Ajmo pričat o filmu

Filmovi, serije, sve što gledamo
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

07 Mar 2017, 10:05

Ovu temu otvaram kao svojevrstan chat, tematski o filmu. Možete pričati o filmu koji vam se sviđa i koji vam se ne sviđa. Koji vam je najdraži ever ili koji vam se čini prenapuhan.
Pravilo je da ne morate nikog uvjeriti da ste u pravu niti da je netko u krivu.

Možete pisati o najboljem/najgorem redatelju, glumcu, radnji što god vam se u trenu svidi pisati samo bez vrijeđanja sugovornika.

Meni je najveća faca u Holivudu Marlon Brando. Mogu nadodati još neke koji su mu na dlaku blizu, ali ako moram samo jednog izdvojit to je on.

Što se glumica tiče, slične su dvojbe ali ovog trena izdvajam Kate Blanchet. Ona ima neku neobičnu vilinsku ljepotu. Zanimljivija mi je od drugih.


kurvanjski avatar, a
User avatar
X-Plosiv
Posts: 59
Joined: 06 Mar 2017, 07:25
Location: Pula

07 Mar 2017, 10:06

Zašto ljudi toliko vole film "The Big Lebowski". Postoji toliki kult oko tog filma..
Brainstorm so much that my head is filled with rainbows.
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

07 Mar 2017, 10:10

Jer glavni lik Lebowski živi životom kakvog bi oni htjeli živjeti. Lijenčina, grebator a ima i nešto sreće.
Film je zapravo dobra komedija bez glupih gegova. Zaslužuje biti kultni.
kurvanjski avatar, a
User avatar
X-Plosiv
Posts: 59
Joined: 06 Mar 2017, 07:25
Location: Pula

07 Mar 2017, 10:19

Znači, definicija "dobra komedija bez glupih gegova" može spadati pod kultni? Ne znam, možda meni jednostavno nikako ne paše, ali stvarno ne vidim zašto je film "tako" dobar kako ga dosta ljudi predstavlja. Budem opet bacio oko i pogledao, ali meni nikako ne leži. Ne znam, raspiši malo više, zanima me :zubo:
Brainstorm so much that my head is filled with rainbows.
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

07 Mar 2017, 10:28

Ja "dobra komedija bez gegova" nisam podmetnula pod definiciju ičeg pa ni kultnog filma. To je samo jedan od opisa filma. Tog filma, Lebowskog.

Tebi ne paše. Ja te ne kanim uvjeravati u drugačije mišljenje. (tako piše u pravilima. :zubo:)

Zašto zaslužuje biti kultni? Pa jer su gledatelji od lika napravili kult. Radi njegove neobičnosti. I ima vojsku fanova.

I cijeli film je drugačiji od ostalih filmova koji su slijedili matrice.

Ovo je najbanalnije što mogu reći.
kurvanjski avatar, a
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

07 Mar 2017, 12:23

Hm...za pričati o filmu valjalo bi biti donekle objektivan, a to treba zaboraviti. Ja filmove povezujem s vremenom i dojmovima koje su ostavili u ono vrijeme kad sam ih gledao. Recimo, "Lovac na jelene" mi je bio, ono, wauuu! kad sam ga prvi put gledao, a onda sam ga gledao nakon 20 godina i nisam osjetio ni približno one žmarce kao pri prvom gledanju. De Niro mi je bio i ostao fejvorit (iako je Marlon samo takva faca :) ), ali film nije isti kad ga gledaš s 20 ili s 45 godina...
Neki dan sam išao gledati La La Land i ostao u nekoj bezveznoj dojmovnoj i emocionalnoj jami. Film mi nije ispunio niti trećinu te posude koju sam namijenio za La La Land, a svašta sam čitao po recenzijama pa sam pomislio kako je možda dobro to pogledati. E, sad...jesam li ja postao prestrog, prekritičan, otupjelih osjetila ili su filmovi koje namjerim pustiti u svoje vrijeme i prostor lošiji od kratko namočene kamilice u mlakoj vodi? :ne zna:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

07 Mar 2017, 12:48

Objektivni moramo biti samo ako smo odgovorni za dodjelu priznanja tom filmu i prepoznali kvalitetu stvaranja.
Objektivni možemo biti ako nemamo nikakvih očekivanja a ni emocija koje nas vežu s nečim ili nekim iz filma.


