Aktualne serije

Filmovi, serije, sve što gledamo
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

02 May 2016, 03:18

judolino » wrote: Ja gledo, i kolko se sjećam, Sedmorka je bila baš dobra, samo s malim sredstvima.
I meni je bila dobra kad sam imao 12 godina. :D


what we've got here is failure to communicate
ostruznicagornja
Posts: 805
Joined: 08 Aug 2015, 00:41

02 May 2016, 10:13

Bosch, klasična krimi serija, sa klasičnim detektivom iz klasičnih krimi romana. Uradjena je po krimi romanima Majkla Konelija koji je i producent pa ko voli žanr može da pogleda, nije loše. Manje dramatična i nepretenciozna verzija The Wire, većina glumaca ustvari i jesu iz Žice.
User avatar
dexter
Posts: 1335
Joined: 22 Apr 2014, 22:03

07 May 2016, 19:10

konacno je pocela, na zalost poslednja sezona person of interest. odlicna serija, svaka epizoda je puna akcije, desavanja, ne moze se ici do wc-a a da se ne propusti dosta :zubo:
ostruznicagornja
Posts: 805
Joined: 08 Aug 2015, 00:41

07 May 2016, 20:42

I tu sam pratio par sezona, ali ne mogu da kažem da me je oduševila, mada ne velim da ne može da se pogleda. Iritirao me malo Reese sa onim njegovim šaputanjem, život ga nije mazio, ne priča mnogo, a kad priča šapuće
Gledam sad Silicon Valley, nije loša, ima dobrog zezanja.
User avatar
dexter
Posts: 1335
Joined: 22 Apr 2014, 22:03

08 May 2016, 02:54

i mene to nervira od samog pocetka. po meni to je najveci minus toj seriji, ali zato sve ostalo mi je dobro .
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

17 May 2016, 20:07

haram » wrote:Nemože niti jedna dobra serija imat 1 789 986 epizoda, ko što se dobrog konja nemože mamuzat vječno.

P:S.
Nisam nikad gledao niti jednu epizodu te igre postola, niti namjeravam...
Ma eh? Nisam gledo, al sve znam. :zubo:

Zasad ima 54 nastavka. Ne milijun i kusur. Ukupno jih je najavito, čini mi se, 70.
Više-manje, serija prati knjige. To, za sada, fercera po sistemu jedna knjiga-jedna sezona, s tim da se svaka sezona sastoji od 10 epizoda. Knjige imaju neđe između 800 i 1000 stranica, epizode traju do 60 minuta. Romani su, šta b se ono reklo, totalitarni. Daklem, ima tu materijala.
Ako je Piter Džekson mogo od 200-tinjak stranica Hobita napravit tri i više nego gledljiva trosatna filma, ni ovo nije baš neka nedostižna stvar. Neću sad ulazit u kritiziranje Džeksonove ekranizacije, htjedoh samo reć da su to slične zvizdarije za ekranizirat i da je književni predložak očito i više neg dovoljan da se izvuče kvalitetna serija.
dexter wrote: mene to isto nervira, ali sam se vec navikao da je to tako kod njih. to sam u prethodnoj sezoni primjetio da dosta serije prodje a da se nista posebno ne desi.
Evo, stvari se popravljaju u novim epizodama, epur si muve, reko bi onaj kog umalo naložiše.

Glede mojih nadanja...Jon i Deni ima da se žene. To ijonako mislim od prvih poglavlja u knjizi. Cijeli taj džumbus se zove Pjesma leda i vatre, on je led (mislim, ono, ako to momče nije sin Roberta i Lyanne ja ću se za nožne palce objesit), ona je vatra, on nako crn, ona bijela, ijha đe će jim kraj bit.
Nadalje, onaj Benjamin Stark bi se moro više pojavit, ono, taj pajdo predugo izbiva...sve od samog početka. :zubo:
Glede povratk otpisanih, oće li se Catelyn vratit u seriji? Mislim, u knjizi je živa, il bar uskrsnuta, a u seriji su to nekako zaobišli.
Još imadem jednu želju, al za nju mislim da su slabe šanse da se usliši...trebalo bi više pisat o Valyriji, ima tu materijala...možda čak za još jednu turu knjiga koju će jopet pisat 25 godina. :zubo:



Eh, glede serija...veliju da će se ove godine vratit Gilmorice. http://www.imdb.com/title/tt5435008/
:nogica:
Abokte.
:cerek: :cerek:
Bila sam velik fan, mislim da ću s guštom pogledat ove specijale. :love:
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

20 May 2016, 02:18

nina williams » wrote:
Ma eh? Nisam gledo, al sve znam. :zubo:
A šta mogu, ti nepresušni blokbasteri su mi izazivali traume još u doba kolonijalnih španjolsko-portugalskih trakavica, koje su se povratile sa invazijom osmanlija... :cerek:

Hmmmm, malo sam guglao... George R. R. Martin, čitao davno jednu njegovu SF priču u Siriusu, odlična je bila... hmmmm... wiki kaže: The first season is a faithful adaptation of the novel. Later seasons, however, began to diverge with significant changes. According to David Benioff, the show is "about adapting the series as a whole and following the map George laid out for us and hitting the major milestones, but not necessarily each of the stops along the way." -noup, ne zvuči mi dobro to razvodnjavanje...
The novels and their adaptation derive aspects of their settings, characters, and plot from various events of European history.[12] A principal inspiration for the novels is the English Wars of the Roses[13] (1455–85) between the houses of Lancaster and York, reflected in Martin's houses of Lannister and Stark. Most of Westeros is reminiscent of High Medieval Western Europe, with its castles and knightly tournaments. The scheming Cersei, for instance, calls to mind Isabella, the "she-wolf of France" (1295–1358).[12] She and her family inspired Martin, as depicted in Maurice Druon's historical novel series The Accursed Kings, in particular.[14] Other historical inspirations for elements of the series include Hadrian's Wall (which became Martin's great Wall), the legend of Atlantis (ancient Valyriam), Byzantine "Greek fire" ("wildfire"), Icelandic sagas of the Viking Age (the Ironborn), the Mongol hordes (the Dothraki), and elements from the Hundred Years' War (1337–1453) and the Italian Renaissance (c. 1400–1500).[12] The series' great popularity has been attributed in part to Martin's skill at fusing these disparate elements into a seamless whole that appears credible on its own terms as an alternative history.[12]...

Ne znam, meni je već i autentična povijest dovoljno uzbudljiva, bez stvaranja alternativne u koju se nakalemljuju neki moderni standardi i fantazije... gledao sam Šekspirovog povijesno prilično točnog Henrija VI, srednjevjekovni serijal povijesnog rekonstrukcioniste Mikea Loadesa, gledao/slušao dokumentarce o Džingis-kanu i njegovim nasljednicima, o rimskim carevima, o konkvisti, o mezoameričkim, afričkim i dalekoistočnim kulturama i carstvima, čitao Herodota, Plutarha, Tukidida (samo peloponeski ili grčko-perzijski ratovi sa svojim fascinantnim ali stvarnim protagonistima i događajima mogli bi generirati na tone i tone uzbudljivih serijala)... pseudopovijesni spektakli mi nakon toga jednostavno izazivaju averzije. :ne zna:
what we've got here is failure to communicate
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

20 May 2016, 11:45

Ja mislim da čoek treba bit lud da kraj svih ovih govnara ide gledat političare u TV serijama...
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

20 May 2016, 12:07

Čovječe... samo o Alkibijadu bi se mogla snimit trakavica da ti pamet stane
https://hr.wikipedia.org/wiki/Alkibijad
... a gdje su još Periklo, Nikija, Arhidam, Brazida, Lisandar, Ksenofont, Tukidid... :D
what we've got here is failure to communicate
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

