U zemlji krvi i meda

Filmovi, serije, sve što gledamo
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

24 Feb 2012, 15:33

http://www.imdb.com/title/tt1714209/

Da li je itko gledao, isplati li se gledati?
Dojmovi?


MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Ze.
Posts: 1098
Joined: 17 Sep 2011, 21:26

24 Feb 2012, 15:35

Morticia » wrote:http://www.imdb.com/title/tt1714209/

Da li je itko gledao, isplati li se gledati?
Dojmovi?
Uf, koja ocjena...

EDIT - doduše, masa komentara je srpska...:rofl:
JPK
Posts: 2096
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

24 Feb 2012, 16:03

Ze. » wrote:
Uf, koja ocjena...

EDIT - doduše, masa komentara je srpska...:rofl:
Mislim da taj film nije za Emericzya.
One small aspect of In the Land of Blood and Honey that struck me as unrealistic was that the character Ajla's armpits were shown as being shaved throughout the events of the film. (And not just shaved but quite cleanly shaved, as if she'd had good-quality equipment at all times and been able to use it on a daily basis, no matter how difficult the wartime circumstances she was being forced to endure were.)

It's my understanding that women leaving their armpits unshaved was the norm in Eastern Europe until the later nineties, when the Western habit of shaving started to make significant inroads. Maybe a Muslim woman like Ajla would have been an exception to that pattern, shaving her armpits all along as a matter of religious obligation. But even if that were the case, she might have had a lot of trouble keeping up her routine under difficult wartime conditions.
Biti i mniti svemiropolisno
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

24 Feb 2012, 16:04

Fakat koja ocjena :rofl:

Nisam opće pratila situaciju oko toga filma, i nemam pojma šta se pisalo. Uopće, dakle, nemam pojma o ičemu, osim da je Anđin.
Al očekujem mega glupi film. Nemam ga namjeru gledat, osim ako mi se baš ne nađe, kojim čudom, pred očima. Čak ni unatoč znatiželji kolko zapravo glup je.
User avatar
dejzi
Posts: 4649
Joined: 17 Sep 2011, 23:30

24 Feb 2012, 16:48

Navodno su po forumima susjedne nam države organizirane akcije registriranja na imdb i ocjenjivanja filma s jedinicom, zato je ocjena takva kakva je. :o

Moram reć da me iskreno film ne zanima i da mi ga se ne da gledat.
Hand over the chocolate and nobody gets hurt.
User avatar
kukuriku
Posts: 2447
Joined: 20 Sep 2011, 17:27

24 Feb 2012, 17:06

Ni mene ne zanima. Makar, ako ga srbi pljuju, možda se natjeram pogledat. :hrvatica:
Nek(v)arljiva.
User avatar
A.P.
Cactus
Posts: 1937
Joined: 17 Oct 2011, 18:34

24 Feb 2012, 17:27

Film me uopće ne zanima, tematika je dosadna i iscijeđena, i iskreno sumnjam da anđa koja je odrasla u holivudu ima pojma o nama ovdje dovoljno da bi napravila smislen film o ratu i ljudima u njemu.
I fakat mi se ne da gledat opet o jebenom ratu filmove.
User avatar
aryna
Posts: 269
Joined: 30 Jan 2012, 15:30

25 Feb 2012, 17:47

nisam gledala, a kad ću ne znam. gotovo sam sigurna da nikad. mislim da se sad ta tematika rata u bosni počela naveliko prostituirati, po sistemu "nek se snima bilo šta, glavno da se nešto spominje"...

ugl. od onih koji su gledali čujem da je film preloš i da nema veze s vezom.

enđika se ufurala da je boginja mira, što ne znači da to svi, od predsjednika države do čistačice u cinnestaru, moraju popušiti i gurati joj se u šupak, možda bi joj netko dobornamjerno mogao reći da ne zna što radi.

i božemeoslobodi novih ratnih filmova s predsjednikom brijuna radom šerbedžijom.
"Čim sam vidio tvoju facu, znao sam da si to ti" (?!?!)
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

26 Feb 2012, 13:53

neću gledati film. prvenstveno zato što ne želim u dogledno vrijeme gledati ijedan film s tematikom bivšeg rata.
isto tako, Rade Šerbedžija služi ko repelent. gdje je on prisutan, ja ne želim gledati.
i možda gubim zbog stava, ali kombinacija njega i Njegove Prijateljice me tjera da odem umjesto toga na ZagrebDox i gledam tužne stvarne priče


a ovo što je jpk napisao o brijanju pazuha..jbt koliko će stvari o precepciji istočne Europe isplivati :rofl:
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

26 Feb 2012, 17:29

Nemam pojma hoću li pogledati - u stvari me ne zanima film o silovanjima i o prošlom ratu, s druge strane znatiželjna sam s obzirom da je film poprilično uzburkao javnost. Za sada još znatiželja nije prevladala :ne zna:

Što se tiče (ne)brijanja pazuha, ne znam kako to izgleda u zapadnoj Europi, ali istina je da ovdje nije nemoguće vidjeti neobrijane pazuhe - u starijih žena i kod većine muškaraca. Nemam pojma koliko je taj stereotip netočan.
S ostatkom opažanja se slažem - jako sumnjam da se u tim vrlo ekstremnim uvjetima depiliralo :rolleyes: Ako film već želi biti uvjerljiv morao bi paziti i na takve sitnice.
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