La la land nije film ove ere. Priča je lijepa, romantična, sladunjava. Dobro dođe za balans strahotama real lajfa.

Film za mlađe punoljetnike. Kako slijediti snove.
kurvanjski avatar, a
User avatar
Herbicidna
Posts: 1099
Joined: 08 Feb 2017, 17:20

07 Mar 2017, 12:48

karambol wrote:
07 Mar 2017, 12:23
ali film nije isti kad ga gledaš s 20 ili s 45 godina...
ja san skužila "Sedam samuraja" tek kad sam ga valjda deseti put gledala s 34 :zubo:
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

07 Mar 2017, 13:30

Meni nikada nije bilo jasno oduševljenje Woodyjem Allenom. Samo usput. Išao mi je na živce i nije mi bio nimalo duhovit. Tek toliko da se zabilježi. :durica:
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

07 Mar 2017, 13:40

Da, interesantno je to s njim.

Ili ga vole ili ga mrze i oni koji film kuže i koji ne kuže.

Ja ga volim i njegov humor mi se sviđa. Ali nisam luda za njim i volim neke njegove filmove neke bome ne baš.
kurvanjski avatar, a
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

07 Mar 2017, 14:14

Martin Scorsese i Robert De Niro su dvojac čije uratke uvijek s guštom pogledam. Woody me više smara nego odmara, a ove novije holivudske filmove uglavnom ne gledam.
Jedan od onih koji mi je u favoritima je "Good Bye, Lenin!" Istodobno ironičan, topao, smiješan...
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

07 Mar 2017, 17:42

Chilimama wrote:
07 Mar 2017, 13:40
Da, interesantno je to s njim.

Ili ga vole ili ga mrze i oni koji film kuže i koji ne kuže.
Meni je bio i ostao bezvezan, a nisam nikad srela nikoga tko bi dijelio moje mišljenje, baš kao ni nekoga tko bi ga mrzio. Svi su ga obožavali i vidjeli "nešto posebno duboko" u njegovu humoru.

Dobro, ja ionako nisam odavde. Iako ne vjerujem u izvanzemaljce. :raspa:
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

08 Mar 2017, 12:56

Eno tamo gore, Bo postavila sliku iz filma Ljeto kad je ubijao Sam, režija Spike Lee.
POdsjetilo me na ovu temu pa da nešto o tom kažem.
Odlično uradio posao.

Blesavi a meni jedan od omiljenih glumaca John Leguizamo s Mirom Sorvino su odigrali taj film savršeno. Cijela je priča zanimljiva, drugačije vođena, prava drama s mnoštvom elemenata komedije.Šteta da nije bio zapaženiji kod nas.
kurvanjski avatar, a
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

08 Mar 2017, 15:16

Chilimama wrote:
08 Mar 2017, 12:56
Eno tamo gore, Bo postavila sliku iz filma Ljeto kad je ubijao Sam, režija Spike Lee.
POdsjetilo me na ovu temu pa da nešto o tom kažem.
Odlično uradio posao.

Blesavi a meni jedan od omiljenih glumaca John Leguizamo s Mirom Sorvino su odigrali taj film savršeno. Cijela je priča zanimljiva, drugačije vođena, prava drama s mnoštvom elemenata komedije.Šteta da nije bio zapaženiji kod nas.
ouje :S

da sam ja režiser, takav bih film voljela potpisat.
baš je onako ufff. atmosfera pogođena savršeno, kao da si na mjestu događaja možeš osjetiti vrućinu, život građana, paranoju, libido...ma ono :S
i svaka uloga, pa i ona najmanja, mi je odlična. mira sorvino genijalna, adrian brodi također, a o glavnom liku da ne govorim.

ja sam film morala pogledati 4 puta koliko sam uživala u njemu.

i inače volim spajka, ali ovaj mu je :cerek:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

