Kopiranje

Filmovi, serije, sve što gledamo
User avatar
Riona
Posts: 4078
Joined: 25 Feb 2017, 09:01
Location: Zagreb

27 Oct 2017, 17:02

Sjećate li se filma "Tri muškarca i beba"? Brkati je naravno, spasio stvar; ali originalna ideja, i originalni film je bio francuski - vrlo zgodan i nije mu trebao "prijevod" na holivudski!

Često se to događa zadnjih godina, možda se i ranije, ali toga nisam svjesna. Postoji "Zamka za roditelje" koja slijedi "Blizanke" njemački film, na temelju Kaestnerove knjige. (kad se pokušam sjetiti nekog staarog pokušaja)

"Most" Dansko/Švedska serija.
pa "The girl with the dragon tatoo". Dok su Šveđani snimili tri filma temeljenog na Milenijum trilogiji, sa neizrecivom Noomi Rapace kao Lisbeth Salander, Holywood se potrudio s jednim filmom. I ne, nisam vjerovala da će to napraviti dobro i dugo mi je trebalo da provjerim jesu li.
Jesu. :durica:

kojih se primjera vi možete sjetiti? I što mislite o tome?


User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

27 Oct 2017, 19:55

A po kojim kriterijima razlikuješ kopiju od remakea? Ili to smatraš jedinim te istim? :raspa:
Potpisi su za budale.
User avatar
Riona
Posts: 4078
Joined: 25 Feb 2017, 09:01
Location: Zagreb

27 Oct 2017, 20:14

Koja bi bila definicija remakea?
proizvoljno, doživljavam remake kao nešto što se, nakon dugo vremena, nakon smjena generacija, snimi ponovo - nova verzija. Recimo, to bi prošlo sa Zamkom za roditelje - scenarij je, naravno, prilagođen (mada je sasvim dobro moglo proći i onako... ništa nije tako strašno promijenjeno u mogućim statusima roditelja), osnovna priča je ipak ista.
Ili možda još bolje nekoliko filmova Ana Karenjina, od Grete naovamo.
Kopija je ipak gotovo istovremeno snimanje nakon što je originalna verzija požnjela uspjeh - pa što ne bi i mi imali nešto od toga, jel. :D
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

27 Oct 2017, 20:22

Okej, prihvaćam. Drago mi je da smo to raščistili. ;)

Da ti pravo kažem, trenutačno se nijedne kopije ne mogu sjetiti. Moram razmisliti o tome. :D
Potpisi su za budale.
User avatar
Riona
Posts: 4078
Joined: 25 Feb 2017, 09:01
Location: Zagreb

27 Oct 2017, 20:25

ja sam se sjetila još jedne. MOžda je netko gledao seriju "Pravi ljudi". O androidima koji se malo - malkice otmu kontroli.
Englezi su napravili svoju verziju. I nije loša. :zubo: Mada mi je original bolji...
User avatar
Zmaj021
Posts: 3509
Joined: 25 Oct 2011, 17:51

28 Oct 2017, 05:55

ameri ne vole titlove, a holivudu hronično nedostaje ideja.
User avatar
Riona
Posts: 4078
Joined: 25 Feb 2017, 09:01
Location: Zagreb

28 Oct 2017, 11:51

Pa znas, kuzim to za titlove...recimo.
Ali za ideje! Nisu ograniceni na to 2-3 ljudi kod sebe doma, mogu platit nekom ideju, a da taj biva negdje na drugom kontinentu.
Ali slade je vidjeti da funkcionira, pa ulupat pare u velefilm koji ce vratiti utroseno stostruko. Cemu riskirati. :(
Tim vise sto se Evropa otrgla crnilu, oh, da, znacajnom crnilu,
pa sad ima odlicnih komedija, sjajnih krimica, simpa laganih serija... valjda im izgledamo kao supermarket. :zubo:


Sent using T

User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

28 Oct 2017, 12:27

Zmaj021 wrote:
28 Oct 2017, 05:55
ameri ne vole titlove, a holivudu hronično nedostaje ideja.
Iako mi ovo zvuči točno, mislim da je previše banalno za dobru definiciju. :zubo:

Hollywoodu, čini mi se, nisu toliko problem ideje koliko mu je problem pohlepa: iz svakoga će koncepta izvući i posljednji cent, bez obzira na to što snimanje filmova po špranci neupitno utječe na kvalitetu. Pogledajmo sve te silne franšize u kinima, Marvelove, DC-ove, svačije... Od deset nastavaka, jedan je dobar, ostalo je smeće. Čovjek se ne može snaći u brojnim preradama likova i sadržaja, a pogotovo promjenama glumaca, redatelja, scenarista... Jedan počne, drugi nastavi, treći završi, a četvrti odluči priču vratiti u vrtić. Ne znaš više vodi li studio debil ili vrhunski menadžer s planom i programom. :facepalm:
Potpisi su za budale.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

28 Oct 2017, 15:40

Stitch wrote:
28 Oct 2017, 12:27
Iako mi ovo zvuči točno, mislim da je previše banalno za dobru definiciju. :zubo:

Hollywoodu, čini mi se, nisu toliko problem ideje koliko mu je problem pohlepa: iz svakoga će koncepta izvući i posljednji cent, bez obzira na to što snimanje filmova po špranci neupitno utječe na kvalitetu. Pogledajmo sve te silne franšize u kinima, Marvelove, DC-ove, svačije... Od deset nastavaka, jedan je dobar, ostalo je smeće. Čovjek se ne može snaći u brojnim preradama likova i sadržaja, a pogotovo promjenama glumaca, redatelja, scenarista... Jedan počne, drugi nastavi, treći završi, a četvrti odluči priču vratiti u vrtić. Ne znaš više vodi li studio debil ili vrhunski menadžer s planom i programom. :facepalm:
A ne očekuješ valjda da se neko ko dužinu još uvijek izražava stopama, hvatima i palcima - istinski pozabavi umjetnošću?! :giggle:

Nema tamo opšte obrazovanje, samo usmjereno. Usmjereni su u pičku materinu... :rofl:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
Zmaj021
Posts: 3509
Joined: 25 Oct 2011, 17:51

28 Oct 2017, 22:57

Stitch wrote:
28 Oct 2017, 12:27
Iako mi ovo zvuči točno, mislim da je previše banalno za dobru definiciju. :zubo:

Hollywoodu, čini mi se, nisu toliko problem ideje koliko mu je problem pohlepa: iz svakoga će koncepta izvući i posljednji cent, bez obzira na to što snimanje filmova po špranci neupitno utječe na kvalitetu. Pogledajmo sve te silne franšize u kinima, Marvelove, DC-ove, svačije... Od deset nastavaka, jedan je dobar, ostalo je smeće. Čovjek se ne može snaći u brojnim preradama likova i sadržaja, a pogotovo promjenama glumaca, redatelja, scenarista... Jedan počne, drugi nastavi, treći završi, a četvrti odluči priču vratiti u vrtić. Ne znaš više vodi li studio debil ili vrhunski menadžer s planom i programom. :facepalm:
a ut tensio, sic vis nije previše banalno.. nemoj ti meni.. :D

nije mi bila namjera išta definisat, niti pratim tu neku scenu. holivud mi spada pod zabavu, obično lošu. jbga.
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

14 Apr 2018, 13:17

Heh, Stvor... zadnju (treću) varijantu još nisam pogledao kako spada, al koliko sam skužio priča koja je ubiti na isti kalup kao i prethodna dva filma završava tamo gdje ona u drugoj (Carpenterovoj) započinje. Fora bi bila da netko sposoban i pametan snimi i nastavak u sadašnjosti u kojoj stvor postaje globalni problem :D zapravo ima tu materijala za čitave serije a ne samo rimejkove, Fantomi (iz 1998.) sa Peter O'Tooleom je nešto u tom stilu...
aliena i terminatora već izmasakriraše do neprepoznatljivosti, rimejkove ostalih SF-hitova iz '80tih da i ne spominjemo.
what we've got here is failure to communicate
Post Reply