Zadnje što smo pogledali i šta mislimo o tome?

Filmovi, serije, sve što gledamo
User avatar
Serenità
Posts: 1001
Joined: 18 Sep 2011, 19:33

12 Oct 2011, 20:17

Hvala na prijedlozima, ova Am. history x mi se čak čini poznata, pogledat ću sigurno. :five:

Baš u zadnje vrijeme žalim okolo kako nema ništa dobrih filmova, morat ću se vratiti u prošlost.


Y es que yo no quiero pasar por tu vida como las modas No se asuste señorita, nadie le ha hablado de boda...
Quiero ser tu medicina, tus silencios y tus gritos...
Tu astronauta, el primer hombre que pise tu luna Clavando una bandera de locura...
User avatar
dimnjak
Posts: 2430
Joined: 17 Sep 2011, 23:24

12 Oct 2011, 20:19

istina.
vec tjednima mi muz veli da skinem neki film (to je moj posao :D) i tragam, gledam i nista. pa zavrsim na nekoj seriji.
al zaista se ne sjecam kad je bila ovakva susa s dobrim filmovima ko ova, pa i prosla godina....
mogu te prožvakati, al te moraju i ispljunuti
User avatar
Serenità
Posts: 1001
Joined: 18 Sep 2011, 19:33

12 Oct 2011, 20:21

Srećom pa imam puno zaostataka. :D
Nekako sam se odvikla od gledanja filmova otkad sam na faksu jer mi se čini da mi više vremena oduzimaju. Što uopće ne mora značiti jer nekad znam zaredati hrpu nastavaka. :zubo:
Y es que yo no quiero pasar por tu vida como las modas No se asuste señorita, nadie le ha hablado de boda...
Quiero ser tu medicina, tus silencios y tus gritos...
Tu astronauta, el primer hombre que pise tu luna Clavando una bandera de locura...
User avatar
Bios
slučajna nakupina stanica
Posts: 1755
Joined: 18 Sep 2011, 09:08
Location: U pokretu...

12 Oct 2011, 20:57

Djeca upravo gledaju ovo. Oduševljeni. Samo su mi rekli: Mama, zakon je film. Eto, za one koji imaju malo veću djecu. :D
Maštam ... :lux:
Jebeš čovika koji nije reka i poreka.
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

12 Oct 2011, 21:18

Pješčana » wrote: znaš zašto je to?
Našla sam na netu da im se navodno zalomila žena kao papa, nitko nije skužio da je žena dok se nije porodila u procesiji :ne zna: Ima li to ikakve povijesne utemeljenosti?

American history X :s jako dobar film, scena s pločnikom je jedna od najbrutalnijih koje sam vidjela, nemam želju opet pogledat taj film :(
bliss
Posts: 1121
Joined: 18 Sep 2011, 15:26

12 Oct 2011, 21:20

Idem si skinut ovo za malo veću djecu :D
User avatar
Serenità
Posts: 1001
Joined: 18 Sep 2011, 19:33

13 Oct 2011, 09:29

Horrible bosses. Ne znam staviti link :o
Nije loš film, ali sam zaspala na pola. Nisu komedije šta su nekad bile.
Y es que yo no quiero pasar por tu vida como las modas No se asuste señorita, nadie le ha hablado de boda...
Quiero ser tu medicina, tus silencios y tus gritos...
Tu astronauta, el primer hombre que pise tu luna Clavando una bandera de locura...
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

13 Oct 2011, 10:30

Serenità » wrote:Horrible bosses. Ne znam staviti link :o
Nije loš film, ali sam zaspala na pola. Nisu komedije šta su nekad bile.
Hollywood je totalno zaboravio praviti komedije. Nažalost, i Francuzi i Talijani. Jedino se još Englezima tu i tamo omakne.
User avatar
dimnjak
Posts: 2430
Joined: 17 Sep 2011, 23:24

13 Oct 2011, 11:02

Emericzy » wrote: Hollywood je totalno zaboravio praviti komedije. Nažalost, i Francuzi i Talijani. Jedino se još Englezima tu i tamo omakne.
ne znam da li sam taj dan bila iznimno dobro raspolozena ili sta, al na http://www.imdb.com/title/tt1465522/ sam se fakat nasmijala. treš totalni, al trbuh me bolio.
mogu te prožvakati, al te moraju i ispljunuti
User avatar
Ze.
Posts: 1098
Joined: 17 Sep 2011, 21:26