27 May 2016, 21:13

haram » wrote: -noup, ne zvuči mi dobro to razvodnjavanje...
A gle, Martin i više neg aktivno sudjeluje u čitavoj toj adaptaciji iz knjiga u seriju. Ako on oće šta dodat/oduzet/promijenit...jebgasad, nije da je riječ o tuđoj interpretaciji. Ja zbilja, u globalu, ne mogu reć da su mi ekranizacije i pola dobre ko knjige*, al ova mi je prilično blizu. (Toj polovici, na to mislim. :zubo: )
Ne znam, meni je već i autentična povijest dovoljno uzbudljiva, bez stvaranja alternativne u koju se nakalemljuju neki moderni standardi i fantazije... gledao sam Šekspirovog povijesno prilično točnog Henrija VI, srednjevjekovni serijal povijesnog rekonstrukcioniste Mikea Loadesa, gledao/slušao dokumentarce o Džingis-kanu i njegovim nasljednicima, o rimskim carevima, o konkvisti, o mezoameričkim, afričkim i dalekoistočnim kulturama i carstvima, čitao Herodota, Plutarha, Tukidida (samo peloponeski ili grčko-perzijski ratovi sa svojim fascinantnim ali stvarnim protagonistima i događajima mogli bi generirati na tone i tone uzbudljivih serijala)... pseudopovijesni spektakli mi nakon toga jednostavno izazivaju averzije. :ne zna:
:zubo:
:zubo:
:zubo:
Jednoć davno neđe na ovom vorumu sam, čini mi se u raspravi s Emerom, nešto slično pisala...kao u stilu da me čudi zašto išta ima prođu osim superjunaka. Ostalo je već viđeno.
Al to se baš i ne da primijenit na ovi slučaj.
Džingis-kan je bijo super...al nije imo zmajeve...recmo to tako. :zubo:



*Jedini slučaj kad mi je ekranizacija bila bolja od književnog predloška desijo se kod Čarobne šume i Kaktus bajki. Morebitno mi je crtić bijo dobar baš zbog tog 'labavog' držanja za priče. :zubo:
nodens
Posts: 3065
Joined: 09 Dec 2011, 17:15

31 May 2016, 17:26

nina williams » wrote: Zasad ima 54 nastavka. Ne milijun i kusur. Ukupno jih je najavito, čini mi se, 70.
Više-manje, serija prati knjige. To, za sada, fercera po sistemu jedna knjiga-jedna sezona, s tim da se svaka sezona sastoji od 10 epizoda. Knjige imaju neđe između 800 i 1000 stranica, epizode traju do 60 minuta. Romani su, šta b se ono reklo, totalitarni. Daklem, ima tu materijala.
Ako je Piter Džekson mogo od 200-tinjak stranica Hobita napravit tri i više nego gledljiva trosatna filma, ni ovo nije baš neka nedostižna stvar. Neću sad ulazit u kritiziranje Džeksonove ekranizacije, htjedoh samo reć da su to slične zvizdarije za ekranizirat i da je književni predložak očito i više neg dovoljan da se izvuče kvalitetna serija.
Dabome i dapače, iz svake Martinove knjige se moglo napraviti i više od deset epizoda po 60 minuta - bar teoretski, jer to nisu isti mediji i previše detalja i razgovora vjerojatno ne bi pasalo u seriji.

No, čisto kao usporedba - odlična BBC-jeva miniserija 'Pride & Prejudice' iz 1995, traje preko 5 sati ukupno. A originalni materijal (roman Jane Austen) ima cca. 120K riječi. Game of Thrones roman (prvi u seriji i najkraći) ima blizu 300K riječi (Dance of Dragons ima čak ~430K riječi). Ukratko, Game of Thrones sezona je čak skraćivana u odnosu na literarni predložak; ne znam je li to zato da ne ubije gledatelje pustim detaljima, ili zato da se koncentriraju više na akciju (i sise LOL) nego npr. dosadne razgovore.

