Ima li ovdje umjetnika, pisaca...?

Naši spisateljski pokušaji
User avatar
mickey
Posts: 7
Joined: 05 Jan 2013, 18:54

05 Jan 2013, 19:34

Bok! Novi sam. Možda nije baš diskretno da odmah ovako direktno otvaram temu, ali, evo, neka ovo bude istovremeno i pokušaj da se malo bolje upoznamo i pokrenemo neka zanimljiva pitanja o umjetnosti i književnosti. :) Pišem, volim umjetnost općenito (nije mi jasno zašto u naslovu pdf-a nema i 'umjetnost', al' nema veze...), koristim minimalistički stil, a u umjetničkom izražavanju općenito sam sklon 'instinktualizmu', ili načinu ispoljavanja gdje djelujem na prvu loptu i vodim se logikom da sve treba biti onako kako zahtjeva dati trenutak, 'impuls'; tok svijesti; nazovite kako hoćete...

Dakle, ima li vas još , koji su vam umjetnički pravci najdraži, koje tehnike koristite i zašto, kako pronalazite inspiraciju... omiljeni pisci, umjetnici..., itd? :) Hvala!

Mickey


User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

05 Jan 2013, 20:38

dobrodošao, miki

a što ti to radiš, miki?

jel pišeš ili slikaš; sviraš možda? o čemu ćemo
ja samo mogu reći da i ja volim umjetnost lai ne znam jesam li joj srcu blizu ili sam samo wannabe artist...samting, eniting i to ;)
kurvanjski avatar, a
User avatar
mickey
Posts: 7
Joined: 05 Jan 2013, 18:54

05 Jan 2013, 21:19

pišem, crtam i pjevam. obožavam glazbu. planiram osnovati grupu.

pisanja što se tiče, kao što rekoh - minimalizam, (kojeg pokreće instinktualizam, gdje taj jednostavni stil pisanja - izraz generalno- dođe kao redukcija nepredvidljive struje svijesti kako ne bih zapao u pretjeranost i banalnost), kratke priče i to... ti?
User avatar
mickey
Posts: 7
Joined: 05 Jan 2013, 18:54

06 Jan 2013, 14:14

nitko zainteresiran? :ne zna:

očekivao sam da će ovaj podforum biti malo življi.
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

06 Jan 2013, 14:53

a što reći :ne zna:
pohvalne su tvoje ambicije pa i trud i rad
ali ja ne znam što se o tome može više pisati na forumu koji ionako ima malo drugačiji karaketr ,a nije baš da nešto vrvi od umjetničkih duša , ili u najmanju ruku tu svoju mogu umjetničku stranu vješto skrivaju iza postova nabijenih svime osim muzama ..
kurvanjski avatar, a
User avatar
Zekoslawa
Posts: 15792
Joined: 18 Sep 2011, 20:01

06 Jan 2013, 16:02

A kako se postaje umjetnička duša, učlaniš se u sindikat? :zubo:
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

06 Jan 2013, 18:26

Obrnuto.

Ispises se iz sindikata ;)
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
mickey
Posts: 7
Joined: 05 Jan 2013, 18:54

07 Jan 2013, 17:38

Zekoslawa » wrote:A kako se postaje umjetnička duša, učlaniš se u sindikat? :zubo:
valjda se rađa tako što se ispišeš iz sindikata kada shvatiš da se ona ne postaje
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

07 Jan 2013, 18:58

Ja sam rodjen s umjetnickom dusom, a onda sam s vremenom prestao biti dvokomponentan. Zatukao sam ju i ostavio samo tijelo.
Danas su mi vazni samo seks, hrana, pice, cigarete, spavanje...
E da, i lova. Dok sam umjetnickoj dusi dopustao podstanarstvo bio sam kronicno bez love... :zubo:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

07 Jan 2013, 19:08

karambol » wrote:Ja sam rodjen s umjetnickom dusom, a onda sam s vremenom prestao biti dvokomponentan. Zatukao sam ju i ostavio samo tijelo.
Danas su mi vazni samo seks, hrana, pice, cigarete, spavanje...
E da, i lova. Dok sam umjetnickoj dusi dopustao podstanarstvo bio sam kronicno bez love... :zubo:
oćeš reći da si bio bez love dok je umjetnička duša bila gazdaRICA
oću reći, ne smeta umjetnička duša ako se ne osloniš samo na nju, ona samo treba uljepšati život
a tužna priča
kurvanjski avatar, a
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

08 Jan 2013, 16:26

Chilimama » wrote:oćeš reći da si bio bez love dok je umjetnička duša bila gazdaRICA
oću reći, ne smeta umjetnička duša ako se ne osloniš samo na nju, ona samo treba uljepšati život
a tužna priča
Ma nije ti to baš tako. Ne vataj sve na ozbiljno. :zubo:

Ja još uvijek lijepo pjevam, dobre grafike radim i predstave izvodim... :D
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
mickey
Posts: 7
Joined: 05 Jan 2013, 18:54

09 Jan 2013, 16:13

karambol » wrote:Ja sam rodjen s umjetnickom dusom, a onda sam s vremenom prestao biti dvokomponentan. Zatukao sam ju i ostavio samo tijelo.
Danas su mi vazni samo seks, hrana, pice, cigarete, spavanje...
E da, i lova. Dok sam umjetnickoj dusi dopustao podstanarstvo bio sam kronicno bez love... :zubo:
mogu ti reći da sam i ja sve više na tom putu. ali, neispunjena želja za ispoljavanjem može nekada vrlo loše utjecati na život osobe. i kod mene su sve važniji hrana, piće, spavanje...veliki red rad i disciplina, općenit -, jednostavnost i običnost življenja...međutim, nekada me iznutra jednostavno kida ta želja za ekspresijom. i kako to suzbiti, i da li je to uopće zdravo, ne znam? :ne zna:
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

09 Jan 2013, 17:59

mickey » wrote:kako to suzbiti
Redovni seks
User avatar
mickey
Posts: 7
Joined: 05 Jan 2013, 18:54

15 Jan 2013, 17:00

Znač, ipak se sve vrti oko libida, a umjetnička ekspresija je samo način njegovog ispoljavanja, sublimirana erotika; čika Freud je bio u pravu...

Znači, ako redovno ne j****, onda stvaraš kako bi privukao ženske? :ne zna:
User avatar
Aaron Burr
Posts: 97
Joined: 19 Oct 2012, 17:18
Location: Pseudodržava na neodređeno

04 Feb 2013, 20:00

mickey » wrote:pišem, crtam i pjevam. obožavam glazbu. planiram osnovati grupu.
O čemu pišeš i koji stil muzike namjeravaš svirati?Kako će se zvati band?
mickey » wrote:pisanja što se tiče, kao što rekoh - minimalizam, (kojeg pokreće instinktualizam, gdje taj jednostavni stil pisanja - izraz generalno- dođe kao redukcija nepredvidljive struje svijesti kako ne bih zapao u pretjeranost i banalnost), kratke priče i to... ti?
Kratke priče ko u Večernjem?
Post hoc ergo propter hoc
Post Reply