13 Oct 2011, 11:03

Meni se sve više čini da ameri ne znaju snimiti više ništa osim filmova o superherojima koje isto ne znaju snimiti...
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

13 Oct 2011, 11:09

blue » wrote: Našla sam na netu da im se navodno zalomila žena kao papa, nitko nije skužio da je žena dok se nije porodila u procesiji :ne zna: Ima li to ikakve povijesne utemeljenosti?
(
Crkva nikad nije priznala, ali ima masa činjenica koje se referiraju na to.
ako ti se da, pročitaj Papisu Ivanu, meni je bila ok knjiga
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

13 Oct 2011, 11:10

nego, jel tko gledao Melankoliju?
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

13 Oct 2011, 14:07

Pogledao prvih osam epizoda The Game of Thrones i navukao se. Sad skidam ostale. A na početku sam bio totalno skeptičan.
User avatar
Ze.
Posts: 1098
Joined: 17 Sep 2011, 21:26

13 Oct 2011, 14:14

Emericzy » wrote:Pogledao prvih osam epizoda The Game of Thrones i navukao se. Sad skidam ostale. A na početku sam bio totalno skeptičan.
Čitao književni predložak ili ne čitao?
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

13 Oct 2011, 14:17

Ze. » wrote:
Čitao književni predložak ili ne čitao?
Nisam. Ja sam staromodni SF-ovac. Fantasy i sword and sorcery uzimam u ruke samo u slučajevima apstinentske krize. Lord of the Rings mi je bio nečitljiv. Na filmu, međutim, fantasy mi je često bolji nego SF. Valjda ga je lakše napraviti dobro. SF je jako jebeni žanr za film.
User avatar
Ze.
Posts: 1098
Joined: 17 Sep 2011, 21:26

13 Oct 2011, 14:22

Emericzy » wrote: Nisam. Ja sam staromodni SF-ovac. Fantasy i sword and sorcery uzimam u ruke samo u slučajevima apstinentske krize. Lord of the Rings mi je bio nečitljiv. Na filmu, međutim, fantasy mi je često bolji nego SF. Valjda ga je lakše napraviti dobro. SF je jako jebeni žanr za film.
Hm, vidiš, ja obratno. :rofl:
I mislim da je na filmu često SF bolji od fantasy-a. :D
Pitam jer me zanima sa stajališta nekog tko nije čitao knjigu i ne zna sve unaprijed.
User avatar
dimnjak
Posts: 2430
Joined: 17 Sep 2011, 23:24

13 Oct 2011, 14:24

Ze. » wrote:
Hm, vidiš, ja obratno. :rofl:
I mislim da je na filmu često SF bolji od fantasy-a. :D
Pitam jer me zanima sa stajališta nekog tko nije čitao knjigu i ne zna sve unaprijed.
ja nisam citala knjigu :D pardon, knjige.

navukla sam se nakon prve epizode. zapravo za vrijeme prve.

nakon trece sam isla istrazivati po netu, kuce, zid, povijest, ko sta koga i zasto :D

cula sam da se radnja ne poklapa u potpunosti sa knjigama :misli:
mogu te prožvakati, al te moraju i ispljunuti
User avatar
Ze.
Posts: 1098
Joined: 17 Sep 2011, 21:26

13 Oct 2011, 14:36

Više se ni ne sjećam, iskreno da ti kažem, svih detalja iz prve knjige. :rofl:
Npr. da je Renly derpe i da se šlatucka s onim malim Tyrellom? :misli:

Međutim, ovako čisto osobno, serija mi nije uspjela prenijeti grandioznost knjige.
Kako znamo offline komentirati, predložak je pregrandiozan za seriju i prekompleksan za film.

Imam neki dojam kao da gledam ovo, npr: http://www.imdb.com/title/tt0319754/

Evo primjer/pitanje - SPOILER ALERT - kako ste shvatili tijek rata između Starkovih i Lannistera? U seriji je nešto trlj-brlj, eto u jednoj sceni Kingslayera zarobljenog. Mislim da do tad nisam ni skužio da je Robb podijelio vojsku (tj. do one scene prije kad Lannistere napada šačica Starkovih).

