Kladionica - novi 'lockdown'

Od 9 do 99 godina

Treba li uvesti drugi 'lockdown'?

Da, treba
2
40%
Ne, ne treba
1
20%
Ne znam
2
40%
 
Total votes: 5
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

02 Nov 2020, 09:49

Hoće li se Hrvatska po uzoru na Francusku, Njemačku, Belgiju, a vjerojatno i Veliku Britaniju odlučiti na drugo veliko zatvaranje, opsežnu karantenu kakva je bila proljetos ne bi li barem privremeno usporila pandemiju covida-19?

Glasajte u anketi i obrazložite glas. Hvala unaprijed.


Potpisi su za budale.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

02 Nov 2020, 09:55

Novo bi nas zatvaranje gospodarski uništilo, zato sam glasao protiv. Iako nisam načisto što je najbolje.
Potpisi su za budale.
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

02 Nov 2020, 10:10

Nažalost nema drugog puta nego novi lockdown.
Sve zemlje u okruženju su uvele lockdown i policijski sat.
User avatar
scarletlemur
atomski zdesna!
Posts: 488
Joined: 10 Nov 2011, 20:52
Been thanked: 14 times

02 Nov 2020, 11:49

Nedavno je provedeno neko agencijsko ispitivanje javnog mnijenja, ne znam koliko je isto relevantno jer mi je nepoznat uzorak, a time i kategorizacija po dobnim skupinama ispitanika, a rezultati su bili otprilike ovakvi: 60-ak posto ispitanika zabrinuto je zbog mogućih ekonomskih posljedica koronakrize, a njih tek 40-ak posto strahuje više za svoje i zdravlje svojih bližnjih.

Ja sam u ovoj grupaciji više ekonomski zabrinutih jer smatram da pojedinačnom odgovornošću možemo kolektivno zdravlje sačuvati pa je moj odgovor 'ne znam'.
Slažem se s obojicom, ipak, smatram da je balans između prirasta oboljelih i gospodarskog poniranja najispravniji put.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

02 Nov 2020, 14:01

Bit će zanimljivo vidjeti čije će se mišljenje poklopiti s mišljenjem Vlade Republike Hrvatske. Trenutačno imamo sve tri opcije, svatko zastupa svoju, a političari će se odlučiti za jednu - nadajmo se, najbolju. :)

No moram napomenuti da je naglasak na "hoće li se Hrvatska odlučiti na drugo veliko zatvaranje" iako u anketnom pitanju stoji "treba li se...". Htio sam vaša razmišljanja, ali kladionica je posrijedi, sjećate se? Smijete biti iracionalni i nelogični. Što se kaže, igrati na sreću. :D
Potpisi su za budale.
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

02 Nov 2020, 19:44

Mislim da ćemo morat uvest neki oblik lockdowna, doduše blaži oblik od proljetnog. Razlog je to što Evropa neće tek tako dat pare dok se oni zatvaraju, a mi ne. Pogotovo dok imamo 25+% pozitivnih na testovima.
A kako mi pare ne znamo napravit sami, zaključat ćemo i mi kakvu bravu. Uostalom, ovim tempom, vrlo brzo ćemo, zahvaljujući (samo)izolociji, imati isti efekt ko da smo i proglasilli lockdown.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

20 Nov 2020, 23:21

Stitch wrote:
02 Nov 2020, 09:49
Hoće li se Hrvatska po uzoru na Francusku, Njemačku, Belgiju, a vjerojatno i Veliku Britaniju odlučiti na drugo veliko zatvaranje, opsežnu karantenu kakva je bila proljetos ne bi li barem privremeno usporila pandemiju covida-19?
Osamnaest dana nakon otvaranja ankete u Hrvatskoj nema lockdowna, ali Francuska je primjerice blokirana najmanje do 1. prosinca. Ljudi smiju napustiti domove samo da bi išli raditi, kupiti osnovne namirnice, potražiti medicinsku pomoć ili vježbati jedan sat dnevno, piše BBC.

Njemačka je zaključana do 30. studenoga, a društveni kontakti ograničeni su na dva kućanstva s najviše deset osoba. Kina, kazališta, teretane, bazeni i saune, restorani i barovi zatvoreni su. Noćenje u hotelima zabranjeno je, a nebitna putovanja ne preporučuju se.

U Grčkoj šalju se SMS zahtjevi za napuštanje kuće. Zaključavanje traje do 30. studenoga, od 21 sat do 5 sati na snazi je policijski sat u čitavoj državi, a putovanja između regija zabranjena su.

Italija je uvela crvene, narančaste i zelene zone. Crvene zone - tj. područja s najviše zaraženih - zatvorile su barove, restorane i većinu trgovina, uključujući frizerske i kozmetičke salone. U narančastim su zonama restorani i barovi zatvoreni, ali frizerski i kozmetički saloni rade. U zelenim zonama restorani i barovi smiju biti otvoreni do 18 sati, ali muzeji, kazališta, kina, teretane i bazeni zatvoreni su, kao i u ostatku zemlje. Državni policijski sat na snazi je od 22 sata do 5 ujutro.

U Španjolskoj vlada izvanredno stanje, i to do početka svibnja 2021. godine. Osim Kanarskih otoka, ostatak države blokiran je. Svi moraju ostati kod kuće od 23 sata do 6 ujutro.

Belgija je do sredine prosinca zatvorila sve nebitne trgovine i tvrtke koje nude osobne usluge poput frizera. Ostale se trgovine moraju zatvoriti do 22 sata, a prodaja alkohola zabranjena je nakon 20 sati. Barovi, kafići i restorani također su zatvoreni, ali hranu za ponijeti možete kupiti do 22 sata.

Slično je svuda. Drugi lockdown imaju Portugal, Nizozemska, Češka, Danska, Republika Irska, Švedska… Samo mi ne. Zasad.
Potpisi su za budale.
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

21 Nov 2020, 09:45

Neke vrste lockdowna je u Varazdinskoj zupaniji.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

21 Nov 2020, 09:49

Nukac wrote:
21 Nov 2020, 09:45
Neke vrste lockdowna je u Varazdinskoj zupaniji.
To se ne računa. Teška srca, moram se proglasiti pobjednikom. :D

:mirko:
Potpisi su za budale.
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

21 Nov 2020, 09:52

Teska srca moram reci da nema pobjednika i da smo svi gubitnici.
Korona stanje je trenutno vrlo tesko i ne pokazuje naznake smirivanja. Bio lockdown ili ne, slicno je sranje.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

21 Nov 2020, 09:57

Ne treba zaboraviti da je španjolka trajala od veljače 1918. do travnja 1920. - dakle dulje od dvije godine. Zarazila je pritom 500 milijuna ljudi.

Nitko nije očekivao pandemiju ovih razmjera, ali nema razloga za očajavanje. Imamo tri cjepiva s učinkovitošću većom od 90 posto. Bit će bolje. :mudri:
Potpisi su za budale.
Post Reply