08 Mar 2017, 20:02

gđa Karambol wrote:
08 Mar 2017, 19:34
Mda. Svi znaju sve o kultnim, egistencijalnim i misaonim filmove. Kad treba reći koju o filmu koji se gleda bez pola mozga - svi šute. Pih!
Okej, hajdemo onda npr. o akcijskim filmovima, često nepravedno podcijenjenom žanru. Onako nabrzaka, čisto da vidiš kako se i o tome može dovijeka razglabati. ;)

Jesi li gledala cijeli serijal "Smrtonosno oružje" Richarda Donnera? Jedinica mi je nekako najdraža. Dobar humor, vrhunska akcija, savršen scenarij Shanea Blacka (glumac u "Predatoru", scenarist "Posljednjeg akcijskog junaka" Johna McTiernana...). Sve u svemu, konfekcija čiji šarm nikada ne umire. Za razliku od recimo Jamesa Bonda. :p I besmrtna rečenica: I'm too old for this shit. :cerek:

Spomenuti McTiernan bio je kralj. Izuzmemo li Donnera, Camerona i Scotta, nitko nije pravio tako kvalitetne akcijske serijale. No "Umri muški 2" režirao je Renny Harlin. Njegov je prvi i treći dio. I "Predator", "Lov na Crveni oktobar", "Posljednji akcijski junak"... Sve to gledao sam zilijun puta. :raspa:

Onda Cameronove "Istinite laži", koje su mi stoti put bile zabavne kao i prvi. Sjajan film, glatkoga scenarija, brz i duhovit, s dobrim specijalnim efektima. Od akcijskog filma i ne tražim više. :)

Ima još jedan sličan, Last Boy Scout Tonyja Scotta, koji su naši genijalci preveli kao "Prljavi igraju prljavo". Scenarist je Shane Black, kojega sam naveo na početku. Isto ga krasi brzina i logičnost koju volim, a koja se u sličnim uracima često zanemaruje. :zubeki:
Potpisi su za budale.
User avatar
Quark
Informatičar starog kova
Posts: 1860
Joined: 20 Oct 2015, 19:19
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

08 Mar 2017, 20:57

meni je zakon meril strip, starija od mene točno 20 god :)
inače o filmu... kad vidin crno-bili film znan samo jedno - taj film mora valjat jer u njemu glume glumci, a ne vedran mlikota

najveći problem danjašnjeg filma (holivudskog) je šta jednostavno više nema dobrog filma. ne znan u čemu je točno problem, da li je to razlog šta legende umiru, a nove ne dolaze (kad umru deniro, pacino i klint ko će ih zaminit? met dejmon?), da li je razlog šta je određena količina dobrih glumaca utekla u serije (valjda je tamo veća para, par stotina iljada po epizodi), da li je razlog šta je više teško smisliti dobru radnju... vrag će ga znat.
zadnji dobar film koji je ono maderfaker je gran torino

recimo avatar... taj film je ima sve predispozicije da bude remek djelo ono na kraju kurac. pazi priče: kad god su u igri ljudi i vanzemaljci uvik vanzemaljci jebu zid, a dobri ljudi se brane. u avataru su ljudi ti koji su zločesti vanzemaljci... i to su uspili zasrat
TDK MA-XG najbolja kazeta na svitu.
User avatar
Quark
Informatičar starog kova
Posts: 1860
Joined: 20 Oct 2015, 19:19
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

08 Mar 2017, 20:57

o hrvatskom filmu ne triba niti pričat :facepalm:
TDK MA-XG najbolja kazeta na svitu.
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

08 Mar 2017, 20:59

Quark wrote:
08 Mar 2017, 20:57
o hrvatskom filmu ne triba niti pričat :facepalm:


Nećemo o hrvatskom filmu, mada se s vremena na vrijeme pojavi solidan uradak.
kurvanjski avatar, a
User avatar
Quark
Informatičar starog kova
Posts: 1860
Joined: 20 Oct 2015, 19:19
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

08 Mar 2017, 21:02

ja se držin jednog od osnovnih pravila filma: ako u filmu nema crnca - ne valja
TDK MA-XG najbolja kazeta na svitu.
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