26 Feb 2012, 18:38

Pogledat ću ga kada dođe na telku.
Istina je da Anđa nema pojma o ovim krajevima, ali činjenica je da je film više režirala ekipa nego ona.
A i Srbi pizde, zvuči zanimljivo...
User avatar
Melody
Posts: 1189
Joined: 17 Sep 2011, 23:31

28 Feb 2012, 20:42

Ok, najiskrenije što mogu: svi pizde, a film je jako trapav. Jako, jako trapav.
I ono, baš pravi humanitarni projekt.
Neloša ljubavna priča. Glumci koji su mogli svašta.
Grozno, grozno loš scenarij, baš loše.
No trkeljanje. If trkeljanje a trkeljanje, trkeljanje the trkeljanje.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

29 Feb 2012, 09:43

Po svemu sudeći, ne isplati ga se gledati. :o
Al' meni znatiželja ne da mira, tako da ipak hoću. :zubo:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Melody
Posts: 1189
Joined: 17 Sep 2011, 23:31

29 Feb 2012, 16:41

I ja sam iz radoznalosti pogledala, pojela bih se da nisam :o
A ono, nije da nema gorih filmova, no definitivno bolje nabaviti kopiju pa gledat doma ili čekati DVD :D
No trkeljanje. If trkeljanje a trkeljanje, trkeljanje the trkeljanje.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

29 Feb 2012, 16:53

Nisam ni mislila to ici gledat u kino. :o :zubo:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Melody
Posts: 1189
Joined: 17 Sep 2011, 23:31

29 Feb 2012, 17:00

Ma šta ti je, ja rijetko šta idem gledati u kinu :D
Jedino jako volim otvorena kina, pa pogledam nekoliko na SFF-u.
No trkeljanje. If trkeljanje a trkeljanje, trkeljanje the trkeljanje.
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

29 Feb 2012, 17:03

Melody » wrote:Ma šta ti je, ja rijetko šta idem gledati u kinu :D
Jedino jako volim otvorena kina, pa pogledam nekoliko na SFF-u.
Jel to tamo đe se pije i puši?
User avatar
Melody
Posts: 1189
Joined: 17 Sep 2011, 23:31

29 Feb 2012, 17:04

judolino » wrote: Jel to tamo đe se pije i puši?
Ma, da :cerek:
No trkeljanje. If trkeljanje a trkeljanje, trkeljanje the trkeljanje.
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

29 Feb 2012, 17:11

Melody » wrote:
Ma, da :cerek:
Jebote, a meni propala karta za koncert Cezarije Evore. Jebo ih taj fašistički režim u Lisinskom... :mad:
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

02 Mar 2012, 11:08

blue » wrote:Što se tiče (ne)brijanja pazuha, ne znam kako to izgleda u zapadnoj Europi, ali istina je da ovdje nije nemoguće vidjeti neobrijane pazuhe - u starijih žena i kod većine muškaraca. Nemam pojma koliko je taj stereotip netočan.
a dovoljno da su fotke s anđinog gostovanja na brijunima obišle svijet pa da se vidi kako je radinoj lenki nebrijanje i danas standard

film ću pogledati samo ako mi slučajno dođe pod oko jerbo nisam baš zaineteresirana vidjeti kako je rade prenio anđi svoje poltronsko viđenje balkanske problematike
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

02 Mar 2012, 12:01

Pogledala ja sinoć to čudo.

Isuspok.

Ne gledajte ako nužno ne morate.

Što je najgore od svega meni je Anđa super, kul i prekrasna (što većini poštenog svijeta nije), i baš sam htjela pogledati film, dajući joj povjerenje i vjerujući da se po filmu pljuje samo zato što je njezin.
Međutim. Međutim!!!
Ljudi moji, to je strašno. :flop:
Glavna glumica i glumac su dobri, ali ubilo ih pričanje okljaštrenog, defektnog engleskog.
To mi je možda i najveća zamjerka, taj jebeni bosansko engleski.
Svi pare debili, ne znaju složit jednu poštenu, proširenu rečenicu. :o :mama:

Uz sve to, toliko nepotrebnih, nepovezanih scena, cijeli scenarij zbrda zdola, ne znaš što, tko, zašto, kad i kako. :facepalm:
Od jedne sasvim pristojne ideje koja je mogla biti pretvorena u potresan film dobio se običan čušpajz koji ne da ne izaziva potresenost u gledatelju nego je reakcija nakon filma- WTF?!
Uopće, ali uopće se nisam uspjela uživjeti u taj njihov odnos.

Sve u svemu- jedna pristojna dvojka. AKO.

:flop:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

08 Mar 2012, 01:03

Jesi ti Srpkinja imalo?
ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

08 Mar 2012, 08:15

:rofl:
Nisam, zašto? :zubo:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
blackcoffee
Posts: 189
Joined: 24 Feb 2012, 16:22

08 Mar 2012, 11:44

Ja sam Srpkinja. Otkad je nacionalnost važna za procenu vrednosti filma? Mislim, đubre je đubre, ako imaš iole filmskog ukusa, nacija tu ne igra ulogu.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

08 Mar 2012, 11:46

blackcoffee » wrote:Ja sam Srpkinja. Otkad je nacionalnost važna za procenu vrednosti filma? Mislim, đubre je đubre, ako imaš iole filmskog ukusa, nacija tu ne igra ulogu.
zezaju se.
gore piše kako su se navodno Srbi registrirali na IMDB da bi dali lošu ocjenu Anđinom filmu :mig:
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Post Reply