Ja osobno ne bih imao ništa protiv i da ima daleko više priče. Primjerice, sjećam se kako mi je već u prvoj epizodi zasmetalo što Ned Stark ničime nije Robbu objasnio *zašto* zbilja, 'the man who passes the sentence should swing the sword'. Izrečeno tako kao u seriji, zvuči kao nekakva bezvezna dogma, i zapravo doprinosi generalnom dojmu da Ned Stark i nije baš 'the sharpest pencil in the drawer'. Valjda Sean Bean ima takvu facu. :rofl:

Meni bi bilo draže da je bilo očitije da je Stark idealist, a ne samo naivčina... iako hajde, to možda i jesu skoro pa sinonimi... :rofl:
User avatar
Istiphul Amue
Posts: 20
Joined: 19 Nov 2016, 18:08

28 Nov 2016, 19:53

Ima netko da mu je Westworld odličan?
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

28 Nov 2016, 23:26

Istiphul Amue wrote:Ima netko da mu je Westworld odličan?
Ovaj?!

Još pitaš? :D

Ima i kvazinastavak, al' bljeđi.
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

29 Nov 2016, 00:12

heheheheee˛˛˛ proto-terninator :cerek:
what we've got here is failure to communicate
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

29 Nov 2016, 01:02

haram wrote:heheheheee˛˛˛ proto-terninator :cerek:
Ovo Keajton sam sebe pođonio kad je pis'o Jurski, sam mu usfalilo robota. :D
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
MadMarx
Posts: 40
Joined: 17 Nov 2016, 00:10

29 Nov 2016, 09:12

Istiphul Amue wrote:Ima netko da mu je Westworld odličan?
Meni je odličan, dugo nisam gledao serije i ovo mi je došlo kao sjekira u med :zubo:
Pehfogl
Posts: 13
Joined: 09 Dec 2016, 22:48

09 Dec 2016, 23:23

Zasad su mi na repertoaru Westworld i nova sezona The Affair-a.

Jel itko prati slučajno seriju 3% i ima neko mišljenje o istoj? :D
User avatar
Herbicidna
Posts: 1099
Joined: 08 Feb 2017, 17:20

15 Feb 2017, 16:20

Jel ovo tema za preporuke serija ili pljuvanje po onim serijama koje gledamo? :zvrko:
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

15 Feb 2017, 18:05

moš i jedno i drugo... :kokice:
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Herbicidna
Posts: 1099
Joined: 08 Feb 2017, 17:20

15 Feb 2017, 18:34

Euklid wrote:
15 Feb 2017, 18:05
moš i jedno i drugo... :kokice:
:misli: :misli:

Prek vikenda smo pogledali Santa Clarita Diet. Teško mi je to nekom preporučit, al nismo mogli prestat gledat. :zvrko:
Ovaj tjedan ćemo završit s gledanjem svih 7 sezona The League. Peporučila bih tu seriju i onima koje ne zanima američki nogomet, baš je onak punokrvan sitcom. :zubo:
Pretprošli tjedan smo pogledali 2 i pol sezone The Last Man on Earth, nestrpljivo iščekujemo nastavak 3. sezone. :lux:
Radujem se gledanju druge sezone Baskets. Struh me je da mi neće bit tako dobra ka prva sezona. :tuzni:

:ne zna:
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

16 Feb 2017, 19:05

E i ja volim the last man on earth.
Prva sezona mi je bila vrhunska, pogotovo kad se pojavi blonda.
Jel tko gleda Shameless?
I jel tko gledao the crown? Ta mi je predobra, prvu sezonu sam odgledao u jednom tjednu.
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

16 Feb 2017, 19:11

Shameless su predobri i već smo ih kao takve prokomentirali ovdje :top:
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Herbicidna
Posts: 1099
Joined: 08 Feb 2017, 17:20

16 Feb 2017, 19:14

Gledam Shameless, gledala sam i UK verziju do 8. sezone. :)
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

16 Feb 2017, 19:42

Koja je bolja verzija Shamelessa, uk ili us? Ja gledao samo us verziju.
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

16 Feb 2017, 19:44

...i ja :ne zna:
'if you fall, i'll be there' (floor)
Post Reply