Društvene igre

Od 9 do 99 godina
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

07 Mar 2019, 21:40

Društvene igre za djecu i odrasle potiču kreativnost i razvijaju logiku, vele stručnjaci. Igara je mnoštvo, možete nabaviti npr. Rizik, Catan, Monopoly, Pictionary, Activity... Ili pak klasične, provjerene naslove kao što su Čovječe, ne ljuti se, Memory i druge.

Ako naginjete toj vrsti zabave, što preferirate? Zovete li prijatelje k sebi ili radije odlazite u goste? Koji su vam omiljeni rituali?

Ženica i ja odemo katkad isprobati nešto novo. Volimo kratke igre, one koje se ne igraju satima (ili danima). Nešto dok se ne ispeče pizza, otprilike. :o

Frend toga ima ziljun pa on bira. Još nikad neku igru nismo odigrali dvaput, što je dobro. Katkad u jednoj večeri stignemo i dvije iskušati, ovisno o trajanju. Ali da ima kompliciranih i zahtjevnih - ima. :cerek:


Potpisi su za budale.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

31 Mar 2019, 15:55

Igre za početnike koje predlaže Udruga za promicanje društvenih igara Igranje. Malo sam toga igrao, ali neke naslove prepoznajem. :D
Potpisi su za budale.
User avatar
Marsovac7
Svemirka
Posts: 751
Joined: 27 Mar 2019, 16:14
Location: Negdje u svemiru
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times
Gender:

31 Mar 2019, 17:11

S nećacima sam igrala mnoge društvene igre (Čovječe, ne ljuti se, Monopoly, Memory, Igru života, Trivial Pursuit, Upoznajmo Hrvatsku, Milijunaš) dok su bili mlađi (sad već uglavnom studiraju). A Pictionary zna biti ludo zabavan i u nekom odraslijem društvu, igrala sam ga sa studentima u hostelu u Pragu.
Wow, postala sam moderatorica. :)
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

31 Mar 2019, 17:17

Svojedobno dok sam zivio u Ljubljani, hodao sam na evente zajednickog igranja drustvenih igara.
Naravno, to nisu bile igre tipa Covjece ne ljuti se ili Monopoly, vec kompleksnije igre za malo starije. Tu ne mislim 18+ igrice.

Moja omiljena igrica je bila Alchemist.

Nazalost, u brakorazvodnoj parnici sam ostao bez te igrice.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

01 Apr 2019, 22:58

Bohnanza, Alhambra, Puerto Rico i slične jednostavne igre znaju biti zabavne, no meni su draže klasične. Jamb, Memory, Mikado (osim štapića, mogu se uzimati i dijelovi tornja, ali tako da se sve ne sruši) - to su igre koje su zahtijevale strpljenje, vještinu, koncentraciju... Današnje društvene igre, pogotovo ove od sat vremena, solidno naučiš već u drugom pokušaju, jer zahtijevaju samo malo taktike i razmišljanja.

Rekao bih da kompjutorske igre znatno bolje razvijaju reflekse i mozak. :D
Potpisi su za budale.
Post Reply