Kažem, drago mi je da se ljudima sviđa i shvatite to kao sasvim osobno zapažanje.
User avatar
dimnjak
Posts: 2430
Joined: 17 Sep 2011, 23:24

13 Oct 2011, 15:00

ko god je citao knjigu, a poznam ga :D, dijeli s tobom misljenje.

razmisljam da li da selekitram ona bijela slova ili ne :D

ok selektirala :D
ovako, ja sam za 1000 pitanja imala frendicu koja je citaa knjige i koja mi je upotpunila pricu, inace ne bi nista skuzila. pod milim bogom. ili bi krivo.
mislim da sam joj nakon svake epizode dosla sa malim upitnikom :rofl:
Last edited by dimnjak on 13 Oct 2011, 15:02, edited 1 time in total.
mogu te prožvakati, al te moraju i ispljunuti
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

13 Oct 2011, 15:01

Pješčana » wrote:nego, jel tko gledao Melankoliju?
Ako je to onaj film od Tarakowskog u kojem se glavni junak i neka žena kovrčave kose vraćaju u negdje, onda jesam :bonk: Navukao me prijatelj umjetničkih sklonosti, htjela sam izać van, al sam fina, pa sam prespavala većinu :zubo:
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

13 Oct 2011, 19:02

ne, Lars von Trier, sad je nedavno bio u Cannesu
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

14 Oct 2011, 11:22

Ostavit ću (i) ovdje link na dokumentarac TV B52; kad sam počeo, nisam ga mogao prestati gledati. Izvrstan je. Bavi se Crvenim beretkama, Službom državne sigurnosti, ratom... Iznenađujuće hrabro i objektivno djelce. Meni novo iako je iz 2006.

Jedinica.
Potpisi su za budale.
User avatar
Serenità
Posts: 1001
Joined: 18 Sep 2011, 19:33

16 Oct 2011, 14:43

@dimnjak: Pogledala sam American history X.
Mislim da sam zaljubljena u Nortona :love:
Teška tematika, ali lijepo mi je sjeo. Najstravičnija mi je ta Derekova artikulacija; nije on još jedan šupljoglavi američki hillbilly što bi očekivao od nekoga tko intenzivno mrzi sve drukčije od sebe, već sve vrlo dobro i elokventno elaborira. :eek: Onaj jadnik na ručku kod Vinyarda nije se uspio ni snaći. Ne bih ni ja.
Y es que yo no quiero pasar por tu vida como las modas No se asuste señorita, nadie le ha hablado de boda...
Quiero ser tu medicina, tus silencios y tus gritos...
Tu astronauta, el primer hombre que pise tu luna Clavando una bandera de locura...
User avatar
dimnjak
Posts: 2430
Joined: 17 Sep 2011, 23:24

16 Oct 2011, 14:46

:)

fakat bi ga mogla ponovo pogledati. zaboravila sam detalje. ipak je proslo vise od 10 godina :D

norton u primal fear glumi fantasticno. strah me reci koga i kako da ti ne spojlam film :D


jucer sam pogledala zarazu.
spor mi je.
plus je sto nisu svi glavni glumci prezivjeli, kao sto to inace rade. realistican je. nisu svi ozdravili.
no vise mi je tv film nego kino :/
mogu te prožvakati, al te moraju i ispljunuti
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

16 Oct 2011, 14:50

Serenità » wrote:@dimnjak: Pogledala sam American history X.
Mislim da sam zaljubljena u Nortona :love:
Teška tematika, ali lijepo mi je sjeo. Najstravičnija mi je ta Derekova artikulacija; nije on još jedan šupljoglavi američki hillbilly što bi očekivao od nekoga tko intenzivno mrzi sve drukčije od sebe, već sve vrlo dobro i elokventno elaborira. :eek: Onaj jadnik na ručku kod Vinyarda nije se uspio ni snaći. Ne bih ni ja.
Dok sam živa neću zaboraviti scenu na pločniku: kad ga je natjerao da zagrize rub pločnika pa razvalio nogom glavu. Odvratno. Genijalan film. Genijalni Norton.
Post Reply