08 Mar 2017, 21:22

Ja imam slično pravilo, do sad se pokazalo 98% učinkovit kazatelj za određene žanrove. U nekim filmovima žene su višak.
kurvanjski avatar, a
User avatar
Quark
Informatičar starog kova
Posts: 1860
Joined: 20 Oct 2015, 19:19
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

08 Mar 2017, 21:31

Chilimama wrote:
08 Mar 2017, 21:22
Ja imam slično pravilo, do sad se pokazalo 98% učinkovit kazatelj za određene žanrove. U nekim filmovima žene su višak.
I ne samo to. Ima još pravila:

1. Film bez crnca nije dobar film.
2. Film valja dok u kadar ne uđe žena.
3. Svaki film koji ima bilo koji vid ljubavne priče, osim ako nije između muškarca i kojeg komada tehnike/aute/oružja, ne valja.
TDK MA-XG najbolja kazeta na svitu.
User avatar
gđa Karambol
Posts: 404
Joined: 20 Jun 2013, 08:44

08 Mar 2017, 21:44

Stitch wrote:
08 Mar 2017, 20:02
Okej, hajdemo onda npr. o akcijskim filmovima
Hajdmo! Volim akcijske filmove. :tulum:
Jesi li gledala cijeli serijal "Smrtonosno oružje" Richarda Donnera? Jedinica mi je nekako najdraža. Dobar humor, vrhunska akcija, savršen scenarij Shanea Blacka (glumac u "Predatoru", scenarist "Posljednjeg akcijskog junaka" Johna McTiernana...). Sve u svemu, konfekcija čiji šarm nikada ne umire. Za razliku od recimo Jamesa Bonda. :p I besmrtna rečenica: I'm too old for this shit. :cerek:
I meni je jedinica najdraža. Mel Gibson je tamo najmlađi. :cerek: Na današnji dan i za sve koje su ga provele radno i svečano, a štovateljice su Gibsonova lika i dijela, mogao bi zalijepiti ovdje njegov goli torzo. :D Bih ja, rasprave radi, dakako, ali ne znam kako.
Spomenuti McTiernan bio je kralj. Izuzmemo li Donnera, Camerona i Scotta, nitko nije pravio tako kvalitetne akcijske serijale. No "Umri muški 2" režirao je Renny Harlin. Njegov je prvi i treći dio. I "Predator", "Lov na Crveni oktobar", "Posljednji akcijski junak"... Sve to gledao sam zilijun puta. :raspa:
Moram ti reći da sam "Umri muški" gledala vrlo površno. Previše je tamo testosterona.
Onda Cameronove "Istinite laži", koje su mi stoti put bile zabavne kao i prvi. Sjajan film, glatkoga scenarija, brz i duhovit, s dobrim specijalnim efektima. Od akcijskog filma i ne tražim više. :)

Ima još jedan sličan, Last Boy Scout Tonyja Scotta, koji su naši genijalci preveli kao "Prljavi igraju prljavo". Scenarist je Shane Black, kojega sam naveo na početku. Isto ga krasi brzina i logičnost koju volim, a koja se u sličnim uracima često zanemaruje. :zubeki:
Oprosti, izgubila sam se kod Gbsonova torza. :zubo:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

08 Mar 2017, 22:38

Gibsonov si torzo sasvim lijepo mogla vidjeti u Timu. Ali to nije akcijski film. Nego limunada snimljena po (ipak nešto boljem) romanu Colleen McCullough. ;)
Potpisi su za budale.
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

08 Mar 2017, 22:54

Kad se priča o torzu prvo mi pada napamet ovaj:Image


ili ovaj https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/73 ... 95b37e.jpg
kurvanjski avatar, a
User avatar
gđa Karambol
Posts: 404
Joined: 20 Jun 2013, 08:44

09 Mar 2017, 10:11

Stitch wrote:
08 Mar 2017, 22:38
Gibsonov si torzo sasvim lijepo mogla vidjeti u Timu. Ali to nije akcijski film. Nego limunada snimljena po (ipak nešto boljem) romanu Colleen McCullough. ;)
Tim? Tim?! Vrili?
Godina opasnog življenja. :raspa:

Čili, ne znam. Morat ću opet pogledati. Dodat ću i neka druga torza. Trebala bih se studiozno tome posvetiti. :giggle:
Post Reply