja, Wanda više sluša, manje priča . Alfonso otvara karte. Wanda mijenja taktiku.

Ide priča dalje.

Još nije za prepričavanje, detalji su prefini.

I još nije vrijeme da mu kaže da je pička. Ali reći će. :)
E, tako i treba.:lux:
Malo ubacenih reklama u seriji pridonosi stvaranju napetosti i zeljnom iscekivanju nastavaka.
Samo daj. :cerek:
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

08 Jul 2017, 15:07


Donna Sole wrote: I još nije vrijeme da mu kaže da je pička. Ali reći će. :)
Slazem se da jos nije vrijeme. Bit ce jos situacija puno pogodnijih za to, a sigurna sam da wanda barem jednu od njih nece propustiti :giggle:

Inace, lajkam odabranu rijec. Bila je i moj izbor jednom :cerekava:

Barek, ma nije do tebe, ti krajnje jednostavno pises, premda poduze. Mislim da sam vec i prije nego si se ti pojavila preskakala postove. Ma nije do nikoga zapravo, nego ja sebi ne postavljam toliko pitanja u tim situacijama, to je..

User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

24 Jul 2017, 11:53

Wanda je dobila priliku Alfonsu reći da je pička. Više puta . I svaki put je rekla a usput se i smješkala, katkad smijala ali glasno rekla pred publikom.
Wanda je postala totalno kuul. Dobre je volje, trenira redovno a rezultati ne izostaju. Par puta se naša na pićus Alfonsom i to je sve prošlo bezbolno za Wandu. Alfonso se drži dobro, ali Wandi ne može prikriti nezadovoljstvo vlastitim životom jer Wanda zna zbrajati dva i dva , ma koliko se Alfonsić trudio to prikriti.

Mislim da ću do kraja ljeta imati cijelu priču i više detalja kojima ćemo začiniti ovu sagu.

Meni se ne da pisati ali mogu reći da je Wanda baš aktivna i da joj je krenilo.
kurvanjski avatar, a
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

24 Jul 2017, 21:18

A sta rade alfonso i wanda kad su na cuzi? Osim sto pricaju. Jel se pipkaju i ljube? Ili vise ne, a prije jesu? Ili nisu niprije? :zubo: :tomson:
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

24 Jul 2017, 21:35

Beau wrote:
24 Jul 2017, 21:18
A sta rade alfonso i wanda kad su na cuzi? Osim sto pricaju. Jel se pipkaju i ljube? Ili vise ne, a prije jesu? Ili nisu niprije? :zubo: :tomson:
Za niprije znam. Ali što su to žnji? :misli:

Mislim, kad Oliver zapjeva... moje tilo jebe žnje... tko tu koga jebe? :ne zna:
Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
User avatar
Riona
Posts: 4078
Joined: 25 Feb 2017, 09:01
Location: Zagreb

26 Jul 2017, 07:06

Cekala sam da netko objasni, ali nista. A zbog tako ruzne rijeci ne idem preslusavati Olivera.
Btw. Doznala da ljudi ne znaju sta je "raca"(ne patka) ili "ruzinavo". Kuzim jos da se ne preispituje engleski, ali domace pjesme bi mogle nekog zainteresirati da potrazi sta znaci nepoznata rijec, ne?

sent from T

User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

26 Jul 2017, 07:23

Beau wrote:
24 Jul 2017, 21:18
A sta rade alfonso i wanda kad su na cuzi? Osim sto pricaju. Jel se pipkaju i ljube? Ili vise ne, a prije jesu? Ili nisu niprije? :zubo: :tomson:
Na piću sjede . Pričaju. Ozbiljni su. Nekad se malo zezaju. Ne pipkaju se i ne ljube. Nisu niprije. Na piću.
Kad su se pipali i ljubili nisu bili na piću. Krali su trenutke kad su to mogli.

Kad si to spomenula , Wandi to fali. ( moje tiloo je bež njeee(g) ..) :zubo: :rofl:

Zašto si to pitala? :(
kurvanjski avatar, a
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

26 Jul 2017, 07:50

Riona wrote:
26 Jul 2017, 07:06
Cekala sam da netko objasni, ali nista. A zbog tako ruzne rijeci ne idem preslusavati Olivera.
To je prastari vic, zaboga. :rofl:
Potpisi su za budale.
User avatar
Riona
Posts: 4078
Joined: 25 Feb 2017, 09:01
Location: Zagreb

26 Jul 2017, 08:08

Moze bit-nikad cula. Ja sam, valjda, druga raca. :ne zna:

sent from T

User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

27 Jul 2017, 03:27

Riona wrote:
26 Jul 2017, 07:06
Cekala sam da netko objasni, ali nista. A zbog tako ruzne rijeci ne idem preslusavati Olivera.
Btw. Doznala da ljudi ne znaju sta je "raca"(ne patka) ili "ruzinavo". Kuzim jos da se ne preispituje engleski, ali domace pjesme bi mogle nekog zainteresirati da potrazi sta znaci nepoznata rijec, ne?

sent from T
Aupičku... :rofl:

BTW, imaš savršen avatar... :giggle:
User avatar
admin
Grand Master of the Jedi Order
Posts: 1770
Joined: 13 Oct 2016, 19:32
Been thanked: 2 times
Gender:

28 Jul 2017, 11:02

Tema je očišćena od 'chata'. Nastavite o Wandi i društvu.
Stitch
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

28 Jul 2017, 12:53

Alfonso je u qurtzu.
Alfonso ne yebe Albertu. Zbog toga je i Aberta u qurtzu.
Alfonso je u qurtzu jer se sav pogubio u situaciji koja ga je snašla. Jooj, ne pitajte, svašta je Wanda saznala.

Ne znam kako bi ja to napisala da Wanda & Co ne skuže da ih ogovaram na forumu.... :facepalm:


Wanda je malo zločesta.
kurvanjski avatar, a
Post Reply